Относно условията за определяне на Шампион на КВ

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 19 апр 2016, 23:41

lz2be написа:Любо, пробвай с файла да видиш какво ще е класирането, ако не участвам на присъственото. Миналата година не можах да отида.
LZ6AJ написа:ако от LZDXC си получил 30 т. повече от мен, колко QSO по 2 т. и без множител трябва да направя повече от теб в най-силните ти 4 вътрешни турнира, за да стопя разликата ?
по мои сметки около 180 т. ... (вземам за база 300 QSO максимален резултат за първенеца)
и как би се случило това при тази активност във вътрешните контести ?
На SSB тура имам 260Q, а други стн завършиха почти с 300. Това са 86 точки или половината от тази разлика се стопява. Не знам как би се случило при тази активност, но както виждаш се случва :)
73 Боян
Боби,
пробвах ... ако в SSB-тура получиш наистина 86 т., а на присъственото не отидеш - крайният ти резултат се очертава към 445 т.
дотук всичко казано и от теб потвърждава думите ми - ако на LZDXC успееш да кешираш 30 т. повече от втория след себе си, в останалите избрани от теб 4 контеста, може и да не си даваш зор ... и веднага ти пояснявам кое от моите писания не си разбрал (или се правиш, че не си разбрал). при положение, че такова е представянето ти в останалите вътрешни състезания до момента, спокойно можеш да си позволиш даже да не участваш в едно до края ... :D
продължавам да твърдя, че разлика от 30 т. за "КВ-шампионата", заработена в LZDXC, е непосилна за стопяване в последващите вътрешни контести, освен ако лидерът не помогне с бездействие ... да го кажем : "не си даде почивка" :wink:
...
искам да бъда правилно разбран - аз чужда сметка не правя, имам си достатъчно мои ... искам да помогна, регламентът да бъде изчистен и максимално справедлив ... такъв, че да побеждават най-добре представилите се. и не всичко, което аз мисля и предлагам е единственото най-добро. но трябва да се обсъжда, да се споделя, да се говори, да се правят сметки. така всичко ще се избистри и ще си дойде на мястото. (сега се сещам какво бях писал в отговор на Вальо LZ2XA, че няма как да дадеш насила, ако не ти искат даденото :lol: ) ... и въпреки това ...
а онова, някой да има претенции за титла, без да е участвал в LZDX или без да е ходил на присъственото ? ... няма как да бъде квалифицирано, освен като неморално ... същата работа, като да имаш право да станеш КВ-шампион само 2 пъти ... оттам нататък шампион ще е втория след теб, после третият след него и така насетне - всички шампиони. ти ги пухаш на ставане и лягане, а те се кичат пред публиката и се снимат за спомен ... току виж започнали и да си вярват, че са шампиони. детски болести !
имало едно време една машина за "майстори на спорта", тя се казвала LZ1KVV ... десетки имена били титуловани през нея ... м.с. ... з.м.с. ... свидетелства, ДКМС-та, плюшени червени покривки и завеси ... но цялата работа изнасяли винаги едни и същи ... петима-шестима.
...
да не говорим, че съгласно днешния регламент класацията е за станции, а не за оператори.
има ли тогава присъственият турнир място в списъка с "КВ-шампионските" изяви ?

73,
Любо


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 20 апр 2016, 00:19

А пък на мен ми забраниха да пиша във
форума поради злоупотреба с алкохола!
Само ще си чета......!

73's
LZ1FY



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1PM » 20 апр 2016, 22:06

Мнение от lz1fy » 20 апр 2016, 00:19
А пък на мен ми забраниха да пиша във
форума......


Павел,
не се поддавай на манипулации.
На този който ти е забранил да пишеш във форума му покажи календара-годината е 2016, има свобода на словото.



Любо здравей,
малко късно се включвам и не мога да разбера защо те тормози факта , че всеки кеширал 30т от LZ DX C , си е потенциален КВ шампион.Нали този с най-много точки в SOAB HP MIX е вложил най-много усилия.Гледам резултатите от 2015г. и виждам че втория има 170 връзки по-малко и 50 множителя.Усилията са доста по-малко.Съответно има 72 точки спечелени, спрямо 100на първия.За да направи този резултат първия е дал всичко от себе си и дори не е спал 24 часа.От друга страна няма как да се сравняват 4 часови контести с LZ DX C. С други думи - като искаш да ставаш КВ шампион участваш на LZ DX C в "най-мъжката"категория- SO AB HP MIX, така ще имаш възможност да спечелиш най-много точки.После си постоянен в другите контести и "VOILA-КВ Шампион"..........
И ако може да ми разясниш твоето твърдение-"да не говорим, че съгласно днешния регламент класацията е за станции, а не за оператори."
73 ИВАН LZ1PM



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 20 апр 2016, 23:36

добра вечер, Ванко !

чак да ме тормози ... :D
вярно е, заработването на 30 т. за "КВ-шампионата" в LZDX си е солидно постижение. и аз си играх снощи да смятам. стигнах до извода, че за това са нужни над 200 QSO повече (при среден рейт 1,35 pts/QSO), при равен брой множители. но съгласи се, че това е много по-лесно постижимо в международен контест, проведен при активност, подобаваща на навечерието на CQWW CW, отколкото 25 QSO повече за 4 часа в кой да е вътрешен турнир(първенство), при активност ... доста по-различна (да не ползвам по-крайни изрази).
не само съм съгласен, но и възразих, и предложих, и НЕ се възприе ... че 4 часов вътрешен контест не може да се сравнява с 24 часовия LZDXC. както и да е ... ако в бъдеще бъде предложено от друг, може пък и да се възприеме.
(не е важно дали котката е черна или бяла, важното е да лови мишки ! - Конфуций)
...
преди доста време, при поредните разисквания и коментари относно условията на LZDXC (ако не го намериш, ще разровя и ще го повторя 1:1), бях загатнал за това - какво е да си единствен от дадена LZ-област в LZDXC ? ... и как според мен, това би могло да се регулира.
тогава, сякаш никой не обърна внимание ... сега с чиста съвест и кеф, го напомням отново :mrgreen:
...
относно другия ти въпрос - писахме заедно скоро ... в тази, същата рубрика на форума ... твоята реплика, относно изложбите на ТНТМ и малко по-нагоре - първо репликата ми към Тодор LZ1ND, а после извиненията.
аз също се надявах да е просто недоглеждане от страна на авторите, но за съжаление - това пише в условията, така го пише ... и така са утвърдени от УС на БФРЛ. навсякъде се говори за "станция" и никъде за "оператор":

