LZDXC 2015

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 03 ное 2016, 14:28

LZDX 2014

LZA - LZ Station, Single Operator/Multi Bands/Mixed
Nr Call QSO Score
Total Conf Points Mult Total
1 LZ8E 3132 3025 4471 240 1073040
2 LZ1BJ 1998 1960 2526 152 383952

В края на ноември 2014г. прохождението над Разград беше
уникално.......аз съм свидетел! Дал Господ всеки му!



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 03 ное 2016, 14:38

Той чичо Мирчо си знае къде да дръпне килимчето.
73!



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1RF » 03 ное 2016, 14:43

Крис, LZDX 2014
LZA - LZ Station, Single Operator/Multi Bands/Mixed
Nr Call QSO Score
Total Conf Points Mult Total
1 LZ8E 3132 3025 4471 240 1073040
2 LZ1BJ 1998 1960 2526 152 383952
3 LZ1QN 1819 1781 2253 127 286131
и в старите, и в новите условия на LZDXC е записано, че важи правилото само за "един сигнал".
ясно е записано в т.7 от писмото на Веско и Бойчо : "... не можахме да му намерим категория ...".
7. Категорията на Милчо Миланов, LZ1RF е служебно променена на CHECKLOG с цел да се проверят и отчетат направените с LZ1RF връзки от други станции. Към дата 10.03.2016г. съдийската комисия не е разполагала с достатъчно данни за категория, в която да го класира.
Любо, четеш като дявола евангелието. В писмото няма твърдение за наличието на втори сигнал. Няма и доказателство за това.
а пише,
че липсата на демонстрация най-вероятно ще доведе до служебна промяна в категорията му.
Никъде в правилата няма условие, че демонстрацията на работата е елемент нужен при класирането. И защо това е поискано само от мен?
Затова дадох и примера с Боян. Един може да направи 3132 QSO без да се съмняваме, а друг не може да направи и 1900 без да искаме да ни докаже на практика как го прави. Алогично е. Значи има друг мотив за декласирането ми. Какъв можеш и сам да си отговориш.
А аз Боян не го обвинявам. Майстор е, положил е много усилия и е вложил много средства. Всички го признаваме. Но нека не се убива изкуствено желанието на други радиолюбители да се стараят да бъдат като него. Смятам, че за всички нас би било по-добре да има повече такива като Боян.

Бъдете живи и здрави!

73



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz2pep » 03 ное 2016, 19:38

Не искам да се меся , но мисля че е крайно време да се спре по този въпрос......
Човек като влезе във форума търси нови теми...нови мнения.....и т.н , а не да чете ....разни други работи...

Милчо ,смятам че си умен човек.....а се опитваш упорито да доказваш обратното.
Ако имаш въпроси и претенции има телефони и официална кореспонденция.
Не смятам че тук е мястото.......

73! Петър LZ2PEP



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz2be » 03 ное 2016, 20:02

Милчо, има още 3 седмици до LZDX. По-голяма полза ще имаш ако се заемеш с подготовката на техниките си, отколкото да се занимаваш с мен.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ6AJ » 03 ное 2016, 20:18

Милчо,

не ги ли дъвчим тия твои кахъри достатъчно дълго, че пак там кръжиш ?

кой бил искал да му демонстрираш, пък как ти не си искал да се излагаш ...
пък как Боян направил толкоз, пък как на теб не ти било "позволено" ...
и т.н.
не зная как е за мартенските Овни, но за априлските - подобни мрънканици са определено чужди.
естествено, че си свободен даже и да не четеш, камо ли да се вслушваш ... но ще повторя :
мисля, че отдавна не е в твой интерес да ровиш по въпроса.

предложението, което отправяш към Вальо LZ2XA е свежо, може и да ти донесе отговор "как се правят 3200 QSO за 24 часа ?".
отиваш в област, където ще си единствен LZ-участник, наежваш каквото е нужно над- и под покрива и "газ, на педалите!" ... но не докато се опекат пържолите, а точно 24 часа ... а преди това, май че беше необходимо да можеш да поддържаш за неограничено време 240 Q/h в морз рънър, контест или пайл-ъп режим ... при скорост, по-малка от 45 WPM ... доколкото става ясно от публикувания лог на LZ1RF - фасулска работа. а дали логът е твой, дали е на друг, дали е колективно дело ? ... аз предположенията си ги казах, няма смисъл да повтарям. виждам, че поне Крис ги е чел :D

73,
Любо

апропо - поздравявам те, че имаш "заслуги" за модернизирането на LZDXС-условията ! може и да не си сред авторите, но с лога и последвалого си поведение допринесе дългогодишните мъки да родят нещо по-добро от съществуващото.
при следващите безрезултатни напъни за бъдещи промени, може би ще плагеатствам LZ1RF - едно преместване в чек-лог за мен, но обновени условия за всички LZ. ей, че готино ! ... почти както го е казал Апостола.


73,
Любо

lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1qz » 03 ное 2016, 22:37

Здравейте,
нещо не мога да отворя условията за LZDX Contest 2016 в официалната страница на Контеста.Пробвах какво ли не
но все се отварят условията за 2015 година подскажете идеи как да прочета новите условия.
Кольо lz1qz



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 03 ное 2016, 22:44

Привет Кольо,

Условията са на следната страница: http://lzdx.bfra.bg/rulesbg.html.
Ако все пак там датата на провеждане е 2015-та, пробвай да изтриеш кеша на браузъра ти.


