Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ1BJ » 22 апр 2014, 19:22

В прикрепения файл можете да видите класирането от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.
Бяха получени общо 55 отчета (45 от лични радиостанции и 10 от клубни радиостанции).
Бяха получени отчети от всички участници.
Ако някой желае да си види файла UBN (списък с грешките), нека ми пише на lz1bj@yahoo.com
Аз ще се постарая да изпратя в близките 2-3 дни UBN на първите 15 в личната класация и първите 5 в клубната.

73
Прикачени файлове
LZ_CHAMP_CW_2014.doc
(95 KиБ) Свален 520 пъти



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re:Резултати от държавните КВ първенства на CW и SSB за 2014

Мнение от LZ6AJ » 18 май 2014, 23:16

LZ1BJ написа: ... Аз ще се постарая да изпратя в близките 2-3 дни UBN на първите 15 в личната класация и първите 5 в клубната.
търпението винаги се възнаграждава :D

и докато все още чакаме - поздравявам всички участници и в двата тура на шампионатите !

победите и на двата колектива са брилянтни - и на LZ1KFM, и на LZ2KAC - браво, момци !
при личните радиостанции - честито и на Владо, и на Алеко ... на Боян - също !

би било добре наистина да има опция за публикуване на логовете, както го прави Краси LZ1GL в неговите контести ... убеден съм, че и във федерацията са готови за 100% прозрачност :D

какво остава - пожелание за по-висока активност. така тежестта на предпочитанията за редовни кореспонденти ще намалее, както и броя участници от съседната махала няма да има такова значение.
хубава вечер и успешна нова седмица !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Re:Резултати от държавните КВ първенства на CW и SSB за

Мнение от LZ1BJ » 19 май 2014, 00:31

LZ2LDS написа:
LZ1BJ написа: ... Аз ще се постарая да изпратя в близките 2-3 дни UBN на първите 15 в личната класация и първите 5 в клубната.
търпението винаги се възнаграждава :D

и докато все още чакаме....
Моля LZ2LDS да уточни кой и какво чака.
Не разбирам въпроса.

LZ2LDS написа:би било добре наистина да има опция за публикуване на логовете, както го прави Краси LZ1GL в неговите контести ... убеден съм, че и във федерацията са готови за 100% прозрачност :D
Да, много е добре да бъдат публикувани. Незабавно ще предоставя логовете на желаещия да го направи.

73 LZ1BJ



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Re:Резултати от държавните КВ първенства на CW и SSB за

Мнение от LZ1FW » 19 май 2014, 07:12

Бойчо,
довечера, като ме видиш светнал в скайпа, ми прати логовете (.CBR) и .UBN файловете. Аз ще скалъпя една HTML табличка и ще сложа всичко на http://www.lz1fw.com

Получаването на .CBR и .UBN файловете от Държавното първенство по скайп ще смятам за разрешение за публикуването им в Интернет.

73,
Сашо
LZ1BJ написа:
LZ2LDS написа:би било добре наистина да има опция за публикуване на логовете, както го прави Краси LZ1GL в неговите контести ... убеден съм, че и във федерацията са готови за 100% прозрачност :D
Да, много е добре да бъдат публикувани. Незабавно ще предоставя логовете на желаещия да го направи.



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 19 май 2014, 12:42

здравейте !
и успешна нова седмица на всички (y)
LZ1BJ написа:...Моля LZ2LDS да уточни кой и какво чака.
Не разбирам въпроса...
да не ти пука, Бойчо ! ... всичко е ОК

73


73,
Любо

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Re:Резултати от държавните КВ първенства на CW и SSB за

Мнение от LZ1BJ » 19 май 2014, 19:37

LZ1FW написа:Бойчо,
довечера, като ме видиш светнал в скайпа, ми прати логовете (.CBR) и .UBN файловете. Аз ще скалъпя една HTML табличка и ще сложа всичко на http://www.lz1fw.com
[/quote]

Все пак, преди да публикуваме логовете, е добре да чуем мнението на участниците. Може някой да не е съгласен да му се развява лога из Интернет.
Специално за UBN файловете съм против да бъдат публикувани по две причини:
1. Не на всеки ще му е приятно всеки да може да му гледа грешките. Лично аз бих бил против да се публикува мой UBN файл.
2. Програмата не създава автоматично UBN на всички участници и аз трябва да ги създавам един по един. За това са нужни около 2 часа за всеки от туровете. Предпочитам да употребя това време за правене на DX. Освен това проверяващата програма не включва в UBN връзките, отпаднали поради време между две връзки с дадена станция, което е по-малко от 30 мин. Програмистът е пропуснал да го направи. Затова аз разпращах пълния протокол от проверката, където се виждат и грешките с времето.
От CW тура съм пратил протокол от проверката на първите 15 в личната и първите 5 в клубната класация. Т.е. не приемам упреци, че нещо не съм свършил. Обещано- свършено.
За SSB тура не съм обещавал такова нещо и съм пратил само на тези, които си го поискаха плюс на няколко от челниците в класирането.

