OK-OM DX Contest CW

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

OK-OM DX Contest CW

Мнение от LZ5EE » 12 ное 2012, 13:20

Здравейте всички,
През уикенда участвах в OK-OM DX CW - http://okomdx.crk.cz/
SETUP: KEMWOOD TS-130S, Windom, MFJ-949E, N1MM логер, Благодарности на LZ1FY, LZ1DLZ и LZ1RF.
QTH: Врабча, Трънско, 1000 м a.s.l.
И тъй като на 20 м в антената влизаха яките 70 вата, се пуснах в SOSB20LP.
Веднага искам да кажа - много интелигентен контест. Работят се само ОК и ОМ и изисква постоянно ровене за кореспонденти и множители.
С удоволствие ще участвам и догодина, надявам се с по-добро оборудване и на всички бандове и горещо го препоръчвам на всички.
Изкефих се максимално и с наличното оборудване успях да направя 117 връзки и 74 множителя. За сравнение рекорда до момента в категорията е на UR7MZ съответно 187 96 от миналата година.



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: OK-OM DX Contest CW

Мнение от LZ6AJ » 12 ное 2012, 14:03

добре се чуваш, Тони ... на няколко места се засякохме по 20м в неделя, та се заслушах ... и аз поработих 5-6 часа на 3 банда.

и с отец Стефан LZ2РS се поздравихме ... учтивост и внимание, несъмнено както винаги ... чест и почитания !

само къде моите наблюдения, относно този контест, са малко по-различни - според мен от година на година активността намалява ... помня преди десетина години само на 80 м правих по над 170 контакта ... и все нови и нови изникваха чак след изгрев - нито чехите свършваха, нито словаците :lol:
в интерес на истината - това за мен е типичен пример, че две федерации не могат да напълнят бандовете независимо, че е само на телеграф. чудя се кое от всичко го прави ОК-ОМ- след като не е отворен ... кое му е -а в цялата работа ? също като Скандинавския вариант ... има ли навити участници от Прибалтика - шансовете за останалите силно намаляват. та и тук така - в тази част на Европа забравяме за 21 и 28 Мхц и се забавляваме на ниските банди ... и естествено докато ни се доспи. имам предвид себe си, а може би и останалите, които са мулти банд.
да не говорим, че през цялото време върви цифровото издание на WАЕ DC, което дърпа голяма част от сериозните играчи.
на когото каквото му е кеф, в края на краищата ... може и от двете по малко ... :D

да видим освен Бъд АА3В, кой друг ще загърби SSB Sweepstakes на янките през идващия уикенд ?

на всички пожелавам успех и ще се радвам да разменим поне по един рапорт !

73,
Любо / ОR2F


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: OK-OM DX Contest CW

Мнение от LZ5EE » 12 ное 2012, 17:33

Е, аз досега не съм го играл и затова не мога да правя сравнение. Щеше наистина да е гот, ако имаше повече участници.
LZ2LDS написа:добре се чуваш, Тони ... на няколко места се засякохме по 20м в неделя, та се заслушах ... и аз поработих 5-6 часа на 3 банда.

Радвам се, че се чувам добре в Белгия. Надявам се на LZ DX контеста да се чуем и на другите банди и ще разчитам на обективна оценка на сигнала.



Отговори