Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Комуникации над 30 MHz
LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 27 апр 2015, 16:17

След няколко дни, през първия уикенд на май, ще се проведе първото за тази година УКВ състезание, организирано от БФРЛ:

Ден на радиото - 2-3.май.2015

Дългоочакваното затопляне и по-активния УКВ сезон дано да ни донесат нови приятни преживявания с хобито.
Резултатите от това състезание, както и от следващите две УКВ състезания - през м. юни и м. юли участват във формирането на класацията за "УКВ шампион на България" - титла, която през 2015 г ще бъде обявена за втори път, след немалко прекъсване

Ако сте забравили условията за провеждане на нашите контести или пък ако сега това ще бъде първото ви участие: запознайте се материалите и правилата от сайта: http://vhfcontest.bfra.bg/, пък и поканете и ваши приятели да направят първия или поредния си УКВ контест.

При провеждането на УКВ състезанията на БФРЛ има отделна класация за българските станции работили на ЧМ, а това значи, че "има място" и за най-начинаещите радиолюбители(със втори клас). От къщи или от някое по-високо местенце - може да бъдете изнадани от това какви връзки може да направите (без репитер) :-)

Ако имате въпроси - има няколко начина да ме намерите ;-)

"Да ги накараме да обърнат антените си към нас!"
Последна промяна от LZ1NY на 28 апр 2015, 18:10, променено общо 1 път.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ5HP
Мнения: 22
Регистриран на: 17 авг 2012, 13:15

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радито"

Мнение от LZ5HP » 28 апр 2015, 09:28

Добре би било всички, които имат намерения да се качват по върхове или други подходящи за радиовръзки места, да споделят откъде имат намерение да работят, за да не се получава дублиране.
Още по-добре ще е, ако се знае предварително на кои обхвати ще работят.



LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радито"

Мнение от LZ1ZP » 28 апр 2015, 17:48

Здравейте приятели,
Ние от LZ1KSP/LZ7J ще започнем УКВ сезона от KN22HB - 640 м.н.в. , поляните над село Брестовица, на около 15 км. от Пловдив. Ще работим на 50, 144, 432 и 1296 MHz с антени и апаратура, достатъчни да направим връзка с всеки желаещ. Ще ползваме ON4KST чата.
Поздрави и дочуване. 73's

Жоро



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 28 апр 2015, 18:27

LZ1KIS / LZ7Z гледаме към Беклемето - KN22HS

Ноо, не знаем как е положението там, има ли сняг, има ли кал? Ще гърми ли , ще трещи ли ?
Ако има проблеми с ходенето да вр. Лепеня, където сме обикновено, ще търсим подходящо място около паметника, където достъпът е по-лесен.

Макар и скромно оборудвани, имаме 50, 144, 432 и 1296 МХЦ + голямо желание да си направим един приятен контест.
Нетърпението мен лично вече ме е обхванало... :-)

Ще ползваме и ние чата на ON4KST , зависи от къде духа вятърът и дали нетът е стабилен...


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 28 апр 2015, 18:39

За любителите на по-УКВ :) информация от Североизточна България.

Днес Боби LZ3BD/2 ми каза, че ще работи от KN34PB. Ще бъде активен на обхвати 1296 и 2300 MHz.
Прочее от доста време вече в Силистра работи радиофар на 23см - LZ0SIL 1.5W на 1296,800MHz.
Стопаните му ще се радват ако бъде полезен за делото и ако някой прати отзив за работата на фара.
За повече информация ще помоля LZ3BD да сподели за антените, пък и на къде са завъртяни....


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 29 апр 2015, 17:56

В помощ на участниците: генерирал съм файлове, които могат да се ползват от лог-ващите програми за т.нар. "super check partial"

За N1MM Logger ( master.dta ): http://vhfcontest.bfra.bg/files/master_vhf_20150429.dta
За N1MM Logger Plus ( master.scp ): http://vhfcontest.bfra.bg/files/master_vhf_20150429.scp

Доколкото разбрах master.scp може да се ползва и от WinTest.
Генерирането на DTA файла е с помощта на програмата Medit на VE3NEA ( http://www.dxatlas.com/Download.asp ).
Чудих се, що ли за формат е това SCP!?!? Оказа се ... plain-text, по един инициал на ред :D

Който знае как и защо да ползва super check partial - да не чете надолу....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Във super check partial файловете се съдържа списък с инициалите на по-активните състезатели, т.е. инициали, които е по-вероятно да срещнеш по време на контест.
По време на състезания ползвам програмата на N1MM и коментарите ми за употребата са за нея.
Винаги имам отворено едно прозорче, наречено Check и когато започна да изписвам инициала на отсрещната станция, във прозорчето Check програмата ми "подсказва" инициали, които приличат на това, което съм въвел до момента.
Файлът master_vhf_20150429.scp ( master_vhf_20150429.dta) се разполага в основната директория на програмата и за да се ползва именно този файл, той трябва да бъде указан в таб Associated Files при избора на контест.

