Държавни първенства HF CW/SSB 2016

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1yq » 07 сеп 2018, 15:11

Не може да се отрече че където се намеси Миланов, става весело :lol: :lol: :lol:

Весели празници.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 07 сеп 2018, 17:48

lz2be написа:
07 сеп 2018, 13:56
... Пуснахте едно афедри с 20м жица в съседния квартал и си помислихте, че сте уцелили 6-цата, ама се оказа, че сте ударили греда :)
Какво стана с хвалбите за 5, 6, 7 и повече връзки в минута? Като гледам лога имате веднъж 6 и 15 пъти по 5. Аз нямам по 6, а по 5 имам 14 пъти.
Показахте как си МИСЛИТЕ, че стават нещата в LZ DX. Е сега убедихте ли се, че само с мошенгии не става, а трябва и акъл...
Бояне,
Ако разгледаш логовете по-внимателно, може и да стигнеш до извода, че въпросното Афедри, за което говориш, няма нищо общо с тия 5 и 6 QSO/min в лога на LZ1RF. Друг има заслуга, човек, оператор. Но името му няма да научим, знаем само инициали.


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2fv » 07 сеп 2018, 18:02

Ммда, темата се измести доста в страни...
Ще се опитам все пак да добавя нещо по основната тема.
LZ1PM написа:
03 сеп 2018, 23:07
От написаното по-горе по темата ми става ясно, че ако отида на ресторант и поръчам -1.шопска салата с ракия,2.пържола и 3. паста за десерт.
Ще е нормално ако сервитъора ми донесе първо пастата, после пържолата и накрая салатата, защото сервираното отговаря на поръчката..........
Ами аз не го разбирам точно така. Искането за задължително спазване на поредността на номерата, преведено към горния пример би изглеждало така:
"Поръчам на сервитьора 1.шопска салата с ракия,2.пържола и 3. паста за десерт. Той приема поръчката, но отказва да вземе поръчка от съседната маса, защото готвача в кухнята е един и му е наредено да не изпълнява други поръчки, докато не ми направи и пастата за десерт. Било така, защото на фиша за всяка следваща поръчка трябвало да се отбележи точната сметка от предишната..." :D

Освен това:
LZ1PM написа:
03 сеп 2018, 23:07
Цецо-LZ2FV, не знам кой колко е прав от горния цитат, ама Любо е един от двамата българи изработили си участието във WRTC 2018.
Явно разбира от контести .Контест програми съответно.
Ванка, не поставям под съмнение способностите на Любо в международни контести. Той това го може и резултатите му го показват (...един от ТРИМАТА българи...). Отбелязвам само, че понятията му за вътрешни контести са леко сбъркани. За него е оправдано да не знае, че може да работиш с две операторски места на вътрешен контест, без те да си пречат особено. Тук не трябва да вадиш станции на нивото на шума...Странното е, че и Милчо не знае това, а LZ1KAA са от първите, които са приложили този метод...Та пак да повторя:
lz2fv написа:
03 сеп 2018, 14:34
При правилно подбрани антени, добре настроена техника и dF>5-7kHz чува всичко на ниво над S5. Като двете радия са едно до друго, а разстоянието м/у антените е около 20-30м. Това, разбира се, при разумни мощности от порядъка на киловат...
Това, което не мога да разбера е защо, по дяволите, е толкова важно да се спазва тази поредност. В международни контести на никой не му пука за това, дори и на Любо...Формално погледнато тя е спазена, защото логера ти дава поредния номер на връзката, която започваш. Това, че предаваш втора тройка от връзка, направена след това също покрива сегашните правила, щото там така пише...Въвеждането на такова изискване само ще затрудни работата на тези, които решат да го спазват. Защото и сега не е никакъв проблем да се добавят няколко несъществуващи връзки в лога, така че да отпаднат те, а разместените да станат валидни.

Моето мнение е, че трябва да се прецизират условията, като се уточни изискването за един сигнал на банда. Освен това деленето на лични и колективни станции е леко архаично. Какво правим ако се съберем трима-четирима души, пием по една бира и изиграем контеста с личния инициал на единия?



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 07 сеп 2018, 23:01

lz2fv написа:
07 сеп 2018, 18:02
Това, което не мога да разбера е защо, по дяволите, е толкова важно да се спазва тази поредност. В международни контести на никой не му пука за това, дори и на Любо...Формално погледнато тя е спазена, защото логера ти дава поредния номер на връзката, която започваш. Това, че предаваш втора тройка от връзка, направена след това също покрива сегашните правила, щото там така пише...Въвеждането на такова изискване само ще затрудни работата на тези, които решат да го спазват. Защото и сега не е никакъв проблем да се добавят няколко несъществуващи връзки в лога, така че да отпаднат те, а разместените да станат валидни.
Цецо,
скоро чел ли си, какво написа ?
forum_ex_003.jpg
forum_ex_003.jpg (50.95 KиБ) Видяна 32214 пъти
добави или пренареди каквото е нужно, така че логът ти (посочен като примерен) да стане според сегашните условия на вътрешните състезания ?

