Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 11 мар 2020, 19:28

здраве желая !

срока по т.12а от Условията изтече днес следобяд.
до този момент никой не е споделил намерение за портативна работа ... т.е. всеки, който планира участие, възнамерява да работи от основния си QTH.

УСПЕХ В СЪБОТА !


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ1PM » 13 мар 2020, 22:23

Добра вечер на всички,
Успех утре в състезанието на всички участници.
Разгеле КВ състезанията не влизат в списъка с отменени събития. :)
Отбора на LZ1KPO ще е на линия.
73 Иван LZ1PM



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 19 мар 2020, 01:08

здраве желая !

след като всички дневници са получени, смятам за безмислено да се чака изтичането на 7-дневния срок по т.11/о. от условията.

ето общия списък на участниците, съгласно т.10/d. :
claimed_list.pdf
(9.48 KиБ) Свален 491 пъти

както и заявените резултати по категории :
claimed_standings.pdf
(10.24 KиБ) Свален 527 пъти

още веднъж - ЗДРАВЕ ЗА ВСИЧКИ, ПАЗЕТЕ СЕ !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 30 мар 2020, 21:55

снощи изпратих UBN-файловете до всички участници ...

ето окончателните резултати и малко обща статистика :

final_standings.pdf
(59.66 KиБ) Свален 386 пъти

gen_stat.jpg

на победителите - честито !

трима участника са без грешка в дневника си - моите почитания към тях !
Последна промяна от LZ6AJ на 28 окт 2020, 23:34, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ1PM » 30 юни 2020, 10:50

LZ1KPO.jpg
Пресна , пресна, още пари.....
Пристигна днес.
Благодаря на организатора на състезанието Любо LZ6AJ- за провеждането, отчитането и за наградата.
До нови срещи догодина в следващото издание.

73 от отбора на LZ1KPO
op's LZ1PM и LZ1VS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 13 яну 2021, 07:59

за много години !

актуална версия на условията за третото издание, планирано за 13.03.2021 г.
(точно след 2 месеца)

BWF_21_Rules_v04.pdf
(363.01 KиБ) Свален 433 пъти

ще изпратя и лична покана до всеки LZ-колега, с чийто е-мейл адрес разполагам.

здраве желая ...
и далеч от вируси !


73,
Любо

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 13 яну 2021, 21:09

За да са още по-равностойни условията, в точка 4е би било добре мощността да е до 100W за всички.
За връзки между кореспонденти от една и съща област по 1(една) точка, независимо от етапите и работния статус - RUN или S&P. Даже и това е много! Може ли да се сравни броя на операторите от област Силистра с тези от София град/област, Пловдив, Стара Загора, Варна и др.? Ясно е, че губим точките от Зона 1.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 14 яну 2021, 23:03

lz2xyz написа:
13 яну 2021, 21:09
За да са още по-равностойни условията, в точка 4е би било добре мощността да е до 100W за всички.
разбирам идеята на колегата ...
но в смисъла на "за да са още по-равностойни условията, би било добре всички участници да работят с мощност до 100 W".
само че това няма как да бъде записано в условията, тъй като не би могло да бъде контролирано ... или поне аз не се сещам за реално решение. идеи ?
lz2xyz написа:
13 яну 2021, 21:09
За връзки между кореспонденти от една и съща област по 1(една) точка, независимо от етапите и работния статус - RUN или S&P. Даже и това е много! Може ли да се сравни броя на операторите от област Силистра с тези от София град/област, Пловдив, Стара Загора, Варна и др.? Ясно е, че губим точките от Зона 1.
боя се, че нещо не е дотам ясно ...
докато софиянци и пловдивчани се работят помежду си, кой им забранява да работят и със силистренци ?
ако има трудни, или напълно невъзможни кореспонденти преди залеза, то те със сигурност не са всички от дадена област.
тъй че, ако една QRP станция от Балчик не успее да осъществи добро QSO с една QRP станция от София, това не значи, че никой от Балчик няма да чува никого от София и обратно ...

