КВ първенство "Васил Левски"

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ6AJ » 13 дек 2016, 23:04

http://bfra.bg/69-news/759-2017

добре би било, да има прикачен файл с условия, както е записано в обявата ...

73,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ2HR » 14 дек 2016, 00:16

Usloviya-Vasil Levski-Contest.doc
(159 KиБ) Свален 400 пъти



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ3FN » 14 дек 2016, 08:12

Нямам ясни спомени от това състезание ...Играл съм няколко пъти преди да спре. Спомням си че имаше Карловски станции..Ясно че днес са малко ...но имаше и нещо с градовете с комитети ..Сега нищо ТУМБА-ЛУМБА . Милара контест КОПИ-ПЕЙСТ


LZ3FN



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 14 дек 2016, 09:13

Да , точно така, станции от Карлово има но са доста малко, софтуера няма възможност за допълнителни екстри / Карловските станции даваха повече точки/, ако пък се намерят достатъчно Карловски станции може някоя от тях да има желание за класацията КВ шампион което няма как да се изчисли като точки спрямо другите. Все пак идеята е да се възроди още едно емблематично състезание. На по късен етап ако някой може да помогне със софтуера няма да има проблем да се въстановят старите условия предполагам. Все пак Николай Енчев е човека който трябва да реши ......

73! Крис



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ3FN » 14 дек 2016, 09:45

Интересно как ЕП ..си отчитат състезание с "търсени станции" пък и списъка всяка година се мени .

:roll:

LZ3FN

И обезателно някой да направи "8-ми март"



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ2DB » 14 дек 2016, 13:37

LZ3FN - Ицо то едно "8-ми март" за жени и девойки ще е със същите условия - значи лесно = Шампионати "Държавно първенство" ей го и на "Васил Левски" със същи условия и няма нищо общо със старото състезание ,което на практика прославяшв делото на Апостола , ей утре и "Самоковска комуна" със същи условия , че е по лесно , шъ пуснем и едно "Болярско" контестче заедно с Шумналии пак със същите условия, а и ВИЕ едно моряшко изпълнение може да спретнете- няма значение - все е 001000.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1CY » 14 дек 2016, 14:52

LZ3FN написа:.Сега нищо ТУМБА-ЛУМБА . Милара контест КОПИ-ПЕЙСТ
Много правилно, дори се развеселих. Още едно дискриминационно състезание -
няма отделна класация за телефония и телеграфия. Моля не опорочавайте доброто старо
състезание. След като не можете да измислите нещо ново, не опорочавайте старото.
Някой беше писал преди време, че се опитват да дават съвети хора, които не са
участвали в състезания. Условията за състезанията трябва да се съставят и пишат
от съдии и треньори, състезателите са пристрастни. Но съдии и треньори няма.
А за сведение на този "някой" когато той е водил слушателска дейност на неговото
10РТ други са били републикански шампиони а после и европейски.
Дълги години бях секретар на оригиналното състезание Васил Левски, съдия беше
LZ1FN /SK/ под вещото ръководство и организация на LZ1FI. Предлагам да не
зацапваме повече ефира с измислени състезания, достатъчно мърсотия има и в
ефира и навсякъде.


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ6AJ » 14 дек 2016, 15:28

LZ2DB написа:LZ3FN - Ицо то едно "8-ми март" за жени и девойки ще е със същите условия - значи лесно = Шампионати "Държавно първенство" ей го и на "Васил Левски" със същи условия и няма нищо общо със старото състезание ,което на практика прославяшв делото на Апостола , ей утре и "Самоковска комуна" със същи условия , че е по лесно , шъ пуснем и едно "Болярско" контестче заедно с Шумналии пак със същите условия, а и ВИЕ едно моряшко изпълнение може да спретнете- няма значение - все е 001000.
... и като както, на всеки рожбата му да има дял в КВ-шампионата ... и като както Виктор LZ3NN набързо и лекомислено е сътворил и вмъкнал т.3.1 от Правилника:
"... общото количество проведени и отчетени български КВ състезания, посочени в Таблица 1 минус две ..."
...
ха сега, се върнете пак и вижте, дали търсим най-добрите, или най-редовните ... ? :lol:

при цялото ми уважение, бачо Ангеле LZ1CY, струва ми се, че контестингът преди 20 години няма нищо общо с това, което той представлява днес. преместваме едното от 80м на 40м, уж за да са по-еднакви условията за всички ... а създаваме още три нови на 80м ... говорим за модерни начини на опериране, а даваме 7 дни за логове, писма, пощенски марки и гълъби ...

дали липсата на подходящ контест софтуер е истинската причина за еднообразието, започващо с "001000" ... ?
дали наистина няма как, в днешни усовия да бъдат справедливо преизчислени точките на станциите, предаващи "WL" и класирали се в отделни категории ?

