Обсъждане на нов устав на БФРЛ

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 03 яну 2011, 21:03

:(
Последна промяна от lz3kf на 20 юни 2013, 21:17, променено общо 1 път.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 04 яну 2011, 08:31

:(
Последна промяна от lz3kf на 20 юни 2013, 21:17, променено общо 1 път.



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3nn » 04 яну 2011, 12:51

Само дето "забрави" да спонемеш, че тези организации имат няколко особености:
- имат гарантирано държавно финасиране - (тяхното законодатество е коренно различно от нашето)
- от собствеността на ДОСААФ от СССР в радиолюбителските организации на тези две страни е останала доста недвижима собстовеност, която се отдава под наем и служи за финансиране на дейността им.
- още съществуват "РАДИОШКОЛИ" (може наименованията някъде да са други) на общинско финансиране (помещения, заплати на лекторите), където децата се занимават с радиолюбителство.

Защо въпроса за алтернативно финансиране на БФРЛ все някак си "удобно" се пропуска от колегите желаещи равноправно индивидулано членство.



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1ZF » 04 яну 2011, 15:01

"И да, ще си гледам единствено и само моя интерес."

Здравей Иво,

Мисля че го каза вече веднъж точно и ясно - цитата горе. Остави хората които се грижат за бъдещето на нашето хоби - т.е. за децата и младото поколение да си вършат работата. Може и нескромно да звучи, но в LZ1KVZ (а и не само от там) имам "някакъв" опит и той е, че за да осигурим приемственост трябва да се организираме именно в РАДИОКЛУБОВЕ. Аз наистина направих проучване сред колкото се може повече LZ - абсолютните "хардлайнери" за "чисто" индивидуално членство са само двама - LZ4BU и LZ1FJ. Краси Латинов LZ1GL отказва да е член на БФРЛ по съвсем други причини (негови лични), но това което прави той за Българското Радиолюбителско движение - LZ Open Contest, помощта която оказва при организираните от БФРЛ международни присъствени състезания, WFF активностите и т.н. може да ни бъде само като модел за подражание!

73 и УСПЕХ в гледането на ЛИЧНИЯ ти интерес!

Гошо
Последна промяна от LZ1ZF на 04 яну 2011, 15:12, променено общо 1 път.



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3nn » 04 яну 2011, 15:50

LZ4BU написа:Хайде да вземеш да представиш проекто-бюджета на БФРЛ за 2011, а ?
Да те видим колко турнира по радиозасичане си заложил, за които трябва да се намери "алтернативно финансиране".
- Досега за 2011г. за радиозасичането има сигурни само няколко хиляди лева ЛИЧНИ пари - мои, на завеждащият ARDF LZ3FB, на LZ3GA и други, които всяка година помагат. За тях отчет няма да ти давам.
За радиозасичането има група хора, които наистина милеят за него и с удоволствие отделят лични средства и време за това. Това, че ти не можеш да го разбереш (явно ценностите ни са доста различни) си е твой личен проблем.
Така, че ARDF-a ще си съществува, независимо от:
- "алтернативното" финансиране от МВФС;
- "доброжелатели", като теб;
Уверявам те, че нито стотинка от твоите 20лв., платени на БФРЛ през 2010г., както и другите пари от членски внос и дарения за БФРЛ не са похарчени на спортно-състезателна деност.
LZ4BU написа:Пълноправното индивидуално членство е най-важно, ако наистина целта е да имаме демократична и представителна РАДИОЛЮБИТЕЛСКА организация. Ама някой май "удобно" избягва от това
- То всеки иска това, ама си има и реалности, които са съвсем други. По този идеалистичен начин БФРЛ съществуваше до преди 6-7 години, но хала и тогава беше известен на всички. Прегледай постовете по темата, там за всички тези неща е говорено, поставяни са въпроси, естествено без отговори.

Иво, извинявай, но не виждам смисъл да се впускам в повече полемики с теб.



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz1dot » 04 яну 2011, 16:45

Аз предлагам 300 човека да спрат да беседват с 3-ма, които очевидно си търсят поводи за дрязги с цел отбиване на времето...
99% от постовете са толкова лишени от смисъл, че няма на къде :(

Почнах да съжалявам и сървъра, който върти MySQL-a да обработва толкова безсмислени заявки.

Едит:
Някой лирични герои в този разказ да наблегнат на втория абзац от подписа ми!
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
73! Вальо
Последна промяна от lz1dot на 05 яну 2011, 13:41, променено общо 2 пъти.


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz1yq » 04 яну 2011, 22:08

дааааааааааааааа



lz1ag
Мнения: 14
Регистриран на: 05 яну 2011, 21:44

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz1ag » 05 яну 2011, 21:51

Драги колеги,
Всеки от нас има свое мнение за същността на радиолюбителството и осъществява своите действия в съответствие със собствените си разбирания и интереси. В съвременните условия многообразието от интереси е огромно и трудно биха се намерили двама души, чиито интереси да съвпадат напълно или да се запазят за някакъв период от време. Демократизма в явлението радиолюбителство се изразява в това, че всеки, който се е докоснал или включил в него може да избере едно или повече неща и да ги развие до някакъв „таван” в зависивост от възможностите си. Общото между всички радиолюбители е интереса (любовта) към термина „радио” във всички възможни негови проявления – физически, технически, комуникационни, културни (в това число и спортни). Всеки може да стане радиолюбител. Някои хора даже не осъзнават, че вече са станали.
Организираното радиолюбителство е вече обществено явление, в което е нужно поне двама души да съчетаят интересите си с цел да повдигнат „тавана” си. Няма да се опитвам да убеждавам повече в необходимостта от организация.
Сега по същество:

