Финансиране на Клубовете

Тема за ДЕЙСТВАЩИТЕ радиоклубове в България. Да им направим малко реклама.
LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ1GL » 07 мар 2014, 08:28

Клубовете могат да кандидатстват за финансиране от Министерството на младежта и спорта, на базата на програми, които са публикувана на сайта на ведомството. Всичко е обяснено, има формуляри. Предполагам, че ръководството на Федерацията също е запознато с условията и кандидатства по програмите. Някои от програмите са подходящи за нас и според мен всички клубове са длъжни да кандидатстват. Ето например няколко програми :
1. Програма „Развитие на спорта на учащите” 2014 г.
2. Програма „Спорт за деца с увреждания и деца в риск“
3. Програма за Развитие на спорта за високи постижения за неолимпийски спортове за 2014 г.
4. Спорт за децата в свободното време" 2014 г.
5. Програма за развитие на спорта за всички" 2014 г.

Добре, че има Републиканско състезание по плуване, та отидох на сайта на Българската Федерация по Плувни спортове и видях съобщението за тези програми. Явно при плувците почивните дни са по-малко, а по всичко личи, че май изобщо нямат. Обновяват си хората сайта всеки ден, макар и да не е нищо особено. Дават актуална информация
http://www.bul-swimming.org/
Жалко че уж сме радиолюбители и би трябвало да разпространяваме информацията най-бързо.
Не зная кой отговаря за качването на протокола от заседанието на управителния съвет от 28-ми Февруари, но ще настоявам да даде писмено обяснение поради каква причина все още се мота. Нагледали сме се и сме се наслушали на обещания.
Тези, които са поели ангажимента да бъдат в управителния съвет, нека се стегнат и да работят.

Ето и линка към програмите на Министерството за Младежта и Спорта http://mpes.government.bg/Pages/Programmes/default.aspx

73 LZ1GL Красимир Латинов



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от lz1fj » 07 мар 2014, 22:01

От настъпилото мълчание изглежда, че изненадата от съществуването на тия 5 прекрасни програми е много голяма. Служителят от ММС си е свършил добре работата. И в КРС има напредък в стила на работа.
А в бързината на отношенията на БФРЛ с външни организации - тц! Така че ръчкай ги, Краси, ръчкай ги, дано ръчкаш полуугаснала жар (а не нещо с рядка консистенция) и да се разгори млад радиолюбителски огън. Разбира се, ще дадат приоритет на лова на лисици, защото са лисичарье (западен диалект, ударението на последната буква), но дори така да е, все пак, все пак е добре!
Напълно съгласен, LZ1FJ



LZ1SSA
Мнения: 24
Регистриран на: 03 яну 2013, 20:33
Местоположение: КЪДЕТО СЕ НАЛОЖИ
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ1SSA » 05 яну 2022, 21:50

фИНАНСИРАНЕ ИМА, нУЖНА НИ Е ПОМОЩ В РАЗМЕР НА 3-4-5 МИЛИОНА ЛЕВА СТАРТОВО. зАЩОТО КОГАТО ТОВА СЕ СЛУЧИ ЩЕ ПРОМЕНИМЕ ИКОНОМИКАТА НА ЦЯЛАТА БЪЛГАРИЯ


Който осцилоскопа не гледа, три дена за ремонт отделя.

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ3NY » 06 яну 2022, 10:20

Финансиране наисина имаше. Желание няма никакво.

73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ6AJ » 06 яну 2022, 10:50

Така е, Митаци...

Тъжно е...

Спортът е полезен, но нищо повече...

Познанието е над всичко и затова е безценно...

Трудно е да го обясниш на спортисти...

Затова - карай, да е весело...

За много години!


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ3NY » 06 яну 2022, 12:13

За много години на всички. Да сте живи и здрави!

