LZDX 2016

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 16:28

LZ3NY написа:
lz2xa написа:Както и да са написани правилата, те ще бъдат четени от LZ .
Българина по душа е Андрешко, той чете законите и търси къде има пролука и вратичка за да не ги спази. Това пък му носи допълнителни закони, правилници и администрации, които още повече му усложняват животеца. Който е следил БГ законодателство след "освобождението" ще ме разбере прекрасно.
Преди повече от десет години предложих класацията за българи да отпадне. За да е интересен контеста трябва да има много чужденци. За да има много чужденци, трябва да им е интересно и да могат да работят с повече българи. Какво по-хубаво от това българите да правят колкото се може повече връзки? Никой тогава не възприе идеята. Така като гледам и сега никой няма да я възприеме. Вече и не я предлагам.

73!
Митаци,споко!

От догодина ще отпадне българският текст на
условията....и така, лека-полека и другото!

73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2be » 22 ное 2016, 16:33

LZ1RF написа:Значи MOST би трябвало да се преведе като „много участници един предавател.
Multi Operators - Single Transmitter се превежда на български като Много Оператори - Един Предавател.
Многото оператори формират екипа, който е участникът в състезанието. Екипът оперира една станция (съвкупност от радиа, антени и т.н.), т.е. може да се приеме, че станцията е участник в състезанието. Инициалът на станцията е името на екипа/участника в състезанието.
Нещо като във футбола - участниците в първенството са отборите на ЦСКА, Левски и т.н. а не отделните футболисти.

73 Боян



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: LZDX 2016

Мнение от Sergey LZ1AO » 22 ное 2016, 16:37

lz2be написа:Интересно, че чужденците нямат проблеми с условията на контеста написани на английски. Предлагам за догодина българския текст на условията да бъде изтрит от сайта и всички българи ще са хепи.
73 Боян
Бояне, няма да свърши работа. Просто трябва да се прецизират условията. Няма нищо сложно в това, но не става да се прави тъпо с copy&paste, както е сега. Аз имам предложение за условията - добре е да са максимално близки до тези на CQWW, най-малкото трябва да има всички разновидности на multi. Така създаваме предпоставки и big gun-овете да се включат. Датата на която се провежда LZDX е идеална за проверка на set-up-a за CQWW.

Поздравления за резултата. Супер си!

73, Сергей
Последна промяна от Sergey LZ1AO на 22 ное 2016, 16:40, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1RF » 22 ное 2016, 16:38

Ех, Вальо, Вальо, ех момче момче...
Наистина тъжно. Първо за Андрешко. Ако четеш внимателно автора му, надявам се че знаеш кой е, би трябвало да си разбрал, че в Андрешко събирателно е отразена народопсихологията на българина. И това въобще не е отрицателен герой, както го изкарваш.
Българинът Вальо, е с ген който му дава възможност да търпи. Може би това ни е останало и от турското робство. Но тежко му на този управник който не е разбрал, че търпението на българина има своя предел. Така, че българинът Вальо чака момента в който ще може да си върне. И си връща по най-рафинирания начин. Ако си чел "Андрешко" ще си наясно, че младия момък не е убил или удавил бирника. Той просто го е оставил в средата на блатото, нищо повече. Твърде хуманно. И е отишъл да предупреди съселяните си, че идват да им секвестират хляба. Няма злоба Вальо в действията му. Но той е принуден да постъпи така.
Повтарям се, но вие нас наиснина ли ни взимате за толкова ограничени. Чели недочели, разбрали, недоразбрали...
Резултатът на Серго е почти идентичен на моя от миналата година. Много ще ми бъде интересно какво ще бъде решението на "комисията" тази година. Ако отчета на Серго се приеме, това би означавало, че миналата година специално съм "наказан" за нещо. Единствен в LZDX контеста досега. За какво бе Вальо? Така, че момче, Андрешко търпи, но до време. Българинът може да бъде страшен в отмъщението си, ако го докарат до това състояние. Умните се оттеглят овреме. Това го запомни от мен.
Каквото повикало, такова се обадило. Аз лично не смятам, че групата от Делиормана печелите нещо от всичко това, но нейсе. Ваше решение си е.
Бъдете живи и здрави!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2be » 22 ное 2016, 16:40

Sergey LZ1AO написа:Бояне, няма да свърши работа. Просто трябва да се прецизират условията. Няма нищо сложно в това, но не става да се прави тъпо с copy&paste както е сега. Аз имам терия по въпроса за условията - най добре е да са максимално близки до тези на CQWW, най малкото трябва да има всички разновидности на multi.
Подкрепям идеята ти на 100%.

73 Боян



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 16:43

lz2be написа:
LZ1RF написа:Значи MOST би трябвало да се преведе като „много участници един предавател.
Multi Operators - Single Transmitter се превежда на български като Много Оператори - Един Предавател.
Многото оператори формират екипа, който е участникът в състезанието. Екипът оперира една станция (съвкупност от радиа, антени и т.н.), т.е. може да се приеме, че станцията е участник в състезанието. Инициалът на станцията е името на екипа/участника в състезанието.
Нещо като във футбола - участниците в първенството са отборите на ЦСКА, Левски и т.н. а не отделните футболисти.

73 Боян
Бояне, прав си защото и Левски и ЦСКА се борят за отборно класиране!
LZ9W е единствената станция в БГ, която може да се раздели на 5 еднакви!
Аз моята я разделих на 4 , но с различни инициали по време на всички
обхвати, а не на обхвати както са направили в Брезник, каква е разликата,
след като се цели индивидуална класация или класация по обхвати?

