Търговски съобщения в "БАЗАР"

Ако имате предложения за развитието на сайта, мястото им е тук.
LZ1ZJ

Търговски съобщения в "БАЗАР"

Мнение от LZ1ZJ » 27 апр 2016, 15:43

Уважаеми администратори,
Това по другите форуми е табу и следва незабавен "БАН", на този който го е публикувал!
Соъбщения с явно търговска цел са недопустими.
Отдавна в този форум трябва да се променят правилата, като преди това се предложат за обсъждане.
Моля Ви, вземете се в ръце!

http://bfra.bg/bg/market/17-others/2751 ... promotziya

lz1yq

Re: Търговски съобщения в "БАЗАР"

Мнение от lz1yq » 27 апр 2016, 15:56

Съгласен съм със Славейчо, ще помоля админите по възможност да преглеждат поне от време на време базара и при такива обяви да се махат, такъв беше случая и с продаването на дипломи за средно и висше образование.

Крис

LZ4ZD
Site Admin
Контакти:

Мнение от LZ4ZD » 27 апр 2016, 16:16

Уведомил съм Веско Котаров (LZ5VK) за обявата и вероятно ще я изтрие, когато се появи на линия.

Само да отбележа, че модераторите и администратори във форума не сме такива и в базара (това са различни платформи с различни бази за потребители). Незнам друг освен Веско има права в базара.

LZ1KH

Мнение от LZ1KH » 27 апр 2016, 16:42

Скоро сезирах администратора за един куфар, който се продава във форума:
http://bfra.bg/bg/market/17-others/2676 ... agazh-gred
Отговорът беше, че този куфар можел да има и радиолюбителско приложение - например за транспорт на апаратура за полевия ден.
Та и тези парапети от новия "сюрприз" може да имат радиолюбителско приложение: Да се държи нашего брата за парапета на терасата, избирайки най-подходящото място за нова антена на двора... :D
А иначе, и аз имам няколко куфара за продаване, но ще ги предложа на по-подходящо място...

LZ1MDK

Мнение от LZ1MDK » 31 юли 2021, 18:04

Здравейте, Предлагам на обсъждане да се въведе следното условие за ползване на пазара:

Един потребител да има ограничен брой действащи едновременно обяви за продажба.

Оставям числото на дискусия.
Ще се подобри прегледността, търсенето и ще се изчисти пазара от спам обяви. Ще стимулира предлагащите да си организират по добре съобщенията.

Преброих действащи обяви от един абонат - 139Бр. едновременно ?

Поздрави! LZ1MDK Кирил

lz2pep

Мнение от lz2pep » 01 авг 2021, 15:34

До 5 обяви месечно и регистрация единствено с инициала си.....примерно.
Този когото имаш предвид продава същите неща и в OLX или Bazar.bg не помня :lol:
Настоящия "базар" е заприличал на Илиенци 3 :D .

LZ2HR

Мнение от LZ2HR » 01 авг 2021, 20:47

Какъв ви е проблема ???

lz1yq

Мнение от lz1yq » 05 авг 2021, 19:13

Аааааааа, не тъй с лошу. Теменужкъ шъ умре от глад :lol: :lol:

LZ1MDK

Мнение от LZ1MDK » 22 окт 2021, 09:50

Здравейте, потребител съм на базара, чета и пускам обяви. Според мен липсват малко правила и ако ги има не се спазват. За сега няма ограничение в брой публикувани обяви от един потребител.
Предлагам да се въведат:
1. Ограничение за брой Eдновременно действащи обяви (не месечно) - 10бр. за 1 потребител.
2. Да има пререгистрация на потребителите в пазара - да са с опознавателен знак -личен инициал (може и не български) - все пак базара е на федерацията.
3. Обявите да са придружени видно с опознавателния знак за всяка снимка - както е в qrz.com.
4. Да се ограничат текстовите изказвания на мнения, коментари - затова е форума.
5. Да се въведе в раздел - Над 30г. и всичко над тази възраст да се публикува там.
6. Ако има възможност за избора визуализация да се въведе опция обратна на сегашната - кой раздел, или потребител да не се показва, а всички останали да се виждат, сега може да избереш раздел или потребител чийто обяви да разглеждаш.
7. Да има някъде публикувани актуални правила за базара, и да се приемат на отчетното събрание на федерацията, както правилата за работа на QSL бюрото.
8. Да се изясни кой е системния администратор, модератори.
9. Публикуването на обява да е платено - символично 10ст, (аналогия с пращане на QSL през бюрото) ( при 160 обяви пускани ротационно, автоматично ще настъпи саморегулиране)

