Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Комуникации над 30 MHz
LZ1TSD
Мнения: 1
Регистриран на: 16 апр 2018, 08:39

Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1TSD » 16 апр 2018, 23:25

Ретранслаторите в Пловдив и регион са спрени поради използване на ефира за разпространение на невярна информация и използването на радиокомуникационните средства в НЕТРЕЗВО СЪСТОЯНИЕ от LZ1PRT за неопределен период от време!!!



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от lz1wdx » 16 апр 2018, 23:55

Тедо знам колко труд си положил за да работят тези ретранслатори :( ама няма ли някакъв по разумен начин да изчистите този проблем ?
Да уведомите КРС или нещо подобно да разговаряте с въпросния човек . Много крайна мярка ми се вижда това . Вярно е че не съм слушал за какво става въпрос но въпреки всичко заради един човек да страдат и другите ми се вижда малко крайно. Не напразно започнах така защото знам какво е да вадиш от собственият си джоб за да има нещо което да работи в полза на всички. И на мен много пъти ми е дотягало но все си мисля че има начин да се разберете. Дано бързо разрешите проблема и да тръгнат съоръженията.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1CY » 17 апр 2018, 03:23

С разрешение на администратори и модератори да сложа и аз моите 5 копейки.
1. В Република България все пак има някакви закони, независимо какви са,
които трябва да се спазват, така пише по книгите.
2. Тези ретранслатори или част от тях имат собственици, предимно радиоклубове.
3. Освен собственици те имат и отговорници съгласно законите, т.е. Техническите изисквания
на КРС.
4. Уведомени ли са собствениците и отговорниците на тези ретранслатори за случилото се,
още повече, че се знаят действащите лица?
5. Моите почитания и уважение към хората, поели тежкия ангажимент да подържат
тази техника и средствата и времето, което те влагат. Има ли някъде информация до
собствениците и отговорниците на тези съоръжения какви средства и за какви суми са
вложени при подръжката?
6. Старите и религиозни хора казват, че Господ е само един и той е на небето,
не им е известно да е оставил заместници на земята.
7. Хора стегнете се, в страната е пълно с изтрещяли индивиди, постоянно стават какви ли
не произшествия с доста трагичен край. Да не допуснем това да стане и при нас, рано е още.
8. Предлагам случая да се докладва /колкото и по социалистически да звучи/ на Управителния
съвет на съответния радиоклуб и да бъде разгледан и взети решения.
9. Ако е необходимо все пак техническата подръжка да получи някакво удовлетворение -
да спре само този репитер, на който е извършено представлението до решаване на случая.
10. Нищо лично, с най добри чувства към моите приятели от техническата подръжка
но има въпроси по които трябва да се замислят. Света върви накриво не знам до кога.


LZ1CY

lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от lz1wdx » 17 апр 2018, 08:54

LZ1CY написа:
17 апр 2018, 03:23
С разрешение на администратори и модератори да сложа и аз моите 5 копейки.
Хайде без излишен драматизъм никога не си ограничаван или модериран в този форум така че цитата е излишен нека караме по темата.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz2fo
Мнения: 109
Регистриран на: 25 юни 2007, 10:38
Местоположение: VIDIN

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от lz2fo » 17 апр 2018, 09:36

Чета и си мисля докъде я докарахме.... Да спираме нещо което работи,давано е пари за него,задоволява нечий потребности ,върши някаква работа,и т.н. затова защото "материала е калпав" някъде. Дали пък действително материала е лош.? Ние имаме няколко репитера и ако почнем така да действаме май ще се наложи да ги свалим всички от работа.Аз работя на УКВ от 50год.,но от може би 10 насам не съм се появявал на репитер...Не мога да слушам такива словоизлияния в ефира-така съм възпитан...Задавам си въпроса какво правят в другите държави в тази посока нали към тях сега гледаме,натам тичаме. За Нова година получих един подарък от германски радиолюбител -правили сме стотици връзки на 144 с него,едно джобно календарче на германските радиолюбители.Изработено и подредено по Германски.Получили са го и някой други у нас.Казва се "FUNK AMATEUR TASCHENKALENDER-2018" В него има подробен списък на всички репитри в Германия.Всеки със своя локатор,вид работа, честота,код , инициали т.н . Направих си труда да ги преброя. Получи се числото 1619 броя.Ето с това разполагат германските любители в навечерието на 2018г. АЗ СИ ЗАДАДОХ ОЩЕ ТОГАВА ВЪПРОСА КОЙ ГИ КОНТРОЛИРА? СЕГА МОГА ДА СИ ОТГОВОРЯ - МАТЕРИАЛА Е ДРУГ.НАШИЯТ МАТЕРИАЛ Е ТОВА КОЕТО ВСИЧКИ ГО ВИЖДАМЕ ПО УЛИЦИТЕ В КОЛИТЕ ,В КРЪЧМИТЕ,НА СТАДИОНИТЕ,В ДИСКОТЕКИТЕ,НА ПЛАЖОВЕТЕ,НАВСЯКЪДЕ....НИЕ СИ ГО СЪЗДАДОХМЕ СЕГА С НЕГО ЩЕ ЖИВЕЕМ...