хайде, да посмятаме заедно, примерно с 30% разлика в производителността, поради отдалеченост (кондишън) през първия час и 15% през втория.
през третия час - 30% намалена за контакти в собствената област... съвсем условно
и тъй :
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"участвали 7 софийски станции, 4 пловдивски и 1 силистренска.
за първия час на турнира :
- най-добре представилата се софийска станция изработила всички софийски, 3 пловдивски и 1 силистренска ... общо 10 Qs;
- най-добре представилата се пловдивска изработила всички пловдивски, 6 софийски и 1 силистренска ... общо 10 Qs;
- единствената силистренска, като най-интересна за всички останали 11 участника, заради отдалечеността си успяла да изработи само 5 софийски (~70%) и 3 пловдивски (~70%).
...
в резултат на което :
- топ софийската станция наработила (6*4 + 3*5 + 1*6) = 45 т. ... това е при 100% S&P;
- топ пловдивската станция наработила (3*4 + 6*5 + 1*5) = 47 т. ... това също при 100% S&P;
- единствената силистренска станция наработила (1*5 + 4*6) = 29 т. от контакти със София, (1*4 + 2*5) = 14 т. от контактите си с Пловдив ... или общо 43 т.;
...
повтаряме упражнението и през втория час по веднъж, но при противоположния работен статус и вече 15% разлика в производителността за отдалечената станция, при което числата биха изглеждали така :
- топ софийската станция наработила (6*3 + 4*3 + 1*4)= 34 т. ... при 100% RUN;
- за топ пловдивската съответно (3*3 + 7*3 + 1*3)= 33 т. ... при 100% RUN;
- за силистренската (1*5 + 5*4)= 25 т. за 6 Qs със София, (1*4 + 2*3)= 10 т. от контактите с Пловдив ... или общо 35 т.;
...
и през последния час, намалена производителност 30% за близки QSO :
- топ софийската (4*5 + 4*5 + 1*4)= 44 т. ... пак 100% S&P;
- топ пловдивската съответно (2*5 + 1*4 + 6*5 + 1*4)= 48 т. ... също при 100% S&P, с изключение на контакта с топ-софийската станция;
- и за силистренската (1*3 + 6*4)= 27 т. от връзки с всичките софийски и (1*4 + 3*5)= 19 т. от тези, с всичките пловдивски станции ... или общо 46 т.
...
крайно класиране :
1. най-добре представила се пловдивска = 31 Qs / 128 т.;
2. единствена силистренската станция = 28 Qs / 124 т.;
3. най-добре представила се софийска = 30 Qs / 123 т..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
примерът е теоретичен и ползва гранични стойности.
грешките (сигурно ще се намерят такива) в самия него, не го отклоняват от целта, а именно - да разкрие модела ..., а той започва да се проявява при 55-58 участника. до това ниво на брой участници, частните случаи биха могли да повлияят на резултатите.

колкото и малко да са данните от двете издания на турнира, целта която условията му преследват, би следвало да са станали вече ясни за всеки, който е навътре в материята :
- който направи най-много QSO, няма как да загуби;
- въртенето на "голямото копче" - печели;
- стимул към равнопоставеност между CW и SSB;
- стимул към усъвършенстване на техниката - второ VFO, САТ-връзка и т.н.;
- вместо да се оплакваме, че от друга област имало повече участници, отколкото от нашата - по-добре да агитираме земляци за участие, отколкото да заклеймяваме условията.

и пак - колкото и малко да са две на брой издания на турнира - все пак !
класациите са публикувани, числата са там и не мърдат ...

въпрос :
до сега, коя софийска станция спечели в дадена категория ?
отговор :
LZ1KDP !
въпрос :
кой, в даденото издание, направи повече контакти от Венци и Цецо?
отговор :
никой !

въпрос :
до сега, коя балчишка станция е печелила в дадена категория ?
отговор :
няма такава !

въпрос :
да продължаваме ли, да търсим телето ?
отговор :
по-добре да опитаме с участие в турнира ...


73,
Любо

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 15 яну 2021, 00:33

Благодаря за изчерпателния отговор.
Отностно контролирането на мощността. Надяваме се, че щом някой е решил да участва, то той ще спазва условията на състезанието. Който иска да лъже, винаги ще намери начин. Въпрос на съвест.

Сметките и теорията са едно, но на практика е съвсем друго. Ще споделя моят кратък опит от участието ми на няколко български състезания. Въпреки, че се бях зарекъл повече да не участвам в каквито и да е състезания, тази година се включих в Милара контест. Какво се случи - нищо по-различно от миналото участие преди 3 години.
Първо - в градски условия зашумеността на ефира е голяма. При мен смущенията на 80м вече са със сила S8-S9. Второ - не всеки има място и възможност да използва пълноразмерна антена на 3,5МХц. През първия час мощните станции пробиват и само неколцина по-слаби се чуват. Сравнявайки логовете и от предишни състезания, няма как да направя за 5 минути 12 връзки, горе-долу резултатът започва още в началото да се движи в съотношение 1:3. Състезанието е 4 часа. Теоретично за това време с един кореспондент мога да направя връзка да кажем максимум 7 пъти. Не съм правил подробна статистическа извадка на лога, на първо четене откривам 5 връзки с една станция. От предварителните резултати виждам, че е работила с висока мощност. Подобно е с другите, повечето връзки са направени със станции, работили с голяма мощност. Останалите участници или не съм ги чул, или имам по 1, максимум 2-3 връзки за 4 часа (Даже имах 2 отказани връзки, въпреки изминалото време от половин час от предходната връзка!?). В началото на четвъртия час правя поредната 93 връзка, която е първа със станция, чийто пореден номер на връзка е 172. За изминалите 3 часа, нито аз съм чул въпросната станиция, нито тя е чула моите повиквания. Но разликата е двойна. Още по-интересен беше резултатът от едно по-старо състезание, където нямах нито една връзка със станцията заела първо място в категорията. Излиза, че докато аз тук разчитам на прохождението да ме зарадва с някоя нова станция, останалите може би са правили локални радиовръзки. Те ще ги правят, защото по численост, както споменах в предишния пост, са в пъти повече от участниците от област Силистра. Или по-точно от град Силистра, тъй като няма активни състезатели от други населени места в област Силистра. На CW максимум ще сме 2-ма, на SSB има 1 сигурен участник. Като гледам и в съседните области не е по-различно. Докато в спорта разликите между състезателите са в стотни, тук са в стотици. Има ли смисъл да участвам? Няма.

