LZ International 6m contest

Комуникации над 30 MHz
LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

LZ International 6m contest

Мнение от LZ1ZP » 23 фев 2023, 16:46

Здравейте,
Можех да се обадя и по телефона и да попитам, що за чудо ще да е това състезание, но по-добре да отворя нова тема, в която повече хора да изкажат мнението си.
1. Как след като е приет УКВ състезателния календар на БФРЛ ( къде изчезна протокола от УС от Януари 2023 ?) се появява ново състезание, в което съорганизатор е федерацията? Резонно е ако подобно състезание се организира то неговите условия да бъдат обсъдени от УКВ общността.
2. Ако състезанието се организира от организация различна от БФРЛ, защо носи името " LZ International" ? Мисля, че само национално сдружение на радиолюбителите може да организира състезание, в чието име стои LZ. Кой всъщност го организира - радиоклуб Ловеч или радиоклуб Троян?
3. Какво ще се случи, ако след някоя и друга година организаторът реши, че не му се занимава повече. Срамът от това, че "LZ International 6 m contest" вече го няма на кого ще бъде, на всички LZ ?
4. По същото време се провежда IARU R1 50MHz CW/SSB contest, но при други условия - категории SO, MO и 6H.
5. Каква е целта на организирането на подобно състезание ?
Моето лично мнение е колкото се може по-бързо състезанието да бъде изтеглено от календара или да бъде преименувано на "Hemus 6 meter contest".



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZ International 6m contest

Мнение от lz2pep » 24 фев 2023, 15:02

Четох условията от 7 реда. По скоро ще да е Хемус 6 м нещо си :lol: ама не и LZ International. Само не разбрах БФРЛ с какво е съорганизатор ...с това че пуска условията на страницата си някъде там..а и УКВ менажера знае ли за това ?
Не искам да обиждам приятелите от Троян ама малко са се надценили ....но пък имат желание което е важно.
В интерес на истината още когато пуснаха тази информация миналата година, на съорганизаторите от Троян им писах 2-3 неща но те ми се скараха в духа на това че не разбирам нещата, че те са носители на идеята и ще направят каквото са решили. Лошо няма.
Ето малко предистория: Още преди години това е обсъждано със стария менажер Асен, не помня дали и с Виктор / 1NY/го обсъждахме. Когато преди години правехме анализи на българските УКВ състезания стигнах до извода че 50 Мхц е излишен в УКВ състезанията организирани от БФРЛ по следните причини: 1. Натоварва излишно състезателите и отборите , 2. Не участва в никави класации, не се предоставят и дипломи. , 3. Почти всички съседи махнаха отдавна 50 Мхц от УКВ контестите си. Това бе споделено с доста от участниците. Тогава възникна идеята да се премахне 50 Мхц от всички български УКВ състезания но за сметка на това да се направи отделно LZ 6 m contest по възможност Юни / с най много спорадици/ и по времето на ИАРУ 50 Мхц заради голямата активност. По една или друга причина това не се осъществи но остана като опция като има подходящите условия да се направи ако българските любители желаят.
Така идеята за отделен 6 метра контест е добра но направата на един такъв контест иска много..много работа а не 5 реда и пускане в страницата на БФРЛ. Това което са направили любителите от Троян задължително трябва да отпадне от календара на БФРЛ като организатор или да му се смени името наистина. Казвам моето мнение като нечленуван от БФРЛ.
Ето и как бих го направил аз : За Отделен 6 м контест има два варианта или LZ 6 m Contest по време на ИАРУ 50 но направен както трябва, с организатор БФРЛ, със съгласувани условия с другите контести по същото време , съгласувано с всички съседни менажери , преведени условия, промотиране във форумите на съседните страни също и пред IARU и така нататък чак тогава до включването му в календара което тази година няма как да стане.
Втория вариант е създаване на общ "Balkan 6 m contest" по време на ИАРУ 50. Този вариант не е за изхвърляне. На същите дати има Tesla memorial 50 и YO7VS memorial 50 Mhz контести. Като се има предвид и че 2 седмици по рано има и Aegean Contest 50 Mhz и страните стават 4. Трябва просто по 1-2 разговора с менажерите на съседните страни и да се пита гръцкия дали е склонен да изтеглят тяхната активност заедно с другите. Защо заедно ли ? Всички от посочените горе контести са едва кретащи и имат подавани отчети от 20 -30 участника , само румънците имат цели 70 отчета от които 45 румънци. Ще се увеличи и интереса и участниците ...особено като е официално представен на IARU. Всяка една федерация може да се редува да отчита състезанието както мисля е Алпе Адрия.
Сега някой ще каже глупости няма да стане и няма смисъл. Може да се опита , а и знам че съседните страни биха имали интерес от нещо подобно дори и да е на друга дата. В тази връзка румънския менажер ми звъня 3 пъти преди 2 години да ме моли да правим общи работи. Едното беше така говореното с години активити на 144 и 432 , а другото да се включим в техния Karpathian Contest на 144 който е на една дата с Алпе Адрия.
Но това е друга тема а и не съм бил официален мениджър.
Така че отделен 6 метра контест може да стане но иска много работа за да се направи правилно и съгласуват точните условия. ЕСтествено това ако LZ станции го искат. Да не забравяме и че 50 Мхц не е чисто УКВ :lol: и интерес може да има не само от така наречените Укависти....особено пък Юни когато почти всеки ден си е като един специален КВ обхват.
Варианти има и други. Другите любители може да имат и други идеи които са и по добри.

