Лог програма за българските контести

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 14 яну 2018, 09:31

Yaesu err.jpg
Това е което се появява на екрана.С другите програми нямам проблем с конектирането.Ползвам VSPE на COM2 9600 8бита 1стоп.
Ако мога да ти бъда полезен с нещо в програмата MMSSTV Версия 1.13 в менюто Radiocomand има данни за различните марки трансивъри.
Сега пробвах и с FT857 НА COM1 със същите настройки но и с това радио грешката е горната
Поздрави Кольо lz1qz



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 14 яну 2018, 16:18

Здравей,

Значи трябва да ползваш 1.4 версия на програмата и да заредиш файла: pyrig/yaesu/yaesu.py

Гледай примерно да не заредиш файла __init__.py



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 14 яну 2018, 17:42

Здравей
Изтеглих отново версия 1.4 зареждам програмата като отварям нов лог.След това отивам в Tools Settings и избирам скороста за обмен 9600 и com порта за Radio за Keyer избирам com порта същия като за радиото.Save и отивам в прозореца на Radio Keyer там с бутона Connect на Radio отварям директория yaesu и зареждам yaesu.py и след секунда две си излиза надписа от горното ми съобщение Error when trying to load the radio protocol parser file!.Пробвал съм с FT950 и FT857 и с двете е по един и същи начин.Само да подскажа че когато настройвам com порта никъде не виждам Databits StopBits Parity.Ако трябва да пробвам по друг начин пиши.
73!!! lz1qz



lz3fm
Мнения: 74
Регистриран на: 22 сеп 2006, 15:58
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz3fm » 14 яну 2018, 18:39

Чав, отняколко дни и аз се опитвам със същия успех.
С IC-775 не тръгва. Само да поясня - ползвам COM порта само за CAT.
За CW си ползвам LPT-то.

73! Пламен



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 14 яну 2018, 22:34

Някой да има време за скайп сесия? Ще ми бъде много по-лесно, ако видя проблема.

lz3fm - и ти ли получаваш същото съобщение?

lz1qz - с какъв уиндоус си? По принцип проблема е още преди програмата да отвори компорта. Изглежда по някаква причина нещо се сбъгва при четенето на файла yaesu.py.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 14 яну 2018, 22:45

Мисля, че се досетих какъв може да е проблема.
Разархивирайте програмата в директория, която не съдържа български букви.
Примерно не използвайте такъв тип директория: C:/Ham/логове/lz-log
Изпозвайте нещо подобно: C:/Ham/logs/lz-log

А аз ще гледам да оправя проблема тия дни.

Update: Няма да мога да го оправя. Програмата е написана на Java, а джава има този бъг (17 годишен), че не може да се стартира, когато пътя да програмата съдържа Unicode символи.

Пишете дали ви е тръгнала...



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 15 яну 2018, 07:33

Здравей
Аз съм с Win 8.1 Pro По въпроса с кирилицата нямам кирилица в името на директорията.Сега забелязах още нещо, Вчера бях оставил програмите за FT857 и нямах CAT и управление на PTT CW днес за да работя смених в настройките за FT950 и всичко си е наред.По въпроса за скайп съжалявам отдавна не ползвам.
73!!! Кольо



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 15 яну 2018, 10:37

Изглежда, че е и интервала скапва нещата.
Виж дали нямаш интервал (free space) в името на пътя.

Тъпо е знам, но това е последствие от това, че програмата работи под линукс и уиндоус без промени.



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 15 яну 2018, 11:50

Здравей
Предлагам ти да си пишем на email: ktk182bs@gmail.com.
Последна промяна от lz1qz на 15 яну 2018, 17:50, променено общо 3 пъти.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 15 яну 2018, 11:58

Здравей,

Проблема е, че има интервали в имената на някой от директориите.
"Ham radio"'
"LZ CONTEST SOFT 2017"

Също така може да се окаже, че има проблем, ако пътя до програмата е прекалено дълъг.

Моля те направи следния тест. Разархивирай програмата в следната директория: C:/lz-log/... и я стартирай



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 16 яну 2018, 12:46

Тоя уикенд ще я пробвам с голям кеф в боя - в петък е LZ Open, а в неделя Милара.

Само за инфо - стартирам я от E: диск и си бачка...

Кольо, надявам се да сте в контакт с Чав и нещата и при теб да тръгнат.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 16 яну 2018, 12:50

Тръгна му. Но пък ключа не му работи. Ще видим защо....