1. БФРЛ възникна като представителен термин за членство на България в IARU, тъй като не бе възможно една военизирана организация да членува там. По същество този термин се запази и след създаването на самостоятелната БФРЛ, но вече от съображения да запазим статуквото в IARU. Дълго споряхме какво да означава федералността – териториални клубове, клубове по видове дейности или спортни клубове. Не без мое участие бе прието следното:
Чл.1. БЪЛГАРСКАТА ФЕДЕРАЦИЯ НА РАДИОЛЮБИТЕЛИТЕ (БФРА) е доброволно сдружение с идеална цел, в което участвуват лица, осъществяващи дейност на обучение, самообучение, спорт и разпространение на радиотехнически знания.
Предлагам този текст да се включи в новия устав.
По силата на горното е и текстът за членство:
III. ЧЛЕНСТВО
Чл. 6. (1) Член на българската федерация на радиолюбителите (БФРЛ) може да бъде всеки, който приема нейния устав и спазва устройствения и правилник.
(2) Членуването в БФРЛ е индивидуално и се осъществява пряко или чрез клубове, като се удостоверява с членска карта.
Чл. 7. (1) Българската федерация на радиолюбителите (БФРЛ) обединява радиолюбителски клубове, както и други форми на организация на своите членове, определени с устройствения правилник на БФРЛ.
(2) Клубната принадлежност на членовете на БФРЛ не е задължителна
Предлагам този текст да се запази в съответните членове.
Що се отнася до понятията „асоциирани”, „почетни” и разни други членове, считам че това не е добре осмислено.
В Общото събрание присъстващите членове имат право на един глас, а делегираните на съответния брой членове, които са ги делегирали.

2. В чл. 1 (3) 5 вместо „по един или няколко вида спорт” да се запише „по радиолюбителските спортове”. Изобщо, където става дума за състезания и спорт е добре да се говори за радиолюбителски спорт.

3. Чл. 8 (а) Да отпадне. Този текст е взаимстван от някоя спортна организация, но не е най важното за БФРЛ.

4. Предложеният чл. 8 (б) да остане като чл.9, като вместо Сдружението се запише БФРЛ. Изобщо на няколко места се среща „сдружението” не съвсем прецизно.

5. Чл. 8 (в) да отпадне, тъй като предметът на дейност е формулиран по-горе в чл. 1 (3).

6. В раздел 10 да се включи воденето на регистър на членовете, включително и на тяхната активност (изяви) – експедиции, публикации, състезания, спонсорства.

Препоръчвам след обсъждането да се публикува отново един прецизиран проект преди да се предложи на Общото събрание.

Честита новата 2011 година!
73, Ангел LZ1AG



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 07 яну 2011, 17:01

Ангеле за много години!
На всички колеги желая много успехи през Новата година!
По темата.
Вижте този линк:
http://www.iaru-r1.org/R1%20Constitution.pdf
Цитирам от него:

A.6.1 The annual contribution to be paid by each Member Society shall be calculated based on the numbers of licensed radio amateurs who are members of the Society

Членският внос на всяка организация член на ИАРУ е пропорционално на броя лицензирани радиолюбители, членове на националната организация.
А плащането на членския внос е основно условие за членството в ИАРУ.
С нашия устав в сегашния му вид ние нарушаваме изискването на ИАРУ. За членство в ИАРУ изискват лицензирани радиолюбители да бъдат членове на националната организация, а членовете на нашата организация са лицензирани спортни клубове, което според мен доста се различава. Може някому да не му харесва /аз също не съм му фен на LZ4BU по понятни причини/, но в момента той е прав. Ние нямаме лицензиран радиолюбител член на БФРЛ, независимо, че всяка година сме си плащали членския внос на ИАРУ за около 400 човека. Членове на БФРЛ са 12 спортни клуба според последната регистрация в съда. Едно уведомително писмо до ИАРУ, което може да напише включително и самият Иво ни поставя на „резервата скамейка”, докато не си решим юридическите проблеми. И тогава това към което силно се стремят някои, а именно да организират спортни състезания възложени ни от ИАРУ, /което по принцип не е лошо/ става химера. Това означава, че трябва да се регистрира нова организация с членове само лицензирани радиолюбители, която да стане член на ИАРУ за да може ИАРУ да ни възложи отново организирането на подобни състезания. Защото член на ИАРУ може да бъде само една национална организация.
Нека да е ясно при тази ситуация или имаме лиценз на МФВС и не сме членове на ИАРУ или сме членове на ИАРУ и нямаме лиценз на МФВС. Казвам при тази ситуация.
Въпросът е: Може ли да се съвместят двете неща – лиценза на МФВС и членството в ИАРУ?
Според мен може.
И това е БФРЛ с членове физически лица лицензирани радиолюбители /да се върне стария устав/ и юридически лица спортни радиоклубове, които /спортни клубове/ да са обединени в нова организация лицензирана от МФВС, като по устав БФРЛ да възложи на тази спортна структура организацията и провеждането на всички национални и международни спортни мероприятия в които участват български радиолюбители. Всъщност по същество струва ми се, че това е което предлага и Ангел.
Според мен това е реално и изпълнимо. Въпросът е дали ще има консенсус и дали ще я има волята за да се направи?
73
LZ1RF



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 07 яну 2011, 17:43

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:15, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 08 яну 2011, 15:51