Файловете master_vhf_20150429.scp ( master_vhf_20150429.dta) съдържат близо 4400 записа, събрани на базата участието на станциите във УКВ контестите в рамките на IARU region1 от 2011 до 2014 година

По този начин може да си улесним работата, но ако не знаем как да си ползваме ушите - може да стане и по-лошо!
Който иска, да ползва по живо, по здраво, но на своя отговорност :D
Още два дена до контеста.....


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1ppl
Мнения: 4
Регистриран на: 23 юли 2013, 22:14

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz1ppl » 30 апр 2015, 07:56

LZ1PPL и групата от LZ1KAM Ще работи от връх Мечковец (Аида) около 700м. надморска височина. Ако всичко е нормално ще работим на 50Mhz, 144Mhz, 430Mhz, 1296Mhz и евентуално на 70 MHz. Ако работим на 70 ще е само FM защото за момента само с това разполагаме.

7,3 на всички и очаквам да се чуем събота в ефир.



lz1mhz
Мнения: 2
Регистриран на: 29 апр 2015, 18:21

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz1mhz » 30 апр 2015, 10:58

Здравейте,
Аз като начинаещ имам едно питане на 2м, 145.300 ли е най-масовата честота за симплекс?
Или тези връзки уговарят ли се предварително през рипитер например ?
Ще съм с 5W радио и самоделна GP антена.
Ще съм в района на Ихтиманска Средна гора - с. Горна Василица (800м.) - северозападно от Костенец. През деня повече ще слушам но привечер ако съм чул нещо ще се опитам да се включа.


Коко
73



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 30 апр 2015, 12:07

Здравей, Коко!

Най-напред "Честито" за лицензирането и за хубавия инициал!

За работа на ЧМ симплекс няма точно определена честота за работа по време на контести.
Могат да се ползват по избор от определените за симплексна работа с ЧМ.
На 2м обхват това се честотите - 145,225 - 145,550MHz
На 70 cm обхват - 433,400 - 433,575MHz

На някои от каналите често има по цели групи приятели, кото знаят, че могат да се "срещнат" на определена честота.
Едни от най-често използваните канали из цяла България е 145,450MHz.


Правилата на състезанието не забраняват уговаряне провеждането на връзки.
Това, което може да компрометира връзката, това е обмен на необходимите данни (или част от тях) по странични канали - репитри, интернет и т.н.

Желая ти интересни връзки - на далече и на високо! :D


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz2hm
Мнения: 22
Регистриран на: 10 сеп 2010, 01:07

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz2hm » 04 май 2015, 11:59

Здравейте,

Кой какво успя да отработи на УКВ състезанието "Ден на Радиото" ?
Моля споделете някои резултати и емоции от активността ви.

73 Анди LZ2HM



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 04 май 2015, 16:15

LZ7Z - отбор само от двама души - LZ1NY и LZ1CM.
За първи път в 14UTC бяхме готови с оборудването и започнахме навреме контеста!
Успешно се преборихме със студа, без проблеми вдигнахме и свалихме седем-метровата мачта, въпреки непрекъснатия и силен вятър.
Като равносметка: общо 155 връзки на три обхвата (125 QSO на 2м, 22 QSO на 70 см и 8 QSO 23 см)

ODX:
144 MHz - 973 км.... не можахме да прескочим хилядарката :-(
432 MHz - 268 км
1296 MHz - 259 км .... най-сетне направихме връзка с Боби LZ3BD/2. Но пък не можах да чуя нито един от двата работещи радио-фара на тази честота.

Малко станции чухме от Сърбия и Унгария. Но пък S5, 9A и OK/OM се чуваха добре.
На "по-горните" обхвати - съвсем малко (ама много малко!) връзки извън България.

