Лог програма за българските контести

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 06 дек 2017, 22:45

Ето програма, която написах за вътрешните ни контести:
https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/releases

Разархивира се където ни е кеф и се стартира чрез startup.sh (linux) или startup.cmd (windows).
Работи с Elecraft, Kenwood, Icom и Yaesu. За предаване на морз, програмата използва вграденият ключ в радиото (ако се използва Елекрафт или Кенуд). Работи също с WinKeyer, DTR и RTS.

Тествана е от мен на последния lzhfqrp контест и работи.

Много поздрави.
lz1abc/Чав
Последна промяна от lz1abc на 07 яну 2018, 23:58, променено общо 5 пъти.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 07 дек 2017, 18:41

Филм даващ някаква представа тук: https://www.youtube.com/watch?v=dW6NLKa ... e=youtu.be



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 10 дек 2017, 12:33

Поздравление за идеята!
Не съм привърженик на компютъризираните контести, затова ще попитам. Възможно ли е да се добави при стартиране на програмата, зареждане на предварително отметнати приложения, в случая - Entry window, Log и Time to next QSO? Mинимизирам ненужните приложения, но при всяко стартиране се налага отново да повтарям същото действие.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 11 дек 2017, 17:26

Може ли да поясниш, не разбирам точно какво е изискването?

Сега разбирам и си записвам. При следващи поправки, ще го имам в предвид.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 11 дек 2017, 22:46

И още нещо, след като е програма за български контести, защо интерфейсът е на английски? Разгледах съдържанието на файловете, но не можах да открия този с локализацията.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 12 дек 2017, 11:45

Чав,
Не мога да подкарам ic-7000...
С icom.py се мъчи нещо, пиука, но CAT-а не тръгва. Слагам радиото на 9600, щото в диалоговия прозорец я пише тая скорост, или на AUTO, щото радиото по подразбиране е на 19600, но не вдява. В същото време N1MM на AUTO потегля...



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2ht » 12 дек 2017, 13:23

LZ5EE написа:Чав,
Не мога да подкарам ic-7000...
С icom.py се мъчи нещо, пиука, но CAT-а не тръгва. Слагам радиото на 9600, щото в диалоговия прозорец я пише тая скорост, или на AUTO, щото радиото по подразбиране е на 19600, но не вдява. В същото време N1MM на AUTO потегля...
Човека си го е написал:
За момента работи само с Елекрафт К3 и Кенуд ТС590.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 12 дек 2017, 16:41

lz2xyz написа:И още нещо, след като е програма за български контести, защо интерфейсът е на английски? Разгледах съдържанието на файловете, но не можах да открия този с локализацията.
Прав си. За момента е само на английски. Но все си мисля, че това няма да е проблем за абсолютно никой.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 12 дек 2017, 16:42

LZ5EE написа:Чав,
Не мога да подкарам ic-7000...
С icom.py се мъчи нещо, пиука, но CAT-а не тръгва. Слагам радиото на 9600, щото в диалоговия прозорец я пише тая скорост, или на AUTO, щото радиото по подразбиране е на 19600, но не вдява. В същото време N1MM на AUTO потегля...

Да няма Айком. Проблема, е че Айкома няма вграден ключ вътре. Скоро може да вкарам подръжка за Айком, но за ключ, ще се ползва само WinKey. Ти имаш ли WinKey?



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ3NY » 12 дек 2017, 16:58

lz1abc написа: Да няма Айком. Проблема, е че Айкома няма вграден ключ вътре. Скоро може да вкарам подръжка за Айком, но за ключ, ще се ползва само WinKey. Ти имаш ли WinKey?
Здравей
Аз имам IC746pro + Microham Microkeyer II, който е с Winkey. И той, и IC7000 имат вградени CW ключове.
Мога да тествам нещо, ако искаш.

73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 12 дек 2017, 17:04

Чав,
Митко ме е изпреварил, да има ключ вътре, имам и външен.
И аз мога да тествам.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1yq » 12 дек 2017, 18:37

Аз пък не мога да я сваля.........



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 12 дек 2017, 19:57

LZ5EE написа:Чав,
Митко ме е изпреварил, да има ключ вътре, имам и външен.
И аз мога да тествам.

Да имат ключ, но нямат "CAT" ключ. Тоест, не може по CAT интерфейса да им кажеш да предават морз. Както и да е, ще гледам да прибавя Айкома и WinKey.



