КВ-шампион за 2017 г.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1fy » 27 яну 2017, 19:59

Влади,
навремето имаше доста интересни вътрешни
контести и не по 4 часа, а по 12.
Спомням си, че ходехме в различни градове на
отчитането на контестите, които те са организирали.
Нас не ни интересуваше първата награда , а приятелите
и джомбуша около масите. Естествено, че организаторите
плащаха масрафа.
А сега какво е? Някой си обявява контест, друг го включва
в шампионската надпревара, Бойчо го отчита, а Виктор раздава
някакви си хартийки в Казанлък!?!
Всички организатори на вътрешни контести нека обяват, че за
техния контест ще има гала вечеря с награждаване за тяхна сметка,
пък ти да видиш дали няма да има участници!

Поздрави,
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 27 яну 2017, 21:12

Влади,
съжалявам за странното ти поведение ...
показах ти нагледно как всеки е имал възможност, поне веднъж в последните 6 издания на присъствения QRP-турнир (без "Узана 2010"), да влезе в ТОП-6 на българските участници. и виждаме, че там редовно и трайно са все едни и същи ... 10-тина контестери ... при относително равни условия (вземам под внимание разликите като жребий, място и т.н., посочени от Боян ). тези, същите ТОП-10 българи са на върха и на всички останали състезания. с други думи - те го могат ... на останалите им е ред да учат и да се усъвършенстват, за да стигнат нивото им. мощността няма нищо общо !

за себе си - отдавна съм минал през етапа на броене колко участници имало в този или другия контест, анализите ми са по-различни. изводите - естествено - и те !
например, ще ти споделя, че смяната на местата на различни участници в ТОП-10 на LZ в отделните контести се дължи основно на НЕможенето на останалите ... едни от тях, които не могат, но имат желание и се учат ... и на други, на които или не им дреме, или които са стигнали тавана на развитието си.
контестите са за всички, всеки е добре дошъл, даже и тези, които имат лоши мисли :lol: и които биват разкривани отпосле.
отделно, използваната система за кросчек на контестите в БФРЛ е неадекватна (в смисъл, че не анализира "по чия вина ... ?"), но се надявам и там да мръднат нещата.

в един момент, се обръщаш и тръгваш в посока "повишаване на активността" ...
и този филм сме го гледали, Влади, но не му е тук мястото. темата не е тази :D
продължавай да се упражняваш без мен, не се усещам като подходящ твой събеседник.

лека вечер !

73,
Любо


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 28 яну 2017, 13:49

Ммда, много интересна дискусия...Преди извесно време си създадох на десктопа един файл, наречен "бисери от форума" и днес го попълних с доста нови находки...
Известно е, че моите понятия за техника, антени, прохождение и "контестинг" са доста повърхностни и затова ще помоля знаещите да ме осветлят по следните въпроси:
1. Хипотетична станция, разположена да кажем в София, излъчва със 100W и разполага с две антени за 80m - вертикал и доста наклонен квадрат или тричгълник в посока изток. Какава ще е разликата в нивото на сигнала от двете антени в Пловдив или Варна преди обяд, след обяд и след залез?
2. Кой има по-голям шанс във вътрешен контест - станция с 1kW и дипол в Силистра или станция със 100W и хоризонтална рамка да кажем в Карлово или Пловдив.
3. Не смятате ли, че титлата "Шампион на България", в сегашният вариант, е леко в страни от понятието? Не е ли по-добре т.н. "държавни първенства" да станат шампионати и излъчват шампиони съответно на CW и SSB, а БФРЛ да определя десетте най-добри станции на базата на участието им във всички контести, както беше преди доста време?
4. При сегашната система няма ли да е странно ако някой спечели петте най-големи световни контеста да бъде класиран на XXX място в класацията за "КВ-шампион" само защото се е пуснал за участие в LZ DX или някой вътрешен контест?
5. И въпрос конкретно към Любо:
LZ6AJ написа:...показах ти нагледно как всеки е имал възможност, поне веднъж в последните 6 издания на присъствения QRP-турнир (без "Узана 2010"), да влезе в ТОП-6 на българските участници. и виждаме, че там редовно и трайно са все едни и същи ... 10-тина контестери ... при относително равни условия (вземам под внимание разликите като жребий, място и т.н., посочени от Боян ). тези, същите ТОП-10 българи са на върха и на всички останали състезания. с други думи - те го могат ... на останалите им е ред да учат и да се усъвършенстват, за да стигнат нивото им. мощността няма нищо общо
Любо, ти след като изгенерира списъка на "останалите", дето "им е ред да учат и да се усъвършенстват", прочете ли го? Щото в него има хора, от които можеш да научиш доста неща за това, на което викаш "контестинг".