Това са предложения до администратора и всички колеги, Моля за мнения.
Поздрави! Кирил LZ1MDK

LZ3NY
Site Admin
Контакти:

Мнение от LZ3NY » 22 окт 2021, 15:59

Здравейте
Предполагам се досещате, че Веско е сложил подходящ готов софтуер за обяви, който според него ще върши работа. В този ред на мисли, ако някой може да му предложи готов софтуер, който покрива изискванията ви, си мисля, че няма да откаже да го смени с него.
Погледнато реално, базара си е изживял времето. Сега с един телефонен разговор с момчетата от OLX може да направят категория Хам радио и да получим всички модерни търговски екстри на куп.

73! Митко
(всъщност на времето този форум също се пръкна с основната идея да играе ролята на базар :lol: Тогава нямаше Ибей. Нямаше и разни продавалници. Сега времената са други.)

Value has a value only if its value is valued.

LZ1MDK

Мнение от LZ1MDK » 24 окт 2021, 10:23

Здравейте,
прав си Митко, някои от предложенията зависят от софтуера, ами останалите?
Без някаква макар и малка регулация нещата ще са си все същите. Да е написано и публикувано някъде и прието от всички които са се регистрирали.
Администратора отговаря единствено за работата на софтуера, модератора за спазване на правилата които сега ги няма.
Поздрави.Кирил LZ1MDK

lz1yq

Мнение от lz1yq » 24 окт 2021, 16:43

Ааааа, Кире, не е така, както казва един изявен МОДЕРАТОР, ТОЙ САМО ЧЕТЕ, НЯМАЛ ПРАВА........защото така е най лесно. Иначе сме на едно мнение, правила трябва да има, контрол също и това се прави и от МОДЕРАТОР и от АДМИНИСТРАТОР. Има ги и двамата, ама няма желание. :P
73! Крис

lz1wdx
Контакти:

Мнение от lz1wdx » 25 окт 2021, 15:35

LZ1MDK написа:
24 окт 2021, 10:23
Администратора отговаря единствено за работата на софтуера, модератора за спазване на правилата които сега ги няма.
Поздрави.Кирил LZ1MDK
До секцията базар достъп има само Администратор !
Мисля че Митаци може да го потвърди ;)
Модераторите имат определени права и достъп само до форума но не и до базара.
lz1yq написа:
24 окт 2021, 16:43
Ааааа, Кире, не е така, както казва един изявен МОДЕРАТОР, ТОЙ САМО ЧЕТЕ, НЯМАЛ ПРАВА........защото така е най лесно. Иначе сме на едно мнение, правила трябва да има, контрол също и това се прави и от МОДЕРАТОР и от АДМИНИСТРАТОР. Има ги и двамата, ама няма желание. :P
73! Крис
В грешка си !!!
Нито един модератор няма права в секцията базар .

73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ3NY
Site Admin
Контакти:

Мнение от LZ3NY » 25 окт 2021, 19:01

Здравейте

Базара е модул към joomla софтуера използван за сайта на old.bfra.bg(?). До него има достъп само администратора на joomlata, която търкаля този сайт. Предполагам е Веско LZ5VK. Тези сайтове www.bfra.bg и old.bfra.bg нямат нищо общо с forum.bfra.bg, който е базиран на съвсем отделен софтуер phpBB с отделен администратор (в случая пак Веско), модератори и съвсем отделна база с потребители. Това е и причината, да не може лесно да се обединят потребителите на www.bfra.bg и на forum.bfra.bg - работят със съвсем различни софтуери използващи съвсем различни бази данни. На практика са съвсем отделни уебсайтове. Дори двете версии на сайта www и old са с различни софтуери и бази данни.

А колкото до правилата, мисля че наистина трябва някъде да го има черно на бяло, на самия сайт и всеки с използването на сайтовете автоматично да се е съгласил с тези правила. Админа и модераторите не са полицаи да преследват потребителите. Мисля, че още когато инсталирах първия phpBB за forum.bfra.org преди двадесетина и повече години, поправих дефолтните правила за форума и добавих, изискването потребителските имена да са инициалите на хората. Така че според мен специално за форума би трябвало вече да има активни базови правила. Само че може и да са само на английски :lol: Не знам, Веско дали го е преинсталирал, или само го е ъпгрейдвал. Може дори правилата още да си стоят тук. Аз повече от десет години не се занимавам с тези сайтове и доста неща съм забравил. А и много от тях са променени. Тук съм по-скоро като "почетен" админ, защото дефакто не мога да се логна в админ частта на форум софтуера :lol: А и не ми влиза в работата да го правя.

