КВ ПЪРВЕНСТВА

lz2pep

Re: КВ ПЪРВЕНСТВА

Мнение от lz2pep » 06 май 2021, 16:06

Някои хора прекалиха. Ако изляза с дълга жица и 50 вата и успея да чуя само половината от станциите или те мен какво? ще ме обвините че съм кръводарител ли ??? Затова интереса към тези "вътрешни борби" наречени шампионат намалява и никога няма да дойдат нови участници.....ако ще и през 3 минути да повтаряте връзките. Спрете повторението , ако трябва поканете и съседните държави и направете общ шампионат с разменено домакинство или по скоро разменено администриране и ще стане по интересно ...току виж и нови хора се заинтересуват.
А на отказалите се след поредните препирни 3 седмици, ги каня на LZDX УКВ контеста на 5/6 Юни за да видят че всеки е ценени и търсен , дори работещите с токита на FM. С две думи дни за съчетание на полезното с приятното :D
Честит Празник.

lz2be

Мнение от lz2be » 06 май 2021, 16:47

LZ6AJ написа:
06 май 2021, 07:48
lz2be wrote: ↑
Wed May 05, 2021 11:33 pm
...
Любо КСО-то е по-надалеч от 80км :)

тъй ли, Боби ? :lol:

едно са 5-те контакта на Видин с Козлодуй, съвсем друго е липсата даже и на 1 контакт с Кърджали ...
Любо, Пламен визира друга станция, а не КСО. Разбирам, че те влече темата с точка/км, но аз не съм и фен. Все пак 80м е нещо различно от УКВ.
73! Боян

lz2be

Мнение от lz2be » 06 май 2021, 17:07

lz2pep написа:
06 май 2021, 16:06
Ако изляза с дълга жица и 50 вата и успея да чуя само половината от станциите или те мен какво? ще ме обвините че съм кръводарител ли ???
Пешо, с 50Вт и жица ще те чуват в цяла България с изключение на някои градски зони, където нивото на локалните смущения е много високо. Логът ти ще изглежда по един начин дори да не си работил с половината участници, защото не са те чули. Съвсем друго ще е в лога ти на всеки тур да имаш подредени 3 станции на секундата, след тях още 10-15 за цвят и 3-4 да ти липсват изобщо.
lz2pep написа:
06 май 2021, 16:06
Спрете повторението , ако трябва поканете и съседните държави и направете общ шампионат с разменено домакинство или по скоро разменено администриране и ще стане по интересно
Такова състезание има от няколко години Balkan HF contest. Миналата година победителят е имал 42 връзки на 7МХц и 37 на 3.5МХц.
73! Боян

lz2pep

Мнение от lz2pep » 06 май 2021, 17:30

Бояне аз съм сигурен че има участници които се правят на тутурутки ...но го дадох като пример...или другия случай...ако се появи млад встъпващ състезател е вероятно да направи малко връзки и от някои хора може и да бъде набеден. Няма значение, отдавна не участвам в такива изпълнения....и не виждам причина да участвам напред...нали е хоби за удоволствие. Бях забравил за Балкан контеста но както и да е явно трябва да се променят условията да се спре поне това с шуробаджанащината въпреки че пак ще има такива изпълнители артисти.

LZ6AJ
Контакти:

Мнение от LZ6AJ » 06 май 2021, 18:16

lz2be написа:
06 май 2021, 16:47
LZ6AJ написа:
06 май 2021, 07:48
lz2be wrote: ↑
Wed May 05, 2021 11:33 pm
...
Любо КСО-то е по-надалеч от 80км :)

тъй ли, Боби ? :lol:

едно са 5-те контакта на Видин с Козлодуй, съвсем друго е липсата даже и на 1 контакт с Кърджали ...
Любо, Пламен визира друга станция, а не КСО. Разбирам, че те влече темата с точка/км, но аз не съм и фен. Все пак 80м е нещо различно от УКВ.
73! Боян
Ха ха ха

Боби, съжалявам...

Всички разбраха, какво имам предвид, само ти остана... Ма щом требе, няма проблем - повтаряме и пълним форума с плява и цитати :(

Явно, наистина остаряването е по график, а одъртяването - НЕ е :)
Последна промяна от LZ6AJ на 06 май 2021, 18:43, променено общо 1 път.

73,
Любо

lz2fv

Мнение от lz2fv » 06 май 2021, 18:40

Имам питане. Чета всякакви предложения за промени. Въпросът е каква е целта на тези промени. Ако целта е да има повече участници, то мисля, че като начало е необходимо да се види защо броят е малък. Странно е, че през 2020 в телеграфния тур има 53 станции, а тази година само 37. На SSB е обратното, 52 срещу 62 тази година. Та питането ми е някой има ли обяснение на това.