73's



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: LZDX 2016

Мнение от Sergey LZ1AO » 22 ное 2016, 16:48

LZ1RF написа: Ако отчета на Серго се приеме
Ако не ми поискат видеозапис, какъвто не притежавам, ще трябва да го приемат. Съжалявам, че не се сетих да сложа web камера :D . Аз предлагам от другата година и аудио и видео в реално време, а защо не и по двама пъдари при всеки претендент. :D Както и да е, не ми пука за никакви класации. Показах какво мога, това ми е достатъчно. Не е зле за възрастта ми, дето я цитираха като аргумент тук, като че ли не я знам, и близо 25-те години в които на практика ме нямаше в контестите, а? Всъщност на който му се е случвало да работи в контест с мен, знае че не съм съвсем за изхвърляне. Но тук такива са малко.
Последна промяна от Sergey LZ1AO на 22 ное 2016, 16:54, променено общо 1 път.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 22 ное 2016, 16:52

Милчо,
споменал си ми много пъти името, да те спомена и аз сега - няма да коментирам кой как чел Андрешко.
Само ще попитам - ти къде видя в този мой пост да посочвам теб или някой около теб, че ми отговаряш така ?
Кажи ми къде видя себе си там ?
LZ1RF написа:
Повтарям се, но вие нас наиснина ли ни взимате за толкова ограничени. Чели недочели, разбрали, недоразбрали...


_______
73 Valyo

LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ3XX » 22 ное 2016, 17:00

Явно доста колеги с големи претенции не разбират от намеци .
Участието ни LZ9W в този му вариант беше намек към мениджъра LZDX и към новите условия.
Работено е по няколко часа на банд аз лично съм работил около 6-7 часа ,което е видно от лога.
А LZ2XA следващия път преди контест като се съберем контест аматьорите от LZ9W лично ще ти поискаме разяснения за правилата да ни обясниш подробно, да не правим грешки :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Приятелю ти нещо много сериозно си се взел. Айде малко уважение и към другите колеги

73! П.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ6AJ » 22 ное 2016, 17:16

Sergey LZ1AO написа:P.S. Любчо, вземи сега да кажеш нещо, няма да мога да спя без твоите откровения и големи букви момче. :D
Сергей, здраве желая !
принципно заявени резултати не коментирам, но щом е важно за теб, с удоволствие за кратко ще бъда безпринципен :
супер е резултатът ти (yes)
и за аудиозаписа те поздравявам !
за безсънието ти - не знаех, че моите писаници са в основата му ... трябваше по-рано да ми кажеш
а щом големите ми букви ти пречат, ще гледам още да ги намаля :D

така добре ли е ?

или пък още по-... ?

73 и по-малко безсъние,
Любо


73,
Любо

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1RF » 22 ное 2016, 17:19

Паралела при LZ - един чел, недочел, разбрал недоразбрал какво значи асистед включил в отбора помагачи още няколко човека дето набиват инициали от скимърите. Следствието - допълнение на правилата за контеста изискващо аудиозаписи.
Вальо, това по-горе е мое твърдение. И ще те попитам ти наясно ли си как от web sdr и от скимер в интернет можеш да прехвърляш инициалите на банд мапа на оперативната станция. И с какво в този случай се нарушават правилата? Правил ли си го? А аудиозаписът не е заради асистентите, аудиозаписът е за друго. Хайде да видим дали ще познаеш за какво?
Така че, ако искате продължавайте.
Опитвам се да му обясня и на Боян, че по ТИ на КРС, оператор това е радиолюбител с лиценз. Може ли да бъде оператор в контест личност без лиценз? Значи оператор е вторичното. Първичното е участник - лицензиран радиолюбител. Сами "железата" на LZ9W не могат да участват в контест без лицензирани радиолюбители. Хванали сте се за думите... Добре. Казах ви ваше право. Не виждам какво кому доказвате. Иначе ви знаем като добри и способни радиолюбители, но това напоследък не ни е ясно. Е поне тази година нямаше 3123 QSO. Май нещо сме постигнали.
Така, че няма проблем да ти обяснявам и други мотиви за действията ни.
И между другото появява се изведнъж във форума LZ2PEP от вашия регион и започва да ги ръси едни небивалици тотално. Котаров веднага ти прехвърля права и ти ставаш модератор на форума и триеш мои постове. Общото събрание на БФРЛ ще бъде във В.Търново. Интересно защо не в Петрич? Въпроси Вальо, въпроси ...
Да може би съм Андрешко ... все още. В действията ми няма злоба, но има едно предупреждение за тези, които могат да го разберат.

73



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1wdx » 22 ное 2016, 17:21

lz2xa написа: При това измежду "показващите" личи и име на член на УС.
Вероятно за мен иде реч :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Във контеста съм играл за кеф и за да има повече Бг Станции по обхватите !!!
Претенции за класиране нямам никакви !!! И в чеклог да отида ми е все тая :wink:
Принципно мислех да се класирам 7-8 някъде ама като се отвори едно прохождение ........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Хайде лека и успокойте страстите :wink:


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 22 ное 2016, 17:30

LZ1RF написа:
Паралела при LZ - един чел, недочел, разбрал недоразбрал какво значи асистед включил в отбора помагачи още няколко човека дето набиват инициали от скимърите. Следствието - допълнение на правилата за контеста изискващо аудиозаписи.
Вальо, това по-горе е мое твърдение. И ще те попитам ти наясно ли си как от web sdr и от скимер в интернет можеш да прехвърляш инициалите на банд мапа на оперативната станция. И с какво в този случай се нарушават правилата? Правил ли си го? А аудиозаписът не е заради асистентите, аудиозаписът е за друго. Хайде да видим дали ще познаеш за какво?