това, което пък аз не мога да разбера е, защо след като виждате, че има несъответствие, че авторите на N1MM са дали решение при подобни случаи, толкова се пънете ? и ти, и разградския, че и Наско тръгна да приглася ... пет дни Боян обяснява как нямал намерение да "бърше" преди да прескача в другия прозорец. ми ако иска. в края на краищата всичко е по желание. но да обяснявате алабализми и да сравнявате условията с тези, на международни контести, е несериозно. най-меко казано ... но като се стигне до два сигнала - "никъде не пишело, че е забранено !", т.е. международните контести бяха дотук. това няма да го сравняваме с техните условия - два сигнала на един банд ?
изобщо "както ни изнася", или по-скоро "на инат". може да си най-добрия, да пухаш кого къде хванеш наред, но това не е спортсменско поведение. освен теб, има поне 30 души, чиито логове не изглеждат като твоя. вярно, създавани са при работа с едно радио, но ти, като си много добър, постарай се и с две радиа, логът ти да е безупречен.

в крайна сметка, както и преди писах - каквото решите. вие участвате, за сега мене не ме бройте. но следя и участвам в дебатите след всеки контест. и като такъв, спокойно мога да питам - "една по една старите мошенгии ги научаваме, рано или късно ... а какво ще правим с новите, с бъдещите мошенгии, след като се държите по този начин ?" щото бъди сигурен, Цецо, че ако Боян го чукнат с една точка за това, още на следващия контест, пак ще е първи, но лога му ще е изряден. щото за това има "CTRL+W" ... а на тези, дето се правят на тарикати, и си мислят, че като намерят пропуск в условията или проверяващия екип, били станали по-добри контестери. напротив, същите са, само къде отблъскват желаещите за следващия контест. това е резултата от пародията.

явно има смисъл да ти повторя, че едно е в цитираните международни контести, още преди контеста знаеш 100% какво ще предаваш по време на първата връзка, седмата, 68-та, 767-та и т.н..
според условията на нашите контести, знаеш 50% ... останалите 50% стават ясни само за следващото QSO по време на предходното.
с други думи, ако си приключил третата връзка и започваш четвърта, все още няма как да знаеш какво ще предаваш в петата, тъй като още не си получил номер от кореспондента. и лоджера ще го използва за формиране на четвъртия предаден номер. проблема си е твой, че си допуснал четвъртата ти връзка да бъде номерирана като 005, а в най-често срещания случай - петата като 004.

дай, да видим, какво ще добавяш и ще махаш, че примерът да стане като "по условие".

73,
Любо


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2fv » 08 сеп 2018, 09:49

Добро утро, Любо!
LZ6AJ написа:
07 сеп 2018, 23:01
добави или пренареди каквото е нужно, така че логът ти (посочен като примерен) да стане според сегашните условия на вътрешните състезания ?
Щом настояваш, добре. Само ще отбележа, че представеният от теб пример е леко подвеждащ. През цялото време ти говоря за клубни станции с две операторски места, а ти си дал пример с моя инициал. О.К, ще приемем, че съм добър колкото Боян или Наско и мога да работя SO2R. Та в твоя пример има 23 връзки, които ако минат кросчека ще бъдат зачетени по сегашните правила, но ако се въведе отпадане на QSO при сбъркана поредност ще отпаднат поне 5 броя...Ето ти същия лог с някои корекции. Ще видиш, че всичките 23 връзки са О.К.
TEST_LZ6AJ.png
TEST_LZ6AJ.png (31.75 KиБ) Видяна 32151 пъти
Освен това никъде, ама никъде не съм писал, че приемам работата с два сигнала за нормална. Зададох ти прост въпрос с пример, Боян ти го повтори, но ти продължаваш да си упорства на тема два сигнала, изнесени приемници и т.н. Освен това обърни внимание, че става дума за две операторски места, т.е. два компютъра, а не два прозореца. Та пак да попитам: поради каква причина трябва да ограничим станциите с много оператори или тези, дето могат да работят SO2R? И друг въпрос, ти след като толкова държиш да сме стриктни в спазването на условията, в международните контести спазваш ли ги?
И пак да повторя, дори в примера, който си дал не съм суигурен, че има нарушение на условията. Например QSO Nr.4 е започнато веднага след Nr.3 и затова е с този номер, а е завършено след като основното място е направило седма връзка и затова втората тройка е такава. Защото седмата връзка е "радиовръзката от предходния кореспондент".

Приятен ден!
73



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 08 сеп 2018, 10:13

Здрасти Любо,

явно трябва да питаме Конституционния съд как се тълкува понятието пореден номер, щото ние имаме различни виждания :)

Я кажи какво правим с пропуснатите номера? Като започнем редовно да трием с ctrl-W броят им ще нарастне значително.
Например в лога ще имам връзки започващи с номера 005, 006, 007, 009, 010, 012, 013 и т.н. Липсват 8 и 11.
9-та връзка не е поредна на 7-ма и според твоето разбиране трябва да отпадне. В лога вече нямаме 8-ма и 9-та, но тогава и 10-та вече не е поредна на 7-ма. И нея ли махаме или тя ще остане, щото иначе лога ще свърши до 7-ма :lol:

За да решим всички възможни проблеми предлагам да минем на хартиен лог. Само по този начин няма да зависим от логовите програми.

73 Боян
Последна промяна от lz2be на 08 сеп 2018, 14:17, променено общо 1 път.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 08 сеп 2018, 10:37

В добавка към горното се сетих, че тия липсващи номера ще започнат да се тълкуват като психологически натиск над конкурентите :lol:
Един вид неспортсменско поведение, а от международните състезания знаем, че то може да се наказва дори и с декласиране.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 08 сеп 2018, 10:57

здраве желая !

