Предложение към екипа на форума

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
LZ1LGG
Мнения: 45
Регистриран на: 14 ное 2010, 10:04
Местоположение: KN12QR
Контакти:

Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1LGG » 24 окт 2012, 10:30

LZ3NY написа:
LZ1LGG написа:Моя милост и VPT-то управляваме форуми с общо > от 50К членове от години(с превес към VPT). Покажи ни нещо което не знаем.
Я разкажи. Интересно ми е как постъпвате като дойде някой във форума и почне да ви скача на бой? Дайте някой линк към такава ситуация да вземем да се научим и ние как да постъпваме.
Или дойде някой и почне да си лъска имиджа под два три чужди ника оплювайки всичко чуждо. Този случай също е интересен.
Или може би ако почне някой да ти "редактира" мненията? И за това е добре да кажеш как постъпвате.
Никога не е късно да се научим. Имаме желание.

Колкто до водените цели дискусии от едно и също лице с различни никове в свободната зона няма да коментирам..

73!
  • * Когато се стига до препирни между 2ма потребители се предупреждават до 2 пъти и след това се наказват и двамата. За предупреждения си има система в phpBB;
    * Темите могат да се заключват за известно време или постоянно, а не да се трие безугледно постове в тях и да стават поводи за кавги и форумни сапунки;
    * Към новите потребители може да се постави изискване n-брой мнения одобрени от екипа и тогава да могат да пишат в свободната зона например;
    * Софтуера на форума трябва да се ъпдейтва поне 1 път годишно;
    * Трябва да има линк към правилата на форума, и това да са правила а не 2 изречения в които пише "Съгласен съм с действията на Администраторите" в резюме;
    * Трябва да стане ясно че ако това е форум на БФРА тук позицията на БФРА тежи повече, отколкото на Админите. Редно е и УС на БФРА да има право да редактира съдържанието.
ПП: Не нямам желание да админствам тук, на другото място ми е достатъчно.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ3NY » 24 окт 2012, 15:20

LZ1LGG написа:
  • * Когато се стига до препирни между 2ма потребители се предупреждават до 2 пъти и след това се наказват и двамата. За предупреждения си има система в phpBB;
    * Темите могат да се заключват за известно време или постоянно, а не да се трие безугледно постове в тях и да стават поводи за кавги и форумни сапунки;
    * Към новите потребители може да се постави изискване n-брой мнения одобрени от екипа и тогава да могат да пишат в свободната зона например;
    * Софтуера на форума трябва да се ъпдейтва поне 1 път годишно;
    * Трябва да има линк към правилата на форума, и това да са правила а не 2 изречения в които пише "Съгласен съм с действията на Администраторите" в резюме;
    * Трябва да стане ясно че ако това е форум на БФРА тук позицията на БФРА тежи повече, отколкото на Админите. Редно е и УС на БФРА да има право да редактира съдържанието.
ПП: Не нямам желание да админствам тук, на другото място ми е достатъчно.


Излиза, че демокрацията в този форум идва малко в повечеко отколкото трябва! Ще го отчета като грешка.
Членът на УС на БФРЛ - LZ3AI е официалният администратор, собственик и отговорник на този форум и може да прави с него каквото пожелае, когато пожелае и както пожелае.

73!
п.п. БФРА няма.


Value has a value only if its value is valued.

LZ1LGG
Мнения: 45
Регистриран на: 14 ное 2010, 10:04
Местоположение: KN12QR
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1LGG » 24 окт 2012, 15:58

Мисля че вече знаеш отговора.
Който допусне да се случат онези грозни картинки, той е виновен. Така мисля.
Попита ме какво правим, казах ти. Дано не се изтълкува като опит за месене във работата на Форума.