73!
Веско
LZ5VK.

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ2HR » 03 ное 2016, 23:25

Здравейте!

Отново съм изненадан..........

Аз понеже не разбрах, да попитам .

1. Защо в ALL BAND категориите има разделение по мощност, а в останалите не ?
2. Какво прави оператор с радио без САТ система ? Как да посочи в CABRILLO точните си честоти?(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО)
За толкова състезания сега това условие го срещам за първи път.
3. Аудио запис на целия контест ..... Също ново явление .(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО)
Извинете ме но това сякаш е прекалено.
Използвайте за контрол така наречените от Вас алтернативни източници и не занимавайте хората с ...........

73 и лека вечер !!!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ6AJ » 04 ное 2016, 00:57

Ицо, здравей !

дано и някой от съдийската комисия даде официален отговор,
дано всички тези допълнителни и уточняващи въпроси (които явно не са еднозначни като текст в новите условия), бъдат пренесени в подходящ вид в раздела FAQ на LZDXC.

ако те интересува моя личен коментар :
LZ2HR написа:... 2. Какво прави оператор с радио без САТ система ? Как да посочи в CABRILLO точните си честоти?(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО)...
прави връзки в състезанието (както и досега), изпраща си лога с една и съща честота (по принцип Кабрило изписва началото на използвания банд) и ако стигне до първо място в категорията си - няма да получи награда.
LZ2HR написа:... 3. Аудио запис на целия контест ..... Също ново явление .(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО)...
не е задължително ! Съдийската комисия може (има право) да поиска аудиозапис от участниците, заявили резултати за призови мяста в категориите си. същите "трябва" (аз го разбирам "са заинтересовани") да представят аудио записи ... и т.н.

по отношение на разделянето на LZ-категориите по мощност - моето мнение е по-нагоре в тази тема от днес.
помня, че бяха въведени преди миналогодишното издание, т.е. там промяна няма.

73,
Любо


73,
Любо

LZ1KU
Мнения: 25
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1KU » 04 ное 2016, 05:39

Здравейте и мен ме интересува с коя програма се прави аудиозапис на целият LZDX contest?

73!
Последна промяна от LZ1KU на 30 яну 2017, 22:13, променено общо 1 път.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ3NY » 04 ное 2016, 06:35

Здравейте
Моята категория за съжаление вече я няма.
Поздрави и ще се чуем по другите контести.
73! PA8ZB


Value has a value only if its value is valued.

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz3yy » 04 ное 2016, 09:24

Добро утро,

Много от организаторите на големи контести отдавна изискват точна честота в отчета: SCC, RDXC, CQWW и т.н.
Няма проблем да нямаш включен САТ, но се класираш след първите трима.
Същото се отнася и за аудиозаписите - ако си се прицелил в челната тройка, пишеш и запис, ако организатора поиска - пращаш и готово.

Стамене, много лека програмка е RECALL - има 30 дни безплатен период, след което се плаща мисля около 14 долара.
24 часов контест в МР3 формат е около 600Мб файл. Ако РС-то не се задъхва с контест програмата, която ползваш, то тази няма да я усети
като допълнително натоварване.
https://sagebrush.com/recall.htm
Има и цифрови рекордери на батерии, които можеш да включиш директно
към аудиото на радиото, но там риска е дали ще издържат батериите 24 часа, а и са доста по-скъпи.

73, Наско



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ5EE » 04 ное 2016, 11:00

Наско,
Software is like sex: it's better when it's free. Linus Torvalds
Няма ли лечение за тая програмка?



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 04 ное 2016, 11:00

LZ3NY написа:Здравейте
Моята категория за съжаление вече я няма.
Поздрави и ще се чуем по другите контести.
73! PA8ZB
Митаци,

Твоята категория винаги я е имало и винаги ще я има, просто за нея няма класиране и затова не е описана както в тези условия, така и в условията от предни години. Ще се радвам да се чуем на банда по време за LZDXC 2016 :)


73!
Веско
LZ5VK.

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ3NY » 04 ное 2016, 11:39

Здрасти
Ами напишете го. Няма да се изхабите за още три думи в условията. Когато условията не са ясни, а всичко е по подразбиране, не очаквай бум от участници. Зависи кой ще го подразбира. Един разбрал едно, за друг било нормално друго...

Щом ще има Checklog, ще се пусна да ви дам по някоя точка.

73!

п.п. Само като се сетя колко време и енергия хвърлих, за популяризиране на това нещо.


Value has a value only if its value is valued.

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz3yy » 04 ное 2016, 11:48

LZ5EE написа:Наско,
Software is like sex: it's better when it's free. Linus Torvalds
Няма ли лечение за тая програмка?
Лечение не съм търсил. Още една вече безплатна, знам колеги я ползват, но на мен ми се видя сложна и тромава:
http://www.audacityteam.org/

73, Наско



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz3yy » 04 ное 2016, 12:32

Именно, за един обикновен МР3 запис не си струва главоболието...Библиотеки, допълнения и т.н.
Виж за обработка на звука на викачката... 8)

В реален контест колкото са по-опростени нещата, толкова по-малък е шанса за издънка и по-голям за бърз ремонт/решение при такава.
Това разбира се е моя стратегия и не искам да я натрапвам никому...



