Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

lz3sm
Мнения: 28
Регистриран на: 21 фев 2009, 18:55

Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz3sm » 01 юни 2016, 11:25

Приятели!
След като видях предложените за награди послучай "90 години радиолюбителство в България" неможах да се въздържа да не отворя и тази тема за разговор.Наистина 10-те са едни много стойностни и достойни хора,но все пак не беше ли по-добре всички активни радиолюбители,които са допринесли името на България да се чува по Света също да получат свое отличие.За мен освен тези 10 човека има още 110,които заслужават същото признание,защото все пак Радиолюбителите сме едно семейство,в което сме свързани с любовта си към Радиото...
Съжалявам,че в списъка не виждам много млади Хора,или такива на средна възраст,както и Колеги от "2ра зона".
Мисля си,че не отдаваме заслуженото на останалите "стари лампи",които все още Ни радват с работата си в ефира.
Приятен ден!
73!LZ3SM



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz1wdx » 01 юни 2016, 12:26

Не че нещо ама информацията съм я качил на 12 ти април :wink:
Всеки който е искал да даде своето предложение според мен е имал достатъчно време да го направи :D
http://bfra.bg/bg/69-news/729-predlozhe ... razhdavane


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz3sm
Мнения: 28
Регистриран на: 21 фев 2009, 18:55

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz3sm » 01 юни 2016, 13:23

Колега!
Имах впредвид да измислите нещо за онези,които не са в списъците,за да получат някакво уважение впредвид резултатите и възрастта на много от тях.Например:lz1fi=lz1ru,lz1af,lz1ha,lz3cq,lz1zq-s.k.lz2zk-s.k,lz2be,lz2df,lz2ha,lz2rs,lz2uu,lz3fn,lz3yy,lz1cnn,lz1jz,това са хора,които наистина са помогнали за развитие на Радиолюбителството в България през последните 10г.Жалкото е,че за мен списъка е същият какьвто съм си го представял в края на 80те ...



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ1CY » 01 юни 2016, 14:06

Виждам, че името ми фигурира в изложените списъци и затова ще си позволя
да взема отношение по въпроса.
1.Мисля, че съм включен в тези списъци по грешка и моля, ако е възможно, този, който
е допуснал грешката да си я поправи. Ако някой евентуално ме е предложил, то той не
ме е питал дали съм съгласен.
2.След като членове на БФРЛ са клубове, то би следвало да има отличени и наградени
клубове - и стари, от зората на радиолюбителството до наши дни, и млади, занимаващи
се предимно с подготовка на деца като клуба в Балчик, Хасково и т.н.
3. Имаше предложение да не си раздаваме повече "стъкълца и дрънкулки", които струват
доста пари / 15 плакета по средно 25 лева равно на 375 лв. / а да се използват за
награди шарени и лъскави дипломи,грамоти, сертификати или както там се казват -
15 броя по 1 лев равно на 15 лева а спонсор може да ги направи и безвъзмездно.
4. Ако все още не са поръчани и издялани плакетите - да се изработят/напечатат само
дипломи и то за всичките 60 човека по списъка на предложените.
5. Тази година започна черна за нас- загубихме скъпи приятели,колеги радиолюбители.
Да се направи нещо за да се почете паметта им.
6. По информация от LZ2TT в Ловеч живее един много стар радиолюбител на 96 години
LZ2PA - не знам дали информация е получена в БФРЛ. Може да се почете този човек.
7. Бях предложил, а след мен и други, да се извади специален инициал и да се издава
специална диплома за да се вдигне пушилка в целия свят а не само в залата на изложението.
8. Най-важното - БФРЛ ще "даде обяд" на наградените. Малко аритметика 15 наградени плюс
сигурно още 5-6 стават примерно 20 човека. Средно гала порцион 25 лева на човек равно
на 500 лева. А не могат ли наградените сами да си платят обяда дори и да почерпят - имат
повод за това. А другите, ненаградените, какво ще правят - ще стоят отстрани и ще се радват
на наградените. Любимия ми привкус на дискриминация. Ако ще се прави купон нека да е за
всички,които желаят и си платят съответния куверт за това, както беше на 80 годишнината
в ДНА Казанлък - тогава беше с преспиване, сега може да е на обяд.
Обща равносметка за награди и обяд 875 лева - един лагер сбор на децата по радиозасичане
или друг вид спорт. Съжалявам, ако съм станал досаден / знам,че на много хора освен досаден
съм и противен/.
73


LZ1CY


lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz1yq » 01 юни 2016, 15:21

"Здравейте, според мен списъка не е пълен а в същото време пълен с хора които нито са допринесли с нещо по велико, нито ги познавам. Трябва да се разделят по критерии:

1. Радио конструктори

2. Състезатели КВ

3. Състезатели УКВ

4. Състезатели АРДФ

5. Състезатели скоростна телеграфия

6. Починали .
Всичко това е личното ми мнение.

73! LZ1YQ "


Здравейте, това е писмото което пуснах вчера кум УС. Искам да бъда ясно разбран, не подкрепям начина на избор за номениране поради това че няма ясни критерии. Поради тази причина се разграничавам от решението за номениране и награждаване на послучай 90години радиолюбителско движение в България. Освен това имам чуството че това е отново частна инициатива......
В този списък виждам хора за които чувам за първи път , а в същия момент има толкова народ, който десетки години представя България пред света а ги няма в списъка.

