Благодаря за положения труд

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
lz2aes
Мнения: 14
Регистриран на: 01 апр 2009, 21:22
Местоположение: Варна

Благодаря за положения труд

Мнение от lz2aes » 02 юни 2010, 21:42

Благодаря за положения труд за попълването на календара с предстоящите събития.



lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Благодаря за положения труд

Мнение от lz3ai » 09 юни 2010, 11:19

За нищо, Емо... то си беше просто необходимост. Даже видях твоя пост чак след като го бях попълнил. По-скоро на Митаци (LZ3NY) трябва да благодарим, че ни е дал възможност да го правим.

На всички членове на УС и на КС съм задал права на "Издател" (без тези, които нямат акаунт в сайта на БФРЛ - хубаво би било да си направят... само двама-трима са без акаунт, на предполагам имат достъп до Интернет). С такива права би трябвало всеки да може да попълни в календара мероприятията в своята "зона на отговорност".

Моля, направете го. Хубаво би било да бъде и на двата езика - все пак се гледа от цял свят. Но на първо време и на български е достатъчно.

Ако нещо не се получава - пишете, ще ги оправим "нещата" ;-)).

73!

Тони, LZ3AI


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz2aes
Мнения: 14
Регистриран на: 01 апр 2009, 21:22
Местоположение: Варна

Re: Благодаря за положения труд

Мнение от lz2aes » 03 юли 2010, 09:04

Честно казано объркан съм... Нямаме никаква организация пък после се оплакваме, че нещата не се случвали и нямало с кого да говорим на контестите... Уж има толкова много хора които имат права да пишат как никой не намери 5мин да напише че днес и утре има състезание? Доста от хората, които питах дали ще участват даже не се сетиха че днес има такова нещо... Цялата информация е толкова пръсната, че на човек му минава мерака да търси...И така нещата стават почти на сляпо или ако случайно се разнесе мълвата...Една птичка обаче пролет не прави...Може би ще се изнесем днес ако времето позволява, но дали ще има с кого да си говорим е друг въпрос.
73 на всички и помислете не можем ли да направим нещо за да подобрим нещата
помислете и за бюлетина - няма ли как да продължите да го качвате...?



lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: Благодаря за положения труд

Мнение от lz3ai » 03 юли 2010, 11:02

Колеги, които могат да четат и пишат ;-§)))), критиката на Емо е конструктивна и основателна. Моля ви да се престрашим да пишем и да попълваме всичко, каквото можем, всеки в своя сектор. Създадени са всички предпоставки за това, мисля. Т.е., организация има. Има и осъзнато желание от всички ни.

Остава само да го правим! И някои други неща, които пиша по-долу ;-§))).

За да прекратя в зародиш излишни приказки, ще признавам по-задълбочени критики само от хора, които са спонсорирали Федерацията със следното:

- месечен абонамент за Интернет;
- компютър при Секретаря на Федерацията, от който да пуска бюлетина, да чете и отговаря във форума;
- софтуер за компютъра - недопустимо е федерация да работи с нелегитимен софтуер;
- абонамент за хостинг на сайта;
- абонамент за поддръжка на сайта, форума, базара, адресника, уикипедията, пощата;
- годишни плащания за поддръжката на домейна и т.н., да не изреждам всичко, достатъчно е и с тези неща да се справим.

С две думи, каквото и да си говорим, в крайна сметка става дума за пари. И то не малко пари, които аз лично не бих отделил от тези, необходими за състезателната дейност - все пак тя е основната за една спортна федерация.

Към момента само ще благодаря на хората, които отделят от личното си време и пари за да правят и това, което се случва и което имаме като федерация. Особено времето, отделено за нея във всичките му аспекти, което у нас все още много малко хора ценят.

Има доста неща, които в общия случай не се виждат и никой не се замисля за тях. Нека бъдем мислещи хора!

А Емо е прав - без значение как е постигнато до момента, има условия да се пише в сайта и форума - нека го правим. Всеки в неговия сектор. Ако някой има проблеми от каквото и да са естество - нека ми се обади, с каквото мога и когато мога, ще помогна.

73!
Тони, LZ3AI


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

lz2aes
Мнения: 14
Регистриран на: 01 апр 2009, 21:22
Местоположение: Варна

Re: Благодаря за положения труд

Мнение от lz2aes » 03 юли 2010, 22:29

Здравей, Тони и благодаря за отговора! Ето че най-накрая стигнахме до част от проблема. Много хубаво си го написал, но го виждам за пръв път черно на бяло. За пръв път някой казва за да стане еди какво си ни трябва това и това... Убеден съм че сме достатъчно много хора и ако всеки помогне с нещо нещата ще станат.



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Благодаря за положения труд

Мнение от LZ1NY » 05 юли 2010, 14:22

Здравей, Емо!

Надявам се да си имал възможност, както и твоите приятели да участвате на вече отминалия контест - УКВ Полеви ден
Ослушвах се и за твоя инициал тия дни, но от вашия район до мен стигна само добре известния LZ2AB.

За предишните УКВ състезания, организирани от БФРЛ, се постарах да отправя персонални покани на всички радиолюбители,
чиито електронни пощи намерих - около 450 души за сега. Би трябвало и ти лично да си получих два мейл-а.
Този месец по ред причини пропуснах да изпратя напомняния.... Може би този пропуск ще покаже дали има ефект от изпращаните писма. :D

Много хора реагираха на моите мейли, това стана повод за нови запознанства и разговори. Надявам се, че изпратената от мен информация е "изкарала" на състезаниято поне един нов участник.


При интерес към провеждащите се УКВ състезания (не само български) - погледни календара за 2010 година, който съм качил ( изготвен е от LZ1ZP)
http://vhfcontest.bfra.org/contests.html.
Да, хобито ни се основава на комуникациите...би трябвало да умеем да си комуникираме по всички начини :)


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

Отговори