Self SPOTTING

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 12 фев 2017, 22:38

http://dxsummit.fi/#/?dx_calls=LZ7A


LZ7A (LZ1KAA) - SELF SPOTTING - LZ3FN НЕ ГИ Е СПОТВАЛ!!!

Утре ще питам още трима! ПО ЗАКОНА!

Ник



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZJ » 13 фев 2017, 09:21

Аз също не вярвам Даринка LZ1DD, да е седнала зад радиото и компютъра, точно в събота следобед да спотва.... ха-ха-ха, типично в техен стил! :lol: Браво ЮНАЦИ....!



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz3yy » 13 фев 2017, 10:14

При наличие на толкова RTTY скимъри, тези спотове са меко казано странни.
Но всъщност не всички гледат RBN мрежата, така че може би има логика.
Кофти, но в DXSUMMIT всеки може да си спотва на воля и собственика на сайта
не предоставя информация за IP на спотващия. Един италиански кипърец( H2X ) вече изгоря от такива
спотове и има DQ, като съмненията са за умишлено спотване от "приятел" с цел
да се злепостави станцията(оператора и).
http://lists.contesting.com/pipermail/c ... 16282.html
Разбира се този случай може и да е друг :?
Някои от спотовете са минали през Summit-a, а други не.
Изобщо контестинга не е това, което беше.
Апропо, RTTY скимъра LZ7AA явно работи добре.Успяваше да ме види дори и на обхвати, където би трябвало да
съм му в мъртвата зона.
73, Наско



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 13 фев 2017, 11:57

здраве желая !
LZ3YY написа:... Изобщо контестинга не е това, което беше...
напълно вярно ! ... въпреки, че не е по темата.
(на този момък H2X, не му е за първи път ... тъй чеееее - сякаш той самият си е най-големия "доброжелател".
веднага след въпросния WW SSB 2016 качих запис в тубата - как се прочува при мен като QRP в сравнение с друг SV, който е HP)

по въпроса за самоспотването на LZ7A - за сега е сигурно единствено, че има обяви, които са правени от чуждо (невярно) име ... поне онези три, на Ицо LZ3FN.

надявам се и други, които четат форума и се виждат като спотващи станции да споделят - от тях ли са генерирани спотовете, или не ? ... Ицо LZ2HR, Крис LZ1YQ, Владо LZ2PL и т.н. ...

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz1yq » 13 фев 2017, 13:31

Здравейте, аз също видях спотовете. Лично аз не съм правил спотове бъз значение към кого. Ако в Н1ММ е упоменато да се прави спот на всяка изработена станция няма да излезне символа @. Излиза само тогава когато си пуснал компа в DX SUMMIT или друг сайт и спотваш дадената станция директно.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 13 фев 2017, 13:57

така е, Крис ...
в този смисъл, спотовете на Тони LZ5EE изглеждат също "странни" - по едно и също време, една и съща станция обявява по два начина честотата на едното CQ на LZ7A ? ? ?
каква ли е била ползата от единия от двата спота - не зная, но най-вероятно става дума за липса на комуникация с отбора на спотващите :D
независимо точно кой спот е направен от самия Тони LZ5EE, няма как същия да бъде причислен към групата на "приятелските спотове", тъй като е записан като част от колектива.

http://www.3830scores.com/showrumor.php ... Jz9gmgscfL
...
както и да е ... според мен, всеки подобен случай трябва да бъде коментиран и порицаван.
поздравления за Ник LZ1JY !

