Световният лог LoTW

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Световният лог LoTW

Мнение от LZ1BJ » 17 ное 2011, 17:43

Тези дни въведените от мен QSOs в LoTW (Log of the World) надхвърлиха ЕДИН МИЛИОН (точният брой е 1,015,059 QSOs). Това са логовете на инициалите, ползвани от LZ1BJ, LZ1GL, LZ1ZF, LZ1BFR, LZ1KZA и LZ2KFF.
LoTW се оказа много добър помощник не само за водене на статистика за дипломите, издавани от ARRL (DXCC,WAS), но и за проверка дали направените връзки с определена DXпедиция (въвела лога си в LoTW) ги има в техния лог с толеранс във времето 30 минути.
ARRL не публикува официален списък на ползвателите на LoTW.
Неофициален списък се обновява през няколко дни в личния сайт на HB9BZA и може да бъде видян на http://www.hb9bza.net/lotw-users-list В този сайт има и друга полезна информация, свързана с LoTW.
Ако някой колега има необходимост от помощ относно LoTW, може да ми пише на адрес lz1bj@yahoo.com



2zg
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:25

Re: Световният лог LoTW

Мнение от 2zg » 17 ное 2011, 20:21

От 10-тина дни ми прави впечатление, че много се бави "ъплоуда" на логовете, които качвам.
Дали е само при мен или и други колеги са забелязали "проблема"?
73!



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Световният лог LoTW

Мнение от LZ1BJ » 17 ное 2011, 21:55

Аз забелязах това забавяне след CQ WW SSB Contest. Качените от мен логове се обработиха чак след 2-3 дни.
Вчера на сайта на LoTW http://www.arrl.org/logbook-of-the-world бе публикувано съобщение, че забавявето в обработката на логовете в момента е около 50 часа, защото логове съдържащи около 1,6 милиона QSOs чакат на опашка, за да бъдат обработени. За да се подпомогне процеса, от екипа на LoTW препоръчват да не се правят повторни качвания на логове, защото това води само до още по-голямо натоварване на сървърите. Също препоръчват вече качвани QSOs да не се качват повторно с някой нов лог.
Аз постъпвам по следния начин - в последния ден на всеки месец вечерта, след като спра правенето на QSOs, правя екстракт в АДИФ само на връзките от 1-во число на месеца насам. Така е сигурно, че няма да качвам вече качени QSOs.

73!



2zg
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:25

Re: Световният лог LoTW

Мнение от 2zg » 18 ное 2011, 08:37

Даааа, ясно! Забавянето е повечко от 50 часа, но както и да е! Според мен този факт означава, че потребителите на световния дневник са се увеличили доста и "системите" на ARRL не смогват да обработват логовете. Първото е много хубаво, а за второто - за ARRL едва ли ще е проблем да направи нужния ъпгрейд. Така, че като цяло, проблема в момента на LoTW може само да ни радва!
Подобна ситуация имаше и в eQSL преди 1-2 години, но сега там всичко "лети"!
LZ2ZG



Отговори