LZ CWC

Тема за ДЕЙСТВАЩИТЕ радиоклубове в България. Да им направим малко реклама.
lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

LZ CWC

Мнение от lz2oq » 13 фев 2017, 23:35

Здравейте колеги членове на LZ CWC !!!Реших по самоинициатива да се опитам да ви събудя и да вдигнем клуба на крака!Бог да прости нашия президент Димитър Петров!Делото не трябва да спре до тук .Към момента имаме около 165 живи членове от които около 80 % са българи и то класни хора които ги чувам често по късовълновите диапазони.
Необходимо е Общото събрание на клуба да се организира и да се избере нов президент на клуба и посоки по които да се работи!
Като интересуващ се от дипломи имам идея за издаване на 2 дипломи /LZ CWC,БЪЛГАРИЯ-CW / .
Моля Сашо LZ1FW да каже как стоят нещата откъм правната страна мисля , че клуба има регистрация и дали нещо трябва да се предприема.
Даже нашия клуб е по-стар от руския RCWC с 10 години който за мен е пример / там членовете вече са над 1000/.
Дочух че на срещата в Казанлък вероятно ще се събере Общото събрание което е добра стъпка!
73! Георги-LZ2OQV - LZ CWC#171



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ1FW » 14 фев 2017, 06:46

Георги, въпроси свързани с LZ CW club, е най-добре да се обсъждат на CW. Дори да помълчим малко (почитайки дядо Петър) това ще е по-добро от обсъждане ТУК.

73



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: LZ CWC

Мнение от lz2oq » 08 яну 2020, 01:03

Здравейте колеги членове на LZ CWC! За последните три години нямаше инициатор да се направи събрание и избор на нов председател на клуба! Мисля от време на време за това нещо. Ето аз като член на руския CW клуб гледам че дейносста там е голяма. Последните няколко дни аз и Стефан LZ2DB активирахме дипломата «Новый год с RCWC – 2020». Все се надявам че в българския LZ CWC и на 10 % да правим от това което правят членовете на RCWC ще е добре!
Честита 20 годишнина на LZ CWC! Ако се направи събрание и се съживи клуба обещавам да продължа издаването на дипломата ,, LZ CWC ,, както и да издам юбилейна диплома ,, LZ CWC - 20 години,,!
73! Георги -LZ2OQ
LZ CWC # 171



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ1FW » 08 яну 2020, 09:45

Георги, с писане тук няма да стане. Ако имаш желание отиди на честота 3527 kHz и на телеграф започни да будиш клуба. Ако през последните три години не беше само мислил, а беше го правил, сега можеше клуба да е събуден или пък ти вече да си разбрал, че това не е особено лесно занимание.

Клубът е основан в края на 2000-та година. Тази година наистина има 20 годишнина, но в края на годината. Все още е рано за поздравления.

А дипломите са най-лесното нещо. Сайт генериращ как-да-е кви-да-е дипломи се прави пряко сили за месец. Подръжката и прецизната доработка обаче е трудна. Затова ще ти цитирам една източна поговорка: "Не се захващай с нещо, което нямаш желание да поддържаш дълго.""

Ха дано този път си ме разбрал.
:D
lz2oq написа:
08 яну 2020, 01:03
Здравейте колеги членове на LZ CWC! За последните три години нямаше инициатор да се направи събрание и избор на нов председател на клуба! Мисля от време на време за това нещо. Ето аз като член на руския CW клуб гледам че дейносста там е голяма. Последните няколко дни аз и Стефан LZ2DB активирахме дипломата «Новый год с RCWC – 2020». Все се надявам че в българския LZ CWC и на 10 % да правим от това което правят членовете на RCWC ще е добре!
Честита 20 годишнина на LZ CWC! Ако се направи събрание и се съживи клуба обещавам да продължа издаването на дипломата ,, LZ CWC ,, както и да издам юбилейна диплома ,, LZ CWC - 20 години,,!
73! Георги -LZ2OQ
LZ CWC # 171



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: LZ CWC

Мнение от lz2sx » 08 яну 2020, 19:01

Здравейте,

Вероятно всички ние го знаем, чувстваме и разбираме, но ни е трудно да си
го признаем или обременени от ежедневните ни дейности по осигуряване насъщния за трапезата, децата, внуците и душата ни е трудно да го забележим.
Според мен въпросите повдигнати в последните няколко реплики на колегите р/любители
са интересни от гледна точка на това, че може да съществува клуб, само ако има
членове които радеят за неговото дело. В противен случай той си остава на хартия
или в спомените на хората, докато и последните поемат пътя към небесата.
Така е в живота, колкото и да ни е мъчно кръговрата на същия през вековете го показва, като статистика. И разбира се от нас зависи да запазим светли спомени
за един или друг колега по общото ни дело.
Болезненната истина в същност е че няма млади кадри, които да ни заместят на
р/станцията, понеже не съществува организация, която да подготвя такива и те
да намират професионална реализация в тази област. И остават вариантите :
1. с нас да изчезне и нашето хоби
2. или самостоятелно със собствени сили да започнем подготовката на такива
кадри
3. вероятно има и други варианти