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz3nn » 25 окт 2012, 17:36

Към администратора на форума:

Съобщението в свободната зона:
Тук можеХте да пишете, ако нямате регистрация във форума. Благодарение на LZ1WDX/banned вече няма да пишете тук.
противоречи на всякакви етични норми!!!
Моля, свободната тема да бъде СВОБОДНА или да просто да се изтрие.
С тези своеволни правокации, Администратора на форума не знам какво цели, но нещата хич не са добре. Не може да се отправят подобни квалификации от него.
LZ3NY ясно и точно формулира какви са му били идеите, при създаването от него на настоящият форум - в никакъв случай целта не е била за създаване място на нападки и реваншизъм.

Виктор - LZ3NN



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ3NY » 25 окт 2012, 17:53

Аз заключих свободната зона, защото се минават всякакви етични граници вече.
Сега ще я махна изобщо.

73! LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz3nn » 25 окт 2012, 18:39

OK! Махни я, но не мери с двоен аршин.
Не може да се заключва темата, че някой е пуснал безобидено закачливо стихче.
На форума може да се намерят огромно количество, къде къде по злобни стихчета и подмятания, в свободната зона (а й не само там)към БФРЛ, към мен и доста други. При тези случай, необяснимо защо сме абсолютно толерантни и търпими ......
Това няколко пъти вече се споменава, но нещата си продължават все така еднополярно, което е някак си абсурдно.

Виктор - LZ3NN



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ3NY » 25 окт 2012, 20:21

Самите те малко по-нагоре споменаха, че в техния форум демокрация няма. Защо във форума на БФРЛ трябва да има? Който не му изнася да не чете. Защо си губят времето тук не знам.
Проблема е че станаха прекалено много "оаканите" работи и някой цели този форум да иде в небитието за да не четат "някои" хора. Ако това е целта Тони знае къде му е шалтера.

Колкото до аршина, да - прав си. Дал съм права на хората на които имам ПЪЛНО доверие и знам че са честни. Ако не сте съгласни с това, ми отнемете правата и правете каквото искате. Но няма да търпя да се подиграват с когото и да било от администраторите. Хората си губят личното време и нерви, за да чистат оаканото от останалите и заслужават поне малко уважение. Не може някой, който се е регистрирал вчера да тръгне да прави целия форум на маймуни и всички да му се кланяме. Той същия скоро се опитваше да ни убеждава и че има едни по-радиолюбители от други по-нерадиолюбители. Не може някой, който е изгонен от тук заради възпитанието му да го изкарваме едва ли не мъченик.

Опитах с леко, не става.

73! LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

LZ1LGG
Мнения: 45
Регистриран на: 14 ное 2010, 10:04
Местоположение: KN12QR
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1LGG » 25 окт 2012, 21:37

LZ3NY написа:Самите те малко по-нагоре споменаха, че в техния форум демокрация няма. Защо във форума на БФРЛ трябва да има? Който не му изнася да не чете. Защо си губят времето тук не знам.
Кои сме "те"? Ако може по-рочна дефиниция.
LZ3NY написа: Проблема е че станаха прекалено много "оаканите" работи и някой цели този форум да иде в небитието за да не четат "някои" хора. Ако това е целта Тони знае къде му е шалтера.

Колкото до аршина, да - прав си. Дал съм права на хората на които имам ПЪЛНО доверие и знам че са честни. Ако не сте съгласни с това, ми отнемете правата и правете каквото искате. Но няма да търпя да се подиграват с когото и да било от администраторите. Хората си губят личното време и нерви, за да чистат оаканото от останалите и заслужават поне малко уважение. Не може някой, който се е регистрирал вчера да тръгне да прави целия форум на маймуни и всички да му се кланяме. Той същия скоро се опитваше да ни убеждава и че има едни по-радиолюбители от други по-нерадиолюбители. Не може някой, който е изгонен от тук заради възпитанието му да го изкарваме едва ли не мъченик.

Опитах с леко, не става.