Варианти:
- еднаква работна мощност за всички до 100W;
- нула точки за радиовръзки между станции от една област;
- минимум точки за работа със съседни области/максимум точки за работа с отдалечени области;
- смяна на работния обхват;



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ3NY » 15 яну 2021, 11:18

Здравейте
Не държа да се взема под внимание мнението ми, понеже никога не съм участвал в това състезание, по разбираеми причини.
Смятам, че в днешните модерни времена, категоризирането по мощност е отживелица. Причините са няколко, но най-главните са две:
1. невъзможността участниците да бъдат контролирани по мощност (почти)
2. достъпността на всякакви усилватели на мощност на пазара.
Категоризирането по мощност прави няколко състезания да вървят в паралел. Всички разчитаме на добрата воля на всеки от участниците да работят с допустимите мощности, за да участват в тяхното си състезание, но всички знаем добре, че не винаги това е така. И не само в България.
Според мен идеята на контестите е да движат напред радиолюбителските технологии и хората да се "дооборудват", или "преоборудват" за да не изостават, а не условията да се съобразяват с (не)възможностите на някои от участниците.

И както винаги съм казвал - повече условия = по-малко участници.
Организатора е Господ. В него е ножа, в него е и хляба. За всеки от нас остава избора, дали да се присъединим към купона му, или не.

Пак ще повторя, мнението е лично и е гледна точка, а не предложение за каквото и да е.
73 Митко


Value has a value only if its value is valued.

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 15 яну 2021, 18:22

Вероятно освен "дооборудването" с модерна апаратура, ще трябва да си закупя и къща на село с 2 декара двор. Да има място за десетте пълноразмерни антени за всички обхвати и поне една по-висока мачта за ягито?
Далеч съм от мисълта, че идеята на контестите е точно "модернизацията". Модернизацията на хобито идва с използването на интернет.
Ако някой иска да има повече участници в даден контест, ще се помъчи да привлече интереса на повече хора. Да се правят състезания (с изключение на обсъжданото тук) с еднакви условия, които явно не са равностойни за всички, понеже "ще трябва да се съобразяват с (не)възможностите на някои от участниците" не звучи никак интригуващо.

Виждам, как малкото условия привличат толкова много участници в ефира, че чак няма незаета честота. Дали са се увеличили участниците (особено тези работещи на CW)? То се вижда от крайните класирания.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz1yq » 15 яну 2021, 19:31

С удоволствие ще участвам в състезание което е организирано от теб и с условията които си измислил. За мен контеста е за кеф.........ако искам да спечеля ще се подготвя дoстатъчно добре за всякакви условия............

73! LZ1YQ
Последна промяна от lz1yq на 15 яну 2021, 19:59, променено общо 1 път.



Lz3zz
Мнения: 4
Регистриран на: 17 апр 2019, 18:59

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от Lz3zz » 15 яну 2021, 19:51

Здравейте!
Не е никак лесно на организаторите условията да са приемливи за всички!
Затова и ние си избираме къде да участваме!
Милене,чуваше се добре имаме 5 връзки с теб,пропуснах те в началото но не отчаквах,че работиш в контеста!
Успех на всички и успешна година!
73 Алеко



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 15 яну 2021, 20:32

lz1yq написа:
15 яну 2021, 19:31
С удоволствие ще участвам в състезание което е организирано от теб и с условията които си измислил. За мен контеста е за кеф.........ако искам да спечеля ще се подготвя дoстатъчно добре за всякакви условия............

73! LZ1YQ
Приключих със състезанията!



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ1PM » 15 яну 2021, 22:01

Милене,
Всички знаеме че всяко състезание има много компоненти.
Познаване перфектно на програмата с която участвуваш в състезанието.
Познаване условията на състезанието.
Оперативност на самия състезател.
Тактика за конкретното състезание.
Апаратура включваща ПА и хубава антена.
Ползване на скимери и други разни неща.
Ако участвуваш за победа , всичко трябва да е на високо ниво.Иначе няма на кого да се сърдиш.
Ако участвуваш на олимпийския принцип тогава може и с дълга жица,QRP и пеши ключ.
С теб имаме 4 връзки по време на "Милара"контест в 12:14, 13:07,13:45 и 15:47GMT.Аз работих от LZ1KPO.Бяхме разделили 30-те минути на два периода-CW и SSB по 15минути.При възможност за осем връзки , ние с теб имаме четири.Не мисля че е от прохождението след като още в началото на състезанието имаме връзка.Просто сме се разминавали.
Между другото имаме 10 станции на CW с по осем връзки и 9станции на SSB с по седем връзки.
Да ти кажа и друго.
Оказва се че с LZ4AE ние нямаме нито една връзка, при положение че е HighPower ,има хубава антена , има 246връзки и run честотата му е била само на 10KHz от нашата .На всичко отгоре сме и приятели. :D
Така че както казва Крис, участвуваш за кеф , пък ако се получи и призово класиране -супер.
Приятна вечер и надявам се да не съм бил отегчителен с дългия пост .



