Спомняте ли си ?

Историята на радиолюбителството в България.
LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Спомняте ли си ?

Мнение от LZ1NY » 31 яну 2009, 02:12

Спомняте ли си Dick Spenceley - KV4AA ? Правили сте връзка с него през 70-ти и 80-те години на миналия век?
Една легенда сред радиолюбителите и хиляди връзки.....


Мислех си, че неговият инициал никога няма да бъде даден на другиго, но ... http://www.qrz.com/callsign?callsign=kv4aa

Жалко...


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1VB
Мнения: 91
Регистриран на: 06 юни 2007, 07:43

Мнение от LZ1VB » 31 яну 2009, 11:43

LZ1NY, благодаря ти, че припомни времето, когато DX-ите бяха истински DXи :). Накара ме даже да изровя картичката му. Оказа се от 1976 като AJ3AA.

Всъщност навсякъде инициалите се раздават от съответната държавна администрация, която се ръководи от буквата на закона. Чиновниците няма как да знаят що за човек е притежавал даден инициал и дали той е бил по-специален. Там, където има повторно издаване на инициалите (май и ние вече сме в тази категория), е работа на радиолюбителските организации, клубове, или даже на отделни любители да заявят съответния инициал в памет на заслужилия SK. В щатите освен W1AW има десетки други примери.



lz1ad
Мнения: 1
Регистриран на: 23 дек 2011, 17:30

Re: Спомняте ли си ?

Мнение от lz1ad » 29 дек 2011, 16:39

Много добре си спомням за Dick, KV4AA (AJ3AA, NP2AA) от 1968 г. и по-късно. Дълги години той водеше DX рубриката в списание CQ. Имам няколко десетки връзки с него, понякога почти всяка вечер. Голям HAM и истински DX-man! Учил съм се от него на стил в работата на CW и винаги съм му се възхищавал. Мир на праха му!



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Спомняте ли си ?

Мнение от LZ3NY » 29 дек 2011, 19:41

Здравейте

Между другото KV4AA от 22.04.2011 отново е свободен http://wireless2.fcc.gov/UlsApp/UlsSear ... Key=625105 и може да бъде взет от всеки лицензиран желаещ срещу еднократна такса от двадесетина долара за следващите 10 години.

Личното ми мнение е, че човек не трябва да се чуства женен за инициала си. В края на краищата хората могат да си сменят имената по паспорт, а защо да не могат да си сменят инициалите? Не го казвам като притежател на подобен vanity инициал (K8ZB), а като повод за размисъл и поглед от малко по-различна гледна точка. При това, голяма част от бившите собственици биха се радвали, че инициала им се чува отново в ефир.

Весели празници на всички.

73!


Value has a value only if its value is valued.

Отговори