CQ WW DX Contest

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2xa » 22 ное 2017, 09:31

Нека уточним кой от къде ( с какъв contest call) ще участва


_______
73 Valyo

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 22 ное 2017, 12:58

всички заедно, като 6Y0W ...
виж линка в репликата ми по-нагоре, от началото на м.Октомври.
73


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ3NY » 22 ное 2017, 13:12

Вече стана традиция.
LZ3NY, LZ3UA и LZ5VV ще бъдем отново гост оператори на PI4CC.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2xa » 22 ное 2017, 13:13

Тези от 6Y са ясни. Но има и още доста други по различни места.

Това исках да конкретизираме, айде да го започна, който знае, нека уточнява и допълва :

6Y0W - LZ1NK, LZ2BE, LZ2HM, LZ3ND, LZ4AE
ED8X - LZ1CNN, LZ5ZM, K1LZ
CT3 ? - LZ2JE
SW9AA - LZ3FN
PI4CC - LZ3NY,LZ3UA, LZ5VV


_______
73 Valyo

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 26 ное 2017, 19:16

Здравейте Контестмени,
работих в CQWWDX CW около 10 - 11 часа SO 15m QRP.
Прохождението не беше лошо,но не и както бе 2016 г - за съжаление,сега не ме чуваха добре.
Изпуснах МНОГО DX страни и зони,в това число и Европейски страни.
Някои,като 6Y0W,RI1ANC,VK,ZL,VU,AH2R ги виках много,но така и не ме чуха.
Други,като 7Q,A31,FG,CW5,A44,A7,A9,5X,3B9,PJ2 също доста ги виках,но все пак ме чуха.
Завърших с 174 QSO, Z 26 , Cty 61 Score: 34191 pts.
Чух доста LZ да работят,най силен беше LZ5R.
73 ! Румен LZ2RS



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2ht » 27 ное 2017, 08:18

Поздравления, Румене!
Аз пък тази година реших да се набутам между шамарите :lol: в категория SOAB HP, както винаги на олимпийския принцип :wink: . Първия ден за 9 часа и половина - 307 QSO. Втория бях на работа и си бях с портативната конфигурация - чист трансивър (100 вата) и дипол за 7/14 МХц. Като цяло за 16 часа работа - 450 QSO, Zn 43, Cty 129, Score 112 660. Живот и здраве догодина по-добре.
73! Иван LZ2HT/LZ8Z


Иван LZFF Coordinator

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz1yq » 27 ное 2017, 17:46

Здравейте , мина добре, не можахме да изпълним това което бяхме си обещали / 10 000 qso / 18 000 000т/ но все пак бяхме близо. Имахме си и неволите но бързо се справяхме. Има още какво да се желае, но и време има до пролетта. Преди контеста отказа единия ротатор за 40м та се наложи да се закопчее в посоката на долната антена, но пък имаше и добър повод да пробваме стаковете за 40м. и 10м.
Кондишъна като че ли беше на ниво с изключение на 10м, но такова е времето, въпреки всичко мисля изкарахме максимума от там. 20 и 15 на моменти се скапваха но бързо се възстановяваха и пайлапа почти не спираше. Уникален 40м , когaто се скапе на на 20 и 15 той просто допълваше изгубеното с Европески пайлап и тук таме ранния следобед с някой Китаец или Японец.
80 и 160м дадоха максимума , като се има предвид че работихме с вертикали, бевъричите работеха превъзходно в трите си посоки / нямаше време да опънем още два/. И най важното е че екипа беше на ниво, винаги е приятно да се работи с хора изпълнени с положителна енергия и всеотдайност.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 27 ное 2017, 19:58

здравейте и от мен !

и тук, както се очакваше - 40м бе топ банд ... но не помня с инв-V да съм правил Аруба и Кайманите на 160м, жалко че по-това време не мярнах по банда 6Y0W ... трудно ми беше да проверявам къде са - докато се занимавам с това в интернет с другия лаптоп, доста янки щях да опущя. дано са успели с OP4K или OQ5M на този банд.