Честита Новата 2011 на всички,за много години с най добри пожелания.
lz1rt написа: Колкото пъти влеза във форума, толкова пъти си развалям настроението.....Защото ние ще си заминем към казана, и няма да има други.
Не можеш да си представиш колко си прав.Пиша по изключение,вълнува ме един въпрос,тъп,банален,наивен но много,много актуален.
Мисля,че има много общо с темата за Устава и вълнува не само мен а и десетки или стотици радиолюбители.
Искам да си платя членския внос към БФРЛ или както там се нарича"дарение", "лепта" или каквото и да е.Член съм на тази федерация от
създаването и преди 40 години и съм свидетел на всичките и "прераждания",върхове и падения,които са я съпътствували.Дали все още съм
"член" или да погледна в огледалото? Членството по някакъв начин е свързано с QSL бюрото.Страниците на бюрото в сайта са празни.Аз нямам
големи проблеми с пощата - малкото,което ми трябва,го потвърждавам директно но много хора разчитат на това бюро и на перфектната
работа на един от малкото хора,който върши нещо полезно,при това безплатно. "Какво правим сега?" пита катаджията,когато те спре за
проверка и е време за обяд."Какво да се прави" е написал и Чернишевски преди много години.Ако някой знае въпроса-моля да отговори.
За проекто Устава.
LZ1BJ написа:проектоуставът е подготвен от опитен юрист
lz3kf написа:минавам задълго в QRT!
LZ3KF,aко ти си писал проекто устава - моля не бягай не само физически,но не бягай и от отговорност.До края на обсъждането има още една
седмица /15 януари,според решението на УС на БФРЛ/,може да има още въпроси,още коментари,въпреки,че си определил дебатите много
точно с твоето изключително чувство за хумор.И стига, моля, с този Казахстан. Не знам Сесил "Казахстанчева" ли имаш предвид и нейните
дълбоки роднино-приятелски връзки в т.н. наше Спортно министерство или казахстанските състезатели по радиозасичане в Обзор миналата есен
,които като махнеха "тюбетейките" ставаха чисти руснаци /рускини.Или те интересуват накой подробности около отбора и водача им,които
подробности се знаят само от малък състав от "кухнята" на състезанието. Мисля,че имаш отговор на въпроса за сравнението с други сродни
организации от изтока и запада:
lz3nn написа:Само дето "забрави" да спонемеш, че тези организации имат няколко особености:
- имат гарантирано държавно финасиране - (тяхното законодатество е коренно различно от нашето)
За участието в обсъждането на проекто устава:
lz1dot написа:Аз предлагам 300 човека да спрат да беседват с 3-ма, които очевидно си търсят поводи за дрязги с цел отбиване на времето...
Точното определение,според мен, е,че два отбора от по 3 човека "беседват" /меко казано/ а другите 300 си гледат сеира.
Обсъждането е пълно с противоречия дори от страна на еднакво мислещите.Излишни и безполезни полемики.Материал за хората по света,които
четат тук,за весело запълване на свободното време.
LZ1RF написа: Едно уведомително писмо до ИАРУ, което може да напише
Не се притеснявай, Биг брадър знае всичко,да не мислиш,че не се четат сайтовете на подопечните организации. С криворазбраната "прозрачност"
на демокрацията започнахме да губим много и може да стане и по лошо.
След като ми "олекна" след това лирическо отклонение,моите конкретни предложения за новия Устав /някой от тях се дублират/.
1.
lz1ag написа: Чл. 6. (1) Член на българската федерация на радиолюбителите (БФРЛ) може да бъде всеки, който приема нейния устав и спазва устройствения и правилник.
Подкрепям напълно. Така започва Устава или Правилника на всички радиолюбителски клубове,организации и федерации в които членувам
/извън България/.
lz1fj написа:Чл. 1. (1) Българската федерация на радиолюбителите (БФРЛ) е сдружение на физически и юридически лица - индивидуални членове и спортни клубове (радиоклубове), организирано на доброволна основа.
Подкрепям напълно. Един опитен юрист трябва да бъде "печен адвокат" и да докаже на съдиите,че "черното е бяло" и така да направи текста,че да мине там където трябва.
И едно лично мое предложение,по скоро въпрос:Трябва ли да има Контролен съвет в този си вид? Текста за контролния съвет е преписван много-
кратно от стари устави,та чак до социалистическите "Ревизионни комисии". В този текст няма нищо конкретно.Съгласно този текст има Контролен
съвет но ....все едно че го няма. Ако ще има Контролен съвет да се уточнят правомощията му. Може би при тази политика на откритост Контролен
съвет може да бъде този форум,но ме притеснява,че много от нас не са дорасли за такъв вид контрол.
Има още много неща за коментиране но смятам,че ставам вече досаден. Има още една седмица за размисъл,дано се получи нещо добро.
И на края /да не забравя,много е важно/: Всичко горенаписано е мое лично мнение,не съм "адвокат" никому.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 08 яну 2011, 17:24

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:15, променено общо 2 пъти.