http://bfra.bg/bg/69-news/716-pravila-z ... ya-za-2016

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 21 апр 2016, 10:28

LZ6AJ написа:преди доста време, при поредните разисквания и коментари относно условията на LZDXC (ако не го намериш, ще разровя и ще го повторя 1:1), бях загатнал за това - какво е да си единствен от дадена LZ-област в LZDXC ? ... и как според мен, това би могло да се регулира.
тогава, сякаш никой не обърна внимание ... сега с чиста съвест и кеф, го напомням отново
И какво е да си единствен от окръг и какви предимства носи?
По спомени, кой какъв окръг предава за 2015г, може и да греша:
От RZ сме били 4 станции: LZ8E - 1973 Q, LZ2GS - 106 Q, LZ2NG - 488 Q, LZ2VU - 77 Q.
От BL 1 станция LZ1IKY - 298 Q
От SO 1 станция LZ1PM - 221 Q
От PD десетки станции: LZ7E - 1677 Q
Oт RS 1 станция LZ2PL - 1459 Q
Какво трябва да се "регулира"?
LZ6AJ написа:вярно е, заработването на 30 т. за "КВ-шампионата" в LZDX си е солидно постижение. и аз си играх снощи да смятам. стигнах до извода, че за това са нужни над 200 QSO повече (при среден рейт 1,35 pts/QSO), при равен брой множители. но съгласи се, че това е много по-лесно постижимо в международен контест, проведен при активност, подобаваща на навечерието на CQWW CW, отколкото 25 QSO повече за 4 часа в кой да е вътрешен турнир(първенство), при активност ... доста по-различна (да не ползвам по-крайни изрази).
И това са погрешни твърдения. Като е "много лесно постижимо....." как ще обясниш следващите примери и защо всички участници не са направили по 1500-2000 връзки?

Пример SO CW HP 2015:
LZ7E 1634Q 2206pts 303Mult 668418pts - 100 точки
LZ2PL 1441Q 2077pts 304Mult 631408pts - 94.4 точки
разлика 193 Q и само 5.6 точки.

Друг пример SO Mix HP 2015:
LZ8E 1932 2758 376 1037008 - 100 точки
LZ3FN 1769 2281 327 745887 - 71.9 точки
разлика 163 Q, 49 Mult, 477 pts и 28.1 точки.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 21 апр 2016, 11:55

хей, Боби !
създаваш впечатление, че приемаш нещата лично ... недей, моля ...
LZ2BE написа: ... И това са погрешни твърдения. Като е "много лесно постижимо....." как ще обясниш следващите примери и защо всички участници не са направили по 1500-2000 връзки ? ...
първо - тук никой на никого не дължи обяснения ...

второ - ако още веднъж прочетеш какво съм написал, може и да намериш разлика между "много лесно постижимо" и "много по-лесно постижимо от еди си кое" ...

трето - радвам се, че тази година нещата няма да бъдат изкривени и както върви, много вероятно е и двете титли да отидат при най-добре представилите се "СТАНЦИИ" в изброените контести ... :D

четвърто - не се радвам, че LZDXC е първи по време и резлутатите от него, обявени преди републиканските първенства, донякъде намаляват мотивацията ...

пето - не се радвам, че SSB-операторите са дискриминирани, т.е. нямат шанс. замислям се, дали няма да е добре точките от единствената 100% SSB-надпревара да се увеличат, да речем на 110 т. ... нещо като опит за компенсация ... би могло да се приложи и по отношение на ЕП, но само за изданията през четните години, когато е на SSB (примерно на 90 т.)

шесто - не се радвам, че активността във вътрешните контести остава непроменена. замислям се, дали вместо да донирам две плаки в LZDXC, да не направя томбола като частно мероприятие, с материална хоби награда по избор, до определена цена, за двама или трима класирали се между 40-то и 60-то място ... първоначално да кажем в двете републикански първенства.

седмо - радвам се, че с промяната на честотния обхват, републиканските първенства станаха наистина за всички. досега не виждах причината, поради която за "Милара" и "Шипка" се дават 80 т., а за републиканските - по 100 т. ? по продължителност ли се различаваха ... по активност ли ... или по начин на кредитиране. даже обратно - това, че се провеждат и на двата вида работа, не ги ли прави по-динамични и по-трудни ?
но след вече проведенитете две републикански, и прочетените отзиви относно 40м - действително може да бъде квалифицирано като справедливо това, че за републиканските първенства се дава повече, отколкото за локалните.
и т.н. ...

73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 21 апр 2016, 13:42, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3NY » 21 апр 2016, 13:34

Не е ли редно БФРЛ да организира шампионата между членовете си? От там следва и в надпреварата, да не бъдат включвани автоматично всички участвали в състезанията, ами само тези, изявили изрично желанието си за това нейни членове. За да не бъда разбран грешно - не говоря за участието в КВ състезанията организирани от БФРЛ, а за сборната титла Шампион на България на КВ учредена от БФРЛ.

