LZ DX Contest 2014 - резултати

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от LZ1BJ » 10 май 2015, 21:06

Днес бяха публикувани резултатите от LZ DX Contest 2014. Напомням, че по време на изложението в Казанлък ще има обсъждане на вътрешните шампионати и LZ DX Contest.

73 LZ1BJ



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от lz2fv » 11 май 2015, 11:51

Броят на отчетите е впечатляващ!
Има ли статистика от предни години?

73!



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от LZ1BJ » 12 май 2015, 12:20

lz2fv написа:Броят на отчетите е впечатляващ!
Има ли статистика от предни години?

73!

2007 г. - 889 лога
2008 г. - 1175 лога
2009 г. - 1017 лога
2110 г. - 1223 лога
2011 г. - 1335 лога
2012 г. - 1357 лога
2013 г. - 1373 лога
2014 г. - 1715 лога

Всяка година се получават и 7-12 SWL лога, които не са включени в горните числа.

73 LZ1BJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от lz2be » 12 май 2015, 19:21

Значи условията са добри и не трябва да се пипат.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от LZ6AJ » 13 май 2015, 21:10

Здравейте !

даааа, +350 лога си е наистина похвално ... но със сигурност ще е от полза да се разбере откъде са дошли тези допълнителни 25% нови участници. съмнявам се, че това са хората, които не са изпращали логове през минали издания, а сега - видиш ли, взели вкупом, та изпратили.
LZ_DX_1.jpg
последната промяна в условията е "едната" точка за връзка LZ-LZ, т.е. не би следвало причината да е в условията. и въпреки, че това касае най-вече българските участници, от числата по-надолу се вижда, че прогресът на българските участници е минимален, в рамките на една две промени от M/S към SO. т.е. подобна промяна нито пречи, нито помага на българското участие. не така стои въпросът с общия брой връзки. и не само технологиите са причина ! с намаляването на интереса за контакт между LZ-станции, контестът се отваря към чуждестранните участници, а оттам и пайл-ъпа расте. който го може, го може. естествено е, че не всеки има възможност да прави по над 100 QSO/h, не всеки има антени за всички обхвати, не всеки има яги / киловати и т.н...
LZ_DX_2.jpg
и все пак си мисля, че е доста прибързано да се правят подобни глобални заключения относно условията. винаги има върху какво да се мисли, винаги има какво да се усъвършенства. явно е, че за сега условията удовлетворяват все повече и повече участници ... 2/3 от които да похлопат, останалите да се състезават. янките ги няма ! за по-предни години не съм ровил, но през 2013 са били 48, а през миналата 72 (всички заедно). с две думи - ръстът не е от тях.

продължавам да твърдя, че би имало смисъл разделяне по мощност само за SOAB MIX, SOAB CW и SOAB SSB. тези 3 нови плаки биха добавили поне още 50,000 QSO ... каето е над 10%, с други думи още поне 20-30-тина станции биха преминали от втората към третата колона на следващата таблица.
LZ_DX_3.jpg
всички обявени чек-лог съм добавил към първата колона.
защо точно числото 290 ? тъй като около него се върти средноаритметичния брой зачетени връзки през последните две издания.
защо 1000 ? съвсем условно ... никой не може да твърди, че 985 не е здрава работа ... нито пък 700 QSO на един банд ... или пък 800 за QRP. нищо лично към никого !

това са числата, разрези най-различни ... зависи кой от какво се интересува :D
наистина ще интересно да се види динамиката по DXCC - ако някой е правил нещо, то е добре дошло за публикуване.

изводите за мен са три :
1. намалението на QSO кредита LZ-LZ е било правилно;
2. сериозните чуждестранни участници през последното издание са се увеличили със 100;
3. в България има поне 30 топ-контестера, т.е. откъм операторско можене федерацията няма проблем за IARU-HF :D

хубава вечер,
73 / Любо

п-с- нарочно изчаках 24 часа след репликата на Боян, за да не преча на дискусията (ако евентуално имаше такава).
Последна промяна от LZ6AJ на 15 май 2015, 00:20, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от LZ3FN » 13 май 2015, 21:45

Така написани условията за чуждите участници са добре. Може евентуално са се помисли за някакъв евентуален начин да се докарат топ операторите от SOAB.Който за сега само се разгряват или направо ни пропускат.
Българските условия ;) колкото учасници , толкова предложения за промени .Угодия няма .

Аз съм доволен от ръста на учасниците . Моето мнение е , че ръста се дължи на пика на сл. активност и доброто прохождение.Времето ще покаже .

73 LZ3FN



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ DX Contest 2014 - резултати

Мнение от LZ6AJ » 17 май 2015, 21:42

добра вечер !

щом се систематизират нещата, положението наистина лъсва и става меко казано "интересно" ... (даже няма нужда от емоут-икона)
LZ_DX_4.jpg
чест и почит към холандците - броят на техните участници през всяко от петте издания надвишава този на румънци, унгарци, чехи, хървати, шведи ... да не говорим за молдовци, словенци, словаци, финландци, сърби и т.н. (имам предвид, че броят на последно изредените нараства в пъти през следващия уикенд, т.е. станциите ги има като сетъп).
най-вероятно заслугата за тази впечатляваща активност от Азиатска Турция през последното издание дължим на Ицо, или поне неговото участие като TA0/LZ3FN.

другите коментари - по-натам ...

имам два въпроса към Бойчо:
- коментирано ли е във федерацията да се направи официално допитване, каква е причината контестмени от дадени страни да се въздържат от участие в LZDX ? ... нещо като анкета ...
- следят ли се адресите на изпращачите на логове, т.е. има ли някаква (макар и нищожна) вероятност, 5-6 лога да бъдат изпратени от един и същи е-адрес, като всеки от тях съдържа по няколко измислени контакта, всички от които стават невалидни, с изключение на този, който е нужен (важен) за изпращача ?
(ако получаването на логовете стане през робот, нещата ще са реално проследими ... но в случая ?)

73,
Любо / OR2F


73,
Любо

Отговори