Анкета - вярно или невярно е твърдението:

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от LZ1FW » 25 фев 2012, 12:04

Темата почна във Facebook, днес я чух и по УКВ-то...

Моля всеки да си каже мнението: вярно или невярно е следното твърдение:

"Българските радиолюбители, които притежават по съвременни трансивъри на 2-та метра могат спокойно да обучават своите близки на тези канали, които са дадени за работа с мощност до 5 вата на свободен режим. Честотите над 146,300 ги има на повечето китайски токита и са напълно законни съгласно регламента."

Може и отговори с букви, като на изпит за клас:
А - вярно
Б - невярно
В - някога е било вярно
Г - в бъдеще може и да бъде вярно



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от LZ1NY » 25 фев 2012, 12:36

Сашо,

Форумът има възможност да създадеш анкета и така ще е по-удобно за гласуване.
При създаване на нова тема погледни по-надолу има възможност CREATE POLL
Тъй и тъй още не са почнали гласуванията може да го организираш...после и аз "ще си пусна гласа" :D


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от LZ3NY » 25 фев 2012, 12:40

Ако тук го пише, значи може.
http://crc.bg/files/_bg/Tech_izisk_radi ... _09_09.pdf


73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1cy/1

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от lz1cy/1 » 25 фев 2012, 14:31

Това ми звучи като едно от питанията в кръстословицата за милиционери - Кое е първото име на другаря Тодор Живков?
Защо трябва всички ..... "бисери" от Фейсбук или УКВ-то да се пренасят и на форума? Или по примера на всички медии
в страната ще правим "жълтини" във форума? Няма ли други по актуални и по полезни въпроси за разглеждане? Всички
са тръгнали да правят нещо,особено в регламентирания радиолюбителски обхват на УКВ,има много полезни нещa но
никой не се пита дали ги пише в графата "разрешени" от цитирания по-горе документ.
73 Ангел LZ1CY



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от LZ3NY » 25 фев 2012, 14:54

Здравей Ангеле

Чудно ми е, дали някой радиолюбител си е направил труда, да прочете този документ.
Според него поне 80% от активните радиолюбители са престъпници!

Точка 5 от приложение 3 към чл.22
При започване и завършване на ВСЯКА любителска връзка радиолюбителя предава опознавателния си знак, а по време на радиовръзката посочва местонахождението си (локатор и/или населено място).
Според тази точка, всеки който е дръзнал да се обади в пайлъп, или да участва на КВ състезание си е направо виновен и трябва да си понесе наказанието.

Разбирам, че документа е изготвен от чиновник, но най-малкото, би трябвало да се съгласува с тези чиято дейност регламентира.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1cy/1

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от lz1cy/1 » 25 фев 2012, 15:52

Няма спор,документа не е съвършен.Няма съвършен документ.Всеки, упълномощен да го направи, го пише както го разбира или
както на него му изнася.И Американската конституция има десетки "поправки", но конституцията е една. А при нас бяха "Правилник
за радиолюбителската дейност, "Наредба № 2", "Лицензия 207", "Технически изисквания" и сигурно ще има и още нещо за разнообразие.
Преди няколко години присъствах на един семинар на КРС и на сравнително високо ниво зададох няколко актуални въпроса касаещи
нашата дейност.На един от тях любезните дами ми отговориха "че съветника на КРС по радиолюбителските въпроси е от .....Военното
министерство". Както казват юристите- нямам повече въпроси. Интересно ми е дали някой от представителите на КРС,провеждащи
изпитите за радиолюбители, ще може да направи една елементарна радиовръзка за демонстрация. Е,за някои този начин на коментар
не е много приятен, съжалявам,демокрация.
73



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Анкета - вярно или невярно е твърдението:

Мнение от LZ1FW » 25 фев 2012, 18:55

lz1cy/1 написа:Това ми звучи като едно от питанията в кръстословицата за милиционери - Кое е първото име на другаря Тодор Живков?
Защо трябва всички ..... "бисери" от Фейсбук или УКВ-то да се пренасят и на форума? Или по примера на всички медии
в страната ще правим "жълтини" във форума? Няма ли други по актуални и по полезни въпроси за разглеждане? Всички
са тръгнали да правят нещо,особено в регламентирания радиолюбителски обхват на УКВ,има много полезни нещa но
никой не се пита дали ги пише в графата "разрешени" от цитирания по-горе документ.
73 Ангел LZ1CY
Да, точно така звучи. По-долу съм пуснал анкета. В анкетата няма нищо жълто. Зададен е технически въпрос и са посочени четири възможни отговора.

Който иска може да отговори, който иска може да пуска други по-важни теми или да не обръща внимание на тази. Демокрация е.

Причината за анкетата - http://www.facebook.com/#!/photo.php?fb ... =1&theater
А повода са едни приказки на 145500 kHz.



Заключена