Ново радио от Kenwood - TS590

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 13 юли 2015, 23:51

Нидей ся ва чиляк... ко са им буташ тез рИвюта!!??? Кат бик на червено са от тях... ся ша наизвадат КАЛЪЧКИТЕ....... :mrgreen: :lol:



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 22 дек 2015, 11:37

Докторе, LZ2CJ....от е-НАМ да научаваме ний за новата ти придобивка...
Че бива ли така бе човек, да не споделиш тук нищо.Аз ако гъкна туткаси са ма накачулили...ама на теб ти имат страха.... :D :lol:
Аре разправяй, стига си се спотайвал....
Ма и аз къв' съм клюкарин... малиииий.....!!! :shock: :lol:



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 24 дек 2015, 15:24

LZ1ZJ написа:Докторе, LZ2CJ....от е-НАМ да научаваме ний за новата ти придобивка...
Че бива ли така бе човек, да не споделиш тук нищо.Аз ако гъкна туткаси са ма накачулили...ама на теб ти имат страха.... :D :lol:
Аре разправяй, стига си се спотайвал....
Ма и аз къв' съм клюкарин... малиииий.....!!! :shock: :lol:
На К тройкаджии какво да разправям :wink: Радиото поне за сега се държи отлично. Приемникът е "по-тих" от този на 590S. На SSB ми се струва / засега извън контести / по-добро от 590S - има нови възможности за филтриране.На телеграф, ако не е сгъчкан банда от сигнали, както е в CQWW CW например, не намирам особени разлики с 590S. Поработих на 9А контеста, но активността беше малка, за да намеря разлики със стария 590. Трябва да се пробва на сериозен контест и със сериозни антени. Тук в Плевен сега имам само един елемент Делта Луп на 20м. Старият 590 за телеграфчии е направо за без пари купен втора употреба :D Изработката при SG е още по-добра - копчетата са по-стабилни, разстройката е по-плавна, вентилаторите на крайното издават много по-малко шум. Мен най-вече ме интересува как ще се държи приемникът в сериозен контест, а това тепърва ще го видим как е. На практика няма какво друго по-добро радио да си купи човек в момента на такава цена.



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2xa » 25 дек 2015, 16:27

А какво е радиото аз не разбрах ;)


_______
73 Valyo

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 25 дек 2015, 20:58

и не само ти, Вальо :D
търпението винаги се възнаграждава !
едва ли доктора се срамува да спомене модела.
модификацията "SG" ми намирисва на модифициран ... (няма да кажа)
чакаме ...
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО !


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 25 дек 2015, 21:44

Радиото е TS590SG.

Любо,

Не знам на какво модифицирано ти прилича, но вече 10-ина дена "се боря" с него и все повече ми харесва, особено приемника :D Има значима разлика на SSB в сравнение с 590S поне според мен. На CW е "приказка", както и 590S :wink:

ЧЕСТИТА КОЛЕДА на всички !

73 Док



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ2HR » 26 дек 2015, 00:45

Здравей Валери !!!
На тия зевзеци им извади по един здрав зъб :wink: (без упойка)
И ще се сетят за KENWOOD :D
Поздрави за придобивката !
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !!!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 26 дек 2015, 10:11

LZ2HR написа:...На тия зевзеци им извади по един здрав зъб :wink: (без упойка) ...
здравей, бате Христо !
добре е, че си изчакал да мине именния ти ден, та чак тогава да ръсиш клетви.

@Валери - ЧЕСТИТО и от мен !
да си здрав, да му се нарадваш и да намериш някой друг да му се радва след това, а ти - ново да си купиш (естествено по-хубаво) ...