на 80м ми отговори CE3CT (много чуваха), но чилиец имам на този банд от "мачтите" край с.Българево - т.е. не е нито за мерене, нито за хвалене.

10м беше до класическата УКВ-видимост - тук англичанин, там немец, един белгиец и двама холандци - колкото да не съм валат ... Люксембург и Швейцария се оказаха "далеч", а двама французи не пожелаха QSY за проба :-(

след първия час на контеста, се наложи да отварям едното радио ... според QRT прозореца в лога - за около 40 минути ... което автоматично скъси планираната ми почивка по-късно през деня ...

като цяло -
OR2F - SOAB LP
Qs = 2,5 К
Claimed score = 2,1 M
детайли - по-късно, в рефлектора ...
имам пълен запис, който желае да се чуе - с удоволствие ще му бъде предоставен съответния шот !

73,
Любо

п.с. - мерси за спотовете ! ... т.е. четири от всички пайл-ъпи, са били благодарение на LZ (bow)


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz1yq » 28 ное 2017, 19:41

И тъййййй, явно приказката за казана в ада и Българското присъствие и верно. Незнам поради каква причина отново недобросъвестен радиолюбител както и в LZDX CONTEST, така и сега се опитва да бъде оригинален със спотове на 6Y0W на която има 99% БГ присъствие, като пуска спотове с инициали на операторите които са били път до другия край на света и са платили по една шапка пари само и само да си направят кефа и да представят България, що за изкривено мислене, защо изобщо е нужно това и какво ще постигнE??? Само да вметна че скоро ще се знае кой е, нека си помисли обаче какво ще му се случи в последствие.

73! LZ1YQ



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ1ZJ » 28 ное 2017, 21:54

Намерето го /ги/ вече бре! Това стана рецидив в последните години.... и Вие като федерация не може да се справите! То не беше, там къв беше/ LZ1AEY/,да ме прости колегата ако бъркам инициала.То не беше злонамереност към Боян LZ2BE! Правете си сметка КОЛКО ВИ ЕБАВАТ като федерация и представителност финладците,за да не ви кажат елементарни данни, IP-та и т.н. откъде се пускат тези неща, ако твърдите,че сте пускали официално запитване де!?
Тези "заплахи" ги слушаме от 2 години, направете нещо... :wink: :roll:не само заплахи, от които тези ще си го преместят...! Нали имаш компютърно-антенни гениии чак в далечна ОК?!
Направете нещо, ако трябва на хакери платете...



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 28 ное 2017, 23:20

Слави, здраве желая !

и да го намериш, и да го оплюеш - устата му няма да затвориш ... пардон, достъпа му до RBN и оттам - до клъстера.
даже и приемник не му е нужен на "доброжелателя".

въпреки, че този май си има всичко ... и приемници, и предаватели, и на големия чучур се е вързал в нета, със сигурност и IP-адреси врътка ... кеф ти Ванкувър, кеф ти Сингапур ... да не кажа, че май и в контеста е бил зает от време на време.
дали не е бил част от Мулти-Оп станция ? ... и да ми се ще да съм познал, не мога да докажа нищо.

според мен, по-добре не го заплашвайте, а пазете в тайна подобни експедиции, че виж какво става ...

но пък, ако го разкриете - да не пропуснете да ни го посочите ... плийзззз !

73,
Любо


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ3NY » 29 ное 2017, 09:10

Здравейте

Големите станции с претенции да печелят състезанията, нямат нужда от самоспотване. Още повече, че употребата на клъстър при тях е разрешена, според условията.
C. Multi-Operator Categories (all-band operation only): Any number of operators is allowed. QSO finding assistance is allowed. Only one transmitted signal per band is permitted at any time.
VIII. DEFINITIONS OF TERMS:

Station location: The area in which all the transmitters, receivers and antennas are located. All transmitters and receivers must be within a single 500-meter diameter circle. Antennas must be physically connected by RF transmission lines to the transmitters and receivers.
QSO finding assistance: The use of any technology or other source that provides call sign or multiplier identification of a signal to the operator. This includes, but is not limited to, use of a CW decoder, DX cluster, DX spotting web sites (e.g., DX Summit), local or remote call sign and frequency decoding technology (e.g., CW Skimmer or Reverse Beacon Network), or operating arrangements involving other individuals.
Или аз не ги разбирам правилно. Знам че
Self spotting is not permitted.
:lol:

Скептично настроен съм, че вредителя ще бъде открит. Достатъчно е да е влязъл в Мрежата през някой от мобилните оператори, или на packet.
Има хора обърнали хобито в начин на живот и прекалено много се вживяват. Дори и да успеят да прецакат някого през годините, си остават същите лузъри в живота.

