Радио любителски клубове

Тема за ДЕЙСТВАЩИТЕ радиоклубове в България. Да им направим малко реклама.
lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Радио любителски клубове

Мнение от lz1yq » 21 окт 2015, 16:45

Здравейте , молбата ми е към всички радио клубове в България, моля всеки който желае да получава информация по ел.поща за предстоящи събития ,състезания, резултати ,протоколи от заседания на УС при БФРЛ и всякаква друга информация да ми изпрати на мейла lz1yq@mail.bg адреса на електронната си поща за да направя някаква база данни и съответно да получава дадената информация. Освен Радио клубовете всеки желаещ да присъства в базата данни също може да се даде актуален email адрес.

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz1yq » 23 окт 2015, 08:58

Здравейте, изминаха няколко дена от моето предложение, явно няма желаещи да получават информация за предстоящи и изминали събития от страна на БФРЛ. Поради тази причина ще помoля админа да изтрие темата.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Радио любителски клубове

Мнение от LZ6AJ » 23 окт 2015, 09:14

добро утро, Крис !

нищо лично, но не е това начина ... някой да се абонира за нещо, което ще се върши избирателно от друг някой :D
и най-вероятно това е причината за мълчанието :?:

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz1yq » 23 окт 2015, 11:26

Здравей Любо, идеята беше ежемесечно да се спуска информация за разни поводи,инфо за предстоящи експедиции,състезания ,резултати и тем подобни неща. Исках хората и клубовете които са членове на БФРЛ все пак да получават лично месечен бюлетин, но явно не представлява интерес.За мен е по добре , иначе щях да губя доста време за това .

73! LZ1YQ.
p.s Успех в контеста



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz2ht » 23 окт 2015, 12:58

Крис, пратил съм ти мейл. Явно варналии не четат фоума, но проявяват интерес


Иван LZFF Coordinator

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz1yq » 23 окт 2015, 14:43

o,k. Благодаря

Крис



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz2be » 23 окт 2015, 16:49

Крис, а не е ли по-лесно да се пуска на сайта на федерацията подобна информация?



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz1yq » 23 окт 2015, 16:53

Здр Боби, да по лесно е , ама като получиш персонално писъмце няма ли да се почустваш поласкан......

Крис



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Радио любителски клубове

Мнение от LZ1PM » 23 окт 2015, 23:48

Здравей Крис,
Мисля че не трябва да се бърза с коментар за липса на интерес.
Не всеки чете форума по няколко пъти дневно.
От друга страна след като става въпрос за информационен бюлетин, смятам и аз като Боян , че този бюлетин трябва да го има на сайта на федерацията. Би следвало да можеш да се абонираш за него когато пожелаеш и също така да се откажеш да го получаваш когато пожелаеш.Аз например не помня кога , ама съм се абонирал за бюлетина на ARRL/без да съм член/ и сега всяка седмица го получавам.
А ако става въпрос за някаква друга кореспонденция с клубовете, то и сега би трябвало да имаш мейли на хора за контакт.Не се съмнявам в това.
За финал- не мисля че някой иска да бъде ласкан, просто всеки иска да бъде добре информиран.
Извинявам се , ако съм досадил на някого с размислите си.
Успех на всички които ще участвуват в състезанието тази събота и неделя.
73 Иван LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Радио любителски клубове

Мнение от LZ1FW » 24 окт 2015, 12:29

Ръководството на БФРЛ последователно затвърждава впечатлението, че не желае да публикува и най-вече да обсъжда радиолюбителски проблеми по сайтове и по форуми, било това официалния сайт и официалния форум на БФРЛ. Много по-безболезнено е да се вземе решение протоколите от заседанията на УС на БФРЛ да се пращат на членовете на БФРЛ по мейл. А членове на БФРЛ официално са само клубовете. Който друг се интересува - да ходи на заседанията на БФРЛ, които официално са отворени за всички.

Идват избори. Клубовете, членове на БФРЛ, ще избират ново ръководство. Всеки клуб ще има право на глас, независимо дали в него членуват 200 човека или само един. Друга идея може би е била да се преброят клубове, които четат форума. Отговора стана ясен - никой клуб не го чете.
lz1yq написа:Здравейте , молбата ми е към всички радио клубове в България, моля всеки който желае да получава информация по ел.поща за предстоящи събития ,състезания, резултати ,протоколи от заседания на УС при БФРЛ и всякаква друга информация да ми изпрати на мейла lz1yq@mail.bg адреса на електронната си поща за да направя някаква база данни и съответно да получава дадената информация. Освен Радио клубовете всеки желаещ да присъства в базата данни също може да се даде актуален email адрес.

73! LZ1YQ
Решението е просто - създаване на раздел "НОВИНИ" във форума с два под-раздела:
- новини на БФРЛ, където да пишат само избрани хора и където редовно, в рамките на 4 дена след провеждане на заседание на УС на БФРЛ да се публикуват протоколите от заседанията и официални съобщения от БФРЛ. В този раздел коментарите може и да са забранени.
- просто новини, където всеки може да публикува какво интересно е видял със съответния линк към източника.

Защо в форума ли? Защото поне според мен има някакъв проблем с публикуването във сайта. Поне аз придобивам такова впечатление като гледам как изчезват и пак се появяват материали на първата страница.

73, Сашо



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Радио любителски клубове

Мнение от lz2ht » 27 окт 2015, 15:37

LZ1FW написа:Ръководството на БФРЛ последователно затвърждава впечатлението, че не желае да публикува и най-вече да обсъжда радиолюбителски проблеми по сайтове и по форуми, било това официалния сайт и официалния форум на БФРЛ. Много по-безболезнено е да се вземе решение протоколите от заседанията на УС на БФРЛ да се пращат на членовете на БФРЛ по мейл. А членове на БФРЛ официално са само клубовете. Който друг се интересува - да ходи на заседанията на БФРЛ, които официално са отворени за всички.



73, Сашо
Сашо, след като си наясно, че само клубове могат да са членове на федерацията не се ли сещаш, че тези клубове също имат членове, които като следствие се явяват членове на федерацията? Т.е. клуба получава информацията и я свежда до членовете си. Кое му е сложното или пишеш ей така просто защото нямаш работа и се чудиш какво да правиш? Освен това има предложена опция за изпращане на информацията и до индивидуални радиолюбители. Или "случайно" пропусна тази информация?
Всъщност ти не се ли хвалеше, че не членуваш в никакъв клуб?


Иван LZFF Coordinator

Отговори