за другото :
LZ2CJ написа:... вече 10-ина дена "се боря" с него и все повече ми харесва ...
напълно нормално !
има един пословичен македонски цитат:
"пéниш се, не пéниш - ке те ручам ... пáри съм дал за тебе ... :("
:lol:

73,
Любо


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 26 дек 2015, 16:23

lz2cj написа:На К тройкаджии какво да разправям :wink:
Сус бре.... :mrgreen: Може да съм забравил да ти спомена, но TS-590SG е на бюрото ми от 10-ти януари 2015г.Добро е, но К-3 е ХИТРО СКРОЕНО радио докторе, каквото и който иска да разправя... предполагам не се съмняваш в моята НЕпредубеденост! Дай бог всеки да ги притежава и двете.
Тъй като аз не съм смятал да слагам втори приемник в К3, разликата с 590сг е пренебрежимо малка, дразнещото е, че KENWOOD не откриха НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО PiN ДИОДЪТ...релетата ме дразнят.За разлика от К3 с неговата копринена манипулация в тандем с ACOM 1000.
Шумни са и двата, за разлика от едно ВЪШКА РАДИО (да не се бърка с уважавания ни колега от CT) TEN-TEC ARGO VI-539, чийто комфорт на приемане, особено на CW е над двата споменати екземпляра, пък по динамика е точно под 590 СГ в табличките на любимия ни чичко от Америка.
Весели празници, ПОЗДРАВЯВАМ те с придобивката, и ако ползваш USB порта на кенвууда, купи си от Стара Загора един USB-ГАРД, за да е жив и здрав чипа на аудио-кодека на радиото.Аз не съм страдал, да чукна на дърво, но доста народ изпищя.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 26 дек 2015, 17:10

Слави,

Двамата с Любо сте образи от класа, без да се обиждате за определението ми разбира се.

Като имаш SG от една година защо ми задаваш въпроси за радиото, още повече когато вече имаш собствено мнение за качествата му ? Аз работя само на SSB и CW.

Любо, след като съм имал 590S почти 5 години, не смяташ ли че придобиването на 590SG е бил един напълно осъзнат избор за мен ? Ако не бях доволен щях ли да си купя SG ? Така ,че македонската приказка не се отнася до мен. Не мисля, че в рамките на сума под 5000 Евро някой може да си купи по-добро контест радио. Сори Слави, но никога няма да стана фен на Елекрафт. Както казват по-младите - просто не ме кефи.

Ако си говорим за трансивъри втора употреба за контести, след всичко пробвано на LZ9W, в рамките на приемлива цена за мен няма по-добро, специално на телеграфия, от TS590S /TS590SG и FT1000D. YAESU не е любимата ми фирма и всички други модели отстъпват на KENWOODските TS850S / TS950SDX,но FT1000D, като се има предвид кога е произведено, е едно изключително добро радио. Може би защото се различава от по-новите модели на същата фирма. Казват, че FT5000 е друго ниво, но и цената му е за друга категория потребители, в която аз все още не попадам :(

Благодаря за поздравленията за придобивката и пожелавам на всеки същия подарък от Дядо Коледа / Дядо Мраз ! Ако не тази година то догодина :D

73 Док



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 26 дек 2015, 18:20

Здравейте и Весели Празници на всички!
И аз мисля, че най-вече радиото трябва да радва очите и ръцете преди всичко друго.
Дали чуваш DX на банда е все тая, но дизайна е винаги пред очите ти. В това отношение FT1000D i TS950SDX са на върха на класацията ми.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 26 дек 2015, 20:49

lz2cj написа:Слави,

Двамата с Любо сте образи от класа, без да се обиждате за определението ми разбира се.

Като имаш SG от една година защо ми задаваш въпроси за радиото, още повече когато вече имаш собствено мнение за качествата му ? Аз работя само на SSB и CW.

Любо, след като съм имал 590S почти 5 години, не смяташ ли че придобиването на 590SG е бил един напълно осъзнат избор за мен ? Ако не бях доволен щях ли да си купя SG ? Така ,че македонската приказка не се отнася до мен. Не мисля, че в рамките на сума под 5000 Евро някой може да си купи по-добро контест радио. Сори Слави, но никога няма да стана фен на Елекрафт. Както казват по-младите - просто не ме кефи.

