Russian DX Contest

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 16 сеп 2016, 08:37

:D няма лошо :D
73


73,
Любо

LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1UK » 16 сеп 2016, 19:40

...май никой не разбра...и никой не чете до последните редове...а трябва да се чете /който може/...та даже и да се мисли /който може/ :mrgreen:

Entry: SWL SWL

1 YO8/LZ2-F-319 1401 11101 238 343 6449681 1386 10599 238 342 6147420 408 0 19:13

Черпя N-бири, който открие оператора /аз го знам :lol: /

73 LZ1UK



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz3yy » 16 сеп 2016, 19:44

LZ4UU ?



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1UK » 16 сеп 2016, 19:46

Наско,
печелиш наградата :D

73 LZ1UK



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz3yy » 16 сеп 2016, 19:55

Апропо, и няколко руснаци са преведени в по-горна категория без обяснения.
UA4W, op. RW4WA LP-HP
RT4W , RA3AN QRP-LP
което е странно. Коментира се по руските форуми, че резултатите им били много
добри, та затова- а организаторите мълчат.



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ2HR » 16 сеп 2016, 20:42

LZ1UK написа:...май никой не разбра...и никой не чете до последните редове...а трябва да се чете /който може/...та даже и да се мисли /който може/ :mrgreen:

Entry: SWL SWL

1 YO8/LZ2-F-319 1401 11101 238 343 6449681 1386 10599 238 342 6147420 408 0 19:13

Черпя N-бири, който открие оператора /аз го знам :lol: /

73 LZ1UK
Здравей Савко !!
Видях го още преди да пишеш, ама се "почесвах" кой е колегата.
Поздравявам Илия, а мезето е от мен ..... :wink:
73 !!



lz2hm
Мнения: 22
Регистриран на: 10 сеп 2010, 01:07

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz2hm » 16 сеп 2016, 21:59

Re: Russian DX Contest
Мнение от lz3yy » 16 сеп 2016, 19:55

Апропо, и няколко руснаци са преведени в по-горна категория без обяснения.
UA4W, op. RW4WA LP-HP
RT4W , RA3AN QRP-LP
което е странно. Коментира се по руските форуми, че резултатите им били много
добри, та затова- а организаторите мълчат.

Здравей Наско,
Няма нищо странно ,организаторите са взели предвид нивата на сигналите във всеки един момент в сравнение с другитe участници в LP и HP след което са преценили кой къде трябва да е ....което е по мое мнение е по добре отколкото DQ.... Ако някой може да оспори тяхното мнение .... (В което се съмнявам защото все пак съдиите не са "новобранци" ) те ще сменят категорията ....
Ако всеки един погледне нивата в revearse beacon сам ще разбере защо,са в тези категории ....

Приятни контести и DX

Анди LZ2HM



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ2HR » 16 сеп 2016, 22:10

Здравей Андрей !!
Светни и Любо , че е озадачен за технически грешки ... ХИ
73 !!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 16 сеп 2016, 22:54

LZ2HR написа:Здравей Андрей !!
Светни и Любо , че е озадачен за технически грешки ... ХИ
73 !!
уфффф, недей бе, батко !
добре ми е на тъмно ... току виж съм станал още по-озадачен :lol:

а ти виж провери там, където Анди казва, как се чуваше HB9H ... особено в началото на контеста, особено на 20м :D
после му сравни множителя "OBL" с някои по-близки от него до Русия станции ... и най-важното - "НЕ ВЧЕРАШНИ В LP-категорията" ... като например: LY9A, S50A, LZ9R

пък после, ако ти е кеф, ще ти пратя какво ми отговориха от същия този Комитет по въпроса.
само да не вземеш и ти да се озадачиш, че да поискаш и ти на тъмно ...

73


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ2HR » 16 сеп 2016, 23:07

Здравей младежо !
Или още си на тъмно , или нарочно "духаш" лампата ..
Въобще не става дума за посочените станции.
Ха сети се кой инициал присъства в 90 процента от писанията ти.
Моите уважения към него, ама по този начин му правиш "МЕЧЕШКА УСЛУГА" ...
За да не правим сеир тук на скайпа ще попишем ... :wink:
Нали така е по-добре батьовото ... ХИ
73 !!
Последна промяна от LZ2HR на 16 сеп 2016, 23:19, променено общо 1 път.