73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 28 яну 2017, 17:42

Цецо,
придържайки се към твоята номерация, отзад напред :
LZ2FV написа: ... 5. И въпрос конкретно към Любо:
... цитат ...
Любо, ти след като изгенерира списъка на "останалите", дето "им е ред да учат и да се усъвършенстват", прочете ли го? Щото в него има хора, от които можеш да научиш доста неща за това, на което викаш "контестинг" ...
като заместя "изгенерира" с "направи", "показа" или "представи", ти отговарям :
5.1. естествено, че го анализирах за себе си ... тъй както и прогреса/регреса на всички, с повече от 2 участия в него ... и изводи си направих ... един от които подкрепя тезата, че това, което хората наричат "контестинг", не е само Морз-Рънър ... нито пък само HST;
5.2. LZ6AJ го няма никъде ... за сега ! ... силно се надявам, че ще доживея до времето, когато ще се върна и ще участвам във вътрешни LZ-контести ... дотогава съм кибик ... но това не ми забранява да анализирам и за споделям изводите, до които съм стигнал;
5.3. статистиката е скучна, но безпристрастна наука ... тя се нуждае от сурови данни и от хора, които знаят как да ги обработват, а не от звезди и герои ... нито от обидени форумни дърдорковци;
5.4. човек винаги има какво да учи, подобрява и усъвършенства ... аз така правя ... и резултатите ми в нещото, наречено "контестинг" го показват ... засега съм доволен и продължавам;
5.5. а ти ? ... ти от коя група си ? ... доволен ли си от представянето си ?;
5.6. зная, че не е приятно, да не можеш да покажеш подобрение с трите си участия от въпросния списък, но сори - причината за това не е у мен !;
5.7. щом не ти харесва обобщението, което съм дал, ето ти съвет, лично към теб - ако не приемаш, че си от групата на тези, които са стигнали тавана на развитието си като оператори - анализирай резлутатите и прогреса на 10-тината, познати на всички ни контестери, които са в лявата таблица 1 ... таблица 2, в която фигурира твоя инициал - нея няма за какво да я гледаш !
:lol:
LZ2FV написа: ... 4. При сегашната система няма ли да е странно ако някой спечели петте най-големи световни контеста да бъде класиран на XXX място в класацията за "КВ-шампион" само защото се е пуснал за участие в LZ DX или някой вътрешен контест? ...
мечтите са безплатни, дай Боже всекиму !
LZ2FV написа: ... 3. Не смятате ли, че титлата "Шампион на България", в сегашният вариант, е леко в страни от понятието? Не е ли по-добре т.н. "държавни първенства" да станат шампионати и излъчват шампиони съответно на CW и SSB, а БФРЛ да определя десетте най-добри станции на базата на участието им във всички контести, както беше преди доста време? ...
вече го предложих на Влади LZ3SF, дано и ти си го чел :
ако имаш предложения "кое как да се прави за добро" или "кое как да НЕ се прави за добро", напиши го в подходяща форма и го прати през клуба, в който членуваш до федерацията. ако пък не членуваш - просто като доброжелател ... и в двата случая има кой да го получи и вземе под внимание при нужда ... аз така правя и съм удовлетворен от диалога ми с ръководството на БФРЛ ... не си мисли, че в УС решенията се вземат само то лисичари.
LZ2FV написа: ... 1. Хипотетична станция, разположена да кажем в София, излъчва със 100W и разполага с две антени за 80m - вертикал и доста наклонен квадрат или тричгълник в посока изток. Какава ще е разликата в нивото на сигнала от двете антени в Пловдив или Варна преди обяд, след обяд и след залез?
2. Кой има по-голям шанс във вътрешен контест - станция с 1kW и дипол в Силистра или станция със 100W и хоризонтална рамка да кажем в Карлово или Пловдив...
тези двата въпроса, ти предлагам да ги редактираш, като добавиш нещо свързано и с глобалното затопляне ... или с производството на швепс, да речем.


73,
Любо

п.п. съжалявам, че всичко е встрани от темата ...
хигиената е важен фактор за здравословно съществуване ! - въпрос на преценка от страна на модераторите.


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 28 яну 2017, 18:36

lz3sf написа:Здравей,
Ха на бас ще ти се отговори, че мощността няма значение (но само, ако се отнася за нас). :D

Я... сега загледах генерирания списък и разбирам защо Любо е генерирал списък точно за присъствените - ми само там ме има в някакво класиране :). Признавам си, че отивам да се видя с хората там (така или иначе не мога да отида по времето на радиохоби в Казънлък). Който ме е виждал как "контестирам" в колата, знае точно какво имам предвид, а пък то Любо си направил труда да ми покаже, че имам още какво да уча в контестинга и трябва да тренирам :D Аз това си го знам и сам бе Любо, нямаше нужда да си правиш труда чак толкова заради мен. Ако не вярваш, може и да питаш организатора, който винаги информирам, за какво точно отивам там. :D

Иначе по риторичните въпроси не казвам нищо... аз така или иначе от мощностти не разбирам... Ей тука Любо или Боян могат да ти обяснят защо мощността няма значение. :lol:

Гледам че Любо вече отговорил и да вметна по негов адрес... Любо, нали всичко това е за шампионството бре? Или ако е това, дето ви изнася може да се пише, ако не ви изнася - пратете писмо с предложения :D


Поздрави,
Влади
олеле, Влади !
толкова ли си комплексиран, че в една реплика 6 пъти ми пишеш името ...
ха ха ха
за да не ти задълбочавам кахърите, спирам да ти отговарям.

а защо съм се старал, точно от класациите на този турнир да правя статистика ? - защото, уважаеми, това е единствения LZ-присъствен контест, в който може да се говори за донякъде равни условия ... и в който операторските умения са на най- най-първо място ...
явно съм се хабил напразно ... за теб ...
но съм убеден, че форумът се посещава и чете от други, за които статистиката е била полезна !

73


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ5EE » 28 яну 2017, 19:33

Любо,
Пропуснал си да впишеш K1LZ в списъка дето трябва да се учат...
А сигурно и други, но не ми се рови, на контест съм в момента.

Изпратено от моят Nexus 5 с помощта на Tapatalk
Последна промяна от LZ5EE на 29 яну 2017, 11:48, променено общо 1 път.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ5EE » 28 яну 2017, 19:37

................................................................................................................
Последна промяна от LZ5EE на 29 яну 2017, 11:50, променено общо 1 път.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ1FW » 28 яну 2017, 23:48

Нормализирани резултати от присъственото състезание в Пловдив. Първият за годината взима 100 точки, надолу пропорционално на точките.
Взети са под внимание всички резултати, включително тези на чужденците. Показаните са само български участници.

Изображение

Като информация е интересна, пък може да даде някои идеи по темата.

