Въпрос за LZ1KAA

vankata0007

Въпрос за LZ1KAA

Мнение от vankata0007 » 09 сеп 2012, 17:48

Здравейте! Казвам се Иван и съм на 22 г. от гр. София! Искам да ви помоля за адрес и/или телефон на БФРЛ! Аз съм радиолюбител по душа, но чак сега вече мога да се занимавам по-спокойно с хобито си. Искам да говоря с някой от БФРЛ или други радиолюбители ако могат да ми помогнат да се подготвя за изпита на 25.09, че не съм много в час с радиокомуникациите!

73



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Въпрос за LZ1KAA

Мнение от LZ1FW » 09 сеп 2012, 18:04

vankata0007 написа:Здравейте! Казвам се Иван и съм на 22 г. от гр. София! Искам да ви помоля за адрес и/или телефон на БФРЛ! Аз съм радиолюбител по душа, но чак сега вече мога да се занимавам по-спокойно с хобито си. Искам да говоря с някой от БФРЛ или други радиолюбители ако могат да ми помогнат да се подготвя за изпита на 25.09, че не съм много в час с радиокомуникациите!

73
Приятелю, кажи ми:
1. Какво означава за теб "LZ1KAA"?
2. Какво влагаш в понятието "радиолюбител по душа"?
3. Как успяваш едновременно да си "радиолюбител по душа" и да "не си много в час с радиокомуникациите"?

Отговори, като групираш отговорите си по същия начин, както съм задал въпросите.

Пуснеш ли нова тема, без да отговориш на зададените дотук въпроси ме губиш като събеседник.



vankata0007

Re: Въпрос за LZ1KAA

Мнение от vankata0007 » 09 сеп 2012, 18:41

LZ1FW написа:Приятелю, кажи ми:
1. Какво означава за теб "LZ1KAA"?
2. Какво влагаш в понятието "радиолюбител по душа"?
3. Как успяваш едновременно да си "радиолюбител по душа" и да "не си много в час с радиокомуникациите"?

Отговори, като групираш отговорите си по същия начин, както съм задал въпросите.

Пуснеш ли нова тема, без да отговориш на зададените дотук въпроси ме губиш като събеседник.
1. До колкото съм научил от материала LZ1KAA е повиквателен знак използвах го понеже той самия е използван като уеб адрес "lz1kaa.com"!
2. В понятието радиолюбител по душа влагам факта че обичам да разговарям и да чувам хората по радиостанция от колкото по телефона както и използването на такива за съзтезания, помощ при бедствия и аварии и др. (аз лично съм се замислил да се запиша като доброволец към БЧК)! Като пример мога да дам момчетата от Пловдив, които се притекоха на помощ на с. Бисер и до колкото знам не са имали друг тип комуникационно средство освен станциите им.
3. Проблема е там че до скоро имаше много неща които не ми позволяваха да започна да се занимавам сериозно! До 14-15 год. възраст това беше фактът че нямаше от каде да разбера че съществува радиолюбителство, после идва проблема със свободното време програмата бе вечно следната от 7:30 до 13:15 на училище после от 13:15 до 15:00 учех и пишех домашни за следващия ден, от 15:30 до 18:30 тренировка по футбол, а от 19:30 до 22:00 на тренировка по волейбол и се прибирах към 23:00 - 23:30 грохнал. И така в продължение на 6-7 год. Отделно баща ми щеше да ме убие ако видеше станция в нас или колата и друга страна е факта че нямаше кой да ми отвори очите и да ми поясни.



Заключена