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz3yy » 16 сеп 2016, 23:09

Анди,
нивата от скимърите както знаеш са отношение сигнал/шум, което малко трудно определя еднозначно мощността на станцията.
Все пак има фактор местоположение,антени,прохождение и фидери дори. А сравнението на всички тези фактори, настрана от операторското майсторство е доста трудна задача. Виж сравнението на отделните станции на WRTC-то в Бостън - излиза, че някои са били с доста повече мощ от други, което не е така нали?
Сигурно има други доводи за промяна в категориите, които засега са тайна, дано все пак нещо продумат братята.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 17 сеп 2016, 01:10

LZ2HR написа:Здравей младежо !
Или още си на тъмно , или нарочно "духаш" лампата ..
Въобще не става дума за посочените станции.
Ха сети се кой инициал присъства в 90 процента от писанията ти.
Моите уважения към него, ама по този начин му правиш "МЕЧЕШКА УСЛУГА" ...
За да не правим сеир тук на скайпа ще попишем ... :wink:
Нали така е по-добре батьовото ... ХИ
73 !!
8)
където и да е - за мен не е проблем. заговори против властта не правя, че да се крия.
и конспирации не нищя. кой какви ги е вършил - всеки сам си знае ...
нито съм адвокат на някого, нито пък прокурор.
просто си търся правата, когато усетя, че някой се е опитал да се е$$ва с труда ми.
а ти, батко ?
и се радвам искрено, когато българи побеждават и успяват, независимо кой е и дали го познавам лично.
а ти, батко ?

та по темата -
гледам записите на RBN-сензорите и сравнявам - време, часови разлики, QTH, QRG, посоки, декларирани мощности и т.н.
(сравнителният метод е доволно успешен, ефективността му зависи от това - колко подходящи са подбраните за сравнение величини)

ето ти малко картинки, та да не скучаеш докато се "чешиш".
RDXC_20160319_NA.jpg
RDXC_20160319_UA9.jpg
RDXC_20160320_UA9.jpg
RDXC_20160320_JA.jpg
ха, дано сега на теб ти светне, какво означава да принадлежиш на някое сдружение, клуб и общност ...
забележи - не да членуваш, а да принадлежиш !

лека,
73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz2be » 18 сеп 2016, 22:19

lz2hm написа:Здравей Наско,
Няма нищо странно ,организаторите са взели предвид нивата на сигналите във всеки един момент в сравнение с другитe участници в LP и HP след което са преценили кой къде трябва да е ....което е по мое мнение е по добре отколкото DQ.... Ако някой може да оспори тяхното мнение .... (В което се съмнявам защото все пак съдиите не са "новобранци" ) те ще сменят категорията ....
Ако всеки един погледне нивата в revearse beacon сам ще разбере защо,са в тези категории ....
Ето ти нива. Като ги гледаш разбираш ли кой в коя категория е?
NA.jpg
AS.jpg
73 Боян



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 19 сеп 2016, 13:42

Още едно сравнение...
от изток
rdx1.jpg
и от запад
rdx2.jpg



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 сеп 2016, 16:00

здраве желая !

със сигурност RBN-анализът е нещо много полезно, независимо дали някой го признава или не, дали Комитетите са склонни да го прилагат или не ... по-скоро, склонни да го прилагат само в опредеделени случаи и/или спрямо определени участници :mrgreen:

ще ми се да споделя, че:
1. близките разстояния не са толкова подходящи за сравняване на мощности. даже при определени условия, ефектът може да бъде обратен, т.е. силно заблуждаващ;

2. подобни внушителни "отскоци" са най-вече резултат от поведението на семплинг-детектора на входа на SDR, когато в близост до него има мощна станция. на честотите на които предава тя, отчетите S/N са винаги неколкократно повдигнати. това по повод на първия шот от примерите на Милчо LZ1RF. отскоците най-вероятно са в моментите, в които подред LZ8E и LZ7A имат QSO с UA4M на 40м - моля, вижте си дневниците и потвърдете или отхвърлете.

