WCA -Диплом

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 29 юни 2015, 20:54

LZ3SM Светозаре
Аз разбирам твоите притеснения за това, че руините от подобен тип се включват в дипломата. Разбирам , че не си чел и дискусиите тук , както и изсикванията на дипломата -. Аз отначало също имах подобни мисли и виждания , докато не навлязох достатъчно в историческото ни наследство, докато не се запознах и какво се представя от другите страни за референции. Да, западните страни в повечето замъците и крепостите са им в прекрасни състояния.То се дължи на по-малкото разрушения при военни действия , но и на големи въстановителни действия.При нас освен страхотната разруха от страна на завоеватели,незаинтересуваността на държавата през миналия век , но и на местното население за строителен материал, а сега иманярите с булдозерите....
Колкото до изискванията на дипломата - "останки от крепостни стени или сгради с височина 1-1,5 м и дължина 5-6м" и 100кв.м. площ са достатъчниза да се обяви за референция. На практика обаче наблюдавам , че колегите от други страни не се придържат стриктно към тези изисквания и има доста интересни референции ,на които ще видиш че няма и камъче , а е останала една поляна, или е гора, но там е имало "городище".имало е крепост.А землените отбранителни валове,табиите,люнетите,редутите... За пример може да видиш в сайта на дипломата фото рапортите. А съвсем прясно и за мен е и HB-00004 - малко дуварче,останки от стена и 3-4 кули , счупени ,ниски. Да не се заблудиш с НВ-00003 - те двете са долепени една до друга.
Уверявам те, че си върша работата съвсем съвестно и аз нямам желание за издънка пред WCAG - предложенията минават тяхна проверка. Затова и не може да се включат много крепости наведнъж.
Колкото до вашата крепост вероятно ще влезе малко по късно като референция, защото за вашия район все още има детайли за уточняване, дообработка на доста материал.
А когато това стане ти ще можеш да работиш и активираш и от къщи , ако живееш на разстояние до 1км . Да за 7 мгхц /а и за 3,5/ активаторите трябва да помислят сериозно. Аз имам ант за тези обхвати но излизанията ми досега са повече експериментални , и активациите са за по 40-50 минути.
Аз също се вълнувам да ги отработвам ,но досега само 2 референции на 14 успях да чуя и отработя почти на магия. Същото важи и за CW.
Не знам дали ще осъществя - сега в събота смятам да изляза рано и да се появя най напред на 7 CW/SSB -
Надявам се да съм бил достатъчно ясен в разясненията си макар и те да са доста лаконични, но темата е твърде обширна .
73 и дочуване на WCA честотите ! Стефан LZ2DB



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ4ZD » 02 юли 2015, 12:10

Планираме посещение на крепоста Букелон при село Маточина. LZ-00114. Все още има много неизвестни, но ще се опитам да направя активация на 16 юли в късните следобедни, вечерни и нощни часове, може би и ранните сутрешни часове също.



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 12 юли 2015, 19:01

Привет на всички които следят публикациите в тази тема. Предвиждах още малко да забавя популяризирането на създадения Блог :
http://wcag-lz.blogspot.com/ , поради забавяне на информация и снимков материал, но с появата му в LZ HAM RADIO , се налага да го обявя публично тук. Тази малка страничка има за цел да популяризира дейността на активаторите и ловците на референции на дипломата WCA. Всеки активатор изпращайки своята информация за експедицията си , придружена с фото материали , ще разкаже за своето преживяване и удоволствие сред природата с любимия звън на етера. Ще покаже и разкаже за референцията която е посетил , макар и в кратък текст , за да видят и знаят и другите. Изпращайки своя материал за експедицията си , няма да е необходимо да изпраща подобен материал до WCAG.
Изказвам изключителна БЛАГОДАРНОСТ на Виктор Маринов LZ1NY за неоценимата помощ по създаване и развитие на блога.
Благодарности и за Алесандър Караджов LZ1FW за създадените различни файлове в помощ на активаторите.
Благодарност и на Кольо Колев LZ1QZ за създадените файлове за GPS GARMIN.
Материали за проведена от Вас експедициа изпращайте на Е-мейл адресите на LZ1NY и LZ2DB.
Очаквам от всички които имат желание , възможности да активират референции в своя близък или по далечен район.
73 11 ! Стефан LZ2DB

http://wcag-lz.blogspot.com/



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 13 юли 2015, 20:16

Поздравления за инициативността! Но...
LZ2DB написа: ...Изпращайки своя материал за експедицията си , няма да е необходимо да изпраща подобен материал до WCAG.