ако не смешно, то поне странно ...

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz2be » 14 дек 2016, 16:08

Ами направо да го отменя Никсъна, щом са толкова неприемливи условията.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 14 дек 2016, 16:21

Здравей Боби, това е най лесното решение, по добре изявлените треньори и съдии и тези които само мрънкат, те да направят нещо стойностно,да изкарат едни парички за 9 плаки, медали и тем подобни наградки. То най лесно е да стоиш на сянка, лющиш семки и се веселиш на гърба на друг, който се опитва да направи нещо.

73! Крис



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1CY » 14 дек 2016, 16:33

lz1yq написа: и се веселиш на гърба на друг, който се опитва да направи нещо.
Този, който се опитва да направи нещо - да го направи както трябва. Стига толкова
"проба - грешка".
lz1yq написа: по добре изявлените треньори и съдии
ИзявЛени треньори и съдии няма защото в БФРЛ няма нито треньорски съвет,
нито съдийска колегия. Няма и много други неща.Що за спортна федерация е?
lz1yq написа:да изкарат едни парички за 9 плаки, медали и тем подобни наградки.
Ето къде бил ключа от бараката - трябват наградки, трябват плакети и медали, трябват точки
за шампиони.


LZ1CY

LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ3XX » 14 дек 2016, 17:52

Колеги трябва да се уважават усилията на хората ,които се опитват да правят нещо
Аз лично напълно подкрепям Крис . А Вие господин Гугов ,колко всичко било друго едно време как сега зацапваме ефира с измислени състезания, айде по сериозно да не мислите ,че на нас ни се слушат вашите глупости ,как едно време имало съдии и треньори а пък сега видиш ли ....! Г-н Гугов сверете си часовника и не Крис и другите ,които се опитват да правят нещо ,зацапват ефира , а Вие сте този. Начина ви на мислене и разсъждения ,отдавна им е минал срока на годност ,като не Ви отърва не участвайте ,не четете а бе общо взето ........... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Без грам Уважение към хора като теб Гугов ,които нямат респект към труда на другите !!!



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1CY » 14 дек 2016, 21:31

LZ3XX написа:Без грам Уважение към хора като теб Гугов
Благодаря, нямам нужда от допълнително уважение, имам си достатъчно.


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ6AJ » 14 дек 2016, 22:24

lz2be написа:Ами направо да го отменя Никсъна, щом са толкова неприемливи условията.
напротив, Боби ... всеки има право да прави всичко, което мисли че е полезно ... в т.ч. и организиране на контести ... свидетели сме на какви ли не примери - както резон и респект, така и балканска безмислица.

странни за мен са решенията на федерацията - как миналата година в регламента за КВ-шампион бяха включени контести, даже без да сме им виждали условията и как през октомври т.г. УС реши да зачита всеки LZ-контест, без значение какъв е и дали наистина същият би донесъл нова стойност в посока определяне на "най-добрия сингъл" и "най-добрия колектив" за годината ...

една присъствена изява, една международна, две стандартни вътрешни надпревари ... оттам нататък - частните турнири може да са безброй, но те не бива да предопределят първенците на федерацията. и да речем, ако се приеме да се зачетат най-добрите индивидуални резултати в 3 от тях - достатъчно би било да се "закове" числото 7, а не "всички минус две". така и колективните станции ще си търсят седем изяви ... сещаш се, нали ?!

другото е въпрос на причина и следствие ... а именно - дали братството участва в контеста заради това, че същият е включен в класацията, или федерацията включва дадения контест в класацията поради това, че същият се радва на популярност сред братството ?

както и да е ... аз по никакъв начин не свързвам Ивановден с биографията на Апостола !
нищо лично към когото и да е от организаторите, въпрос на принципи ...

73,
Любо


73,
Любо

Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от Sergey LZ1AO » 15 дек 2016, 15:39

Любо,

Прав си. Това с минус нам колко си контеста при определяне на шампиона е излишно. Бих казал, че LZ DX, присъственото и двата тура на шампионата са абсолютно достатъчни.
Сергей

P.S. LZ1FY има една идея, да си правим наш си клубен CW контест около масата или на двора му, със дървени свирки вместо радиа. Така и така сме заедно всеки вторник, а и той успя вече да купи отнякъде свирки за всички.... Засега сме я докарали до епизодични тренировки, голям майтап е.
Та, в този контекст, бих посъветвал потенциалните мераклии да правят нови контести - купувате си свирки, събирате се достатъчно хора - и давайте! :D Нямам предвид контеста на карловци, многа свирки ще трябват...