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz1kz » 11 яну 2011, 15:30

lz3kf написа:... Ама то ако не е тока, ще са парите, ако не са парите, ще е хляба, ако не хляба парното, ако не е това – я болест, я роднина, я приятел.. Човек знае какво да чака само от враговете си.
73! LZ3KF
Ей това направо ме разби! Което си е право - право си е! Ще си го сложа като "аватар" :)



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 11 яну 2011, 18:30

LZ1CY написа:вълнува ме един въпрос ......Искам да си платя членския внос към БФРЛ
Съгласно съобщение в бюлетин № 2 на БФРЛ от 11 януари т.г. за сега таксите остават същите както миналата година.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 18 яну 2011, 20:07

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:16, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 18 яну 2011, 22:03

Малко извън темата /съжалявам,админ/. Хуморът е хубаво нещо,макар и от рода "балкански".
Деликатноста в иносказанието също. Но надали е уместно да се гаврим с картината на великия
руски художник Василий Григориевич Перов / Криденер/. Не знам от къде е свалян гореизложения
who_s_who___.JPG файл но нито името съответствува на името на картината нито съдържанието.
Името на картината е "Охотники на привале", рисувана е 1871 година и е експонат на Третяковската
галерия в Москва.Съдържанието :Ловци си разказват "ловни" истории. Не мога с нищо да я свържа
с "ловните" истории около тази наша тема във форума.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 19 яну 2011, 08:38

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:16, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 19 яну 2011, 11:18

Явно трябва или да преместим тази тема или да открием нова тема за изкуството.
lz3kf написа: Хубавото на изкуството е, че позволява на всеки, който се докосне до него да си прави каквито иска и може алюзии.
Лошото е, че докато ние си говорим за изкуство, както се вижда от нашата „балканска” картина, че гарваните и лешоядите се въртят из въздуха, все още ненаяли се. . .
Перов е художник реалист.Ако разгледаш внимателно по-качествен фаил или самата картина можеш дори "да чуеш" какво си говорят ловците.
Няма място за "алюзии",няма място за тълкуване /любим прийом на юристите/.Негативната енергия,обхванала българина,го кара да вижда
гарвани и лешояди в обикновените полски птици по които стрелят ловците.Нали и ние сме малко ловци,може и на лисици,но все пак ловци.
Освен това в Подмосковието,където е рисувана картината, няма популация на гарвани и лешояди.Картината не е "балканска", "балкански" е
хумора и дебатите ни в тази тема.
lz3kf написа:Иван Вазов и Радой Ралин не са писали с днешна дата, пък като ги четеш, има над какво да се замислиш всеки ден. . .
Слаба работа. Има един много по-актуален за сегашното време,реалист,гледал с повече от 100 години напред - Алеко Константинов.
lz3kf написа: Но .. въпрос на вкус!
73


LZ1CY

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 19 яну 2011, 13:25

Камене, не знам какво имаш предвид и кого фиксираш, като "летящи лешояди", но тука струва ми се обсъждаме предложен юридически проект-устав /доколкото разбирам предложен конкретно от теб/, касаещ една организация, чиито основи се намират в далечната 1926 год. И ако поемането на ръководството на организацията от нови хора бе основано върху мотото, че старото ръководство е "недемократично и тоталитарно", то предполагам, че с приемането на промени в устава това трябва да се промени, а не трябва да се задълбочава. Както се каза вече по сега действащия устав българските радиолюбители не са членове на БФРЛ, членове са само спортните клубове. И това надявам се не се оспорва от никого.
В тази връзка се обръщам директно към теб, като създател на новите промени само с един въпрос:
1. Ако само клубове членуват в БФРЛ /които много добре разбираш, че не са лицензирани радиолюбители/, за колко членове БФРЛ ще плаща на IARU членски внос. И тази ситуация няма ли да ни извади автоматично, като членове на международната ни организация?

Просто те моля, като юрист конкретно да ми отговориш на въпроса.

73
Милчо



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 19 яну 2011, 14:25

:(
Последна промяна от lz3kf на 20 юни 2013, 21:19, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 19 яну 2011, 16:23

Камене, при така поставените от теб условия, смятам, че няма защо да чакаме ИАРУ. Нека УС се обърне с писмо към него и поиска становището му по съществуващия казус. Ако това не се случи то приемането на устава в този му вариант би довело може би до автоматичното ни изключване. Това първо. Второ понеже съм упрекван в липса на колективно управление бих искал да подчертая, че колективната отговорност е по-скоро колективна безотговорност. Затова при 9 годишното управление на БФРЛ заставам с името си и отговарям, както за всички положителни, така и за всички отрицателни неща случили се в този период. Не се крия зад колективното решение.
Така, че тъй като не се изпълняват решения на конференцията, а именно до м. септември 2010 да се приеме нов устав и ако УС не ускори този процес, аз лично ще се обърна към ИАРУ с въпроса на който ти не искаш да ми отговориш, макар че много добре знаеш отговора.
Но разбирам те ...
Надявам се, че и ти ме разбираш... Нищо лично!

73
Милчо



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 19 яну 2011, 17:43

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:16, променено общо 2 пъти.



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1ZF » 20 яну 2011, 09:10

LZ1RF написа: Затова при 9 годишното управление на БФРЛ заставам с името си и отговарям, както за всички положителни, така и за всички отрицателни неща случили се в този период. Не се крия зад колективното решение.

73
Милчо
Това нещо ми "навява" асоциации с името Адолф Висарионович Пиночет ..... чудя се - Защо ли?
А и това само потвърждава моите постове от доста време, че БФРЛ през тези 9 години беше = МФРЛ.

По-късно ще дам коментари по доста други въпроси, но преди това моля заинтересованите да прочетат първо Конституциата на IARU и едва след това да пишат относно IARU, а не да правят "свободни съчинения по ...... незнайно какво"

http://www.iaru.org/iarucnst.html

Обръщам внимание на:

2. There shall be only one Member-Society representing a country or separate territory.

4. Member-Societies retain their complete autonomy with respect to their internal affairs.

1. In the consideration of proposals brought before the IARU in accordance with this Constitution, each Member-Society shall have one vote.

..............