Тъй като забелязах 4 грешки при въвеждането, резултатите са преизчислени и таблицата е коригирана. Отбелязвам го, тъй като промяната може да остане незабелязана... За любителите на статистиката споделям данните:
http://www.lz1fw.com/other/Summary_Plovdiv.xlsx



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 30 яну 2017, 12:52

LZ1FW написа:За любителите на статистиката споделям данните:http://www.lz1fw.com/other/Summary_Plovdiv.xlsx
Сашо, благодаря за данните!
За да не ти ровя из файла, ще те затрудни ли да ги подредиш не по сумарни точки, а по средно получени точки на участие. Смятам, че така е по-обективно.
73!



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 30 яну 2017, 14:25

Любо, изчаках извесно време с тайната надежда, че ще се сетиш какви бисери си написал и ще ги изтриеш, но за съжаление това не се случи. Явно наистина "всеки разбира нещата дотам, докъдето може"... Лошото в случая е, че ми се налага да сляза на твоето ниво и да се занимавам с персонални оценки. Та така:
LZ6AJ написа:5.1. естествено, че го анализирах за себе си ... тъй както и прогреса/регреса на всички, с повече от 2 участия в него ...
Браво на теб, показал си как може да манипулираш едни почти верни данни (например LZ1CL има едно участие) и да извлечеш от тях какъвто извод си пожелаеш.
LZ6AJ написа: ... и резултатите ми в нещото, наречено "контестинг" го показват ...
Хубаво е човек да е скромен...Сигурен ли си, че го показват? Искаш ли да "поработя" малко със статистика от избран от мен контест, например LZDXC?
LZ6AJ написа:5.5. а ти ? ... ти от коя група си ? ... доволен ли си от представянето си ?;
А кои са групите? Иначе от участието си в полевите дни съм МНОГО доволен!
LZ6AJ написа:5.6. зная, че не е приятно, да не можеш да покажеш подобрение с трите си участия от въпросния списък, но сори - причината за това не е у мен !;
А защо мислиш, че въобще съм имал желание да показвам нещо на някого. Все си мисля, че когато съм си поставял такива цели съм успявал. Явно не можеш да си представиш, че някой може да участва в контест само за удоволствие.
LZ6AJ написа:5.7. щом не ти харесва обобщението, което съм дал, ето ти съвет, лично към теб - ако не приемаш, че си от групата на тези, които са стигнали тавана на развитието си като оператори - анализирай резлутатите и прогреса на 10-тината, познати на всички ни контестери, които са в лявата таблица 1 ... таблица 2, в която фигурира твоя инициал - нея няма за какво да я гледаш !
Това го копирах цялото, защото го добавям към колекцията си от бисери. Пак да попитам: сигурен ли си, че няма защо да ги гледам тия от таблица 2? Защо смяташ, че имам за цел да се развивам като оператор? И да ти кажа честно инициалът ми се намира там в доста приятна компания...

Да уточня, че твърдението ти, че на полеви ден всичко опира само до оператора е силно преувеличено. Това ще го разбереш когато и ако се престрашиш да участваш. Като лирично отклонение поинтересувай се колко от ония в таблица 2 са работили на ръчен ключ и пишейки на лист.
LZ6AJ написа:мечтите са безплатни, дай Боже всекиму !
Това не е отговор. Хипотетично съществува подобна ситуация. Преди доста години например LZ2KTS рядко се пускаше във вътрешни контести...
LZ6AJ написа:... и го прати през клуба, в който членуваш до федерацията. ако пък не членуваш - просто като доброжелател ...
Мене ме интересува какво мислят четящите тук. Явно ти мислиш каквото реши федерацията.
LZ6AJ написа:тези двата въпроса, ти предлагам да ги редактираш, като добавиш нещо свързано и с глобалното затопляне ...
Отговорите на тези два въпроса могат да потвърдят или отхвърлят твърдението на Боян за антените и QTH-a...но явно това е далеч от тебе. Ще уточня, че съм правил подобни проби преди около 30 години. Разликата м/у рамка и дипол на разстояния 100-200км. беше...2 S-единици. Ти си ги обръщай в мощности...

Та така...искрено се надявам, че ще продължиш да се усъвършенстваш в "контестинга" и може би някой ден ще станеш най-добрия българин-оператор....в Белгия.

Искрено се надявам модератора да не изтрие горното, все пак и той е в компанията на ония, дето трябва да се учим.

73!



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2xa » 30 яну 2017, 15:59

Цецо,
не се заяждай - не си ми в категорията :P (а тя е, участвам си за кеф)

Ето ти таблицата както я искаше - среден брой точки от участие, за повече от 2 участия.
Прикачам таблицата и който иска горе в полето H1, да си сменя цифрата за участия, сортира наново, така, че да си получи резултат какъвто му харесва :D
Прикачени файлове
Summary_Plovdiv 1.xlsx
(53.18 KиБ) Свален 8575 пъти
PD.JPG


_______
73 Valyo

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 30 яну 2017, 16:31

Вальо, здравей !

ти, Цецо LZ2FV го остави, отдавна съм разбрал, че за него заяждането е форма на изява ...

аз, от вчера призори, дебна Сашо LZ1FW в скайпи, за да му задам 3 конкретни въпроса ... не ми пука обаче, да ги постна и тук :
1. коя част от регламента му дава право да сумира индивидуалните резултати през годините ?
(оставям настрана факта, че изрежда нещо донякъде и спира, без да включи всички участвали)
2. конкретно в случая - това какво е ? ... статистика ? ... класация ? ... каква ? ... кой е бил най-редовен ли ? ...
3. как например, ще коментира най-фрапиращия случай от неговата таблица - позицията на Ангел LZ4AE ? ...

според мен, не бива така !
аз затова съм изредил всички само по азбучен ред :lol:

а също и границата между моите две таблици е ТОП-6 ?
ми не зная ... може би случайно ... ха ха ха

оставям недоволните да се надяват, че следващия път може да бъде ТОП-30 ...
"надеждите са нищо друго, освен усилвател за разочарованията !"
ха ха ха


73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 30 яну 2017, 16:43, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 30 яну 2017, 16:36

Вальо, не се заяждам бе! И не си прав! Точно в тая категория съм, поне според една таблица по-горе, но както обикновено си ме бил с много!
Благодаря за файла. Според мен в полето I3 и по-надолу знакът трябва да е >= иначе при зададени 4 контеста "реже" дори и тия с 4 участия.