Цецо,
защо не вземеш да добавиш, преди всяко QSO, по едно с LZ6AJ ?
ей тъй, за сигурност ... :lol:
да видим, как ще се тълкува - "коя точно връзка е първа, и коя втора ... и има ли право участника на две връзки с един и същи пореден номер ?"
и за това нищо не пише в условията, нали ?... значи не е грешно ! :lol:

чудя се, на изумителната способност и изобретателност, да представяте куп нови варианти, само и само да не е този, който очевидно, най-лесно и най-точно решава еднозначно проблема. той, между другото е и най-лесен. при него логовете не трябва да се магерят адендум.

и за да стане цирка пълен, нека представя частния случай за първа връзка :
forum_ex_004.jpg
forum_ex_004.jpg (10.55 KиБ) Видяна 32129 пъти
това също няма да е грешно, въпреки че в условията изрично е казано "какво се предава за първа връзка" :lol:

може би санкциите "такива връзки отпадат", или "такива връзки се считат за невалидни", не са точни и на място.
така или иначе, тези връзки са нужни за проверка на логовете на кореспондентите.
достатъчно би било, както Иван LZ1PM предлага, да се въведат наказателни точки, равни на разликата между пъвите три цифри на две поредни връзки, по абсолютна стойност, намалени с 1.

хубав ден и от мен !
73,
Любо

п.п. - гледам и посещенията на тази тема - увеличават се с голяма скорост, по-голяма от активността на пишещите.
това е друго наше качество - виждаме, имаме мнение, но си мълчим ... "що да се показваме ?" ...
Последна промяна от LZ6AJ на 08 сеп 2018, 12:34, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2fv » 08 сеп 2018, 11:39

Любо, винаги съм се възхищавал на твоето умение да избягваш отговори на неудобни въпроси и да се правиш на неразбрал за какво иде реч.
Работата във вътрешни контести с две операторски места предполага разминаване в номерата. Същото може да се получи при невнимание и с едно място. Ако се приеме твоето предложение да се санкционира подобно разминаване, то това би обезмислило работата с две места. Въпросът е ЗАЩО трябва да го правим? Аз смятам, че идеята да има MS категория е да могат повече от един оператор да правят връзки едновременно използвайки един "предавател". Не виждам разумна причина да се лишаваме от това удоволствие. Относно точната формулировка на условията смятам, че е достатъчно да се изброят изрично случаите, в които една връзка не се зачита. Освен това смятам, че трябва да се добави, че съдийската комисия може да декласира даден участник "за неспортменско поведение", като това не подлежи на контестации и др. подобни. Просто е!
В крайна сметка състезанията се правят за участниците в тях и условията трябва да са такива, че да им позволяват да си направят кефа, грубо казано, при сравнително равни условия. Не виждам с какво разбърканите номера от логера дават предимство на някого. И не мисля, че точно това е най-големият проблем на вътрешните контести.

Иначе с примерния лог ти показах, че винаги има вариант да се заобиколят някакви безумия. Просто нещата се повтарят. Преди доста време пак имаше едни странни напъни за постоянна промяна на условията с цел, неизвестно каква...Лошото е, че това ме връща 30-40 години назад, а си мислех че сме изживели тези неща и сега просто си правим кефа...

P.S. Не разбрах ти в WPX-a спазваш ли стриктно условията?



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 08 сеп 2018, 14:24

lz2be написа:
08 сеп 2018, 10:13
Я кажи какво правим с пропуснатите номера? Като започнем редовно да трием с ctrl-W броят им ще нарастне значително.
Например в лога ще имам връзки започващи с номера 005, 006, 007, 009, 010, 012, 013 и т.н. Липсват 8 и 11.
LZ6AJ написа:
08 сеп 2018, 10:57
достатъчно би било, както Иван LZ1PM предлага, да се въведат наказателни точки, равни на разликата между пъвите три цифри на две поредни връзки, по абсолютна стойност, намалени с 1.
Значи за 9-та и 12-та връзка ще получа наказателни точки, нищо, че отговарят на условията :lol: :lol: :lol:



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ2HR » 08 сеп 2018, 17:01

LZ2BE :Значи за 9-та и 12-та връзка ще получа наказателни точки, нищо, че отговарят на условията


Здравей Бояне!
Приятелче си, а и всички пишещи във форума.(За сега врагове не се очертават :D :D :D )
Такива отчети не отговарят на условията за пореден номер на връзката ......
Ако аз съм съдия бих ги сложил в CHECK LOG.

73 на компанията!



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2fv » 08 сеп 2018, 18:46

Любо, извинявай това го пропуснах:
LZ6AJ написа:
08 сеп 2018, 10:57
чудя се, на изумителната способност и изобретателност, да представяте куп нови варианти, само и само да не е този, който очевидно, най-лесно и най-точно решава еднозначно проблема. той, между другото е и най-лесен. при него логовете не трябва да се магерят адендум.
"Очевидно, най-лесно и най-точно" се решава проблема, като се приеме, че сме 2018г. и е нормално условията да съответстват на добрите практики. Продължавам да мисля, че търсиш решение на проблем, който не съществува.