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ1ZJ » 12 дек 2017, 21:12

lz1yq написа:Аз пък не мога да я сваля.........
Що ти е? Да не ти подариха К3 или TS-590 за рожденния ден???? :mrgreen: :lol:



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 13 дек 2017, 11:01

Както и да е, ще гледам да прибавя Айкома и WinKey.
Ще почерпя, и предполагам не само аз, програмата наистина е много готина и лека като перце...
Има функционалности точно за нашите контести, които липсват в другите контест логери.

Крис, вероятно настройките на броузера ти са по-рестриктивни.
Пробвай от тук: https://drive.google.com/open?id=1IoY2b ... 2mAZ3c305D
или тук: http://genkov.com/LZ-log-1.1.1-bin.zip



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 24 дек 2017, 22:38

lz1abc написа:
LZ5EE написа:Чав,
Митко ме е изпреварил, да има ключ вътре, имам и външен.
И аз мога да тествам.

Да имат ключ, но нямат "CAT" ключ. Тоест, не може по CAT интерфейса да им кажеш да предават морз. Както и да е, ще гледам да прибавя Айкома и WinKey.
А не може ли просто управление през COM-порт по избор - DTR или RTS за предаване, оттам през оптрон и към трансивъра?



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 27 дек 2017, 10:32

По принцип може, но тъй като ползвам Java и целта е да работи под Линукс и Уиндоус, мисля че няма как да стане.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 27 дек 2017, 11:25

lz1abc написа:По принцип може, но тъй като ползвам Java и целта е да работи под Линукс и Уиндоус, мисля че няма как да стане.
Единственият мултиплатформен лог (jLog) работещ под Java, който намирам, предлага тази функция. Ползва библиотека RXTX - http://jlog.org/rxtx.html



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 дек 2017, 01:34

lz2xyz написа:
lz1abc написа:По принцип може, но тъй като ползвам Java и целта е да работи под Линукс и Уиндоус, мисля че няма как да стане.
Единственият мултиплатформен лог (jLog) работещ под Java, който намирам, предлага тази функция. Ползва библиотека RXTX - http://jlog.org/rxtx.html
Благодаря, ще го погледна. Той е опън сорс, така че ако наистина му работи добре кейера ще го изкопирам.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 дек 2017, 01:43

lz3sf написа:
lz1abc написа:По принцип може, но тъй като ползвам Java и целта е да работи под Линукс и Уиндоус, мисля че няма как да стане.
Здравей Чавдаре,
Ако можеш да направиш пълнофункционален мулти контест логер под линукс, с подръжка на всичко каквото трябва, и да няма версия за Windows - не е фатално, за там има твърде много подобни, т.е. ако Java заради мултиплотформеност е проблем - пиши на друго. От друга страна под Windows винаги има Cygwin... та порта не би трябвало да е голям пролбем, стига да не е твърде зависимо от платформата. CQRlog ако го имаше и във вариант контест, щеше да е идеално, но въпреки че Петър уж е почнал нещо, май не му оставя време да прави подобно нещо и за контести.


Поздрави,
Влади
Първоначалната идея беше да е за всички контести. Архитектурата го предвижда. Това обаче изисква твърде много време. За момента ще се огранича с българските:) А иначе джава не е проблем, а само плюс. Проблема с ДТР като ключ е по-скоро проблем на операционните системи - телеграфа не е идеален каквото щеш да правиш.

п.с. някой да прати един icom в Полша:)



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ3NY » 28 дек 2017, 09:49

lz1abc написа: Първоначалната идея беше да е за всички контести. Архитектурата го предвижда. Това обаче изисква твърде много време. За момента ще се огранича с българските:) А иначе джава не е проблем, а само плюс. Проблема с ДТР като ключ е по-скоро проблем на операционните системи - телеграфа не е идеален каквото щеш да правиш.
п.с. някой да прати един icom в Полша:)
Може би най-добре е да четеш конфигурацията на контестите от текстов конфигурационен файл/файлове и така да оставиш потребителя да си го конфигурира както иска :lol: Така би била най-гъвкава.

73! Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 28 дек 2017, 15:57

LZ3NY написа:
lz1abc написа: Първоначалната идея беше да е за всички контести. Архитектурата го предвижда. Това обаче изисква твърде много време. За момента ще се огранича с българските:) А иначе джава не е проблем, а само плюс. Проблема с ДТР като ключ е по-скоро проблем на операционните системи - телеграфа не е идеален каквото щеш да правиш.
п.с. някой да прати един icom в Полша:)
Може би най-добре е да четеш конфигурацията на контестите от текстов конфигурационен файл/файлове и така да оставиш потребителя да си го конфигурира както иска :lol: Така би била най-гъвкава.