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 19 яну 2018, 01:03

Нова версия на програмата: https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/ ... tag/v1.5.1

- Размера на редовете в прозорците Bandmap и TimeToNextQso се сменя автоматично в зависимост от размера на избрания шрифт.
- Честота на бандмапа се мени автоматично заедно с честотата на радиото (опцията трябва да се активира от менюто Settings->Other->Automatic bandmap frequency change)
- Прозореца Settings има нов изглед.
Последна промяна от lz1abc на 19 яну 2018, 14:16, променено общо 1 път.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1yq » 19 яну 2018, 08:38

Здравей Чав, получих писмото от Виктор за слагане на линк в LZHFQRP.ORG. Молбата ми е да не избързваме до момента в който се изчистят проблемите с програмата, иначе ще стане мазало.

73! Крис



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 19 яну 2018, 10:09

ОК, като решите, че проблемите са изчистени може да сложите линк.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 19 яну 2018, 15:56

ав,
Сега ако и вържеш и един телнет клиент...
Без него е ОК за присъственото, но за останалите контести би било плюс.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 19 яну 2018, 16:13

LZ5EE написа:ав,
Сега ако и вържеш и един телнет клиент...
Без него е ОК за присъственото, но за останалите контести би било плюс.

xaxa не:) Мразя клъстерите, ще го оставя за някой друг, ако му се занимава...



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 19 яну 2018, 21:30

Здравейте,
и при мен програмата заработи с FT950 има още за доизпипване с FT857 но и с него ще стане до август има време ако съм свободен ще я пробвам в Милара контеста с FT950то Сега малко опит.След сваляне на програмата я разархивирайте задължително в диск C:на компютъра и много от проблемите ви ще отпаднат Чавдар препоръчва първо да се конектира радиото и после Ключа за предаване но при мен става и обратно.Програмата дава доста свобода за конфигуриране .За сега това е Успех на всички и дочуване.
73!!!



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 21 яну 2018, 13:08

Някой дребни промени:
https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/ ... tag/v1.5.2

За момента мисля, че програмата не е оптимизирана за работа на телеграф и ссб едновременно. Ако някой я ползва на такъв смесен контест може да пише какво би могло да се подобри.



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 22 яну 2018, 11:50

Малко информация за програмата след вчерашното състезание.За мен програмата работи добре показва много информация която трябва за нашите състезания.В тестов режим преди състезанието пробвах да запиша връзка на SSB всичко мина без проблеми.По време на състезанието не работих на SSB защото имам проблеми с микрофона.Препоръките за съм ги писал на Чавдар а тук се надявам още някой да е пробвал програмата и да сподели информация.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 22 яну 2018, 12:26

Сега ще задам много тъп въпрос. Трябва ли да влизам в cmd и да стартирам от там или? Пробвах да стартирам инсталация по обичайния начин, но като мина през всички потвърждения, че искам да стартирам за части от секундата ми се отваря прозорец и се затваря. ОС Windows 10


Иван LZFF Coordinator

lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 22 яну 2018, 12:42

lz2ht написа:Сега ще задам много тъп въпрос. Трябва ли да влизам в cmd и да стартирам от там или? Пробвах да стартирам инсталация по обичайния начин, но като мина през всички потвърждения, че искам да стартирам за части от секундата ми се отваря прозорец и се затваря. ОС Windows 10

Явно има някакъв проблем. Ако стартираш програмта през cmd ще можеш да прочетеш какъв е проблема. Копирай тази информация и ми я прати на лични.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 22 яну 2018, 13:02

lz1abc написа:
lz2ht написа:Сега ще задам много тъп въпрос. Трябва ли да влизам в cmd и да стартирам от там или? Пробвах да стартирам инсталация по обичайния начин, но като мина през всички потвърждения, че искам да стартирам за части от секундата ми се отваря прозорец и се затваря. ОС Windows 10

Явно има някакъв проблем. Ако стартираш програмта през cmd ще можеш да прочетеш какъв е проблема. Копирай тази информация и ми я прати на лични.
Както казах задавам тъп въпрос :lol: Нямал съм инсталирана Java :D Видях обаче, че експортира само Cabrillo. Това за присъственото е ОК, но ако можеш би ли добавил и adif? Защото ако работя примерно от LZFF референция лога, който качвам трябва да е adif.


Иван LZFF Coordinator

lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 22 яну 2018, 13:59

Записвам си.



