Резултати от BARTG Sprint RTTY 2010

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Резултати от BARTG Sprint RTTY 2010

Мнение от lz2be » 01 апр 2010, 11:16

Здравейте,

излязоха коригираните резултати от BARTG Sprint RTTY 2010.
http://www.bartg.org.uk/documents/Conte ... evised.pdf
В първоначалната версия по технически причини липсваха 30-тина отчета, вкл и моя.
Това е един от любимите ми контести, тъй като условията му не фаворизират никого и темпото е високо.
Тазгодишното издание съм го запомнил с проблемите поради снежните бури.
В събота към 11ч пуснах техниките, уверих се че всичко е наред и излязох да чистя сняг. Вятъра беше отслабнал, валеше съвсем слабо и даже се беше "постоплило" докъм -10С. Тъкмо мислех да се прибирам, когато нещо изчатка откъм стълба и видях, че едната обтяжка на рефлектора на ягито за 7МХц се е откачила и тази му половина заплашително е провиснала и съвсем скоро ще остана без него. Лебедката естествено беше обледена (откога се каня да направя капак), но няколко чайника с вряла вода свършиха работа и успях да сваля антените долу. Това "долу" означава КТ36ХА на 1.5м и 40м яги на 3м над земята :D Разхлабих бума, наклоних елемента и успях да закача обтяжката. Оказа се, че съм забравил да затегна болтовете когато съм я вдигал. :D Лебедката междувременно вече беше успяла за замръзне, 1-2 курса за вряла вода, вдигнах антените и отново бях готов за контеста!
Работата тръгна много добре и след полунощ имах преднина от няколко QSO пред RD3AF, 9A5W и UW8I. K4GMH ми водеше с 50-60 QSO, което е нормално по това време и сутринта щях да му "избягам" като се отвори 14МХц. Заради бурята обаче тока спря за час и половина и нямах никакъв шанс да ги догоня. За капак в неделя по обед тока мигна няколко пъти, последния път се затри един от конфигурационните файлове и отиде половин час да преинсталирам всичко отново.
Изобщо състезанията обикновено ги запомням не толкова с мястото, което съм заел в класирането, колкото със случките и емоциите покрай тях. BARTG 2010 има да го помня дълго време, както и BARTG 2007, когато забравих да си пратя отчета и изтървах сигурно първо място :D

73! Боян LZ2BE & LZ8E



Отговори