Хоби Радио - Казанлък 2024?

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 29 апр 2024, 07:34

Хоби Радио - Казанлък 2024? Какво ще кажете за идея тия дето не им се ходи на риба и хотелски бунгала + "екстри" да се съберем в 10.00 пред Културния Дом Арсенал и от там наоколо имаше някакви кафета и заведения... Никой не може да спре такава импровизирана сбирка а и може някое заведенийце наоколо да приобщи за в бъдеще поне 50-100 човека че да се видим и разгледаме града. А вярвайте има какво да се види - Дома - музей Чудомир, Казанлъшката гробница и т. н. Споделете мисли за идеята!



lz2do
Мнения: 4
Регистриран на: 17 яну 2012, 14:04

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz2do » 30 апр 2024, 12:48

Прилича на разцепление....Който иска екскурзия,винаги може да отиде.Това е сбирка.Все едно да правиш две сватби или др.
Пълна простотия!



lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 30 апр 2024, 20:01

Въпрос на предпочитание - на никой не натрапвам мнение! Разцепление няма как да е защото и за натрапването на язовира не е питан никой, а всеки чака наготово Влади да направи нещо. Градската управа и управата на културния дом не им пука за нас! А за това дето се има за федерация... то се вижда!



lz1rt
Мнения: 31
Регистриран на: 23 апр 2010, 15:14

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz1rt » 07 май 2024, 15:19

Нищо лично, но нещо не си наясно с дейността на БФРЛ.
https://ardf2024.eu https://ardf2024.eu/wp-content/uploads/ ... -and-2.pdf
Ясно е че не на всички допада, но да се пишат глупави .........
А и Влади - LZ1KZ да не Ти е подчинен, че да Те пита ???
Руско - LZ1RT



LZ1PM
Мнения: 107
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ1PM » 07 май 2024, 22:16

Нищо лично, но нещо не си наясно с дейността на БФРЛ.
https://ardf2024.eu https://ardf2024.eu/wp-content/uploads/ ... -and-2.pdf
Здравей Руско,
както си написал и ти "нищо лично", ама ако не беше посочил този линк и аз нямаше да съм наясно.
На ОФИЦИАЛНАТА страница на БФРЛ няма никаква такава информация.
Иначе аз също не съм съгласен с подхода на LZ4GE.
Приятна вечер!
73 Иван LZ1PM



lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 08 май 2024, 03:29

lz1rt написа:
07 май 2024, 15:19
Нищо лично, но нещо не си наясно с дейността на БФРЛ.
https://ardf2024.eu..... LZ1KZ да не Ти е подчинен, че да Те пита ???
Руско - LZ1RT
А защо Влади се отказа?! Защото няма федерация да застане зад него а сам гърби тежката и неприятна организация. Софиянци обичат наготово и от тях инициатива...?! В другите държави такава сбирка е с мащабна организация, не само на ялови приказки и обещания. Затова и членството ви е вече скрито-покрито а на приказки го докарвате! На рибарска среща не ми се ходи!



lz1rt
Мнения: 31
Регистриран на: 23 апр 2010, 15:14

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz1rt » 08 май 2024, 09:51

Защо ли все още раздават така лесно инициали ???
Ванка, за страницата .....много ядове, дано се наредят нещата в бъдеще.
За линка - отново спасяваме IARU - Световно в Банско - 2021 - сасихме Сърбия заради ковида, Световно в Боровец - 2022 - отново Сърбия че не им излиза сметката , сега Унгария - че не им разрешават горските. Участниците са между 300 - 400 .За съжаление , въпреки поканите , кьорав LZ не идва.
Но това според .....че БФРЛ са .......
За кафеджийската среща - да Ви е сладко!
За Софиянците - нищо лошо, даже и не пречат, напротив.
За членския внос - чети законите, тук БФРЛ няма избор, на който не му харесва - клубове по интереси много.
73! Руско - LZ1RT



LZ1KU
Мнения: 28
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ1KU » 09 май 2024, 19:17

Не познавам LZ4GE, но явно не е от най активните. Няма и регистрация в QRZ.com
Той казва , че не е съгласен с яз. Копринка.
Хайде предизвиквам го вместо тук да критикува...
Нека той да направи организацията! Да не чака както се изказа като софиянци наготово!
Нека видим какво ще стане!?
Най вероятно...:Нищо!!!!
Те така... довиждане до Копринка!
73

П.С. Да се радваме ,че поне хора като Руско действат!



lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 10 май 2024, 08:13

LZ1KU написа:
09 май 2024, 19:17
Не познавам LZ4GE, но явно не е от най активните. Няма и регистрация в QRZ.com
Той казва , че не е съгласен с яз. Копринка......
Да бе... Ще се преместя в Казанлък па и ще стана член на бфрла.... Ми тогава софиянци федерейци с какво ще се дуят?!
Състезания... без радиоклубове ще възпитавате бауфенгаджии ама... друг път. Слушайте си джиджавките на 2-йката и...