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 13 фев 2017, 14:09

LZ6AJ написа:по въпроса за самоспотването на LZ7A - за сега е сигурно единствено, че има обяви, които са правени от чуждо (невярно) име ... поне онези три, на Ицо LZ3FN.
Към тях бих добавил и спота от LZ8E :lol:
73 Боян



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1RF » 13 фев 2017, 15:08

Добре, че бяха спотовете, иначе в никакъв случай нямаше да постигнем този резултат. :roll:
http://3830scores.com/currecscores.php? ... qikzJgsmsX
Явно има доста разбирачи как стават нещата. Разкрити сме. :lol:
Като гледам участниците от LZ, май основното участие е било свързано със следенето на резултата ни по време на контеста и с нашето спотване. Не ни остава друго освен да благодарим за вниманието... :mrgreen:



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz1yq » 13 фев 2017, 15:27

Бях решил да напиша нещо интересно, но след предната реплика размислих и реших че е излишно, няма смисъл, ще бъде изкривено мнението ми Т.Н. :D



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2xa » 13 фев 2017, 15:33

Пиши бе Крис,
кво се притесняваш от сериозните резултати на големите контестери :)
Май като видя резултата и загуби ума и дума :D


_______
73 Valyo

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 13 фев 2017, 15:36

Явно е повод за гордост



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 13 фев 2017, 16:17

lz2be написа:Явно е повод за гордост
кое, Боби ? ... 2,6К QSO за 48 часа ли ? ... с няколко радиа ?

Милчо,
поздравявам колектива на LZ7A за ентусиазма ... за резултата - явно толкова са ви силите, няма лошо !
но ако сте се самоспотвали, както изглежда - лоша слава трупате на сметката на LZ1KAA ... не за първи път.
и няма място за сърдене - всеки контест си има условия и те важат за всички ...
смятай, ако съм засегнат по някакъв начин от подобна нечия проява в контест (няма значение чия) - алармирам организаторите на контеста, без да се замисля ... те да решават !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1PM » 13 фев 2017, 16:21

Като гледам участниците от LZ, май основното участие е било свързано със следенето на резултата ни по време на контеста и с нашето спотване. Не ни остава друго освен да благодарим за вниманието... :mrgreen:
Все пак и други искат да постигат като LZ7A "високи" резултати в "новите" технологии".Трябва да се черпи опит.
Поздравления и за членството в LA Contest Club.
http://www.3830scores.com/showrumor.php ... tzegmgscfj



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3XX » 13 фев 2017, 16:47

Кой е
 
Club: LA Contest Club ?

http://www.3830scores.com/showrumor.php ... tzegmgscfj
Момчета от LZ1KAA да не се окаже ,че сте се чували и в отвъдното и някоя SK CALL ви е спотнал :)
Имайте срам!!!!



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ2PL » 13 фев 2017, 17:14

ЗДР,

Успях да поработя малко-14 часа в WPX RTTY
Спотнах няколко станции.
Калкото до LZ със сигурност спотнах LZ7A,LZ8E,LZ1QV,LZ5XQ LZ3YY.
Работих асистед и мисля,че няма проблеми.
Едно е да те спотват скимерите-друго някой колега.

73 Владо/LZ2PL/LZ6K



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ2PL » 13 фев 2017, 17:23

lz3yy=LZ9R



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZD » 13 фев 2017, 19:17

Чудно ми е кой е спотвал от LZ9W точно по това време всички играехме на друг вид контест. Контеста беше интересен чукане с чашки по повод
50 годишнината на Пламен LZ3FM. Чудно кой ли е спотвача............ :D :D :D