73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 08 сеп 2018, 20:01

Здрасти Ицо,
LZ2HR написа:
08 сеп 2018, 17:01
Такива отчети не отговарят на условията за пореден номер на връзката ......
кое точно не отговаря на условията?
Хайде да разгледаме следната ситуация:
работя с едно радио с едно VFO, въвел съм вече 8 връзки. Вика ме ЛЗ1А, давам му номер 9, приемам номер. Вместо ентър обаче натискам ctrl-D и се изтрива 8-ма връзка. Няма как да я възстановя.
Същото може да стане и ако правя 8-ма и врътна без да искам копчето на радиото преди да натисна ентъра - тази връзка изчезва.
Защо няма да ми се зачете 9-та? Защото не е поредна на 7-ма ли?
73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ3NY » 08 сеп 2018, 21:26

Дискусията е положително нещо.
Самия факт че условията позволяват тълкуване говори, че е време да се прецизират.
От друга страна Организатора диктува условията, а участниците, ако искат да участват трябва да ги спазват такива, каквито ги изисква организатора.

73! Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ2HR » 08 сеп 2018, 21:33

Здравей Бояне!
Явно е трудно за обяснение ...
Кой и как се е омотал със софтуера и радиата не знам.
Прескачане на номера е едно....да речем станала грешка , един , два пъти . Може и да се случи , макар че не вярвам ... :D ...
Но в условието пише : ПОРЕДЕН НОМЕР
И не ме убеждавайте че номер 009... е пореден на 010.. или нещо подобно.........
:D :D :D



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 08 сеп 2018, 23:59

Повтарям се, но не съм чувал на друго състезание някой да се вживява за това, че имало разместени номера в лога. Факт.
Не виждам повече смисъл да участвам в тази дискусия.
73 Боян



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ1FW » 09 сеп 2018, 08:40

lz2be написа:
08 сеп 2018, 23:59
Повтарям се, но не съм чувал на друго състезание някой да се вживява за това, че имало разместени номера в лога. Факт.
Не виждам повече смисъл да участвам в тази дискусия.
73 Боян
Май и за това състезание никой нямаше да се вживява ако хората от един клуб не бяха публикували отчетите.

От край време е така: има отчети, има вживявания. Няма отчети, няма вживявания.
lz1yq написа:
07 сеп 2018, 15:11
Не може да се отрече че където се намеси Миланов, става весело :lol: :lol: :lol:

Весели празници.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 09 сеп 2018, 16:28

да, вярно е !

ако не бяхме видяли кой как е водил дневника си, нямаше да знаем, че има и такива случки.

въпроса не е в това, дали някой друг организатор на контест се вживява в подобни подробности, а в това кой как уважава регламента.
особено пък в случая на сегашните условия на вътрешните LZ-контести, това според мен е задължително !

а за да не остане Цецо напълно неудволетворен, ще посоча един пример на повече от 3500 QSO и нито един случай на поставеното под въпрос несъответствие ... повтарям НИТО ЕДИН !!! ... и като гледам - двама оператори, две работни места, като в края на контеста е работено и "инбанд". :lol:

https://cqwpx.com/publiclogs/2017cw/lx7i.log

Факт е, че ползвания лоджер НЕ е N1MM, ноооо едва ли само това е причината.
Крис го казвал : "който го може, го може !"
... бих допълнил : "следователно и при М/S може !"
просто е въпрос на респект към условията ... или инат и мрънкане ...

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1yq » 09 сеп 2018, 20:21

И сега следва следващия въпрос, и какво правим............ :wink:

73!



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz3yy » 09 сеп 2018, 21:35

Добър вечер,
Любо, ако се вгледаш по-внимателно в този лог, ще видиш че няма инбанд второ място за търсене.Гледай часа...
Всичките скокове встрани от ръна са със същото радио и се правят като падне рейта да се избичи някоя връзка/мулт в плюс.
Има няколко връзки с второ радио ама на друг банд. Така че нищо чудно, че няма разместване на номерата :D

Тъй като се отклонихме от темата, обратния пример с истински дълги номера - IOTA 2018.Ние ( LZ0I ) бяхме една от малкото М/2
станции, дето работеше по новото изискване М/2 да са с една обща номерация. Цирка беше пълен - два ръна и два инбанд търсача с обща номерация.Номерата които предавах на 14 рън в началото прескачаха през 2,3 та дори и през 4. Ама организатора така иска....
А относно психологическия момент - намира моя търсач множител - германец дето бачка за кеф - примерно ни дава: LZ0I GA DR OM UR NR 599023EU057 599023EU057 hw? K - всичкото това с 60-70 знака, без къси цифри.Моя човек му дава номер 070 и го праща на 21 на нашия рън, където след 3-4 минути на германския 024 му даваме 110 и той изпада в ступор - така и не стана ясно вдяна ли какво става.
Всичко това го пиша, понеже мисля че пълно щастие няма и ако ще се пипат правилата, дано не е по IOTA тертип т.е. да се оплескат повече.
Поздрави!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ1FW » 09 сеп 2018, 21:37

Нестандартно прилагаме традиционните условия:
Ако има второ работно място / радио / VFO то то започва отчета от 500 000. Двете места водят отделни отчети. За всеки един отчет се прилага стриктно изискването за последователност на времена и номера. Накрая двата отчета се обединяват.