73! LZ3NY
Най-лесно е да дропнеш форума, можеш и да го спреш за известно време. Ако може, да не филтрираш 80ти порт както беше когато се продаваха ваучерите.
Уважаеми LZ3NY,
когато (и койото) е приел да бъде админ на форум трябва да е наясно че няма стари и нови потребители. Има потребители. Такива неща както последните няколко месеца не е редно да се допускат. Също така е много трудно с малък екип от админи и модератори да се прави това, защото тук страстите са сериозни. Но пък и навсякъде другаде са. И в бг-мама, и в офроуда, и в акваристиката и в готварските форуми. Там са повече хора обаче.Това че вярваш безрезервно на познати и приятели е супер, но за съжаление трябва да ти кажа че понякога точно такива хора те подвеждат зверски.
малко редакция: продължавам че и младите, и старите, и тези с 2 и тези с 3 букви са по-образовани и ерудирани от обчайното, нищо че писанията тук вкарват определен размисъл
Аз дойдох тук за да търся информация, както казваш, на родния език. Има добри неща. Трябват повече хора и повече инициативи както антенната работилница преди време или скаутите. Не винаги става с четене, понякога трябва някой който го е правил, каса бира и "майката". От затворен форум няма никой полза. Всяко хлапе от "Попов", колкото и малко да са четящите напоследък като види това просто ще ходи във форума за чалга при кифлите.
Нека да не допускаме това да се случи! Ок, направили сте форума но става така че напоследък има много често хора, които ходят на изпит в КРС. Нека да не гоним новите членове, а да направим така че хобито да се случва заедно.

73,
Лъчо LZ1LGG, гордо опериращ китайски поялник, джип, ксантия, купчина въдици, AS, джобен APRS на телефона, купчина виртуалки и реални машини. И на 40 продължаващ да е любопитен :)



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz3nn » 25 окт 2012, 22:36

Митаци,
Не е проблема да се отнемат правата на тоя или оня - това е най-лесно и не това е целта.
Нали сам казва, че не може да търпиш подигравки към администраторите, а в същото време, позвляваш самите администратори и някои други, многократно да прекрачват границите на търпимост и това им държание явно се толерира без всякакви забележки.
За съжаление форумът се превърана в основна арена за организирани действия за дезинформация, манипулации и атаки към БФРЛ. Може би като част от плана срещу БФРЛ е с тези правокативни дейстия, да му се дръпне шалтера и после да се надеаде вой от тази малка група недробожелатели.
По начина, по който се администира, този форум създава предимно интриги и правокации а както сам каза не е било това целта, когато си го съзавал преди години.
Направи анализ кои винаги създават напрежението!!! Когато част от незаслужено обидените и засегнати започнат са се защитават и изказват мнение, напоследък започна саморазправа с тях, което е никога до сега не се е случвало. Съгласен съм, че тона не винаги е бил коректен, но както ти казах не е нормално да се гледа с двоен аршин.
"Дебелашките" шеги, които се случиха, също не са средство за разрешаване на споровете и на мен изобщо не са ми по вкуса, но си признай, че имаше доста правокации, за да се стигне до там. Няма никакъв смисъл да си ги мерим.
Доколко за времето, нервите и т.н. - не бива да правим такива сравнения, аз съм сигурен, че много други могат да претендират, че са отделили много повече, време, нерви и .... за радиолюбителството, но това не им дава право на тях и другите да се държат като 'господ' .
Вместо да се радваме, че в последните години, покрай УКВ-то се запалиха и станаха правоспособни радиолюбители много млади хора - на тях се гледа някак си с пренебрежение. Мога да дам доста примери на хора, които покрай УКВ-то се увличат постепенно и по късите вълни, схмотехниката и т.н. - и какво по-хубаво има от това. Този егоизъм или незнам какво да го нареча на т.н. 'стари радиолюбители', със сигурност не спомага за увеличение на радиолюбителското семейство.


Лека и приятна вечер на всички.

Виктор - LZ3NN



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1RF » 26 окт 2012, 10:57

LZ1LGG, би ми било интересно каква щеше да бъде реакцията ти, ако срещу теб бяха скочили, така както срещу мен и то хора, които не те познават.
Такива неща както последните няколко месеца не е редно да се допускат.
Е, абсолютно си прав. Според мен това се и опитва да прави администарцията на ТОЗИ форум. Така както предполагам правиш и ти в този, който администрираш.