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ3NY » 04 ное 2016, 12:42

Здравейте

Записвачката във WinTest е вградена. Предполагам и N1MM не е по-назад, но нямам особен опит с него.

Проблема тук е, че хора използващи обикновени щракалници за CW автоматически изпадат от класацията. Трябва да ползват от модерните интерфейси със саунд карта.

73!
p.s. явно сега е по-сложно с N1MM. Поне споре дтози блог.
http://www.gi4sjq.com/index.php/contest ... us-plugins


Value has a value only if its value is valued.

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1RF » 04 ное 2016, 13:04

Използвам намалението за още един въпрос. Не видях в условията да има ограничание колко максимално връзки могат да се правят по време на контеста за 1 мин. за 1 час или за целия контест? Също така не видях и условие претендент за класиране да е длъжен да демонстрира начина си на работа. И понеже разбирам, че това ще са нечии лични субективни решения предлагам от сега да се определи лимита на броя връзки, които всеки може да достигне. Та ако някой състезател достигне максимума да знае да спре и да не се хаби.
Или може би към условията трябва да публикувате и списък на кой състезател какъв максимален брой връзки ще му се признават, а може да публикувате и състезателите за които няма да има лимит, а даже може и още преди контеста да публикувате класирането. Така и така контестации не могат да се правят и решението ви няма да може да се обжалва. :mrgreen:

73



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 13:44

Връзки
Участниците следва да направят колкото се може повече връзки с други участници. Връзка с един и същ кореспондент може да бъде осъществена веднъж на CW и веднъж на SSB на всеки обхват.
При участниците в категории "Един оператор" няма ограничение в смените на обхват и/или вид работа.
При участниците в категория "Много оператори" е валидно 10-минутно правило за смяна на обхват и/или вид работа. Излъчване на друг обхват от второ (mult) работно място се разрешава само при осъществяване на връзка с нов множител. Смените на обхват на второто работно място са предмет на 10-минутно правило.
Само един сигнал може да бъде излъчван от участник във всеки един момент от времето!


Горното е извадка от "модернизираните" условия.
Според тази извадка, MULT станциите могат да правят множител на друг банд, но не едновременно
с RUN предавателя!
В други международни контести е разрешена едновременна работа, а в нашия не може!
Питам се, кой наложи това ограничение или пак е някакъв капан?

Павел



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 04 ное 2016, 14:38

Здравей Павка, не разбрах какво има неясно в условията.
Първо трябва да се разбере какво е Мулти станция, а после Мулти оператори
Мулти станция е работа с повече от две работни места / М/2, М/М /
при М/2 - имаш две радиа на два банда, излъчващи два сигнала едновременно, и евентуално трето радио само за Мултиплаери което вади мултита за трети банд като прекъсва един от Ръновете и може да направи общо 8 преминавания или четири връзки от единия рън и четири връзки от другия рън и после да почива до края на часа или до началото на следващия час. Пример- правиш връзки с мулти станцията връзки на трети банд като прекъсваш единия рън за да не се случат три сигнала едновременно до 25 мин от започналия час, през това време се следи софтуера който ти показва колко преминавания имаш до момента и като направиш 7 спираш и чакаш започването на следващия час.
Или преминаваш на другия рън и пак по същата схема. Ако даден рън мине на трети банд трябва да седи минимум 10мин. Рън станцийте могат да бъдат по няколко на банд но само единия да предава / един сигнал/ , ако другите радиа на същия банд има готовност да прави контакт то това става с прекъсване на ръна за да няма два сигнала едновременно. До тук с М/2
Мулти оператори : един трансмитер на един банд прави рън , друго радио може да е на втори банд и да прави само Мултиплаери / червените и зелените станции в банд мапа при N1MM/ други или повече радиа могат да са на рън честотата с първото / инбанд радио/ но да правят връзки като прекъсват рън радиото за да не се случат два сигнала едновременно. Хай де сега да ми кажеш какъв е проблема и дали съм обяснил правилно. Надявам се да съм бил полезен.

73! Крис



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 04 ное 2016, 15:00

Явно Павел не е следил условията на LZ DX Contest внимателно. Това правило съществува от над 5 години :)
...но чукча писател, чукча не читател ...


73!
Веско
LZ5VK.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 15:56

Благодаря за разясненията!
Вече ми стана ясно, че MULT предавателя може да прави само
мултиплеъри, на друг банд, различен от банда на RUN предавателя,
като прекъсва RUN предавателя и спазва правилото за 10 мин., т.е.
втория мултиплеър може да го рабори 10м. след първия на друг диапазон....!

зададох въпроса си, защото съм се объркал от руснаците:

5.3. Для подгруппы MOST (много операторов) действует "10-минутное правило" смены диапазона. Начало работы на новом диапазоне определяется по времени первой связи с корреспондентом на этом диапазоне. В любой момент времени станция может излучать только один сигнал. Исключение: два одновременных сигнала на разных диапазонах могут излучаться в случае, если на втором (но только одном) диапазоне проводятся связи, дающие новые множители. Диапазон для взятия множителей также может меняться не ранее, чем через 10 минут после проведения на нем первой связи.

Благодаря!

Павел



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 16:57

lz3sf написа:
lz1fy написа: В други международни контести е разрешена едновременна работа, а в нашия не може!
Питам се, кой наложи това ограничение или пак е някакъв капан?