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 13 фев 2017, 20:29

LZ6AJ написа: lz2be wrote:
Явно е повод за гордост

кое, Боби ? ... 2,6К QSO за 48 часа ли ? ... с няколко радиа ?
Човека се гордее, че знае как стават нещата
LZ1RF написа:Добре, че бяха спотовете, иначе в никакъв случай нямаше да постигнем този резултат. :roll:
http://3830scores.com/currecscores.php? ... qikzJgsmsX
Явно има доста разбирачи как стават нещата. Разкрити сме. :lol:
Всеки би си задал въпроса "ами що се спотваш, като си толкова добър?" но не и той.
Мисли си, че е хванал Господ за шушлека - никой друг не се е сетил да влезе с чужд инициал в dxsummit или в клъстера LZ1KAA и да си спотва LZ7A колкото си иска. И сега вече е обиден - вместо да му ръкопляскаме за гениалната идея, сме взели да му правим забележки.
В една друга тема пишем с едри букви НИЕ СПАЗВАМЕ ПРАВИЛАТА, а тук се правим на тарикати.
Важното е да върви рекламата. 2015-та година беше LZDX, 2016-та ОС на БФРЛ, 2017-та ще е на WPX RTTY :)
Важното е да се пише и да се дига шум.
Следващите 2-3 месеца ще четем писаници на тема как всъщност то не е самоспотване, щото спотовете не са от LZ7A, а от други инициали, как некви лоши хора му завиждали и го спотвали, за да го провалят, как IP-тата вероятно са от проксита и т.н. и т.н.
Тоя филм го гледаме от поне година и половина и краят му не се вижда.
На мен лично ми е все тая как ще приключи тази история.
Само ще замоля тия "лошите", дето искат да го провалят, за в бъдеще да избягват да ми използват инициала.
73 Боян



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от Sergey LZ1AO » 13 фев 2017, 20:59

Момци,

Намерихте си повод пак. Ако мислите, че ако някой от нас се е самоспотвал и това ще му се размине лесно, значи не ни познавате.
Между другото, имам 3 връзки с LZ9W на RTTY в лога. Така че Краси, по леко с твърденията за годишнината и другия контест. Спотове за вас имаше предостатъчно от скимерите, RBN си пази историята, лесно е да се види.
За всички и една логическа задачка. Каква е свръхползата от няколко самоспотвания при наличието на 50-тина и повече спотове на час за нас от скимерите?
Ще поразгледаме историята на логовете от нашия клъстер, така че ще видим кой се е логвал и от кое IP .

Сергей



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2xa » 13 фев 2017, 21:05

Сергей нали не си въобразяваш, че Краси докато се черпи не знае кой контестира?
И друго питане - правиш ли разлика м/у спот от скимър и спот от контест user ?


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Последна промяна от lz2xa на 26 апр 2018, 21:59, променено общо 1 път.


_______
73 Valyo

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ2HR » 13 фев 2017, 21:31

spots.JPG



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZD » 13 фев 2017, 22:18

Да Серго прав си но аз гледам и времето на спотовете . Да имаме 300-400 връзки в събота през деня но след 19 до към 23-24 ....
никой не се е занимавал със спотове вервай ми. Имам снимков матерял, то и за снимки не бяхме ама.....



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZJ » 13 фев 2017, 22:55

http://www.nbox.bg/show/item/42570-top- ... titzi.html
По надолу..... :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Всяка прилика с действителни лица е абсолютно случайна....! :lol:
Ако има нещо, няма нищо...! :wink:



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ2HR » 13 фев 2017, 23:32

lz2xa написа:Сер-гей нали не си въобразяваш, че Краси докато се черпи не знае кой контестира?
И друго питане - правиш ли разлика м/у спот от скимър и спот от контест user ?


Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Не прекаляваш ли с такова обръщение ???



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 14 фев 2017, 00:04

lz2be написа:Следващите 2-3 месеца ще четем писаници на тема как всъщност то не е самоспотване, щото спотовете не са от LZ7A, а от други инициали, как некви лоши хора му завиждали и го спотвали, за да го провалят, как IP-тата вероятно са от проксита и т.н. и т.н.
Тоя филм го гледаме от поне година и половина и краят му не се вижда.
Sergey LZ1AO написа:Намерихте си повод пак. Ако мислите, че ако някой от нас се е самоспотвал и това ще му се размине лесно, значи не ни познавате.
Ма как познавам, а :) като врачка съм!
А кой ви е спотвал бе Серго? Комшията ли? Кво ще направите? Ще сезирате главния прокурор ли? Смешници, какво си мислите, че всеки път ще ви се разминава ли? По времето когато сте използвали инициала LZ8E да се спотнете съм викал CQ на 80м и 40м, вървяло ми е темпо 3-4 връзки/мин и сте ми били последна грижа.
Sergey LZ1AO написа:За всички и една логическа задачка. Каква е свръхползата от няколко самоспотвания при наличието на 50-тина и повече спотове на час за нас от скимерите?
Кой ти гледа скимърите бе Серго? Гледат ги топ-контестмените, които си имат собствени скимъри. 90% от хората гледат какво има в клъстерите, затова и точно там се самоспотвате.
Sergey LZ1AO написа:Ще поразгледаме историята на логовете от нашия клъстер, така че ще видим кой се е логвал и от кое IP .
Вашия клъстер какво общо има с dxsummit и какви IP-та ще видиш там? Не знаеш ли кой ви е спотвал? Вземете прочетете поне инструкциите на VE7CC преди да се излагате. Може да са кратки, но хора с опит могат да ги разберат. Вие не сте от тях и сте ги чели между редовете.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 14 фев 2017, 00:57