73

Милчо,
благодаря за уточнението кое е твое твърдение, мисля, че и контест комитета за 2015-а правилно са изтълкували тези твои твърдения.
Не мога да ти отговоря на въпросите , не зная какво е web sdr и скимър в интернет. Както се видя по горе, аз даже не зная че след състезание се изпращат логове.
С което ще отговоря и на поканата на Пламен (LZ3XX), че не мога да му разяснявам нищо. Но пък ти Пламене може да опиташ да прочетеш написаното от мен там (в часта лз9в) втори път, ако не разбереш опитай и трети и ако тогава е неуспешно, помоли някой приятел да ти разясни какво съм имал предвид и дали и към кого ми е неуважително отношението :)


_______
73 Valyo

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 22 ное 2016, 20:57

Вальо, няколко пъти използваш думата КОНТЕСТ КОМИТЕ .
Тя е хубава, разбира се и авторитетно звучи. Би ли ми казал кой е в нашето побългарено
контест комите. Кой и как си позволява да променя условия . Аз си признавам не съм играл
в контеста, няма и да играя . Малко ми е бунтарски характера , прощавай.
Краси


p.s. по време на контеста си нямах работа и напсах един пост на който само LZ2DB отговори
прочети го бях доста ядосам на главните във федерацията



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2be » 22 ное 2016, 21:02

lz1fy написа: lz2be wrote:

LZ1RF wrote:
Значи MOST би трябвало да се преведе като „много участници един предавател.


Multi Operators - Single Transmitter се превежда на български като Много Оператори - Един Предавател.
Многото оператори формират екипа, който е участникът в състезанието. Екипът оперира една станция (съвкупност от радиа, антени и т.н.), т.е. може да се приеме, че станцията е участник в състезанието. Инициалът на станцията е името на екипа/участника в състезанието.
Нещо като във футбола - участниците в първенството са отборите на ЦСКА, Левски и т.н. а не отделните футболисти.

73 Боян



Бояне, прав си защото и Левски и ЦСКА се борят за отборно класиране!
LZ9W е единствената станция в БГ, която може да се раздели на 5 еднакви!
Аз моята я разделих на 4 , но с различни инициали по време на всички
обхвати, а не на обхвати както са направили в Брезник, каква е разликата,
след като се цели индивидуална класация или класация по обхвати?
Павка, коментарът ми беше във връзка с волните тълкувания на MS категорията от Милчо. Къде виждаш в него или в другите ми коментари критики относно участието на LZ9W или че някой се е пуснал с 2-3 инициала като Крис например или 4 души са работили от твоята станция със собствените си инициали? Така са решили, така са работили. Аз съм решил да съм SOHP Mix, целта ми беше да направя най-добър резултат и да добавя поредната купа към наличните 6 бр.
LZ1RF написа:Не виждам какво кому доказвате. Иначе ви знаем като добри и способни радиолюбители, но това напоследък не ни е ясно. Е поне тази година нямаше 3123 QSO. Май нещо сме постигнали.
Милчо, 3123 тази година нямаше, а и в близките няколко години няма и да има по една съвсем проста причина - 11 годишния слънчев цикъл.
73 Боян



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2pep » 22 ное 2016, 21:13

LZ1RF написа:
Паралела при LZ - един чел, недочел, разбрал недоразбрал какво значи асистед включил в отбора помагачи още няколко човека дето набиват инициали от скимърите. Следствието - допълнение на правилата за контеста изискващо аудиозаписи.
Вальо, това по-горе е мое твърдение. И ще те попитам ти наясно ли си как от web sdr и от скимер в интернет можеш да прехвърляш инициалите на банд мапа на оперативната станция. И с какво в този случай се нарушават правилата? Правил ли си го? А аудиозаписът не е заради асистентите, аудиозаписът е за друго. Хайде да видим дали ще познаеш за какво?
Така че, ако искате продължавайте.
Опитвам се да му обясня и на Боян, че по ТИ на КРС, оператор това е радиолюбител с лиценз. Може ли да бъде оператор в контест личност без лиценз? Значи оператор е вторичното. Първичното е участник - лицензиран радиолюбител. Сами "железата" на LZ9W не могат да участват в контест без лицензирани радиолюбители. Хванали сте се за думите... Добре. Казах ви ваше право. Не виждам какво кому доказвате. Иначе ви знаем като добри и способни радиолюбители, но това напоследък не ни е ясно. Е поне тази година нямаше 3123 QSO. Май нещо сме постигнали.
Така, че няма проблем да ти обяснявам и други мотиви за действията ни.
И между другото появява се изведнъж във форума LZ2PEP от вашия регион и започва да ги ръси едни небивалици тотално. Котаров веднага ти прехвърля права и ти ставаш модератор на форума и триеш мои постове. Общото събрание на БФРЛ ще бъде във В.Търново. Интересно защо не в Петрич? Въпроси Вальо, въпроси ...
Да може би съм Андрешко ... все още. В действията ми няма злоба, но има едно предупреждение за тези, които могат да го разберат.

73

Другарю LZ1RF , който трябва ме познава.....
Защо си мислиш че ми е много приятно да пиша такива работи във форума....
Не съм член на клуб....и на федерацията, но уважавам всеки радиолюбител и БФРЛ, който и да управлява.
Ти , в качеството ти на член правиш точно обратното......даже се хвалиш че си пуснал сигнали до НАП ....и прочие...
Засрами се ! Радиолюбителите в цяла България видяха кой какви ги е вършил.
Нямам лоши чувства. Просто смятам че не това е начина да си решаваш лични проблеми.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 22 ное 2016, 21:56

LZ1ZD написа:Вальо, няколко пъти използваш думата КОНТЕСТ КОМИТЕ .
Тя е хубава, разбира се и авторитетно звучи. Би ли ми казал кой е в нашето побългарено
контест комите. Кой и как си позволява да променя условия . Аз си признавам не съм играл
в контеста, няма и да играя . Малко ми е бунтарски характера , прощавай.
Краси


p.s. по време на контеста си нямах работа и напсах един пост на който само LZ2DB отговори
прочети го бях доста ядосам на главните във федерацията

Краси,
извинявам се ако съм сбъркал (Комите) , имал съм предвид Контест комитеТ или на български организаторите на състезанието.
LZDX се организира от БФРА и това е "органа" който може да задава условията. Знаеш отговора.
Не виждам причина да не ги променя, нали организатора се опитва да ги направи най добрите.
Дали са станали такива е друга тема. Ето че ти си ме разбрал много точно в критиката ми към LZ9W - не беше това начина да се показва, ако има някакви пропуски в условията на състезанието.
Може това да не са перфектни условията имаме вина и аз и ти, както и другите активни любители.
Знаеш отлично никой ръководител не може да роди САМ всичко гениално, нужна му е помощ.
В нашия случай с федерацията, някои хора се опитват да подобрят нещо (не вярвам някой да си мисли, че умишлено желаят да скапят LZDX контеста), а всички останали се опитват да им покажат, колко са сбъркали.
Всички ние сме тук за да си помагаме, да помагаме и на УС на федерацията, както за условията на това състезание, така и за всичко друго. Знаем , че всички избрани са там безвъзмездно, губят от личното си време (и средства) за да работят за нашето благо. А се оказва, че тук получават зверска критика и никаква помощ. Е точно затова преди години едва изкарах 2 мандата в УС и по собствено желание се покрих. Българина не желае да се подобри нещо, а да покаже колко е велик и какви идиоти са останалите.