73!
Последна промяна от LZ3NY на 29 ное 2017, 09:24, променено общо 2 пъти.


Value has a value only if its value is valued.

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2xa » 29 ное 2017, 09:24

IX. GENERAL RULES FOR ALL ENTRANTS:
.......

D. Self-spotting or asking to be spotted is not permitted.

Скимъри и клъстери е разрешено, но не и самоспотване.
Не разбирам защо продължава това. Клъстерите могат лесно да го елиминират като допускат да спотват станции САМО след като са се аутентификирали по подходящ начин.


_______
73 Valyo

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ3NY » 29 ное 2017, 09:29

Вальо
Знаеш добре, че клъстърите не са хомогенна система а сбор от много самоподдържащи се нодове. За някои от тях предполагам вече не са останали и живи sysops :) Няма как да накараш целия този народ, да вземе да ъпгрейдва, ъпдейтва, променя каквото и да било, дори и да си спомни паролата за него :)

Проблема не е в клъстъра. Проблема е в глупавите условия на състезанието предоставящи платформа за изява и забавление на зложелателите.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2xa » 29 ное 2017, 09:46

Не виждам как могат да бъдат променени условията на състезанието за да се избегне това.
А клъстерите са преносната среда .
И те са средството което може да го прекъсне. Може да се случи при добро желание.
Иначе колкото е нехомогенизиран обмена м/у клъстерите, толкова са и условията за лицензиране на любители в разните страни.
Няма никакви проблеми да се появи някой "реален" от P29 и да те спотва. Иди че го търси :)


_______
73 Valyo

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ3NY » 29 ное 2017, 09:57

:lol: Прав си.
Аз го виждам. Да отпадне ограничението за селф спот и нещата си идват по местата. Не трябва бюрократично да се подтиска употребата на технологиите, които така и така се развиват, независимо от желанието на contest комитета в ARRL. От друга страна селф спот би помогнал поне на QRP станциите. Останалите нямат нужда от това.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 29 ное 2017, 21:11

LZ3NY написа::lol: Прав си.
Аз го виждам. Да отпадне ограничението за селф спот и нещата си идват по местата. Не трябва бюрократично да се подтиска употребата на технологиите, които така и така се развиват, независимо от желанието на contest комитета в ARRL. От друга страна селф спот би помогнал поне на QRP станциите. Останалите нямат нужда от това.

73!
Митак, здраве желая !
писал съм го ... и лично, и публично ... като отворена идея ... нека си я доразработват, контестът си е техен, идеите за промени - също. колкото на теб ти отговориха, толкоз и на мен. в CQ-contest рефлектора темата замръзна, след точно три реплики.

а това с QRP-станциите - забрави, че някой мисли за тях. ни организаторите, ... ни участниците, ... "нито даже и вятърът, който вее клоните на високите дървета, а само нежно гали тревичката под тях ..." :lol:

и така, след края на контеста, "Големият Jim" имал 1000 спота, а братовчед му "Малкият Q" - само 2. Първият прекарал 90% от контеста в RUN, а другият - само 4 часа. приблизително това прави 11:1 ... кой е виновен за липсващите 89 спота ?
ще се опитам да ти отговоря - всички ние, участниците ... не само приятелите на "Големия Jim" ... всички ние, които се давим ежедневно в собствените си стереотипи !
веднага пояснявам, какво имам предвид - къде е разликата между CU2 и PA2 в CQ WPX контест, ако и двамата са уникални префикси на банда ?
да, но 99% от контестаджиите се хвърлят на този, за когото знаят, че по принцип е рядък множител ... :lol:
и друг пример ще ти дам - в един от миналите скоро контести - без да съм участник, минах по банда и спотнах всичко подред което чух ... на средата на тегела се появи спот от OR3F, който обясни на всички колко лошо прави OR2F ... :shock:
довърших започнатото, тъй като бях убеден, че не злоупотребявам.
OR3F_abt_OR2F.jpg
който както иска, така да го разбира ... със сигурност може и да сме лоши, но защо за околните ставаме още по-лоши, когато искаме да се борим с лошото ?