lz2be написа: ...Ма как познавам, а :) като врачка съм!
А кой ви е спотвал бе Серго? Комшията ли? Кво ще направите? Ще сезирате главния прокурор ли? Смешници, какво си мислите, че всеки път ще ви се разминава ли? По времето когато сте използвали инициала LZ8E да се спотнете съм викал CQ на 80м и 40м, вървяло ми е темпо 3-4 връзки/мин и сте ми били последна грижа...
не се пали, Боби ... тия хора нямат чувство за вина.
важното е, че нещата не останаха премълчани.
лека полека, за всички действия извън регламента ще бъдат обвинени немските овчарки на Павел LZ1FY.
да са му живи и здрави и освен да натискат клавишите, да се научат и условията на контестите да четат :D

лека нощ и приятна почивка до следващия резил !

73,
Любо

пп - дочух, че пушилката е стигнала до Ед Мънс, този път от словенски източник (може би който разбира български и чете чужди форуми) ... и той да е жив и здрав и да му се връща !
... тъй че вместо да изключвате Тони LZ5EE от списъка с операторите, по-добре се пишете "Check Log" ...
ако не е късно ...
и след като го съгласувате с Милчо, разбира се ... :lol:


73,
Любо

Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от Sergey LZ1AO » 14 фев 2017, 16:13

LZ2XA,
Ти, чудновато създание, с войнствуващата си посредственост и каруцарска безтактност ми действуваш на нервите, още откакто се самонатресе за модератор и се помисли за някакъв фактор. Сега си позволи дебелашки изпълнения с името ми. Ще те погна и ще ти направя форума тесен, а теб самия - смешен. Явно от забележки не разбираш.

И да знаеш, когато си позволиш да обиждаш шоп като мен по такъв начин, ще си получиш отговора точно между рогата, рано или късно. По един или друг начин, но ще те заболи. Засега толкова. Приготви си междурогието.

LZ1АО

P.S. Бояне, ще ти отговоря после.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2xa » 14 фев 2017, 16:43

Sergey LZ1AO написа:LZ2XA,
Ти, чудновато създание, с войнствуващата си посредственост и каруцарска безтактност ми действуваш на нервите, още откакто се самонатресе за модератор и се помисли за някакъв фактор. Сега си позволи дебелашки изпълнения с името ми. Ще те погна и ще ти направя форума тесен, а теб самия - смешен. Явно от забележки не разбираш.

И да знаеш, когато си позволиш да обиждаш шоп като мен по такъв начин, ще си получиш отговора точно между рогата, рано или късно. По един или друг начин, но ще те заболи. Засега толкова. Приготви си междурогието.

LZ1АО

P.S. Бояне, ще ти отговоря после.
Извън темата е, но ще опитам да го запазя за поколенията.
Иначе да- продължавай да набираш скорост. Пътьом погледни правилата на форума, после да не се сърдиш, че съм ползвал модератоска функция бан :mrgreen:

А по темата - не получих отговор на въпроса , правиш ли разлика м/у DX спот в клъстер и спот от скимър ?