Павел
Здравей Павле,
Я сподели точно кой международен контест визираш? Че аз лично не си спомням нещо да има такова разрешение.

П.П. Това "разбиране" за мулти(нещо си) обяснява много напъните на г-н Миланов и сие да ни обяснят какво е това сингъл, мулти и има ли то почва у нас :D


Поздрави,
Влади

Влади, ти май по-далече от понятието Миланов не виждаш!

Специално за теб:

RUSSIAN DX
5.3. Для подгруппы MOST (много операторов) действует "10-минутное правило" смены диапазона. Начало работы на новом диапазоне определяется по времени первой связи с корреспондентом на этом диапазоне. В любой момент времени станция может излучать только один сигнал. Исключение: два одновременных сигнала на разных диапазонах могут излучаться в случае, если на втором (но только одном) диапазоне проводятся связи, дающие новые множители. Диапазон для взятия множителей также может меняться не ранее, чем через 10 минут после проведения на нем первой связи.

CQ WW RULES

1. Single Transmitter (MULTI-ONE): Разрешава се само един предаван сигнал на един обхват по време на който и да било 10 минутен период (run предавател). Изключение: ЕДИН — и само един — друг предаван сигнал (multiplier предавател) може да бъде използван, за който и да било 10 минутен период от време, само ако този сигнал е на различен обхват от този на run предавателя и станцията с която се прави връзка е нов множител ! Run and multiplier предавателите се ръководят от отделни правила за 10-те минути без смяна на обхват. Десет минутните периоди започват да се броят от момента, в който бъде направено първото QSO на обхвата. Логът трябва ясно да показва кой предавател е направил всяко QSO. Предавателят работещ множители не може да вика CQ , за да прави връзки / множители.
(Превод на Валери - LZ2CJ)

А тук даже го няма MULT Tx-a......!!!!!!
CQ WPX RULES

1. Single-Transmitter (MULTI-ONE): Only one transmitted signal is permitted at any time. A maximum of ten (10) band changes may be made in any clock hour (00 through 59 minutes). For example, a change from 20 meters to 40 meters and then back to 20 meters counts as two band changes. Use a single serial number sequence for the entire log.
a. High Power. Total output power of each transmitted signal must not exceed 1500 watts.
b. Low Power. Total output power of each transmitted signal must not exceed 100 watts.

Бива ли да занимавате едно чукче с тези неща?????



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 04 ное 2016, 17:28

lz1fy написа:Благодаря за разясненията!
Вече ми стана ясно, че MULT предавателя може да прави само
мултиплеъри, на друг банд, различен от банда на RUN предавателя,
като прекъсва RUN предавателя и спазва правилото за 10 мин., т.е.
втория мултиплеър може да го рабори 10м. след първия на друг диапазон....!
Чувствам, че това за "втория мултиплеър" трябва да го поразширим, че не става ясно:
MULT предавателя е свободен да прави връзки с нови множители на обхват, различен от този на RUN предавателя, като няма ограничение в смените на вида работа. С други думи казано, ако RUN ти е на 20 метра CW, то MULT може да направи колкото си иска множители на 15 метра CW и SSB при условие, че предаванията на RUN и MULT не се застъпват. MULT може да започне да прави връзки на банд, различен от 15 метра най-малко 10 минути след първата връзка на този банд - това е т.нар. "10-минутно правило".

Руснаците и CQWW разрешават MULT да предава в един и същи момент с RUN. CQWPX и ARRL - не.


73!
Веско
LZ5VK.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 17:40

Да Веско, разбрах го, нищо, че съм чукча!
Освен руснаците и CQ WW го разрешава!
Смятам, че съм бил полезен, някой в нашия
контест, да не се подведе и да излъчи два
сигнала едновременно в MULT категорията,
че това лесно се записва.
Дано и чужденците са го разбрали!
Защото при CQ WPX понятието
MULT станция въобще не съществува и не
може да става дума дали разрешават или не.
За ARRL-a пише:
3.4.3. Multitransmitter. A maximum of one transmitted signal per contest band at any given time is permitted.
Ние сме единствените, които имаме MULT -TX ,
но не се разрешава едновременна работа с RUN-TX.
Трябва всички да са много внимателни иначе...CHECK_AUT...!

Благодаря за отделеното време!

73's
Павел
Последна промяна от lz1fy на 04 ное 2016, 18:02, променено общо 2 пъти.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 17:53

lz3sf написа:
lz5vk написа:Руснаците и CQWW разрешават MULT да предава в един и същи момент с RUN. CQWPX и ARRL - не.
Абе освен M/S, има и M/2...

Това е от CQ WW:
2. Two Transmitters (MULTI-TWO): A maximum of two transmitted signals on two different bands may be used at any time. The log must indicate which transmitter made each QSO. Each transmitter may make a maximum of 8 band changes in any clock hour (00 through 59 minutes). Total output power must not exceed 1500 watts on any band at any time.

Казвам го от горчив опит, т.е. патил съм. От M/S услоявия да си правиш изводи, че е така за всичко, е голяма грешка.

П.П. Това отговаря и на по-горното твърдение на Павел, че не виждам по-далече от понятието Миланов.
Че като гледам напоследък LZ7A е предимно в M/2 категория на голями контести. Четете, да няма после, ама ние....