73! Митко
LZ3NY
Да нещо подобно, само че текстовият файл при мен е написан на Питон.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ3NY » 28 дек 2017, 17:17

lz1abc написа:Да нещо подобно, само че текстовият файл при мен е написан на Питон.
Надали ше успеят много хора да се оправят в него така. По-скоро използвай конфиг-парсера на Питона и го обърни в текстов файл. Мисля че имаше дори няколко различни питонски библиотеки, за парсване на конфигурационни файлове. Аз съм ползвал само една от тях преди време.

Митко


Value has a value only if its value is valued.

lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 29 дек 2017, 02:08

Нова версия на програмата тук: https://borkomir.no-ip.org/owncloud/ind ... Vbzhr7lXlt
Нови неща:
[*] телеграф с WinKeyer
[*] телеграф с DTR
[*] телеграф с RTS

Ако някой има време да си поиграе да каже има ли проблеми (неизбежно).

Сега търся Icom и ако имам късмет може и да добавя подръжка скоро.
Последна промяна от lz1abc на 29 дек 2017, 23:36, променено общо 1 път.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 29 дек 2017, 22:24

lz1abc написа:Нова версия на програмата тук: https://borkomir.no-ip.org/owncloud/ind ... KLSLCyQtnu
Нови неща:
[*] телеграф с WinKeyer
[*] телеграф с DTR
[*] телеграф с RTS

Ако някой има време да си поиграе да каже има ли проблеми (неизбежно).

Сега търся Icom и ако имам късмет може и да добавя подръжка скоро.
Конфигурацията е следната: Win XP, CP2102 USB to UART Bridge Controller, оптрон и към трансивъра. В програмата Tool - Settings - Keyer - CommPort = COM4, DTR. РАБОТИ, но в RadioKeyer connection, първо трябва да се натисне Connect. Преди това помислих, че нещо не е наред и за да елиминирам грешката в моя хардуер, пробвах с UR5EQF_Log 3, с неговият контест модул, като съм задал същите настройки - COM4, DTR. Програмата сработи, хардуерът също. За момента не мога да пробвам през RTS. За winkey някой друг да каже.
В тази връзка, може би ще е по-добре основните настройки да се съберат в един прозорец, а не да са разхвърляни в няколко. Например въпросният бутон Connect да е в Tools - Settings под CommPort/Baud rate.

Сега забелязах, че всеки път когато се стартира програмата, трябва да се натиска бутона Connect. Тази функция не се помни.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 29 дек 2017, 23:36

Да направено е така, за да е по-ясно кога човек се е свързал. Мисля, че не е много неудобно, но поне е по-изрично.
За радиото е направено по същият начин.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 30 дек 2017, 15:51

lz1abc написа:Да направено е така, за да е по-ясно кога човек се е свързал. Мисля, че не е много неудобно, но поне е по-изрично.
За радиото е направено по същият начин.
Ясно, но тази визуализация не може ли да се направи оцветена, например зелено - свързан и червено - няма връзка. Или да пише Connect/Disconnected. Когато зададох в Tool - Settings - Keyer - CommPort = COM4, DTR и натиснах Save, реших че с настройките всичко е приключено. Ако не бях се сетил да натисна бутона Connect в другия прозорец, щях да сметна че програмата не работи или нещо в хардуера не е наред. А нищо не подсказва, че съм объркал.
Друго което забелязвам е дублиране на Misc. В Tools - Settings - Misc и в Windows - Misc.
Още едно предложение. Във File да се добави - New Log и Choose Log. Това прозорче за избор в началото, винаги се забива в горния ляв ъгъл на екрана. При стартиране програмата да зарежда последния лог или празен, до създаване на нов. Някъде да се изписва името на текущия лог, който е избран, така че да се вижда с кой лог се работи.
Има още някои неща, но те са по-скоро естетически и не влияят толкова на функционалността.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 30 дек 2017, 17:32

Записвам си. Но иначе и на мен не ми херасва това прозорче в началото със сигурност ще го разкарам.



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2fv » 30 дек 2017, 17:52

Чудя се, след като варианта е само за нашенски контести, няма ли начин автоматично да слага LZ в полето за въвеждане на инициала...някои все още търсим буквите с кучета...
Весело посрещане на Новата Година!
73!