_______
73 Valyo

Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от Sergey LZ1AO » 14 фев 2017, 18:05

Продължавай все така.Сложи си го на стената, пък може и да имаш полза.
Когато се научиш да се държиш нормално, тогава го махни. Не вярвам да стане обаче. Тези неща се учат в първите 7 години.
LZ1AO



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от Sergey LZ1AO » 14 фев 2017, 20:12

Бояне,
Обещах ти да отговоря.
Разбрахме какво е станало. Проблемът си е в нас, така че няма да влизаме в обяснителен режим, както ти предположи по-горе. Бях написал още в първия отговор, че знаем как да се справим. Отчетът ни за контеста ще бъде изпратен като check log.
Благодарности на всички, които ни спотнаха.
73 LZ1AO



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZJ » 14 фев 2017, 20:24

Sergey LZ1AO написа:Бояне,
Обещах ти да отговоря.
Разбрахме какво е станало. Проблемът си е в нас, така че няма да влизаме в обяснителен режим, както ти предположи по-горе. Бях написал още в първия отговор, че знаем как да се справим. Отчетът ни за контеста ще бъде изпратен като check log.
Благодарности на всички, които ни спотнаха.
73 LZ1AO
Поздравления за достойната и мъжка постъпка!
Да, със сигурност е във Вас, той си има име и инициал! :idea:
Още веджъж адмирации!!!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz1yq » 14 фев 2017, 20:47

Браво Серго , респект.
73! Крис



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1BJ » 14 фев 2017, 21:36

Sergey LZ1AO написа:...
Разбрахме какво е станало. Проблемът си е в нас...
73 LZ1AO
Ще имате ли доблестта да кажете същото и за злополучното участие с инициал LZ1RF в LZ DX Contest 2015?
Мълчах повече от година, но отчитам това за грешка. Четох че "той си има име и инициал" на няколко пъти ме е нападал из форума, вместо да се засрами и замълчи.



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 14 фев 2017, 21:39

Знаех , че в LZ1KAA повечето хора са свестни! Наистина, не съм изненадан , че точно Серго отговори достойно. За разлика от Вальо, аз познавам Серго от 1974, и тайничко се надявах на него и Ники Ботев да реагират.

Един от най старите клубове в София , с мнооого истински хора, силни характери, перфектни професионалисти, не може два изместени кварца да ви срамят!

Пълен съм с очакване! ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН , КЛУБА ДА ИЗЛЕЗЕ ЧИСТ ОТ ДРУГАТА ТЕМА Е , БОТЕВ ДА СИ ОТТЕГЛИ МОЛБАТА ДО СЪДА !! И не защото БФРЛ са невинни, нито съм член, нито ме интересува дали са нарушители, но играта на " ние -закона" , да се играе от претендиращ към редови радиплюбител е мръсна.

А тази тема беше , за да покаже на миланов , че и ние, изгонените радиолюбители, можем да хапем. Но нещата са несравними!

Този линк posting.php?mode=reply&f=6&t=2629 заминаваше в CQ Contest Committee, даже бях приготвил пост към Админите , да не трият темата, защото тогава федерацията гореше.

Имам още теми , всичко зависи от свестните хора...

Ник



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz5vk » 14 фев 2017, 22:39

LZ1BJ написа:
Sergey LZ1AO написа:...
Разбрахме какво е станало. Проблемът си е в нас...
73 LZ1AO
Ще имате ли доблестта да кажете същото и за злополучното участие с инициал LZ1RF в LZ DX Contest 2015?
...
То е видно, че няма да имат ... както нямаше да имат доблестта и да си признаят селф спотинга, ако не се беше размирисало.
... скимери, клъстери, афедрита, ала-бала .. и измами в стил миналия век ... ако минат ... да беше за сефте - да е смешно .. ама то вече си е направо тъжно.


