ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Място за мнения и дискусии по радиолюбителски теми, които не се вписват в останалите раздели.
LZ4YJ
Мнения: 4
Регистриран на: 04 юни 2017, 15:41

ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ4YJ » 16 сеп 2017, 15:45

Здравейте,извиянвам се ако дублирам темата,но от доста време насам ми прави впечатление,че се продават незначителни неща,които теоретически и практически струват СТОТИНКИ.Да бяха поне руски звонкове,а то точно СТОТИНКИ.То не бяха продажби на безценни маломощни трансформаторни захранвания,то не бяха резисторчета,гледам днес има и от поголовно търсените тела за бобинки,които струват представете си цели 10 СТОТИНКИ за бройка.Не омаловажавам артикула като такъв,зная,че хора,които се занимават с подръжка и констрииране на апаратура тези неща са полезни,само ме учудва безкрайно дълбокото и щедро "радиолюбителско" сърце на предлагащия ги.Тези неща просто се подаряват,няма да си оправим финансите с няколко десетки СТОТИНКИ,още повече,че куриерските разходи ще са в пъти повече от себестойността им.Аз лично съм подарявал много неща,удовлетворението ми е било само това-че са попаднали в добри ръце и на подходящото място.Е,понякога удрям и на камък де,но както и да е.Та се чудя какви са тези люде които не подаряват,а продават такива неща.Ако погледнем по руските сайтове какви неща правят хората,направо изглеждаме като някакви алчни балкански смърфчета.
Благодаря за вниманието и нека подаряваме повечко.....когато преценим,че си заслужава.
LZ4YJ



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1ZJ » 17 сеп 2017, 20:29

Да, или както пишеше един наш умен колега в друг форум, по повод обявите в "БАЗАР": "Българските радиолюбители са единствените, които смятат колегите си за ИДИОТИ" !!! :roll: Колко кратко, ясно и точно! Справка- последните обяви в БАЗАРА! :lol:



LZ1KH
Мнения: 65
Регистриран на: 16 авг 2008, 13:44
Местоположение: Харманли

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1KH » 18 сеп 2017, 07:33

Колеги, бях решил да не вземам отношение относно писаниците на lz4yj, но след като и друг се намеси, искам на тези двамата да им кажа следното:
1. Считам, че коментирането на цените в обявите е неетично. В други сайтове това е забранено, и се санкционира.
2. lz2yj, по какви критерии определяте, че едно нещо не трябва да се продава, а да се подарява? По цената? Смешно! Защо считате, че Вашите критерии за подаряване трябва да съвпадат с критериите на другите? Прегледайте и други български технически сайтове, и с изненада ще установите, че там се продават неща за жълти стотинки, но никой не се прави на моралист, и това не впечатлява никого.
3. Правите ли разлика между цена 10 ст. и подаряване? Аз лично - не. Но явно за Вас е важно да фигурира думата "подарявам".
4. Къде бяхте, когато същият този колега ПОДАРЯВАШЕ същите тези бобинки в сайта? А? ( Всъщност, той и сега ги подарява за 10 ст.)
5. Вземате ли под внимание, че сайтът е отворен и за други хора, освен за радиолюбители?
6. Задръжте си ироничния тон относно хората, които продават за радиолюбителските разпивки, не се правете на по-големи светци от папата.
LZ1KH



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1ZJ » 18 сеп 2017, 09:09

На кои двамата бе ТОЗИ, искаш да кажеш? Ако нещо си засегнат, пиши на лични на засегналия те.Защо да не се пише по темата? Нали това е свободен форум.Защо да няма право Росен да сподели мнение? Ако обичаш постни линковете на форумите където е забранено да се коментират обяви "продава".



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от lz2ht » 18 сеп 2017, 11:16

Продавам нещо си за 1 стотинка. НЕкакви коментари?


Иван LZFF Coordinator

LZ1KH
Мнения: 65
Регистриран на: 16 авг 2008, 13:44
Местоположение: Харманли

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1KH » 18 сеп 2017, 14:51

LZ1ZJ написа: Ако обичаш постни линковете на форумите където е забранено да се коментират обяви "продава".
Заповядайте:
https://www.bulforum.com/topic/21176-%D ... %B2%D0%B0/
Правило №5.