Чакам мнението на участниците дали да публикуваме логовете. В условията на състезанието нищо не е казано и никой допълнително не си е давал съгласието за публикуване на лога му.

73 LZ1BJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz2be » 19 май 2014, 21:17

Здравейте,
съгласен съм със забележките на Бойчо относно публикуването на информацията.
Мисля, че можем да приложим правилата в WW, WPX, RDXC - публикуват се само оригиналните логове, без UBN.
Това може да се направи и в LZDX, като съответно се добави и в условията.
73 Боян



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ2PL » 19 май 2014, 22:22

Здр,
Я стига,
Сгрешил някой с номерата и какво-да не е убил!!!
Състезание е - но да с вижда къде и с Кого е сгрешил???
Така че, какви са тези дебати?
Или се побликува всичко след края на срока за подаване на отчетите или
се стои на тъмно и си правим каквото си искаме??
А най-яснo картината се вижда на светло.
Какъвто и да ми е лога такъв да се побликува - не ме е срам.
Които е работил в състезания знае как се правят евентуални грешки в хода на
състезанието-а после виждайки ги може би ще се постарае да ги избягва.
Има програмисти,които са помислили за доста бърза и точна проверка и не оставят нещата в
други ръце!

73 Владо/LZ2PL



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 19 май 2014, 23:07

добра вечер !

приемам завоя към *.UBN като "удобно" отклонение от темата. всъщност кой ли в днешно време не е в състояние да си направи сам UBN за който си лог иска, след като разполага с оригиналните логове.

разбирам опасенията и на Бойчо, и на Боян, а и на който и да е друг, че най-добре е да не се подклаждат конфронтации от вида "ти кога ще се научиш да ми приемаш номерата като хората ?", "как можа да не провериш, че няма 30 минути между двете QSO?" и т.н. ... но същевременно досега не съм чул някой да се противи на всичко, което Краси Латинов публикува наведнъж - Cross-Check, Result-Standings. Ако греша поправете ме.

въпросът ми беше за прозрачността ... дано дочакаме тя да се случи, не само на приказки от страна на управляващите !

според условията на посочените от Боян контести - самото изпращане на лога е декларация от участника за няколко основни неща, третото от които е съгласие за публичност. същото важи и за отчетите за контрол. нещата се свеждат до добавяне на едно изречение в условията. защо всичко трябва да е обвито в мъгла и конспиративност ? ма имало UBN, пък той не бил пълен, пък другия тур нямало, щото програмиста ходил да бере череши ... ала-бализми ... що пари минаха, даваме и още ще даваме ... кога нещата ще станат истински и както казва Владо - "на светло"? дали няма да е по-добре ? дали на самите кавалери на титлата КВ-шампион няма да им е по-комфортно "на светло" ?

73
Последна промяна от LZ6AJ на 20 май 2014, 00:18, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ2HR » 19 май 2014, 23:44

Здравей Бойчо !!!
Нямам нищо против да видя (видим) къде съм "сгафил" . Публикувай смело.(ако не те затруднява)
А че някой ще ме определи като кадърен или не, не ми пука ... :D
За мен ще е от полза .

73 de LZ2HR



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ1FW » 20 май 2014, 07:52

Мислете, обсъждайте, решете.

Моето мнение е, че трябва да се публикува всичко - и .CBR и .UBN файлове.

Предложението ми остава в сила: каквото ми изпрати LZ1BJ по скайп това и ще бъде публикувано на http://www.lz1fw.com. Може и по мейл да прати файловете. Както му е по-удобно.
Изпращането на файлове за Държавните КВ първенства 2014 ще считам за разрешение за публикуването им.
Веднага след като ги публикувам ще пусна линк към страницата в този форум.