Ако си говорим за трансивъри втора употреба за контести, след всичко пробвано на LZ9W, в рамките на приемлива цена за мен няма по-добро, специално на телеграфия, от TS590S /TS590SG и FT1000D. YAESU не е любимата ми фирма и всички други модели отстъпват на KENWOODските TS850S / TS950SDX,но FT1000D, като се има предвид кога е произведено, е едно изключително добро радио. Може би защото се различава от по-новите модели на същата фирма. Казват, че FT5000 е друго ниво, но и цената му е за друга категория потребители, в която аз все още не попадам :(

Благодаря за поздравленията за придобивката и пожелавам на всеки същия подарък от Дядо Коледа / Дядо Мраз ! Ако не тази година то догодина :D

73 Док
Да, така е....македонските приказки не ме интересуват... Може би е така, защото маса народ както СЛЕДВАЩО говоривщия... т.е пишещия, който слуша с очите си.. Единственото лекарство да се излекува нявой от това е когато смени и има на бюрото си...бройката.... TS 140,FT 990,FT 757GX2, FT 990, FT 900, TS 850, FT 1000M5, K3, FLEX 3000, ELECRAFT KX3,FLEX 1500TS 590SG,TEN-TEC ARGO VI.... и когато осъзнае,че най големия трансивер е антената.....
За това, че няма да станеш фен на елекрафт единствено ти влияят не ушите ти, а ЦЕХА.... lz9w... в цеха никога няма да влезе интелигентно радио като К3, защото те просто не могат да го настроят, пък и няма кой да борави с него... кой ще му настрои петте по 5 положения настройки на АРУ-то... с които от това радио можеш да направиш АНГЕЛ и ДЯВОЛ... забрави... това никога няма да стане тяхно радио..като на... да не споменавам...!!!
Имам мнение, да, много добро радио, супер успех, но пак казвам....в големите корпорациии, масовото производство е отвратително!!! Колко малко, дори с цената на тези 300 долара с които намалиха цената му, можеха да направят от това радио , супер трансивер... .!!!! Моето когато го взех , платих декември 2014 за 1750 долара, в момента цената му е 1400 и нещо! Вместо да правеха тези КУРВЕНСКИ, маркетингови трикове и простотии, да бяха се замислили за някои дребни неща , които споменах.Ами те ми правят радио с мениджмът от миналия век, дори много по-елементарни неща.Защото аз никога не мога да проумея как един ТС 850 може да има ЕКСЕЛЕНТ крайно стъпало на биполярни транзистори... и един супер антена тунер! Тези папуаси, папагали нямат ли архив, деловодство, традиции, производствен опит... или всичко това е за елементарния маркетинг и нашия нещастен пазар!!!!! Сега разбра ли защо уважавам повече ELECRAFT и винаги повече ще ги уважавам, защото те правят радио за радиолюбители и почти нищо друго! В тези измислени японски компании, обратната връзка е ТАБУ, те са ВЕЛИКИ.... Особено АЙКОМ!!! Както и да е, обичай си радиото, достойно е, но винаги с УГОВОРКАТА... за парите си!!! Лице ПИЧЕ продава, както казваше баба.....
Весели празници!
Последна промяна от LZ1ZJ на 26 дек 2015, 20:57, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 26 дек 2015, 20:55

LZ3NY написа:... аз мисля, че най-вече радиото трябва да радва очите и ръцете преди всичко друго ...
хмммм ... странно !
а не бяха ли ушите тези, които трябва да са най-доволни ?