73 Гошо LZ1ZF



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 20 яну 2011, 15:31

Обръщам съм към администратора на форума:
Митко, предлагам ти да пуснеш анкета на сайта и във форума с три въпроса -
Като радиолюбител вие сте за:
1. БФРЛ да бъде организация на индивидуални членове - лицензирани радиолюбители;
2. БФРЛ да бъде организация на индивидуални членове, лицензирани радиолюбители в която да членуват и спортни клубове индивидуално или обединени, като спортна федерация по изискванията на МФВС;
3. БФРЛ да бъде само организация на спортни клубове, регистрирани към МФВС.
А аз поемам ангажимента да напиша до IARU писмо с което да поискам тяхното становище.
Глас народен глас божи...

73
Милчо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 20 яну 2011, 17:49

Гошо, гледай внимателно линка, който съм пуснал по горе. БФРЛ не е член на IARU, а е член на IARU-1 Регион.
Ако не правиш разлика между двете това е само твой проблем.
Още веднъж ти поствам линка и точката, която да прочетеш... В Н И М А Т Е Л Н О!
http://www.iaru-r1.org/R1%20Constitution.pdf
Цитирам от него:

A.6.1 The annual contribution to be paid by each Member Society shall be calculated based on the numbers of licensed radio amateurs who are members of the Society
Бъди здрав!
Милчо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 21 яну 2011, 13:15

Моля да уточните какво разбирате под "индивидуални членове", т.е. предложеното недомислие (по мое мнение) за "асоциирани членове" със съмнително право на глас дали влиза в тази категория, или става дума за пълноправни членове на БФРЛ?
LZ4BU
Членовете с право на глас са само лицензирани радиолюбители. Спортни радиоклубове и сдружения могат да бъдат членове на на БФРЛ, но без право на глас. Тях фактически ги представляват радиолюбителите, които са техни членове. Така, че можеш да бъдеш член директно на федерацията и на спортен радиоклуб или само на федерацията. Клубовете могат да се сдружават съгласно изискванията на МФВС и да ползват финансиране от там. Логично е БФРЛ да възложи на клубовете /това може да влезе в Устава/ организирането на всички национални и международни състезания на територията на страната. Логично е да има спортни клубове по критерии, както вид спорт /ARDF, HST, КВ, УкВ/, така и по териториална принадлежност /Пловдив, София, Варна и т.н./, така и по принадлежност към фирма или предприятие.
Асоциирани членове "със съмнително право на глас" няма. На конференциите имат право да присъстват всички радиолюбители платили членския си внос, членове на БФРЛ, които са с право на глас без ограничение. Всеки един член на БФРЛ може да представлява в Общото събрание до двама души допълнително с нотариално заверено пълномощно.
73
Милчо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 21 яну 2011, 17:10

Изискването за лицензиран радиолюбител е свързано с Конституцията на IARU-1 Region на която организация сме членове, но може и да не е задължително условие.
http://www.iaru-r1.org/R1%20Constitution.pdf
A.6.1 The annual contribution to be paid by each Member Society shall be calculated based on the numbers of licensed radio amateurs who are members of the Society.
Плащането на членски внос реципрочно на броя лицензирани радиолюбители в националната федерация е задължително условие за членство в международната организация.
Нелицензираните радиолюбители могат да бъдат членове на спортните клубове и след като бъдат обучени да получат и радиолюбителски лиценз и да станат пълноправни членове на БФРЛ. По този въпрос може да се размишлява допълнително.

73
Милчо



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 21 яну 2011, 17:39

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:17, променено общо 2 пъти.



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz5vk » 22 яну 2011, 04:02

@LZ3KF: добре зададени въпроси, подкрепени още по-добре с конституцията на IARU-R1.
Препоръчвам на всички заинтересовани от темата да прочетат внимателно не само въпросния doc файл, но и конституцията на IARU Region1, която бива цитирана доста избирателно от LZ1RF.

@LZ1RF: Преработено, твоето предложение би могло да звучи по следният начин:
Нелицензирани и лицензирани радиолюбители могат да бъдат членове на спортни клубове (юридически лица, регистрирани по ЗЮЛНЦ) и като такива онаследяват следните права и задължения: (следва списък с права и задължения на асоциирани членове, като пропускаме точките за лица, които не членуват никъде). Също така може да се посочи, че за действията на един такъв член пред БФРЛ отговорност носи клубът, към който лицето членува (или пък клубовете - в случаи като моят ;) ).

Като за 04:00, мисля че е достатъчно :)

73,
Веско.


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 22 яну 2011, 08:51

".....Докато бяхте пионерчета къде членувахте – в организацията и как? Като станахте комсомолци къде членувахте – в ораганизацията и как? В ЦК или в училищната?Станахте партийни членове. Къде членувахте – в организацията и как? В ЦК или в първичната? А как вземахте решенията - на събрание на Партията или в някоя заличка?Мина 9-ти, дойде 10-ти, и той мина, нещо да се е променило в това отношение, независимо къде членувате сега? И още малко ...Идват избори – къде ще гласува българския народ, за кого и как? А защо изобщо трябва да гласува???? По-добре на площада, на стадион Васил Левски или най добре до Пловдив на поляната до Марица, та да е удобно на всички за пътуването и да се чуе гласа на всеки!....."