Моля не ме убивайте веднага. Обмислете предложението първо.

lz1yq написа:
09 сеп 2018, 20:21
И сега следва следващия въпрос, и какво правим............ :wink:

73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 09 сеп 2018, 22:09

LZ6AJ написа:
09 сеп 2018, 16:28
ако не бяхме видяли кой как е водил дневника си, нямаше да знаем, че има и такива случки.
добро утро :) така се работи откакто н1мм вкараха модула за LZ Open преди 10 години. Логовете винаги са били онлайн и който е искал ги е гледал.
LZ1FW написа:
09 сеп 2018, 08:40
Май и за това състезание никой нямаше да се вживява ако хората от един клуб не бяха публикували отчетите.
ако не му беше доскучало на Любо да тръгне да си търси занимавки хич нямаше и да се сети този клуб. Съдя по лога му.
lz1yq написа:
09 сеп 2018, 20:21
И сега следва следващия въпрос, и какво правим............ :wink:
ами почна се с гениалните идеи
LZ1FW написа:
09 сеп 2018, 21:37
Ако има второ работно място / радио / VFO то то започва отчета от 500 000. Двете места водят отделни отчети.
това с какво променя сегашното положение? Важното е да си намираме на работа ли? Ти ли ще напишеш модул за н1мм или клуба?

Имаше една приказка за дявола, дето като нямал какво да прави си таковал .... ама хайде да не я довършвам.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 09 сеп 2018, 22:33

мдааааа, някои започнаха да излизат от равновесие ...
lz2be написа:
09 сеп 2018, 22:09
Имаше една приказка за дявола, дето като нямал какво да прави си таковал .... ама хайде да не я довършвам.
имаше и друга една приказка - за космонавта и космоса !

:lol:
Последна промяна от LZ6AJ на 10 сеп 2018, 00:23, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 09 сеп 2018, 23:11

Ти остави приказките, ами кажи от кой номер ще ги почваме?
Аз предлагам едното радио да почва от 208 нагоре, а другото от 817 надолу. И повторение през 17 минути.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 09 сеп 2018, 23:19

lz1yq написа:
09 сеп 2018, 20:21
И сега следва следващия въпрос, и какво правим............ :wink:

73!
явно нищо не правим, Крис.
продължаваме си по същия начин. сигурно е, че докато няма проверяващ софтуер, никакви съществени промени няма да възникнат. но това, според мен, не означава, че междувременно не може да се обсъждат евентуални промени, целящи подобрения. освен дискутираната дотук тема с номерата, смятам че има и други места, където би могло да се обсъжда евентуално "препипване" на условията, а именно :

- точкова система ... едно и също населено място, област, съседна област, зона, съседна зона, през зона;
LZ_Domestic_Map_01.jpg
- разпределение на общия брой точки за едно QSO ... в момента е 4 т. и се дели 50% на 50%, т.е. и двамата кореспонденти получават по равно;
в случай, че и двамата кореспонденти имат CAT, дали няма да е интересно този, който върти копчето, да получи по-голямата част ... примерно 60% към 40% ? а в случай, че посочените честоти в логовете не равнят (единия от двамата няма CAT) - и двамата получават по 40% от общия брой точки, предвидени за това QSO;

- време за повторение;

- и т.н. ...

всеки има опит, сигурно има още много идеи. форумът е за това, не за да се караме.

важното е да не се забравя, че мнението на всеки е равностойно - това на Боян, на Крис, на Бойчо, на Веско, на Цецо, на Сашо, моето и т.н. ... никой няма привилегии. това отдавна трябва да е станало ясно. ако не е ... болките за някои ще продължат, съжалявам !

хубава вечер !
73,
Любо

хубаво е да се знае, че всичко е възможно ... софтуера не е определящ, той се създава като резултат от условията.


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1yq » 10 сеп 2018, 11:08

Прекалено много се вживяваме с тези номера. Това е мое лично мнение и моля да не се съобразявате с него. Единственото предложение което мога да дам за промяна на условията е :
1. Клубна станция - максимум трима оператори.
2. По време на състезанието независимо от вида работа и категорията се излъчва само един сигнал.

73!



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2xa » 10 сеп 2018, 13:48

Няма лошо да има идеи, защото винаги промените носят още интерес, т.е. нови участници.
Има обаче едно НО - софтуера по променените (и постоянно променящи се ) условия :
- за участие в състезанието (примери с 1 софтуер предназначен само за нашия контест не приемам, желателно е да го могат всички известни и ползвани в момента)
- за проверка на състезанието

За предложение и аз мога да дам 1 :
- Станция с регистрация като клубна, може да участва само в класации за много оператори
- всеки лицензиран радиолюбител или клуб има право да получи не повече от 1 бр. специален (контест) инициал от КРС ;)


_______
73 Valyo

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ2HR » 12 сеп 2018, 21:04

Здравейте!
LZ2BE: ами почна се с гениалните идеи
Така е Бояне,
Започна се .....

Предлагам:
1.Клубни радиостанции - максимум ЕДИН оператор. :D
2.Лични радиостанции - минимум ДВАМА оператори. :D
3.Точки - 5т. за станция работена по късият път и 10т. по дългият път.
4.Едновременно излъчвани сигнали - кой колкото може.
5.Мощност- "волумето на макс" .

ДАНО ИМАТЕ ЧУВСТВО ЗА ХУМОР. :D :D :D

Писна ми от "реформи". Какво трудно има да се спазва сегашното елементарно и ясно условие?
73 ! Бъдете здрави!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1yq » 03 окт 2018, 09:29

Малко затихна темата та реших да я запаля отново. Предлагам:
1. По време на контестите да има само един сигнал, даже и тогава когато се работи микс / CW+SSB /.

2. Клубни станции с не повече двама състезатели в лога.