Материали за проведена от Вас експедициа изпращайте на Е-мейл адресите на LZ1NY и LZ2DB.
Очаквам от всички които имат желание , възможности да активират референции в своя близък или по далечен район.
73 11 ! Стефан LZ2DB

http://wcag-lz.blogspot.com/
Това как да го разбирам? Защо да не пращам до WCAG? Логовете също на теб ли да се пращат?


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 15 юли 2015, 05:45

Добро утро,
Все има някой не рзбрал или не иска...
Логовете на OK5NN !
Снимков материал за експедицията може да пращате на васякъде където желаете. За блога също е по желание - той се гледа от WCAG,предоставен им е.
Заснимането на работната позиция на референцията е доказателство, че наистина сте спазили условията на дипломата. Такова доказателство WCAG може да изисква при възникнало съмнение. Затова Блогът е предварителна застраховка на активатора и едновременно разтоварване на страницата на WCAG.
73 ! Stefan LZ2DB



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 16 юли 2015, 19:00

В неделя-19.07.2015 LZ2OQV/P и LZ1TPM/P ще активираме от София три крепости с една връзка-WCA-LZ-19,LZ-25 и LZ-193.Още не сме уточнили час но вероятно старт в 1000лзт.Обхвати-7-28Мхз-20вата и 50-432Мхз на 10 вата на SSB,CW,FM съответно където има прохождение.Активност 5-7 часа.Търсете ни на 7131Кхз и поглеждайте в клъстъра на www.wcagroup.org.
73,11!LZ2OQV



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 17 юли 2015, 17:18

На 18-и LZ3GH и компания ще активират LZ-00188. Ще работят на 7.131, както и на УКВ - 144.300 SSB, 145.450 FM


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 20 юли 2015, 13:17

Експедиция ,, Три в една ,,
Вчера 19.07.2015 направих една страхотна експедиция с не много връзки
но знаменателна със това че активирах 3 крепости на 10 диапазона-7 на КВ
и 3 на УКВ.Установени 128 qso.Отчитам не много добрите ми антени.Дъблет
2х6,75м-от 7 до 28Мхз,симетричен дипол на 50Mhz,вибратори на 144 и 432 Mhz.
Иначе дъблета се настрои на всички диапазони отлично с изключение на
7143Khz където ксв-то бе 2,3.Активността не беше голяма от България имам
работени 12 кореспондента.Все пак колеги от София и няколко чужденци
направиха връзка с мен на няколко обхвата и видове работа което се позволява
по условията на дипломата.
Специални благодарности на Теодор -LZ1TPM който направи железен съпорт с
предоставения от него трансивър и акумулатори,постоянни спотвания а и
фотосесия която може да видите на Фейсбук в LZ HAM RADIO!
LZ2OQV-Георги



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 25 юли 2015, 01:58

В неделя 26.07.2015 ще активирам крепостта Равуля WCA-LZ154 на 14Mhz/между14030 и 14070Khz/ -CW И 145450Кhz.Ще работя QRP-2w. -АНТ-GP.Надявам се на връзки със София и далечните части на България на 14.Място на активация-Еврейското кале -815м.н.м.в. което е на 700 м от Равуля.Време на активация-1030-1800LZT. 73+11!Георги-LZ2OQV



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 25 юли 2015, 08:15

Стискам палци. Карта на пътя като морална подкрепа: :D
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/map_lz154.jpg
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/map_lz154.png
Пътят до Еврейското кале е оцветен в синьо.
Накратко - слизаш след моста, след като рейс 3 завие към село Долни Пасарел. Тръгваш по шосето към Самоком и след два километра се отклоняваш по черен път към манастира. Мястото на Еврейското кале е ясно, дали е удобно за работа не знам.
Ако все пак решиш да се качиш до крепостта Ревуля проблемен е единствено участък от около 100-200 метра в самия горен десен ъгъл на картата. Там пътеката минава през слънчево място с ниски рядки храсталаци и гъста висока трева. Там срещнах едно глиганче и то ли беше изпотъпкало пътеката, аз ли се впечатлих от срещата не знам, ама изтървах пътеката и минах по права линия в посока север докато пресеча друга, добре утъпкана от кола пътека. Стигнеш ли до този път вървиш по него до подножието на крепостта. Пътя до крепостта Ревула минава през манастира Петър и Павел и тръгва след полянката след него вдясно нагоре. Оцветен е в червено.

Късмет!

73, Сашо

lz2oqv написа:В неделя 26.07.2015 ще активирам крепостта Равуля WCA-LZ154 на 14Mhz/между14030 и 14070Khz/ -CW И 145450Кhz.Ще работя QRP-2w. -АНТ-GP.Надявам се на връзки със София и далечните части на България на 14.Място на активация-Еврейското кале -815м.н.м.в. което е на 700 м от Равуля.Време на активация-1030-1800LZT. 73+11!Георги-LZ2OQV



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 29 юли 2015, 15:18

След около час започвам работа на около 14031 kHz от Шишманово кале WCA LZ-88
Там съм но ми трябва време да се съвзема... не е лесно да се стигне пеша до тук от Говедарци през баирите в този пек.