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 26 дек 2015, 21:09

LZ2LDS написа:хмммм ... странно !
а не бяха ли ушите тези, които трябва да са най-доволни ?
Ха ха. Да. И ушите, ако има condx. А за дизайна не ти трябва дори ток :twisted:
За всеки тези неща са индивидуални. Например на мен не ми пука дали ще чуя всички DX, или ще изпусна един-два. Не съм максималист. Но пък определено дизайна за мен е от голямо значение, за ежедневна употреба.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 26 дек 2015, 21:17

LZ3NY написа:
LZ2LDS написа:хмммм ... странно !
а не бяха ли ушите тези, които трябва да са най-доволни ?
Ха ха. Да. И ушите, ако има condx. А за дизайна не ти трябва дори ток :twisted:
За всеки тези неща са индивидуални. Например на мен не ми пука дали ще чуя всички DX, или ще изпусна един-два. Не съм максималист. Но пък определено дизайна за мен е от голямо значение, за ежедневна употреба.

73!
Браво, ми кво ти пука, дали радиото е шукар.... ма много такива има! Имаш нещо против последните модели и дизайни на АЛИНКОТО ли?
Ха-ха-ха.... странно... НЕЙСЕ!



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 26 дек 2015, 21:25

Не. Последните десетина години ползвам ic746pro, което напълно задоволява нуждите ми за ежедневна употреба. Не робувам на модните тенденции. А за "шукар" държа в един куфар ic7000 с цветен дисплей в комплект с всичко наоколо за бедствени комуникации, който не съм вадил от години.

В интерес на истината К3 е назаменимо радио за контести, но не ми допада като изработка.

Весели Празници.


Value has a value only if its value is valued.

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 26 дек 2015, 22:40

LZ3NY написа: А за "шукар" държа в един куфар ic7000 с цветен дисплей в комплект с всичко наоколо за бедствени комуникации, който не съм вадил от години.

В интерес на истината К3 е назаменимо радио за контести, но не ми допада като изработка.

Весели Празници.
С отвратителен дизайн, с отвратително крайно стъпало и температурен режим, с отвратителен формиран DSP сигнал напомнящ бълбукане, с отвратителен дисплей...Дори Ицом се засрамиха и го спряха огт производство, за разлика от иц 706, което им беше много удачен вариант, и беше на пазара дълги години, поне моя БУЛШИТ купих март 1996г.,въпреки незвам колкото ПРО-та, които му спрегнаха.... но ВИЕ продължавате да робувате на най-отвратителната фирма, която се е появявала на радиолюбителския пазар....
Радвайте се... идва Ви новата изненада... ИЦОМ 7300...в това, че ще ви поднесе "СТРАХОТНИ" емоции, съм повече от убеден!!!
Успехи!!!!!!!!!!! :mrgreen:



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 26 дек 2015, 22:48

Въпрос на вкус. Няколко пъти го споменавах по-нагоре.
Ползвам каквото ми доставя удоволствие, без да го натрапвам на останалите.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 26 дек 2015, 22:52

хубаво ... само дето дотук никой не обели нито дума за дизайна :D
има неща, които се чуват, но има неща, които се виждат и преди чуването.
в този ред на мисли, без да претендирам, че познавам Слави - дали е от занаята, или не ... ще си позволя да му споделя:
"притежател на много модели радиа със сигурност те прави колекционер, но все още не и радиодегостатор/радиокритик !"
...
и както писах в писмото си, лично до Валери :
"всяко радио е хубаво, в случай че няма други в района на локацията на собственика му !"
...
ако едно радио е гут по време на контест, то със сигурност ще е много гут и след контеста. обратното твърдение е НЕвярно !
ето защо смятам вмъкването на LZ9W за уместно, но с противоположен знак, т.е. искаш ли да разбереш дали едно радио става за чеп, качи го на "Бърдото" и бъди готов да приемеш действителността такава, каквато е ... даже двупосочно ... от радиото навън, и към радиото навътре.

