Търся този ватметър/КСВ

DJ_DOGGY

Търся този ватметър/КСВ

Мнение от DJ_DOGGY » 20 мар 2012, 09:15

Това е ватметър/КСВ метър от комплекта на РТ-21(или поне така казват) . Който има или знае откъде или от кого да намеря .. нека се свърже с мен
По възможност нека си има буксите , които се завиват към него !
0876 692840
bf966@mail.bg
Предпочитам майла !

Снимки за визуална представа:

http://i42.tinypic.com/295652f.jpg
http://i44.tinypic.com/357r13c.jpg



lz3vb
Мнения: 24
Регистриран на: 12 фев 2007, 14:21
Местоположение: Kardjali
Контакти:

Re: Търся този ватметър/КСВ

Мнение от lz3vb » 21 мар 2012, 20:12

РТ21 серията бе свалена от употреба и бракувана още началото на 80 те.
Вероятността да намериш такъв КСВ мер е 1% , защо държиш да е точно този ?
По лесно би намерил по новия модел който бе към леновете ИСВ-77 или още по-новия - българското копие на Роде Шварц - с 2 индикатора до 500 мхц работи. От комплекти за ремонт УСИК.



DJ_DOGGY

Re: Търся този ватметър/КСВ

Мнение от DJ_DOGGY » 21 мар 2012, 22:13

Защото знам как работи това нещо .Имам го взето в мен да си свърша работата само. Но просто искам да е този защото другите просто незнам какви са и как работят а това е известно отвсякъде .Затова държа да е точно това . На Казанлък ги е имало преди година две неможе да няма нито едно сега някъде....



DJ_DOGGY

Re: Търся този ватметър/КСВ

Мнение от DJ_DOGGY » 21 мар 2012, 22:22

Идеята е че не се доверявам на техника как бъде ! МОже да е копие на Рьоде-Шварц но си остава копие. Както сега Нокиите реплика копие... но оригинала си е оригинал. Вече ми предлагаха такова от ЛЕН . Нито знам какво е нито с какво е изпълнено. Искам доказало се нещо(което и съм го пипал/виждал). МОже да е хубаво не споря - важното е че това което търся е тръбно КСВ(коаксиално) . Не искам никакви платкови глупости и щуротии.



lz3vb
Мнения: 24
Регистриран на: 12 фев 2007, 14:21
Местоположение: Kardjali
Контакти:

Re: Търся този ватметър/КСВ

Мнение от lz3vb » 24 мар 2012, 21:43

Да прав си. Искаш нещо познато и лесно за употреба :) .
Колкото до това за копието - незнам доколко си запознат с българската електроника, това което се копира се разглабя и се прави така наречения Реверсинжинеринг. Доста изделия са създадени у нас въз основа на чужди, които са били забранени за експорт в соц лагера. Нашите са създавали аналогични на база данните от реверс инжинеринга.

Не знам във кой честотен обхват ползваш този ксв мер, Лен-ския върши работа до към 70 мхц. А другия "копието на R&S" си е сериозен професионален уред. С изнесена измерителна глава и 2 индикатора, за права и отразена мощност до 30 Вата.



DJ_DOGGY

Re: Търся този ватметър/КСВ

Мнение от DJ_DOGGY » 24 мар 2012, 22:55

Дайте ми моля Ви някой снимка да видя какво представлява това "копие" на Рьоде-Шварц . Не съм го виждал и не бих отказал да го видя !



Заключена