Поздрави,
Влади
Влади, къде за LZDX има М/2....или само Миланов ти е в главата?



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 04 ное 2016, 18:56

lz1fy написа: ...
За ARRL-a пише:
3.4.3. Multitransmitter. A maximum of one transmitted signal per contest band at any given time is permitted.
Хубаво е да даваме и линковете, от които копипействаме - така пестим малко време в гугъл, пък и сме сигурни, че гледаме едни и същи правила. Та, ако визираш http://www.arrl.org/arrl-dx, то аналогичната на LZDXC Multi-OP категория е описана в т. 3.4.1 на ARRL DX Contest правилата. Това, което цитираш, се отнася за познатата като Multi/Multi категория.
lz1fy написа: Ние сме единствените, които имаме MULT -TX ,
но не се разрешава едновременна работа с RUN-TX.
Както се вижда, не сме точно единствените :) При CQWPX например регламентират MULT местото чрез band changes. Там има доста интересни хватки, но не е тук мястото да ги обсъждаме.
lz1fy написа: Трябва всички да са много внимателни иначе...CHECK_AUT...!
...
читать надо ;)


73!
Веско
LZ5VK.

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 04 ное 2016, 19:29

Голям кеф е да дискутираме приятни неща и да има консенсус.

73! Крис



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 04 ное 2016, 19:35

На мен правилата на LZDX ми се изясниха след подробното обяснение на Котаров!

Чувствам, че това за "втория мултиплеър" трябва да го поразширим, че не става ясно:
MULT предавателя е свободен да прави връзки с нови множители на обхват, различен от този на RUN предавателя, като няма ограничение в смените на вида работа. С други думи казано, ако RUN ти е на 20 метра CW, то MULT може да направи колкото си иска множители на 15 метра CW и SSB при условие, че предаванията на RUN и MULT не се застъпват. MULT може да започне да прави връзки на банд, различен от 15 метра най-малко 10 минути след първата връзка на този банд - това е т.нар. "10-минутно правило".


Това е!
Няма за какво да пишем повече!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ6AJ » 04 ное 2016, 20:10

LZDXC rules написа:...
Общи Правила
С предаването на отчета си на съдийската комисия, участниците декларират, че напълно разбират условията на състезанието и се съгласяват да ги спазват ...
много важен текст ... мноооооого :D

здраве желая !

Влади,
не бъди толкоз настъпателен към невежите ... не ги засипвай с разнородна информация ... едно по едно.
сам виждаш, че за някои неща и години не стигат, за да бъдат разбрани.
ето една от ползите на форумите, където всеки може да попита ... но и, разбира се, добре да чете какво му се отговаря.

Крис,
а ти като си почнал с описание на всички възможни контест-категории (комбинации), започващи с "MULTI-" ... би ли ни разяснил, чувал ли си за контест, в който да има категория "MULTI QTH" ? и ако да - къде ? и защо си пропуснал да я обясниш ? :wink:

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 04 ное 2016, 20:23

Здрасти Любо, в интерес на истината чувал съм , ама ще ме намразат още повече ако кажа условията, само ще спомена че и големите пушки вече мислят на тая тема..........

73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ6AJ » 04 ное 2016, 20:26

благодаря ти, Крис !

за сега, на мен ми е известно, че само IARU HF допуска подобно участие на HQ-станциите, но в рамките на една ITU-зона.
(заради изпълнението на руснаците през 2007, доколкото помня)
както и да е, добре е да се отбележи, че LZDXC не предлага такава категория, нито в предишните, нито в сегашните условия ...

73


73,
Любо

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1RF » 04 ное 2016, 21:03

Да, невежите не трябва да се засипват с информация, прав си Любо. Трябва едно по едно да им се обяснява.
Лошото е, че някои не можете да разберете за какво въобще става въпрос, особено четейки отговора на Котаров. Е, ще се опитам едно по едно да ви го обясня още веднъж.
Въпросът на Павката беше елементарен и съдържаше в себе си отговора. От отговорите пролича компетенцията на тези които менажират контеста.
Така както е записано в правилата
Само един сигнал може да бъде излъчван от участник във всеки един момент от времето!
е ясно, че в "сингъл" категорията "участника" е един и той може да излъчва само един сигнал. Това добре.
В мулти категорията обаче какво се разбира под "участник"?
1. Ако е станцията се счита за един "участник", тогава мулт предавателя няма право да излъчва едновременно с рън предавателя и обратното, защото участника е един.
2. Ако мулт предавателят и рън предавателят се разглеждат, като двама участници, /това всъщност са двама оператори/ защото все пак категорията е мулти, то тогава и мулт и рън станциите би трябвало да могат могат да излъчват едновременно, защото не са един, а са двама участници.
Та идеята на Павката беше Котаров и група "вежи" да уточни понятието "участник" при мулти категорията дали се отнася за станцията като цяло или за всеки от двата отделни предавателя рън и мулт. Елементарно, защото когато не е написано, нечестивците се отмятат...
Павка, ти ги смути бе. А иначе отговора на Котаров просто ме кефи... ще си го разпечатам. Наистина чукча писател!