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 15 яну 2021, 22:31

благодаря за споделеното ... на всички, без изключение !

към всички :
1. смятам, че не е редно тук да коментираме условията на други контести, нито пък да сравняваме, противопоставяме (и т.н. контра-действия) един контест на друг ... още повече, разминаващи се във времето, продължителността, условията, поводите, целите и т.н.;
2. за мен, уважението стои в основата на всяка изява - уважение към условията чрез тяхното спазване, уважение към останалите участници чрез спорстсменското поведение, самоуважение от всеки чрез стремеж за по-добро представяне.

по повод на написаното от LZ2XYZ :
lz2xyz написа:
15 яну 2021, 00:33
Отностно контролирането на мощността. Надяваме се, че щом някой е решил да участва, то той ще спазва условията на състезанието. Който иска да лъже, винаги ще намери начин. Въпрос на съвест.
историята показва, че надеждите сами по себе си не вършат работа :)
както и Митаци спомена - "... и не само по нашите ширини !"
който се е хванал да организира нещо, да си мисли как ще следи за изпълнението на поставените от него условия ...
това, според мен, е също вид уважение към труда и отделеното време на всеки участник !
lz2xyz написа:
15 яну 2021, 00:33
Сметките и теорията са едно, но на практика е съвсем друго.
вярно е, съгласен съм !
с показания пример се опитах да демонстрирам гранични условия, т.е. такива при които нещата са нееднакви, но донякъде компенсирани, за три характерни LZ-области от таблица 1... и затова не спестих букви, да изпиша няколко пъти "най-добре представилата се станция ...".
ако е убягнало за някого, то моля за още един прочит !
ще уточня - това не означава, че човешкият фактор няма значение ... напротив ! - той започва оттам насетне... и като така - вижда се, че на практика, в случаите на 40 участника, разликите в края на третия час може и да са нищожни, каквито са в края на примера. но съм сигурен, че при наличие на 60+ участника, нещата ще скочат до няколко стотин точки между най-добре представилите се и следващите ги. защо ли ? по простата причина, че тогава няма, или поне няма да е такова голямо значението на ония участници, чийто труд е отишъл само за локални връзки - в рамките на махалата, града или областта ... без значение на причините за това - кръводаряване, миливати, тел за прани гащи вместо антена или каквато и да е друга причина. техния труд е също труд и без да знаем същинските обстоятелства, не бива да лепим етикет на никого.
lz2xyz написа:
15 яну 2021, 00:33
Първо - в градски условия зашумеността на ефира е голяма. При мен смущенията на 80м вече са със сила S8-S9. Второ - не всеки има място и възможност да използва пълноразмерна антена на 3,5МХц. През първия час мощните станции пробиват и само неколцина по-слаби се чуват. Сравнявайки логовете и от предишни състезания, няма как да направя за 5 минути 12 връзки, горе-долу резултатът започва още в началото да се движи в съотношение 1:3.
Колега Милен,
дали в другите области на 80м няма шум ?
дали пък в по-населените с участници QTH няма и QRM от това, че са "местни" една за друга станции ... с мощи, по-високи от 100 вата ?
нали не мислиш, че е редно да категоризираме участниците на "имащи" и "нямащи" пълноразмерна антена ?
...
сравняваш тазгодишно твое участие с това, преди три години :
за тия години, ти какво направи по отношение на шума си на 80м ?
а мислиш ли как може за 5 минути да направиш не 12, а 13 - 14 - 15 - ... QSO ?

отговорът на последния въпрос е лесен, но се състои от две части :
1. ако редовно тренираш и участваш;
и
2. ако има кого да направиш, т.е. ако и други правят като теб.
:D


виж, подхода на Крис :
lz1yq написа:
15 яну 2021, 19:31
ако искам да спечеля ще се подготвя дoстатъчно добре за всякакви условия...
всеки сам си решава, дали да участва или не.
всеки си има причини или оправдания, аргументи "за" или "против".
но всеки, който има желание да развива нещо, състезателната реалност е най-добрата среда за проби и изпит.
там е ключа ...

успех !
Последна промяна от LZ6AJ на 15 яну 2021, 23:18, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 15 яну 2021, 23:17

Не се сърдя на никого. Просто изразих мнение.
"Милара контест" го дадох за пример, че ми е най-пресен. Извинявам се, ако някой се е почувставал засегнат. Не съм имал намерение да противопоставям обсъжданите състезания.
Що се отнася до шума, разбира се, че навсякъде го има. Но това се чува при мен, и аз съм го написал. Вълшебни антени няма. Антената се прави според мястото и условията.
"...Скимери и други разни неща", явно това е част от модернизацията...
Не, не мисля как ще направя 15 връзки за 5 мин., защото повече нямам намерение да участвам в контести. За мен темата е приключена.
Пожелавам успех на всички, които са решили да участват в състезания!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz1yq » 16 яну 2021, 13:03

Можем ли да разберем каква е причината за да не участваш повече в контести. Все пак един контест е добър когато има повече участници. Всеки участник е по своему важен, поне за мен е важно.
73! LZ1YQ