аз също съм имал подобен феномен с K3LR, даже още по-ярко изразен ... точно по времето, когато имаме QSO на 20м (за случая DR1A на 10м - не зная, но може да се прослeди от публикуваните логове). дистанциите са много по-големи от "LZ - UA4" и отношението S/N надвишава 80 дБ тъй като всичко зависи от силата на сигнала на "местната станция" (в случая K3LR) и входните вериги на SDR-а :D
примерът няма нищо общо с RDXC, тъй като се е случил по време на друг контест, в края на ноември 2011 ... но смятам, че е показателен и доказва твърдението ми.
K3LR_26_11_2011.jpg
надявам се, че братушките от Комитета наистина не са "вчерашни" и са наясно с всичко това.
ако ли не - няма лошо, познанието е до живот ... Чавдар LZ1AQ би могъл да им изнесе една задочна лекция :wink:

73,
Любо


73,
Любо

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 19 сеп 2016, 16:44

Любо, има твърде много материал за сравнение. И понеже сравнението това е познание, тъй като ние оценяваме нещата, сравнявайки ги с други "подобни" неща, ако ти се занимава сравнявай. Има много състезания в които LZ8E e участвал LP, а други сме участвали НР. Картинките може да ги изкара всеки. Аз не упреквам Боян в нищо, защото доста други колеги се правят на ощипани с мощностите. Просто се опитвам да изведа една възможна гледна точка на руските съдии за да бъде избутан Боян назад. Така както българските съдии ме избутаха мене не назад, а направо в страни и забележи също без никакъв аргумент. Случаят може да се каже е идентичен с решението на съдиите на LZ DX контеста, когато по тяхна си някаква преценка, също като руснаците ме "преместиха" в една друга категория. Тогава обаче всички гледахте сеир и си траехте. Е нещата се обръщат. А ти сега хубаво правиш, че обясняваш и защитаваш. Аз също съм на страната на Боян, още повече, че с него ставаме колеги, може да се каже. Бояне, премести си го, както и аз си го преместих и дай да му ударим по едно с лед по този случай ... :D
P.S.
Любо, а между другото нашият пик е по време когато сме викали CQ...
Между другото забравих да вмъкна и че броя на спотовете също е показателен при анализите, които правиш.

73



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 сеп 2016, 17:09

Милчо,

принципно участниците в RBN-мрежата филтрират и спотват само станциите, викащи CQ ... противното се счита за бъг в софта.

останалата част от репликата ти няма да коментирам, отдавна се убедих че е безмислено.

73


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1CY » 19 сеп 2016, 17:11

LZ1RF написа:ме "преместиха" в една друга категория. Тогава обаче всички гледахте сеир и си траехте.
Не всички.


LZ1CY

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 19 сеп 2016, 17:19

принципно участниците в RBN-мрежата филтрират и спотват само станциите, викащи CQ ... противното се счита за бъг в софта.
Не всички CQ-та се спотват Любо, не всички... Сигурен съм, че знаеш само кои, просто си пропуснал.
А коментарите, те са интересни. Той форума е за това да коментираме, защото написаното остава.

73



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz2be » 19 сеп 2016, 19:44

LZ6AJ написа: отскоците най-вероятно са в моментите, в които подред LZ8E и LZ7A имат QSO с UA4M на 40м - моля, вижте си дневниците и потвърдете или отхвърлете.
Викал съм CQ и той ме е повикал.
LZ1RF написа:Аз не упреквам Боян в нищо, защото доста други колеги се правят на ощипани с мощностите. Просто се опитвам да изведа една възможна гледна точка на руските съдии за да бъде избутан Боян назад.
Милчо,
като гледаш текущото класиране мислиш ли си, че ще тръгна да си правя експерименти в LP с мощности? В картинките да виждаш нещо нередно? Останалата част от поста ти няма да я коментирам.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 сеп 2016, 21:50

LZ2BE написа:...Викал съм CQ и той ме е повикал...
естествено, такъв е бил и моят случай - викал съм CQ ... търсещото място на K3LR минава през мен и отнася входа на SDR-а :D
това се опитах да обясня с предния пост.
...
интересно, ако решението на братушките не е било основателно, като резултат от разследване (каквото и да е то), дали за него нямат заслуги нечии сродни и съседни балкански федерации ?
както и да е, не разполагам с информация, но като чета инфантилните отговори на RDXC Комитета, дадени ми по повод мои въпроси (според мен подкрепени с очевидни факти) ... спокойно мога да приема, че братушките са на път да наакат един двугодишен труд по недостоен начин.
а дали са имали право на това ? - рано или късно, миризмата на всяко аки излиза !
нали, Милчо !?