Не зная какви са правилата на Министерството по въпроса. За да има някаква тежест тази титла, трябва да е съобразена с изискванията на МВФС, нали? Ако не е така, просто пропуснете тези няколко изречения.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 21 апр 2016, 14:06

Здравей Любо,

защо реши, че приемам нещата лично? Просто имам други виждания по темата.
Цитирам твое твърдение, споделям, че според мен е погрешно и давам примери в подкрепа на моето твърдение. Накрая реторично питам как си обясняваш разликата между твоето твърдение и моя пример.
В примерите цитирам резултатите на конкретни хора, не за да давам квалификации, а защото най-добре илюстрират написаното от мен.

От 7-те точки съм съгласен само с първата :)
Не мога да разбера какво толкова демотивиращо има в резултатите от LZDX и какво влияние оказват на участието във вътрешните състезания? Досега като нямаше "КВ-шампион" повече участници ли имаше? Щом е чак такава трагедия нека променим последователността - започваме с ЕП и завършваме с LZDX.
SSB-операторите били дискриминирани - от какво? Титлата е за смесено участие, да научат тлг и ще са хепи. Digi-операторите какво да кажат като няма шампионат на PSK/RTTY?

73 Боян



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 21 апр 2016, 14:19

LZ3NY написа: Не зная какви са правилата на Министерството по въпроса. За да има някаква тежест тази титла, трябва да е съобразена с изискванията на МВФС, нали?
Има правила и още как ! Има закон за спорта и спортните федерации. Не знам групата ,
работила върху правилата за определяне на шампион, дали е запозната с тези закони.
Не знам също защо в тази група не фигурира отговорника на направление КВ към УС на БФРЛ.
Има ли мнение на направлението преди УС на "утвърди" това нещо?
LZ6AJ написа:пето - не се радвам, че SSB-операторите са дискриминирани,
Те са дискриминирани още при изготвяне условията за някой от състезанията,влизащи в
класирането за шампион - Милара контест няма отделно класиране за работили само на
телефония, присъственото КВ състезание - никаква телефония. Пълна дискриминация,
тези станции/оператори се ползват само като точконосители без никакъв шанс за класиране.
Още повече в документа,регламентиращ радиолюбителската дейност, никъде не пише нищо за
телеграфия, явно основния вид работа,който се възприема, е телефонията /колкото и да съм против това/.
Преди много,много време беше сигнализирано но какво от това.Какво ли ще стане ако няма
шампион по КВ и ако в LZ DX контеста няма класиране за българските станции? В психологията му казват "его".


LZ1CY

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2xa » 21 апр 2016, 15:03

Най-голяма мотивация е тежестта, която дават отделните състезания.

По тази причина предлагам тежест:
120 т. зa LZDX
110 т.за присъственото
100 т. за останалите - шампионати и други вътрешни състезания.
Като идеята е и за по-голяма активност в LZDX.

А по повод това дали някой искал или не искал да участва в класациите, не мисля, че е нужно изрично той да го декларира.
Щом е участвал и изпратил отчет, който не е check log, означава че участва в класации.
В противен случай организаторите ще станат на маймуни да ровят, кой къде е участвал, искал ли или не искал, сърдит ли е или нетрезвен и дали му е кеф да фигурира в някоя класация.


_______
73 Valyo

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 21 апр 2016, 15:50

LZ1CY написа:Какво ли ще стане ако няма
шампион по КВ и ако в LZ DX контеста няма класиране за българските станции? В психологията му казват "его".
А представяш ли си какво ще стане на Russian DX контестa, ако няма класиране за руснаците :) Или ARRL без класиране за янките и канадците :)
Изобщо най-добре е да направим LZDX под формата на лаф-мухабет на 3785 и 7164 за българите. Така няма да има сърдити, онеправдани, класирани и демотивирани. По време на лафа може да се определи и шампиона на КВ. Ако не стане - с лайкване във Фейсбук.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2xa » 21 апр 2016, 15:56

Ako я подкараме по последния показател смятай, че съм ви размазал :D


_______
73 Valyo

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2fv » 21 апр 2016, 19:20

Здравейте,
С интерес чета дискусията и все повече се убеждавам, че репликата:
lz1fy написа:А пък на мен ми забраниха да пиша въвфорума поради злоупотреба с алкохола!Само ще си чета......!
е съвсем на място... :D
А сега сериозно: предлагам ви да се концентрирате в/у съществуващите условия. Добри или лоши, за тази година са такива. Все пак не сме депутати за да сменяме условията според конюнктурата...
Та във връзка с това и с последната таблица на Виктор ми се ще да попитам защо от LZ DX C ДВЕ станции имат по 100 точки? В условията няма делене HP/LP.
Освен това всички писания на Любо за предрешеност са "леко" прибързани.
Вярно, че и той и Боян явно не отчитат факта, че по условия се вземат 5 резултата....
След като си поиграх с файла нещата изглеждат мноого интересно. Боян на практика е взел максимума до момента (-1.09 т.). Това изглежда О.К., но ще трябва да "отпише" два от контестите с по 80 точки и да направи в останалите два контеста с 14 точки повече от LZ3ZZ и с 42 повече от LZ3FM (приемаме, че и тримата участват и в двата контеста и правят над 80 точки, за тях е нормално). Така че мисля нещата ще стават все по-интересни...

73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 21 апр 2016, 20:47

Здравей Цецо,
lz2fv написа:Това изглежда О.К., но ще трябва да "отпише" два от контестите с по 80 точки и да направи в останалите два контеста с 14 точки повече от LZ3ZZ и с 42 повече от LZ3FM (приемаме, че и тримата участват и в двата контеста и правят над 80 точки, за тях е нормално).
Не знам защо реши, че не вземам под внимание, че само 5 контеста са зачетни.
Ако вземем предвид и броя връзки на SSB тура математиката е следната:
Алеко става първи, ако спечели присъственото и направи поне 12 т. повече от мен.
Пламен ще има по-малко точки от мен дори да не участвам на присъственото, а той да го спечели.
Ицо LZ3FN става първи, ако спечели присъственото и направи поне 8 т. повече от Алеко и 20т. повече от мен.
Естествено това е на теория, практиката може да е различна.