73,
Любо


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Мнение от LZ1ZJ » 26 дек 2015, 23:05

LZ2LDS написа:хубаво ... само дето дотук никой не обели нито дума за дизайна :D
има неща, които се чуват, но има неща, които се виждат и преди чуването.
в този ред на мисли, без да претендирам, че познавам Слави - дали е от занаята, или не ... ще си позволя да му споделя:
"притежател на много модели радиа със сигурност те прави колекционер, но все още не и радиодегостатор/радиокритик !"
...
и както писах в писмото си, лично до Валери :
"всяко радио е хубаво, в случай че няма други в района на локацията на собственика му !"
...
ако едно радио е гут по време на контест, то със сигурност ще е много гут и след контеста. обратното твърдение е НЕвярно !
ето защо смятам вмъкването на LZ9W за уместно, но с противоположен знак, т.е. искаш ли да разбереш дали едно радио става за чеп, качи го на "Бърдото" и бъди готов да приемеш действителността такава, каквато е ... даже двупосочно ... от радиото навън, и към радиото навътре.

73,
Любо
Бърдото не може да ми бъде критерий... ДО МОМЕНТА... в който там видя на CQWW contest CW, операторите LZ2BE,LZ3FN,LZ2JR,LZ5VK,LZ2RS,LZ1ZF... С прилежащите им КА ТРОЙКИ.., ПОСЛЕ ВИДЯ РЕЗУЛТАТИТЕ, ще коментираме надълго и нашироко железата и Т.Н... за това тази тема за бърдото я затваряме...!!!! А през ОСЕМТЕ години в които съм го притежавал, мисля,че добре съм го преценил какво струва за ежедневна употреба... пак казвам, не съм имал втори приемник, но е бил наточен с всички филтри които се предлага за основния RX.Никога не съм се смятал за колекциионер... както и никога не съм се смятал за РОБ на дадена марка.. .религия, ТАЛИБАН!!!! В редичката която съм написал по-горе, са пропуснати ТРИ пъти моделите на кенвуд TS 480, но винаги с телеграфните филтри и две мои ПАДЕНИЯ.../СИГУР ПИЯН СЪМ БИЛ/ Ицомите 706 и 7200....
Нищо лично, просто практика...
Както и твърдя, че KENWOOD е измислил DSP-то.. и до момента, дори ELECRAFT с вездесъщият им Лил Джонсън им диша прахта...
TS-950SDX, особено TS-870, TS-590 ги довърши...!!! Докато ЕЛЕКРАФТ искат скъпи руфинг филтри при "КУЦОТО" си DSP, KENWOOD с едно 500 херцово руфинг филтърче прави чудеса....но да не забряваме, че INRAD се намира в същото СИТИ....captos или подобно....
А дали едно радио става за чеп, трябва да проверяваме компетентността и държеливостта на твърд алкохол на операторите или техническите решения на самото радио... нещо не разбрах за уместното???!!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 27 дек 2015, 00:58

Слави, здравей !
не се паникьосвай, пиши ми на български - със сигурност ще се разберем ...
ще е фантазия така изброените оператори да се съберат на "Бърдото" по едно и също време.
като ги познавам - със сигурност ще е за контест, а не за коктейл около планински басейн.
темата обаче е друга ... не говорим нито за DSP, нито за К3
не виждам смисъл да се хабим в спор за радио, което има цифром и словом четири BPF, да не кажа три и половина ...
единият от които спокойно бих изключил от сметката, тъй като обслужва участъка от 30 до 60 МHz. и така - единственият банд-щастливец се оказва 20м, тъй като само той от HF-контест бандите е сам в рамките на един BPF.
а как търговците от KENWOOD биха убедили контест-обществото, че заделянето на един, един и половина (въпросната комбинация 1+2) BPF/LPF е достатъчен за лентата от 30 KHz до 10 MHz ? ... това те си знаят ... най-вероятно с много подаръци ... тук радио срещу писане във форуми, там две срещу още повече писане, на този контест Комитет - комплект радиа, на онзи нещо повече ...
има достатъчно писания, които поднасят на бъдещите собственици доволно добри оправдания за бъдещата покупка :D
нещо от сорта: "радиото не е лошо, в основните си качества почти не отстъпва на сродните в ценовия сегмент IC-7410 и FT-950, като в някои отношения даже леко ги превъзхожда. (DSP-областта не е сред тях) ..."
или казано на чист HAM-ски език: "покупката и на този модел радио не е фатална грешка, да сме живи и здрави, да ви вземем парите ... до изчерпване на количествата !"
...
не е важно дали нещото ще може и как ще бъде произведено, важно е дали ще може да бъде продавано ? ...
и като бъдат дефинирани таргет-количествата и крайната цена на въпросното творение, се тръгва по обратния ред ... и така се стига до съществото : "каква част от нея (общата цена) би могло да бъде заделена за самото желязо в радиото ?"... не като първа и основна цифра, а като остатък след поредица изваждания ... :(
това със сигурност не е правилният начин, но за съжаление това е действителността !