73,
Любо


73,
Любо

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 19 сеп 2016, 21:59

В картинките да виждаш нещо нередно?
Бояне, пуснах картинките без да ги коментирам. Любо коментира.
Нищо нередно не виждам.
Направи ми впечатление, че на първата картинка нашия спот е 38 dB, a твоя 42 dB, като ние би трябвало да сме с 15 пъти по-висока мощност от тебе.
Още веднъж повтарям, за което не те упреквам. Причината може да е всякаква. Това обаче са го гледали и руснаците.
Но струва ми се, че не ме разбираш...
73



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz3yy » 19 сеп 2016, 22:31

Еееее, Любо разгеле, мислим еднакво- единия се жалва че го били с 5 милиона, другия орева орталъка, след аа cw, че не съм се показал на руския стадион. Много жалко , ама да са живи и здрави спонсорите и бг тимлидерите, дето живеят извън нашата квалификационна група.Ясно, че иначе няма да стане.



lz1aq
Мнения: 50
Регистриран на: 19 фев 2008, 16:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1aq » 19 сеп 2016, 23:44

Здравейте,
Обикновено кратковременният фадинг на КВ (в рамките на няколко десетки секунди ) е от 10 до 20 дБ. Има и дълговременен фадинг с период десетки минути (прохождение). Разликата между 100 и 1000 вт е 10 дБ. Дори станциите да са от едно и също населено място фадингът не съвпада по фаза в приемната страна. Освен това има неконтролируем фактор QTH на спотващата станция. Графиките, които давате, показват от 10 до 30 дБ дисперсия, което потвърждава казаното по-горе. Ако се приложат най-елементарните статистически критерии за достоверност разликите не са значими и не може да се направи никакъв извод за реалната мощност на сигналите. Тъй като приеманите сигнали са с огромна дисперсия са необходими ужасно много измервания за да се получи разумна статистика. Забравете скимър спотовете като средство да сравнение. По-достоверно би било да се сравняват спотове получени от един приемник на станции работещи приблизително от едно населено място по едно по едно и също време.По-добре е да се използва WEB-SDR за тази цел - при тях има S-meter в дБ който работи много добре и е много точен. Включвате се например към WEBSDR в DL и слушате и наблюдавате S-метъра ( fast mode) напр. LZ7A, LZ9W, LZ8E LZ9R в рамките на няколко минути. Въпреки големият фадинг и телеграфното накъсване може горе долу да се отчете разлика между 100 и 1000 вт (ако се абстрахирате от използваните антени и накъде са насочени). Изобщо да се направи чист експеримент е трудно и трябва внимателно да се подготви с много техника. За контрол по време на състезание 10 до 20 оператора (съдии) следящи с WEB-sdr основните претенденти биха могли да дадат горе долу някаква представа как са се чували. Аз не бих си позволил да променям класациите дори и притакъв подход - остават твърде много неизвестни фактори. Между другото може да отворите няколко копия с браузера на един същ WEBSDR и да слушате едновременно напр. ЛЗ7А и ЛЗ9В и да ги сравявате - много полезно упражнение и го препоръчвам горещо.
Поздрави на всички приятели,
Чавдар лз1ащ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 сеп 2016, 00:12

Наско, здравей !

малко не разбрах, защо си учуден, че мислим еднакво ? ... но нейсе :D
дали пък нашата федерация ще стои безучастна докрай ?

така както и не разбирам, защо късогледството на някои WRTC-организатор се подсилва от други контест-Комитети.
нали се сещаш, че тъй както E7 и 4O имат по един основен играч във всеки контест, така е теоретично възможно и в предстоящите 24+48+48 контест часа Боян да е единствен LZ. нищо лично към организаторите DARC, ARRL и CQ Magazine ... и не подстрекавам към QRT ... и зная, че в родни условия това е невъзможно (единственото място на казан без пазач в ада) ... просто си мисля ... какво ли ще е да си единствен множител и да се надбягваш със себеподобни ?