Между другото понеже гледам, че отново се намесват адвокати, зададох въпрос на Котаров на който не ми се отговори.
От отговора на този въпрос ще зависи решението ми да участвам ли в контеста или не.
Та да го повторя.
Колко QSO имам право да направя на контеста без да бъда декласиран? И защото не е записано в правилата, а решението ще бъде субективно на комисията, сиреч на Котаров и Хаджийски, та да си знам отсега на колко ме оценявате, 1000 - 1200, ако стигат, да не се пъна де...
Ех момчета, момчета, вы хоть понимаете теперь, что натворили!?
73



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ3XX » 04 ное 2016, 21:35

Веско на път сте да прецакате и LZDX
Вземете се спрете . Болните Ви Балчишко Софийски амбиции ще провалят едно състезание което е лицето на Българското радиолюбителство а не на болите ви амбиции
73 :mrgreen:



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 04 ное 2016, 21:41

Милчо , изобщо няма да чакам Веско да ти отговори, ще ти отговоря аз.
Ако щеш участрвай ако щеш недей, проблема си е твой, не намесвай други хора, ако условията не ти харесвай духай супата, няма хората да се нагласят с твойте щуротии , има условия спазваш ги, лоши или не тва е положенивето. А лично мое мнение е , че ако продължаваш в този дух да се правиш на глух по добре се измисли някаква друга игра и си играй в нея сам. Пука ми дали ще участваш или не, много важно. Когато искам да участвам в дадено състезание първо чета условията и се съобразявам с тях , ако не ми харесва не участвам , като не ти харесвт ЧАО...... омръзна ми да ти се налива в глвата едно и също. От тук нататък повече няма да ти обръщам никакво внимание, ще помоля и другите да направят същото,,явно няма смисъл.
14907099_897836667013115_5553758766275193483_n.jpg
14907099_897836667013115_5553758766275193483_n.jpg (27.45 KиБ) Видяна 29171 пъти
73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ6AJ » 04 ное 2016, 21:56

момци, намалете малко, а !?

и пазете равновесие ... и добрия тон

Милчо, добра вечер !

на теб ще кажа, че ако искаш да научиш нещо - винаги можеш, стига да можеш да си го поискаш. имай доблестта да кажеш "това го не зная, може ли някой да ми го обясни ? и след това да чакаш и да четеш, какво ти отговаря, а не да говориш през него, повече от него ... и накрая - и да не си доволен, пак да му благодариш." така ще е най-бързо, най-почтено и може би най-ефективно.
но да се мъчиш, да провокираш, да предизвикваш спорове и в тях да чакаш някой да ти каже това което те интересува ... мнооооого сложно бе, братко ! излишно време, излишни нерви ... а и както се вижда напоследък един през друг се излагате като кифладжии, че не знаете основни неща, а кой знае колко контеста се ръгали по 2-3 сигнала ... добре за вас, че не сте стигали до класиране в големи контести, та да ви разследват и да ви кичат с картони и картончета докато си смените повиквателните знаци.

та затуй - препоръчвам ти (за кой ли път) - почети малко условията, и ако нещо не ти е ясно - питай. недей да интерпретираш какво е "един сигнал", "две радиа", "мултиплайърско място" и т.н. хората отдавна са го измислили ... и условията на всички модерни контести ги вземат наготово от общите условия на CQ-магазин контестите.
и всеки контестер, който е тръгнал да участва сериозно, би трябвало да е наясно с това. за останалите участници - не е задължително, те са за кеф ... може и логове да не пращат, така е направено, че това да не влияе на резултатите на останалите.

73,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ2HR » 04 ное 2016, 22:51

Ясноооо !

Тук не може да се води нормален диалог .
Тия препирни ми идват в повече.
"Реформите" също.
В този контест няма да се срещнем.
Духвам си супичката и отивам да се занимавам с по-приятни неща.

Лека вечер на всички !



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ2PL » 04 ное 2016, 23:00

ЗДР,
Браво Любо,

Както винаги на ниво!!!

73 Владо



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1ZJ » 04 ное 2016, 23:02

Eееех Нейчо, еееех Неев, казах ти го бях аз преди няколко бр.м. ноември, но ти не вдяваш.... все-на червеното вино наблягаш! Внимавай, не е за теб вече то!!!! :mrgreen: :lol:



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1CY » 04 ное 2016, 23:36

lz1yq написа:ако условията не ти харесвай духай супата,
lz1yq написа:Пука ми дали ще участваш или не, много важно.
Преди много години чух тази реплика от устата на един тъп футболист.
За футболистите е нормално, те играят с краката, но за радиолюбителите,
които играят с главата това е недопустимо.Още повече от устата на
зам.председателя на Управителния съвет на една спортна федерация.
Това със сигурност ще стигне и до ушите на спортния министър. Това
беше върха, след редица подигравки с радиолюбителите от страна на
УС на БФРЛ, включително и протокола от последното заседание на УС.
Като член на Контролния съвет, колкото и бездеен да е той, призовавам
УС на БФРЛ да вземе сериозно отношение по този, според мен скандален
случай. Гледам, че в дневния ред на Общото събрание на БФРЛ е включен
и доклад на Контролния съвет. Ако председателя на КС, пишейки доклада
си, реши да се допита до простосмъртен член на КС, с най голямо удоволствие
ще му поднеса доста неизвестни за него и интересни за другите информации.