Админ, много моля да не се допуска заиграване на политически и партийни теми в този форум,все пак форума си има правила и изисквания.
Ако някой има "мили" спомени от членуването си в тези организации то другите ,които не са членували никъде,имат различни от тези спомени.
БФРЛ е извън партийна организация и е добре да не допускаме при нас "простотиите",на които ежедневно сме свидетели в парламента и
държавата.Горенаписаното е мое лично мнение,не ангажирам никого и не адвокатствувам никому.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 22 яну 2011, 09:32

:(
Последна промяна от lz3kf на 20 юни 2013, 21:21, променено общо 1 път.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 23 яну 2011, 00:50

lz3kf написа:А сега сериозно за сериозните неща!
Писаниците тук са само обмяна на мнения.
За да има някакъв практически смисъл и юридическа стойност от това, сриозните мисли под формата на КОНКРЕТНИ предложения за корекция в Устава следва да се ВНЕСАТ от клубовете и радиолюбителите в УС на БФРЛ, за да бъдат обобщени и да се внесат оттам на Общото събрание, където да бъдат обсъдени и гласувани. Няма да навреди и подкрепата на предложенията с аргументи и мотиви.
Иначе ще си останат само едни пожелания и мечти.
Предполагам,че това е твое лично мнение,което противоречи на решенията,взети от УС на БФРЛ.Моля да не се въвеждат в заблуждение
четящите форума и вземащи участие в дискусията и предложенията.Темата е открита специално за това да се внасят предложения до УС на БФРЛ,
които след това ще бъдат обобщени и евентуално корегиран проектоустава.

"......По т.4 от дневният ред:
4.1. Упълномощава Виктор Ценков – LZ3NN да пусне в сайта на БФРЛ обсъдения от УС проекто Устав на БФРЛ на 15.11. 2010 г.
4.2. Срок за обсъждане на проекта Устава на БФРЛ в сайта на БФРЛ от 15.11.2010 до 15.01.2011 г. , след което да бъдат обобщени предложенията до 30.01.2011 г......"

Не започнах ли напоследък прекалено много да се моля? Не е ли време КС на БФРЛ да "излезе с мнение" /съгласно правомощията си/ и да сезира
УС на БФРЛ да обърне внимание на работата на "съветниците" си - било то "буйни" /израза не е мой,цитирам го/ или юридически?
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 23 яну 2011, 09:34

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:17, променено общо 2 пъти.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 23 яну 2011, 11:22

lz3kf написа:"Боже, краля ни пази!" се пееше в една песничка.
Отново упражнения по културология /Админ съжалявам,не знам докога ще ни търпиш/.Обикновенно цитатите са точно предаване на даден текст.Точният текст е:"Боже,царя ни пази" и от 1908 до 1944 година това е било химн на Царство България./България е била царство а не кралство и никога не сме имали крал/.Интересното е,че текста е писан от юрист,военен прокурор, генерал-майор Георги Агура. И за да не си помисли някой,че парадирам с висока обща култура,ще споделя,че има търсачки в Интернет,има Уйкипедия, има История на България. Пълна информация по въпроса:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0% ... 1%80%D1%8F
73


LZ1CY

LZ2A54

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ2A54 » 23 яну 2011, 12:11

И двамата бъркате.
Химнът на Негово Величество Царя или Боже, Царя ни пази е дворцов химн на царство България в периода 1908-1944

Шуми Марица е национален химн на България от 1886 до 1944 г.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D1% ... 1%86%D0%B0



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 23 яну 2011, 12:42

Да,съжалявам,грешката е моя - пропуснал съм "дворцов".На посоченото място всичко е обяснено.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 23 яну 2011, 15:35

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:17, променено общо 2 пъти.



lz3ga
Мнения: 3
Регистриран на: 27 яну 2011, 10:17

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3ga » 02 фев 2011, 16:10

Предлагам друг вариант на Устав на БФРЛ.
Прикачени файлове
ustav-proekt1.doc
(92.5 KиБ) Свален 352 пъти



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 02 фев 2011, 20:00

Отчитайки резултатите от допитването http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=11&t=832 предлагам на конференцията да се предложи и следния вариант:
1.Връща устава до 2003 год.
2.БФРЛ създава спортна организация, която да обедини спортните клубове и да менажира всички спортни дейности.

LZ1RF



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz5vk » 02 фев 2011, 20:34

@LZ1RF: Естествено, въпросите в допитването са подвеждащи, тъй като твърдението с най-много мнения е лъжа и това е очевАдно :) Все пак може да дойдеш да дадеш някое друго предложение на място, сигурно ще бъдеш посрещнат подобаващо...
@LZ4BU: сигурен съм, че подкрепата ще бъде приета, но съгласно действащият устав :)
@LZ3GA: уви, не съм в състояние да намеря всички разлики, но ми харесва идеята за свободната секция :D Има ли нещо друго в предложението ти, на което трябва да се наблегне?

73,
Веско.


73!
Веско
LZ5VK.

lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz5vk » 02 фев 2011, 21:51

Явно въпреки дадената за пример случка с боксьорите, или доста хора не са прочели изискванията към федерациите на МФВС, или просто не им пука за субсидиите от държавата.

Както винаги, съм готов да подкрепя думите си с примери, а именно:

ЗФВС:
Чл. 14. (1) Спортните федерации са доброволни сдружения на спортни клубове
по един или сходни видове спорт, които координират развитието, практикуването и
администрирането на съответния вид спорт на национално ниво на територията на
страната и ги представляват пред държавата и международните спортни организации.

НАРЕДБА за реда за лицензиране на спортните организации в Република България:
раздел V .. няма да го цитирам, защото е дълъг. В общи линии става дума за отказ за издаване и подновяване на лиценз при нарушения на членове 17а, 17б и 17в от ЗФВС

А сега - малка част от ЗФВС, чл. 17а:
(3) Председателят на Държавната агенция за младежта и спорта отказва
издаване на спортна лицензия, когато спортната организация:
1. не отговаря на изискванията на този закон или не е спазила определения с
наредбата по чл. 17, ал. 1 ред за подаване на заявление и документи към него;

Е .. на фона на горепосоченото някакси не ми се вързва твърдението:

БФРЛ да бъде организация на индивидуални членове, лицензирани радиолюбители в която да членуват и спортни клубове индивидуално или обединени, като спортна федерация по изискванията на МФВС;

На някой му пускат дънките :)

73,
Веско.