73 Сашо



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 30 юли 2015, 18:15

На 29.07.2015 активирах крепостта Шишманово кале край Самоков. Крепостта има историческа връзка с другите крепости покрай Искъра - Урвич и Ревуля при падането на България под турско робство. Местните хора още разказват легенди за заровени съкровища и пещери, в които те са скрити.

Работих само два часа. Акумулаторите можеха още, но ми свърши водата. Дори в гората е голяма жега, а докато стигна до крепостта минах 17 километра пеша. (Защото обърках пътя, ама това е друга тема :D )

Направих общо 19 радиовръзки със Русия, Украйна, Полша, Италия, Белорус, Германия. За съжаление по същото време имаше някакъв телеграфен контест, който доста ми пречеше да намеря свободна честота. Състезателите работеха над 14030 kHz и типичната за WCA честота за активации 14031 kHz бе заета.

Малко снимки от активацията
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-88/

73, Сашо



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 01 авг 2015, 00:24

На 01.08.2015 ще работим с Теодор LZ1TPM от WCA-LZ-00154 на 7,14 и 18 Mhz от 1000 до 1700 лзт-цв и ссб.За България ще почнем на 7 вероятно 1000-1030лзт!Гледайте в словенския клъстър!Георги-LZ2OQV



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 02 авг 2015, 18:01

ПОЗДРАВЛЕНИЯ : WCA 900 скоро е получил Светозар LZ3SM. ЧЕСТИТО !



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 04 авг 2015, 13:09

Някой от пишещите тук има ли намерение да ходи до Балчик на присъственото? Хотела е точно до двореца, може да опитаме активация. Поне аз имам такова намерение. А и не отказвам компания за из път, 500 км самотно шофиране са доста скучно занимание :wink:


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 21 авг 2015, 14:50

В събота и неделя съм в Сапарева баня. Мисля да работя на PSK, но ако има мераклии (и кондишън) мога да се пусна и на CW/SSB. WCA LZ-00145 - Germanea


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 21 авг 2015, 16:20

КЪМ АКТИВАТОРИТЕ :
Поради възникнали питания за "недочул и недоразбрал " се наложи допълнение в условията на активаторите:
http://wcag-lz.blogspot.com/
изисквания към активаторите :
Блогът е създаден да съхрани и да служи за защита на активаторите, за тяхната действителна работа от или до референцията.
Всеки активатор намирайки се на работната си позиция е длъжен да се погрижи за направата на известно количество снимки :
1. На дисплея на GPS приемника с който разполага, като ясно се виждат координатите в общоплзваната система - градуси,минути,секунди.
2. Снимки на работната позиция с изглед към референцията , антените.
3. Снимка(-и) на работата на оператора(-ите).
4. Снимки на референцията
Представянето на 3 от тези позии е наложително.
Радиолюбители живеещи в близост до референция е необходимо еднократно да представят данни за своето местоположение с адрес, да посочат на карта своето местонахождение или друг способ от който се вижда, че е на разстояние до 1000м от референциата. По желание изпращат своя снимка, радиошака, антени .
Блогът е предоставен на ръководството на WCA Group.
----------------------
73 Стефан LZ2DB



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 22 авг 2015, 10:00

Скрийншот върши ли работа? Защото ще ми е трудно с таблета да снимам как работя на таблета? Иначе координатите на работната позиция могат да се извадят лесно от exif-a на снимката


Иван LZFF Coordinator

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1PM » 26 авг 2015, 21:32

Здравейте,
Намирам се в гр.Средец. KN32oi. Ако наблизо има нещо интересно за активиране, дайте предложение.
Имам КВ и УКВ станция.Пишете на E-mail. Ще ми е приятно , ако мога да помогна.
73 Иван LZ1PM



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1NY » 26 авг 2015, 21:44

Здравей,

В момента не ми е под ръка е.мейла ти...