LZ1CY

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 05 ное 2016, 00:05

lz1yq написа:Милчо , изобщо няма да чакам Веско да ти отговори, ще ти отговоря аз.
Ако щеш участрвай ако щеш недей, проблема си е твой, не намесвай други хора, ако условията не ти харесвай духай супата, няма хората да се нагласят с твойте щуротии , има условия спазваш ги, лоши или не тва е положенивето. А лично мое мнение е , че ако продължаваш в този дух да се правиш на глух по добре се измисли някаква друга игра и си играй в нея сам. Пука ми дали ще участваш или не, много важно. Когато искам да участвам в дадено състезание първо чета условията и се съобразявам с тях , ако не ми харесва не участвам , като не ти харесвт ЧАО...... омръзна ми да ти се налива в глвата едно и също. От тук нататък повече няма да ти обръщам никакво внимание, ще помоля и другите да направят същото,,явно няма смисъл.

14907099_897836667013115_5553758766275193483_n.jpg

73!
Ясноооо....!



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1ZD » 05 ное 2016, 00:42

лека нощ да пожелая



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ3NY » 05 ное 2016, 07:48

Здравейте

Предварително се извинявам, че може да излезе дълъг този пост.
Преди петнадесетина години спечелих LZ Open контест от българска страна. Дори не си бях и помислял да участвам в него, камо ли пък да съм знаел кога е. Случи се така че вечерта преди контеста Краси Латинов ме подсети през ICQ и аз като добър негов ученик му обещах че ще се пусна на контеста. Пуснах се. Поработих малко. Нямаше голяма активност. Да не кажа, почти никаква. Като примерен участник, си изпратих отчета на Краси и забравих за случката. След известно време Краси ми писа, че поради факта че съм бил ЕДИНСТВЕНИЯ участник в това издание на LZ Open от България, ми се присъжда първо място. КАКВА ПОБЕДА! Стана ми смешно и малко тъжно. Знам много добре, какви мъки изживя той докато стартира и популяризира това състезание. Латинов също си бе направил изводите и преди всеки LZOpen, започна да изпраща подсещащ email на всички участници изпращали някога лога си за контеста. Помогнах му, като и аз разпращах от негово име подсещане на всички регистрирани потребители на сайта BFRA.org, който администрирах по това време. След това започнах да разпращам подобен spam и за останалите български състезания с надеждата да изкарам повече българи по бандовете, най-малкото да не ставаме за смях. От наивност, няколко пъти предлагах за LZDX класирането за българи да отпадне напълно. Българите получават не малка награда да са най-търсената станция в света, поне за 24 часа в годината. Ролята им трябва да е на "донори". Ако ще и 10 предавателя на обхват да пусне, колкото повече връзки направи, толкова повече доволни чужди участници ще остави, които с удоволствие ще участват на този "празник" отново следващата година. Ами бил съм наивен. Мислех, че трябва да се популяризира това състезание. Оказа се че то си е достатъчно популярно, дори и без участието на български станции в него и хората по навик си работят. Даже стават много повече, ако се вярва на откъслечни информации, които чувам.

Участвам в контести от 1980 година. През първите години в клуба най-омразното нещо за мен беше преписването на ръка, на логовете от контестите, за да ги изпратим на организаторите. Нямаше компютри. Лога беше в апаратния дневник, а статистиката на "чаршафи". След края на състезанието връзките се преписваха от апаратния дневник на чисто и се изпращаха на организаторите по пощата, или през ЦРК. През 2001-ва година, когато учех как се използва C++ за уеб приложения, направих едно софтуерче по подобие на американския робот за CQWW, което да парсва Cabrillo логовете получени по имеил, проверява в другите логове и да показва класирането в реално време. Щяхме да сме вторите в света. Представяте ли си колко наивен съм бил, да си мисля, че класирането зависи от записаните връзки в лога? Предложих го тогава на БФРЛ. Разбира се безплатно. След месеци увъртания и протакания, най-накрая стана ясно, че няма да го пуснат, защото не го е писал друг. Преди 4-5 години неофициално от БФРЛ ме помолиха отново да мисля по този въпрос. След маса ровене, имейли и загубено време накрая стигнах до автора на контест робота, който използва VERON за PACC контеста и успях да се уговоря с него да помогне да пуснем неговия софтуер за LZDX. Залагайки името си му обещах, че ще го контактнат от БФРЛ за по-нататъшна уговорка, понеже аз вече нямам общо с тази организация, а и съм в чужбина. И така три години. Три години не можаха да отделят 400 евро ЕДНОКРАТНО да платят труда на унгареца, заедно с поддръжката му след това. За радост, от миналата година този робот за LZDXC, с помощта на Веско Котаров, вече е факт.

Не на последно място, по-миналата седмица имаше UK/EI контест, на който срока за подаване на логовте е ДВА ЧАСА след контеста и излиза класацията. Това е контест в XXIви век.

Ако не бях наивен, щях да кажа следното - идея си нямате какви усилия изисква организирането на подобна маса народ, да си отдели почивните дни в името на нашето удоволствие и колко лесно се разбива този труд.

Бих искал да пожелая успех на всички радиолюбители, които ще вземат участие в тазгодишния празник и ще се чуем по другите контести.

73! Митко
LZ3NY/PA8ZB


Value has a value only if its value is valued.

