PACC Contest 2021

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

PACC Contest 2021

Мнение от lz2rs » 03 мар 2021, 08:16

Claimed Scores PACC Contest 2021
-------------------------------------------------
http://server4.veronict.nl:81/WebEditor/app

73!RS



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2pep » 03 мар 2021, 12:14

Браво. Сигурно ползваш невероятни антени. Гледам втория е с два пъти по малък резултат..., шестия в категория 100 вата има резултат колкото твоя резултат , както и 12 тия в категория неограничена мощност. Успех.



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2rs » 03 мар 2021, 12:58

Здравей колега,
преди малко споделих с един приятел радиолюбител,инженер ,че ще има хора,които най
вероятно ще се учудят /най малко ! / на разликата между мене и вторият.
Отговора ми е следният:
1. антените ми са нормални- инвертед Диполи на 80 и 40 м 8 м над покрива- 7 етажен блок.
4 ел 3 банд Яги на същият покрив също на 8 м височина.
2.От 2 години насам не ме интересува класирането !!! Участвам само за удоволствие-явно бях закъснял с това мое решение-
сега съм доста по спокоен и резултатите са дори по добри!По време на контестите /вкл. и на този / спах повечето време през
ноща,четох книга,излизах сутринта в Неделя за 2 часа на разходка в горите наоколо.
3. Винаги имам тактика на участие и когато работя се стремя за максимална ефективност!Чуват ме добре-особено на високите
бандове,макар че около мене има високи хълмове,но все пак на разстояние.Участвам ВИНАГИ с позволената мощност - тука 5 вата!!!
Явно този път сериозна конкуренция не е имало,както и миналата година.И на SSB работя активно,а повечето конкуренти разчитат
най вече на CW.Може да видите резултата на LZ5R - в сравнение с вторият в неговата категория-и там не е малко.
Значи,когато има добри трансивери,антени и прохождение,съчетано с добра оперативност- не е нужно да излъжеш,за да се класираш добре!
Разбира се,винаги ще има хора,които нама да повярват на това.Но съм убеден,че има и такива,които ще се съгласят! Участието в състезания е въпрос на съвест и достойнство!
Бъдете здрав! 73! RS ham for 53 years



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2pep » 03 мар 2021, 13:46

lz2rs написа:
03 мар 2021, 12:58
Здравей колега,
преди малко споделих с един приятел радиолюбител,инженер ,че ще има хора,които най
вероятно ще се учудят /най малко ! / на разликата между мене и вторият.
Отговора ми е следният:
1. антените ми са нормални- инвертед Диполи на 80 и 40 м 8 м над покрива- 7 етажен блок.
4 ел 3 банд Яги на същият покрив също на 8 м височина.
2.От 2 години насам не ме интересува класирането !!! Участвам само за удоволствие-явно бях закъснял с това мое решение-
сега съм доста по спокоен и резултатите са дори по добри!По време на контестите /вкл. и на този / спах повечето време през
ноща,четох книга,излизах сутринта в Неделя за 2 часа на разходка в горите наоколо.
3. Винаги имам тактика на участие и когато работя се стремя за максимална ефективност!Чуват ме добре-особено на високите
бандове,макар че около мене има високи хълмове,но все пак на разстояние.Участвам ВИНАГИ с позволената мощност - тука 5 вата!!!
Явно този път сериозна конкуренция не е имало,както и миналата година.И на SSB работя активно,а повечето конкуренти разчитат
най вече на CW.Може да видите резултата на LZ5R - в сравнение с вторият в неговата категория-и там не е малко.
Значи,когато има добри трансивери,антени и прохождение,съчетано с добра оперативност- не е нужно да излъжеш,за да се класираш добре!
Разбира се,винаги ще има хора,които нама да повярват на това.Но съм убеден,че има и такива,които ще се съгласят! Участието в състезания е въпрос на съвест и достойнство!
Бъдете здрав! 73! RS ham for 53 years
Ами браво , представям си ако беше работил през цялото време...можеше колкото третия със 100 вата или петия с 1 киловат да направиш... :D шегувам се ...Щом те кефи. Видно си най добрия QRp ист в Европа....Явно другите са слаби оператори или не могат да се сетят да вдигнат яги....ама няма значение. Сравнението с LZ5R е много неуместно. Успех в бъдещите QRP контести.