73,
Любо

п.с. - @Влади, LZ3SF
не забравяй, че една от наложителните промени е 1 точка за връзка със собствената DXCC, което ще осмисли контактите между янките, което пък ще намали екскурзиите. дали това се търси ?
има ли значение, дали си на Аруба или на Гренада ?
освен че в конкретния случай, самолетния билет до собствения континент е по-скъп :lol:
хем по-евтин полет, хем повече точки за всеки янки. ето ти тебе, къде са спонсорите на контеста.
като започнем аз и ти да храним WWROF, тогава ще се страхуват от нашия бойкот ... а дотогава - ще го играем Че Гевара.

@всички участници в този раздел на форума -
дали не е логично, подобни революционни стъпки да се въведат първо в нашия LZDXC ? ... така контест обществото ще разбере ефекта, дали е имало смисъл от кахърите, които толкова му пречат да ги предприеме. ( сори, че не е по темата, спирам)


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 29 ное 2017, 21:31

" От друга страна селф спот би помогнал поне на QRP станциите. Останалите нямат нужда от това."
====================================
Аз и такива като мене,също нямаме нужда от всякакви спотове,просто си работим с QRP без Интернет помощ!!


" а това с QRP-станциите - забрави, че някой мисли за тях. ни организаторите, ... ни участниците, ... "нито даже и вятърът, който вее клоните на високите дървета, а само нежно гали тревичката под тях ..."
=====================================
Това има нужда от пояснение-какво точно искаш Любо да кажеш?-по точно,май слагаш всички участници
под един знаменател?
73! Румен LZ2RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 29 ное 2017, 21:59

Влади,
когато имаше смисъл, една определена LZ станция да бъде единствен участник в CQWW 2016 ... за радост на балканските ни съседи, никой не прегърна идеята. напротив, продължаваме да я замеряме (въпросната станция) със зловредни спотове ... приемам за сигурно, че мнимия селф-спотър е LZ.
какво повече да говорим ?

не зная, дали братушките и украинците са 1/3 участниците в CQWW ... може би не са, не споря ... има списък с логовете, може да се пусне филтър за минути.
друго е важно - че Европа прави контеста, а никой европеец няма как да го спечели. за солидните категории говоря. ето защо има подкатегории и плаки "Първи в Европа" - хапче за мълчание.

Румене,
"клъстер спот" казваме на това, че някой е обявил, че те е чул да викаш CQ на еди си коя честота ... за теб няма нужда да го виждаш ... важното е, че го усещаш с рязкото "изсипване" на станции, които те викат ... за кратко време, докато изчезне от екраните на станциите, които се хранят от клъстера. а ако преди да изчезне, друга станция те "спотне", твоят инициал ще продължи да бъде на екраните за още поне толкова време ... т.е. още един такъв период ... така броят на станциите, които те търсят, се поддържа висок във времето ... би следвало да го знаеш.
това, за което искаш пояснение - да не доскучаваме, пиши на мейла, какво точно не ти е ясно и какво те обижда, че никой не се интересува от равнопоставеността на QRP-категориите ?

73


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: 2017 CQ WW CW Contest

Мнение от LZ6AJ » 05 дек 2017, 22:40

преди малко публикуваха заявените резултати - още един повод, рожденикът LZ1YQ да почерпи съотборници и приятели :wink:

http://cqww.com/rawcat.htm?cat=M2&c=EU&mode=cw
от мен БРАВО на всички ... здраве, успехи и весел празник !