73!
Веско
LZ5VK.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz1fy » 14 фев 2017, 22:48

Всички ние бяхме изненадани от т.нар. селф спотинг!
Колегата си е мислел, че ни прави добро, а се оказа -
мечешка услуга! Нейсе, здраве да е, няма да се повтори!
Не е Милчо!

73's
Павел



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZJ » 14 фев 2017, 23:18

Павка, прочети постта на Боян, още веднъж, три пъти, пет пъти... усмирете се! Черния пиар на патрона ви води единствено до лай*а!
Усмирете го, не му давайте да пие червено вино и да плюска пържоли, не му действат добре! Убедете го по-малко да яде и повече да е*е, да не си избива комплексите в радиото и най-вече тук!
Ако не можете, имате форум, там лющете контести, пържоли и квото ви дойде на акъла.Тук се осрахте ТОТАЛНО и осъзнайте, че този човек вреди на каузата, емблемата LZ1KAA! Трудна Ви е задачата, СПОЛАЙ ВИ!Без никакво лошо чувство, със съжаление....
Този добър клуб през годините се нагледа на ЕКСЦЕНТРИЦИ, КАКВО ОЩЕ ТРЯБВА ДА ПРЕЖИВЕЕ....!!!!???? :roll:



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 15 фев 2017, 10:48

Здравей Серго,
благодаря за отговора.
73 Боян



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ2HR » 15 фев 2017, 22:50

С чувство за хумор ви поздравявам с тази песен :

https://www.youtube.com/watch?v=2hFdVKLsrSA

Кой , как и дали ще се познае е на вашето въображение ....
73 Лека вечер на всички !
П.П. Който има желание да преведе текста да го направи.
73 момчета !!!



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: Self SPOTTING

Мнение от Sergey LZ1AO » 16 фев 2017, 13:16

По отношение на писаното по-горе за мен, нека изясня нещо.
Това, което обявих е колективно решение на LZ1KAA.
Имена и инициали на виновници няма да декларираме. Няма да направим правим шоу.
Аз не се наемам да деля хората от клуба, пък и всички останали радиолюбители, на добри, лоши или на други категории.
Аз самия не знам какъв съм. Когато не мога да заспя нощем си мисля, че гузната ми съвест ме тормози. :)
Всички всеки ден правим и добри и лоши неща. Падаме и после ставаме, ако имаме воля. Идеални няма.
Няма да коментирам някои от неадекватните изблици по-горе, няма смисъл. Който желае да се самопредставя за безпогрешен и е решил да се прави на ментор, да продължава. :)

73! Сергей

LZ2HR, благодаря за линка. :) Приятен ден !



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz5vk » 16 фев 2017, 15:56

Сергей,

Прави впечатление, че когато LZ1KAA трябва да обвини някой в нещо и/или да намери кусур, то винаги използва силно персонализирани послания.
Когато обаче стане дума за гаф на LZ1KAA, никога няма персонализация - винаги нещата са в сферата на груповата безотговорност.


Имало някакъв човек там, дето направил нещо грешно и туйто!
Според мен щом този човек е стигнал дотам, че да спотва, значи не е някой хванат от улицата, а най-вероятно човек с интереси и опит в контестинга.
Щом пък го е правил за LZ1KAA - най-вероятно им симпатизира, твърде вероятно да е член на клуба.
Тук някъде следва и предположението, че е лицензиран радиолюбител.
Нормално е да си зададем и следващия въпрос - след като е лицензиран радиолюбител, защо грубо нарушава съществуващите регулации, представяйки се за някой друг !?
Още една лъжичка храна за размисъл - след като се интересува от контестинг, дали някога е чел правилата на състезанието, в които директно е написано, че т.нар. селфспотинг е забранен?
Не на последно място, защо този човек не се появи и не се извини публично за извършените действия? Много е удобно да се седи в сянката на груповата безотговорност, но единствения реален ефект тук, е че за пореден път се затвърждава негативното мнение относно способите за участие на LZ1KAA по контести.
Способи, които можем да определим с една дума - мошеничество.
А шоуто вече го направихте - всички го гледат...


