Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Комуникации над 30 MHz
lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от lz2xa » 03 мар 2020, 20:03

Копирам този пост от FB D-star група.
Искам да си изясня, правилно ли разбирам, че член на УС на БФРА работи в посоката да бъде спрян един репитер ?
Злати Димитров се чувства неудобно.
43 минути
Здравейте колеги! Поводът, заради който реших да пиша тук е неприятен, може би най-вече за мен. Преди няколко години по предложение на Stefan Ventsislavov Aleksandrov LZ1WDX и Pavel Kostadinov LZ1PVP в Шумен беше поставен D-star репитера LZ0DAH, за който осигурих място за монтиране и интернет за функционирането на репитера. Както знаете, между тях има конфликт, както и липса на комуникация. По желание на Стефан, утре Асен LZ2HQ трябва да бъде в Шумен за демонтирането на репитера. Понеже всеки от тях (Павел и Стефан) са вложили компоненти в репитера като цяло, също така има разминаване в информацията кои компоненти на репитера (антена, кабел, 2 радиостанции, дуплексер, компютър и д-стар модем, кутия със захранване) чии са, а в цялата работа аз оставам посредника, в който е горещият картоф. Бих искал официално да се определи кой компонент на кого е за да мога да го върна на съответният собственик. За сега репитера LZ0DAH ще остане вклюен и работещ, като никакви интервенции не са правени до този момент освен подмяната на backup батерията на компютъра преди време. При монтажа на репитера бяха Martin Georgiev (дано не греша) и Иван Йоцов. Бих искал да заявя пълна готовност за предаване на техниката на когото и да е, след като има съгласие от хората, чиято собственост е съответните компоненти.


_______
73 Valyo

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от LZ2HR » 04 мар 2020, 00:33

Не правете глупости.
По желание на Стефан, утре Асен LZ2HQ трябва да бъде в Шумен за демонтирането на репитера
Асен LZ2HQ няма "достъп" до обекта .....
По добре да спи у дома а не тук на "топло".....
Ако нещо не ви е ясно ми се обадете утре след 11:00 LZT
Кой с кого се е скарал си е ваш проблем.
73!



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от LZ4ZD » 04 мар 2020, 11:34

Никой не е тръгнал да "атакува" обекта :D
Както и във фейсбук писах - няма проблем репитера да се демонтира, единственото което желая е хората, на когото е техниката да постигнат споразумение и кое при кого ще отиде.



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от lz1wdx » 04 мар 2020, 16:31

Много е лесно да вкараш хората в заблуждение с 2-3 лафа подхвърлени в ФБ.
Монетата винаги има две страни :wink: техниката монтирана на шуменското плато LZ0DAH е закупена и предоставена от човека Х с изключение на антената която е предоставена от мен.
С оглед на изминалите години се оказа че няма развитие на D-Star технологията в региона и това е разбираемо защото едно евтино D-star портативно радио цената му започва от 700 лв. ново и стига до почти 2000 лв. за мобилните да не говорим защото при тях цената започва от 1200 лв.
Миналата година август месец в разговор с Злати му предложих да реновираме ретранслатора и да бъде пуснат в поне 2 цифрови режима D-Star и DMR. Логиката е много проста цените на D-Star радиата ги споменах но при DMR нещата са коренно различни там за 75 долара човек може да си вземе двубандово радио с всичко необходимо че дори и GPS другия факт е че самата система е доста по гъвкава и с доста повече функции.
Идеята беше да се пуснат и двата режима за да е достъпно и за хората с по ниски финансови възможности. Така или иначе на територията на Шумен има само 2-ма човека с D-Star радиа но те така или иначе не използват ретранслатора до вчера според логовете за последните 8 месеца на него няма нито едно QSO :!:
Злати ми отказа със думите че техния DMR ретранслатор е почти готов и предстои да бъде пуснат.
Ретранслатора в това си състояние е неефективен и на практика не обслужва никой и няма никаква причина да стои и да гние там.
Съвсем нормално е човека Х да поиска той да бъде свален и след необходимата доработка да се прати в друг регион където да се използва наистина. За годините през които е монтиран там има реално работа като ретранслатор не повече от 3-4 часа.
Относно това кой какви претенции има за собственост на техниката за това си има надлежни документи кой какво и кога е купил :wink:
И на последно място да отбележа че говорим за изцяло цифров ретранслатор а не за аналоговите които шуменци ци ползват ежедневно за да не стават грешки и хората да си мислят че злия LZ1WDX иска да им открадне техниката.
От мен по въпроса толко лек ви ден :D
Последна промяна от lz1wdx на 04 мар 2020, 21:06, променено общо 1 път.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от LZ4ZD » 04 мар 2020, 20:17

Не знам за мен ли беше
lz1wdx написа:
04 мар 2020, 16:31
Много е лесно да вкараш хората в заблуждение с 2-3 лафа подхвърлени в ФБ.
Но тъй като си писал тук, ще отговоря и аз тук

Честно казано наистина не искам да имам вече нищо общо с този репитер. Моля те, направи всичко възможно и проведете с Павката един разговор, стигнете до решение къде да пратя техниката. Големи хора сме и има моменти в които трябва да се вземат някакви решения.
Двамата с него дойдохте и монтирахте репитера искам двамата с него да се разберете кое на кого. Съжалявам, с LZ1AA до колкото помня не се познаваме, в интерес на истината от съвсем скоро разбирам, че и той е участвал при събирането на репитера.