Малко поражения по-техниката: на единия трансивър отказаха да работят всички бутони на лицевия панел и се управлява само през САТ, прекъснат кабел до самата антена на 1296МХц....навреме усетихме проблема, та направихме връзки на магия :-)

Другия път - повече обхвати и повече връзки :-)


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1NY » 11 май 2015, 14:36

През изминалата една седмица след края на състезанието се получиха общо 95 отчета от 63 станции.
Досега съм получил отчетите от 34 български станции.

По време на контеста направихме връзки с 59 български станции, а по предварителни разчети - в контеста са участвали около 90 LZ станции.

Като сянка от миналато стои фактът, че до 30 % от българските участници НЕ изпращат отчет за направените връзки. Каква е причината - още не мога да осъзная :-)
Срокът за изпращане на отчетите за нашите състезания все още е един месец след контеста, изключително дълъг период.... но моля ви, не чакайте последния момент.
Намаляване на този срок ще бъде една от евентуалните промени в Условията за провеждане, която предстои за следващата година.

Въпроси от всякакъв характер, касаещ участието и подготовката на отчетите за миналия и следващите УКВ контести - добре дошли!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1DJ » 14 май 2015, 20:42

Нямах възможност да се изнеса на подходящ QTH и затова работих от центъра на Стара Загора KN22TK със стационарно закрепена 3 ел. YAGI обърната на SW /югозапад/ и с РА-150 вата. атакувано с 8 вата от ICOM706MK II. При тази конфигурация успях да работя с Видин, В. Търново, Провадия, Добрич и един от Румъния , общо 26 QSO на 144 CW и SSB и 3 QSO на 70 см. на FM от KENWOOD 5 W и вертикална ант. Х50. На "Полеви ден" възнамерявам с по-добра антена и подходящ QTH да се представя по-добре. Пожелавам на всички още по-високи резултати и хубаво МТО !
http://translate.google.bg/translate?hl ... rev=search
73! LZ1DJ - Коста
Последна промяна от LZ1DJ на 25 май 2015, 17:36, променено общо 1 път.



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Отчетите за състезанието?!

Мнение от LZ1NY » 25 май 2015, 13:22

Наближава крайният срок за получаване на отчетите за състезанието Ден на радиото 2015, остана само една седмица....

Очаквам да пристигнат отчетите от още 30 български станции.
Възможно ли е 30 % от участниците да пренебрегнат спортменския дух и да изразят неуважението си към своите кореспонденти?

Адресът, на който се изпращат отчетите в EDI формат е Изображение
Моля в полето Subject пишете вашия опознавателен знак.

Отивам да си прочетата пощата - може някой да е пратил отчет :D


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1dkl
Мнения: 2
Регистриран на: 01 май 2016, 10:14

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz1dkl » 01 май 2016, 15:15

Има ли изменения в локациите за 2016 година?
Ако са твърде много, може да се помисли за нова тема.


73! Калин / LZ1DKL

LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ2AB » 02 май 2016, 19:49

Здравейте УКВисти,
вече вдигнах антената за 2м KLM 17LBX
очаквам деня......ще се радвам да се чуя
с колкото може повече кореспонденти.
QTH KN33RE
73!и до чуване Кръстю LZ2AB



lz3bd
Мнения: 41
Регистриран на: 08 окт 2009, 21:42
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz3bd » 02 май 2016, 20:44

Поздрави от Добруджа за всички УКВ запалени "хамове".От години напомням на уважаваният VHF/UHF Menager ,че "требе" да сложи в сайта една простичка таблица на "УЧАСТНИЦИТЕ В СЬСТЕЗАНИЕТО" преди всяко такова!Както го правят всички.Ако погледнете "Российски УКВ портал" ..."Украйнскй УКВ портал" и на запад от KN12 "инфото" не се изчерпва сьс сьобщение,че на дата ХХ ще се сьстои "нещо" си!!Цецо / LZ2FO / сподели мнение относно: "Шампион на УКВ.......и т.н" като много добре описа разликата в честоти..антени..прохождение... QRA LOC на участващите!Проблема на Добруджанските любители е много елементарен.За да си успешен като класиране всичко от антена до слушалките предварително са "наточени"!Вьзможности за "всички обхвати - един оператор" са просто ....смешни!Липсата на предварителна информация кой...от кой квадрат и с каква антена ще работи е наложителна!!Ако от Беклемето или Шипка би могьл в категорията "много - много" да си прехвьрляш кореспонденти от долу-нагоре , то при стационарните на максимум 2 - 3 SHF обхвата това е невьзможно.Накратко: таблица с инициал;квадрата от който работи и антена.Просто и ясно!Едно е на 2m с диаграма 45 градуса друго е с парабола за 13cm с 5-10 градуса.И ако трябва да "вьртиш" антената през време на "кон,текста" на 360 то.........Струва ми се,че не става да пускам "с,общение" преди всяко сьстезание вьв форума и моля модератори и администратори и т.н. да последват челния пример от "братските" федераций.Просто за честа на мундира. Желая на всички хубаво време и добьр DX
Последна промяна от lz3bd на 03 май 2016, 02:28, променено общо 1 път.