тъй както и за всички LZ, които са в топ класациите на различните категории ...
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ... тъй да ги видим и в крайното класиране !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ1PM » 05 дек 2017, 23:00

Любо - ПОЗДРАВЛЕНИЯ за отличното представяне в категория ти.
Поздравления и за другите български участници заели челни места.
Всички знаем с колко труд и усилия са постигнати тези резултати, имайки впредвид QTH ни.
73 ИВАН LZ1PM



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 06 дек 2017, 07:51

Здравейте,
Поздравления за LZ5R-впечатляващ резултат!-и за другите LZ,класирани в Десятката !
Що се отнася за моята категория- SO 15 m QRP - резултата на IZ3NVR е прекалено добър...?!Има 67500 т,аз 34000 т.
Вярно е,че работих само 11 часа,но прохождението не беше от най добрите,миналата година за 20 часа
работа и доста по добър CONDX имах 45000 т.Явно този 26 годишен юнак е станал много добър-да е жив и здрав!
73! Румен LZ2RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 07 дек 2017, 00:14

е, Румене, май пак нищо не каза !

колкото си можал - толкова ... защо тръгваш да съдиш човека ?

работил младежът двойно по-дълго от теб, направил 300+ контакта, което прави средно по 13-14 QSO/h ...
има точно колкото твоите зони, даже 1 по-малко ...
твоят рейт е 2,25 pts/Q, а неговият по-слаб - 2,21 ...
да не забравяме, че е по-южна и по-западна локация - така че със сигурност повече руснаци е направил.
и най-важното - според мен е имал цел да се пише в "classic"-подкатегорията и е използвал максималния период за това.

http://lists.contesting.com/archives//h ... 00102.html

и какво като е на 26 г. ? ... кое не му прилича ?
или по-младите нямат право да са по-нагоре в класациите ?

интересно, по-добре ли ти стана, като го написа всичко това ?

73,
Любо


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 07 дек 2017, 07:36

Любо,
"е, Румене, май пак нищо не каза !
колкото си можал - толкова ... защо тръгваш да съдиш човека ?"
==========================
Значи според тебе,Никога нищо не казвам-затова пък ти Винаги казваш-това,което ти си мислиш!
Защо да го съдя-казвам си мнението-като редовен участник в този контест.Все пак имам някакво усещане,
изработено с годините.Това,че е млад оператор е много хубаво и аз се радвам на това.А ти си го разбираш
по твой начин.Направил е 90 Американеца с 5 вата- за колко време става това и има ли достатъчно време
да търси зони и страни.Колко много е по различен QTH му от нашият в географско отношение?
Любо,понякога наистина ставаш досаден-дали си даваш сметка за това?
73! Румен



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 07 дек 2017, 08:59

lz3sf написа:Не знам на някой друг направи ли му впечатление топ резултата в мулти категорийте....


Multi-Single High

EF8R..........32,098,815
CN2AA.........31,667,292

Multi-Op Two-transmitter

CR3W..........30,267,000
P40L..........26,368,696

Multi-Op Multi-transmitter

PJ2T..........28,852,689
9A1A..........20,556,588



Който както иска, така да го разбира.
Влади, здравей !
от вчера тръгнаха коментарите по тази тема в "CQ-contest" рефлектора :

http://lists.contesting.com/archives//h ... 00079.html

надявам се, скоро да видя и мнения, близки до моето, а именно - резултатите са на страната на тези, които са били близо до чисти DX-континенти, без значение на категорията. знаем, че в много от случаите M/S означава 4 радиа, M/2 - може би 5, а M/M - не повече от 6.
помним съотношението 30+М за P33W и недостижимите HK1NA от 40+М ... или пък мечтата, наречена D4C с техните 60+М през 2013.
естествено, времената са други, кондишънът - също ... така или иначе, последните две станции ги нямаше, дойде ред на руските бригади в Мароко и Канарите.

