Мебели подходящи за радиолюбители

Споделете впечатления от магазини за компоненти и електроника.
Моля, за всеки магазин отворете нова тема.
LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Мебели подходящи за радиолюбители

Мнение от LZ4ZD » 08 май 2010, 13:49

До сега никъде не видях такава тема. Факт е, че когато се прави радиолюбителския шак са необходими мебели. Точно в момента съм в процес на подновяване на шака и търсих нещо подходящо за направата на хубаво работно място. До скоро ползвах едно компютърно бюро, но за съжаление вече ми е прекалено тясно на него. Тази тема е точно за това - да пускаме решения, които всеки от нас е ползвал за да направи работното си място по-хубаво и по-удобно.

За съжаление все още не мога да си позволя отделна стая, планирано е преоборудването на таванското помещение но това е в доста по-далечен план. Сега съм се спрял на тази "мебел", като при това за мен цената е повече от атрактивна.

Снимки на шака ще има към края на другата седмица, когато пристигне "офисната маса"

http://www.aron.bg/element/element_4813.html

Изображение

Изображение



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Мебели подходящи за радиолюбители

Мнение от lz5vk » 09 май 2010, 15:22

Детска секция ЕМИ от BRW - цената беше около 300лв, добавих рафтчета в гардероба за още ~30-тина лв. и побра цялото ми радиолюбителско имущество :)
Прикачени файлове
lz5vk-newshack.jpg
lz5vk-newshack.jpg (98.87 KиБ) Видяна 8868 пъти


73!
Веско
LZ5VK.

LZ2STO
Мнения: 123
Регистриран на: 29 юли 2007, 16:02
Контакти:

Re: Мебели подходящи за радиолюбители

Мнение от LZ2STO » 12 май 2010, 00:09

Във всеки град има цехчета/фабрики оборудвани с машини за работа с ПДЧ, които могат да разкроят и кантират плоскости по желание на клиента. Нямам добри впечатления от качеството и цените в големите вериги като Бриколаж и Практикер, макар че за дребни неща понякога са вариант. При мен всички материали: разкроени и кантирани плоскости + отвори за механзмите, механизми, обков, 700 види и т.н. стъпи на 700лв., но става въпрос за доста материал, на снимката се вижда(височина 210см, плот 165х65см), + едно бюро за поялника с лавица и висящ контейнер с 3 чекмеджета на което му се вижда само края. http://sites.google.com/site/lz2sto/Hom ... edirects=0
Е, има какво да се направи по подреждането, а и винаги мога да добавя още лавици за техника, стига да има какво да сложа на тях. Начертах си проекта според стаята и желаното разположение, извадих размерите на всичко необходимо и хората го направиха. После си ги сглобих сам с види и винтоверт. Предимството е, че не е необходимо да се съобразявате с готовите мебели от каталозите, а правите всичко според конкретните си виждания и нужди. Изпитвам смесени чувства към мебелите на BRW и други подобни. От една страна са евтини - стават лесно, изглеждат добре, но са малко фини, фурнира е нежен, олекотени са ... като за цената. На същата цена може да имате HEAVY-DUTY версия която не трябва да я пазите много за да изглежда така и след години. Цената и качеството зависи и от майсторите и машините в цехчето, здрвината от дизайна. Въпрос на вкус е, но ако правите лавици(рафтове) за техниките много приятен ефект на открояване се получава ако кантовете са с различен цвят от плоскостите, например тъмна плоскост с една идея по-светъл кант или друга подходща цветова комбинация. Успех с DIY (Направи си сам) и 73 на ентусиастите !



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Мебели подходящи за радиолюбители

Мнение от LZ4ZD » 19 май 2010, 21:23

Ето и как изглеждат нещата при мен въпреки, че има още неща за подреждане. Може би от ляво ще е добре да си поръчам и едно високо шкафче с широчина 60 см, където да си прибирам "боклуците" :lol:
DSC01671.jpg
DSC01671.jpg (130.24 KиБ) Видяна 8768 пъти



Отговори