73,
Любо / OR2F

едва ли някой се интересува с какво слушам и какво предпочитам ?!
за протокола - от едната си страна имам FT-950, от другата IC-7400 ... не мога да отговоря кое ухо чий глас предпочита ... но лявата ръка предпочита Йезуто, а дясната - Айкома. в тубата съм качил два кратки пайл-ъпа, чувани с всяко едно от тях. ще се радвам да чуя подобна музика за ушите, направена с Kenwood.


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 27 дек 2015, 10:45

Уф, не съм забелязал кога съм минал на санскритски Любо...добре, друг път ще го преведа на български, сега просто имам работа! :mrgreen:
Апропо, защо не отвориш схемата на 590 sg и се опиташ още веднъж да преброиш BPF? :wink:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 27 дек 2015, 12:21

LZ1ZJ написа:... защо не отвориш схемата на 590 sg и се опиташ още веднъж да преброиш BPF? ...
като ми попадне, ще огледам ... обещавам
в случая имах предвид 590S ... четейки постовете от началото на дискусията ... прехвалена стока ... освен да се усмихвам, друго не ми остава.
73


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ6AJ » 27 дек 2015, 22:56

LZ2LDS написа:
LZ1ZJ написа:... защо не отвориш схемата на 590 sg и се опиташ още веднъж да преброиш BPF? ...
като ми попадне, ще огледам ... обещавам
в случая имах предвид 590S ... четейки постовете от началото на дискусията ... прехвалена стока ... освен да се усмихвам, друго не ми остава.
73
погледнах TS-590SG - разликата е съществена !!!
12 BPF на приемане, един отделен тесен TX-BPF само за 6 м, пин-диоди ... приказка ...
така дизайнът на входният тракт определено хваща окото ... дали заслугата е на JVC ? дали на KENWOOD ? ... едва ли е от значение ... печелят най-вече собствениците на радиото.
Шерууд лабораторията също отчита разлика, макар и не драстична ... -6 dB ...
най-вероятно заради това, че измерванията при 590S са правени точно на 20м банд ... споменах по-горе, че той е най-щастливия банд на приемане ... ;-)
нищо на този свят не е случайно, сега като нищо производителят ще си достигне целите и ще му е обица на ухото .....
че с трици маймуни .........

хайде, докторе - още веднъж:
честито, кефи се на новата играчка !

73,
Любо


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 28 дек 2015, 19:01

за тези, които имат 3500 Евро за радио :D
https://www.youtube.com/watch?v=SIfvVUw0774

https://www.youtube.com/watch?v=guBtxdcTNzs



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 28 дек 2015, 19:12

Хубава играчка, но за $5500 трябва бая скъп лаптоп да си скрил вътре .
Прави впечатление изработката. Доста по-добра от на К3 :twisted:

Весели празници!