LZ3BD/2 KN34PB

lz1dkl
Мнения: 2
Регистриран на: 01 май 2016, 10:14

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz1dkl » 02 май 2016, 22:31

Здравей LZ3BD,
Ти от KN34PB ли ще работиш?
Ще ползваш ли чат?

Гледах, гледах http://www.vhfdx.ru/ и нещо не се ориентирам.
Информацията в http://www.vhfdx.ru/field_day е от 2012 година.
Сигурно бъркам нещо.

73!


73! Калин / LZ1DKL

lz3bd
Мнения: 41
Регистриран на: 08 окт 2009, 21:42
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz3bd » 03 май 2016, 01:16

Сьжалявам но трябва да повторя.
Последна промяна от lz3bd на 03 май 2016, 02:30, променено общо 2 пъти.


LZ3BD/2 KN34PB

lz3bd
Мнения: 41
Регистриран на: 08 окт 2009, 21:42
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz3bd » 03 май 2016, 01:21

GM Калине.Определено грешиш.На "главата" на Российский УКВ портал погледни в края дясно на лентата Ден на радиото.На Украински УКВ портал в съдържанието в ляво с червен цвят : Участници змиган...Тази информация се променя месец преди всяко конкретно състезание! На въпроса ти за участието ми отговора ми е: qra loc KN34PB /с.Калипетрово / обхвати:144;1296 и2320 MHz.Поради факта,че 144 и 432 MHz. са междинни за трансвертерите ,разбираш защо не може да си на всички обхвати едновременно и защо ми е нужна / не само на мен / тази предварителна информация за която иде реч!Опита показва,че е невъзможно да си навсякъде и по всяко време!И едва ли има смисъл! 73. И в добавка : ще бъда в чата ON4 KST и в Российский УКВ IRC чат на портала им!


LZ3BD/2 KN34PB

LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ1DJ » 03 май 2016, 09:53

И аз, LZ1DJ, съм готов от центъра на Стара Загора KN22TK със PA-150 вт. на 2 метра CW,SSB и FM, 50 вт. на 70 см. само на FM,и въртяща ант. 9 ел. хоризонтален двубандов логопериодик по схема на DL9HCG, IC706MKII и KENWOOD TM-V71A. Успех на всички колеги и добър кондишън ! 73 дочуване !

73 Коста
Последна промяна от LZ1DJ на 05 май 2016, 01:10, променено общо 1 път.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz2ht » 04 май 2016, 08:28

lz3bd написа:От години напомням на уважаваният VHF/UHF Menager ,че "требе" да сложи в сайта една простичка таблица на "УЧАСТНИЦИТЕ В СЬСТЕЗАНИЕТО" преди всяко такова!
Не че нещо, но как УКВ мениджъра да познае кой от къде ще работи за да публикува информация? Боб ли ще хвърля или ще гледа на кафе? :wink: Ще кажеш - който мисли да участва да го информира. Приемаме, че предварително съм обявил, че ще работя от KN12MN. Но жена ми реши, че непременно трябва да отидем на вилата и аз работя от KN23AC кой ще е виновен за грешната информация?


Иван LZFF Coordinator

lz1mc
Мнения: 13
Регистриран на: 20 сеп 2008, 18:17

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz1mc » 04 май 2016, 08:33

ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ ЖЕНАТА ЩЕ Е ВИНОВНА !!! :D 73! LZ1MC / LZ5U
АЗ ОТ KN22VQ НАЙ-ВЕРОЯТНО ЩЕ СЕ МЪЧА...УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ХУБАВО ВРЕМЕ !
СЛАВИ



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ3NY » 04 май 2016, 09:28

Здравейте

Според мен е напълно достатъчно, всеки който има желание да се обяви в тази тема. Този форум е за това.
Ако излезе спорадик, ще се радвам да се чуем на 144.

Успех на всички.

