LZ1EO SK

Тях вече ги няма. Мир на душите им!
lz1gu
Мнения: 3
Регистриран на: 04 ное 2021, 19:26

LZ1EO SK

Мнение от lz1gu » 08 мар 2023, 14:24

Днес почина моят най-дългогодишен и близък приятел Павел Попов,LZ1EO.
Павката бе един от малкото останали живи радиолюбители, чиито първи QSO-та са от началото на 50-те.
Мисля, че тези които го познаваха ще си кажат :"Отиде си от този свят един много толерантен и добър човек, отдал не малка част от живота си и на радиолюбителството".
През годините Павката работи активно на КВ от LZ1KPZ, LZ1KSP, LZ1KPG и LZ1KVV и допринесе много, тези станции да бъдат едни от водещите по онова време.
Изключителен късовълновик. Спокойно мога да твърдя, че неговата слушателска и операторска дейност бяха еталон за подражание. Тези дни видях в интернет да се продава слушателска картичка на LZ1 G-6. Съдържанието на тази картичка ми напомни какъв бе Павката като радиолюбител. Тази картичка може да бъде помагало за всеки, който се интерисува от автентичното радиолюбителство.
Сбогом приятелю!
Остава в душата ми споменът за прекрасните вечери в клуба, за човека преплувал под вода цялата дължина на петдесет метровия басейн, за радиста шампион на БНА, за партиите бридж изиграни с Вельо и Любо (LZ3PZ) на терасата на твоя дом в Пазарджик, за едиствения човек по онова време, приет задочно за студент по специалност "Външна търговия" без протекции , за сервитьора в "Арияна" , който посрещаше радиолюбители от цялата страна, за приятея .......
Сбогом Павка!! Ще ни липсваш....

Хари/lz1gu



LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: LZ1EO SK

Мнение от LZ2AB » 08 мар 2023, 16:33

Сбогом Павка,
също с много добри спомени от време оно....
много радио връзки на 80м CW дори и след като се премести в Бакьово.
Поклон и сбогом приятелю!



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZ1EO SK

Мнение от lz1yq » 08 мар 2023, 18:27

Лек път в ефира Павка. Ти беше първия ми учител по телеграфия през далечната 1968 в lz1ksp на джумаята.



lz2fo
Мнения: 109
Регистриран на: 25 юни 2007, 10:38
Местоположение: VIDIN

Re: LZ1EO SK

Мнение от lz2fo » 13 мар 2023, 09:30

Бог да го прости Павката,,,Колко часове сме изкарали заедно в LZ1KPG,LZ1KVV,, Колко "тайни"срещи е имало в"Ариана" Сбогом Павле...



lz1hw
Мнения: 3
Регистриран на: 05 мар 2008, 12:13
Местоположение: Sofia

Re: LZ1EO SK

Мнение от lz1hw » 13 мар 2023, 20:13

Тъжна новина! Отиде си още един от "старите пушки".
С Павката се знаехме от 60-те години на миналия век.Колко часове сме изкарали и по състезания, и
"на маса"в Лозенец и Искрец.
Много неща научих от него и като радиолюбител, и като човек.
За мен той остава един от най-добрите в България DX-мени.
ВЕЧЧНА ПАМЕТ1
RIP
Спас
LZ1HW



Отговори