73!
Веско
LZ5VK.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz2be » 02 фев 2011, 23:52

lz5vk написа:Чл. 14. (1) Спортните федерации са доброволни сдружения на спортни клубове
по един или сходни видове спорт,
къде пише, че освен спортни клубове не може да има и индивидуални членове? Щом не е забранено какъв е проблема?

73 Боян



lz3ga
Мнения: 3
Регистриран на: 27 яну 2011, 10:17

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3ga » 03 фев 2011, 00:42

в отговор на lz5vk:

- ще добавя за членството в IARU /или IARU-1/ - ще се провери
- най ми харесва стилното изказване на LZ1AG
- май ще се наложи да се съобразяваме с истинските възможности за оцеляване
73
Илиян



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 03 фев 2011, 10:38

lz5vk написа: Естествено, въпросите в допитването са подвеждащи, тъй като твърдението с най-много мнения е лъжа и това е очевАдно
Защо едва сега се стига до този извод?Анкетата е вече от доста време.На кого не е изгодно мнението на повече от 80 % от участниците? На който
не му харесват така зададените въпроси защо не реагира веднага и да предложи друг текст?Много шоу програми станаха ,вече не е интересно.
lz3ga написа:- най ми харесва стилното изказване на LZ1AG
Е,след като ти харесва това изказване защо не взаимства нещо от него ,там има много полезни неща.

Някой замислял ли се е и има ли информация,чел ли е статии и факти за нашето т.н Спортно министерство,за което сме се хванали като "удавници
за сламка".Някой чел ли е последните статии за българския спорт,за българските спортни федерации,за това,което става покрай тях? А последните
изказвания на "спортния министър" за федерации като нашата,не са ли "леки намеци" за бъдещето?Какви спортисти сме като преди доста време,
при едно от "наместванията" ,ни отнеха спортните звания? На тази държава не може да се разчита,ето това е очевАдното. Да престанем да викаме "неволята" и да разчитаме на самите нас,който с каквото може.Да престанем да се "нагаждаме",наместваме" и всякакви други упражнения от подобен род,при това положение изглежда ще ни трябват и лубриканти.При така очертаното от проекто уставите положение на Общото събрание ще се "гледат" 12 човека,половината от които няма да знаят за какво става дума, а преди,на Общо събрание се събирахме по 150-200 човека и се чувстваше ,че в тази федерация има живи хора.Действуващи клубове се правят трудно,не е достатъчен само списък на хартия,лъскави кутии и събиране на "националния" отбор за участие в състезание а след това тихо,клубове се правят от хора,клубовете обучават хора,в клубовете трябва да има живот.
До утре вечер може и да излезе и трети проектоустав.Важното е да се направи вечния компромис "и ангето цяло и вълкът сит" от упълномощените
за това хора,получили "благословията" на българските радиолюбители.Надявам се благоразумието да надделее.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от lz3kf » 03 фев 2011, 14:25

:(
Последна промяна от lz3kf на 22 апр 2016, 15:18, променено общо 2 пъти.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 03 фев 2011, 15:23

Лично аз оставам с убеждението, че някои/й са ме е употребили(злоупотребили), като са ми е възложили да пиша промени в устава с определени параметри и са ме е ползвали за МЮРЕ.
Камене, просто си позволил ...
Аз не искам да бъда използван за мюре или за нечий параван.
Продължавам да се опитвам да бъда логичен и да покажа, какво би станало, ако не се съобразим с някои чисто юридически положения на които и ти не поиска да дадеш конкретен отговор.
1. Устав с членове спортни клубове е легитимен пред МФВС, но не и пред ИАРУ.
2. Радиолюбителството, като хоби или радиолюбителството като спорт? Или и двете? Как?
За първото ние си плащаме - цял живот. (Трагедията е обаче, че в този форум има, ще използвам възможно най-меката дума - ИНДИВИДИ - не радиолюбители, които са готови да се радват, когато на колега му изгори радиото)
За второто знаем, че на спортистите винаги се плаща особено днес. Това обаче не означава, че тези с хобито, трябва да плащат на спортистите. А до сега при организацията на състезанията са участвали по над 50 човека радиолюбители без да са спортисти, като по-голямата част от приходите са отивали за спортистите. Не казвам, че и самите спортисти не са плащали от джоба си.
Въпросът е може ли да съвместим и двете? А нима не сме го съвместявали?
Ако не се намерят допирните точки, мога да гарантирам, че в България ще се роди СБР /Съюз на българските радиолюбители - неспортисти /и тъй, като в БФРЛ не членуват радиолюбители, а спортни клубове няма да е далече момента в който новия СБР ще замести БФРЛ и в ИАРУ. И какво става?
Кой ни противопостави колеги? Защо и как ни противопоставиха, хора, които се познаваме по над 30-40 години?
А сега се обръщам и към lz5vk - лично.
@LZ1RF: Естествено, въпросите в допитването са подвеждащи, тъй като твърдението с най-много мнения е лъжа и това е очевАдно Все пак може да дойдеш да дадеш някое друго предложение на място, сигурно ще бъдеш посрещнат подобаващо...
Младеж ти заплашваш ли ме?! Най-малкото не ти подхожда на интелекта за който сигурно претендираш.
Лошо би било, ако млъкна и прекъсне диалога не мислиш ли? И понеже си млад вземи се позаинтересувай от историята на тази федерация, кой кога и как я е регистрирал през какви етапи е минала и как е оцеляла до сега, може би единствена в тази двулика България запазила едно лице. ДО СЕГА! ДО КОГА?
LZ1RF