3. След обявяване на резултатите всички логове стават достъпни.
Мисля че това с поредния номер не би трябвало да играе кой знае каква роля , при факта че проверяващата програма накрая зачита общия брой верни връзки, а не по пореден номер. Ако се получи прескачане има ALT+W. А и да не го направи какъв е проблема.


73! LZ1YQ



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ5EE » 03 окт 2018, 10:47

Предлагам с цел да има повече участници, да няма клубни станции.
Клубното класиране да се формира на база n-брой участници с принадлежност към даден радиоклуб.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2xa » 03 окт 2018, 11:05

Да добавя една нова идея :
- преди състезание, всяка станция да декларира категорията за участие. Декларирането става на емаил посочен на организатора най-късно 12 ч преди започване на състезанието. Станции пропуснали да декларират участие се класират в категория check log


_______
73 Valyo

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2ht » 03 окт 2018, 11:28

lz2xa написа:
03 окт 2018, 11:05
Да добавя една нова идея :
- преди състезание, всяка станция да декларира категорията за участие. Декларирането става на емаил посочен на организатора най-късно 12 ч преди започване на състезанието. Станции пропуснали да декларират участие се класират в категория check log
Това с каква цел?
И още нещо - ако декларирам, че ще участвам като LZ2HT, но в последния момент реша да отида в клуба и да играя с клубния инициал какво ще е наказанието, че LZ2HT явно е излъгал, че ще играе? И защо клубния инициал трябва да мине в checklog? Не е ли по-добре направо DQ? Така де, не е казал, че ще участва, пък се бута да играе


Иван LZFF Coordinator

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2fv » 03 окт 2018, 11:33

lz1yq написа:
03 окт 2018, 09:29
2. Клубни станции с не повече двама състезатели в лога.
Крис, това не го разбрах. Би ли обяснил каква е идеята?
Иначе, ако все пак искате да променяте условията, то по-добре е да започнете от начало. Например да разделите станциите на SO и MS. Щото сегашното положение е наследство от едни други времена...

Но все си мисля, че ето това:
LZ2HR написа:
12 сеп 2018, 21:04
Писна ми от "реформи". Какво трудно има да се спазва сегашното елементарно и ясно условие?
е най-доброто.
Каквито и условия да измислим винаги ще се намери някой, дето се има за "по-умен" от останалите и ще спретне някоя тъпотия. За съжаление малкият брой участници позволява това.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2xa » 03 окт 2018, 11:47

lz2ht написа:
03 окт 2018, 11:28
Това с каква цел?
И още нещо - ако декларирам, че ще участвам като LZ2HT, но в последния момент реша да отида в клуба и да играя с клубния инициал какво ще е наказанието, че LZ2HT явно е излъгал, че ще играе? И защо клубния инициал трябва да мине в checklog? Не е ли по-добре направо DQ? Така де, не е казал, че ще участва, пък се бута да играе
Декларира се станцията участник, не операторите. Като декларирал, пък не участвал проблем няма - не се е класирал. Клубния като не е декларирал участие отива в чек лог. Целта е ясна. Известни са случаи на промяна в категория след като завърши състезанието (според резултата), вкл. в много големи международни състезания. Пък и дава възможност на контест комитета провери участници, дали спазват условията ;)


_______
73 Valyo

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 03 окт 2018, 11:56

LZ5EE написа:
03 окт 2018, 10:47
Предлагам с цел да има повече участници, да няма клубни станции.
Клубното класиране да се формира на база n-брой участници с принадлежност към даден радиоклуб.
Тони, здравей !

И как ще работят новите попълнения, които още не са лицензирани ?

В една друга тема споделих мнение, да не се правят условия за някого, или против някого ...

На тези двама или трима, които са наумили да мошенгясват, не им пречи и от името на лична станция да го направят. Историята помни и такива изпълнения. :)

73,
Любо


73,
Любо

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2ht » 03 окт 2018, 11:58

lz2xa написа:
03 окт 2018, 11:47
lz2ht написа:
03 окт 2018, 11:28
Това с каква цел?
И още нещо - ако декларирам, че ще участвам като LZ2HT, но в последния момент реша да отида в клуба и да играя с клубния инициал какво ще е наказанието, че LZ2HT явно е излъгал, че ще играе? И защо клубния инициал трябва да мине в checklog? Не е ли по-добре направо DQ? Така де, не е казал, че ще участва, пък се бута да играе
Декларира се станцията участник, не операторите. Като декларирал, пък не участвал проблем няма - не се е класирал. Клубния като не е декларирал участие отива в чек лог. Целта е ясна. Известни са случаи на промяна в категория след като завърши състезанието (според резултата), вкл. в много големи международни състезания. Пък и дава възможност на контест комитета провери участници, дали спазват условията ;)
Тогава следваща хипотеза. Нямал съм намерение да участвам поради ангажимент по същото време примерно. Ангажимента ми отпада и в последния момент решавам да се включа и нямам право да участвам в класацията. Защо???
А може и да надградим предложението ти - След като така или иначе се знае кои са участниците (заявили участие) защо да не се направи веднага и класирането. Така и така смутители няма да бъдат допуснати да се месят


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2ht » 03 окт 2018, 12:02

LZ6AJ написа:
03 окт 2018, 11:56
LZ5EE написа:
03 окт 2018, 10:47
Предлагам с цел да има повече участници, да няма клубни станции.
Клубното класиране да се формира на база n-брой участници с принадлежност към даден радиоклуб.
Тони, здравей !