И бих искал да ти кажа две думи за „ние” и „те”, макар че въпросът ти е към Митко. Радиолюбителското движение е от много години. Повечето от нас с по-дълъг стаж сме се и учили и възпитавали в тези среди и винаги сме били приемани като равни. Основното винаги е било уважението ни към тези, които са преди нас и не заради годините или имуществения им ценз, а просто поради факта, че те са имали повече ОПИТ. Това беше „тогава”. Вярно е, че днес нещата много бързо се променят, но конгломерата радиолюбителски дейности е огромен и не е само репитри, APRS или радиозасичане. Така, че за обмяната на опит, информация и практики основно според мен е културата на общуването. И да казваме не само какво искаме, а и защо го искаме.

А на Виктор бих припомнил, че същият този форум критикуваше много по-яростно и предишното ръководство на БФРЛ. Значи когато форумът критикуваше или искаше отговор от предишното ръководство той беше „добър”, сега когато се критикува и се искат отговори от настоящето ръководство той е „лош”. Да ти припомня ли как колега ог близките на София покрайнини беше тръгнал да се саморазправя с Митко за това, че му е направена забележка.
Така е при демокрацията, както можеш да питаш ти, така и теб ще питат. И ще трябва да отговаряш! .
Всички тези проблеми във форума нямаше да ги има, ако е налице разбирането помежду ни, ясните отговори на поставяните въпроси за да няма дезинформация, манипулации и атаки, както казваш. И да не забравяме, че всяко НЕПРЕМЕРЕНО действие ражда и противодействие, същото и по-голямо по величина и противоположно насочено.

И аз бих предложил на администраторите да се отвори раздел във форума, ако се приеме разбира се /може да се пусне анкета по този въпрос/ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ. И нека нито един въпрос не остава без отговор. Това ми се струва, че ще реши доста проблеми във форума.
И така....
На всички които ще участват в SSB CQWW през уикенда – УСПЕХ!
LZ7A ще отбележи участие паралелно с дегустация на младо вино.

73
LZ1RF



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1BJ » 12 ное 2012, 02:43

Вчера привечер видях, че бе писано в тази тема. Оставих го за четене за през нощта. Сега с удивление забелязвам, че няма нищо. Та взех да се питам дали не халюцинирам... Имаше ли писано или съм сънувал... И ако е имало, защо е изтрито???



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1BB » 12 ное 2012, 03:35

LZ1BJ написа:Вчера привечер видях, че бе писано в тази тема. Оставих го за четене за през нощта. Сега с удивление забелязвам, че няма нищо. Та взех да се питам дали не халюцинирам... Имаше ли писано или съм сънувал... И ако е имало, защо е изтрито???
Нито сънуваш, нито халюцинираш. От вчера привечер до сега в тази тема са изтрити 56 реклами за удължаване на мъжки атрибути, 42 за уголемяване на женски бюстове, 118 за евтина виагра и 71 на други теми. За щастие на всичко изтрито се пази копие. Кои от всички те интересуват, за да ти ги изпратя на ЛС?



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1BJ » 12 ное 2012, 04:35

Става въпрос не за спама, а за истински съобщения. Запомних, че LZ3NN бе писал. Имаше и други. Не съм чел подробно...
Какви са критериите за триене?



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz1yq » 12 ное 2012, 09:03

Здравейте, прекалената демокрация се разбира погрешно и се превръща в слободия.Член съм на един форум /VW .BG/,там това го няма,всяко постване минава през админ който го одобрява, освен това има над 100 теми и никой не пише там където му падне.Предлагам да се поучим от тях.

73! LZ1YQ



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz3nn » 12 ное 2012, 11:30

Моля, администраторите на форума на видно място по удобен за тях начин да публикувата правилата, по които се ръководи този форум. Ако го има някъде из менютата един линк в една нова заключена тема също ще свърши работа.
Нека всички ги прочетат, да спазват и да има някакъв ред а не произвол.
Това вече може да се тълкува като 'нареждане свише'.