Value has a value only if its value is valued.

lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz4ae » 28 дек 2015, 19:29

TS590S има същите входни филтри като 590SG, разликите между двата модела идват след първия смесител и най-същественната е
синтезатора . Единственото нещо което трака е релето за управление на PA, но и там си има чалъм.

Весели празници



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 28 дек 2015, 22:09

lz4ae написа:TS590S има същите входни филтри като 590SG, разликите между двата модела идват след първия смесител и най-същественната е
синтезатора . Единственото нещо което трака е релето за управление на PA, но и там си има чалъм.

Весели празници

Затова е хубаво човек да се изказва / коментира подготвен, но явно не винаги на коментатора му се получава 8)
Последна промяна от lz2cj на 28 дек 2015, 22:46, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 28 дек 2015, 22:13

за тези с парите :wink:
http://www.eesdr.com/en/




LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 29 дек 2015, 09:15

LZ2LDS написа:... дали заслугата е на JVC ? дали на KENWOOD ? ... едва ли е от значение ... печелят най-вече собствениците на радиото.
Не си спомням JVC да са имали традиции и изяви в комуникационната техника, но може и да бъркам... :roll: :wink:
lz2cj написа:за тези с парите :wink:
http://www.eesdr.com/en/
За тези като нас, по-бедните:
http://sunsdr.eu/product/sunsdr2pro/ :wink:
lz4ae написа:TS590S има същите входни филтри като 590SG, разликите между двата модела идват след първия смесител и най-същественната е
синтезатора . Единственото нещо което трака е релето за управление на PA, но и там си има чалъм.

Весели празници
Имаш предвид работата с менютата ли? Направих така, че на меню "А", съм с релето, което управлява стъпалото.
Меню "В" съм без него, когато работя до 100 вата без стъпало, тогава щраколи по малко... :D



lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz4ae » 29 дек 2015, 11:19

На 590SG вземаш PTT директно от 7 пин на Remote, и в меню 59 и 60 да бъде 4 или 5.

73 Успех!




lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 30 дек 2015, 09:10

LZ4AE shack - дали това не е човека, който най-добре може да коментира разликите ? :wink:
lz4ae shack.JPG



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 30 дек 2015, 10:08

А, има и други.... :wink:
Прикачени файлове
10362516_721953044509031_1041411485173765807_n.jpg
2012.jpg
P1060202.jpg
Последна промяна от LZ1ZJ на 30 дек 2015, 11:27, променено общо 1 път.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz1yq » 30 дек 2015, 10:23

Здравейте, много хубави шакове виждам, относно качеството на различните радиа лично мое мнение е че зависи за какво се използват, ако е само за връзки с DX вече почти да не кажа всички стават, естествено предимството на радио да се справи в екстремални / контест условия / е по добро. Желая весели празници и дано дядо Коледа донесе на всеки желаното радио.

73! LZ1YQ



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 30 дек 2015, 11:30

Майтап да става Крис.....!!!!Няма лоши радиа..–(щом на SV2 и SV8,това лято преживях цял месец с ICOM-и) има лоши антенииииииииииииииииии!!!!! :mrgreen:
Пожелавам много здраве и пари, радиа и антени на всички НАМ-ове през Новата 2016 !!! :D



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz1yq » 30 дек 2015, 12:47

Брадчед, не забравяй и това между ушите :D

Крис



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 30 дек 2015, 19:27

да бе, мухи и бръмбари....тук таме спотаил се някой КЪРЛЕЖ!!! :mrgreen: :lol:



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 30 дек 2015, 21:37

Един Новогодишен поздрав от W9EVT

Изображение

73 и Весело посрещане на Новата Година.


Value has a value only if its value is valued.

lz1zm
Мнения: 52
Регистриран на: 28 юни 2013, 17:46

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz1zm » 01 яну 2016, 03:46

lz2cj написа:LZ4AE shack - дали това не е човека, който най-добре може да коментира разликите ? :wink:
lz4ae shack.JPG
Той е, но си мълчи...