73 Боян



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ2PL » 21 апр 2016, 23:04

Здр,

Струва ми се,че най-честно би било,ако за "Шампион на България на HF"
се вземат точките за връзки от всички състезания-cq ww ,wpx,AA,uba и т.н.
през годината-било на CW,SSB,RTTY,PSK,SSTV.....
Работил колегата през това време-редовни международни състезания,отчетени от организаторите.
Да се вкл.и вътрешните за които се говори по-горе+присъственото.
Та нали се работи на HF?
За ММ М/S M2 станциите-лесно-има статистика кой оператор колко е работил и колко QSO е направил
по време на състезанието.
Колкото до мощностите-кой както иска да си работи.Бил в QRP 3,5 mhz CQ WW направил 400 QSO
взема 400 т за Шамион ама пък се класирал в CQ WW на челно място.

LZ7E 1634Q 2206pts 303Mult 668418pts - 100 точки
LZ2PL 1441Q 2077pts 304Mult 631408pts - 94.4 точки

Защо не- LZ7E - 1634 PTS - LZ2PL-1441 PTS ?

Ако не бях легнал да поспя 3-4 часа щях да направя поне още 200 QSO.
Ако не се "закопчах" на 28,а стоях на 14 - поне още 100.Ама ха да се извади МУЛТ.

Така,че нещо в тази посока да се помисли.Имал време-рабитил.Изтървал едно състезание-има други.
Защото за тежестите на състезанията е трудно да се прецени.
Точка за зачетена QSO HF ALL MODE HF all cotests.

73/Владо



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 21 апр 2016, 23:21

LZ2FV написа: ... Та във връзка с това и с последната таблица на Виктор ми се ще да попитам защо от LZ DX C ДВЕ станции имат по 100 точки? В условията няма делене HP/LP.
Освен това всички писания на Любо за предрешеност са "леко" прибързани.
Вярно, че и той и Боян явно не отчитат факта, че по условия се вземат 5 резултата ...
Крис,
покажи се и отговори на въпроса на Цецо LZ2FV - къде пише за отделна класация на LP-станциите в LZDXC ?
LZ_HF_CHAMP_003.jpg
а ако това, което днес написа Ангел LZ1CY е вярно - че нещата са подготвяни и утвърждавани без Бойчо LZ1BJ - не виждам смисъл от каквито и да е анализи и подобрения. всички знаем името на въпросната станция, заради която сякаш е цялото това творчество ! :lol:
LZDX_2015_3.jpg
щом според обещаното, тази година Милара ще спонсорира 21 поощрителни плаки ... какво ти пречи да добавиш още една ... "шампионска" ... за станцията ?

73,
Любо


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 21 апр 2016, 23:54

LZ6AJ написа:а ако това, което днес написа Ангел LZ1CY е вярно - че нещата са подготвяни и утвърждавани без Бойчо LZ1BJ
Написано от LZ3XX в тази тема на 27 февруари т.г.

".....Накратко LZ1ZD , LZ3XX(LZ1DCW) , LZ1YQ I LZ1NK ,LZ1JY създадохме този контестен календар ,
начина на точкуване и условията за определяна на Шампион на България. Внесохме го като предложение
към УС на БФРЛ и те го приеха......"


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 22 апр 2016, 09:29

Здравейте, не съм се покрил Любо за да се покажа, просто чета и се възхищавам . Никъде не е споменато да има класация по мощности за LZ станции, по същата причина и в шампионатите няма категории. Хората които искат да се класират за приза Шампион по КВ имат възможноста да се подготвят не само с мощност а с още куп неща. За LZDX целта е да се покажем пред останалия свят , и отново който смята че има силите и възможностите за добро класиране да го направи.
Аз бях натоварен от УС да се предложат условия за КВ Шампион, за тази цел съм се допитал до хора които са по големи специалисти от мен в тази насока , освен това предложението беше публикувано във форума за обсъждане,предложението беше прието с доста дебати и промени с уговорката че ако има по добри предложения условията могат да се допълнят и претърпят корекции. В тази насока оставам с впечатлението че има хора които се опитват да омаловажат труда на доста хора / които нямат никаква идея за КВ състезания понеже не са работили никога /но си го обяснявам че по стар БГ сценарий важно е да пречим а не да помагаме. Въпреки всичко се радвам на дискусията и на следващото заседание ще сентизирам всичко казано до сега , ще го публикувам тук отново за да не пропусна нещо и чак тогава ще го предложа на УС за допълване или промени в условията.

73! LZ1YQ



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2fv » 22 апр 2016, 09:53

Абе то човек да не попита нещо....
lz1yq написа:Здравейте, не съм се покрил Любо за да се покажа, просто чета и се възхищавам . Никъде не е споменато да има класация по мощности за LZ станции,
Крис, моето уважение за това, което правиш! Въпросът ми не е към теб, а към Виктор. Не знам защо Любо го преадресира и не искам да влизам във вашите закачки! Моето мнение съм го изразил вече. Ако питаш за следващата година бих предложил точкуване като във F1 и добавяне на четирите основни контеста. Но това е мое мнение...
lz2be написа:Алеко става първи, ако спечели присъственото и направи поне 12 т. повече от мен. Пламен ще има по-малко точки от мен дори да не участвам на присъственото, а той да го спечели. Ицо LZ3FN става първи, ако спечели присъственото и направи поне 8 т. повече от Алеко и 20т. повече от мен.
Бояне, явно имаш повече инфо от мен за SSB тура. Ако това горното е вярно то следва, че LZ3FN ще има 100т., ти ще имаш 76 а Алеко 77...
Не че не ми се вярва ама разлика от 24 точки при около 300QSO са около 72 връзки. Явно нещо не смятам вярно!
lz2be написа:Не знам защо реши, че не вземам под внимание, че само 5 контеста са зачетни.
Моля да бъда извинен, подведе ме този ред:
LZ4АА 430.0 77.5 72.5 59.9 67.9 90.0 90.0 100.0
Грешката е изцяло моя!