Виктор - LZ3NN
Предсдтел на УС на БФРЛ



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1RF » 12 ное 2012, 11:54

http://forum.bfra.org/ucp.php?mode=terms

Ако някой не го е забелязъл, но това е от доста дълго време във форума.

lz1rf



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ3NY » 12 ное 2012, 12:16

lz3nn написа:Моля, администраторите на форума на видно място по удобен за тях начин да публикувата правилата, по които се ръководи този форум. Ако го има някъде из менютата един линк в една нова заключена тема също ще свърши работа.
Нека всички ги прочетат, да спазват и да има някакъв ред а не произвол.
Това вече може да се тълкува като 'нареждане свише'.

Виктор - LZ3NN
Предсдтел на УС на БФРЛ

Викторе,

Имаш си отговорник като слънце по тази дейност в УС. На него може да нареждаш колкото искаш.

Искам да питам нещо. Може и да не ми отговаряш.
1. Как така след като едно "лице" от форума беше баннато за заплахи към същия форум и вече няколко пъти се срива сървърчето на БФРЛ от DOS атаки?
2. Как така този форум изкара толкова години разчитайки само на възпитанието на потребителите си и изведнъж от 2 месеца стана изключително належащо условията да бъдат на видно място.


73! PA8ZB
пп. Това е последния мой постинг в този форум. Моля администратора за премахне правата ми от него.


Value has a value only if its value is valued.

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от LZ1BB » 12 ное 2012, 12:20

lz3nn написа:Моля, администраторите на форума на видно място по удобен за тях начин да публикувата правилата, по които се ръководи този форум.
Има ги правилата написани на български език. Предполага се, че всеки ги е прочел, защото с натискането на бутона "СЪГЛАСЕН СЪМ" удостоверява това. Ако не го е натиснал просто няма как да се регистрира във форума. Ако ги е забравил, може да си ги припомни. Сложих ги и в отделна тема ТУК!



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Предложение към екипа на форума

Мнение от lz3nn » 12 ное 2012, 13:49

Митаци,
На теб винаги ще ти отговарям, понеже заслужаваш и дори да не сме винаги на едно мнение, не означава че не те уважавам - напротив!!


1. Как така след като едно "лице" от форума беше баннато за заплахи към същия форум и вече няколко пъти се срива сървърчето на БФРЛ от DOS атаки?

Нямам представа - може би първият път е бил правокиран (което не го оправдава, ако той има отношение към събарянето на сървъра). Пак повтарям нямам представа кой прави атаките, но със сигурност LZ1WDX няма отношение към отключването на форума и пълненето му със спам в последните дни - тук нещата Сашо Караджов много ясно ги описа.

2. Как така този форум изкара толкова години разчитайки само на възпитанието на потребителите си и изведнъж от 2 месеца стана изключително належащо условията да бъдат на видно място.

Е точно това и аз няколко пъти повтарям - нека да видим какво се е променило в тези последни няколко месеца. Някак си лично аз виждам това напрежение с появата на нов администатор на форума. Поне поведението на LZ1BB показва това. Основна част от атаките и напрежението тръгнаха от него и затова ми се иска да направим среща и да видим къде е проблема. Преди никой не си позволяваше да трие нормални мнения.


По отношение на правилата във форума:
Много хубаво, че се пуснаха първоначалните условия, с които всеки се съгласил при регистрацията. Това е много добре като начало - те обаче не са пълни и редно администраторите да помислят и да се допълнят с няколко много важни въпроса:
1. Може ли да се откаже регистрация на лицензиран радиолюбител - ако може при какви условия;
2. Какъв точно е реда при нарушаване на етичните норми в зависимост от тежестта на провинението:
- предупреждение;
- баннване за определен период;
- изгонване за винаги;
3. Може ли и администратора да трие мнения на потребителите, при положение, че те не противоречат на условията на форума и са с добър тон - ако може при какви условия и защо. В общите правила много ясно няколко пъти е подчертано:
Вие разбирате, че всички съобщения на тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите, модераторите или уебмастъра (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно те не носят никаква отговорност.

4. Сигурно има и още ....



Отговори