2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от LZ2HR » 25 юли 2021, 15:20

Поздрави за :
LZ2RS, LZ3ZZ, LZ6E, LZ5R
Браво !!!

https://contests.arrl.org/rawscores.php

За LZ0HQ - Без коментар



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: 2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от lz2rs » 26 юли 2021, 16:42

Здравейте колеги Контестмени,
поработих в IARU HF contest,както винаги на QRP,около 20 часа.Тези,които
ме познават добре,знаят,че винаги работя според условията на даденият контест и
никога с повече от 5 вата през цялото състезание!
Направи ми впечатление DK7HA - има двойно по голям резултат.Той напоследък е почти винаги първи.
Страницата му в QRZ.COM е оскъдна-пише само: Page managed by F5VBT. Ако се отиде на страницата на
F5VBT - нищо.Никаква информация за апаратура,антени,е-майл и т.н.
Преди време този F5VBT също беше почти винаги първи в контестите на QRP.После изчезна,а се появи DK7HA.
Предполагам,че е един и същ човек.
Вчера, на IOTA Contest по време на pile-up веднага го чуваха,независимо,че имаше киловатни станции.
Да,моите антени на 80 & 40 м са прости инв.Диполи,но все пак ме чуват,разбира се не както ми се иска.На
високите бандове антената ми е сравнително добра,апаратурата ми - К3, е вече стара,но и тя е във форма.
По оперативност-мисля,че не съм по лош от него.
Така,че ако имаше с 60 - 80 000 точки повече донякъде съм съгласен,но два пъти повече- с 200 000 т - това
не мога да го приема за честна игра!Разбира се,това е моето мнение,базиращо се на опита ми през последните 28
години работа в контести на QRP.Но.....има и изключения като се замисля,явно нещо ми убягва и не го схващам!
Хубаво е винаги да има Феър плей!
73! Румен LZ2RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: 2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от lz1yq » 27 юли 2021, 08:44

Здравей Румене, няколко пъти се чудех дали да отговоря или не.........Ако сте с една и съща мощност но за разлика от твойте антени той разполага с по добри ( ти си с 4ел трибандер а той с по 5ел. монобандери ) няма за какво да се чудиш. Винаги и по всяко време може да излезе друг подобен "змей" и ти не трябва да се чудиш, че те мачкат. И поще нещо, той е почти в центъра на Германия, където без значение къде винаги има прохождение. На 40 или 80м може да прави Германци на килограм, а ти даже няма и да чи чуеш. Единствения шанс е да подобриш в пъти антенното си стопанство. Всичко останало е илюзия.
73! LZ1YQ



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: 2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от LZ1ZJ » 27 юли 2021, 13:38

Чилякът има много прилично представяне в CQWW - cw ,qrp за 2020,2019,2017г.Мислите ли, че ако имаше нещо гнило, копоите от WW комите, нямаше да го надушат?
https://www.cqww.com/searchbycall.htm?c ... &submit=Go



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: 2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от lz2rs » 27 юли 2021, 22:31

Здравейте отново,
Крис,ако искаш пиши-ако искаш не пиши-не се чуди много!
Разбира се,че антените са много важни,пък и още куп други неща-съгласен съм!
За какво му е да прави германци,колко точки му носят те?
Аз се стремях най вече да правя HQ станции и с други континенти,а не европейци.
Както винаги до сега,когато напиша нещо и се аргументирам,ти явно се чудиш какво да отговориш евентуално,
а по същността-нищо!Аз както винаги ще ти повторя- не подлагам на съмнение нито антените му,нито оператовността му-а,
само това,че резултатът му е ТВЪРДЕ голям.Ами нали в същото това време и аз съм работил,не съм спал,така,че може и
да направи повече връзки,но НЕ чак толкова!
Не съм убеден,че има някакъв кой знае какъв контрол от страна на контест комитета,по отношение на използваната мощност-
особено на QRP- реплика към LZ1ZJ.
И,Крис-спри да си въобразяваш,че аз се смятам за най велик - просто не обичам хитреците!За това напоследък си работя само за
удоволствие без да мисля за класиране и се оказа,че така е много по добре!Стига да се чувстваш удовлетворен,че си играл честно!
73! Румен LZ2RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: 2021 IARU HF World Championship - Raw Scores

Мнение от lz1yq » 28 юли 2021, 09:15

Добро утро Румене, на прост език ти обясних, че той е в много по изгодна позиция........не само с големия брой връзки от Германци а и от Американци. Един Германец ти дава 1т. колкото и на него. Той прави 200Германеца, а ти 20. като ги сметнеш + повечето Американци се получава добрия резултат. Що се касае да HQ станции защо си мислиш той не е правил такива. Когато видиш си направи някаква статистика и ще видиш, че нещата стоят по този начин. И прочети внимателно условията -
1 point per QSO with same zone or with HQ stations
3 points per QSO with different zone on same continent
5 points per QSO with different zone on different continent
О там трябва да си направиш и стратегията.
За да подлагаш на съмнение големия му резултат и то публично значи, че нещо те притеснява. Опитвам се да ти подскажа, но явно не искаш да разбереш. Приятен ден.
73! LZ1YQ



Отговори