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2fv » 16 яну 2021, 13:54

lz2xyz написа:
15 яну 2021, 00:33
...Състезанието е 4 часа. Теоретично за това време с един кореспондент мога да направя връзка да кажем максимум 7 пъти. Не съм правил подробна статистическа извадка на лога, на първо четене откривам 5 връзки с една станция. ..
Милене, можеш да направиш 8 връзки теоретично ако работиш само на CW. Аз се питам защо нямаш пълен комплект връзки с близки до теб станции, примерно LZ2BE или LZ4TX. С теб имам 4 връзки, чуваше се слабичко, но не по-слабо от LZ2HM, а с него имам 8...Освен това дали пък не си сменял често честотата и не си стоял на нея когато трябва?
Да, прав си, с твоята техника и от там нямаш шанс, но условията не се пишат за конкретен регион. Отделно от това участието в контест не е само и най-вече за класиране. Тъп въпрос, ако Любо, в пристъп на лудост, приеме за връзки в една област да не се начисляват точки, какво правим със станции от София област или Пазарджик, Кюстендил, Перник...Те ще си бачкат многото станции от София/Пловдив...И какво ще се случи ако в Силистреа се появи станция с ACOM200 и ниско монтирана рамка с лек наклон на запад?

Надявам се да преосмислиш решението си относно контестите.

73!



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 16 яну 2021, 16:50

Няма как да направя по 8 точки с тези 2 станции. Ако аз седя на една честота и те съответно на друга, кой кого ще търси? А те са работили и в Mixed mode. Значи вероятността е още по-малка. Даже LZ2BE се появява в моя лог чак след първия час от началото на състезанието. Зачудих се, тъй като обикновено с него имам най-много връзки в предишни състезания. С тази мощност няма как да не го чуя.

В по-стар пост изредих няколко варианта. Ако има различен брой точки за близки и далечни области, тогава тези станции от съседни области ще трябва да направят повече връзки по съседски,за да получат точките, равни на тези с по-малкото връзки с по-далчени области. Т.е. ще има някакво равновесие в системата. Разбира се това е на теория. Тук високите мощности не влизат в играта. Само 100 вата.

За да има повече участници, не вярвам някой да се надява, че всички решили да пробват, ще тръгнат да си купуват усилватели, да правят какви ли не антени. Мисля, че повечето останали любители са в градовете. Трудно се разпъва пълноразмерна антена. Даже и един вертикал понякога представлява трудност. Това е факт. Но и те сигурно искат да участват...Отговорът е ясен - когато се подготвят да заповядат.
И какво ще се случи ако в Силистра се появи станция с ACOM200 и ниско монтирана рамка с лек наклон на запад?
Няма такава вероятност, освен ако тази станция не е гостуваща. Ако максимумът е до 100 вата, няма смисъл да идва до тук с ACOM200.



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2fv » 16 яну 2021, 17:16

lz2xyz написа:
16 яну 2021, 16:50
Няма как да напраея по 8 точки с тези 2 станции. Ако аз седя на една честота и те съответно на друга, кой кого ще търси? А те са работили и в Mixed mode. Значи вероятността е още по-малка. Даже LZ2BE се появява в моя лог чак след първия час от началото на състезанието. Зачудих се, тъй като обикновено с него имам най-много връзки в предишни състезания. С тази мощност няма как да не го чуя. ...
Повярвай ми, ако си беше стоял на честотата поне по 10 минути на половин час щеше да имаш по 8 връзки не само с LZ2BE...
И като си тръгнал по наклонената плоскост с точките, вероятно ще предложиш точките на станции от Видин да се намаляват автоматично, щото те са точно толкова далеч от Пловдив, колкото и ти...Отделно да се въведе корекция на резултата в зависимост от ползваната антена. Да се предвиди и корекция по местен QRM. Да се забрани интернета и скимърите...и т.н.

Явно желаеш състезателите да бъдат при абсолютно равни условия и всичко да опира само и единствено до можене....Ами в реалните контести не става. Даже и на "Полеви ден" и WRTC...Пробвай Morse Runner. А в реалните контести участвай за удоволствие.

73!



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 16 яну 2021, 17:30

И като си тръгнал по наклонената плоскост с точките, вероятно ще предложиш точките на станции от Видин да се намаляват автоматично, щото те са точно толкова далеч от Пловдив, колкото и ти...Отделно да се въведе корекция на резултата в зависимост от ползваната антена. Да се предвиди и корекция по местен QRM. Да се забрани интернета и скимърите...и т.н.
Даже не ми е идвало на ум, но явно е доста плашещо.
Явно желаеш състезателите да бъдат при абсолютно равни условия и всичко да опира само и единствено до можене....Ами в реалните контести не става.
Ако всички тези "състезания" са такива каквито са наречени, то тогава условията трябва да са равни и да опират до можене. Така е в истинския спорт. И не съм чул някой да ходи на състезание или олимпиада за кеф.