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1ZD » 17 фев 2017, 02:21

Веско , има едно старо клише.
А то е следното.... нещо което ходи като патица , кряка като патица , изглежда като патица .... най вероятно е патица.
И в случея с наште приятели с SO 2-3-4 R , Self spiting и радиолюбителски морал , най вероятно си е чиста проба мошеничество.
Или късен радиолюбителски онанизaм /съжалявам че го написах/.
LZ1ZD



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 20 фев 2017, 21:13

ещë один сгорел !

http://lists.contesting.com/archives//h ... 00068.html

и последващите мнения "ЗА" и "ПРОТИВ" ...


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 22 фев 2017, 09:25

тук е описана кореспонденцията им http://www.kf5eyy.info/3V8SS_WWSSB16_DQ.htm



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz3yy » 22 фев 2017, 10:56

И пак паднал от приятелски огън.



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz1wdx » 22 фев 2017, 11:01

lz3yy написа:И пак паднал от приятелски огън.
:lol: :lol: :lol:


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2xa » 22 фев 2017, 11:05

Радостно е да научи човек, че около казана не са само българи :D


_______
73 Valyo

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 17 апр 2017, 11:56

една статия, по темата, от днес :

http://cqww.com/blog/cqww-2016-ssb-self ... ecordings/

доста свежи съвети относно "приятелските спотове" ...
особено впечатляващо извинение : "... с какво съм виновен аз, че приятелят ми се е вързал към моя Wi-Fi !?" :lol:
дали наистина има подобни случаи като опит за оправдание ?
на пръв поглед - нагло и смешно ...
а в действителност - много тъжно !

73,
Любо


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3NY » 17 апр 2017, 13:31

Любо
Според мен стана много полицейщината.
Какво ще стане ако си ми пряк конкурент и взема, че се изпусна и почна да викам CQ с твоя инициал? И съвсем дружески те спотвам на всеки 15 минути? Нито геолокации могат да ме спрат, нито локации :) На SDRите ще ги има двата сигнала през няколко килохерца, които викат по едно и също време CQ.
Според мен нещата се израждат.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 17 апр 2017, 20:11

LZ3NY написа:Любо
Според мен стана много полицейщината.
Какво ще стане ако си ми пряк конкурент и взема, че се изпусна и почна да викам CQ с твоя инициал? И съвсем дружески те спотвам на всеки 15 минути? Нито геолокации могат да ме спрат, нито локации :) На SDRите ще ги има двата сигнала през няколко килохерца, които викат по едно и също време CQ.
Според мен нещата се израждат.

73!
хубаво, това сме го чували като възможност ... но така описаната случка със сигурност няма да бъде отнесена в графата "self spotting" ?
поне от това, което е написано, става ясно, че хората отдавна знаят кой къде е и с какъв IP се явява в предишни и други контести ... не казвам, че е невъзможно да докараш същия IP като моя ... но във всеки случай - няма да ти е толкова лесно. нещата не са от моя рутер до комшийския ... със сигурност ги знаеш тези неща не по-зле от когото и да било.
лошото, според мен, е друго - не, че много стана полицейщината, а че причините, предизвикващи полицейщина, станаха много !

и едва ли някой Комитет би имал възможностите и ресурса да поддържа такъв тип разследвания след всяко издание на свой контест.
мисля, че трябва да се търси начин за разделяне на QSO кредитирането - определен брой точки за станциите, които са RUN и поне 30% отгоре за станциите, които ги викат, бидейки в S&P...
а ония, които изкарват по 48 часа в сценарий "морз-рънър" и за които "голямото копче" на радиото не съществува - нека си се кефят ...
а защо не - да се разрешат по няколко "self spots" на час от всеки участник ?
така, хем повече място за викащи станции ще се отвори по бандовете, особено на ССБ ... хем на някои "приятели" няма да им се налага да изпадат в смешни роли, мрънкащи небивалици ...

73,
Любо


73,
Любо

Отговори