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2rs » 03 мар 2021, 19:09

Колега /не си пишеш името /,а и аз не мога да помня всички ,
ОК- аз преди всичко се стремя към истината и ще ти отговоря отново:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
""" Ами браво , представям си ако беше работил през цялото време...можеше колкото третия със 100 вата или петия с 1 киловат да направиш... :D шегувам се ...Щом те кефи. Видно си най добрия QRp ист в Европа....Явно другите са слаби оператори или не могат да се сетят да вдигнат яги....ама няма значение. Сравнението с LZ5R е много неуместно. Успех в бъдещите QRP контести."""
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Значи първо не е гаранция,че ако съм работил през цялото време,ще имам кой знае колко по голям резултат-защото през времето,
когато не съм бил на станцията съм изпуснал някои,но пък други започват да работят и се натрупват-повечето състезатели не се
пускат за 30 минути,а поне за няколко часа и аз после ги изработвам.Даже така ми е по интересно,не стоя за няколко връзки на час,
а правя доста повече,а и вече са ги понаправили киловатите и 100 ватовите и могат и мене да чуят с по слабият сигнал!А и съм си малко
отпочинал и зареден с енергия и желание-и така работя от доста време.Имам случаи - в RSGB 21/28 Mhz на QRP съм имал няколко пъти
по добър резултат от киловатите,даже и някой път от самите Англичани-тогава обаче съм работил през цялото време....и бях по млад.
Този контест съм го печелил 10 години подред / 1996 - 2005 / а после още няколко пъти и спрях да работя,защото стана скучен,а и те измениха условията.Лично Президента на RSGB ме зарадва с една дървена плака за това постижение.

Може и да не съм най добрият в Европа,но смятам,че и аз съм постигнал доста в QRP издигайки престижа и на BFRA и България-което за мене е най важно!Имам няколко дипломи и експерименти с малка мощност наистина поне в Европа # 1 .

Защо другите да са слаби оператори,ако съм ги победил честно?-Ами не всеки има време да работи продължително,не всеки иска и има
желание за победа,не всеки се възползва достатъчно от прохождението,не всеки има добри антени поне на няколко банда и т.н.
Това ми звучи като ирония,но замисли се,дали не съм прав?

Сравнението с LZ5R e уместно! - те имат 126 000.....,а вторият след тях е само с 10 000 ! Значи не е имало достатъчна конкуренция и в
двата случая-има логика!Друг е смисълът,че аз не мога да се сравнявам с техните антени - но само дотук! И радиото ми не е по лошо
от техните радиа и антените ми са все пак нависоко,а затова колко съм оперативен-мисля,че съм го доказал още предишният век....!

За пожеланията ти-приемам ги за искрени и ти благодаря,но както вече написах,вече не ме интересува успеха толкова,колкото
удоволствието и тръпката от самото състезание.Е,ако се класирам добре ОК - ще ме зарадват!
73!Румен LZ2RS



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2pep » 03 мар 2021, 22:08

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: БФРЛ да те предложат за книгата на Гинес за най QRP станцията в Европа.
Честит празник !



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: PACC Contest 2021

Мнение от lz2rs » 04 мар 2021, 07:52

колега 2PEP,
Явно е,че си загубих времето с тебе.....,надявах се,че можем да дискутираме нещо,свързано с
нашето хоби,но ти само иронизираш и влизаш във Форума да си чешеш езика!За съжаление,не си само ти такъв...!
Но всеки със възможностите си,бъди здрав!Предлагам ти да се срещнеш с Коста,стойностен Радиолюбител от вашият град и дано
той успее да ти повлияе малко на критерият ти за оценка на другите!
RS



Отговори