И как ще работят новите попълнения, които още не са лицензирани ?

В една друга тема споделих мнение, да не се правят условия за някого, или против някого ...

На тези двама или трима, които са наумили да мошенгясват, не им пречи и от името на лична станция да го направят. Историята помни и такива изпълнения. :)

73,
Любо
Имам чувството, че тук някои хора се чувстват абонирани за призови места и под едно или друго ограничение не искат да допуснат някой да им развали спокойствието :wink:


Иван LZFF Coordinator

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ1FW » 03 окт 2018, 12:55

Един въпрос потъна някак си без да бъде изяснен. Я да го задам по по-провокативен начин.

Какво ще стане ако по време на цялото състезание предавам един и същи номер примерно 001 000? В лога записвам правилно предаваните от кореспондентите номера. Независимо какво предават те, аз си предавам само 001 000.

Програмата за проверка ще зачете всичките тези връзки.

Следва още по-провокативен въпрос - има ли смисъл от правила, чието спазване не се контролира и неспазването им няма никакви последствия?
LZ1BJ написа:
01 сеп 2018, 22:19
LZ6AJ написа:
01 сеп 2018, 14:23
...как трябва да се процедира с връзките, в които предадените номера не отговарят на цитираното условие ?
Софтуерът, който се използва за проверка на състезанията, сравнява в двата лога разменените номера. Ако те са еднакви и е спазено 30-минутното правило, то връзката се зачита. Софтуерът не прави проверка дали втората тройка на предадения номер е същата както приетата в предната връзка. Щом в двата лога има съответствие, то връзката се зачита.

УСЛОВИЯ за провеждане на държавните първенства на КВ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 03 окт 2018, 13:05

Здравейте,
lz1yq написа:
03 окт 2018, 09:29
1. По време на контестите да има само един сигнал, даже и тогава когато се работи микс / CW+SSB /.

2. Клубни станции с не повече двама състезатели в лога.

3. След обявяване на резултатите всички логове стават достъпни.
Мисля че това с поредния номер не би трябвало да играе кой знае каква роля , при факта че проверяващата програма накрая зачита общия брой верни връзки, а не по пореден номер. Ако се получи прескачане има ALT+W. А и да не го направи какъв е проблема.
1 и 3 са ОК за мен. Крис какво имаш предвид за т.2? За 4 часа едва ли някой от операторите ще се умори и ще иска смяна, но и Любо е прав, че начинаещите е добре да тренират в реален контест и на тях тези 4 часа може да им сторят 40 :) А може и повече желаещи да има да потренират.
73 Боян



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ5EE » 03 окт 2018, 13:30

LZ6AJ написа: ↑03 окт 2018, 10:56
LZ5EE написа: ↑03 окт 2018, 09:47
Предлагам с цел да има повече участници, да няма клубни станции.
Клубното класиране да се формира на база n-брой участници с принадлежност към даден радиоклуб.
Тони, здравей !

И как ще работят новите попълнения, които още не са лицензирани ?

В една друга тема споделих мнение, да не се правят условия за някого, или против някого ...

На тези двама или трима, които са наумили да мошенгясват, не им пречи и от името на лична станция да го направят. Историята помни и такива изпълнения. :)
Любо,
Имаш удивителната способност да търсиш под вола теле... Няма, да знаеш...
Не се бях сетил, че младите радиолюбители, доколкото ги има, трябва да имат възможността да се учат на мошенгии от батковците /пример -тазгодишния CW шампионат/



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2pep » 03 окт 2018, 13:47

Хора , младите радиолюбители и оператори също имат достъп до форума .....и вече отдавна са разбрали що е то КВ шампионат и има ли смисъл да си хабят нервите...така че каквито и условия и да измислите ...все тая......същите 30-40 човека ..същите проблеми...., а с евентуално нови условия ...догодина нови проблеми..... и т.н.



lz3bb
Мнения: 77
Регистриран на: 28 окт 2015, 19:57

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz3bb » 03 окт 2018, 14:14

:)



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1yq » 03 окт 2018, 15:09

LZ1FW написа:
03 окт 2018, 12:55
Един въпрос потъна някак си без да бъде изяснен. Я да го задам по по-провокативен начин.

Какво ще стане ако по време на цялото състезание предавам един и същи номер примерно 001 000? В лога записвам правилно предаваните от кореспондентите номера. Независимо какво предават те, аз си предавам само 001 000.

Програмата за проверка ще зачете всичките тези връзки.

Следва още по-провокативен въпрос - има ли смисъл от правила, чието спазване не се контролира и неспазването им няма никакви последствия?
LZ1BJ написа:
01 сеп 2018, 22:19
LZ6AJ написа:
01 сеп 2018, 14:23
...как трябва да се процедира с връзките, в които предадените номера не отговарят на цитираното условие ?
Софтуерът, който се използва за проверка на състезанията, сравнява в двата лога разменените номера. Ако те са еднакви и е спазено 30-минутното правило, то връзката се зачита. Софтуерът не прави проверка дали втората тройка на предадения номер е същата както приетата в предната връзка. Щом в двата лога има съответствие, то връзката се зачита.