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 30 дек 2017, 18:55

lz2fv написа:Чудя се, след като варианта е само за нашенски контести, няма ли начин автоматично да слага LZ в полето за въвеждане на инициала...някои все още търсим буквите с кучета...
Весело посрещане на Новата Година!
73!
В програмата е предвидена възможност за това: Tools - Settings - Misc - отметка пред Enable quick callsign entry - LZ
След това в полето за въвеждане на инициала пишем само номера и суфикса.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 30 дек 2017, 19:23

lz1abc написа:
lz2xyz написа:И още нещо, след като е програма за български контести, защо интерфейсът е на английски? Разгледах съдържанието на файловете, но не можах да открия този с локализацията.
Прав си. За момента е само на английски. Но все си мисля, че това няма да е проблем за абсолютно никой.
Намерих къде е файла с текста на менютата. Виждам, че ще ми трябва компилатор след това. Ако локализацията е в отделен файл, така ще може да се преведе на български, а и на други езици, щом идеята е била да се ползва не само за български състезания.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 30 дек 2017, 19:29

lz2xyz написа:
lz1abc написа:
lz2xyz написа:И още нещо, след като е програма за български контести, защо интерфейсът е на английски? Разгледах съдържанието на файловете, но не можах да открия този с локализацията.
Прав си. За момента е само на английски. Но все си мисля, че това няма да е проблем за абсолютно никой.
Намерих къде е файла с текста на менютата. Виждам, че ще ми трябва компилатор след това. Ако локализацията е в отделен файл, така ще може да се преведе на български, а и на други езици, щом идеята е била да се ползва не само за български състезания.
Ще го оправя. Не съм проверявал как се прави точно, но ще го оправя. Ще пиша като е готово.

Но ако разбираш джава, може да си дръпнеш Netbeans и да правиш промени сам. Проекта са намира тук:
https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log

-сваляш си Git
-клонираш проекта
-стартираш Netbeans и отваряш проекта.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 31 дек 2017, 01:16

Не разбирам от програмиране, но въпреки това инсталирах NetBeans. :)
1. Добавих отметките в Windows за избор кои прозорци да се визуализират.
2. Премахнах бутоните за максимализиране на прозорците. Оставих само минимизиране. Просто не виждам необходимост някой от прозорците да се разпъва на цял екран и да покрие всички останали.
3. Размених местата на бутоните UP и DOWN в Keyer Settings.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 31 дек 2017, 16:10

lz2xyz написа:Не разбирам от програмиране, но въпреки това инсталирах NetBeans. :)
1. Добавих отметките в Windows за избор кои прозорци да се визуализират.
2. Премахнах бутоните за максимализиране на прозорците. Оставих само минимизиране. Просто не виждам необходимост някой от прозорците да се разпъва на цял екран и да покрие всички останали.
3. Размених местата на бутоните UP и DOWN в Keyer Settings.
Не разбрах за 1) какво точно си направил. Може ли да поясниш. Иначе ще вкарам и аз 2 и 3 като промени.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 31 дек 2017, 16:44

lz1abc написа:
lz2xyz написа:Не разбирам от програмиране, но въпреки това инсталирах NetBeans. :)
1. Добавих отметките в Windows за избор кои прозорци да се визуализират.
2. Премахнах бутоните за максимализиране на прозорците. Оставих само минимизиране. Просто не виждам необходимост някой от прозорците да се разпъва на цял екран и да покрие всички останали.
3. Размених местата на бутоните UP и DOWN в Keyer Settings.
Не разбрах за 1) какво точно си направил. Може ли да поясниш. Иначе ще вкарам и аз 2 и 3 като промени.
Всъщност не съм го завършил още.
В меню Windows добавих отметки, кои прозорци да се визуализират на екран. Проблемът е, че при стартиране програмата не помни и зарежда отново всички.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 31 дек 2017, 19:11

Нова версия на програмата 1.3 - подържа Icom радиа:

https://borkomir.no-ip.org/owncloud/ind ... wPGUzfxiJA

Преди да се свържете към радиото си трябва да промените конфигурационният фаил: LZ-log-1.3/pyrig/icom/icom.py
Използвайте текстов редактор. Реда на който CIV_ADDRESS = 0x5C трябва да се адаптира за съответното радио.
Примерно ако искате да работите с Icom 718, реда трябва да изглежда така: CIV_ADDRESS = 0x5е

Ето някой стойности който знам:
IC-703 0x68
IC-706 0x4e
IC-706MKIIG 0x58
IC-718 0x5e
IC-725 0x28
IC-726 0x30
IC-728 0x38
IC-729 0x3a
IC-735 0x04
IC-736 0x40
IC-746 0x56
IC-746Pro 0x66
IC-751 0x1c
IC-756Pro 0x5c
IC-756Pro-II 0x64
IC-756Pro-III 0x6e
IC-761 0x1e
IC-765 0x2c
IC-775 0x46
IC-781 0x26
IC-970 0x2e
IC-7000 0x70
IC-7200 0x76
IC-7600 0x7a
IC-7700 0x74
IC-7800 0x6a



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 01 яну 2018, 19:41

lz1abc написа:Нова версия на програмата 1.3 - подържа Icom радиа:
Честита Нова година!