73!



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2xa » 30 яну 2017, 16:55

Без да се опитвам да отговоря вместо Сашо,
неговата таблица е само присъствени състезания от Пловдив, би трябвало да говори САМО за операторско майсторство.
Аз бих включил и резултати (ако има) от началото на присъствените състезания.
Тогава донякъде ще се включи и фактора техника, защото тогава радиата бяха собствена изработка.
А таблицата я коригирах и умишлено качих и написах, че всеки може да си я пипа (блг на Сашо, че я направил),
така че да получи резултати от които е доволен :)
(само дето топ 6 ще си е пак същите хора)


_______
73 Valyo

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ5EE » 30 яну 2017, 17:01

lz3sf написа:Здравейте,
Отдавна е доказано че стакмистиката е наука за стакмисти.... Това надявам се няма нужда от доуточнения? :D

Аз да си призная поне 2-те ми "контестирания" бяха с автоматичен ключ и лога беше на лаптопа, който беше върху кутията от радиото, пък кутията ми беше на коленете в мен, докато с една ръка мъчих да въртя копчето на радиото, с другата да не бутна телеграфния ключ върху мен (че тежи и удря кофти, като падне върху краката и междувременно балансирах кутията да не политне в някоя посока, че контестинга и лаптопа ще е до там :) ) Демек бил съм по-напред от тези с ръчен ключ и хартиен лог и нямам голями оправдания защо от 2 участия не съм постигнал максимума от 500 и много точки :D.

Поздрави на стъкмистите,
Влади
Влади,
Извинявай ама статистиците с нищо не са виновни, че ти си състезавал катерейки се по некви кашони...



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ1FW » 30 яну 2017, 21:14

Таблицата обобщава резултатите присъственото състезание в Пловдив през последните шест години по начин подобен на този за формиране на КВ шампион. Имам право да представям резултатите по този начин не по-малко от колкото е правото на всички останали да избират начина как да изказват мненията си тук. Смисълът е с реални данни да се стимулират мисловните процеси на четящите този форум. Няма лошо ако освен мислите са се стимулирали и чувствата.

Таблицата включва всички резултати от всички участници. На показаната картинка са включени само първите, но това е поради липса на място.Данните са достъпни за всички и всички могат да ги видят в пълния им вид в приложената EXCEL таблица. Достъпността на данните за всички е другата ми цел. Смятам, че така е правилно да се постъпва.

Въпросът дали най-редовните не е редно да се стимулират е нормално следствие от мисловния процес предизвикан от подобна таблица. Аз мисля, че това трябва да се прави. В тази посока може да се помисли за отпадане на ограничението за брой състезания, зачитани при изчисляване на резултата за шампионската класация.

Ако нещо е фрапиращо - нека помислим каква е причината. Данните са реални. Коя е причината реалността да ни изненадва толкова силно?
LZ6AJ написа:аз, от вчера призори, дебна Сашо LZ1FW в скайпи, за да му задам 3 конкретни въпроса ... не ми пука обаче, да ги постна и тук :
1. коя част от регламента му дава право да сумира индивидуалните резултати през годините ?
(оставям настрана факта, че изрежда нещо донякъде и спира, без да включи всички участвали)
2. конкретно в случая - това какво е ? ... статистика ? ... класация ? ... каква ? ... кой е бил най-редовен ли ? ...
3. как например, ще коментира най-фрапиращия случай от неговата таблица - позицията на Ангел LZ4AE ? ...

според мен, не бива така !
аз затова съм изредил всички само по азбучен ред :lol:

а също и границата между моите две таблици е ТОП-6 ?
ми не зная ... може би случайно ... ха ха ха

оставям недоволните да се надяват, че следващия път може да бъде ТОП-30 ...
"надеждите са нищо друго, освен усилвател за разочарованията !"
ха ха ха


73,
Любо
Скайпа ми в вчерашния съботен ден през целият ден светеше в зелено. И сега съм "зелен". Отбелязвам го само за пълнота, никога не съм се притеснявал да изложа публично какво мисля.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 30 яну 2017, 23:51

Сашо, здравей !
радвам се, че се обади ...

нямам нищо против това, че си направил таблица. моите две таблички са също разрез и скрийншот от една екселска, но предпочетох да ги сложа като картинка ... имах едно на ум и то се потвърди ... у нас, почти всеки го знае по друг начин ! :lol:

та трите ми въпроса към теб, бяха свързани с колоната "TOTAL" - какво показват числата в нея ?

"шест по пет", може и да е по-голямо от "едно по двайсет" ... като число ... но кое е по-стойностно в конкретния смисъл ?

(спомням си един виц, в който двама съседи пият сутрешното си кафе на съседни тераси и си говорят :
- преди малко жената се върна от "нощна смяна" с една банкнота от 50 лева. едно, че ще трябва сам да пазарувам днес, второ - кой магазинер ще има да ми върне ресто толкова рано през деня ? - тревожил се единия.
- ей, наистина кофти ... в това отношение, моята жена е много оправна. след "нощна смяна", винаги се връща с по няколко петолевки - самодоволно отговорил другият.)

но тъй като не ми отговори на нито един от трите въпроса, сега добавям и още един :
4. винаги ли, когато имаш две и повече числа в ред или колона, ги събираш ? ... защо тогава, не удариш една черта и сума под същата тази жълта колона - със сигурност голямо число ще се получи ... безмислено, но радващо окото :D

...
сега сериозно - доволен съм от финала на поста на Вальо LZ2XA :
lz2xa написа:... (само дето топ 6 ще си е пак същите хора)
класираните са класирани ... според представянето си ... година за година ... всеки труд се възнаграждава подобаващо.
форумът не е място за паралелни класации или пренареждане (изопачаване) на съществуващите.
идеята ми беше - да покажа на Влади LZ3SF, че от 2010 г. насам, в годината има поне един случай, в който факторите "мощност", "антени" и "местоположение" са теоретично изравнени ... т.е. не само тези, с голямата мощност, имат възможност да печелят ... но не би !
защо ли ?
може и да е при относително еднакви условия, но все пак е състезание, а не лотария ... и това, което е пред радиото и между слушалките, не е еднакво ... ето защо и победителите са все едни и същи.