73! Митко
LZ3NY

Value has a value only if its value is valued.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 26 окт 2021, 15:40

lz1wdx написа:
25 окт 2021, 15:35
LZ1MDK написа:
24 окт 2021, 10:23
Поздрави.Кирил LZ1MDK
До секцията базар достъп има само Администратор !
Мисля че Митаци може да го потвърди ;)
Модераторите имат определени права и достъп само до форума но не и до базара.
lz1yq написа:
24 окт 2021, 16:43
73! Крис
В грешка си !!!
Нито един модератор няма права в секцията базар .
Ами защо няма Стефане, нали с Веско си подавате топката постоянно. Или пак ще почне едно оправдание, че няма смисъл от базара. Ами както казах и преди, закрийте и него, по лесно е вместо да се сложат правила и да се спазват.

lz1wdx
Контакти:

Мнение от lz1wdx » 26 окт 2021, 18:51

lz1yq написа:
26 окт 2021, 15:40

Ами защо няма Стефане, нали с Веско си подавате топката постоянно. Или пак ще почне едно оправдание, че няма смисъл от базара. Ами както казах и преди, закрийте и него, по лесно е вместо да се сложат правила и да се спазват.
Крис ще се повторя потретя и тн.
От базара в този му вид смисъл няма никакъв.
От доста време насам този "базар" обслужва само един човек и то е видно.
Към момента от 315 активни обяви 160 са на дамата с цветното име :mrgreen: то поне да продаваше нещо интересно на сносна цена да си замълча а то само скраб.
В този смисъл този "базар" е безполезен.
Има и куп други неща примерно снимките не се оразмеряват автоматично и а си смял да качиш снимка с малко по висока резолюция и от апаратурата ще се вижда само едно копче.
Другото което ме дразни - базара трябва да е за лицензирани радиолюбители а за търговците си има базар.бг олх и тн. платени платформи.
Трябва да има лимит за пуснати обяви от даден потребител не като сега от 300 обяви 160 на един човек.
Регистрацията в базара трябва да се прави само по опознавателен знак и да се одобрява от администратор който е способен да провери дали регистрацията е валидна.
И на последно място трябва да има ясно написани правила за ползването на базара.
Това което имаме в момента не е базар а разтворен хан и за това съм против да продължи да съществува в настоящия му вид.
Не бягам от отговорност бих се наел да администрирам базар ежедневно но не и в този му вид.
Дано този път бъда разбран.

73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz1yq

Мнение от lz1yq » 26 окт 2021, 19:16

В този си момент започна да ми харесваш, браво Стефане, все пак се радвам че с моята арогантност и остър език предизвиках положителни реакции. Сега е момента да се задейства механизма за промяна, дали да се затрие базара ( аз не съм съгласен) или да се променят правилата, правила който съществуват в всички останали сайтове за продажби. Разгеле стигнахме до нещо....

Крис

lz2pep

Мнение от lz2pep » 26 окт 2021, 19:19

В този случай ако няма друга опция софтуерна ...след едно обикновено Съобщение на страницата на БФРЛ, Веско може да орязва всички неспазили условията за регистрация с инициал и търговци...поне до решение на въпроса с базара.

lz5vk

Мнение от lz5vk » 27 окт 2021, 22:45

Веско също не се кефи на базара в този му вид.
Веско ако взимаше еднолично решения досега да е нанесъл корекции.
Веско обаче е член на УС на БФРЛ, на който между другото са членове и LZ1YQ, и LZ1WDX.
Веско от доста време се опитва да обясни на УС на БФРЛ, че е добра идея членовете на организацията да се възползват преференциално от ресурсите ѝ, включително и базара, но тази идея някакси не среща поддръжници (цитат на един "арогантен" член на УС - "'Бе това няма да стане!").
Всички членове на УС на БФРЛ (би следвало да) знаят, че еднолични решения няма.
Промените трябва да се гласуват и веднъж след като е ясно какво е гласувано за промяна, да се търси решение. Софтуерните решения са лесни, защото все пак софтуер се пише.