73!



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2fv » 22 апр 2016, 10:01

И малко усмивки от старите ленти:
Прикачени файлове
Doc1.pdf
(423.86 KиБ) Свален 264 пъти



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 22 апр 2016, 10:02

Няма проблем Цецо, радвам се на дискусията когато е в правилна посока. Поздрави на Светла.

73! Крис



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 22 апр 2016, 10:49

Здравей Цецо,
lz2fv написа:Бояне, явно имаш повече инфо от мен за SSB тура. Ако това горното е вярно то следва, че LZ3FN ще има 100т., ти ще имаш 76 а Алеко 77...
Не че не ми се вярва ама разлика от 24 точки при около 300QSO са около 72 връзки. Явно нещо не смятам вярно!
Информацията е от лога ми :) Имам 260 вр, Алеко колкото мен, Ицо и Вальо 2CW към 295-300, Пламен малко по-малко от мен. Колко ще отпаднат е отделна работа. Сметките са при 100т за 3FN и 86т за 2BE, 3ZZ, 3FM.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 апр 2016, 12:17

LZ1YQ написа: ... просто чета и се възхищавам . Никъде не е споменато да има класация по мощности за LZ станции, по същата причина и в шампионатите няма категории. Хората които искат да се класират за приза Шампион по КВ имат възможноста да се подготвят не само с мощност а с още куп неща. За LZDX целта е да се покажем пред останалия свят , и отново който смята че има силите и възможностите за добро класиране да го направи ...
хубаво, Крис ...
би ли могъл, докато се възхищаваш, да се чуеш с Виктор и да се разберете. ... и да коригирате, ако е нужно.
да видим как ще се промени КВ-шампионската картина, при положение, че точките на Алеко намалеят с 37 ?
:D
виновни ли сме, че нечии предположения са "леко" прибързани ... или пък други "доста" забавени ?
за да остане непроменено написаното, е добре да се вадят цитати ... дано и поуките бъдат правилни !

73,
Любо


73,
Любо

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 22 апр 2016, 13:37

Здравейте,
Както се убеждавате има още по какво да се работи по условията за КВ шампион, но началото е добро и има ползотворна дискусия.
Понеже на доста места нещата не са прецизирани се направи това временно класиране с две отделни класации по мощност за LZDX. Това все пак е най-престижното ни мероприятие и т.н.
Когато публикувах досегашния вариант ясно бях записал какво е направено и как и тогава нямаше протестиращи ....
В следващата версия след излизане на резултатите на SSB тура на КВ шампионата ще направя две таблици с резултатите от LZDX -по досегашната методика и без разделяне по мощност (една класация спрямо точките).
Ако има желаещи да помогнат със смятането на точките и разхвърлянето по таблици да пишат и ще им пратя материалите.

73! Виктор - LZ3NN



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 апр 2016, 14:52

Викторе, здравей !

ако се търсят доброволци за помощ - можете да разчитате на мен ...
аз две секретарки нямам, но време и желание за хоби - дал Бог !
резлутатите има откъде да ги взема, по-скоро искам уточнения относно структурата на таблиците.
е-адресите ми ги знаеш ...

73,
Любо


73,
Любо

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 27 апр 2016, 23:09

Благодарение на Любо LZ6AJ, който в последните дни свърши страшно много работа по таблицата, Ви предлагаме временното класиране преди присъственото състезание.
Таблицата е в доста по-завършен и прегледен вид.
Резултатите от LZDX не са разделени по мощност и има само един, който получава 100т. (така е по приетите в момента правила).
Ако се забележат неточности или има забележки, моля да информирате своевременно.

Лека вечер и 73!
Виктор - LZ3NN
Прикачени файлове
LZ_HF_Champion_2016_4.xls
(255 KиБ) Свален 290 пъти



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 28 апр 2016, 00:18

Съгласно таблицата №6 LZ1KPP Радиоклуб Пловдив - не знаех, че в Пловдив има такъв радиоклуб.


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 28 апр 2016, 08:33

добро утро !
грешката е съществена - корекцията извършена - надявам се и актуализирания файл да се появи скоро.
ръчните операции винаги крият риск ... имената на всички притежатели вадих от сайта на КРС.
(по-скоро обяснение, отколкото оправдание)
извинявам се за което !
...
на практика това са финалните резултати при клубната надпревара - на печелившите ЧЕСТИТО !
...
при личната надпревара - помня, че някой ме обвини в прибързаност, друг в грешни твърдения ...
ха ха ха
числата, числатаааааа ... те всички говорят много ... жалко, че много малко от нас разбират езика им !
нищо лично - радвам се, че тази година и двете награди ще отидат при най-добре представилите се СТАНЦИИ !
това не означава, че "бозата" в условията няма нужда от избистряне :lol:

73,
Любо


73,
Любо

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 28 апр 2016, 11:26

Моля, вижте коригирания файл!!
Благодарим за забелязаните неточности!!

73! Виктор - LZ3NN
Прикачени файлове
LZ_HF_Champion_2016_4_1.xls
(255 KиБ) Свален 317 пъти



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 23 авг 2016, 14:17

честито и на победителите в крайното годишно класиране -
Боян LZ2BE/LZ8E - лични радиостанции;
Радиоклуб "Милара" LZ1KFM/LZ5R - колективни радиостанции.