Ако някой друг може и иска да го направи - няма проблем. Аз казах с какво мога да помогна.

73, Сашо



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ3NY » 20 май 2014, 08:59

Здравейте

Не искам да се бъркам, защото не съм участвал в тези състезания, но ако ще се държим като големи хора, би трябвало обявяването на подобна мярка в условията да е преди самото състезание. Иначе участниците са играли по едни условия, а сега изведнъж организатора прави друго. Ами ако изведнъж му скимне, че връзките е трябвало да се повтарят през 35 минути?

Съберете се. Помислете. Ако решите да се публикуват логовете, първо го обявете на условията както и добавете, че изпращането на лога за участие в състезанието е съгласие той да бъде публикуван в Интернет. Така няма да има обидени. Който участва и си прати лога ще се е съгласил.

Личното ми мнение е, че логовете трябва да са онлайн защото сме 21ви век. Не трябва да изоставаме от останалите.
Покрай това се сетих, какво стана с робота на унгареца за LZDX контест? Ще има ли LZDX робот? Не остана много време.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz1yq » 20 май 2014, 11:50

Здравейте, хубаво е да се публикуват логовете по начина който го прави Краси Латинов,предполагам че програмата може да подържа и КВ шампионатите.Ако ли не може да се се поправи.Всичко е въпрос на желание.
73! LZ1YQ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz2be » 21 май 2014, 18:26

Здравейте,
аз лично съм фен на начина, по който го прави Краси Латинов. Промените в класирането при качването на всеки нов лог са не по-малко шоу от самия контест.
Нямам никакви притеснения, че лога и UBN файла ми ще са публични.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 21 май 2014, 19:55

здравейте,
lz2be написа:...съгласен съм със забележките на Бойчо относно публикуването на информацията.
Мисля, че можем да приложим правилата в WW, WPX, RDXC - публикуват се само оригиналните логове, без UBN...
lz2be написа:...Нямам никакви притеснения, че лога и UBN файла ми ще са публични...
надявам се, че по-късното мнение е актуалното ... и се радвам !

както и да е, става ясно кое мнение надделява ... проблемът е, че писачите във форума сме по-малко даже и от половината участници в кой да е вътрешен контест. така, че нищо няма да стане без конкретни предложения. смятам, че основното е да се добави в условията на вътрешните КВ-шампионати специален текст "ПУБЛИЧНОСТ":

"с изпращането на отчет от състезанието, участникът (колективът) декларира безусловно, че е съгласен същият да бъде публично оповестяван от страна на организатора, както във вида, в който е бил изпратен, така и след последваща обработка и/или корекция, основаващи се на условията на състезанието."

по отношение на UBN файловете - за мен нямат смисъл от публичност. става ясно, че благодарение на Бойчо и сега повечето участници си получават това, което лично ги засяга. целта на една такава извадка е да си погледнеш грешките и да се поучиш от тях (ако изобщо те интересуват). чуждите UBN файлове са в голямата си част излишна информация, за да бъдат публично достояние. ако някой го интересува нещо конкретно - нека сам си го състави, след като разполага с всички изпратени оригинални логове.
добре е да се каже, че наличието на такъв вид декларация дава право на организатора, но не задължава. тепърва трябва да се мисли - къде/как ще се прекроява сайтът на федерацията, за да се намества всичко това. едва ли е разумно да се стремим, нещата да стават така, както някой друг ги прави ... независимо от това, заради трите КВ-състезания през всяка година (имам предвид и присъствения турнир "Милара"), има смисъл да се контактува с Краси Латинов за евентуална покупка на проверяващия софтуер. а това, дали организаторът ще бъхти 7 дни да качва всеки пристинал лог на сайта, за да се получава този ефект, за който Боян споменава - това никой никого не може да накара насила.
по повод на репликата на Митаци ще кажа, че и аз от няколко години нямам възможност да участвам във вътрешни контести, но това не ме лишава от право да си казвам мнението. пък когато имам възможност слушам с удоволствие, правя записи, спотвам всички LZ ... що не ? ... интересни неща се чуват, поне в моите уши, поне по време на последния SSB-шампионат ... кой дошъл по никое време неприлично близо до временния водач (може би с цел да "помогне"), на кого сигналът му бил като верижен трион в рамките на 30 KHz (иначе казано режим на усилване "С++"), ... и като се наложат нещата кой какво чул и какво потвърдил по време на контеста, а какво писал и пратил в отчета ... все хубави неща.
техниката в днешно време позволява всичко това !

