изпит за клас 2 в Пловдив?

Ivo

изпит за клас 2 в Пловдив?

Мнение от Ivo » 07 апр 2012, 16:11

Здравейте, прочетох че предстои съгласуване с КРС за ДАТА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ИЗПИТ ЗА КЛАС 1 И 2
В ПЛОВДИВ ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ, някой знае ли нещо повече по въпроса, дали ще има наистина и евентуално дали са планувани дати и място вече...?

плагодаря предварително



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: изпит за клас 2 в Пловдив?

Мнение от LZ1FW » 08 апр 2012, 12:45

Ivo написа:Здравейте, прочетох че предстои съгласуване с КРС за ДАТА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ИЗПИТ ЗА КЛАС 1 И 2
В ПЛОВДИВ ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ, някой знае ли нещо повече по въпроса, дали ще има наистина и евентуално дали са планувани дати и място вече...?

плагодаря предварително
Датите на изпитите се обявяват официално в сайта на Комисията за регулиране на съобщенията:
http://www.crc.bg/section.php?id=453&lang=bg

В момента там обявената дата е 24.04.2012, като изпита е в град София. Предполагам, че някъде след 25.04.2012 ще напишат следващата дата и град, ако има такива.

Провеждането на изпити в Пловдив през месец май е пряко свързано с организирания от радиоклуба в Пловдив подготвителен курс за подготовка на радиолюбители. Ако никой не се е записал - може и да няма организиран от радиоклуба изпит.

Любопитно ми е - ти защо не се записа в подготвителния курс?



Ivo

Re: изпит за клас 2 в Пловдив?

Мнение от Ivo » 08 апр 2012, 13:44

Привет, благодаря първо за тази все пак някаква информация, колкото до курса първо работя на две смени и ще ми е трудно да го следвам и второ едва завчера видях, че изобщо се организира нещо и съответно ми е люботно пък на мен защо не е изнесена малко повече и по-подробна информация за такива неща, а трябва да се търсят разни хора които пак неми стана ясно как се откриват, и съответно на самия сайт на радиоклуб Пловдив няма нищо или поне не намирам, а можеби гледам и грешен сайт!?
Ще се радвам ако може да ме упътите къде мога да получа повече информация за Пловдив специално, понеже сме заинтересовани аз и още един приятел, предполагам че все ще има и други.

Поздрави,
Иво



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: изпит за клас 2 в Пловдив?

Мнение от LZ1FW » 08 апр 2012, 16:46

Накрая на тази тема е съобщението за подготвителния курс:
LZ1KSP написа:С Ъ О Б Щ Е Н И Е

РАДИОКЛУБ-ПЛОВДИВ ОРГАНИЗИРА КРАТЪК ПОДГОТВИТЕЛЕН КУРС ЗА
РАДИОЛЮБИТЕЛСКИ КЛАС 2 ПРЕЗ МЕСЕЦ АПРИЛ 2012 Г. КУРСА ЩЕ СЕ
ПРОВЕЖДА В ПОНЕДЕЛНИК И СРЯДА ОТ 19:00 ЧАСА ОТ 02 АПРИЛ 2012 Г.
ПРЕДСТОИ СЪГЛАСУВАНЕ С КРС - ДАТА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ИЗПИТ ЗА КЛАС 1 И 2
В ПЛОВДИВ ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ.
ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ТЪРСЕТЕ LZ1CL.

73 ! LZ1CL
Сега ще питаш как да намериш LZ1CL :D

Всеки вторник на 145625 kHz се чете информационен бюлетин на българската федерация на радиолюбителите (БФРЛ). Бюлетина се излъчва през репитър R1 в София (145625 kHz е честотата, на която излъчва предавателя на репитъра. Като слушаш твоя приемник трябва да е настроен на тази честота). Чрез линкове радиосигнала се препредава и до други репитри, но честно казано не знам дали и къде се чува в Пловдив.

Всеки вторник LZ1IA записва този бюлетин в .MP3 формат и го разпраща по skype на доста хора, един от които съм аз. Аз пък го качвам в Интернет. Бюлетините се намират на адрес http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins/index_2012.html

Като отидеш на тази страница, малко по-долу ще видиш линк към бюлетина, излъчен на 20.03.2012. Това е бюлетин номер 11. Ако се затрудниш - директния линк към звуковия файл е
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins/20120320_11.mp3
Бюлетина съдържа и информация за подготвителния курс в Пловдив. Тази информация включва и телефонния номер на LZ1CL. Предполагам, че това е човекът, който ще може да ти отговори конкретно на въпроси за радиолюбителството в Пловдив или поне да те насочи в правилната посока.

От мен 73 и късмет.

Сашо, LZ1FW



Ivo

Re: изпит за клас 2 в Пловдив?

Мнение от Ivo » 08 апр 2012, 17:20

Супер, благодаря Сашо, ще използвам линка и ще преслушам бюлетина, още нямам техника, наистина от няколко дена зе заинтересувах и има доста да прочета преди да започна и да харча :) но повдигнах темат специално за изпита понеже за някои е малко сложно да отделят минимум 2 работни дена за подаване на документи и изпит до София (сложно ежедневие понякога), а пък като има лиценз човек вече нещата придобиват съвсем друг вид и за оборудване и за занимание, е няма невъзможни неща както се казва, така че ще видим как ще протече всичко, надявам се скоро да се поздравим и по радиото :wink:

73 и от мен, наслука...
Иво



Заключена