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2fv » 25 яну 2018, 17:58

Днес си поиграх малко с последната версия. Поздравления! Чудесно избрана цветова гама, въобще не дразни и не натоварва погледа. Изглежда супер, ако е рекъл господ ше я тествам и в реални условия.
Имам следното питане: има ли някъде индикатор за режима (RX/TX). И друго, възможно ли е при избран режим "enable quick callsign entry", в прозореца за въвеждане автоматично да се появява и "LZ"?

73!



lz5ct
Мнения: 7
Регистриран на: 14 дек 2007, 13:02

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz5ct » 27 яну 2018, 15:20

Здравейте,
програмата ми харесва, НО..
някои може ли да обясни като на идиот/на мен/ стъпка по стъпка как ICOM 706 да се "види" с програмата.
Използвам 2 in 1 устройство под Win 10. hamradiodeluxe и разни други си работят без грижи.
Благодаря предварително



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 27 яну 2018, 16:08

Здравей
след като заредиш програмата отиваш в Radio Keyer connection натискаш бутон Connect за радиото и ти се отваря директория pyrig избираш и отваряш ICOM директорията и избираш icompy след около 2 3 секунди ти се появява прозорец с информация за конентирането ти потвърждаваш с OK и си готов с CAT системата в прозореца Radio Keyer connection ще ти се появят честотата на трансивъра и вида работа на който си в момента. За ключа повтаряш процедурата с бутона Connect за Keyer и ако всичко е наред ще можеш да предаваш на телеграф.Пропуснах да подскажа че първо в меню Tools Setting за радиото и ключа задаваш на кой COM порт са включени и скороста на обмен на данни.Успех в начинанието и дано да ти хареса програмата.
Кольо lz1qz



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 28 яну 2018, 13:36

Здравей , Чавдаре , работя с Icom 7100 и 7300 , и двата модела програмата не ги "вижда". Освен това ползвам секвенсър , който се управлява от РТТ на програмата (N1MM , MSHV) през COM port (RS232) .Секвенсърът превключва предусилвателя , антените за приемане и предаване , след това - крайното стъпало на предаване , и накрая - трансивъра в режим предаване. САТ системата , цифровите модове и телеграф вървят през отделно USB. Моля те , помогни ми как да си конфигурирам програмата.
73 !



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 яну 2018, 16:28

LZ2NW написа:Здравей , Чавдаре , работя с Icom 7100 и 7300 , и двата модела програмата не ги "вижда". Освен това ползвам секвенсър , който се управлява от РТТ на програмата (N1MM , MSHV) през COM port (RS232) .Секвенсърът превключва предусилвателя , антените за приемане и предаване , след това - крайното стъпало на предаване , и накрая - трансивъра в режим предаване. САТ системата , цифровите модове и телеграф вървят през отделно USB. Моля те , помогни ми как да си конфигурирам програмата.
73 !
За радиата - провери дали си нагласил адреса на icom-а в файла icom.py За повече информация виж хелпа на програмата. Като се прибера в къщи ще го преведа и на Български (за момента е само на англ)



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 яну 2018, 16:32

lz2fv написа: Имам следното питане: има ли някъде индикатор за режима (RX/TX). И друго, възможно ли е при избран режим "enable quick callsign entry", в прозореца за въвеждане автоматично да се появява и "LZ"?

73!
Тх/Rx може да се сложи, но по-натам - засега има други по-важни неща.
За LZ да, това и други хора го предложиха - записал съм си.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 яну 2018, 16:34

lz5ct написа:Здравейте,
програмата ми харесва, НО..
някои може ли да обясни като на идиот/на мен/ стъпка по стъпка как ICOM 706 да се "види" с програмата
Провери в icom.py, дали е нагласен правилно адреса на радиото.



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 29 яну 2018, 20:56

.
Последна промяна от LZ2NW на 30 яну 2018, 00:03, променено общо 1 път.



lz5ct
Мнения: 7
Регистриран на: 14 дек 2007, 13:02

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz5ct » 29 яну 2018, 22:26

Здравейте,
след два дни борба тръгна!
Сега след като знам какво и как всичко било много лесно.
Благодаря на колегите които се опитаха и успяха да ми помогнат, благодаря и на автора.

Колега чудесна работа си свършил ще я тествам в "бойни условия" при първа възможност.

И все пак да не е съвсем без хич, все ми се струва, че е редно да уважаваме малко повече българския език.

лека вечер 73!