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2fv » 16 яну 2021, 19:07

lz2xyz написа:
16 яну 2021, 17:30
.....
Ако всички тези "състезания" са такива каквито са наречени, то тогава условията трябва да са равни и да опират до можене. Така е в истинския спорт. И не съм чул някой да ходи на състезание или олимпиада за кеф.
Явно имаме разлика във виждането по доста въпроси...както и да е. Само да уточним, че условията са равни за всички, но няма как да докараш нещата в един задочен контест и то по технически спорт, до такива условия, че всичко да опира само до можене. И не само при нас е така. Нали не твърдиш, че във Формула 1 например всичко е само майсторство на пилота. Има поне още 20 такива спорта...
И ти е време да чуеш, че има и такива, дето участват в състезания за кеф. Аз поне го правя...Но пък не съм чул някой да участва в радиолюбителско състезание за нещо друго, освен за кеф. Ти може би си първия...ще ми обясниш как с огромно неудоволствие правиш връзки защото целта ти е..? Каква?
Желая ти приятна вечер и дано пак се чуваме по контести.
73!



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 16 яну 2021, 19:53

Признавам, много наивно съм мислил, че участвам в състезания. Изясниха се доста неща, които потвърждават решението ми повече да не участвам. Успех в контестите!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 16 яну 2021, 22:51

Колега Милен LZ2XYZ,
имам усещането, че си обиден на някого !?
от дискусията дотук не виждам причина ...
всеки от нас е тръгнал от началото, всеки в даден момент е усещал, че труда му в свободното време е отивал на вятъра.
посоката е важна ... а тя се казва познание !
дали радиолюбителски състезания, дали друга област от радиолюбителството, дали нещо друго изобщо ? ... хобито е контролирана мозъчна (душевна) потребност. на определен етап от живота ни, без хоби не можем да презаредим батериите за следващата работна седмица.
...
никой от нас, с репликите и обясненията си тук не е искал да ти покаже колко и как не става и колко и как няма смисъл. напротив ...
и опасявам се, че изводите и заключенията ти изпреварват твоя собствен анализ и прочит.
в моето училище ни учиха : "знайте, че винаги има начин ... но и знайте, че лесно няма !"
...
дааааа, усеща се, че има нещо, което не е така. споделяш го, появяват се колеги, които явно имат опит и знаят как да ти помогнат.
съвета ми към теб е да не бързаш със заключенията, преди да си разбрал съветите им ... по принцип ... не само за хобито ... без значение, дали ще участваш в предстоящото издание на "Балчик-Вълни-Приятели" или пък което и да е КВ-състезание.
ние не сме голямо общество, но за моя радост и гордост, все пак и все още сме общество ... за радиолюбителското говоря ... и въпреки, че понякога спорим в дискусиите, палим се, изпускаме нервите си и сме конкуренти по контестите, в 99% от случаите сме и приятели, даже и да не се познаваме лично !
...
и накрая, тъй като специално по повод на една от предходните реплики на Цецо LZ2FV днес, се хванах да направя извадка в подкрепа на съвета му, ето и малка статистика като доказателство :

LZ2FL_BWF_stat.jpg
(57.84 KиБ) Все още не е свален

Георги/LZ2FL досега е редовен участник в турнира. и в двете негови издания е работил през целия период. през 2019 г. - само в режим RUN, а през 2020 г. - около 10% от контактите му са проведени в режим "търсене". при което, явно за болшинството от останалите участници е бил откриваем и викан навреме. за 3-те часа на всяко издание, при работа само на телеграф, от 6 възможни контакта е провел максималния брой 6/6 с около половината от участниците. а през второто издание даже е успявал и да намира навреме 6/6 пъти някои от останалите "статични викачи".
...
като гледам списъка с участниците в категории "MIXED" и "CW" от последното издание на "Милара Контест", мисля че ако не 17, то поне 16 от тях биха могли и щяха да те повикат 8/8 пъти, за останалите не гарантирам ... сам прецени, дали не трябва да си "по-открит" или "по-откриваем" за тези, които могат да търсят и го правят на минутата ...
...
не мисли, че ограничението до 100 вата би помогнало на отдалечените райони ... намаляването на мощността би увеличило невъзможните QSO, поне в периода преди залеза.
на твое място бих подходил другияче в разсъжденията: "след като съм отдалечена станция, даваща най-много точки на софийските станции през първите два часа на турнира, дали ако съм RUN, бих могъл да се справя с тяхното "нападение" ? ... кого ли би избрал да вика даден участник, ако има избор между 4, 5 или 6 точки за едно QSO ?"

believe -> try -> enjoy !
:wink:


73,
Любо

lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2xyz » 17 яну 2021, 01:17

Уважаеми колеги, не се чуваствам обиден нито се сърдя на някого. Също така, надяваме се, че аз не съм обидил някого.
Взех решение да не участвам в състезания още преди 3 години. Честно казано, не знам какво ме подтикна тази година да участвам отново. Може би да се убедя, че не съм направил грешен избор. Мисля, че съм взел правилното решение за себе си. Нека оттук нататък повече да не разводняваме темата с това.
Успех на всички в контестите! 73



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 10 мар 2021, 23:24

здраве желая !

срока по т.12а от Условията изтече днес следобяд ...
до този момент, никой не е споделил намерение за портативна работа.