а най-голямата грешка, която немския Комитет направи е, че приравни LP-изявите с тези на HP ... и дойде ред на пародията ...

в ЕU#2, в която съм ... със сигурност е по-лесно, отколкото в EU#5.
и тук, обаче не липсва романтика ... за груповите симпатяги от Брест, броят на квалификационните контести би бил достатъчен да разиграят и трите възможни квоти, но за тяхно съжаление - регламентът ги ограничава до две. третата като че ли висеше на панделка на о-в Джърси, докато не дойде миналогодишното издание на WAE CW ... тази година се появи о-в Ман ... няма лошо - G4XUM е топ оператор и е заслужено в боя, макар и късно осъзнал шансовете си.
останалото за мен е аритметика, много QTC ... един ветеран трибандер + 3 жици и половина

поне от 5 години съм предложил схема за справедливо мащабиране на активността ... и дотам ! ... никаква реакция, нито отговор, камо ли допълнителни въпроси и пробни изчисления ... просто съм оставен да се радвам на идеята си :D

73,
Любо


73,
Любо

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz3yy » 20 сеп 2016, 08:56

Не съм учуден, Любо,
просто тази теза ми се върти отдавна и съм сигурен, че някой дето не е свикнал да губи от балканския регион,
мъти водата.Сигурно четеш руските форуми, все още никакъв смислен отговор. Нещо се говори за бойкот на контеста,
та догодина R4W може и да е липсващ множител.Интересно, как ще приключи целия фарс...



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 20 сеп 2016, 09:59

LZ6AJ написа:дали пък нашата федерация ще стои безучастна докрай
За да се вземе някакво действие трябва да имаме пълна информация за случая. Предполагам че Боян води някаква кореспонденция с организаторите за която ние нищо не знаем. Освен това би било редно Боян да ни се обади и да ни я предостави за да видим и двете гледни точки. Така че ако получим тази информация можем да излезнем с конкректни питания към съдийте, макар лично моето мнение е че, ако те са го решили вече е доста късно , но все пак можем да попитаме защо се е случило това местене от една категория в друга категория.

73! LZ1YQ



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 20 сеп 2016, 10:26

21. Are the decisions of the Contest Committee final?
Yes, all decisions of the Contest Committee are official and final!
16.1 RDXC Contest Committee decisions are final.
Крис, питай Бойчо той ще ти каже, той разбира от местения от една в друга категория...
Иначе казано, случаите са идентични - елиминиране на конкуренция...
А аз просто си стоя на брега на реката....

73
Последна промяна от LZ1RF на 20 сеп 2016, 10:54, променено общо 1 път.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ3NY » 20 сеп 2016, 10:38

Най хубавото нещо от цялата работа е, че т. нар. контест комитет не може да ме задължи догодина да участвам в организираното от тях състезание. Сама птичка пролет не прави, така че надали ще забележат отсъствието ми :lol: Съревнованието трябва да е празник, а не суров материал за чесане милиционерските наклонности на някого случайно (или нетолкова случайно) попаднал в организационния му комитет.

Хобито е ХОБИ, за да носи радост и положителни емоции, а не да къса нервите на практикуващите го.

Поредно доказателство, че най-добрата категория във всяко радиолюбителско състезание е Checklog.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 сеп 2016, 11:04

здраве желая !

странно - готови сте бързо да затворите страницата ... може би защото не става дума за Вашия труд ?

никой не възразява на условието, че решенията на Комитета са окончателни и не подлежат на обжалване.
но в момента са публикувани предварителните резултати. при повечето големи контести е така ... окончателните идват след месец-два, а периодът помежду служи за отстраняване на забелязани неточности, грешки и евентуално доказване на несъстоятелни наказания.

Крис,
не казвам, че нещо ще се случи със сигурност ... но със сигурност няма да се случи, ако не се предприемат действия.

а за бойкотите, Наско - нищо не ме учудва ... тъй както SAC контестът върви без мен, тъй както тази година WAE SSB отново припомни за DARC-поредното натягане на безмислиците на IARU за свиване на SSB банда, за да можели НЕучастниците в контеста да си работят необезпокоявани.

