Шум от лаптопа/импулсното...

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Шум от лаптопа/импулсното...

Мнение от lz1kz » 16 юли 2014, 09:57

Имам проблеми с шума от новия лаптоп (2-ядрен, 2GHz), вдига нивото почти до 7-ца на S-мера. Старичкият ми Омнибук (Pentium-1 система) няма този проблем, независимо дали е на акумулатор или на импулсно външно захранване не се регистрира повишаване на нивото нито на уред, нито на ухо. Как е решен при вас този проблем? И още един въпрос - как стои въпроса при работа в полеви условия? Предполагам, тези, които са участвали в последните издания на присъствените контести могат да споделят впечатления?


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ5PL
Мнения: 73
Регистриран на: 03 сеп 2006, 14:54
Местоположение: София

Re: Шум от лаптопа/импулсното...

Мнение от LZ5PL » 16 юли 2014, 12:17

Имал съм подобен проблем преди време с един Сименс Фуджицу - според мен Фуджицуту беше доста повече от Сименса, не само заради бръмчилката. На батерия нямаше проблем, но каквото и да правих със захранването нищо не реши проблема. В същото време антикварния ми Compaq Armada не даваше никакви смущения и се принудих да мина на него. Иначе в повечето време бях в идеални условия - в Албания, режим на тока и в целия град няма работещо никакво импулсно захранване в радиус от няколко километра ! Радиото ми беше на акумулатори, но за лаптопа нямах вариант за повече от два часа работа и си водех дневника на хартия.

За съжаление не знам дали дори и пълното екраниране на захранването ще помогне. Ако можеш пробвай с друго захранване.


Истинското радио свети в тъмното

lz2yo
Мнения: 7
Регистриран на: 27 дек 2013, 15:56

Re: Шум от лаптопа/импулсното...

Мнение от lz2yo » 17 юли 2014, 16:51

Здравейте!
И аз имах подобен проблем,луд ме направи, но решението при мен се оказа много просто.
Сложих черна изолационна лента на зануляващите пера, на шепсела ,който е на зарядното на лаптопа и всичко изчезна.
Успех!



Отговори