Изпити за любители?

LZ?***

Изпити за любители?

Мнение от LZ?*** » 08 юли 2012, 23:34

Колко човека са необхоими за провеждане на изпит? В момента на сайта на КРС и седи само "В момента няма насрочена дата за провеждане на изпит за радиолюбители."... но ако има определена бройка - може ли да си "поискаме" някака дата?

Други 2 въпроса - LZ1K* веч се дава на който иска или...? А LZ7* официално ли е обявено за "временни" или мога да кандидатствам за подобна позивна? :)



LZ

Re: Изпити за любители?

Мнение от LZ » 09 юли 2012, 00:28

Отговор на първия ти въпрос може да даде Здравka / LZ1ZQ / от БФРЛ :

http://www.bfra.org/index.php?option=co ... &Itemid=77

А на останалите въпроси може и сам да си отговориш ,след като прочетеш " Техническите изисквания ......"

http://www.crc.bg/files/_bg/Tech_izisk_ ... _09_09.pdf

Но понеже си "мераклия " ще ти дам бонус :

"Ред за определяне и използване на опознавателен знак
1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) Комисията определя лични опознавателни знаци на всички български радиолюбители. Те се състоят от буквите (националния префикс) LZ и една цифра, следвана от две или три букви от латинската азбука (суфикс). За Южна България (първа зона) се използват цифрите 1, 3, 5, 7 и 9, а за Северна България (втора зона) - 2, 4, 6 и 8. За суфикса в личния опознавателен знак на клубните любителски радиостанции се определя комбинация от три букви на латинската азбука от КАА до КZZ."

73



LZ?***

Re: Изпити за любители?

Мнение от LZ?*** » 09 юли 2012, 11:05

Благодаря за бързия отговор.
Техническите изисквания би трябвало да ги знам щом съм такъв мераклия :wink:
Просто видях няколко лични инициала с „К“, а със „7“ пък гледам само временни и затова питах… да няма някакво „тайно/вътрешно“ правило!
Дамата от БФРЛ ще я безпокоя след като видя дали има някакъв шанс да събера повече от 1 желаещ… :?

Поздрави,
Камен



LZ1DAF
Мнения: 35
Регистриран на: 13 юни 2012, 08:08

Re: Изпити за любители?

Мнение от LZ1DAF » 09 юли 2012, 22:04

При нас, като бяхме на изпит на 1.06, служителките от КРС изрично ни забраниха да слагаме друга цифра, различна от 1 (за Южна България) в опознавателния знак. Обяснението беше, че сега изразходвали 1 и 2 в знаците и чаааак след 300 години щели да слагат от 2 нагоре.



LZ?***

Re: Изпити за любители?

Мнение от LZ?*** » 09 юли 2012, 23:14

Дай Боже всекиму (радиолюбител) да живее до 290 години :D
Понеже "К" си е клубно и аз бях започнал да мисля други подходящи (казвам се Камен...) и случайно попаднах в един форум на младеж, случайно получил "К**"! Момчето също се чудеше... говорим за случен "китайски уоуки тоукър" :)
Там се пита КАКВО БИ ЖЕЛАЛ... не е задължитлно да го вземат под внимание(поне така го разбирам) - т.е. може да си напишеш LZ7ZZZ и въпреки това (т.е. ти си в южна България, свободно и никога не е било заето) да ти сложат нещо като "Лима Зулу Пет Ексрей Юниформ Квебек"...
Дано като се явявам на изпит да няма такива "мъдреци"! :evil:

Имам други 2 въпроса:
1. Какви бяха инициалите на радиоклуба на Гурко и България (Евл. Георгиев или А. Хитлер... кой както го помни);
2. Има ли някъде място за обучаване на желаещи любители (клуб, КРАЖОК, курс...)? Меракии много, но няма кой/къде да ги научи....

Предварително благодаря за ПОЗИТИВНИТЕ коментари! ;)

Поздрави,
Камен



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Изпити за любители?

Мнение от LZ3NY » 10 юли 2012, 07:47

Здравей

Преди години клубовете на Гурко бяха два. В началото на улицата до стадиона беше Централния Радиоклуб LZ1KAB.
На следващата пряка по Гурко беше LZ1KPG. Този клуб дълги години играеше и ролята на Столичен радиоклуб с инициал LZ1KVV.

За курсове можеш да провериш в читалище Светлина в кв. Стрелбище. Там се намира LZ1KZX http://lz1kzx.alle.bg и до колкото ми е известно се провеждат и подготвителни курсове.

Изпити в КРС се провеждат веднъж на около 3 месеца. Здравка би могла да ти даде повече информация, или просто да следиш страницата на КРС.

За инициал си помисли за нещо от рода LZ1zzz без първа буква К или Q. В България сме щастливи от факта, че имаме свободата поне до някъде да си избираме инициалите. На много места по света си просто следващия свободен инициал в списъка.

Успех.

73!


Value has a value only if its value is valued.

Заключена