LZ5EE
Контакти:

Мнение от LZ5EE » 06 май 2021, 18:48

Подсещане Цецо, предвид ЕГН-то на повечето участници...
Доказано работи.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 06 май 2021, 21:34

Здравей Цецо, Тони е прав, подсещане, покани, телефони, и т.н. Това е един от начините, трябва да има уважение към участниците, а не да разчитаме на каквото стане.........

73! Крис

lz3bb

Мнение от lz3bb » 06 май 2021, 22:56

Здравейте на всички,
тук май стана горещо, радвам се, че провокирах това.
Поне така си мисля.
-Цецо, явно си мисля, че ми е фен :D
-Краси, добре си дошъл на събора, ама той е след контеста
07,06,21, и една малка подробност 2 в 1, рожден ден и събор.
Не е необходимомо да ме правиш .....
-Вальо, ами така е изпросено qso
-Любо нямаш грешка,KCO не забелязах
В заключение, кому е нужно това надлъгване, ние контест
ли правим ии се цакаме?
Хубава вечер и позитивно!
73 Пламен

LZ6AJ
Контакти:

Мнение от LZ6AJ » 07 май 2021, 00:51

lz3bb написа:
06 май 2021, 22:56
...
-Любо нямаш грешка,KCO не забелязах
...
Пламене, здравей !

повече гледане - повече забелязване ...
прави ти впечатление, че някой на 80 км от теб има само 5 контакта с теб за целия период, а с твои конкуренти - които са на много по-голямо разстояние от теб - ако не пълен комплект 8x, то задължително 7х ... и всички в режим S&P ...
а не виждаш, че друг, на 130 км от теб, работил точно 1 час, има по 2x с конкуренцията, скачайки избирателно "тук-там" по целия банд и нито едно "добър ден" с теб ...

много станаха безобразията, а !?
за жалост - има и още ...
тъжно е, наистина :(

шапка свалям на слабите мощности, които всячески търсиха начин за RUN ... и успяваха ... кой с 20 вата, кой с 50 ...
няма да цитирам, за да не пропусна някого. на SSB няма извинения от типа : "трудно се оправям в пайлъп, не мога RUN"

не трябва да се мълчи по въпроса, но не трябва и да се псува ... и в двата случая има риск безобразниците да станат повече.

Крис,
а що не към всички, имащи отношение -
как мислите - нужни ли са такива участници, на всяка цена ?
според мен - определено не !

умувайте за стимули, всеки да има интерес, да работи и RUN ... условията да го принуждават, не точковата система. ако участва за донорство, него резултат не го интересува.

и както Милен сподели още в първото си предложение по темата за промяна на условията - задължителен пълен панорамен запис на целия банд за времето на контеста. (от три години го прилагам - определено е от полза)

не можем да чакаме промяна в поведението на измамниците, ако няма промяна в средата им за съществуване (т.е. условията на контестите), в това число и в поведението на всички останали - участници, съдии ... примерно - при явно и доказано кръводаряване, участието на този донор се анулира и всички контакти с него не носят точки никому. дръннете един двама такива на показ, дреме ми на дядовия, че догодина нямало да участват ... обидени ... естествено, че по-добре без тях !

73,
Любо

Lz3zz

Мнение от Lz3zz » 07 май 2021, 01:17

Айде честито на победителите няма ли! Благодаря на всички които са работили с LZ3ZZ! Малко е не ловко да говорим за кръводарители точно сега на този тур! Като има кръводарители май е редно да се знае на кого! 73 и прочетете паk поста на LZ1ZD!73 GL

lz5vk

Мнение от lz5vk » 10 май 2021, 08:30

Честито на победителите!

С едно дотук съм напълно съгласен - трябва си агитация преди състезанието. Въпросът е как да стане най-елегантно и успешно? Аз изагитирах LZ1JER около 1/2 час преди контеста и се получи. С други пък нямах такъв успех. Разни хора - разни идеали.

Учудвам се, че толкова години по-късно, темата с кръводарителите е все още на масата. Но нещата не винаги са това, което ни се иска. Със сигурност мога да кажа, че слушах как някой прави връзка с LZ1FG, но аз така и не успях да го чуя, камо ли работя .. хем че е на 20км по права линия от мен. LZ2HM пък се чуваше направо прекрасно за 6-те метра пръчка, с която е участвал. Него едвам го изрових при почти пряка видимост между двама ни.
В крайна сметка - всеки работи според възможностите и разбиранията си. Не можем да очакваме, че всички участници за контест зверюги, дето работят всичко що мърда. Важното, е че се чуват нови гласове в ефира! Колкото повече такива има, толкова повече приятни емоции ще носят тези шампионати.

Не на последно място, поддържам идеята да направим пробни турове с алтернативни правила - така наистина ще може да се види ефекта от всяка една промяна.

73!
Веско
LZ5VK.

Отговори