40m band - 40 KHz за неуважаващите контеста и 120 KHz за уважаващите го;
20m band - 75 KHz за неуважаващите контеста и 175 KHz за участниците;

като зная колко станции се чуват на бандовете през седмицата, без значение CW или на SSB (не слагам навалиците по DXпедициите), тия ленти ми се струват чиста подигравка. та предложих на Хелмут DF7ZS да помисли както за IARU, така и за репутацията на контеста си, и ако иска да се опита LP да потърси място за CQ. след което гледам, че написал в рефлектора - "споко, тази година никой няма да бъде декласиран !" ... това ако не е онанизъм, какво е ?

същата работа и с WAG след 3-4 седмици ... и ако миналата година можех да рискувам, едва ли тази ще се реша ...

ЩОМ ЧОВЕК НЕ ПРИНАДЛЕЖИ КЪМ ОБЩЕСТВОТО НА БОГОПОМАЗАНИТЕ, ИМА ПОНЕ 10 НАЧИНА ДА МУ СЕ НАМЕРИ ЦАКАТА ! :D

73 и успешен ден,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz2be » 20 сеп 2016, 12:10

Крис, кореспонденцията ми беше съвсем кратка. На въпроса ми защо съм в LP ми отговориха следното:

После проведения сравнитетного анализа уровня сигналов большого количества станций как и LP так и HP категорий из Вашего региона, со сравнимыми или лучшими чем у Вас антеннами в одни и те-же моменты времени, мы выражаем уверенность, что мощность которую Вы использовали во время соревнований, была значительно выше 100 Ватт разрешённых для LP категории. Именно поэтому Вы были переведены из LP в HP.
Перед нами стоял выбор либо дисквалифицировать, либо перевести в более высокую категорию. Мы приняли решение не проводить дисквалификацию обойдясь более мягким вариантом.

Няма картинки, графики, шотове, таблички и т.н. - има само "мы выражаем уверенность". Хората са сигурни! Е това като го прочетох и се отказах да пиша каквото и да било.
Решили са да ударят едно на рамо на правилните хора и това е.
Колкото до силата на сигнала факт е, че на 40м UА4М и UD4FD са ме чували много силно. Според мен това се дължи на местоположението ни. Факт е обаче и че нито един друг скимър на нито един друг банд не ме е чувал по този начин.

73 Боян



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 20 сеп 2016, 13:08

Ясно Боби, жалко че така без доказани обосновки са процедирали. Той Чавдар много точно обясни за какво иде реч. Наистина трудно е да се докажат такива мотиви, но все пак мисля че трябваше да се мотивират с факти. Жалко.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 сеп 2016, 13:13

:x
... хóди доказвай, че нямаш сестра !

73


73,
Любо

LZ1KU
Мнения: 25
Регистриран на: 09 сеп 2016, 03:41

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1KU » 20 сеп 2016, 13:25

Успех желая!

73
Последна промяна от LZ1KU на 30 яну 2017, 22:07, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 20 сеп 2016, 14:04

Имам абсолютното чувство за дежа вю.
Е, за едни след проведен „сравнителен анализ” решението на съдиите е, че SO2R не е било SO2R без никакви аргументи за това твърдение и последвали действия по декласиране, други след проведен „сравнителен анализ” се оказва, че LP не е била LP , а HP, също без никакви аргументи и превеждане в друга категория, което по същество си е също живо декласиране. Е, какво да се прави такъв е животът. Въпросът е дали ще си направим извод от тази ситуация и какъв евентуално би бил той? Оказва се, че мястото на един много лесно може да бъде заето от друг.
Може би съм единственият, който разбирам какво чувства Боян. Гадно е наистина...
Аз имам девиз в такива случаи: „Побеждаваме като продължаваме...”
Животът продължава.
Enjoy life!!!