В края на краищата виждам, че дори и в тая заядлива дискусия се появиха градивни идеи и предложения , което все пак е добре.
Имаме шанс за напредък :)


_______
73 Valyo

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 22:07

lz2be написа:
lz1fy написа: lz2be wrote:

LZ1RF wrote:
Значи MOST би трябвало да се преведе като „много участници един предавател.


Multi Operators - Single Transmitter се превежда на български като Много Оператори - Един Предавател.
Многото оператори формират екипа, който е участникът в състезанието. Екипът оперира една станция (съвкупност от радиа, антени и т.н.), т.е. може да се приеме, че станцията е участник в състезанието. Инициалът на станцията е името на екипа/участника в състезанието.
Нещо като във футбола - участниците в първенството са отборите на ЦСКА, Левски и т.н. а не отделните футболисти.

73 Боян



Бояне, прав си защото и Левски и ЦСКА се борят за отборно класиране!
LZ9W е единствената станция в БГ, която може да се раздели на 5 еднакви!
Аз моята я разделих на 4 , но с различни инициали по време на всички
обхвати, а не на обхвати както са направили в Брезник, каква е разликата,
след като се цели индивидуална класация или класация по обхвати?
Павка, коментарът ми беше във връзка с волните тълкувания на MS категорията от Милчо. Къде виждаш в него или в другите ми коментари критики относно участието на LZ9W или че някой се е пуснал с 2-3 инициала като Крис например или 4 души са работили от твоята станция със собствените си инициали? Така са решили, така са работили. Аз съм решил да съм SOHP Mix, целта ми беше да направя най-добър резултат и да добавя поредната купа към наличните 6 бр.
LZ1RF написа:Не виждам какво кому доказвате. Иначе ви знаем като добри и способни радиолюбители, но това напоследък не ни е ясно. Е поне тази година нямаше 3123 QSO. Май нещо сме постигнали.
Милчо, 3123 тази година нямаше, а и в близките няколко години няма и да има по една съвсем проста причина - 11 годишния слънчев цикъл.
73 Боян

Бояне, аз вече един месец говоря за категорията MULTI в нашия контест.....!
Теб изобщо не те визирам, ти сам се намеси...!

73's
Павел



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 22 ное 2016, 22:25

Да Вальо така е, първото нещо което направих е да се чуя с Котаров.
Все пак заради спора с Милчо се роди идеята за записите. С тези записи
бяха наказани всички аматери. И всичко е продиктувано от ментора на Веско
т.е. Балчишкия доктор LZ3FN. Повярвай ми мераците и на двамата са ми ясни ,
като стар весник РАБОТНИЧЕСКО ДЕЛО. След обаждането ми дори с присмехулен тон
ми се каза, че вече е решено. Т.Е . оплаквай се на арменския поп.
Замислете се утре в условията ако напишат че трябва да си сваляте г.....ащите
за проверка преди контест, ЩЕ ГО НАПРАВИТЕ ЛИ ,сигурен съм че доста хора ще го направят.АЗ НЕ.
Гледам, Веско чете нещата но мълчи . За Виктор да вземе отношение или някой
от контролен съвет . НЕ глас в пустиня.
Краси



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 22 ное 2016, 22:51

Чудесно,
сега е правилния момент да обсъдим идеи и предложения за промяна в условията на LZDX 2017.
A УС и БФРА да реши да ги приеме или не и после да си носи отговорността за това.
Конкретно към промените в условията на LZDX 2016 имам забележки и аз, но изискването за записи не е м/у тях.
Не виждам как някой може да спечели състезание ако не е перфектен технически.
За следващата година ако някой спечели 1-во место в някоя категория с ръчен ключ и UW3DI и бъде лишен от награда заради липса на записи, аз лично се ангажирам да финансирам индивидуална награда за такъв спортист !
Но все пак нека си говорим сериозно, няма как да има техничски прогрес ако се държим за стари технологии.
И най важното за записите, което май доста хора не разбраха - това не е задължително изискване за никого.
Както и не го лишава автоматично от 1-во место ако го спечели, а няма записи.
Желателно е да ги има и ще ги даде само ако съдиите ги поискат (т.е. предполагат се някакви съмнения в работата му). Е да вкарва се елемента на недоверие към съдийската комисия, че може да "съсипят" някой заради това че няма записи, но недоверието към съдиите винаги е съществувало, т.е. нищо не се променя.