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1ZJ » 18 сеп 2017, 14:57

Прочети тогава още веднъж т.2 от правилата! :wink:



LZ1KH
Мнения: 65
Регистриран на: 16 авг 2008, 13:44
Местоположение: Харманли

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1KH » 18 сеп 2017, 15:03

LZ1ZJ написа:Прочети тогава още веднъж т.2 от правилата! :wink:
В булфорум модераторът определя доколко цената е близка до реалистичната. Вие в нашия форум като модератор ли се изживявате?
Но че има сайтове, в които цените не се коментират е факт, нали? Но нашият форум е свободен. Имате пълната свобода да се излагате.



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1ZJ » 18 сеп 2017, 16:19

Не, не се изживяваме НИЕ, като модератор...
Аре релакс, няма смисъл да скачаш като ощипана булка само защото някой е обърнал внимание на абсурдни, неща или се чувстваш лично засегнат?!Прочети пак поста ми в който цитирам колега....!!!! :lol:



LZ1KH
Мнения: 65
Регистриран на: 16 авг 2008, 13:44
Местоположение: Харманли

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1KH » 18 сеп 2017, 16:24

до LZ1ZJ:
Постовете Ви по тази тема (особено последният), разкриха до къде се простира интелектуалният Ви потенциал.
Унижавам се да водя полемика с Вас. Тя е безсмислена.
Останете си със здраве. Приключих с тази тема.



LZ4YJ
Мнения: 4
Регистриран на: 04 юни 2017, 15:41

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ4YJ » 18 сеп 2017, 17:27

Леле какъв пожар се разгорял тук....Този край Кресна изглежда като детско трескане на кремъци.Очевадно нисши душици се асоциираха с написаното и първосигнално реагираха,което е добър знак.Бих заключил само с едно изречение-човек не забелязва абсурдността и дребнавостта единствено когато той самия е част от тях или съставен от тях.
LZ4YJ



lz4ge
Мнения: 112
Регистриран на: 27 май 2007, 20:02
Местоположение: KN23HK
Контакти:

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от lz4ge » 18 сеп 2017, 18:10

LZ1KH написа:
LZ1ZJ написа: Ако обичаш постни линковете на форумите където е забранено да се коментират обяви "продава".
Заповядайте:
https://www.bulforum.com/topic/21176-%D ... %B2%D0%B0/
Правило №5.
Ми обяснете защо това правило е многократно нарушавано и вие не му обръщате внимание?! Да посочвам ли кои са явните търговци или си ги знаете?! И това радиолюбителски форум ли е на хора със реално регистрирани инициали или сбирщина... от не знам кви си там...?! То каквото сте си постлали това ще е!



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: ЗА ДРЕБНАВОСТТА "РАДИОЛЮБИТЕЛСКА"

Мнение от LZ1ZJ » 18 сеп 2017, 18:36

LZ1KH написа:до LZ1ZJ:
Постовете Ви по тази тема (особено последният), разкриха до къде се простира интелектуалният Ви потенциал.
Унижавам се да водя полемика с Вас. Тя е безсмислена.
Останете си със здраве. Приключих с тази тема.
Бих ти отговорил по малко по-различен начин, но едва ли има смисъл!
Успех с ПРОДАЖБИТЕ ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦО! :lol:
LZ4YJ написа:Леле какъв пожар се разгорял тук....Този край Кресна изглежда като детско трескане на кремъци.Очевадно нисши душици се асоциираха с написаното и първосигнално реагираха,което е добър знак.Бих заключил само с едно изречение-човек не забелязва абсурдността и дребнавостта единствено когато той самия е част от тях или съставен от тях.
LZ4YJ
Да, за съжаление пак си прав Росене! Което потвърждава ТРИЖДИ написаното от колегата:
"Българските радиолюбители са единствените, които смятат колегите си за ИДИОТИ" !!!



Отговори