Когато си получа кабела за Айкома ще пробвам.
Сега мисля за онова меню Windows, което в момента е неизползваемо. Има ли смисъл от него, ако програмата помни кои прозорци са минимизирани. Аз се мъча с отметките, които си вършат работата, но отново стигаме до там, че програмата не помни кои прозорци са чекнати да се показват и кои не са.



lz2xyz
Мнения: 45
Регистриран на: 19 дек 2006, 13:30
Местоположение: Силистра

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz2xyz » 01 яну 2018, 19:43

lz2xyz написа:
lz1abc написа:Нова версия на програмата 1.3 - подържа Icom радиа:
Честита Нова година!

Когато си получа кабела за Айкома от китайците ще пробвам. :)
Сега мисля за онова меню Windows, което в момента е неизползваемо. Има ли смисъл от него, ако програмата помни кои прозорци са минимизирани. Аз се мъча с отметките, които си вършат работата, но отново стигаме до там, че програмата не помни кои прозорци са чекнати да се показват и кои не са.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 01 яну 2018, 19:58

Трябва да се запише текущото състояние на прозореца във файл. И при стартиране на програмта да се въстанови това състояние.
Всички настройки се записават от файла ApplicationSettings.java. Ще гледам да го оправя...



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ2HR » 01 яну 2018, 21:19

Здравейте момчета !
ЧНГ ! Здраве и щастие!
Хубаво начинание сте захванали. Сякаш мястото му е в раздела "Техника, схеми и софтуер"
Малкият Чав да поздрави Големият Чав :D Не съм чувал баща ти скоро. 73 на фамилията живи, здрави и приятни занимания!



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 01 яну 2018, 21:43

LZ2HR написа:Здравейте момчета !
ЧНГ ! Здраве и щастие!
Хубаво начинание сте захванали. Сякаш мястото му е в раздела "Техника, схеми и софтуер"
Малкият Чав да поздрави Големият Чав :D Не съм чувал баща ти скоро. 73 на фамилията живи, здрави и приятни занимания!
Някой, който знае как да премести темата.

Поздрава предаден. Всичко най-хубаво и на теб и хората около теб - най-вече здраве.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 02 яну 2018, 12:04

Чав,
Пратих ти съобщение на лични, но по необясними за мен причини седи в изходящата папка, няма го в изпратени...
Здрасти Чав,

При опит да заредя модифицирания файл:

Error when trying to load the radio protocol parser file!



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 02 яну 2018, 18:38

LZ5EE написа:Чав,
Пратих ти съобщение на лични, но по необясними за мен причини седи в изходящата папка, няма го в изпратени...
Здрасти Чав,

При опит да заредя модифицирания файл:

Error when trying to load the radio protocol parser file!
Новата версия на програмата е 1.3.2.

https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/releases/

Полинга трябва да работи. Също така би трябвало да може да ползваш същият кабел (Com port) за ключа и за радиото . Само трябва да спазваш последователността: първо се връзваш към радиото и после към ключа.

Повечето Icom-и имат меню наречено: CI-V Transceive. Сложи го на ON и тогава няма да имаш нужда от полинг и би трябвало софтуера да реагира много по-бързо. Изключването на полинга става като "Enable polling" не е избрано.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от LZ5EE » 03 яну 2018, 16:23

При мен тръгна на пушка! /IC-7000/
Браво Чав, браво Левков!
Поради това че си далеч, черпенето ще отнесе баща ти, нека му е!



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 03 яну 2018, 17:29

Кога ще могат да се добавят и други марки трансивери освен ICOM?



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 03 яну 2018, 17:31

Сега ще купя едно Yeasu, така че скоро. За други незнам. Какви други има?



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 03 яну 2018, 18:39

Благодаря и успех в делата



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 07 яну 2018, 23:57

Нова версия на софтуера би трябвало да работи с Yaesu. Някой като има време да пробва.

https://github.com/potty-dzmeia/LZ-log/ ... s/tag/v1.4



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1qz » 13 яну 2018, 22:30

Днес пробвах с FT950 програмата не вижда радиото.



lz1abc
Мнения: 101
Регистриран на: 01 май 2017, 00:12

Re: Лог програма за българските контести

Мнение от lz1abc » 14 яну 2018, 00:32

lz1qz написа:Днес пробвах с FT950 програмата не вижда радиото.
Някакви подробности?
Ком порт-а и baud rate-а правилно ли са настроени?
Като натишкаш по бандмапа поне честотата на радиото сменя ли се?



Отговори