_______
73 Valyo

lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: LZDX 2016

Мнение от lz3nn » 22 ное 2016, 22:53

Аз лично не можах да разбера точно ... записите ли са проблема.
Не мисля, че това е първият контест, където има такова условие. В големите контести това го има от отдавна, но всички сериозни играчи го приемат това за нормално и участват. Сега някои ще кажат, че не може LZDX да се сравнява с най-големите и сигурно ще е прав, но пък по отношение на правилата защо правилата на нашия да не са максимално близки до най-големите ;)
И както правилно вече се спомена записите абсолютно не са задължителни, но могат да бъдат поискани от лидерите в категории при някакви съмнения. Ако е работено нормално без шмекеруване и четене на правилата като дявола евангелието никой няма да иска записи.
Напълно съм съгласен със старата идея за Митака 3NY за отпадане класацията за LZ станции, но ... темата многократно е дискутирана и няма да има скоро съгласие по нея.
Колкото и скептици да има нашия контест се развива добре, което ясно се вижда по участващите станции през годините.
И все пак да помоля форума да не се превръща в арена на борба между различни 'групи' ... 'кланове' и т.н.
Виктор - LZ3NN



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 23:08

lz3nn написа:Аз лично не можах да разбера точно ... записите ли са проблема.
Не мисля, че това е първият контест, където има такова условие. В големите контести това го има от отдавна, но всички сериозни играчи го приемат това за нормално и участват. Сега някои ще кажат, че не може LZDX да се сравнява с най-големите и сигурно ще е прав, но пък по отношение на правилата защо правилата на нашия да не са максимално близки до най-големите ;)
И както правилно вече се спомена записите абсолютно не са задължителни, но могат да бъдат поискани от лидерите в категории при някакви съмнения. Ако е работено нормално без шмекеруване и четене на правилата като дявола евангелието никой няма да иска записи.
Напълно съм съгласен със старата идея за Митака 3NY за отпадане класацията за LZ станции, но ... темата многократно е дискутирана и няма да има скоро съгласие по ниея.
Колкото и скептици да има нашия контест се развива добре, което ясно се вижда по участващите станции през годините.
И все пак да помоля форума да не се превръща в арена на борба между различни 'групи' ... 'кланове' и т.н.
Виктор - LZ3NN
Добър вечер Викторе,
умно изказване......."темата многократно е дискутирана и няма да има скоро съгласие по ниея."
73's



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2cj » 22 ное 2016, 23:22

Моят пост беше относно правилното дефиниране на условията на контеста.

А че момчетата горе на LZ9W просто са си бачкали за кеф мисля, че е ясно и на махленската клюкарка.

Не трябва да се вземате прекалено насериозно.
LZDXC си е и ще остане "руски" контест.

Въвеждането на допълнителни рестрикции няма да доведе до увеличаване на популярността му или до значимо процентно увеличение на броя участници.

Бъдете реалисти !

Успех в CQWW CW този уикенд.

73 Док LZ2CJ



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 22 ное 2016, 23:24

Не Викторе , не са проблем записите , А начина за взимане на решения.
За осем години не си го разбрал . Не вярвам че ще го разбереш и след осем години.
По интелигентно и разумно щеше да е да се допитате с по един мейл до клубовете.
Поне мнение да се поиска от тези които са ви избрали. Ти каква кореспонденция имаш
с нашия клуб . Дори веднъж не сме ти видели очите. Критичен съм и с право.
Краси



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 23:45

LZ1ZD написа:Не Викторе , не са проблем записите , А начина за взимане на решения.
За осем години не си го разбрал . Не вярвам че ще го разбереш и след осем години.
По интелигентно и разумно щеше да е да се допитате с по един мейл до клубовете.
Поне мнение да се поиска от тези които са ви избрали. Ти каква кореспонденция имаш
с нашия клуб . Дори веднъж не сме ти видели очите. Критичен съм и с право.
Краси
Извинявам се, че не е по темата, но нашата делегация за Общото
събрание ще е от 10 души с право на един глас, но без ограничения
за изказвания, защото всички са с платен членски внос към БФРЛ.....!

73's
Павел
Последна промяна от lz1fy на 22 ное 2016, 23:50, променено общо 1 път.



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 22 ное 2016, 23:49

Павка, мача вече е свирен . Само разходи ще инкасирате. :D :D



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 22 ное 2016, 23:51

LZ1ZD написа:Павка, мача вече е свирен . Само разходи ще инкасирате. :D :D
Краси,
нека шоуто си остане за нас.....ако ни няма, няма как да му се радваме!



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: LZDX 2016

Мнение от lz3nn » 22 ное 2016, 23:52

Е не си прав тук Краси,
Два пъти съм идвал в Брезник през последните 6 години, не казвам че са много, но да кажеш, че не сте ми виждали очите ... просто не е вярно.
Даже имам и един уикенд от теб, който не съм ползвал (със сигурност не си забравил) ;). Няколко пъти сме се виждали също извън Брезник.
Относно за LZDX и други решения, които УС на БФРЛ е вземал не виждам в какво можем да бъдем упрекнати. Дневният ред винаги е обявяван предварително и всеки винаги е имал право да даде предложения, да участва в дискусията, да присъства. Още повече за LZDX реално няма никакви промяна в условията, нещата са просто конкретизирани в духа на големите контести. Тези промени бяха дискутирани доста време и никои не си е позволил да си наложи каприза, което не нормално и не се прилага на други места.
Нито едно предложение по какъвто и да е радиолюбителски въпрос, постъпило за разглеждане не е било подминато, затова се учудвам за упреците по отношение начина на вземане на решения. Ако имаш спомени, за нещо което е предложено от LZ9W и не му е обърнато внимание ще ми бъде много интересно да разбера какво е, понеже аз честно не се сещам...
Виктор - LZ3NN