УСПЕХ В СЪБОТА !


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ5EE » 11 мар 2021, 11:40

Любо,
Ако е възможно след крайния срок, пиши ме Врабча, Трънско...



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 11 мар 2021, 12:53

ок, Тони...

благодаря ти, че го написа тук (за всички четящи форума участници).

за протокола - според намерението на LZ5EE, същият ще работи от област Перник.

здраве желая... и успех !


73,
Любо

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2oq » 11 мар 2021, 14:57

LZ2OQ ще работи в теста от София- град - SF.
Този път ще махна /1 за да не мъча и колегите! ХИ!
73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 11 мар 2021, 15:02

благодаря, Георги !

успех...


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 21 мар 2021, 01:45

здраве желая !

7-дневният срок по т.11/о. от условията изтече с един неполучен дневник.

ето общия списък на участниците, съгласно т.10/d. :
claimed_list.pdf
(2.65 KиБ) Свален 411 пъти
както и заявените резултати по категории :
claimed_standings.pdf
(3.6 KиБ) Свален 451 пъти

хубава неделя !


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ1ZJ » 24 мар 2021, 11:16

Хи-хи... неподадения отчет, точно от този който рекламираше контеста във ФБ! :roll: :lol:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 25 мар 2021, 22:58

здраве желая !

снощи изпратих UBN-файловете до всички участници ...

ето окончателните резултати и малко обща статистика :

final_standings.pdf
(51.95 KиБ) Свален 297 пъти

com_stat.jpg

1. на победителите - честито !

2. дневникът на Георги LZ2OQ е без грешка - моите почитания !

3. много случаи на правилно разбран, но неправилно записан повиквателен знак.
бих искал да помоля наставниците и колегите, заети с подготовката на млади радиолюбители, да не пропускат спелуването.

въпреки, че го има в едно от Приложенията на "Техническите изисквания ...", позволих си да направя следващата табличка - какво да пишем, като чуем "Живко", "Щука", "Янки" и т.н. ?

en_bg_ru.jpg

4. пакета логове (GDPR версия), както и аудиошотове от определени епизоди на турнира, ще бъдат изпратени на всеки участник, при поискване.

5. още веднъж - благодаря на всички за участието и изпратените дневници !

хубава вечер и до пак ...


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 10 яну 2022, 23:06

здраве желая !

актуална версия на условията за четвъртото издание, планирано за 12.03.2022 г. (точно след 60 дни)

BWF_22_Rules_v05.pdf
(364.81 KиБ) Свален 606 пъти

ще изпратя и лична покана до всеки LZ-колега, с чийто е-мейл адрес разполагам ... веднъж сега, с цел планиране на евентуално участие и още веднъж напомнително, през седмицата преди турнира.

предварително благодаря за отделеното време !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 09 мар 2022, 20:03

здраве желая !

срокът по т.12а от Условията изтече днес следобяд ...

до този момент, никой не е споделил намерение за портативна работа от област, различна от тази, на територията на която се намира домашният му QTH.

УСПЕХ В СЪБОТА !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 18 мар 2022, 22:26

здраве желая !

ето общия списък, съгласно т.10-d от условията на турнира :

Microsoft Word - claimed_list.pdf
(2.56 KиБ) Свален 513 пъти

както и заявените резултати по категории :

Microsoft Word - claimed_standings.pdf
(3.29 KиБ) Свален 530 пъти

хубави почивни дни !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ" - 2022

Мнение от LZ6AJ » 29 мар 2022, 00:25

здраве желая !

крайните резултати :

final_standings_2022.pdf
(50.16 KиБ) Свален 564 пъти

и обобщена статистика от проверката :

sum_stat_2022.jpg

на победителите - ЧЕСТИТО !

LZ7DX и LZ1RW с най-чист дневник - ПОЗДРАВЛЕНИЯ !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 11 яну 2023, 07:50

ЗА МНОГО ГОДИНИ !
ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ И УСПЕХИ ...

Уважаеми Колеги,

Пълният текст на условията за петото издание на републиканския КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ", планирано за събота - 11 март 2023 г. (точно след 60 дни), можете да намерите тук :

BWF_23_Rules_v07.pdf
(368.13 KиБ) Свален 224 пъти

Позволих си да поканя лично всеки от Вас, чийто е-адрес зная или съм научил от приятели.
Със сигурност съм пропуснал някого - НИЩО ЛИЧНО !

Ще съм Ви благодарен, ако споделите информацията с други заинтересовани радиолюбители от Вашето обкръжение.
Всеки има право да бъде информиран, всеки е поканен !

През седмицата, за която е планирано провеждането на турнира, отново ще изпратя напомнителни писма до всеки.

На всички участници пожелавам успех в турнира !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 09 мар 2023, 00:29

здраве желая !

срокът по т.12а от условията изтече днес следобяд.
регистрирано едно намерение за участие от област, различна от тази по местоживеене :
LZ1ZJ планира участие от QTH Велинград, обл.Пазарджик

на всички участници - УСПЕХ В СЪБОТА !


пп - по-рано тази вечер, изпратих обещания напомнителен е-мейл, в който съм допуснал правописна грешка ... за което изпратих нов, с необходимата корекция.
благодаря на Иван LZ1PM, че незабавно ме алармира !