Румене,
не се сърди, че няма да ти отговоря с цитати от твоите мрънканици ... просто за да спестя на компанията, отново да чуе колко проблеми си имал с някакъв лаптоп и кабелите към него, как сравняваш кондишъна през 2016 с този, преди 1 седмица и т.н.
иначе, за QRP опита ти - не съм само аз този, който го признава !
жив и здрав ...

73,
Любо


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 12 май 2018, 07:59

Резултати CQWWDX CW 2017 contest:
https://www.cqww.com/results/2017_cq_ww ... esults.pdf



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 07 юни 2018, 07:31

https://modxc.webnode.com/

Боговете, Боговетеееееееее ... ах, колко е зле, когато са без гащи :lol:


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ3NY » 07 юни 2018, 09:31

Така е Любо
Много хора са превърнали хобито в начин на живот, а това вреди на здравето. Някой слънчев ден ще им светне, че точно след 365 дни се повтаря същия контест. Никак не е случайно, че любимата ми Contest категория е Checklog. :lol:

Не оправдавам и организаторите. Защо забраняват употребата на новите технологии в хобито? Каквото и да измислят, Света върви напред.

В същото време 95% от контест Суперстанциите изпитват крещяща нужда за оператори. Почти никой от тях не си мърда пръста на обучи нови хора. По-лесно е да реват по форумите, месец преди поредния контест, та дано някой се върже да им гостува.

73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ1ZJ » 07 юни 2018, 10:11

LZ6AJ написа:
07 юни 2018, 07:31
https://modxc.webnode.com/

Боговете, Боговетеееееееее ... ах, колко е зле, когато са без гащи :lol:
Да, изключително неприятно! Не, че подобни неща не са се случвали и по нашите контести.Пресен пример 2015г! :lol:



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 03 дек 2018, 11:21

RAW SCORES CQWW CW Contest 2018
==================================
https://www.cqww.com/raw.htm?mode=cw

==================================
73! LZ2RS



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 04 дек 2018, 08:11

Здравейте колеги контестмени,
бих искал да поздравя колективът на LZ5R за отличният резултат в Multi Single High CQWW CW 2018!
Това е страхотно постижение! Поздрави и за другите LZ на призови места в предварителните резултати на контеста!
73! Румен LZ2RS



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 07 май 2019, 07:20

Здравейте LZ контестмени,
бих искал отново да поздравя колегите от LZ5R за отличното представяне
на CQWWDX CW 2018 contest !Това 2-ро място - след Карибска станция е достатъчен
показател за израстването на този колектив!И голям престиж за LZ !
Аз участвах с новото Радио "RGO-ONE" на Борис LZ2JR SB 15 m QRP,останах с доста добри
впечатления както на приемане,така и на предаване! FB Performance Боре,успех в Dayton,Ohio!
73! Румен LZ2RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW SSB 2019

Мнение от LZ6AJ » 04 ное 2019, 08:29

И тук, заявените резултати :

https://cqww.com/raw.htm?mode=ph

48 часа след крайния срок за изпращане логовете...


73,
Любо

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ1ZD » 06 ное 2019, 19:57




lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 25 ное 2019, 08:07

Здравейте контестмени,
отмина поредният CQWWCW contest - аз участвах на 15 м QRP.От много години,Прхождението от България за Света не е било
толкова лошо-чуваха се доста станции и DX,но мене не ме чуваха,както преди.От Европа чух само 8 страни,не ме чуха и в САЩ...!
Времето беше доста влажно и траповете на антената ми промениха настройката си,SWR = 5.1 първият ден и SWR = 3.9 вторият ден.
Разбира се,мощността ми беше винаги 5 watts RF !Някои DX много ме измъчиха,но все пак ме чуха.Други,даже по наблизо-не.
Но имаше тръпка и удоволствие в играта-най важното!А и аз работих за кратко този път.
73! Румен LZ2RS



LZ5PL
Мнения: 73
Регистриран на: 03 сеп 2006, 14:54
Местоположение: София

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ5PL » 25 ное 2019, 10:44

И аз се измъчих с това прохождение на 15 м. По едно време в неделя следобед чувах едновременно VK6, 3B и PP3, но никой от тях не ме чуваше.
Е, вярно че със 100 W и Уиндом не е като с киловат и яги, но в години на добра слънчева активност съм правил пак на 15 м ZL с 15W и дипол.