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ6AJ » 22 ное 2016, 23:59

lz2xa написа:Чудесно,
сега е правилния момент да обсъдим идеи и предложения за промяна в условията на LZDX 2017.
A УС и БФРА да реши да ги приеме или не и после да си носи отговорността за това.
Конкретно към промените в условията на LZDX 2016 имам забележки и аз, но изискването за записи не е м/у тях.
Не виждам как някой може да спечели състезание ако не е перфектен технически.
За следващата година ако някой спечели 1-во место в някоя категория с ръчен ключ и UW3DI и бъде лишен от награда заради липса на записи, аз лично се ангажирам да финансирам индивидуална награда за такъв спортист !
Но все пак нека си говорим сериозно, няма как да има техничски прогрес ако се държим за стари технологии.
И най важното за записите, което май доста хора не разбраха - това не е задължително изискване за никого.
Както и не го лишава автоматично от 1-во место ако го спечели, а няма записи.
Желателно е да ги има и ще ги даде само ако съдиите ги поискат (т.е. предполагат се някакви съмнения в работата му). Е да вкарва се елемента на недоверие към съдийската комисия, че може да "съсипят" някой заради това че няма записи, но недоверието към съдиите винаги е съществувало, т.е. нищо не се променя.
Вальо,
видът на радиото и начинът на работа нямат нищо общо с аудиозаписа, но както и да е ...
може би е добре да напомня, че наред с всичко от тази година се учредява и правото на организатора да публикува логове - избрани, поискани или всички накуп. не виждам в условията, групата "чек-лог" да е защитена от публикуване. може би така е най-справедливо.
...
не зная мен в коя група ме слагаш в предходната си реплика - на тези, които се мъчат да помагат, или "всички останали", които пречат на нещата да се случат ... ?
но ако искаш вярвай - аз ще съм един от тези, които няма да се замислят да "напръскат" (обвинят в преднамереност) съдийската комисия, че е поискала аудио запис, ако няма нищо смушаващо в лога на дадения лидер в категория.

и пак - и пак ... да изчакаме крайното класиране, да не настройваме обществото срещу врага !
току виж, оказало се, че няма враг ... или пък врагът съвсем не бил този, който някой се опитвал да ни внуши ?

73,
Любо

п.п. не споделям идеята на Сергей LZ1AO, за добавяне на всички възможни "MultiOp" категории, включително и "Unlimited". предложението не е ново. преди няколко години Крис го предлагаше, даже още по-разширено М/S LP , M/2 LP и M/M LP да имало ... :D
аргументът ми е един, но според мен повече от достатъчен - това би намалило броя на участниците (повиквателните знаци) в контеста, т.е. общия брой QSO с LZ-станции. който, както иска - така да го разбира ...

иначе всеки отбор има идеалната възможност да пробва техниките и да тренира по време на LZDXC. дали ще е SOSB на всеки от петте банда, дали ще е "чек-лог" заради повече от един сигнал, дали ще е чиста проба тренировка с техниката и натрупване на опит от страна на млади оператори - това си е решение на всеки колектив.

помня CQWW CW 2011 - HK1NA не участва като M/M, а петима от колумбийските им оператори записаха "Single Band" :
HK1MW - SO HP 80m - #7 world";
HK1R - SO HP 40m - "#2 world";
HK3TU - SA LP 20m - "#1 world";
HK1R - SO HP 15m - "#2 world";
HK1N - SA HP 10m - "#2 world";
Последна промяна от LZ6AJ на 23 ное 2016, 00:07, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 23 ное 2016, 00:06

На Любо лопатата се обърна!

Браво Любо....нема и три часа!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ6AJ » 23 ное 2016, 00:09

какво точно имаш предвид ?
ще се радвам, ако го докажеш с цитати :D


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 23 ное 2016, 00:15

LZ6AJ написа:какво точно имаш предвид ?
ще се радвам, ако го докажеш с цитати :D
Чети си писаниците и се енджйойвай...!



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 23 ное 2016, 00:23

Имам добра памет Викторе , за последно идва след
QRP то в Банско. Повода беше гостите на адаша K1LZ
след това нямам спомен . Все пак да не се изложим пред чужденците.
По друг повод ,не съм де виждал . Никакъв интерес . Нали около федерацията
контестмени дал господ ,все майстори на спорта.
Краси



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 23 ное 2016, 00:25

От устава на БФРЛ:

Чл. 12. (1) Членовете на БФРЛ са равноправни, равнопоставени и имат право да бъдат осведомявани за дейността на БФРЛ, да участват във всичките форми на нейната дейност, както и в ръководните й органи чрез свои представители.
(2) БФРЛ осъществява целите си и изпълнява задачите си на принципите на организираност и свобода на мненията.
(3) Във организационния живот на БФРЛ, с изключение на правото да избират, имат право да участвуват всички български радиолюбители, които не са членове на някой от лицензираните във федерацията клубове, след като платят определена от УС годишна вноска за правото да ползват QSL бюрото и е изпълнен чл.16, ал. 12.

От нашия клуб 10 души ще упражнят правото си да участват в организационния живот на БФРЛ......!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ6AJ » 23 ное 2016, 00:34

нищо не каза Павел,
както се очакваше ...
лека от мен !
73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 23 ное 2016, 00:46

LZ6AJ написа:нищо не каза Павел,
както се очакваше ...
лека от мен !
73
Любо, лека...!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1yq » 23 ное 2016, 07:52

Леле, колко интересно било тук. Икато гледам и чета отново нищо ново под слънцето. Конфронтация, интриги, празни приказки и още нещо.....
А колко лесно могат да се случат нещата. Но...... трябва по трудния начин и най вече: това не е правилно ама и аз не знам как да стане :lol:

73!



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 23 ное 2016, 08:41

Краси, моля те обясни на неразбиращия мен каква е връзката между посещенията на Виктор в Брезник и правилата на Lzdx ???
@Любо не искам да давам квалификация за всеки , но прекрасно знаем че ти винаги се включваш на место и с конкретика.
@Крис не мисля че цялата тема е плява. Вашата работа е да извадите същественото и да го ползвате.