Митко


Value has a value only if its value is valued.

lz1rt
Мнения: 28
Регистриран на: 23 апр 2010, 15:14

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от lz1rt » 06 яну 2022, 18:30

ЧЕСТИТА ДА Е НОВАТА 2022 ГОДИНА !
ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ ЗДРАВЕ, ЗДРАВЕ,ЗДРАВЕ, .....ДРУГОТО ЩЕ СИ ГО КУПИТЕ!

И МОЖЕ СПОРТА ДА Е " НИЩО ПОВЕЧЕ " , НО АКО НЕ ВИ Е ИЗВЕСТНО САМО ТОЙ НОСИ ПАРИ НА ФЕДЕРАЦИЯТА - ДО ТУК 62 000 ЕВРА ,
Е ,ИМА И МАЛКО ОТ ЧЛЕНСКИ ВНОС, АМА ПОВЕЧЕТО КРИТИКАРИ И НЕГО НЕ ПЛАЩАТ.
ЗА ПРОГРАМИ, ИМА, ТАКА ЧЕ ПОКАЖЕТЕ ЧЕ МОЖЕ ДА ВЗЕМЕТЕ ПАРИТЕ ! ЗАЩОТО ДКМС, ОВТПН, ОСО ВЕЧЕ НЯМА ОТ 1992 , НЯМА ДА ИМА.
И НЕ МИ СЕ СЪРДЕТЕ, АМИ ДЕЙСВАЙТЕ !
ЗАЩОТО И ЧЛЕНОВЕТЕ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ НА ФЕДЕРАЦИЯТА, КАТО ВАС НЕ ВЗЕМАТ И 1 СТОТИНКА, НО НЕ ПРЕЧИ ДА СА " МЪРЗЕЛИВИ И САМО ХАРЧАТ ПАРИ ", НО КОГАТО ИМ ТРЯБВА ПОМОЩ ........ СЪС СВЕЩ НЕ СЕ ОТКРИВАТ ......... Е, ВИЕ СИ ЗНАЕТЕ . !
73! РУСКО - LZ1RT



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ3NY » 07 яну 2022, 09:19

Здравей Руско
Честита нова година. Дано е по-добра от миналата.
Не съм член на БФРЛ от повече от 10 години и никъде не съм я споменавал или критикувал. Не ме вълнуват и приходите и разходите и. Не мисля, че имам това право. Като член на ARRL и VERON, не изпитвам никаква нужда да членувам още някъде.

Преди няколко години реших да спонсорирам курс по радиотехника за деца. Няколко човека в България ми обещаха, че подобно начинание е възможно. Купих 15 радио кита от Китай. Остана само някой да събере 5-6 деца няколко вечери и да ги научи как да държат поялника, за да си ги налепят. Идеята прегърна и Любо. Дори един познат холандски радиолюбител изяви желание да помогне и той за каузата. Добре че му казах да седи на опашката, за да не се срамувам сега пред него. Вие чухте ли за проведен подобен курс някъде? И аз не съм. Добре че се намери Георги LZ1EDU, за да позабавлява неговите ученици, на тема електроника в LZ1KAK. На Любо китовете мисля заминаха за Шумен. Не знам дали са налепени. До колкото си спомням, има останали още няколко радиокита при Виктор LZ1NY. Ако не съм прав и някой все пак е събрал подобен детски курс, нека му се обади и да ги вземе. С удоволствие му ги дарявам. Условието ми не е променено през годините - след курса да публикува снимка тук във форума с децата държащи налепените радиоприемници. Ако дори едно от децата, след курса вземе отверката и му развърти бубинките, за да чува повече неща, значи искрицата е запалила огъня, и всичко това си е заслужавало.

Та това е в основата на разговора ни с Любо. Ето, че има материална база, но няма желание в хората. Ако с Любо бяхме обявили и по 100 евро на вечер за лекторски, веднага щяха да се намерят и мераклии, предполагам. Никъде не сме споменавали БФРЛ, или още повече пък финансирането и финансовото и състояние. Съжалявам ако сте се припознали някъде. Личното ми разбиране, е че нещата се правят от хората, а БФРЛ е само "лицето" на тези дейности,когато има нужда от представителност. На мен представителност не ми трябва и за това не съм се обръщал към федерацията.