73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 31 яну 2017, 07:05, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1hst » 31 яну 2017, 01:35

@lz2fv Цецо, ти не разбра ли, че си тук да се научиш как се прави истински статистически "контестинг" с таблици, не да разсъждаваш. Като те няма в топ 6 на "биг оф дъ биг", къде си тръгнал бос през просото ?
@lz3sf Влади и той .... барабар Петко с мъжете, ще дава предложения.

LZ6AJ го няма никъде ... за сега !
Как, напротив, той е навсякъде, когато става въпрос за "истински котестинг" Признавам, да практикувам хобито си само за да попадна в "топ 6 контестмени форевър" от общо осемте реда в "статистиката" на LZ6AJ за мен е изключително одухотворяващо и ми окрилява "това между слушалките" като пътеводна светлина - няма спор и съм изключително признателен. Искрено се надявам за всички, които искат да дораснат до ниво истински "контестери" това да е така.
Иначе откъде ще знаем що е то хоби и контестинг ....ако няма кой да ни каже как, ще продължаваме да си ядем доматите с колците и ще си вадим картофите с динамит, да ме прощава Павката от Житен. Или пък не дай Боже ще започнем и "CQ" да викаме и то по време на контест. :twisted:


И накрая да попитам какво точно означава гръмката титла "КВ Шампион на...статистиката" и с какво краси тя, аджеба нашего брата радиолюбителя в настоящи времена, когато са останали толкова малко късовълновици в нашата родина, че мога да ги преброя на пръстите на ръцете си без никакви таблици и те ли са стимула за някого да изявява интерес към хобито днес ?

Извинете, че си позволявам да питам въобще, на мен това между слушалките ми е доста неразвито за да ме няма в "статистиките" но пък се радам, като идиотче на валфла, че не съм в "схемата" .

73 ! de lz1hst
/Колегата Хуморист/



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ1FW » 31 яну 2017, 08:13

LZ6AJ написа:тъй като не ми отговори на нито един от трите въпроса, сега добавям и още един :
Любо, ако не можеш да разчетеш отговорите, защо задаваш още въпроси? Няма смисъл да вдигаш пушилка тук, в дима ще се загуби и смисленото, което си свършил.

Смисълът на тази дискусия не е да се уточни кой е по-по-най по правенето на класациите. Въпросът е защо се прави класация "Шампион по КВ на България" и как да се постигнат поставените цели.

Класацията трябва да съдържа колкото може повече състезания и да се подчинява на колкото може по-малко ограничения. В изчисляване на резултата трябва да участват всички включени в класацията състезания, а не определен брой от тях. Не трябва да има деление или коефициенти за мощност. Нека по-мощните взимат повече точки. Обаче трябва да се добавят чисти QRP състезания, в които любителите на малките мощности да докажат какво могат. QRO и QRP състезанията да участват заедно в таблицата и да се подчиняват на едни и същи правила - победителят взима 100 точки, надолу пропорционално по-малко.
Следва да се включат и "цифрови" състезания.
В този ред на мисли в класацията трябва да има и международни състезания.
И чак тогава Шампионът на България ще да е истински и пълноценен шампион.
lz2ht написа:Всъщност от всичките тези таблици, класации и свързаните с тях изказвания стигам до един единствен извод: Всички тези, които по всички таблици и не знам какво още са в ТОП секцията не коментират. Извода? Хората си работят по контестите, а не се занимават с глупости. Останалите - контестирайте си на воля във форума и спрете да дъвчете хората!
Прав си. Обаче по тази логика стават излишни не само класациите. И от БФРЛ няма нужда, и от този форум също. И от мен (може би и от нас) също. Което пак не е далеч от истината.



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz3yy » 31 яну 2017, 17:56

5 от 5 , а дано тази година да станат 6 от 6 :)
Защо се дракате не знам, за мен удоволствието е в процеса, пък било и със 50, 90 или 99 вата.
Да, някой ден ще си трансформирам позицията от лоу на хай пауър и тогава да видиш бой. Време е , вече чувам повече, отколкото ме чуват. А нали устата и ушите трябва да са пропорционални, не като на алигатор.
П.п.
И в петте присъствении мощността ми не е била повече от 70 вата.
Не вярвам за едно флагче да се вдигне броя участници, по скоро друга форма на стимул,
Примерно едно баофенгче или друга джаджа на лотария между всички пратили отчет.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 24 апр 2017, 21:39

здраве желая !
след 7 проведени и 5 отчетени контеста от програмата, сякаш това е картинката :
LZHFCH_2017_005.jpg
като му казват - "игра в центъра" 8)
има-няма, за клубната надпревара остана още само едно надбягване ...

ако някой се интересува от текущите резултати след 20-та позиция - да обозначи.
за сега в категорията "Индивидуални ...", точки са получили 88 участника.

предварително благодаря на всеки, който провери и сподели за открити грешки !

73,
Любо

моля тези, които имат връзка с колегите, представили LZ2KPB - поздравления за участието им в последното SSB-издание ! ... и по възможност - да проверят, защо клубната им регистрация не се появява в сайта на КРС ?


73,
Любо

lz2uw
Мнения: 32
Регистриран на: 04 ное 2010, 08:08

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2uw » 03 яну 2018, 22:17

LZ2KLR го пиши пръв , LZDX 2016 и 2017 съответно първи и втори или 105 + 95 приблизително.