73



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ5EE » 20 сеп 2016, 14:33

Току-що се разделих с приятел, който от дълги години живее в Щатите и съвсем случайно обсъждахме много сходен казус от съвсем друга сфера. Установих, че за дългите години зад океана мисленето му се е променило.
С две думи:
Моята реакция в случая е "Не съм нарушил правилата, що ще ме правят на абдал и т.н."
Докато неговата е: "Добре, ти нали знаеш, че си играл по правилата, какво ти пука че проверяващите са купени или тъпаци"
Явно тук много повече ни правят на маймуни, и затова сме толкова непримирими.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz2be » 20 сеп 2016, 14:41

LZ1RF написа:Направи ми впечатление, че на първата картинка нашия спот е 38 dB, a твоя 42 dB, като ние би трябвало да сме с 15 пъти по-висока мощност от тебе.
Още веднъж повтарям, за което не те упреквам. Причината може да е всякаква. Това обаче са го гледали и руснаците.
Така е. На другата картинка от OE6TZE обаче вие сте на 42дБ, а аз на 26дБ. 16дБ=40 пъти, т.е. ако аз съм бил със 100Вт, то вие сте били поне с 4кВт :lol: А ако съм бил с 500Вт, вие сте били с 20кВт и т.н. :lol: И ако не са такива мощностите остава разликата да е от антени и местоположение.
Това обаче руснаците не са го видели, щото не им се връзва на тяхната теория.
73 Боян



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 20 сеп 2016, 15:23

Бояне, ти най-сетне включи. Затова съм пуснал двете картинки. Иначе щях да пусна само едната, тази от изток. И това се опитвах да ти обясня, че те са избрали тази, която ги устройва в случая. Затова ти повтарям, че случаят ти е идентичен с моя на LZ DX. Както аз е трябвало да бъда декласиран, за причината ти можеш да си отговориш, така и ти е трябвало да бъдеш декласиран /изваден от играта/също можеш да си отговориш защо. Ако са искали обратното просто е могло да се провери, че ти си яги обърнато на изток, а ние с дипол с посока югоизток. Мотивите и аргументите не са проблем те винаги се намират. Въпросът е каква е целта. А целта е повече от ясна и в двата случая. Естествено, че и всичко това остава на съвеста на съдиите. Затова ти казах, че може би съм единствения, който те разбира, просто защото съм бил в твоето положение. И макар, че животът наистина продължава не се отказвам всеки да си получи заслуженото, ако се отдаде случай... И Господ май ми помага в тези начинания...

73!
Последна промяна от LZ1RF на 20 сеп 2016, 16:26, променено общо 1 път.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 20 сеп 2016, 15:57

viewtopic.php?f=108&t=2510

Едното няма нищо общо с другото.

73! Крис



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1RF » 20 сеп 2016, 17:07

Крис защо се излагаш?
На Боян поне от контест комитета са му отговорили на зададения от него въпрос.
Хайде си прегледай линка и ми кажи къде е отговора на моята контестация. НЯМА, НЯМА ГО ТОЗИ ОТГОВОР Крис и до сега, независимо от обещанията на Виктор Ценков. Явно и него толкова го "бръснете за слива". Но това си е негов проблем, както и доста други. И престанете вече. На вас от LZ5R също ви се случи да ви декласират не знам правилно или неправилно беше. Затраяхте си. И сигурно си прав впрочем, че нещата се различават. Вас ви санкционират от вън чужденци, а мене ме санкционирате българи, български дребни душици. По друг начин просто не мога да се изразя. Гузни са Крис и Бойчо и Котаров са гузни, а и не само те и затова си траят, но нейсе аз продължавам да си стоя на брега на реката...



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 20 сеп 2016, 18:57

Милчо, не се впрягай толкова много, искам да кажа че, двете неща нямат нищо общо. А относно нашето наказание искам да ти кажа, че си взехме поука....... а в дадения линк мисля че доста хора се опитаха да ти кажат какъв е твоя проблем но........... без повече коментар.

73! LZ1YQ



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1ZJ » 20 сеп 2016, 23:43

:lol:
Последна промяна от LZ1ZJ на 21 сеп 2016, 15:57, променено общо 1 път.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1fy » 21 сеп 2016, 12:25

За пръв път ми се случва да видя, че някой нарича
руснаците "дърти госпожици" и "мишки" !!!! :?