„Кадрите решават всичко”- е цитат на една историческа личност и независимо от протеричивото мнение за нея, този израз си е самата истина и ще продължи и в бъдеще да важи във времето, което е неподвластно на новите писатели на историята.
Ако имаше кадри, нямаше сега да се търсят виновни за водната криза в някои градове на страната. Или ако е имало кадри те със сигурност не са играли за един отбор.

Как може да започнат да се случат нещата?. С уважение, към всички които са вече пенсионери ( или все още не са) и доказани професионалисти в нашето радиолюбителско дело, вероятно същите биха могли все още да покажат и научат децата в подходяща възраст от някое училище по местоживеене или съседски такива, как е възможно да осъществиш радиовръзка с някой друг подобен непознат като теб, който живее в твоята или друга страна. И затова е необходимо р/станция, антена и желание към познание. Крайната цел е не да се замени използването на мобилния телефон, а детето да научи че има и други варианти за комуникация, които способстват за неговото развитие. Знам, че и в момента има хора от р/любителите, които отделят доста от личния си ресурс за да се получават нещата по споменатия начин. Което обаче не пречи и дори се приветства, и други доброволно да се включат. Целта е обмяна на информация, нали по този начин взаимно се учим един от друг. Един има възможност да помогне с дипломи, друг да се опита да възстанови или създаде нов кръжок, трети като подари на някой клуб радио или антена и т.н. Два часа седмично или дори един, и да бъдеш сред млади хора (не само по възраст) и да се чувстваш полезен, не е ли възможност и ти по този начин да научиш нещо от децата и за децата...

В противен случай хората има вариант да се превърнат в идеалните жители на капиталистическата държава:
- Ражда се в добре обезпечено, образовано семейство
- Получава прекрасно, високо заплатено образование
- Устройва се на високо заплатена работа
- Получава редовно добра заплата
- Плаща си редовно данъците
- Не боледува и умира в първия ден, след като се пенсионира

Подочух, че някога на събранията са се вземали решения чрез гласуване, но не с мнозинство, а единодушно. Не си съгласен с дадено предложение, длъжен си да предложиш свое или като критикуваш- предлагай. И не са се връщали у дома докато същото не е било взето единодушно т.е. всеки да е бил убеден в правотата на взето решение. Но ...може би това е било в някой фантастичен филм.

Да опитаме да търсим градивното, което може да помогне в развитието на нас и нашето хоби чрез съвместно решаване на задачите, без значение кой ще е начело,
стига да му имаме доверие или да му гласуваме такова, за определен пробен период от време. Важното в случая е да има полза от това, което се върши и да се вижда, че нещо е свършено и то има смисъл, а не да се превръща в среща за по кафе, което винаги може да си организираме на „Хоби Радио” и не само.

73
Боян



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ1FW » 08 яну 2020, 19:46

Бояне, прав си. Но много просторно си го написал.

Нещата са прости: като решиш да правиш нещо просто го правиш. Не поставяш условия и не караш други да правят нещо вместо теб. Който иска той сам ще види и сам ще си предложи помощта.

И всички ще са щастливи.
:D



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ6AJ » 08 яну 2020, 20:39

хобито се определя като контролирана мозъчна потребност ...
радиолюбителското хоби е пример за потребност и стремеж към познание и общуване ...
...
днешната действителност е пример за потребност и стремеж единствено към изява ...
под всякаква форма ...
в това число и просташка, за мое съжаление ...
и като че ли за радост на тези, които берат плодовете от народното опростачване ...
...
ето защо всичко, основаващо се на познанието, днес се заклеймява като "ретро" и "безмислено" ...
разбира се, че така е по-лесно и удобно ...
...
независимо, че ако обявиш някого, който е по-знаещ от теб за "ретро" или "куку", това няма да те направи по-знаещ ...
но пък ще е форма на още една твоя изява ...
разбира се просташка ...
и е почти сигурно, че тази твоя изява, ще добави още няколко гроша в джоба на "берача на плодовете" ...
:lol:

един от членовете на бившия вече LZCWC


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ3NY » 09 яну 2020, 09:43

Здравейте
Личното ми мнение е, че има ли желание, човек може да завърти разни дечурлига и без да е организиран под една, или друга форма.
Не е и нужно да чакаш Сряда в 18.30, за да пуснеш радиото и да хванеш ключа, за един час.
В интерес на истината LZ е един от най-често срещаните префикси на CW, по бандовете при мен. От всички нас зависи до кога ще е така.
73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZ CWC

Мнение от lz1yq » 09 яну 2020, 13:04

Митаци, тя темата е за друго..... :wink:

73! Крис



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ3NY » 09 яну 2020, 14:13

Здрасти Крис.
Тогава модератора може да ми изтрие творението. Явно съм се отнесъл.
73! и успешна година!


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZ CWC

Мнение от lz1yq » 09 яну 2020, 17:27

Няма проблем , имах друго предвид.......

73!



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: LZ CWC

Мнение от lz2oq » 13 яну 2020, 11:16

Здравейте колеги! В отговор към Сашо казвам че през 2017 или 2018 водих разговори с колеги помощници на починалия ни председател. Дадоха ми дума да направят събрание на сбирките в Казанлък! Но така нищо не направиха!
Относно това който дава идеите той да ги и осъществява при мен няма да стане. Работещ съм и имам ангажименти към LZFF.
Тъй че нямам физическата възможност да действам по въпроса! А съм и един от активаторите - експедиционери което също отнема време!
Виждам че го няма ,,живеца,, в колегите. Затворили са се в черупките си и още по-лошо което наблюдавам е че някои вместо да помагат плюят другите. Аз изпълнявам това правило - Като не можеш да помогнеш то поне не пречи!
А телеграфисти сме доста в България та дано някой се нагърби с организаторската дейност! Успех!
73! Георги



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ3NY » 13 яну 2020, 17:01

Георги
Хобито е хоби, за да носи положителни емоции на практикуващия го и приятно изкарване на времето около забавленията с него. Ако никой не се е заслил да възражда LZCWC клуба, значи никой не изпитва нуждата на бъде организиран и направляван от някого, как да си практикува хобито. Никой никого не е спрял да хване ключа, когато пожелае и да се обажда по радиото, независимо по кое време на денонощието е. И хората наистина доста често се обаждат, макар и да не са "member of...".
Хубавото на радиолюбителското хоби е, че има голям спектър от забавления и всеки може да намери мястото си и да си изкарва приятно времето, без да пречи на останалите. Кеф ти "цифри'. Кеф ти "ретранслатори". Кеф ти активация на поредния "БДЖ кантон", или годишнина от рождението на Дядо Мраз. Кеф ти "радио-спорт". Компютри. Модеми.... Нека хората се забавляват както искат.

73! и дочуване на КВ
Митко
PA8ZB


Value has a value only if its value is valued.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ1FW » 13 яну 2020, 21:46

- Какъв е този шум във форума, Джон?
- Един има идея, сър.
- И какво иска?
- Да буди хора и съживява клубове, сър.
- И кой му забранява, Джон?
- Никой, сър.
- Тогава защо крещи?
- Нямал бил време, ходел на работа и имал ангажименти. Бил и активатор и експедиционер. И е сърдит на останалите, сър.
- Защо, Джон?
- Били без живец, затворили се били в черупките си, плюели другите и не искали да работят за идеите му, сър.
- А защо той сам не свърши работата, Джон?
- Манажер, сър.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ6AJ » 13 яну 2020, 22:35

LZ1FW написа:
13 яну 2020, 21:46
...
- Манажер, сър.
доста свежо !

...
LZ2OQ написа:
13 яну 2020, 11:16
...
А телеграфисти сме доста в България...
и много интересно ?


73,
Любо

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от lz2ht » 16 яну 2020, 12:52

Каква поредна футболна драма :lol:


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: LZ CWC

Мнение от lz2oq » 20 яну 2020, 13:14

Колеги това което казвам тук е една идея! А всеки има право да си губи времето както сам си реши за добре!
Сашо благодаря за вица! Е малко преигра! Не беше викане. Две години не съм писал тук по случая!
Може би идеята за този клуб е глупава! Затова млъквам! 73!



LZ5PW
Мнения: 7
Регистриран на: 27 дек 2007, 14:45
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Re: LZ CWC

Мнение от LZ5PW » 17 апр 2021, 23:39

За това членуваме по всякакви други CW клубове, но не и български - такъв просто няма!


73, LZ5PW - Vassy, lz5pw.com

Отговори