73! PA8ZB
ic746pro/100W/10el Cushcraft A144
JO22HH


Value has a value only if its value is valued.

lz3bd
Мнения: 41
Регистриран на: 08 окт 2009, 21:42
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz3bd » 04 май 2016, 11:48

To LZ2HT и компания Явно говорим на различни езици.Кьде прочетохте,че УКВ менажера трябва да пуска информация кой и от кой QRA ще работи.Явно "чукча писател"...Тази таблица се пуска месец или време преди сьстезанието ПРАЗНА РАМКА/ генерирана от софтуер / и ВСЕКИ УЧАСТНИК ОБЯВЯВА САМ ЛОКАТОРА И АНТЕНАТА с която ще работи.Променят се само името на сьстезанието сьобразено с УКВ календара.Просто е ясно...и не е необходимо "жената да знае"!! И не е необходимо да пишеш сьобщение и т.н.Това се прави за онези които няма да работят на "дьлгите" вьлни , а за информация за онези ,чийто антени се нуждаят от " привьрзване " кьм GPS и геодезична настройка кьм кореспондента / евентуалния /на 23cm и нагоре!Не е необходимо да се повтарям относно диаграмите и т.н. на антените.Имам само два трансивьра и не мога постоянно да "вьртя фишки" за да чуя някой на 144 МХз. па след това да го моля да се чуем.......нам кьде си!!Такива ми ти работи уважаеми колеги. А иначе явно "онези" от Русия...Украйна и т.н. как не са се досетили да пишат "с,общения" вьв форумите просто е чудно ??? 73 и добьр DX
Последна промяна от lz3bd на 05 май 2016, 03:24, променено общо 3 пъти.


LZ3BD/2 KN34PB

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz2ht » 04 май 2016, 14:05

Успех на всички! Аз изведнъж рязко се сетих, че не съм УКВ-ист и ще взема да оставя LZ1D с един оператор по-малко


Иван LZFF Coordinator

LZ5HP
Мнения: 22
Регистриран на: 17 авг 2012, 13:15

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ5HP » 04 май 2016, 14:53

LZ5HP ще работи от KN12QQ на 1296 и 2320 MHz



lz2fo
Мнения: 109
Регистриран на: 25 юни 2007, 10:38
Местоположение: VIDIN

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от lz2fo » 05 май 2016, 07:59

Всеки се обозначава, нека кажа и аз ....Тука съм в града на KN13kx 67 метра над морето.!!! Две антени по 13 ел. (хоризонтална и вертикална) поляризация на 10 м. от замята. IC746 +LNA - 0.35 NF,EME - екипировка, мощност от 10 вата до .. 1000 вата за който не чува . Успех на всички...

LZ2FO Цецо
Последна промяна от lz2fo на 05 май 2016, 16:30, променено общо 1 път.



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ4ZD » 05 май 2016, 10:11

LZ2KSC (LZ4ZD, LZ3YG, LZ2RKG) и компания ще работим от шуменското плато - KN33LG, 50MHz (GP, SSB/CW), 144MHz (9 el. yagi, SSB/CW/FM), 430MHz (вертикална антена, CW/SSB/FM), 1296MHz (Ако не се променят плановете на LZ2RKG, HB9CV).



LZ2FP
Мнения: 70
Регистриран на: 12 апр 2012, 10:46

Re: Започна се .... наближава състезанието "Ден на радиото"

Мнение от LZ2FP » 06 май 2016, 21:13

Не че нещо ама и аз да предложа. Предлагам преди контест да се генерира табличка тип "Судоку". И всеки в нея да си попълни инициала, часа, локатора, вида работа и поредния номер на връзката с кореспондента. Което не е доуточнено, или пък ако баш не се чуем добре, ще си го споделим в чата. Що го па нееба да влача антени по баири. А КЪДЕ ОТИДЕ ТРЪПКАТА, СПОРТНИЯТ ДУХ, ИДЕЯТА.. Аз ще се кача някъде, още не съм решил на кой банд какво да влача, все ми е едно кой къде е защото ще въртя антените, ще викам и ще слушам, и ще се кефя на всеки който и да е и откъдето и да е. В чата няма да влизам, телефоня ще го изключа и ще включа скарата. Няма да се класирам първи, няма даже да съм в челната двадесет и деветка , певци за мен песни нема да пеят, но ще бъде още един чудесен ден, даже два. Успех и наслука на всички, и нека се забавляваме!



Отговори