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 21 сеп 2016, 14:05

използваната мощност е фактор, който никой Комитет не е в състояние да контролира дистанционно.
не само относно QRP и LP ... разликата между 1,5 и 6 KW е точно една S-единица.
федерации, които не се хващат на подобни хора са рядкост, JARL е една от тях ... да не кажа единствена.
тъй че - с картинки и без картинки, при определени обстоятелства, теоретично възможните грешки могат да достигнат порядъка на 100 пъти по мощност (20 dB) !
в един 24 часов контест, работата с повишена мощност само в продължение на едно повикване - променя ли категорията на участника ?
оттам нататък - нека всеки прецени каква част от плаките са спечелени с мошенгии и каква част остава за тези, спечелени с можене.
...
в съвременния (модерен) свят, премълчаването на истината вече повсеместно не се счита за лъжа.
Бог да ни е на помощ !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ1ZJ » 21 сеп 2016, 15:56

LZ1ZJ написа: те НИЩО НОВО НЕ СА НАУЧИЛИ И НИЩО СТАРО НЕ СА ЗАБРАВИЛИ....
Ха-ха-ха, това не беше за тази тема, но нейсе, стават и грешки в този "динамичен" форум...!!! :mrgreen:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest 2016

Мнение от LZ6AJ » 30 сеп 2016, 12:53

и окончателните резултати от днес :

http://rdxc.org/results/2016/results.asp

...
за съжаление - без желаните промени :x

битката продължава !
73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 30 сеп 2016, 13:10

Жалко , смятахме че поне ще излезнат с конкректни мотиви, борбата продължава , така е Любо , ама като гледам LP класирането припознавам поне двама които нетрябва да са там :lol:


73! lz1yq



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 30 сеп 2016, 13:41

LZ1YQ написа:...ама като гледам LP класирането припознавам поне двама които нетрябва да са там...
Крис,
действително - доста на брой контестери, известни като HP, от началото на квалификацията за WRTC2018 виждаме като LP.
в което няма лошо ... но дали са наистина LP ?

не зная, ти за кого говориш ... аз се изказах в множествено число относно две очаквани за мен промени :
HB9H = LP ?
LZ8E = HP ?

за които естествено писах на братушките и на английски, и после на майчиния си език.
сега вече мога да цитирам "1:1" неадекватния отговор по повод на протеста ми, че през първите 2 часа на контеста, HB9H се е чувал на 20м много по-силно от 200 W :

--------------quote ---------------------------------
Dear Contest Committee,
Culd you please inform, about your investigation on my objection against the power, temporary used by HB9H ?
...
(FYI whole my previous correspondece concerning the issue was sent to you just after the log deadline. The receiving of it was confirmed by Boris, UA1AAF)

Thanks in advance !
73,
OR2F


Yes, Lyubomir. Your log was received
on March, 21 at 20:42.
Now I send you the headlines from HB9H's
log. Sorry that this year there is not the
following point in the Rules.
"11.12 Participants of Low Power and QRP categories must clearly identify equipment used,
as well as antenna types by band, ASL and above
ground elevation, type and length of coax cable."

Your log contains these data, but HB9H's
log - no.

There are two other files with headlines ...

73, luck in contests!
RDXC
--------------unquote------------------------


чудя се, как така не ми отговориха за температурата на лунната повърхност :lol:

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Russian DX Contest

Мнение от lz1yq » 30 сеп 2016, 14:25

Мислиш ли че S50A е бил 100w, аз не мисля. Що се касае до отговора, той е почти едентичен с останалите отговори /нашето мнение е че ......е работил с повече от 200вата/

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Russian DX Contest

Мнение от LZ6AJ » 30 сеп 2016, 15:04

Крис,
и да мисля, и да не мисля - все тая ...
жалко за положения труд от страна на много хора !
германците да му мислят, които дадоха тон за подобна пародия.
...
а ти - как мислиш, редно ли е за M/S и за SingleOp-Assisted, теглото да е еднствено като число и едно и също като стойност... = 0,9 ?
с други думи - организаторът не прави разлика в двата случая ...
само че аз правя :
- в единия случай - работиш асистед и печелиш 900 т. от CQWW например;
- а в другия - работят 9 души, пак са асистед ... и накрая двама от тях кешират пак по 900 т., без значение дали точно те заслужават.
- иначе казано - с един клубен сетъп могат да се борят две участия.

:lol: :lol: :lol:

това не ще да е нито немска, нито нормална WRTC- аритметика, убеден съм !
но пък виж - WWROF - като нищо може да е, "Ватиканска" ... :D

73

п.с. продължавам да се ядосвам на подобни очевидни небивалици, въпреки че отдавна зная лекарството и събирам за PA.


73,
Любо

Отговори