въпреки, че официалното класиране се бави, съгласно регламента - нещата са ясни.
в смисъла на "без значение", кой резултат от присъствения турнир ще се вземе за база - 644 т., завоювани от първия в класирането YO9WF, или 604 т. спечелени от първите български участници в класацията - LZ3YY и LZ3FN.
(това също е добре да се разгледа от Комитета, в случай че същият тръгне да модифицира условията)
и в двата случая Христо LZ3FN получава около 6 т. повече от Боян, което не му е недостатъчно ...

и така -
Бояне, БРАВО !
радвам се, че титлата за 2016 г. идва при теб (yes)
... и ти благодаря, че доказа на практика твърдението ми - кредитирането от LZDX е с най-голяма тежест ... не като максимален брой точки, а като възможност за генериране на разлики, несъразмерни с всички останали вътрешни контести.

73,
Любо


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 23 авг 2016, 15:49

Така си е!
Шампионът на може да е "barefoot""...!
Поздравления за първенците!

73's
Павел



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 23 авг 2016, 21:40

Благодаря за пожеланията! В интерес на истината бях забравил за това класиране. Въпреки твърденията на Любо, че LZDX бил предопределял всичко, малко остана да не мога да се пусна на LZ Field.
Първо се оказа, че слушалките ми са повредени, но за късмет си носех резервни (досега никога не съм носил 2-ри чифт). 5 минути преди началото някакъв кабел окъси USB хъба и изчезнаха всякакви комуникации м/у техниките. Преконфигурирах нещата и успях да запусна основните функции. Доволен съм от 12-тото място, защото можеше и много по-зле да е :)
lz3sf написа:Определено не може по така съществуващите правила, не че някой някъде създава някакви правила с идеята всички да са равни (с изключение на WRTC, LZ Field Day, а може и да пропускам някое). За съжаление никой и не се старае да има равен старт за подобно помпозно определение като Шампион на КВ, от там следва че идеята се опорочава в зародиш - защото излиза че най-подготвените технически станции, са с най-голям шанс да се класират в призовите места на всички, без едно състезание
Влади, в техническите спортове няма как да има равен старт. Това се отнася и до WRTC и LZHF Field. Може да си най-добрия, но ако ти се скапят техниките нищо не можеш да направиш.
На присъственото освен това зависиш и от жребия. Колкото си по-близо до центъра, толкова по-големи шансове имаш. В събота най-далечната станция беше LZ2WO, след него 2JR, 1NG, 2BE, 9A5K - виж резултатите. Можеш да изкараш лош късмет да се паднеш до станция с кофти преобразовател или агрегат или сигнал. Ако завали дъжд и не си в кола? Ако дойдат деца да питат "чичо какво правиш"?
Точно затова и не смятам, че присъственото трябва да е с най-голяма тежест.
Условията обаче са такива, каквито са в момента и се съобразявам с тях.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 24 авг 2016, 01:07

LZ2BE написа:Благодаря за пожеланията! В интерес на истината бях забравил за това класиране. Въпреки твърденията на Любо, че LZDX бил предопределял всичко, малко остана да не мога да се пусна на LZ Field ...
Бояне, здравей !

това май не го разбрах - мои твърдения, твои несгоди ... каква ли е връзката и как от едното може да следва другото, че ги изреждаш като причина и следствие ?
ти, явно или не четеш, или не искаш да проумееш прочетеното :D
затуй ще цитирам пак това, което съм писал преди месеци ... много преди да се стигне до сегашния вид на таблицата с класирането - а ти си я провери и виж къде съм сгрешил с прогнозите ... :lol:
LZ6AJ написа:
lz2be написа:Любо, пробвай с файла да видиш какво ще е класирането, ако не участвам на присъственото. Миналата година не можах да отида.
LZ6AJ написа:ако от LZDXC си получил 30 т. повече от мен, колко QSO по 2 т. и без множител трябва да направя повече от теб в най-силните ти 4 вътрешни турнира, за да стопя разликата ?
по мои сметки около 180 т. ... (вземам за база 300 QSO максимален резултат за първенеца)
и как би се случило това при тази активност във вътрешните контести ?
На SSB тура имам 260Q, а други стн завършиха почти с 300. Това са 86 точки или половината от тази разлика се стопява. Не знам как би се случило при тази активност, но както виждаш се случва :)
73 Боян
Боби,
пробвах ... ако в SSB-тура получиш наистина 86 т., а на присъственото не отидеш - крайният ти резултат се очертава към 445 т.
дотук всичко казано и от теб потвърждава думите ми - ако на LZDXC успееш да кешираш 30 т. повече от втория след себе си, в останалите избрани от теб 4 контеста, може и да не си даваш зор ... и веднага ти пояснявам кое от моите писания не си разбрал (или се правиш, че не си разбрал). при положение, че такова е представянето ти в останалите вътрешни състезания до момента, спокойно можеш да си позволиш даже да не участваш в едно до края ... :D
продължавам да твърдя, че разлика от 30 т. за "КВ-шампионата", заработена в LZDXC, е непосилна за стопяване в последващите вътрешни контести, освен ако лидерът не помогне с бездействие ... да го кажем : "не си даде почивка" :wink:
...
и т.н.
а виж, ако наистина не беше успял да се пуснеш на присъственото, тогава със сигурност 460 т. са повече от 448 ...
но нали шампионът затова е шампион - да може да се оправя по шампионски ...

още веднъж - поздравления за стратегията !

останалото го отнасям в графата "кахъри на Комитета".

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 24 авг 2016, 09:33

LZ6AJ написа: LZ2BE wrote:Благодаря за пожеланията! В интерес на истината бях забравил за това класиране. Въпреки твърденията на Любо, че LZDX бил предопределял всичко, малко остана да не мога да се пусна на LZ Field ...