73! Краси



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ3FN » 05 яну 2018, 17:13

Абе уж съм активен ...Май спечелих тлг шампионат ..пък не се виждам в листа :) ха ха ха

LZ3FN



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 05 яну 2018, 20:15

за много години !

вярно е, докторе ... че си първи в телеграфния тур на Държавното първенство за 2017г. :D
но към датата на публикуваната таблица, имаш две участия - "Милара" и "ТЛГ-тур" - с временен резултат 136,48 т. ...

след отчитане на "LZDX-2016" и на присъствения "QRP-турнир 2017", вече си #7 в класацията с 322,27 т.

за финални резултати на поредния цикъл чакаме само LZDXC и "Електрон-Прогрес", изданията от 2017 г.

73,
Любо


73,
Любо

lz5il
Мнения: 30
Регистриран на: 10 апр 2011, 16:23

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz5il » 17 сеп 2018, 10:31

Здравейте! Колеги ако може някой да ми каже има ли класиране за КВ шампион за 2017 т. и къде да го видим защото ще има управителен съвет на БФРЛ и там ще се обсъжда КВ шампион за 2018 г. 73!



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1wdx » 17 сеп 2018, 15:46

lz5il написа:
17 сеп 2018, 10:31
Здравейте! Колеги ако може някой да ми каже има ли класиране за КВ шампион за 2017 т. и къде да го видим защото ще има управителен съвет на БФРЛ и там ще се обсъжда КВ шампион за 2018 г. 73!
Техническа грешка вече е редактирана за 2017 става въпрос .


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2be » 18 сеп 2018, 14:10

Според мен при личните станции нещата изглеждат така, но може и да греша.
2017.jpg
2017.jpg (32.67 KиБ) Видяна 453967 пъти
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 18 сеп 2018, 20:29

здраве желая !

всеки има право да смята, и сигурно го прави ... кой доколкото може.

няма да коментирам чужди аритметики,
а предлагам да НЕ отнемаме правото на организатора ПРЪВ и ЕДИНСТВЕН да оповести официалните резултати.

надявам се, че ме разбирате...
ако не, имам питане - какви ще са реакциите, след като УС оповести различни числа от тези ?
дали на някой ще му пука, че в таблицата на Боян не всичко е било 100% вярно ?

или просто ще се радваме на подмятаници от типа : "кои резултати бяха вярни ?", "защо тук има едни цифри, а там други ?", "защо според тази таблица съм на трето място, а според другата - на четвърто ?", "мамка му, пак манипулираха числата ! ..."

храна за излишни емоции ... водещи до намален брой участници догодина.
:(

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2be » 19 сеп 2018, 10:15

Здрасти Любо,
lz2be написа:
18 сеп 2018, 14:10
Според мен при личните станции нещата изглеждат така, но може и да греша.
Написал съм ,че споделям личното си мнение и прилагам извадка от моя, лична екселска табличка, в която пак аз лично съм попълнил данните. Пиша няколко пъти "лично", за да е ясно, че това няма нищо общо с УС.
LZ6AJ написа:
18 сеп 2018, 20:29
всеки има право да смята, и сигурно го прави ... кой доколкото може.
Е все пак говорим за екселска табличка, не за система от диференциални уравнения. Ако имаш някакви съмнения мога да ти я изпратя и лично да се убедиш, че в клетките има само формули за умножение и деление, т.е. нищо загадъчно и конспиративно.
LZ6AJ написа:
18 сеп 2018, 20:29
предлагам да НЕ отнемаме правото на организатора ПРЪВ и ЕДИНСТВЕН да оповести официалните резултати.

Аз не оспорвам правото на УС ПРЪВ и ЕДИНСТВЕН да оповести официалните резултати, но си мисля, че това можеше да стане още през януари, когато излязоха резултатите от ЕП или в краен случай по време на сбирката в Казанлък. Ако има награждаване то също да е в Казанлък.
LZ6AJ написа:
18 сеп 2018, 20:29
надявам се, че ме разбирате...
ако не, имам питане - какви ще са реакциите, след като УС оповести различни числа от тези ?
дали на някой ще му пука, че в таблицата на Боян не всичко е било 100% вярно ?

или просто ще се радваме на подмятаници от типа : "кои резултати бяха вярни ?", "защо тук има едни цифри, а там други ?", "защо според тази таблица съм на трето място, а според другата - на четвърто ?", "мамка му, пак манипулираха числата ! ..."
Така като гледаш цифрите колко по-различна мислиш, че ще бъде официалната класация?
Гледайки инициалите на хората от моята извадка веднага ти отговарям - все им е тая :) Бих използвал друг, по-народному звучащ израз свързан с местене, ама хайде друг път :)
Нека гледаме по-весело на нещата, не е нужно всеки път да се търсят конспирации и намеса на извънземни сили. Все пак е хоби и се предполага, че участваме в тези състезания за удоволствие.

Бих дал едно предложение на УС - като обсъждате регламента сложете и срокове докога да бъдат отчетени резултатите и до кога да бъдат обявени официалните резултати. Който отговаря за тази дейност нека да публикува една табличка с междинните резултати на видно място в сайта и тази табличка да се обновява след излизане на резултатите на всяко зачетно състезание.
Така и интереса към българските състезания ще е по-голям и предполагам ще има и повече участници.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 19 сеп 2018, 12:07

Бояне, здравей !
Със сигурност MS-Excel не е виновен за грешките ти. Онзи ден, на Веско LZ5VK, WWROF му бяха виновни...
Четете, колеги !
Няма конспирации, има регламенти, те правят нещата максимално еднозначни и свеждат до минимум интерпретациите. :D

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2be » 19 сеп 2018, 14:41

Любо, какви грешки си намерил пак? Сподели ги, не ги крий само за себе си :)
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 19 сеп 2018, 21:06

lz2be написа:
19 сеп 2018, 10:15
...
Така като гледаш цифрите колко по-различна мислиш, че ще бъде официалната класация?
...
не мога да прогнозирам :D
имай търпение до следващия петък ... дано ги видим няколко дни след това, че наближава края на 2018 г.