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz2be » 22 май 2014, 11:02

LZ2LDS написа: lz2be wrote:...съгласен съм със забележките на Бойчо относно публикуването на информацията.
Мисля, че можем да приложим правилата в WW, WPX, RDXC - публикуват се само оригиналните логове, без UBN...

lz2be wrote:...Нямам никакви притеснения, че лога и UBN файла ми ще са публични...

надявам се, че по-късното мнение е актуалното ... и се радвам !
Любо и двете мнения са актуални - първото се отнася до общия случай, а второто лично до мен.
В условията на шампионатите не е изрично упоменато, че логовете ще бъдат публикувани. Възможно е някой да е разчитал на това и няма да е хепи да му се публикува лога - кръводарители, 6 връзки в първата и последната минута и т.н.
LZ2LDS написа: интересни неща се чуват, поне в моите уши, поне по време на последния SSB-шампионат ... кой дошъл по никое време неприлично близо до временния водач (може би с цел да "помогне"), на кого сигналът му бил като верижен трион в рамките на 30 KHz (иначе казано режим на усилване "С++"), ... и като се наложат нещата кой какво чул и какво потвърдил по време на контеста, а какво писал и пратил в отчета ... все хубави неща.
:lol: Ами публикуват се логовете и догодина няма да е така.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 22 май 2014, 19:50

lz2be написа: ... В условията на шампионатите не е изрично упоменато, че логовете ще бъдат публикувани. Възможно е някой да е разчитал на това и няма да е хепи да му се публикува лога - кръводарители, 6 връзки в първата и последната минута и т.н. ...
кой на какво разчитал, не е толкова важно ... въпросът е принципен и не бива каквато и да е промяна да се прави за когото и да било поотделно, или да бъде насочена към когото и да било персонално. просто става дума за нещо много простичко - наричат го прозрачност като катализатор на саморегулирането. какво толкова има да чепкаме още ? интернет го позволява, федерацията разполага с ресурс да го въведе ... къде е проблемът ? ... въртим-сучим, дъвчим едно и също нещо без резултат. нали затова и написах предложение за текст в условията.

@ Крис,
каква е процедурата за внасяне на конкретно предложение и ако е възможно би ли съдействал да рафинираш текста му, ако има нужда от редакции или добавяне на нещо друго, свързано с темата ? предлагам ако се занимава вниманието на УС, то да е за условията всички КВ-контести, които се организират и отчитат пряко от БФРА - вътрешни КВ-шампионати и LZ DX Contest. За присъствения турнир на "Милара" - мисля, че и там няма да е зле организаторът да придобие подобни права.

73 !


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz1yq » 27 май 2014, 08:19

Аз съм " ЗА" публикуването на логовете, в момента има само дебат тук, ако има и конкретно предложение то ще бъде предложено за решение на следващото заседание на УС.
73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 27 май 2014, 08:43

Крис, здравей !

и извинявай за безпокойството (мислих, че следиш редовно този пост на форума).
в по-предната ми реплика е конкретното предложение, а именно:
LZ2LDS написа:...както и да е, става ясно кое мнение надделява ... проблемът е, че писачите във форума сме по-малко даже и от половината участници в кой да е вътрешен контест. така, че нищо няма да стане без конкретни предложения. смятам, че основното е да се добави в условията на вътрешните КВ-шампионати специален текст "ПУБЛИЧНОСТ":

"с изпращането на отчет от състезанието, участникът (колективът) декларира безусловно, че е съгласен същият да бъде публично оповестяван от страна на организатора, както във вида, в който е бил изпратен, така и след последваща обработка и/или корекция, основаващи се на условията на състезанието."
...
73


73,
Любо

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz1fj » 27 май 2014, 11:04

Колеги, да не би да разбивате отворена врата? И досега, СЛЕД изтичане на срока за представяне на отчетите, всеки от участниците може да публикува своя отчет или UBN там, където намери за добре. А собственикът БФРЛ има безусловното право да публикува СЛЕД този срок и отчети, и UBN-и, и звукозаписи (независимо дали някой от участниците е несъгласен или съгласен с това). Участник в който и да е контест няма право да публикува лог или UBN на друг участник, ако няма неговото изрично писмено съгласие.
Отделно стои въпросът за други права на участниците. Аз например нямам антена за 3,5 MHz, но от уважение към радиолюбителското движение и поради някаква създала се традиция, правя по някое QSO с тия, които успеят да ме чуят. Друг намира във вътрешните и в LZDX контест добра възможност да си пробва QRP-то с походна антена - жица. Трети си има "черен списък" и с някои участници не желае да работи или да поддържа каквито и да било отношения. Имаме ли право изброените трима любители да работим в който и да е контест? 100 % - имаме!
Впрочем, ако съм засегнал, без да искам това, ЕГО-то на някого, то моля да ме извини.
73, LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 27 май 2014, 14:09