lz7nw
Мнения: 4
Регистриран на: 11 авг 2022, 10:35

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz7nw » 10 май 2024, 11:26

И за пореден път хората се убеждават , че БФРЛ би могло да се прекръсти на ARDF Bulgaria , подкрепяйки само и единствено лисичарника.
Защо на сайта няма нищо за КВ , за УКВ , инициатива за това т.н ХОБИ РАДИО. Стане ли въпрос за АРДФ се взимат решения на момента, правят се инициативи и тн и тн. За събития , за условия на състезания , за всичко останало "тънем в мизерия ".
За мен целта на т.н Хоби Радио е да събере голяма част от радиолюбителите на България, да бъде място на което и не-радиолюбители биха могли да разгледат за какво става на въпрос в хобито, а не пенсионерска сбирка. Нищо против нямам сбирките , но се отдалечаваме от същността и принципа на занятието. Седене под навеса на хотел Роза и пиене на лимонада.
Организира се някакъв битак от частници, които продават и в базара боклучките си.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 854
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ3NY » 10 май 2024, 12:03

Здравейте

Аз не виждам нищо лошо човек да обиколи сбирката на Копринка и да се види с разни познати, а после да крепи стола в някоя казанлъшка кръчма. И без това ресторанта на Златна котва се оказа малък за групата жадни радиомеркалии по обедно време.
В официалната програма на БФРЛ надали влиза и точката "Обяд".

Ние сме хобаджии. При нас няма нищо задължително, освен колегиалното отношение помежду ни. Всичко останало е въпрос на вкус.

73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ1KU
Мнения: 28
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ1KU » 10 май 2024, 14:18

:D Аз не разбирам нещо! Какви 5 лева ви гонят? Какви АРДФ и БФРЛ ? Тук говорим за сбирка организирана от ентусиасти! Няма спонсори и тем подобни. Всеки си плаща пътни, спане храна...? А що се отнася за критика... Това съвсем не го разбирам! Оказва се че хора които не са дори членове (и аз), лабат най много! Какви джиджавки?, Каква двойка ? Тук явно някой който работи само на репитри се има за радиолюбител.
Ако искате да кажете нещо ... тук темата е за частна отворена среща и вече 2 години на Копринка беше пълно с хора. И пак казвам: Направете нещо , преди да критикувате!!!! Що се отнася до БФРЛ ако сте членове ходете на събрания и си изпейте болката. Ако не сте..., гледайте си работата ...! Не бъркайте БФРЛ с КРС!!!

73!



lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 11 май 2024, 03:07

LZ1KU написа:
10 май 2024, 14:18
:D Аз не разбирам нещо......
Ми какво може да му се разбира - на тия които не им се ходи на блатото да се срещнат в Казанлък който е хубав град и има повече какво да се види... Що не ви изнася?! Или...?! Пък и при тия дъждове и бури може и да не хванете цаца! Що да нямам право на избор и да не ида дето някой му се ходи на риба и бля-бля?!



LZ1KU
Мнения: 28
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ1KU » 13 май 2024, 16:47

:D Ами организирай го бе ! Действай!
Да те видим!



LZ6AJ
Мнения: 1407
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от LZ6AJ » 13 май 2024, 19:01

Здраве желая!

Нямам възможност да присъствам лично, но приветствам ентусиазма и положените усилия, традицията "Хоби Радио" да бъде запазена.
Другото за мен е шум (енергия на вятъра), на който не обръщам внимание.

===
На една седянка, някой започнал да разказва виц. Мислил си, че само той го знае.
49% от слушателите се надпреварвали да демонстрират, че знаят как свършва.
Други 49% изчакали края и скочили - "Аз го знам по друг начин !".
Останалите 2% мълчали от благоприличие и били обявени за глупаци.
===

Такова ли, според теб, трябва да е обществото ни, Генчо LZ4GE?
Бъди сигурен, че истинските ентусиасти, които организират събитието, ги няма тук.

А на въпроса относно обяда - предлагам ти да се свържеш с ръководството на БФРЛ.
Едно време, същите тия, освен командировъчни дневни, изплащаха и пътните разноски ... на своите хора. :D


73,
Любо

lz4ge
Мнения: 118
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: Хоби Радио - Казанлък 2024?

Мнение от lz4ge » 14 май 2024, 00:05

LZ6AJ написа:
13 май 2024, 19:01
........
...........
Такова ли, според теб, трябва да е обществото ни, Генчо LZ4GE?
Бъди сигурен, че истинските ентусиасти, които организират събитието, ги няма тук.
...................
За разлика от калабалъка с по един бауфенг и празни приказки съм регистрирал присъствие на ХобиРадио още на 2-рото му издание та редовно чак до 2010 година https://postimg.cc/gallery/SmR9rB1 Тогава сбирките бяха други и стойностни. Много от радиолюбителите бяха от старото поколение истински радиолюбители... Много още помнят какво и как беше... Сега Бате Влади се умори от ядове и тичане сам по организация а помощ от федерация или някой млад ентусиаст не получи. Затова се стигна и до това дето е рибарска среща и бля-бля поздравлячковщина. Мен не ми харесва и няма да ида на язовира.... даже не е сигурно че въобще ще ида някога... Ползвам правото си на избор а който се е забауфенгчил да тича при ентусиастите!
Най-добре изтрийте темата...



Отговори