Надявам се да не съм обидил някого но критиката е градивна. Дано има и други мнения за да се стигне до решение ще се прави ли нещо и кой. Ако има мераклии може да се помисли най накрая и за това прословуто активити и идеята на румънците. Така контестите ни ще станат още повече и бъдещите УКВ шампиони ще трябва още повече да се трудят :D .

73!



lz1rt
Мнения: 28
Регистриран на: 23 апр 2010, 15:14

Re: LZ International 6m contest

Мнение от lz1rt » 26 фев 2023, 16:37

Ето и как бих го направил аз :
За Отделен 6 м контест има два варианта или LZ 6 m Contest по време на ИАРУ 50 но направен както трябва, с организатор БФРЛ, със съгласувани условия с другите контести по същото време , съгласувано с всички съседни менажери , преведени условия, промотиране във форумите на съседните страни също и пред IARU и така нататък чак тогава до включването му в календара което тази година няма как да стане.

Втория вариант е създаване на общ "Balkan 6 m contest" по време на ИАРУ 50. Този вариант не е за изхвърляне. На същите дати има Tesla memorial 50 и YO7VS memorial 50 Mhz контести. Като се има предвид и че 2 седмици по рано има и Aegean Contest 50 Mhz и страните стават 4. Трябва просто по 1-2 разговора с менажерите на съседните страни и да се пита гръцкия дали е склонен да изтеглят тяхната активност заедно с другите. Защо заедно ли ? Всички от посочените горе контести са едва кретащи и имат подавани отчети от 20 -30 участника , само румънците имат цели 70 отчета от които 45 румънци. Ще се увеличи и интереса и участниците ...особено като е официално представен на IARU. Всяка една федерация може да се редува да отчита състезанието както мисля е Алпе Адрия.

Ако има мераклии може да се помисли най накрая и за това прословуто активити и идеята на румънците.

СУПЕР , ХАЙДЕ ДЕЙСВАЙ , ЗАЩОТО ОТ МНОГО ГОДИНИ САМО КРИТИКИ , ПРЕПОРЪКИ , ........И НЯМА МЕРАКЛИИ !
ТАКА ЧЕ , РАЗЧИТАМЕ НА ТЕБ

ДРУГИТЕ - НА МАСА ИЛИ ЗА DX



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZ International 6m contest

Мнение от LZ3NY » 26 фев 2023, 18:18

Здравейте

За мен е интересно, като има IARU на 6m и там ще бъде направена класация, защо трябва да се прави класация и от някой друг по време на същото състезание, макар и скрита зад някакво модерно име? Ще разчитаме, че по-малко участници ще се сетят да пуснат лог и за него ли?

Според мен е по-удачно да се избере друг уикенд и да се проведат съответните мероприятия по реклама и подкукoросване на участниците да излезем да премерим пак сили :roll: Така с годините ще има и ясна представа за популярността на това състезание. Ще има и още един уикенд с евентуална голяма активност на 6m.

Колкото до правилата, не разчитайте, че някой ще ги прочете преди да започне състезанието. Най-добре си е да са стандартните за IARU 6m, с които хората са свикнали. Така ще е съвместимо и с всички контест софтуери.

Опита е показал, че само състезание организирано от обществена организация като БФРЛ може да издържи във времето. Хората в нея се сменят, но състезанието по презумция остава.

Горното е лично мнение и не държа да се взема предвид от бъдещите организатори.

73 Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz1rt
Мнения: 28
Регистриран на: 23 апр 2010, 15:14

Re: LZ International 6m contest

Мнение от lz1rt » 28 фев 2023, 09:04

УКВ КАЛЕНДАР 2023

На този линк може да се информирате за УКВ състезанията през 2023 г

http://vhfcontest.bfra.bg/contests2023.htm

Успех на участвуващите !
73! LZ1ZP



Отговори