73! LZ1YQ
Последна промяна от lz1yq на 02 юни 2016, 10:16, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ1RF » 01 юни 2016, 15:36

В материала по-долу се говори за един от началниците на радиоклуб, от онова време - Ангел Евтимов. Той дали е допринесъл за развитието на радиолюбителското движение?! Чудя се ...
http://lz1kaa.com/index.php/2016-02-04-19-05-58/lz1kgb

73!



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ1CY » 01 юни 2016, 17:02

lz1wdx написа:Не че нещо ама информацията съм я качил на 12 ти април :wink:
Всеки който е искал да даде своето предложение според мен е имал достатъчно време да го направи
На всички нови предложения мисля, че Стефан, LZ1WDX, е отговорил съвсем точно. Който е искал да прави
предложения е имал месец и половина на разположение.
lz1yq написа:"Здравейте, според мен списъка не е пълен а в същото време пулен с хора които нито са допринесли с нещо по велико, нито ги познавам.
lz1yq написа:В този списък виждам хора за които чувам за първи път
Да, списъка не е пълен но по горе има обяснение - имало е срок за внасяне на
предложения и това се е получило като списък. Не знам дали в критериите за
определяне на заслугите трябва да влиза и това, че ти не ги познаваш. Аз, например,
познавам лично всички от този списък със 60 човека /само 2-3 имена задочно/ -
с всички тези хора сме ходили по състезания, по сборове, били сме колеги в
радиоклубовете, началници и инструктори в радиоклубовете, обучили стотици
радиолюбители. Освен 5-те категории състезатели,които си посочил в твоите критерии,
има още съдии, треньори, организатори - хора, без които състезателите не биха направили
нищо. Освен тези 60 човека има още няколко пъти по 60, всеки от които е допринесъл с
нещо за радиолюбителството. Ето, аз познавам още от 1969 г. лично и Ангел Евтимов, н-к на LZ1KAA
и много други не "номинирани".Затова трябва да се направи нещо общо за да бъдат почетени
тези хора.


LZ1CY

lz3sm
Мнения: 28
Регистриран на: 21 фев 2009, 18:55

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz3sm » 02 юни 2016, 10:51

Колеги!
Не съжалявам,че разбуних духовете.
Съжалявам,че Бате Ангел иска да се откаже от наградата.Той наистина я заслужава...
БФРЛ е права,че е дала трибуна за предложения за награждаване.
БФРЛ ,като представителен Орган не е сбъркала,но заради рутината си не е оценила нещата от гледна точка ,че Радиолюбителството е по-широко Движение,не само в рамките на БФРЛ.
Затова нищо не пречи на БФРЛ да измисли някакви "поздравителни" сертификати към всички онези,които са дали сърцето си ,за да има днешното Движение в България...
Далече съм от мисълта ,че БФРЛ не оценява успехите на Радиолюбителите и всички Донори на Движението в България.
Но в случая съм сигурен ,че Управителния съвет ще вземе някакво решение ,за да бъде Празника за всички...



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ6AJ » 02 юни 2016, 12:21

Светли, здравей !

сегашното (поредното) ръководство на БФРА за пореден път демонстрира, как може да опорочи всяка стойностна идея и/или инициатива.
дали това ще стане като същата се прекроява за определен кръг, дали защото дейностите по изпълнението й не са домислени - това няма значение. резултатите обаче ... остават.
всичко през тези 90 години е градено от хора със сърца "ham spirit" ... а в днешно време - важна е консумацията и големината на порциите.

поведението на несъгласие от страна на двамата членове на УС (Крис и Веско) доказва всичко това.
мислещите хора, хората с позиция няма да свършат. но за съжаление това малцинство е прогресивно намаляващо :(
(стискам им ръка с респект)

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz2be » 02 юни 2016, 16:08

Всеки цитира "този списък" - дайте един линк да го прочета и аз :)
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ6AJ » 02 юни 2016, 16:32

на сайта на федерацията, Боби
(публикацията от 31.май.2016)

http://bfra.bg/bg/

73


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от lz2rs » 03 юни 2016, 11:53

Здравейте колеги,
Любо написа:
"сегашното (поредното) ръководство на БФРА за пореден път демонстрира, как може да опорочи всяка стойностна идея и/или инициатива.
всичко през тези 90 години е градено от хора със сърца "ham spirit" ... а в днешно време - важна е консумацията и големината на порциите."
- Абсолютно вярно! Не ви е срам!
Румен LZ2RS



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Предложени за награждаване за особено високи заслуги за развитието на радиолюбителството в България

Мнение от LZ1CY » 03 юни 2016, 12:29

Имам възможност от много години да наблюдавам работата на УС на БФРЛ.
В Съвета има много стойностни и кадърни хора, отговорници по направления,
радиолюбители в пълния смисъл но е достатъчно в една каца с мед да се
сложи една лъжица .....катран и виждате какво става. Не се притеснявайте,
това е едно слабо отражение на голямата каца, на това, което става навсякъде.
Пазете си нервите, пазете си здравето, колкото може по късно да отидем на
онова тихо и спокойно място, за което споменава Висоцки в една своя песен.


LZ1CY

Отговори