Sent from my Pixel XL using Tapatalk


_______
73 Valyo

lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2fv » 23 ное 2016, 11:07

lz1yq написа:Леле, колко интересно било тук. Икато гледам и чета отново нищо ново под слънцето.
Крис, даже и не предполагаш колко си прав!
Още като прочетох поста на Краси, писан по време на контеста, се досетих какво ще последва....
Браво на момчетата в LZ9W! Може да го наречете показна акция или наказателна операция, все тая, важното е че хвърлиха камък в блатото и предизвикаха някаква размяна на мнения.
Та в тази връзка имам няколко въпроса и моля който му разбира да ме осветли:
1. По условията на LZDXC всяка станция, повтарям всяка, която се бори за призово място, трябва да има звукозапис и "Записът трябва да бъде в стандартен формат (напр. mp3) и да съдържа звукът от всяко радио на отделен канал." Хайде сега си представете LZ9W в категория MS и звукозапис на 10 отделни канала във формат MP3...Щото на Бърдото могат да пуснат и повече от 10 радия без да нарушават условията...Та въпросът е как се прави такъв запис?
2. Във връзка с горното се питам, след като категориите SO в LZDXC са почти като SO(A) в CQWW например, защо глупавите американци НЕ изискват записи на участниците в тези категории?
3. Освен това в условията липсва една много съществена точка. В условията на CQWW пише: "For amateurs around the world to contact as many other amateurs in as many CQ zones and countries as possible.", т.е. за любители от цял свят. Лично аз не разбирам дали участници в LZDXC са любители(оператори) или станции. Щото ако са любители не виждам проблем с LZ9W.
4. Не смятате ли, че е тъпо да усложняваме условията със звукозапис само с презумпцията, че по този начин ще попречим на някой да послъгва? Аз все още си мисля, че сме радиолюбители и дали някой мами си е негов проблем, защото рано или късно си проличава...
5. И последният ми въпрос е конкретно към LZ2XA. Вальо, имаш ли спомени до какво доведе опитът на един бивш началник на ЦРК да спре "мошенгиите" на полевите дни едно време чрез едни радиограми, преди самия контест? Някаква аналогия да виждаш и дали Крис не е прав, че няма нищо ново под слънцето?



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ5EE » 23 ное 2016, 12:18

Цветалине,
Ще те осветля за третия ти въпрос:
3. Освен това в условията липсва една много съществена точка. В условията на CQWW пише: "For amateurs around the world to contact as many other amateurs in as many CQ zones and countries as possible.", т.е. за любители от цял свят. Лично аз не разбирам дали участници в LZDXC са любители(оператори) или станции. Щото ако са любители не виждам проблем с LZ9W.
По надолу в условията които цитираш пише следното:

IX. GENERAL RULES FOR ALL ENTRANTS:
1. Entrants must operate within the limits of their chosen category when performing any activity
that could impact their submitted score.
2. A different call sign must be used for each entry. Only the entrant’s call sign may be used to
aid the entrant’s score.


И да допълня - Защо толкова много се изписа по въпроса за записите, много лесно се инсталира, не тежи на компютъра, касае се за едно просто кабелче от радиото до компютъра /говоря за QSOrder, а по думите на Серго също много лесно е и с POTTYRECORDER на малкия Чав/, да не забравяме и удобството да си чуеш някоя съмнителна връзка.
Помня как навремето правехме записи на касети...



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ3NY » 23 ное 2016, 12:40

В случая, според мен, борбата е дали ще бъдем "виновни до доказване на противното", или "невинни до доказване на противното". Като в цялата държава де. В единия случай, организатора трябва да докаже, че си виновен, а в другия случай ТИ трябва да докажеш пред организатора че си невинен. Не става изобщо дума за LZ9W, LZ7A, LZ8E, или Международното положение.
Личното ми мнение е, че организацията и контрола върху състезанието пада изцяло на организатора. За организацията - организатора е длъжен да представи недвусмислени условия за организираното от него състезание. За контрола е длъжен да си прави записите сам. За участниците е достатъчно че подписват декларация и носят отговорността си според нея.

Лично мнение. Не държа да се взима под внимание.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1yq » 23 ное 2016, 13:04

Здравейте, не е в това въпроса дали трябва да се прави нещо или не, защо тогава когато се разбра че ще има допълнения и промени в условията доста народ седеше на сянка и си пиеха питието , чакаха на готово и когато всичко се появи в документален вид ревнаха. Толкова ли е сложно да се представят различните гледни точки и да се вземе решение или трябваше да мине контеста и тогава да се започне едно недвусмислено поведение. От месец и повече никой не си сложи картите на масата и да се започне нормален диалог, като бели хора с едни хоби. Да не споменавам имена които изписаха страници за питания относно различни категории и как се работело в тях и накрая изплюха камънчето. Не може ли елементари въпроси да се задават директно , а трябва стигаме до дразки и обиди. За мен това си е чисто интриганстване и подмолно поведение с нечисти помисли. Защо всички погнаха Веско, защо преди УС не се дискутираха промените? Явно трябва някой да опере пишкира или да му бъде вменена вина......... или вина на целия УС за това че на някой не му харесва независимо какво. В предишния пост написах: това не се прави така , ама и аз не знам как........Това ли е начина. Даже някой имаха наглоста да отварят тема LZ DX SK..........и това ако не е наглост здраве му кажете.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2xa » 23 ное 2016, 13:55

Крис,
доста си набрал явно :) Поспри се и успокой нервите - за контеста ще трябва да си спокоен :)
Сега сериозно - организатора трябва да инициира началото на дискусия, когато сметне за необходимо.
В случая за LZDX можеше някой от УС да пусне една тема - колеги, смятаме да променим някои от условията - давайте вашите предложения , нека ги обсъдим и да се внесе нещо като проект който да бъде одобрен от УС.Може и обратно, проекта който сте направили да сложите тук и да се обсъди от колегите с подходяща компетенция и ако трябва да се доработи.
Пак ще има дразги и драпаници (все пак сме българи), но ще се изплуват много идеи и ще се изчисти, така както счетем че е най добро.
В момента няма как някой да знае, че се готвят промени, докато те не бъдат публикувани. Логично е дискусиите да започнат след това, нали ?
Все пак сме хора занимаващи се с техника, в обществото на високите технологии има доста начини за обмен на инфо (но м/у тях не е обаждане по телефона до Веско, 3 дни преди контеста и настояване за промени ;).


_______
73 Valyo

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ1ZD » 23 ное 2016, 14:09

Вальо , много те моля не изопачавай думите ми.
Краси



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1yq » 23 ное 2016, 14:27

Здравей Вальо, в дневния ред и записано:
7. Утвърждаване на условията на провеждане на LZDX Contest 2016.
през това време си вървеше дискусия за LZ DX , и никой не подхвана нищо по тази точка.
За съжаление и ние като обикновени хора имаме и други задачи и задължения.
Не съм набрал Вальо , жал ми е за тези хора които се опитват постоянно с конфронтация към прогрес.

