РАДИОЛЮБИТЕЛИ !

DJ_BOBI

РАДИОЛЮБИТЕЛИ !

Мнение от DJ_BOBI » 10 авг 2011, 01:33

Здравейте на всички. Казвам се Боби на 19 съм от София. Изкам да стана радиолюбител. Може ли някои да ми разясни какво е нужно и каква техника е необходима ? Благодаря на всички предварително ! Skype - BOIKO_9119



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: РАДИОЛЮБИТЕЛИ !

Мнение от LZ6AJ » 12 авг 2011, 00:02

добре дошъл в оркестъра, Боби !
и успехи ти пожелавам с това хоби ... почти всички от нас са това, което са - благодарение и на Него ... кой повече/ кой по-малко
DJ_BOBI написа:Здравейте на всички. Казвам се Боби на 19 съм от София. Изкам да стана радиолюбител. Може ли някои да ми разясни какво е нужно и каква техника е необходима ? Благодаря на всички предварително ! Skype - BOIKO_9119
със сигурност не е покупката на техника това, което е нужно в началото :D

и като цяло изразът : "... искам да стана радиолюбител ..." не ми се струва много подходящ, не само заради "з" в думата "искам" ... просто като изказ. няма как да станеш, няма как някой да те направи. или си, или не си ... ham spirit :wink:

иначе, ако радиото наистина те влече и искаш да се лицензираш като радиолюбител ... със сигурност има кой да ти обясни как става това - както в скайп, така и на живо в София ... доколкото разбрах, новата квартира на БФРЛ е или по бул."Цар Борис ІІІ", или по някоя от неговите преки, а именно :
кв. Лагера бл.5., вх. А., София

още веднъж - успех и дано скоро се чуем и по радиото !

73, Любо


73,
Любо

LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: РАДИОЛЮБИТЕЛИ !

Мнение от LZ1ONK » 12 авг 2011, 12:10

БФРЛ все още е на старото си място, тъй като не са приключили ремонтите на новото.

Що се отнася до хобито, Любо (LZ2LDS) е прав - трябва първо радиото да те влече.

Следващото нещо е да се ориентираш какво по-специално ти допада в това хоби, тъй като радиолюбителството е доста широко понятие. Има хора, които се увличат от късовълнови радиовръзки, от радиовръзки на УКВ, от конструиране на радиоапаратура, от радиозасичане (лов на лисици, но не в буквалния смисъл :D ), а някои просто харесват приказките с познати по радиото. Информация за тези неща, поне като за начало, можеш да намериш и на този сайт. Има доста информация по въпроса и в Internet, в зависимост от това какъв език ползваш. Например: http://www.dxzone.com/ ; http://www.cqham.ru/ ... има и много други естествено.

След това вече можеш да се ориентираш и каква техника ще ти е нужна. За лицензирането също има информация в сайта на федерацията, а също и периодично се публикуват съобщения за предстоящи изпити за радиолюбители.

Успех!


73! LZ1ONK/LZ7O

DJ_BOBI

Re: РАДИОЛЮБИТЕЛИ !

Мнение от DJ_BOBI » 04 сеп 2012, 06:17

Мен ако не ме влечеше нямаше да се интересувам от радиолюбителството. Дори намерих темите от изпита в КРС и вече уча, а скоро ще отида да подам и заявление ! Дано да има изпит скоро само :) Благодаря на всички Ви че се отзовахте все пак ! Ще се чуем скоро със сигорност в ефира ! 73


Последно избутана от Anonymous на 04 сеп 2012, 06:17.



Заключена