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ1FW » 19 сеп 2018, 22:02

Бояне,

събираш резултатите от всичките състезания в две последователни години. Според правилата се смята само за една година и "се зачитат най-добрите резултати от брой състезания, равен на общото количество проведени и отчетени български КВ състезания, посочени в Таблица 1 минус две", т.е. не повече от шест.

В този смисъл точките в официалните резултати наистина ще са различни от твоите.

Условията за смятане са тук:
http://bfra.bg/images/bfra_documents/20 ... ampion.pdf

lz2be написа:
19 сеп 2018, 14:41
Любо, какви грешки си намерил пак? Сподели ги, не ги крий само за себе си :)
73 Боян
Последна промяна от LZ1FW на 19 сеп 2018, 22:25, променено общо 1 път.



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 19 сеп 2018, 22:25

Сашо, т.6.3...



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ1FW » 19 сеп 2018, 22:38

Грешката е моя, пропуснал съм, че "6.3. В класацията за определяне на​„КВ-шампион на България за2017г.” се зачитат и резултатите от проведените през 2016г. състезания LZ DX Contest и Коледен КВ Турнир “Електрон Прогрес”. "

Ако правилно разбирам като се вземе предвид точки 3.1 и 6.3 трябва да се зачитат най-добрите резултати от осем състезания. Боян е взел предвид това ограничение. Взимам си назад думите за грешка в неговите резултати и му се извинявам.
lz2fv написа:
19 сеп 2018, 22:25
Сашо, т.6.3...



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2be » 20 сеп 2018, 10:11

ОК, грешката е при мене!
На Кольо съм сбъркал резултата от LZDX 2017, за което му се извинявам.
Тази точка 3.1. по някаква причина съм я пропуснал. Вероятно съм чел някакви предварителни условия.
За 2018 предполагам ще се зачитат най-високите резултати от 5 състезания, имайки предвид, че няма да има проведено присъствено.
73 Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2be » 07 дек 2018, 09:37

Здравейте,

предвижда ли се публикуване на резултатите за 2017?

73 Боян



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1wdx » 07 дек 2018, 22:55

Добра вечер Бояне резултатите са налични и на заглавната страница слагам ги и тук като ексел фай.
Благодарим на Любо за любезното съдействие :-)
LZHFCH_2017-2.xls
(386.5 KиБ) Свален 8868 пъти


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 08 дек 2018, 13:57

здраве желая !

едва ли има нужда излишните епитети да бъдат коментирани, най-малко моето съдействие не бих определил като любезно ... имал съм възможност, свършил съм работа.

и така :
1. честито на печелившите;
2. поздравления за управата на БФРЛ, че най-накрая публикува таблиците - "Алелуя !";
3. казвам публикува, тъй като явно всичко по отношение на класацията е станало механично, без санкция, без обсъждане.

таблицата е подготвена и предоставена на отговорните за класацията в УС на БФРЛ от началото/средата на м.юни 2018г. от тогава насам, на предходното заседание на УС през ноември, въпроса най-накрая е бил разгледан - четем Протокола, виждаме решението. не обвинявам никого за самото решение. но мисля, че имам право да питам поне тези, които имат някакво отношение към въпросната класация или към КВ изобщо - кой от тях как гласува за приемането на резултатите 1:1?
това, че така съм ги подготвил е ясно - имам резултати от включените контести, ползвам тях, като ги преизчислявам според Правилника, без промени, без корекции.
но ... оттам нататък, до предходното заседание, на което са били приети, станаха ясни много факти, за някои от които бяха представени и неоспорими доказателства.
е, конкретния ми въпрос към Крис, Бойчо и Веско е: "къде се проявява Вашата санкция към едно от участията на LZ2KLR, за което се доказа, че са участвали с 2 сигнала ? ако останалите от УС нямат отношение или хабер от КВ, от Вас се очаква поне да спазвате правилника, който самите Вие сте приели за действащ регламент през предния си мандат. ето и един цитат от него :
LZHFCH_rules.JPG
освен това, за втори път призовавам - моля, обърнете внимание на несъответствието в категорията "много оператори". в контест условията пише "клубни станции", а в "Правилника ..." пише "много оператори". и ако различията по смисъл не бъде коригирани, последващи въпроси "защо клубни станции с по един оператор са отнесени към "много оператори" ? ще продължи да бъде на място и логичен, а класацията в тази си част - нищожна.

73,
Любо


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 08 дек 2018, 15:23

Любо здравей,
Явно нещо някъде съм пропуснал. Би ли разяснил това:
LZ6AJ написа:
08 дек 2018, 13:57
"къде се проявява Вашата санкция към едно от участията на LZ2KLR, за което се доказа, че са участвали с 2 сигнала ?
Не схващам за какво иде реч!

Благодаря предварително!
73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 08 дек 2018, 19:45

здрасти, Цецо !

въпроса ти може би е към Крис, Бойчо и Веско, аз не мога да ти отговоря.
въпреки, че в случая става дума за 2017 г. ...

Боян LZ2BE беше споменал нещо от сорта : "... щом използване на два сигнала не е забранено в условията, значи не било нарушение ..."
и така да е (въпреки че НЕ Е), станциите уличени за използване на два сигнала, не бива да получават точки за КВ-шампионата, тъй като в Правилника за определяне на КВ-шампион го има. :D

да видим реакцията на Боговете, дали според тях "Е", или "НЕ Е" ... т.е. дали наистина ще видим прецизиране на условията.
по този повод, Крис беше попитал : "има ли някъде по света контест, в който използването на два сигнала на един банд е разрешен. без значение на категорията ?"
но явно това НЕ е достатъчно в нашия случай ...

