Въпроса е решен

Комуникации над 30 MHz
lz1mak
Мнения: 59
Регистриран на: 23 дек 2011, 11:38

Въпроса е решен

Мнение от lz1mak » 03 юни 2021, 23:05

IMG_20210603_213728.jpg
IMG_20210603_213818.jpg
Последна промяна от lz1mak на 07 юни 2021, 11:02, променено общо 1 път.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Споделям за измама

Мнение от lz1yq » 04 юни 2021, 19:14

Здравей колега. Стефан Вангелов го познавам от 1972г. Бяхме заедно в LZ1KPM/LZ1KCO. До сега се е показал като коректен и добър приятел. Не ми се вярва да продаде не работещо радио. ДАже да му е станало нещо на радиото по време на транспорта съм сигурен, че ще си го прибере обратно. Това за не вдигането на телефона заради една моторола...........не го вярвам. Понякога се случва да не мога да вдигна телефона не с часове а с дни, но това не значи че се крия. Специално за него гарантирам че ако има проблем с радиото той ще си поеме отговорностите.
73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Споделям за измама

Мнение от LZ6AJ » 04 юни 2021, 20:41

НЕ СА КРАСИВИ ТИЯ РАБОТИ !
LZ1YQ написа:
04 юни 2021, 19:14
... ДАже да му е станало нещо на радиото по време на транспорта ...
на снимките изглежда, че радиото е наводнявано ... и сякаш не вчера ...
и че по него е ровено джалатската ... незнайно от кого, но едва ли от куриера :lol:

пък оттам насетне - кой спестил цялата истина по телефона ? ... кой е дал пари за "котка в чувал" ? ... - вярвам, че всеки читател ще си направи изводите. дано наистина, споделеното от Марин помогне, подобни случаи да са по-рядко.

НЕ СА КРАСИВИ ТИЯ РАБОТИ !

здраве желая !


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Споделям за измама

Мнение от lz1yq » 04 юни 2021, 20:55

Любо, говорих със Стефан, както казах и преди познавам го от 30 и години. Той каза че е писал тук и се е свързал с клиента. Радиото си го иска обратно. Явно някой тук спестява информация........не не е Стефан. Кой как е чагъркал вътре не ме интересува. Но ако има проблем с радиото Стефан си поема отговорностите. Но къде са постовете му тук е друга бира........



lz1mak
Мнения: 59
Регистриран на: 23 дек 2011, 11:38

Re: Споделям за измама

Мнение от lz1mak » 07 юни 2021, 10:13

Здравейте, актуализирам темата и тя може да бъде закрита. Стефан ми се обади на следващия ден след моя пост, радиото е изпратено обратно към него. Съжалявам за създалата се ситуация, може би трябваше да му оставя повече време за реакция.
За мен радиостанцията е сложна техника и като купувам питам дали работи или не. Ако има информация, че има проблем - не купувам , нямам потенциал да ремонтирам и не пипам, не ме е срам да си призная.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроса е решен

Мнение от lz1yq » 09 юни 2021, 18:36

Слагам копие от поста на Стефан в групата на БФРЛ от Фейсбук :
Stefan Vangelov
И така в понеделник ми остана време да проверя какво се е случило с тази Моторола! Та Маринчо, LZ1MAK е добре че знае с какво се занимавам и " радиото беше отваряно и съм сигурен предвид професията му че е знаел" (цитат, почти присъда)
.Аз не зная обаче докъде му стигат познанията по електроника и комуникации на Марин!? След проверка на програмирани от него 8 честоти на репитри и две симплексни,проверих и настройките по мощност и какво се оказа!?? Явно или софтуера с който работи е бъгав или грешка на задкормилният механизъм!! Вместо 15 вата както е декларалирал ,пред цифрите имаше ЕДНА запетая която разрешава на предавателя мощност от 0,15 вата!! Нека си прави изводи Маринчо,а Вие драги колеги да сте предупредени и предпазени от такива "недобросъвестни" като мен!?? В разговора ни по телефона се опита да се извини че емоционално е "сбъркал" с квалификациите!! А на снимките окисите на платката нямат никакво,ама никакво отношение към предавателя!!! Та си мисля ако и двамата имахме пистолети като в дивия запад и някой първи натисне спусъка "емоционално" и каже- извинявай беше емоция..... ?? Та за финал на драмата- радиото е препрограмирано и си извади едни честни 27 вата Маринчо. Друг вече му е собственик и е колега по професия!! Вероятно в електрониката има какво да учиш ,но дано в живота и отношенията между хората да си научил нещо повече!😎

Та както казах човека го познавам и му имам доверие.

73! LZ1YQ



lz5sz
Мнения: 1
Регистриран на: 10 юни 2021, 10:42

Re: Въпроса е решен

Мнение от lz5sz » 11 юни 2021, 13:38

:?



Отговори