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1CY » 03 фев 2011, 15:27

lz3kf написа:или това е броя на хората, на които въобще им пука за БФРЛ? И защо те ще са решаващи за бъдещето на организацията ?
А кой друг ще решава бъдещето на организацията ако не хората на които им "пука" за БФРЛ? "Адолф Висарионович Пиночет" отдавна го няма.
И когато боравим с цифри да бъдем по точни:
lz3kf написа:представителната извадка от всички радиолюбители (по статистика над 5000 човека)
Над 6000 инициала има в регистъра на КРС. От тях 350-400 са регистрираните членове /или както и по какъвто начин се водят/ на БФРЛ.
lz3kf написа:броя на гласувалите до сега в анкетата – 37. Hi, Hi, Hi! Това какво е - представителната извадка
Да,това ,с пълно основание,може да се брои за 10 % представителна извадка /според разбиранията на социолозите/ от 370 .
lz3kf написа:ще си пусна един хит на Михаил Станиславов Михайлов, известен като Мишо Шамара, чийто текст достатъчно добре отразява българската душевност "Dreme mi ...".
В Пловдив има един Иван Главчев / Ванко 1/, първа "дружка" на Мишо Шамара. Той беше малко "на топло",отдавна е време и за приятеля му.
Това беше "за заслуги" към българската душевност и действителност /освен така наречените им "песни"/. Време е вече да започне да ни "дреме".
Приятно слушане.
73


LZ1CY

LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1ZF » 03 фев 2011, 16:03

LZ1RF написа:
1. Устав с членове спортни клубове е легитимен пред МФВС, но не и пред ИАРУ.

LZ1RF
"но не и пред ИАРУ" - Милчо, това НЕ Е ВЯРНО и престани да заблуждаваш колегите!

Отностно цитираните преди време във форума други организации с тяхното "индивидуално" членство само ще дам един от цитираните примери, а именно Устава на СРР: http://www.srr.ru/STRUCTURE/ustav.php , където четем:

4. ЧЛЕНЫ СОЮЗА
4.1. Членами Союза могут быть физические лица - граждане Российской Федерации, иностранные граждане и лица без гражданства, достигшие 18 лет, и юридические лица - общественные объединения, заинтересованные в совместном решении задач Союза и признающие настоящий Устав.
4.2. Члены Союза - физические и юридические лица - общественные объединения имеют равные права и несут равные обязанности.

ДА, АМА НЕ! - и прочетете следващите 5 и 6-та глава от техния устав. Лично аз пратих заявление за членство в СРР до Президиума на СРР и Председателя им Роман Робертович и ми отговориха официално, че това може да стане САМО и ЕДИНСТВЕНО като стана член на някоя от "местные и региональные отделения филиалы и представительства".

73 Гошо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ1RF » 03 фев 2011, 16:21

че това може да стане САМО и ЕДИНСТВЕНО като стана член на някоя от "местные и региональные отделения филиалы и представительства".
Гошо, ти не сравнявай Русия с България. Ако кандидатстваш пред Ленинградския или Московския филиал, отделение или представителство /не спортен клуб - има разлика/ съм сигурен, че ще те приемат. За Руската Федерация с тези мащаби е нелогично централното им ръководство да приема всички членове не смяташ ли?
4.1. Членами Союза могут быть физические лица - граждане Российской Федерации, иностранные граждане и лица без гражданства, достигшие 18 лет, и юридические лица - общественные объединения, заинтересованные в совместном решении задач Союза и признающие настоящий Устав.
Аз за какво говоря в моето предложение, нали за същото. Сега действащия наш устав не отговаря точно на това условие. Просто няма членове радиолюбители - физически лица.
LZ1RF



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Обсъждане на нов устав на БФРЛ

Мнение от LZ3NY » 03 фев 2011, 20:21

Здравейте

Първо поздравления за последното изказване на Ангел.

С риск да си навлека гнева на читателите да кажа и моето скромно виждане.
Ако цялото това чудо е за 5те хиляди лева от министерството с неясно бъдеще, то много по-разумно е ако се вдигне членския внос и се остави свободата на хората. Къде е гаранцията, че и тази година ще получим субсидия от там? Всичко е математика. 400+ човека членове на БФРЛ с по 12лв от горе докарват приходите на БФРЛ без да зависи от МФВС. И без това членски внос с такива размери като нашия е смешен в наше време. Хората плащат 20-30 евра на месец за фитнес зала. Същото се отнася и за QSL бюрото, което постоянно е "на системи". Разберете, че единствения реален и сигурен приход на организацията е членския внос. Ако той бъде направен в нормални за нашето време размери, то повечето от сегашните проблеми отпадат. Мисля че сума около 50-60лв годишно е нормална, ако е включено и бюрото в нея. Само за сравнение, членския ми внос в ARRL е $60 на година (заедно с абонамента за QST). Любо може да каже и за UBA. По спомени, мисля че беше нещо от рода на 90 евро на година.

Май съм го казвал вече, но ще го кажа отново. Ако БФРЛ се откаже от мераците си да е на върха на всичко и остави организирането на повечето състезания и прибирането на приходите от тях на радиоклубовете, то тогава бюджета от събрания членски внос ще и стига да оцелява като организация. Така тя НЯМА да има нужда от повече пари на година.

73! и успех



Отговори