LZ1NK
Мнения: 14
Регистриран на: 27 сеп 2010, 12:35

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1NK » 16 дек 2016, 13:47

Здравейте, колеги!
Бях решил да не влизам във форума, защото очаквах подобна реакция, винаги ще се намери някой, на който нещо да не му хареса и той да го сподели във форума. Но сега съм в болница и имам малко повече свободно време, затова си позволих да напиша тези редове. В писмото си до над 150 радиолюбители от страната аз написах предположението, че на някой условията няма да му харесат, както и обясних защо сме се спрели на тези условия. Затова няма да ги повтарям отново, само за информация - грозната действителност показва, че в момента от Карлово в ефира могат да се чуят само 2 станции, с тях ли да правим състезанието при онези условия? Само искам да кажа на критиците, че с удоволствие ще приема от тях дарение за изработване на един софтуер, който би служил единствено и само за това състезание. Искам да напомня на критиците, че сега няма ОСО, няма ОВТПН, които да финансират спортно-състезателната дейност. Каквото е по силите ми, аз ще го платя с лични средства и пред никого не съм парадирал с това. Ако повече радетели за българския КВ спорт се намерят и са готови да финансират подобни неща, ще бъда особено щастлив. В заключение ще кажа, че ако това състезание не събере минимум 60 участника, аз ще се откажа от финансирането му през следващите години, защото това ще бъде провал на нашите намерения. Да не забравяме, че в шампионатите в последните години вземат участие 40-45 станции, не повече! А защо състезанието е през Януари? Всяка една дата през февруари щеше да породи още по-големи критики, защото няма уикенд без някакво голямо и значимо състезание.
Повече няма да вземам отношение във форума, независимо каква ще е реакцията на тези мои мисли.
На критиците пожелавам приятни мигове пред компютъра, а на всички останали - успех в състезанието.

73! Nick, LZ1NK



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 16 дек 2016, 16:56

Здравей Ники, някой хора не си дават сметка колко време е необходимо за проверката на едно състезание особено с малко по различни условия спрямо шампионатите, не си дават сметка че безплатен обяд имаше само преди когато имаше ОСО, ОВПТН и всички други производни, не си дават сметка че проверяващия си губи от времето за да угоди на всички, и това се прави безвъзмездно. Тези хора Ники цял живот са лежали на тази мека възглавничка която сега е само в сънищата им. Да си жив и здрав за това което си намислил, а за софтуера ...... ще изчакаме великите треньори и съдии от дадените по горе организации да спонсорират, а дали ще стане, друга тема. И както казва един изявен треньор и съдия : "ето къде бил ключа от бараката" : :lol: :lol: :lol:

73! Крис
П.С Надявам се да не е нещо сериозно в болницата.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ6AJ » 16 дек 2016, 21:50

на 16.12.2016 г., съдържанието на страницата от сайта на БФРЛ е променено ... сега вече линкът от първата реплика на темата (13.12.2016 г.) води към условията на контеста, т.е. текстът под линка в същия пост, е безмислен ...

великолепно изпълнение със стара дата :arrow:

успех на всички участници !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1ZD » 17 дек 2016, 03:19

Приятелю мой , все пак това е България.
Цензура..... това си е в правилата.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 17 дек 2016, 09:57

Къде е цензурата???



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1FW » 17 дек 2016, 11:06

Пише се за някакъв софтуер, пречещ на нещо... може би да се използват условията от преди 1997-ма година. Старите условия на състезанието могат да се видят на
http://www.lz1fw.com/LZRT/info/rules.html
За какво точно става дума: за програма-дневник за работа в състезанието или за програма обработваща отчетите от състезанието?

Логовата програма е сериозна задачка, но проверка на подобно състезание се прави за един ден дори с помощта само на EXCEL.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 17 дек 2016, 11:24

Говорил съм с Бойчо, човека който отчита състезанията, както писах по горе отчитането на състезание с различни условия от Шапионатите е доста ръчна работа. Освен това в момента се водят разговори за допълнителен модул който ще позволи за по бързата проверка не само на В.Левски а и на Електрон Прогрес и други с подобни условия контести. Нямаме нищо против, ако някой мисли че може да направи проверката по лесно да заповяда. Надявам се че модула ще бъде закупен след като получим офертата.

73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ6AJ » 17 дек 2016, 12:16

здраве желая !

аз ли не разбирам, или така ми се струва ? ...
чета за таргет 60 участника ... амбициозно, респект ... да приемем, че участниците са 51, по-лесно се смята ... и оттам теоретично, иначе казано - идеалния случай, гранични стойности :
- 50 QSO за вид работа през всеки 30-минутен цикъл, т.е. 200 на час;
- 4 часа - 800 за лог;
- 51 участника, изпратили дневници - 40,800 реда;
това е теоретичен максимум, който никога няма да се случи !