УСЛОВИЯ за провеждане на държавните първенства на КВ
Сашо, надявам се си чел условията за пореден номер.........
Що се късае за второто ми предложение може да се махне, имах предвид че преди години се пишеха по трима участника в отбор на клубна станция, не че някой не работеха с по 18 човека :lol: :lol: :lol:

73! LZ1YQ



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1wdx » 03 окт 2018, 19:26

LZ1FW написа:
03 окт 2018, 12:55
Един въпрос потъна някак си без да бъде изяснен. Я да го задам по по-провокативен начин.

Какво ще стане ако по време на цялото състезание предавам един и същи номер примерно 001 000? В лога записвам правилно предаваните от кореспондентите номера. Независимо какво предават те, аз си предавам само 001 000.

На първата връзка ще ти приема номера на втората като ми дадеш същият номер повече няма да те потърся за връзка а ако ти ме потърсиш просто няма да ти отговоря !!!
Защо въпросите са винаги от този сорт питам и отговор не искам .


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ3NY » 03 окт 2018, 19:32

Колкото повече условия, толкова по-малко участници. Според мен условията тряба да са от порядъка на ТРИ и да не подлежат на тълкуване или коментар.
1. Връзка през 30 минути. (20' или 15')
2. Само един сигнал във всеки един момент
3. Пореден номер + приетия пореден номер от предишната връзка.

Enjoy....

Така няма да има дискусии като сегашната.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz1wdx » 03 окт 2018, 19:40

На същото мнение като Митаци :D


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ2HR » 03 окт 2018, 19:58

ЕВРИКАААА ..... :wink:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 03 окт 2018, 20:44

здраве желая !

от това, което написа Крис, в отговор на Сашо, цитирайки Бойчо ... става ясно, че проверяващият софтуер е първичен, т.е. условията на контеста са негово следствие :)
което изобщо не е повод за радост !
имам предвид, че и двамата представители на УС, имащи касателство към КВ-състезанията, мислят по този начин.

на Митаци само ще кажа : "прав си, но не за тия географски координати ..."

от години, условията на шампионатите са такива, по същество ... сещам се за две промени :
1. период на повторение от 60 на 30 мин. - разбираемо, при поне 3-кратно намаление на броя на участниците;
2. отпадане на категории по мощност - бяха 5 категории, станаха 2 ... жалко, вече 50 Вт станции не кривят стрелките на S-метрите ! :(

всичко останало си е LZ-класика, включително и лошите намерения. само къде за тяхното осъществяване, от година на година, инструментите стават все по-модерни. а на организатора не му пука. пардон, пука му ... но не на Бойчо, а на Крис ... и не напразно, мине не мине месец и ръчка по темата. но не получава това, което иска. и мисля, че няма и да го получи. когато човек иска да е принципен, трябва да е такъв към всички, т.е. да не пропуска приятелите си. а по дефиниция, радиолюбителите сме приятели, нищо че в състезанията сме конкуренти ... нали ?!

безмислено е да се поставят условия, ако няма кой и как да ги следи !
един сигнал, двама оператори и т.н. ... няма как да стане.
помня, че едно време тук-там имаше DQ ...
от 2000 г. насам - не съм чул и чел. логично е никой да не нарушава условията, щом никой не ги следи.
"софта така казва !"

...

а най-лесния начин, да бъде увеличено темпото (без да се променя лоджинг софта) е, двата шампионата да се слеят в един.
по 16 пъти всеки кореспондент за 4 часа. има-няма, при 80-85% средна успеваемост, това ще рече 140-145 QSO/h ...
кръводарителите не участват в изчисленията. при днешните условия, те няма да намалеят, само ще им се наложи повече връзки да правят. техния единствен цяр е точковата система. само чеееее и това проверяващия софруер не го позволява !!!
ха ха ха
:D :D :D

тъй че, Сашо - давай наред "001 000" ... щом софта казва че може, няма как някой друг да каже, че не може !
да живее култа към софта !


73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от lz2be » 03 окт 2018, 21:19

LZ6AJ написа:
03 окт 2018, 20:44
по 16 пъти всеки кореспондент за 4 часа. има-няма, при 80-85% средна успеваемост, това ще рече 140-145 QSO/h ...
Любо, ти това вярваш ли го 560-600 QSO за 4 часа? На смесените контести максимума е към 350-370 и то ако има добро прохождение. Връзките обикновено са 2/3 CW и 1/3 SSB. На присъствените се правят малко над 300.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Държавни първенства HF CW/SSB 2016

Мнение от LZ6AJ » 03 окт 2018, 22:09

Бояне,

ти остави аз в какво вярвам !
прочети добре какво съм писал - лесен начин за вдигане на темпото, при тези условия, този софтуер и тези участници.
крайни резултати не съм споменавал ... големите числа са твоя слабост :)
(човек вижда това, което иска да види, въпреки че не му е показано (написано).

истина е, че при по-високо темпо, контраста ще се увеличи.
ти дръпни през първия половин час с 20 QSO, пък да видим в останалите 7 х 30 как се стопява тази разлика ...
при 40 възможни за 30 мин - колко е осъществимо ?
а при 80 възможни ?
а при 100 ?

нищо не пречи да се пробва. по традиция има два уикенда, при добро желание може да се разиграят и двата.
примерно :
- единия уикенд - надвечер, на 80м (както беше последното издание);
- другия уикенд - баш през деня - на 40м.
споделям един от вариантите ... организатора ги решава тия неща.

...

за сега, както винаги се открояват два лагера - "за" и "против" промени в условията.

това мисля, е основната тема ... останалото са чесаници без край.

73,
Любо


73,
Любо

Отговори