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 29 яну 2018, 23:48

Здравей , Чавдаре , оказа се , че старият Notepad не върши работа за редактиране на файла icom.py . Нещата се оправиха когато инсталирах Notepad ++ и с него заредих кода на радиото.
Ето и първите ми впечатления от работата на програмата :
1.Вече ти споменах , че е необходимо РТТ да минава през отделен RS-232 порт , или LPT (може и USB , но тогава е нужен конвертор USB to RS232) , както това е в повечето контестни програми.CAT системата и телеграфирането си вървят безпроблемно през USB.
2. Добре би било текстовете на функционалните клавиши F2 и F4 да могат да се редактират.
3. Няма да е зле да предвидиш функция QUICK EDIT , за да може да се коригират на момента направените грешки при въвеждането на приетия инициал , или контролен номер , вкарани в лога.
4. В режим CQ да спира повикването , при натиснат клавиш (въвеждане инициала на отговарящата на повикването станция) в паузата между повикванията.
5. В прозореца Time to next QSO , при кликване върху инициала на станцията , с която сме работили в режим S&P и вече може да се работи отново , освен да се зарежда в прозореца Callsign , честотата на трансивъра автоматично да отива на честотата , на която е била направена предишната връзка.
6. В някои състезания организаторите предават специални контролни номера , например 001WL , 001EP и това трябва да се предвиди в настройките.
Адмирации за положения труд !!! 73



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 30 яну 2018, 06:38

LZ2NW написа:6. В някои състезания организаторите предават специални контролни номера , например 001WL , 001EP и това трябва да се предвиди в настройките.
Също и 001CWC


Иван LZFF Coordinator

lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 30 яну 2018, 09:32

lz5ct написа: И все пак да не е съвсем без хич, все ми се струва, че е редно да уважаваме малко повече българския език.
Уважавам го:) Ако на някой му се превежда help.html файла - може да ми го прати на български. А аз ще трябва да видя как се прави Java програма да има повече от един език.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 30 яну 2018, 09:36

LZ2NW написа:Здравей , Чавдаре , оказа се , че старият Notepad не върши работа за редактиране на файла icom.py . Нещата се оправиха когато инсталирах Notepad ++ и с него заредих кода на радиото.
Ето и първите ми впечатления от работата на програмата :
1.Вече ти споменах , че е необходимо РТТ да минава през отделен RS-232 порт , или LPT (може и USB , но тогава е нужен конвертор USB to RS232) , както това е в повечето контестни програми.CAT системата и телеграфирането си вървят безпроблемно през USB. - това много не го разбирам, но ще го проуча
2. Добре би било текстовете на функционалните клавиши F2 и F4 да могат да се редактират. - записвам си за в бъдеще
3. Няма да е зле да предвидиш функция QUICK EDIT , за да може да се коригират на момента направените грешки при въвеждането на приетия инициал , или контролен номер , вкарани в лога. записвам си за в бъдеще
4. В режим CQ да спира повикването , при натиснат клавиш (въвеждане инициала на отговарящата на повикването станция) в паузата между повикванията. - Това би трябвало да работи - ще го проверя
5. В прозореца Time to next QSO , при кликване върху инициала на станцията , с която сме работили в режим S&P и вече може да се работи отново , освен да се зарежда в прозореца Callsign , честотата на трансивъра автоматично да отива на честотата , на която е била направена предишната връзка. Това би трябвало да работи - ще го проверя
6. В някои състезания организаторите предават специални контролни номера , например 001WL , 001EP и това трябва да се предвиди в настройките. - Точно сега работя над това
Адмирации за положения труд !!! 73



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 30 яну 2018, 09:38

Между другото, ако някой разбира Java или иска да се учи. Каня всеки да прави промени по програмата и да ми ги праща по github.



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 30 яну 2018, 10:50

Здравей , Чавдаре ,
по точка първа от предишния ми пост :
При натискане на кой да е функционален клавиш , без F11 и F12 , програмата изработва РТТ сигнал , който превключва апаратурата на предаване . След известно закъснение , което операторът настройва според апаратурата с която работи , започва самото предаване . Това закъснение е необходимо за да може:
- да се превключат релетата в антенния усилвател (ако има такъв)
- да се превключат антените за приемане и предаване
- да се превключат релетата на крайното стъпало
- и чак тогава да се превключи трансивърът на предаване
Тези превключвания се управляват в изброената последователност от така наречения секвенсър , на който се подава РТТ сигналът.
73 !
Последна промяна от LZ2NW на 30 яну 2018, 13:26, променено общо 2 пъти.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 30 яну 2018, 12:09