73!
Веско
LZ5VK.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 28 окт 2021, 15:37

всичко това което казваш Веско граничи с лъжа... Хайде да ми покажеш един протокол на който е повдигнат въпроса за промени в базара. Защото едно е да си проветряваме устата , друго е да си свършим работата. А до сега не са предлагани никакви промени в правилата за базара. Не си прави труда да променяш протоколи...и без това половината ги няма. Тъй че поредната твоя лъжа няма да ти помогне. И за последно да ти напомня, заради такива като теб и КВ мениджъра още преди 3 г. съм си подал оставката. Тъй че не се оправдавай като ощипана девойка. А що се касае за софтуера, да пише се лесно, ама ако чакаме на теб може да минат 3 мандата. :lol:

LZ2HR

Мнение от LZ2HR » 12 юли 2022, 20:48

Днес попаднах на следната обява :

Здравейте, Другари
See all ads from LZ1SSA
3.00 BGN
Description
Имаме нужда от малко тенол и 20 на десет ватови поялника на 12 волта.
Децата вече започват с един мой стар индукционен поялник чешки. Обаче им е трудно.
Тежък и голям е и е само един.

Помислих си защо да не им взема една - две макарички тИнол и 4-5 поялника.
Къде не съм дал 100-150 лева. Все пак идеята е благородна.

Реших да погледна кой е баткото (чичкото) LZ1SSA заел се с това.
Първият линк на който попаднах :

Радиолюбителски проект на стойност 2000 лева.
https://www.youtube.com/watch?v=6K8zvfOfBj8

Пляснах се по челото и всякакво желание за помощ се изпари на момента.
Вярно е че юли е горещ месец но някои ги е напекло повече.

Съжалявам за тона , но това е положението.

lz1yq

Мнение от lz1yq » 13 юли 2022, 08:48

Ужас. Адаш за това далеч от такива "Радиолюбители" В момента в който чух че шапките сложени на шпилките регулират капацитета натиснах палеца на долу.

73! Крис.
П.С. Явно човека търси изява...

LZ1MDK

Мнение от LZ1MDK » 13 юли 2022, 09:35

Здравейте,
само след три месеца се навършва една година от последната публикация във форума отнасяща се за работа и регулиране на базара.
Предвижда ли се някакво действие. Моля за информация?
73'Кирил LZ1MDK

LZ1ZJ

Мнение от LZ1ZJ » 13 юли 2022, 19:42

Кой да предвижда действие бре Кирчо?! Тези които 8 /ОСЕМ/ месеца не отчетоха LZDX контеста, та се наложи друг да им бърше задниците!!!! :mrgreen:
"Предвижда ли се....." ХА-ХА-ХА-ХА! :mrgreen:

lz1yq

Мнение от lz1yq » 01 авг 2022, 09:01

LZ1MDK написа:
13 юли 2022, 09:35
Здравейте,
само след три месеца се навършва една година от последната публикация във форума отнасяща се за работа и регулиране на базара.
Предвижда ли се някакво действие. Моля за информация?
73'Кирил LZ1MDK
Както се казва - кучето си лае кервана си върви"
Кире ще минат още три години и до тогава "теменужка" белким разпродаде целия си склад. Не виждаш ли , че цялата страница е боклук и половина. Няма дейност за която да има адекватна информация, освен базара и АРДФ. Няма КВ, няма УКВ. Погледни от кога не са упдейтвани членовете на федерацията, клубните членове. То да е само това, ама когато им се показват проблемите започват да вият като койоти , че се заяждаш с тях ( с УС ).
П.С. Славчо, ако не беше горещия ръжен още 8 месеца нямаше да се отчете.
73!

lz1rt

Мнение от lz1rt » 01 авг 2022, 17:28

Моля, моля, УКВ си върви, за всеки контест има напомняния, редовно се публикуват резултатите на
http://vhfcontest.bfra.bg/errors_june20 ... esults.htm
на всички участници се пращат мейли , щото на страницате е ..........
УКВ менажери по неволя - LZ1ZP LZ1RT

lz1yq

Мнение от lz1yq » 01 авг 2022, 19:19

Браво Руско, в такъв случай значи може и без УКВ мениджър...или трябва да се запълват празните дупки. Радвам се на теб и Жоро, предполагам и другите момчета УКВисти помагат.
73!

LZ2AB

Мнение от LZ2AB » 05 авг 2022, 15:04

От както Руско и Жоро е заеха с УКВ то
нема лабаво Благодарности.!

lz1yq

Мнение от lz1yq » 06 авг 2022, 20:29

Браво, така трябва.

73!

Отговори