Истинското радио свети в тъмното

2zg
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:25

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от 2zg » 26 ное 2019, 07:51

Нямам наблюдения за 15 м, но ТОП БАНДА в събота сутринта изглеждаше така:
cqwwdx_160m.png
RX антена - "сурвачка" на LZ1AQ:
RX_LZ1AQ_1.jpg



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz3yy » 26 ное 2019, 19:41

Даа, първият ден прохождението
на 160 и 80 метра беше страхотно.
++++++
За първи път толкова усилено ме викаха на CQ от Северна Америка
на 160 и 80 метра, вероятно заради кондишъна.
Чувах доста по-добре, TS-590SG е класа.
(По антените няма промяна)
Досега не съм имал толкова множители на 160 и 80м
---------
1 КВт и нормални антени не са достатъчни на 80м,
някои стоватници си ме надвикваха редовно - предполагам
заради антени и майсторлък.
RBN анализите казват друго,не се чувам както ми се иска,
но аз съм непоправим оптимист.
Заради неотложни ангажименти успях да работя само 30 часа
и то с цената на зверско недоспиване.

LZ9R SO(A)AB HP
Band QSOs Pts ZN Cty Pt/Q
1.8 234 306 13 65 1.3
3.5 533 814 24 93 1.5
7 741 1271 35 122 1.7
14 652 1305 34 125 2.0
21 145 362 28 71 2.5
28 1 0 1 1 0.0
Total 2306 4058 135 477 1.8


Score : 2,483,496

73 Наско



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 01 дек 2019, 21:20

здраве желая !

https://cqww.com/raw.htm?mode=cw

и поздравления за всички LZ участници !


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 06 ное 2022, 06:29

2022 CQWWSSB Contest
RAW SCORES
------------------------------------------------------
https://www.cqww.com/raw.htm?mode=ph
------------------------------------------------------

Съдейки по заявените резултати,не само за моята категория 15 m QRP,
- доста оператори просто нямат съвест и лъжат безсрамно-за мене те
просто са едни нещастници!!!
LZ2RS



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 28 ное 2022, 06:23

Здравейте Контестмени,
този CQWWCW contest беше най добрият за мене през почти 55 годишният ми Ham Radio life !
Страхотен CONDX във всички посоки и двата дни на 15 м банд! Изпуснах само няколко DX,нищо,че някои
от тях все пак приеха LZ2 ,но след няколко опита продължиха да викат CQ.Но на QRP това е нещо нормално.
-------------------------------------------
SO 15m QRP 20 hrs
-------------------------------------------
QSO"s Pts ZN Cty
-------------------------------------------
474 1068 29 84
Score: 120,684

73! Румен LZ2RS
K3 5 Watts RF! Ant A4S 4 el 3 band at 32m



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 29 ное 2022, 08:07

Кеф цена няма...!

CQWW CW 2022 @LZ9W
CQWW CW 2022 @LZ9W


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 05 дек 2022, 06:22

Raw Scores CQWW CW 2022 :

https://www.cqww.com/raw.htm?mode=cw

73! LZ2RS



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 05 апр 2023, 06:42

Results CQ WWDX SSB contest 2022:
-------------------------------------------------------
https://www.cqww.com/results/2022_cq_ww ... esults.pdf

73!RS



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от lz2rs » 02 май 2023, 06:33

CQ WW DX CW Contest 2022 Results:
-----------------------------------------------------
https://www.cqww.com/results/2022_cq_ww ... esults.pdf
-----------------------------------------------------
73! LZ2RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

CQWW SSB 2023

Мнение от LZ6AJ » 05 ное 2023, 12:42

заявени резултати, 36 часа след крайния срок за изпращане на отчетите :

https://cqww.com/raw.htm?mode=ph


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: CQ WW DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 03 дек 2023, 01:06

https://cqww.com/raw.htm?mode=cw

заявени резултати, 24 часа след крайния срок за получаване на дневниците


73,
Любо

Отговори