73! Крис
П.С предложението за Мулти категория се предлагаше преди години но отпадна , ако някой се позамисли ще се усети че ако се пуснат само 3 станции с по средно 5 човека оператори се губят 15 инициало от всички LZ участници, и без това сме малко............



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: LZDX 2016

Мнение от lz2cj » 23 ное 2016, 14:49

LZ5EE написа:Цветалине,
Ще те осветля за третия ти въпрос:
3. Освен това в условията липсва една много съществена точка. В условията на CQWW пише: "For amateurs around the world to contact as many other amateurs in as many CQ zones and countries as possible.", т.е. за любители от цял свят. Лично аз не разбирам дали участници в LZDXC са любители(оператори) или станции. Щото ако са любители не виждам проблем с LZ9W.
По надолу в условията които цитираш пише следното:

IX. GENERAL RULES FOR ALL ENTRANTS:
1. Entrants must operate within the limits of their chosen category when performing any activity
that could impact their submitted score.
2. A different call sign must be used for each entry. Only the entrant’s call sign may be used to
aid the entrant’s score.
Точно за това беше и моят пост. Преди добавката на този текст в условията на CQWW преди години нямаше никакъв проблем и имаше участия с един и същи инициал в различни категории на същия този контест. По искане на някои "влиятелни" контестъри такъв текст и такова изискване беше добавено в условията.
Така, че при липса на конкретен текст в условията на LZDXC такъв тип участие не е забранено и e възможно.
Условията на LZDXC се нуждаят от прецизиране на текстовете и организаторите трябва да го направят, но не с копи и пейст.
Защото според тези условия сега участникът няма право да излъчва повече от един сигнал във всеки един момент, а не инициала. Инициалът не излъчва нищо. Участник е конкретният лицензиран радиолюбител, а не използваният от участника инициал.

73 Док LZ2CJ



Sergey LZ1AO
Мнения: 104
Регистриран на: 28 фев 2016, 18:45
Местоположение: София

Re: LZDX 2016

Мнение от Sergey LZ1AO » 23 ное 2016, 14:58

п.п. не споделям идеята на Сергей LZ1AO, за добавяне на всички възможни "MultiOp" категории, включително и "Unlimited". предложението не е ново. преди няколко години Крис го предлагаше, даже още по-разширено М/S LP , M/2 LP и M/M LP да имало ... :D
аргументът ми е един, но според мен повече от достатъчен - това би намалило броя на участниците (повиквателните знаци) в контеста, т.е. общия брой QSO с LZ-станции. който, както иска - така да го разбира ...
Любо, чети по-внимателно. Аз имах предвид не българските участници, а чуждестранните. За тях е по-добре да има мулти в цялото му разнообразие, а не сегашната тъпота. Твоите опасения, че така ще се намали броя на LZ участниците са, меко казано, прекалени. Колко мулти/мулти станции има в България, та да се отрази на броя на участниците? Не виждам много мераклии.

Примера с HK1NA - не разбрах какво толкова видя там? Kаква е връзката с нашия казус LZ9W в LZDX 2016? Колумбийците така решили, така работили, не виждам да са използували един и същ инициал на всички обхвати.

Впрочем, Краси вече обясни защо са го направили и е напълно прав според мен. Няма подходяща категория за LZ9W в LZDX. И не само за тях. Има достатъчно мулти/мулти и мулти 2 станции извън България, за които също няма категория. Защо да ги караме да правят нарушения, като две изречения в условията ще решат всичко? И какво, да оставим двама-трима да си налагат мнението ли? Доколкото разбрах от написаното от Краси, опитал се е да убеди някого, но са му обяснили че, .................(всеки да си добави сам вместо точките, каквото e разбрал) На мен ми идват само нецензурни фрази на ум като определение.. : :(

Аз предлагам да направим анкета тук, на сайта. Не дискусия, че пак ще стане боза. Ето първия въпрос от мене, достатъчно общ:
"Смятате ли, че трябва да се направят изменения в условията на LZDX?"
С възможни отговори: "Да, Не, Не зная, Не ме интересува"
Какво мислите?
Последна промяна от Sergey LZ1AO на 23 ное 2016, 16:09, променено общо 2 пъти.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ5EE » 23 ное 2016, 15:05

Валери,
Пак четеш като дявола евангелието...
Точно за това беше и моят пост. Преди добавката на този текст в условията на CQWW преди години нямаше никакъв проблем и имаше участия с един и същи инициал в различни категории на същия този контест. По искане на някои "влиятелни" контестъри такъв текст и такова изискване беше добавено в условията.
Един и същи инициал с един и същи оператор.
Няма проблем, ако зад LZ9W стои един оператор, а не 5-има.



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: LZDX 2016

Мнение от LZ3XX » 23 ное 2016, 16:01

!?!
Последна промяна от LZ3XX на 24 ное 2016, 18:14, променено общо 1 път.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: LZDX 2016

Мнение от lz1fy » 23 ное 2016, 16:20

Снощи се състия награждаването.
Серго, LZ1AO получи по-голямото бурканче лютеница,
а Тони LZ5EE - по-малкото!
Общо 10 члена на LZ1KAA взеха участие в контеста, а именно:
LZ1AO , LZ5EE, LZ1FY, LZ1DMF, LZ3LZ, LZ3CC, LZ7AA, LZ3TL,
LZ1AQ и LZ1FJ с над 5800 QSO общо!

http://lz1kaa.com/index.php/about-us/chlenovete

Отчетохме, че най-важното е да има повече LZ в най-българския
контест. Хубаво би било, в новите условия да се включи и точкуване
на клуба от който е даден участник - за стимулиране!
Убеден съм, че догодина, да сме живи и здрави, ще преживеем
отново удоволствието да сме най-търсените......уникално е (по 5qso/min)!

Поздрави!
Павел



Отговори