73,
Любо

lz2uw
Мнения: 32
Регистриран на: 04 ное 2010, 08:08

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz2uw » 14 мар 2023, 07:47

Има ли публикуван списък с получените отчети?



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 14 мар 2023, 12:32

Краси, здравей!

Не публикувам такъв... то пък дългия списък :)

Дотук виждам 39 участника, получени 38 дневника.
Чакам адаша LZ3PZ.
За сега, LZ1IA и LZ2GG с хартиени дневници (фотографии). Същите въведени в кабрило, което изпратих обратно на авторите за сверка.

За пръв път, относително голям брой състезателни дневници, получени след крайния срок (полунощ в събота)... може би непрочетени условия, може би вид протест...?


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 19 мар 2023, 01:26

здраве желая !

срокът по т.11-p от условията на турнира изтече...

ето общия списък съгласно т.10-d :
claimed_list_2023.pdf
(32.95 KиБ) Свален 440 пъти

както и заявените резултати по категории :
claimed_standings_2023.pdf
(34.53 KиБ) Свален 480 пъти

хубава неделя !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 30 мар 2023, 01:01

здраве желая !

крайните резултати :

final_standings_2023.pdf
(68.72 KиБ) Свален 211 пъти


и обобщена статистика от проверката :

gen_stat_2023.jpg


на победителите - ЧЕСТИТО !

LZ1KWS (op.LZ1ZX) с най-чист дневник - ПОЗДРАВЛЕНИЯ !


и за съжаление :
- рекорден брой отпаднали QSO поради преждевременна смяна на вида работа (за MIXED категориите) ...
- рекорден брой дневници бяха получени в неделя...
- за пореден път доказахме, че магеренето на дневниците води най-вече до влошаване на общата статистика ...


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz1yq » 30 мар 2023, 11:38

Любо , интересува ме УБН но без отпадналите връзки поради не спазване на условията на контеста.
73! Крис.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ6AJ » 30 мар 2023, 12:13

Крис, здравей!

Въпросът ти съдържа две части, които взаимно си противоречат. А може би имаш друга дефиниция за UBN...?

Това, което чета и ползвам, е:
"UBN - a text file created by the adjudication software, which lists the errors made by a station during the contest, and any penalties that have been applied during adjudication. UBN-files are confidential, they can be e-mailed to the entrants or can be personally downloaded after the results are published."

Доколкото те разбирам, искаш да ти пратя резултат от проверката на твоя дневник, но при други контест-условия. Така ли е?


73,
Любо

lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz3bb » 30 мар 2023, 15:57

Честито на Северозапада.
Поздравления за всички, които взеха участие,
може би ако бяха повече щеше да бъде по-добре.
И не на последно място условията трябва да се
четат и разбират. :wink: :D
Поздрави!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz1yq » 30 мар 2023, 17:11

Ще отговоря първо на Пламен... Пламене да ви е честито, никога не съм се съмнявал във възможностите ти особено когато си в северозапада на България, да не кажа една от най далечните точки от Пловдив. Освен това аз не съм играл за да печеля а за кеф и да има с кой да правиш връзки.
Любо, както ти казах и преди нямам никакви претенции за отпадналите връзки поради не изпълнение на дадените условия. Играх на олимпийския принцип , но поради факта, че има много дупки се разхождах за да има малко повече темпо. За ЮБН имах предвид колко процента са ми отшпаднали поради не правилно приет номер, нищо друго. Надявам се ме разбра.
Едно мое лично мнение без да го налагам на всяка цена- ако искаш и с тази бройка на участниците да има темпо и да е интересно махни условието за 5те минути на вид работа. Това е само предложение и може да не се съобразиш с него.

73! Крис



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от LZ1ZJ » 30 мар 2023, 20:17

Тъй, тъй....
Честито на северозапада, ама трябва да им препоръчаме една програмка за сверяване на времето....,че много от северозапада викат предварително, преди да са изтекли минутите за нова връзка. :roll: Но Ви хванах цаката де..... :lol:
Следващия път ще има : "КВО? А?, Повтори още веднъж номера...." за да влезем във времето де! :lol:
А, ето и линк към програмката.

http://www.timesynctool.com/



lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Републикански КВ-турнир "БАЛЧИК-ВЪЛНИ-ПРИЯТЕЛИ"

Мнение от lz3bb » 30 мар 2023, 20:58

LZ1ZJ написа:
30 мар 2023, 20:17
Тъй, тъй....
Честито на северозапада, ама трябва да им препоръчаме една програмка за сверяване на времето....,че много от северозапада викат предварително, преди да са изтекли минутите за нова връзка. :roll: Но Ви хванах цаката де..... :lol:
Следващия път ще има : "КВО? А?, Повтори още веднъж номера...." за да влезем във времето де! :lol:
А, ето и линк към програмката.

http://www.timesynctool.com/
Даа, няма лошо. Медала има две страни. Едната е това което казваш, другата е, кога е натиснат клавиша ENTER.
Надявам се, че не визираш мен. И така да е sri. :(



Отговори