Надявам се допълнението ми по т.6 на LZ2NW да не се смята за заяждане нито към него, нито към LZ1ABC. Просто допълнение. Пределно ми е ясно, че един продукт не може от раз да стане съвършен за това колкото повече съвместни усилия и тестове - толкова по-добре. Даже ми идва еретичната идея да си организираме мини-контест за да можем да пробваме програмата в действие :roll:


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 30 яну 2018, 12:10

lz1abc написа:Между другото, ако някой разбира Java или иска да се учи. Каня всеки да прави промени по програмата и да ми ги праща по github.
Ако мозъка ми не беше увреден от BASIC за Правец-8х от преди 30+ години с удоволствие. :D Да не говорим, че годините и субстанциите също вече са си оказали влиянието :lol:


Иван LZFF Coordinator

LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 31 яну 2018, 10:05

Здравей , Чавдаре ,
с риск да стана досаден , продължавам с впечатленията си от работата на програмата :
При всяко стартиране се налага да се правят настройки :
- в меню Radio/Keyer connection , за избор на радио и бутон keyer connect трябва да се активира
- в меню Misc - скорост на предаване и чекване в continuous CQ .
- в меню Misc функцията F1 jumps to CQ freq не работи
Според мен всички тези настройки , веднъж направени , трябва да се запомнят и при всяко стартиране програмата да тръгва с тях.Ако се налага промяна - Tools\Settings и - готово.
Понякога телеграфът "заеква" , но това май е характерно за много подобни програми.
73!



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 31 яну 2018, 10:50

LZ2NW написа:Здравей , Чавдаре ,
с риск да стана досаден (няма такава опасност) , продължавам с впечатленията си от работата на програмата :
При всяко стартиране се налага да се правят настройки :
- в меню Radio/Keyer connection , за избор на радио и бутон keyer connect трябва да се активира - имам го в ToDo списъка, но с нисък приоритет.
- в меню Misc - скорост на предаване и чекване в continuous CQ . Записвам си го в ToDo
- в меню Misc функцията F1 jumps to CQ freq не работи. Последно работеше - ще го проверя.
Според мен всички тези настройки , веднъж направени , трябва да се запомнят и при всяко стартиране програмата да тръгва с тях.Ако се налага промяна - Tools\Settings и - готово.
Понякога телеграфът "заеква" , но това май е характерно за много подобни програми. Да неизбежно е. Използвай WinKeyer, ако искаш перфектен телеграф.
73!



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 01 фев 2018, 11:51

Здравей , Чавдаре ,
Дължа ти извинение , поради недостатъчен опит с програмата.Става дума за QUICK EDIT . Писах ти , че няма да е зле да се предвиди такава функция. Всъщност , ти си го решил по бърз и елегантен начин : в прозореца Log , с двойно кликване върху текста за редактиране , оправяш грешката , следва Enter и - готово !
73 !



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 06 фев 2018, 15:20

Здравей , Чавдаре , още едно предложение за програмата :
Със стрелките от клавиатурата да се изменя честотата на трансийвъра.
73!



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 01 фев 2019, 16:37

Нова версия на програмата тук:

https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/ ... s/tag/v1.6

Нови неща:
- поддържа контести където се предава (сериен номер) + (текст за специална станция) - например „Васил Левски - 2019”



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 01 фев 2019, 20:29

Обеща и я направи за което благодаря ще я пробвам утре.
Кольо lz1qz



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 01 фев 2019, 22:19

Да ще се радвам да получа коментари относно тъпотии и бъгове. Тия дни ще имам достъп до 3 радия (кенуд, иком и яесу) и ще гледам да я поизчистя.



LZ2NW
Мнения: 40
Регистриран на: 07 юли 2008, 18:32
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2NW » 03 фев 2019, 21:15

Благодарности и от мен ! Работи стабилно , само дето не можах да я накарам да предава съкратено нулите. 73!


Ку-ку , а вот мои руки !

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 04 фев 2019, 10:46

Едно предложение и от мен (ако може):
Според мен би било добре да има и поне експорт в adif. Гледната ми точка - аз лично си поддържам общ лог за ежедневните връзки и контестите и би ме улеснило да си добавя adif-а от контеста вместо после да го кълва на ръка :wink:
Забелязах и още нещо - не намерих от къде мога да редактирам QSO.
Последна промяна от lz2ht на 04 фев 2019, 10:57, променено общо 1 път.


Иван LZFF Coordinator

Отговори