Кирил, здравей !
радвам се за принципния ти подход и направените разяснения ... станахме с един повече (yes)
за съжаление обаче, явно принципите не помагат в случая. така, че репликата ти не би следвало да бъде адресирана към всички колеги, а към тези, които в конкретния случай и при конкретния повод отказват да публикуват логовете на участниците без да има такъв текст в условията. затова и аз предложих този "излишен" текст - щом някой има нужда от ламарина на четирите си букви - моля !
а ако става дума какво има и какво трябва да има в условията на един контест, със сигурност можем дълго и много да коментираме.
пример: "след изпращане на отчета, организаторът на състезанието става негов съсобственик и до изтичане на срока за изпращане на отчетите, никой от двамата НЯМА право да го прави достояние на трети лица." ... помниш, надявам се, един конкретен случай от близкото минало ? ... и така нататък, най-вероятно ще стигнем до дебрите на вещното и интелектуалното право, където аз поне съм откровен лаик.
а това - на кого си щял да нараниш егото ... какво да кажа ... чел съм, че има възраст, от която насетне комплексите едно, че стават нелечими, а второ - повече ... и за съжаление на засегнатите, тя е преди 30-35г. :D ... и какво от това - да спрем да мислим, или да спрем да пишем ?
73


73,
Любо

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz1fj » 27 май 2014, 17:41

OK. Да вкарат тогава предложения пасаж, макар че, драги Любо, тоя подход крие и малко риск - утре някой ще каже, че в условията не е посочено нещо друго, и така полека-лека тръгваме към вкарване и на други основни юридически и др. положения в условията за един контест, който не е предназначен само за шампиони и хора с умствена изостаналост.
Най-лошото е, че няма обучение, а само със самообучение няма масовост. Надявах се на някакъв курс в новите помещения на БФРЛ, но и там - nil.
73, 1FJ



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от lz1fj » 27 май 2014, 18:24

Моето предложение(чрез Крис, LZ1YQ до УС на БФРЛ) е:
Подобно на съществуващия сайт на LZDX HF Contest, да се направи такъв за държавните първенства, където да има възможност за отговор на често задавани въпроси (FAQ). Вариант - да се създаде сайт за всички организирани от БФРЛ контести.
Например в съществуващия сайт LZDX HF Contest досега е отговорено на 21 въпроса, и това е полезно. По този начин няма да има излишно раздуване на условията за контестите. Ето някои въпроси и отговори за LZDX HF Contest:

19. Позволено ли е участникът да публикува отчета си непосредствено след състезанието?
Участниците нямат право да публикуват отчета си или части от него, както и да го предоставят на друти лица до изтичане на срока за изпращане на отчетите.

20. Как мога да получа моя UBN файл (списък с грешките)?
Можете да го получите с е-мейл след направено запитване чрез е-мейл до проверяващия екип.

21. Приемат ли се протести (контестации) по повод крайното класиране?
Не, решенията на проверяващия екип са окончателни и не подлежат на преразглеждане.

73, LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2014 г.

Мнение от LZ6AJ » 27 май 2014, 20:01

с Ваше позволение допълвам нещо, което може и да се отличава от общоприетото ... но за нашите условия е все още съществено и надявам се полезно:

22. Има ли право организаторът да публикува отчет, изпратен само за проверка (т.нар. checklog)?
След отчитане и официалните резултати, организаторът има право да публикува всички получени отчети без изключение.

23. По какъв начин организаторът публикува отчет, които е изпратен на хартиен носител (в случай, че условията на състезанието го допускат) ?
Право на организатора е да избере начин за оповестяване - както в електронен вид, ако същият е бил ръчно въведен от проверяващия екип (postcontest) по повод на предстоящата машинна проверка, така и в оригиналния му вид - под формата на сканиран документ.

73,
Любо


73,
Любо

Отговори