след като 10,200 реда могат да се разбълникат ръчно за 5 часа, какво "криво" има в думите на Сашо ?

само че ... аз пак не разбирам ... кой прави контеста и на чий адрес трябва да са кахърите относно крос-чека ?
в края на краищата контестът не е само две плаки, 50 е-мейла и една минута ръкоплясканици, нали ?! ... т.е. контест може и само с е-мейли.
търси се възраждане, слага му се етикет, а се прави нещо ... което федерацията го може.
и още преди да се е родило, се закопчава за КВ-шампионската титла ... знам ли, може би за да му се гарантират участници?
ми по тази логика - вземи, че включи и Балканския на Панайот в класацията ... така поне ще е по-справедливо към всички клубове измежду членовете на БФРЛ.

ако съм в грешка, поправете ме, моля !
lz1yq написа:Къде е цензурата???
не зная дали е цензура, Крис ... но не е коректно.
до вчера, даденият линк водеше към обява за контест ... днес, същият този линк води към условията на същия контест, текстът от обявата липсва, а датата му не е сменена ... утре, може и към резултатите да води ... не е това начинът !

както и много други неща, които Ви ги казах на живо, в Търново ... бъджет на крак, чисто по сервитьорски - "тройка кебапчета - 16,80 ... закръглено 20 лв.", табелки няма - рисуват се цифри, едва ли не след оправдания от моя страна - "какъв бил смисълът на подобно предложение ?"
после се мусите, защо уж тъй, пък после иначе ... ако бяхте платили пътни на членовете на КС, можеше и да дойдат, да си прочетат доклада. сега има да ги търсите ... и със сигурност Милчо няма да ви остави на мира, и със сигурност ще е прав.
за случаят "Вики LZ1NY" пък - да не отварям дума, че подвижната пръскачка няма да ми върши работа - чист гаф на УС ... "на сватба, без свирка !"
от години се мели едно и също относно липсата на дипломен мениджър - никой не отвори въпроса за подобен пост в УС.
сори, Крис, както искаш, така го приемай ... цензура, халтура, диктатура или каквото ще да е, но не и федерализъм ! ... поне демонстрация за нещо такова ...

не приемам и едва ли е редно да приема оправдания, които чух от колеги: "тя, цялата ни работа такава, а ти Любо, се хващаш за детайлите !"

73


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ1CY » 17 дек 2016, 12:49

LZ6AJ написа: ако бяхте платили пътни на членовете на КС, можеше и да дойдат, да си прочетат доклада. сега има да ги търсите ...
Не е необходимо да се плащат пътни на членовете на КС, няма доклад за четене.
Сега ме търсиха по "обходен маршрут" по телефона за доклад - КС си има /или няма/
председател, той пише доклада като го съгласува с членовете. За сега имам снимка
на председателя и я гледам от време на време, него не съм го виждал една петилетка.
Писал съм многократно, повтарям се отново - БФРЛ нямаше действащ КС , приемете
го реално господа от УС, не се правете на интересни.Тактиката да се избират хора в
ръководните органи когато те не присъстват е порочна и мисля, че не съответства с
Устава.
Дипломен менаджер имаше в състава на УС преди 2 мандата, след това УС го изхвърли
от състава си / не че той вършеше някаква работа/. След няколко международни
дипломни гафа най после избраха дипломен менаджер, който също нищо не направи вече
2 години. Надявам се скоро да си спрат избора на едно кадърно момиче от София и да
тръгне работата.
Не знам събранието Общо ли е било или "овче", не съм присъствал и не съжалявам.


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 17 дек 2016, 13:02

Здравей Любо, ще коментирам само страницата на сайта. Ме ми се влиза в обяснителен режим, защото знам какво ще последва. Та относно контеста: Николай ме помоли да сложа условията на сайта на Федерацията. Понеже опитах какво ли не, може и да не знам още как се прави, затова ползвах поста на Бойчо от 12 дек. Ако е станало някакво разбъркване ще го махна, но понеже се коментираше за някаква цензура за това и попитах. А за Общото събрание имаше достатъчно време хората да питат за това което ги притеснявя, за разлика от едно Овче събрание преди време.

73! Крис



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от LZ2HR » 17 дек 2016, 18:55

Жалко че идеята за връщане на това добро състезание влезе в релсите на тъпотиите за така измисленият КВ ШАМПИОН...........
За колегите които нямат спомен да подскажа че беше най добрият вътрешен контест ......



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: КВ първенство "Васил Левски"

Мнение от lz1yq » 17 дек 2016, 22:16

Не е задължително адашче. Всеки право на избор кои състезания ще му се зачитат за класацията.

73! Крис



Отговори