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от LZ1RF » 05 ное 2016, 10:05

Да, всеки човек има право на свое мнение и трябва да се учим да уважаваме това мнение. То говори много за самия човек.
В социалните мрежи, каквато е и този форум, тези мнения са особено важни не толкова за тези които пишат, а по скоро за тези които четат. Затова е добре хората да бъдат провокирани да пишат. Всеки един от нас е в думите които пише, мислите които изказва, аргументите които използва. В написаното се отразява, като в огледало характера и същността на пишещия, без значение разбира ли го той или не.
Така че по-важни са не тези които пишат, а тези които четат. Надявам се предвид посещенията които наблюдавам във форума, че всеки от четящите е имал възможност да изгради собственото си мнение и за пишещите и за ситуацията, в която се намира организацията ни.
Какви изводи ще направи всеки за себе си е негово исконно право. Но каквото и да е мнението му, то трябва активно да бъде изразено. Защото не е правилно да обвиняваме други за безсилието ни да защитим правата си и да променим нещата, ако се налага.
Състоянието на нашата организация е отражение на състоянието в страната ни.
Утре 6.11.2016 г. в България ще се произведат избори. Ще избираме Президент на Републиката.
УТРЕ ЩЕ МОЖЕМ ДА ДЕКЛАРИРАМЕ ПОДКРЕПАТА ИЛИ ОТРИЦАНИЕТО СИ ЗА ТЕЗИ, КОИТО ПРЕЗ ИЗМИНАЛИЯ ПЕРИОД СА НИ УПРАВЛЯВАЛИ ИЛИ ДА "ОТИДЕМ ЗА ГЪБИ". ЗА МЕН Е ЯСНО ЕДНО, БЛАГОСЪСТОЯНИЕТО НА ОБЩЕСТВОТО ЗАВИСИ ОТ ИНТЕЛЕКТА, ВЪЗМОЖНОСТИТЕ И ЧЕСТНОСТТА НА УПРАВЛЯВАЩИТЕ, КАКТО И ОТ КОНТРОЛА ВЪРХУ ДЕЙСТВИЯТА ИМ. ИЗБОРЪТ Е И КОНТРОЛ!
АКО НЕ СМЕ СПОСОБНИ САМИ ДА ДИСКУТИРАМЕ И РЕШАВАМЕ ПРОБЛЕМИТЕ СИ, АКО СМЕ ГОТОВИ ДА СЕ ПОДЧИНЯВАМЕ НА УЗУРПИРАНАТА ВЛАСТ, ТО НИ ОСТАВА САМО ЕДНО ДА СЕ УПОВАВАМЕ НА ГОСПОД, ЗАЩОТО ПРЕКЛОНЕНАТА ГЛАВА САБЯ НЕ Я СЕЧЕ.
РЕШЕНИЕТО Е НА ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС И КАКТО СЕ КАЗВА ГЛАС НАРОДЕН, ГЛАС БОЖИ!

МИЛЧО МИЛАНОВ / LZ1RF



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz5vk » 05 ное 2016, 10:47

Леле, Миланов, еуфорията от концерта на Орлов мост още не те е пуснала :)


73!
Веско
LZ5VK.

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz2ht » 06 ное 2016, 20:50

Миланов, с най-голямо уважение и зачитане на мнението ти ще те помоля да спреш да бъдеш на всяка манджа мерудия и да ръсиш мозък. Спри да се държиш като партиен секретар ако обичаш! А дали ще спазиш призива си за зачитане на чуждото (в случая моето) мнение? Едва ли


Иван LZFF Coordinator

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1fy » 07 ное 2016, 18:27

Check Logs
3B9HA 4K9W 9A7R AG2T DF7DR DG7DBR DH3SR DK3PM DL1DF DL6AST DL6NWA DL6SRD DM5DX DO3GEO/M DO7EE E70T EA1OS EA8/YT6W ER3ZZ EU1EU F3JP/P F/E72T G3SQU G4EOW G6OKU G8CMU HA8TQ HB3YKU HB9EYP I3VJW IZ2DII IZ4DZD JA4AVO JA5NSR KI4MZC LU1FAM LY2NY LY2X LY7M LZ1CF LZ1GJ LZ1IU LZ1RF LZ2A LZ2EG LZ2VR LZ5QZ OH1TD OH5HUZ OK1ITK OK1JST OK1JVS ON5DE ON6PQ PA1MAR PA1P PA3DZM R0VZ R2GAP R2LAC R6YY R7TW RA3RLJ RA3WT RA6YDX RG9A RL2D RT1O RT5G RT9YA RU3SD RU6LV RW1QN RW6K RY2S S58Q SM0Q SP2KFD SP2NBV SP6GCU SP9W SQ9E SV0XCA/5 SV9RPE TC0A UA1ATD UG3G UN3GX UN8FM UR2VA US5EEK US5ZE UW1WU W1KM YL2TD YO8THG YR1C YT9A

Това са инициалите от миналогодишното "издание" на LZDX , записани в Check Logs !
Колко от тях са поставени от Комисията и защо....не е ясно! Излиза, че всички сами са избрали
да бъдат в CheckLogs!
Сайта на контеста прилича на онези отпреди 10-тина години, които обещаваха високи лихви!
Няма имена на членове на Комисията, директни e-mail-и , телефони, опреснена информаци и т.н.
Кой от какво се крие, на мен не ми е ясно!

Павел, LZ1FY



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDXC 2015

Мнение от lz1yq » 07 ное 2016, 21:24

Ами обади им се бе Павка и ги питай :lol:



Отговори