73 Митко
PA8ZB


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ6AJ » 08 яну 2022, 00:05

даааа, трудни са подобни разговори ... неравнопоставени и донякъде неравностойни - единият мисли за ценности и бъдеще, а на другия - всяка трета дума му е число :lol:
няма как финансирането да е причина, то е следствие ... целите са на първо място.
цели - хора - средства ... това е вярната пътека.
от край време, отворения въпрос в тази федерация е : какви са целите ?
в устава всичко е проформа, преписано-пожелателно.
за хоби ли става дума ? ... за спорт ли ? ... или за бизнес ?
нарочно поддържания микс от трите не решава нищо, въпреки че е в полза на шепа мераклии.
колко му е да гледаш отстрани дейността на някой друг и накрая за веселата част да си на софрата му ... току виж, че в суматохата и хотела ти излязъл с намаление, ако не гратис ... пък после да си го накичиш като актив в годишния доклад и така да търсиш държавен чучур в мъглата, от който да ти капне.
не визирам международните присъствени форуми - там всичко се прави по поръчка и за всичко се плаща, даже и в повече, щом остават непохарчени средства.
...
хобито, Руско, е контролирана мозъчна потребност. бизнесът е друга бира... и винаги е така, не зависи нито от индивида, нито от обстоятелствата.
(едва ли ако някой от нас е гладен, ще му е до хоби ... ама виж, до бизнес - няма начин)
спестените пари, за които говориш, са си ваши ... ваше дело ... ваша заслуга и ваша отговорност. дошли са от бизнес, не от членски внос или дарения. намерете начин и си ги харчете, както ви е кеф.
само не вменявайте на хората, че финансирането на тази федерация е залог за нейното съществуване.
бях питал някъде, отдавна ... сега пак ще споделя същия въпрос : какво разбират българските радиолюбители от това, че на територията на България, се провежда международен форум, независимо от какво естество ? не говоря за членовете на УС, имам предвид радиообществото изобщо ? ... и обратно - какво ще загуби българското радиолюбителство, ако по някаква причина федерацията бъде заличена като организация ? дали и то ще изчезне ? колко ли от нас ще осиротеят или ще се събудят по-малко радиолюбители ?
...
и тъй като и двамата с теб сме съвременници и свидетели на мача - ти по-отвътре, а аз по-отвън ... ще ти кажа - ти може и да загубиш нещо, а за себе си се надявам, че поне ще се радвам на по-малко дразги и разправии между колеги по хоби. защото същите не са съмишленици, въпреки че уж са колеги ... ама уж ... защо ли ? - защото едните без радио не могат, а другите са намерили начин да превърнат радиото в добра среда - кой да прави "полуофициален" бизнес без да води счетоводство, в това число без да плаща ДДС? ... кой нищо не върши, щото го не знае това, за което се е сложил. но не отстъпва, само и само да не изпусне некоя сгода? ... трети върши цялата работа, но много добре знае защо го прави, как и колко ? :D ... четвърти го играе бухалка, като нарочно създава проблеми и после ходи, да се явява благодетел и съветник за тяхното разрешаване ... и т.н.
като цяло - веселба, по време на скучна пародийна опера...


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Финансиране на Клубовете

Мнение от LZ1FW » 08 яну 2022, 12:45

Честита нова години.
На всички желая здраве и късмет.

На сайта на БФРЛ има официална информация. Към момента клубовете, редовни членове на БФРЛ (плащащи редовно членски внос на БФРЛ) са точно девет. Общият брой на редовните членове на БФРЛ според последните данни е 150.

Данните са такива каквито са на сайта. Не ги коментирам. Публикувам за да се види реалността и заинтересованите да си насочат правилно мислите и чувствата.

Изображение



Отговори