Бояне, здравей !

това май не го разбрах - мои твърдения, твои несгоди ... каква ли е връзката и как от едното може да следва другото, че ги изреждаш като причина и следствие ?
Извинявай, не съм се изразил ясно.
Въпреки твърденията на Любо, че LZDX предопределя спечелването на титлата КВ шампион, се оказа, че може и да не я спечеля, тъй като имах технически проблеми в началото на LZ Field ...
LZ6AJ написа:а виж, ако наистина не беше успял да се пуснеш на присъственото, тогава със сигурност 460 т. са повече от 448 ...
но нали шампионът затова е шампион - да може да се оправя по шампионски ...
Добре, че не се наложи да пиша на хартия, че нито химикал, нито хартия имах под ръка :)
73 Боян



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 24 авг 2016, 10:58

В техническите спортове наистина няма как да има равен старт,
защото ако ти се счупи техниката....отпадаш!
Поради тази причина, доколкото знам, Българската федерация
по мотокрос, от следващата година премахва категориите,
които сега са 65 , 85, 125, 250, 500 куб.см.
Всеки ще се състезава с каквото има !
Шампион ще стане този, който, от всички кръгове, има
най-много челни места!
Да му е честито!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 24 авг 2016, 21:44

Влади, здравей !
при цялото ми уважение, ти къде видя нещо да намеквам ... да не съм казал в прав текст и ако не съм доказал, то поне да не съм опитал да защитя с анализ и открити аритметики ?
неведнъж съм споделял, че условията за "КВ-шампион на България" са недососани, най-вероятно от бързане ...
...
за мен има съществена разлика - едно е присъствения турнир "Милара", който се провежда от няколко години и е на път да стане традиция (всички знаем чия е заслугата) ... съвсем друго е възстановяването на надпреварата за званието "КВ-шампион на България".
и въпреки, че в прякото организиране на двете участват едни и същи лица, много моля да не ги смесваме ... става дума за съвсем различни мотиви, амбиции и цели.
по същество - разликата е там, че до края на предходния период (2002г.), се зачитаха резултатите от 3 контеста през една и съща календарна година - и трите организирани от БФРЛ ... т.е. 100%.
новият сценарий е 5 от 7, където броя на организираните от БФРЛ си остава 3 (+/-40%) ... останалите 4 са частни мероприятия ... първоначално имаше приказка да са 5 (имам предвид "Брезник контест", който не се състоя).
...
и като тръгна да намесваш и WRTC - сигурно знаеш, но нека да го кажем още веднъж така, както си е - до този присъствен турнир се допускат участници, според представянето им на други (да ги наречем "външни" за WRTC) контести, за определен период от време ... резултатите от които WRTC-организаторите са длъжни да използват пропорционално на класирането (имам предвид, че могат единствено да ги коригират с цел уеднаквяване на категориите) ... пълна аналогия и с титлата на БФРЛ "КВ-шампион на България". имало ли е мошенгии в чието и да е представяне на който и да е контест - ако Комитетът за дадения контест не го е санкционирал, WRTC-Комитетът (респ."Комитетът за КВ-шампион на БГ) е длъжен да приеме резултатите и да си преизчислява точките по своята схема.
а ако не си наясно, че по-голяма пародия от сегашната WRTC-квалификация радиолюбителството не помни откак се помни ... поразчопли малко из рефлектора и ще видиш.
жалко, че Европа никога не е била това, което "чичо Сам" би искал да бъде ... и че досега сега (горкият) не е повярвал, че наистина НЕ е !
WRTC-Комитетът е този, който определя като равнопоставени Босна и България, Украина и Австрия (1300 км между столиците им и над 2000 км между най-отдалечените им точки), един куп британски острови спрямо западната част от континентална Европа ... и т.н. и то за надпревара, при 80% от контестите на която DXCC са множител.
ха ха ха
между другото - ти как мислиш, че е възможно въвеждането на LP-категории за титлата "КВ-шампион" ... след като всички ще са QRP ?
:lol:

и накрая една свежа реплика отвъд океана :

------- цитат ------
There are hundreds of great operators worldwide who have never participated in
WRTC.
WRTC is not so much a competition as a club.
"I would not want to belong to a club that would have me as a member." --
Groucho Marx

K1TN
------ край на цитата -------
източник :
http://lists.contesting.com/archives//h ... 00117.html

хубава вечер,
73


73,
Любо

lz5il
Мнения: 30
Регистриран на: 10 апр 2011, 16:23

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz5il » 16 сеп 2016, 13:56

Здравейте! Преди близо месец се проведе и последното състезание, КВ полевия ден в Пловдив и мисля, че е време отговорните хора в БФРА да довършат класирането / табличката / за КВ шампион на БЪлгария ! 73 Влади



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1ZJ » 16 сеп 2016, 16:54

LZ6AJ написа: и накрая една свежа реплика отвъд океана :

------- цитат ------
There are hundreds of great operators worldwide who have never participated in
WRTC.
WRTC is not so much a competition as a club.
"I would not want to belong to a club that would have me as a member." --
Groucho Marx

K1TN
------ край на цитата -------
източник :
http://lists.contesting.com/archives//h ... 00117.html

хубава вечер,
73
Сега се загледах в "свежата" реплика отвъд океана, та си спомних за още една крилата фраза на Граучос Маркс:

"ТОВА СА ПРИНЦИПИТЕ МИ, АКО НЕ ВИ ХАРЕСВАТ ИМАМ И ДРУГИ...." :mrgreen:
------ край на цитата -------



LZ1KU
Мнения: 25
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1KU » 16 сеп 2016, 19:24

Нормално е един Световен Шампион например 1во място на CQWW / CQWPX да е шампион на страната! Каквото и да говорим: Никое БГ мероприятие не е по реномирано от тези съревнования!