LZ2FO Цецо



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от lz1wdx » 17 апр 2018, 09:54

Че има грешка някъде има ама на растежа ли е или е в материала само времето ще покаже .
Иначе относно немските ретранслатори и аз го имам въпросното книжле миналата година се сдобих с него на Фридрихсхафен и смело мога да заявя че около 30 процента от инфото в него е грешно или старо но имам подобни книжки и за Австрия и Словения където информацията е 90 процента вярна . Немците не са най удачния пример но и ние не сме цвете за мирисане. Прави ми впечатление като пътувам по България и подвиквам тук там по директни или ретранслатори никой не ти се обажда ако не се познавате . А когато пътувам навън почти през цялото време не спирам да говоря имам на 100 картички от сърби словенци австрийци и немци със които съм си говорил мобилен на УКВ. Сигурно си прав може и в материала да е проблема.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ1RAN
Мнения: 1
Регистриран на: 17 апр 2018, 01:05

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1RAN » 18 апр 2018, 18:58

Тъкмо ще се затъжат! Ще живне симплекса, а и някои може да сложат и антени на баофенгите :)



LZ1DAF
Мнения: 35
Регистриран на: 13 юни 2012, 08:08

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1DAF » 18 апр 2018, 21:28

Бачо Ангеле, знаеш, че и Тедо и Мариан са търпеливи и само мога да си представя какво е било, за да решат така. Аз съм засичал един път преди време подобни неща от същото лице, беше за кратно, но грозно. Може да си помислим дали това действие на Тедо и Мариан не е проява на милост към лицето-нарушител. Този хайванин се знае кой е и ако продължава в същия дух все някой ще реши да го прати на интервю с КРС. Отговорниците на пловдивските репитрите може всички да ги видим в сайта на КРС. Реално и четирите репитъра се стопанисват безвъздмезно от едни и същи хора, за които мога да кажа само хубави неща.
Да, сега и аз съм ощетен, няма локални репитри, но поне и простотия в ефира няма. Жалко е да се стига до такива крайности, явно по цивилизован път няма как да стане с това лице.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1CY » 19 апр 2018, 00:45

Дафчо по горе съм написал достатъчно неща макар и в иносказателна форма.
Не трябва да оставяме емоциите да надделеят, тогава става анархия. Все
пак можеше да се звънне един телефон и да се сигнализира- Никой от нас
не слуша и не работи през тези репитри, правихме го преди 20 години но
има хора на които им е интересно а и в Т.И. /техническите изисквания
на КРС, основен наш документ / пише, че не може да се лишава никой от
достъп до репитрите. А за изпълнителя на главната роля - ОК, не е само
той, по репитрите е пълно с такива, в страната е пълно с такива, както
писах по горе "светът върви на криво". Приятна вечер, бъди здрав.


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ3NY » 19 апр 2018, 08:53

Здравейте
Навсякъде е така. И в Холандия знам вече за няколко човека, загубили лицензите си заради подобни простотии.
Хората ги записали и пратили записите в тукашното КРС. Следва официално предупреждение, мониторинг и червен картон.
73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1ETE
Мнения: 4
Регистриран на: 09 апр 2014, 18:25

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от LZ1ETE » 24 апр 2018, 21:15

Е това е като да се затвори магистралата, понеже от време на време някой заспива зад волана и се случват случки...
На практика е капитулация пред простотията.

В ефира винаги ще има простаци, на които не бива да се обръща внимание. По улиците също.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Спрени ретранслатори в Пловдив и регион.

Мнение от lz2ht » 25 апр 2018, 08:42

Простотията си е простотия, но пък липсата на ретранслатори ми решава дилемата дали да мъкна УКВ с мен или не за уикенда :wink:


Иван LZFF Coordinator

Отговори