Моето желание е да приключим с този репитер и техниката да не бъде повече в Шумен.



LZ1KM
Мнения: 1
Регистриран на: 15 сеп 2018, 23:54

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от LZ1KM » 04 мар 2020, 20:46

lz1wdx написа:
04 мар 2020, 16:31
Много е лесно да вкараш хората в заблуждение с 2-3 лафа подхвърлени в ФБ.
Монетата винаги има две страни :wink: техниката монтирана на шуменското плато LZ0DAH е закупена и предоставена от LZ1AA с изключение на антената която е предоставена от мен.
С оглед на изминалите години се оказа че няма развитие на D-Star технологията в региона и това е разбираемо защото едно евтино D-star портативно радио цената му започва от 700 лв. ново и стига до почти 2000 лв. за мобилните да не говорим защото при тях цената започва от 1200 лв.
Миналата година август месец в разговор с Злати му предложих да реновираме ретранслатора и да бъде пуснат в поне 2 цифрови режима D-Star и DMR. Логиката е много проста цените на D-Star радиата ги споменах но при DMR нещата са коренно различни там за 75 долара човек може да си вземе двубандово радио с всичко необходимо че дори и GPS другия факт е че самата система е доста по гъвкава и с доста повече функции.
Идеята беше да се пуснат и двата режима за да е достъпно и за хората с по ниски финансови възможности. Така или иначе на територията на Шумен има само 2-ма човека с D-Star радиа но те така или иначе не използват ретранслатора до вчера според логовете за последните 8 месеца на него няма нито едно QSO :!:
Злати ми отказа със думите че техния DMR ретранслатор е почти готов и предстои да бъде пуснат.
Ретранслатора в това си състояние е неефективен и на практика не обслужва никой и няма никаква причина да стои и да гние там.
Съвсем нормално е LZ1AA да поиска той да бъде свален и след необходимата доработка да се прати в друг регион където да се използва наистина. За годините през които е монтиран там има реално работа като ретранслатор не повече от 3-4 часа.
Относно това кой какви претенции има за собственост на техниката за това си има надлежни документи кой какво и кога е купил :wink:
И на последно място да отбележа че говорим за изцяло цифров ретранслатор а не за аналоговите които шуменци ци ползват ежедневно за да не стават грешки и хората да си мислят че злия LZ1WDX иска да им открадне техниката.
От мен по въпроса толко лек ви ден :D
Обаче репитер не сте купували LZ1WDX - LZ1AA ,а и както стана ясно и фактура няма да представите със серийните номера :) От цялата врява става дума за един фидер и една ретро антена.Предложих да Ви купим антена и фидер,но както изглежда нямате нужда от тях.Имате нужда от съботиране на рефлектор xlx359 ,което няма да се случи.Жалко ,че се опитвате да плюете на труда на хората.Не Ви прави чест!
Вярно!Монетата има две страни,но както дявола практикува подмолно,така го правите и Вие!

Претекст,че мултимод е много хубаво нещо и всички задружно ще си общуват е пълна заблуда и спекулация със термина за ретранслатори в режим МУЛТИМОД ! ДМР има представа от времеви слотове,но дистар и фюжън си нямат представа !

Та искате ли да изграждате нещо винаги ще помагаме било то за ДМР,ДИСТАР или фюжън режим на ретранслатор! Не коментираме колко е нужно за всеки нов цифров режим да се пуска ретранслатор ! Борбата е голяма и всеки един момент конкуренцията може да предложи нещо ново!



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от lz1wdx » 04 мар 2020, 20:53

LZ4ZD написа:
04 мар 2020, 20:17
Не знам за мен ли беше
Естествено че не е за теб Злати .
Това е за клакьорите и ФБ драскачите под твоят пост в ФБ, които не са завили и едно винтче.
Твоя пост си е съвсем резонен и няма нищо лошо в него съвсем нормално е да го напишеш.
Относно собственоста на този ретранслатор и съпътстващите го допълнения разполагам с необходимата документация за това :wink:
Въпреки това ще направя опит да се чуя и с Павел и да видя какви претенции има той съмнявам се че ще има отговор от негова страна но аз ще опитам.
Лека вечер.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от lz1wdx » 04 мар 2020, 21:02

LZ1KM написа:
04 мар 2020, 20:46

Обаче репитер не сте купували LZ1WDX - LZ1AA
О документи има за всичко не се притеснявайте :wink: останалото не мисля да го коментирам изобщо нито да изпадам в обяснителен режим.
Един фидер казвате ама на стойност около 400 евро ретро антена казвате да на фирмата катрейн на сойност около 200 евро все едни такива дребни суми :mrgreen:
Хайде стига лирика поздравете ментора си от Лайпциг лека вечер.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от LZ4ZD » 04 мар 2020, 21:05

Благодаря ти! Наистина ще бъде най-добрия вариант да се разберете двамата (или тримата).



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спиране на D-Star репитер, по настояване на член на УС

Мнение от lz1wdx » 04 мар 2020, 21:09

LZ4ZD написа:
04 мар 2020, 21:05
Благодаря ти! Наистина ще бъде най-добрия вариант да се разберете двамата (или тримата).
Разбрахме се Злати ще се опитам да се чуя с него.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

Отговори