възмущение

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

възмущение

Мнение от LZ1DJ » 19 юни 2014, 15:48

"Уважаеми колеги, преди малко получих долуцитирания Е-меил на пощата си на английски език. Не одобрявам във форума за българи да се пише на чужд, независимо какъв език. Като законен член на БФРА искам , поне ако пращате нещо за мен, да е САМО на БЪЛГАРСКИ език изписано на КИПИЛИЦА !!! Благодаря, "
Цитирам - " ...Dear Евстатиев Костадин,

Your ad has been successfully listed on http://www.bfra.bg with the following ID: 337.

You can view it and/or change it, if needed, on the following link: http://bfra.bg/index.php/bg/market/17-o ... anformator


Please note that your ad will expire on 07-19-2014. You will receive additional instructions on how to prolong you ad period.

Thank you for using our ad swap service!

73!

BFRA Web Team...."




Благодаря за съобщенията, но каква е тази мода на българин да пишете на английски. Стига с този модернизъм и чуждопоклоничество. Не се оправдавайте, че програмата ви е такава. Направете я, ако е такава, на българите да пишете САМО НА КИРИЛИЦА И С БЪЛГАРСКИ ТЕКСТ !!

73 LZ1DJ !


73 LZ1DJ !

Това са писма до БФРА. Който се чуства отговорен МОЛЯ да корегира и отреагира на мнението ми. Очаквам отговор !



LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: възмущение

Мнение от LZ2AB » 19 юни 2014, 17:48

Здравей Коце,
предполагам не ,че не си разбрал за какво иде реч.
Представяш ли си пък ако това беше написано на
кирилица -на български на някой американски радиолюбител
член на ARRL от тяхния админ.........
Сигурно той нямаше да разбере за какво става въпрос
и щеше да е в по-голям шок от теб и мен....HI !
73!на всички и тези които му разбират да покажат уважение
и към нас "простите" българи стига сме се кланяли на тоя и оня!!!!!!
LZ2AB Кръстю



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: възмущение

Мнение от lz1hst » 19 юни 2014, 17:50

Привет,

Това е автоматично генерирано съобщение, генерирано от платформата на форума или сайта, тоест никой не го е писал лично, от клавиатурата до теб. Повечето софтуери поддържащи форуми като нашият са разработени на запад, и въпросните автоматични съобщения се генерират на английски и немски ...такава е платформата просто.

Всичко може да се преведе, но е необходимо доста време и усилия.

Така че, не го приемай лично - няма нужда чак от възмущение.

С Уважение,
Венци



LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ1DJ » 19 юни 2014, 18:08

Не случайно кирилицата е приета официално в ЕС. Даже и на евробанкнотите фигурира, а пък както за нас така и за останалите има пренодач. За ЛЗ нека да се пише на БЪЛГАРСКИ, може и да съм краен в мнението си, но все пак съм БЪЛГАРИН !
73 LZ1DJ



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ4ZD » 20 юни 2014, 16:55

LZ1DJ написа:" ...Dear Евстатиев Костадин,
Your ad has been successfully listed on http://www.bfra.bg with the following ID: 337.
You can view it and/or change it, if needed, on the following link: http://bfra.bg/index.php/bg/market/17-o ... anformator
Please note that your ad will expire on 07-19-2014. You will receive additional instructions on how to prolong you ad period.
Thank you for using our ad swap service!
73!
BFRA Web Team...."
Това е автоматично генерирано съобщение и гласи (не съвсем дословен превод, моля за извинение)
...
Вашата обява беше успешно добавена в списъка на http://www.bfra.bg със следния идентификатор: 337
Вие можете да я видите и/или промените, ако е необходимо, на следния линк: http://bfra.bg/index.php/bg/market/17-o ... anformator
Моля забележете, че Вашата обява ще изтече на 19 юни 2014 г. Вие ще получите допълнителни инструкции как да продължите този период на обявата.
Благодарим Ви, че използвахте нашия "Базар"
73!....
За съжаление както написа и LZ1HST, не всичко е преведено на български.



LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ1DJ » 20 юни 2014, 17:40

Здравей Злати,
Да, разбрах каква е работата. Аз веднага сложих текста на преводача и в общи линии ми стана ясно. Ядосах се, че където се обърнеш, било на реклами, било за някои документи, все ни принуждават да пелтечим и сричаме на чужд език, пък нали знаеш ...дърт турчин ходжа не става... хи хи. Нейсе, ядосах се и затова така го написах както го почуствах. Дано се видим на Горна Арда и да си поприказваме както на миналите сбирки. Поздрави за семейството и ...до скоро !