@всички Тарикати -
колеги, уважавайте труда на останалите ... в противен случай, както е тръгнало, скоро ще се наложи да се състезавате със собствените си кръводарители !

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1yq » 08 дек 2018, 21:52

Любо , напълно си прав. Аз поне попитах, за съжаление никой не ми отговори. Когато предложих LZ2KLR да се декласира, се оказа че никъде в нашите условия не е оказано дали е забранено или не. Поради тази причина предизвиках и малка полемика за прецизиране на условията в нашите контести. Лично мое мнение без да се ангажирате с него, е че ако аз бях съдия щях да ги декласирам. И поради това че никъде в условията не пише че е забранено те са го използвали............Почти същото положение е и с LZ DX CONTEST където същата станция се беше самоспотвала Нпъти...... Познавам се с операторите и са ми добри приятели, но не е честно спрямо другите. Имам се мнение по този казус и съм го изразил нееднократно. Искрено се надявам догодина нещата да са по читави.

73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 08 дек 2018, 22:39

мерси за отговора, Крис !
звучи достойно ...

а дали тези, които ти казват, че не го пишело в условията, са чели "Правилника за определяне на КВ-шампион" и дали знаят колко сигнала са допустими за M/S ?
пак ще цитирам текста от въпросния "Правилник ..." - дано го прочетат и разберат ... или го променят, за да могат да го заобикалят, когато е нужно ... или го махнат, за да не им пречи :lol:
LZHFCH_rules.JPG
според мен, не става дума за декласиране в даден контест, а за НЕначисляване на точки в полза на даден участник за въпросната годишна класация. в случай, че цитирания по-горе текст е бил в сила към датата на гласуване на класацията, условията за подобна санкция са били налице. съжалявам, че не си получил подкрепа от останалите в УС.


73,
Любо


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz2fv » 08 дек 2018, 23:26

Любо, тая простотия не беше ли през 2018?



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 10 дек 2018, 16:47

lz2fv написа:
08 дек 2018, 23:26
Любо, тая простотия не беше ли през 2018?
беше, Цецо ...
и не само ...
тъй както върви, всяка година има поне по една ... щуротия ... да не сме прекалено груби
помним изпълненията по време на LZDXC 2015, наскоро Тони LZ1JZ представи други, от изданието на 2016 г.
напомням, че в последната редакция на LZDXC-условията, приети преди изданието 2016 г., изрично е записано "самоспотването НЕ е разрешено".

от друга страна, класацията за "КВ-шампион 2017" по изключение включва и 2 контеста от 2016 г., между които и въпросния LZDXC 2016.

щом УС не обръща внимание на тези неща, логично е да си зададем въпросите - защо се поставят подобни условия, след като спазването им не се следи и нарушенията не се санкционират ?
а щом членовете на УС нямат топки за реакция и санкция, къде е ролята на КС, който по устав следи за законността на решенията на УС и съответствията им с нормативите ?


73,
Любо

пп - @колегите от TRC
имате ли достатъчно чаши за шампанско ? :lol:


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 21 дек 2018, 15:44

ДА НИ Е ЧЕСТИТ ПОРЕДНИЯ ГАФ НА УС !

Вече ще си имаме двама КВ-шампиони, а догодина кой знае ... може би и повече.

Колеги, ако не сте сигурни в нещо, питайте тези, които знаят повече от вас. Не е нужно да баламосвате лисичарите да гласуват ялови КВ-идеи.

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1yq » 21 дек 2018, 16:56

Любо, мисля че малко преиграваш, да не кажа че доста. Отново наместваш лисичари в неправилна постановка. Идеята беше моя и съм дал достатъчно аргументи. Питани са достатъчно компетентни хора в КВ състезанията , особено за нашите си състезания, и бих добавил доста по компетентни от теб. Така че ако може да бъдат спестени епитетите от горния пост.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от LZ6AJ » 21 дек 2018, 17:51

lz1yq написа:
21 дек 2018, 16:56
Идеята беше моя и съм дал достатъчно аргументи. Питани са достатъчно компетентни хора в КВ състезанията , особено за нашите си състезания, и бих добавил доста по компетентни от теб.
Крис,
не преигравам. всякак се опитвам да ти обясня, че разширявате портфолиото на измамниците.
иначе всички знаем, че идеята е твоя. така както и онази, гениалната - "КВ-шампион да НЕ се става повече от два пъти !".
:D
явно, не ми остава нищо друго, освен да си направя пуканки и да се присъединя към групата.

73,
Любо

п.п. - всичко в текста на протокола на УС е ясно, но все пак е протокол ... документ.
не бива да има повече от 10 правописни грешки на страница, че инак е смешно.


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1yq » 21 дек 2018, 19:35

Прави си пуканки колкото искаш, само не разбрах какво против имаш срещу участниците с 100вт да са в играта?



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: КВ-шампион за 2017 г.

Мнение от lz1fy » 22 дек 2018, 00:41

73,
Любо

п.п. - всичко в текста на протокола на УС е ясно, но все пак е протокол ... документ.
не бива да има повече от 10 правописни грешки на страница, че инак е смешно.
[/quote]

Любо,
на мен например не ми е ясно от протокола, как LZ1US е вписан
първо като гост;
второ като протоколчик;
трето като отговорник за YOTA 2019 в България.....
Явно тази личност е многостранно надарена.
От друга страна президента LZ3NN поема много задачи на гърба си, заедно с LZ1WDX докато другите членове на УС остават някак си свободни от ангажименти.
Единствен LZ1YQ се ангажира с някаква отговорност, но след като си подаде оставката не му знам статута.....може би съм пропуснал нещо.
А иначе потърсих "Закон за спорта" но такъв в България няма!
А какво прави БФРЛ в "Закон за спорта" хич не ми е ясно, ако имаш някакво инфо, моля да споделиш.
Горното съм го написал като обикновен радиолюбител в България, без да съм член на БФРЛ и е публикувано и на друго място.



Отговори