73!
Последна промяна от LZ1KU на 30 яну 2017, 22:16, променено общо 1 път.



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ2HR » 16 сеп 2016, 21:06

Здравейте момчета!!
Четох , четох , пак препрочетох темата и файда никаква.... ХИ
Не разбрах какво искате да правите.
"Реформа" или скучаете , та си разнообразявате ежедневието ...
Искате да определите КВ шампион на България ??? Българин КВ Европейски шампион ??? Българин КВ световен шампион????Или три в едно ???
Не съм чувал спорт в който национален шампион да се определя от международни състезания.(та камо ли и от незнайно как избрани такива )
Може би определението трябва да е друго. Да речем "Българин с най-добри постижения на КВ състезания" или нещо такова .......
А "КВ шампион на България" е редно да се определя от вътрешни състезания. Който иска да става такъв да участва в тях.

73 ! Христо / LZ2HR



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 17 сеп 2016, 01:21

Последните няколко присъствени състезания бяха добре
организирани, имаше и чуждестранни участници, а на
последното се появиха и сериозни спонсори!
Мисля си, че това е начина да се определи БГ КВ ШАМПИОНА!
Позволявам си да разширя понятието, а именно:
- Защо не, ако присъствените състезания са 3 за отчетната година?
- Защо не, ако ги организира само един (с възможности)?
- Защо не , ако са на едно място?
Дали ще е "Милара" и/или някой друг няма значение!
Хубаво ще бъде 3-тия тур да е по време на срещата в
Казанлък, та шампиона да се обяви веднага (нап. около
яз.Копринка).
За международните КВ контестмени, да се определят кои
контести ще носят точки и да се обяви
БГ КВ ШАМПИОН-МЕЖДУНАРОДНИК само в категория SO free power@band!
73's
Павел



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 17 сеп 2016, 13:10

И кой ще ги организира?

73! LZ1YQ



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 17 сеп 2016, 18:47

Крис,
идеята ми е съвсем сурова!
Струва ми се обаче, че е хубаво да помислим
по-сериозно, защото така ще е най-честно за
бъдещия КВ шампион.
Давам си сметка, че организацията не е лека
работа, но пък си струва......дори да е 3 пъти
в годината на едно място!
Дори е допустимо, според мен, да се вдигнат и
таксите за участие, за да може организатора да се
справи. Така де, не е лесно да си шампион!
Моля, всички които четат това мое предложение да
се отнесат сериозно, а не да търсят под вола теле!

73!
Павел



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 17 сеп 2016, 21:38

Павка , нямам нищо против , ако ме изгонят от нас надявам се да ме приемеш у вас , в краен случай в офиса на БФРЛ ако Виктор няма нищо против.

73! Крис



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 18 сеп 2016, 08:27

Е, здраве да е....!



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5EE » 21 сеп 2016, 17:24

Имам питане:
Защо LZ1DKL /нищо лично, даже не го познавам/, класирал се на последното 38-мо място с 2 QSO's на Милара Интернешънъл Куп има начислени 0.59 точки в класацията наречена Шампион по КВ, а аз класирал се на 24-то /16-то от участващите българи/ с 270 QSO's нямам начислени точки за тази класация?



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ2HR » 21 сеп 2016, 20:32

Имам питане и аз :
Защо си виждам инициала в тази таблица ???



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2rs » 21 сеп 2016, 20:35

Здравейте колеги,
БЛГ за Nr 126 .....в класацията за Велик шампион на КВ !
Първо,учудих се,че става дума за 2016 г.-годината не е свършила още...?!
Второ-конкретно за мене /все пак съм се и аз потрудил,макар и на QRP/,през последните няколко
години успях /макар и на QRP/, да получа доста-повече от поне 10 престижни места-повечето първи в света на
най силните международни контести /макар и на QRP/- WWDX,WPX,RDXC,WAG,SAC,ARRL........Тази година съм 1-ви на WPX QRP 10 m CW и 4-ти на ARRL AB QRP CW,но има още контести-предполагам ще участвам в RSGB INT DX - там съм участвал 15 пъти досега и имам 15 първи места QRP
/ RSGB 21/28 Mhz contest /,така че и тази година се надявам на добро класиране.
Виждам пред мене са доста колеги,дето не само не ги познавам ,а и не съм ги чувал никога по бандовете.
Е това ако не е подигравка с труда ми-ама все пак представям не само себе си,а и БФРЛ и България.
Бъдете здрави и поздрави за LZ2BE и LZ2FN !
73! Румен LZ2RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 21 сеп 2016, 21:01

Тони, здравей !

виждам, че и моето име е цитирано на сайта ...

да, помогнах на драго сърце ... и ще продължавам да помагам, когато бъда запитан
да, LZ5EE (ex.LZ1GEN) трябва да бъде на 13-то място
не, от няколко месеца не съм LZ2LDS, както Веско ме е обозначил към днешна дата
не, финалната таблица, която последно пратих снощи на Бойчо и Крис няма 151 класирани участници, а 160 ... единствено Баръш не съм включил, тъй като за сега момчето няма никакъв лиценз (още не му е излязъл слушателския номер), т.е. с него всички участници, получили точки в поне един от въпросните 7 контеста, в категория "Един Оператор", са 161.
...
моето обяснение е, че някой се е проявил като творец 8)
случва се ... смятам, че не е фатално ...
уверявам те, че таблицата я има, реална е и се надявам скоро тя да бъде проверена и публикувана в подходящ формат.

и тъй като не съм аз човекът, който има право да публикува, давам само два шота като потвърждение на казаното от мен.
LZ5EE_LZCHS_2016.jpg
LZ1DKL_LZCHS_2016.jpg
73 и хубава вечер,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ2HR » 21 сеп 2016, 21:41

Второ запитване ..........
Защо си виждам инициала в тази таблица ???



Отговори