73 LZ1DJ Коста !



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ4ZD » 20 юни 2014, 21:49

За съжаление няма да се видим, както стана и с идването в Казанлък - работата стана в пъти повече и плановете за Родопите пропаднаха. Останаха два свободни уикенда, единия е утрешния и неделния ден, а другия в края на юли. Вероятно ще посетим Родопите точно тогава, но няма да съвпадне с радиолюбителския събор.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: възмущение

Мнение от lz1fj » 21 юни 2014, 02:05

Преди време LZ1HK, Светозар след ежеседмичния радиолюбителски бюлетин зададе въпроса: Защо сайта на БФРЛ започва с логото на софтуера JOOMLA, и под него с 2-3 пъти по-ситни букви и сгъчкано е името на федерацията? Защо сайта на БФРЛ не започва с името на федерацията? Софтуери за създаване на сайтове много, а БФРЛ е една (засега)!
Допълвам въпроса - там, доста обширно, е и логото на фирмата за услуги NURTS. И в сравнение с тези две, по същество реклами, дребничко, потиснато, срамежливо, като Мара Пепеляшка отдолу се чете и радиолюбителското понятие Bulgarian Federation of Radioamateurs.
Тия от NURTS може и спонсор да са, но и така да е - спонсори много - федерация - една! ЗАСЕГА!
LZ1FJ



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от lz1dot » 02 юли 2014, 10:19

Ами бива някой да се наеме да направи една тема за бойна слава!?!
И да преведе някой друг модул :)

П.С. Тъй като не знам кои модули се позлват в сайта, то бива някой да ги посочи в една тема и да се преведат. Също така мейлите ги има на сайта на Joomla, бива и там някой да отдели малко време да ги преведе, пък и други колеги ще са благодарни... Ама май, като трябва да се свърши нещо, то на никой не му се занимава :mrgreen:


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: възмущение

Мнение от lz1yq » 02 юли 2014, 14:14

Ами вместо да давате акъл какво трябва да се направи защо не го направите вие??????? То така е много лесно , вие не сте ли членове на тази "Мара пепеляшка", защо не вземете да направите нещо, а не само да се дава акъл, или си мислите че като си дадете прословутия членски внос и готово.

73!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ1FW » 03 юли 2014, 07:04

Смешно и тъжно. На някои явно това им е малко, та се стараят да стане и обидно и срамно...

Хората искат да се заменят няколко букви в HTML кода. Ето тук:
Изображение

Какъв е проблемът да се заменят няколкото буквички и най-накрая да се появи емблемата на БФРЛ на сайта на БФРЛ?



lz1dot
Мнения: 55
Регистриран на: 11 юли 2010, 00:05
Местоположение: Стара Зсгора
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от lz1dot » 03 юли 2014, 19:16

Всъщност по кода не трябва да се бара ама това е друга тема на разговор. Що се касае до буквичките, то предполагам се свежда до момента (време, средства, смисъл), като "смисъл" няма при положение, че ще се сменя темата, ако се смени де... Друго, което ще се получи от смяната на тези буквички, е че ще трябва да се допишат още х5 толкова буквички в CSS-a защото съм 99% сигурен, че шапката ще се счупи, а както споменахме "смисъл" няма :)

Аз викам да се придържаме към максимата "Трай бабо за хубост" и нещата ще се случат... А и при все, че не ми е известно някой да е предявил желание да помогне/направи въпросната тема, то тя ще е е факт тогава, когато се намери времето и желанието тя да се случи. И да не забравяме все пак, че голяма част от федерациите в чужбина и това нямат (Да не давам примери за такива...) Също така е добре да се помисли, че това е така поради факта, че до преди няколко месеца нищо съществено не е барано и логичния край беше несъвместимост (дизайн, версии, модули, плъгини и прочие).

Не мисля, че тема №1 към момента е как изглежда сайта... Има далеч по-важни неща в живота от една визия.

И все пак да си кажа, че и аз подкрепям идеята и трябва да се сложи логото, било то и не с подобаващия му размер и вид....


Ако не съм себе си, кой ще бъда аз?
Ако съм сам за себе си, какво съм аз?
Ако не сега, кога?

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ1FW » 03 юли 2014, 19:27

Абсолютно съм съгласен, че не това е тема номер едно. Ама все пак дразни.

Ако не трябва да се пипат буквичките по някаква причина (макар честно казано да не разбирам как може да се счупи нещо)- нека просто заменят файла joomla_black.gif с файл, съдържащ картинка на логото на БФРЛ.

Начини много.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: възмущение

Мнение от LZ1FW » 31 дек 2014, 10:23

Бавничко се правят промените - на месец по буквичка, но по-добре късно отколкото никога.
Можело значи.
:D

Изображение
LZ1FW написа:Смешно и тъжно. На някои явно това им е малко, та се стараят да стане и обидно и срамно...

Хората искат да се заменят няколко букви в HTML кода. Ето тук:
Изображение

Какъв е проблемът да се заменят няколкото буквички и най-накрая да се появи емблемата на БФРЛ на сайта на БФРЛ?



Отговори