Честита Нова Година на всички!



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ2HR » 01 яну 2016, 12:40

LZ1ZJ написа:А, има и други.... :wink:
Слави Слави ....
Тази година пак не съм слушал. :D
И аз като Алф все още работя с радио от миналия век ......(TS-940S)
10362516_721953044509031_1041411485173765807_n.jpg
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!
ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, УСМИВКИ !!!

P.S. Гадните банкери слагат големи лихви по кредитите за играчки..... :mrgreen: :wink:



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ1ZJ » 01 яну 2016, 17:10

LZ2HR написа: И аз като Алф все още работя с радио от миналия век ......(TS-940S)
10362516_721953044509031_1041411485173765807_n.jpg
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!
ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, УСМИВКИ !!!

P.S. Гадните банкери слагат големи лихви по кредитите за играчки..... :mrgreen: :wink:
Стига рИва... Алф работеше с TS 530 или TS830.... ти си къде, къде напред...!!! :mrgreen:

ЧЕСТИНА НОВА ГОДИНА, ЗДРАВЕ и СБЪДНАТИ МЕЧТИ......
НО...внимавай какво си пожелаваш!!! Щото най-много се рИве от сбъднати мечти!!! :mrgreen:



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ2DB » 01 яну 2016, 17:44

Слави, ЧНГ 2016 - здраве и успехи . Изгледай пак филма за АЛФ - той ползва TS930S - Даже и от квадратчето се вижда това.
73! Best DX! de LZ2DB



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ2HR » 01 яну 2016, 18:40

За познавачите на KENWOOD гледайки филма "Алф" ...
НЕ СА ПОЗНАЛИ последните двама пишещи тук ....(не различават TS-530 от TS-830 и TS-930........ от TS-940S ..

► 1:14 https://www.youtube.com/watch?v=qdPpMOoDJNU
22 Окт 2006 - 1 мин - Качено от ec3cxs Radio, Alf haciendo radio con un kenwood ts940. ... Amateur Radio Emergency Service (ARES ...
:D

http://ce5ncv.blogspot.bg/2011/11/cine- ... icion.html

Se acuerdan de ALF? Una comedia de los 80, sobre un pequeño alienígena que es adoptado por la familia Tanner después de chocar su nave siguiendo la transmisión de radio del padre de familia que es radioaficionado. Parte de la escenografia de la serie es una estación de radio (en el garage o sótano) con un Kenwood TS-940. En varios capítulos aparece ALF usando (ilegalmente) el radio para hablar por ejemplo con el presidente de Estados Unidos o con su novia.

73 !!!
Последна промяна от LZ2HR на 02 яну 2016, 10:21, променено общо 2 пъти.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ3NY » 01 яну 2016, 19:31

и още

http://www.dailymotion.com/video/x3eq2wh

за сравнение
http://www.qsl.net/ew1ck/TS940/P1010007.jpg

Няма да се учудя ако това е същото радио снимано и в "Умирай Трудно 2"

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от LZ2HR » 01 яну 2016, 21:11

LZ3NY написа:и още

http://www.dailymotion.com/video/x3eq2wh

за сравнение
http://www.qsl.net/ew1ck/TS940/P1010007.jpg

Няма да се учудя ако това е същото радио снимано и в "Умирай Трудно 2"

73!
Радиото е същото .........
Макар че е представено в мобилен вариант ( Такъв няма )



lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz4ae » 02 яну 2016, 09:09

Честита Нова Година!
Като се прибера в къщи мога да направя субективна съпоставка между FT950 и TS590S.
73



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Ново радио от Kenwood - TS590

Мнение от lz2cj » 02 яну 2016, 13:46

Честита Новата 2016 и от мен !
В момента FT950 и TS590S са на практика в една ценова категория - около 900 USD/Euro, така че съпоставката ще бъде интересна :)



Отговори