На десетина километра от гр. Средец е с. Дебелт
там може да намериш:
LZ-00098 KREPOST DEULTUM до с. Дебелт,обл.БУРГАС = 42°23’18” - 27°16’51" = KN32PJ
LZ-00099 KREPOST GORNO GRADISHTE (DEBELT) до с. Дебелт,обл.БУРГАС= 42°22’49” - 27°16’31" = KN32PJ

73!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 28 авг 2015, 11:50

LZ2DB написа:КЪМ АКТИВАТОРИТЕ :
Поради възникнали питания за "недочул и недоразбрал " се наложи допълнение в условията на активаторите:
http://wcag-lz.blogspot.com/
изисквания към активаторите :
Блогът е създаден да съхрани и да служи за защита на активаторите, за тяхната действителна работа от или до референцията.
Всеки активатор намирайки се на работната си позиция е длъжен да се погрижи за направата на известно количество снимки :
1. На дисплея на GPS приемника с който разполага, като ясно се виждат координатите в общоплзваната система - градуси,минути,секунди.
2. Снимки на работната позиция с изглед към референцията , антените.
3. Снимка(-и) на работата на оператора(-ите).
4. Снимки на референцията
Представянето на 3 от тези позии е наложително.
Радиолюбители живеещи в близост до референция е необходимо еднократно да представят данни за своето местоположение с адрес, да посочат на карта своето местонахождение или друг способ от който се вижда, че е на разстояние до 1000м от референциата. По желание изпращат своя снимка, радиошака, антени .
Блогът е предоставен на ръководството на WCA Group.
----------------------
73 Стефан LZ2DB
По т.1 - задължаваш да се носи допълнителен товар? Освен това кой е казал, че WGS е общоползвана координатна система? UTM, която АЗ предпочитам е дори по-удобна за изчисляване на разстояние и посочен ъгъл към кореспондента защото е правоъгълна, а не сфероидална.
По т.3 - как човек да се снима сам докато работи?


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 28 авг 2015, 20:15

към LZ3SF - Здравей ,
Не задължително , но е желателно и най-вече заради самия себе си да направиш снимки на работната си позиция, с поглед към референцията, снимки на самата крепост, а като не искаш на себе си с радиото то се е твоя работа. GPS - - прочети го пак , не е задължително, кой ти го иска , но има други които ще снимат GPS си и с удоволствие ще покажат че са били там . Това само се привества от организаторите. А погледни и другите подобни дипломи - WWFF,SOTA и те искат фотосесии на експедицията.
А това са условията за участие в дипломата като активатор - или си съгласен и го правиш, или не правиш нищо. Въпрос на избор и желание.
ЕТО аз нямам GPS, нито Георги LZ2OQV и други нямат. А ти говориш дори и за лични данни - къде прочете такова нещо ? защо манипулираш ?
Аз също имам многобандова мобилна ант, но с нея не е най-добре. Допънително съм се обурудвал и 72А/ч акумулатор - не навсякъде може да се работи на агрегат. До мен има 10 референции - но съм активирал досега само 3 - въпрос на желание и възможност за излизане ( е беше много горещо - не си струваше) . Всичко опира до желание - самото радиолюбителство е така - кога искаш пускаш радиото , през останалото време си като другите.
73! Стефан LZ2DB



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 29 авг 2015, 23:52

Здравей Владко,
Не бива да се притесняваш,това се случва при младите хора да реагират спонтанно, а случая е такъв. Да трият написаното - няма смисъл - не е станало кой знае какво , според мен е и полезно да стои - как иначе да обясня някои неща : Например един колега постави въпроса от къде на къде ще им предоставя лога си ? - а същия, в годината участва в поне 15-20 състезания и праща лога ??? - no comment ! Всичко зависи от гледната точка и моментното състояние (настроение).
Остави негативите настрана , ами стягай такъмите ако ти е кеф да си сред природата съчетано с едно любителско радио в ефир. Какво ще си избереш WWFF, WCA или очакваната SOTA програми - избора е личен. А в Благоевградско има достатъчно референции и тенденцията е да станат повече .
Ето блога на активаторите и "ловците" на WCA референции : http://wcag-lz.blogspot.com/ .
73 ! 11 ! Стефан LZ2DB



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 30 авг 2015, 11:09

Млади, стари... космати, проскубани или оплешивели и побелели... тук не става въпрос за конкурс за красота, а за радиолюбителска диплома. Лично аз ще вървя пешком към местата за активации с включен APRS beacon предаващ кратко съобщение за къде и за какво съм се запътил. Целта в края на краищата е и популяризиране на исторически места и следва са се ползват всички средства. Не виждам абсолютно никакъв проблем да има мои снимки в интернет, дори не се притеснявам когато нещо ми е скъсано по дрехите или някоя трънка ме е надрала нефотогенично - такава е реалността. От GPS координатите пък виждам само полза - аз и GPS тракове правя и слагам край снимките.

И наистина - условията на повечето дипломи, свързани с работа от радиостанция извън къщи от някакво характерно място имат изискване заедно с отчета да се направи и фото репортаж от мястото. В края на краищата хората се интересуват не толкова от броя на радиовръзките, а от това какво има на това място, защо и с какво е известно, как си си закачил или повдигнал антената над земята и каква апаратура си донесъл до там. И не на последно място - дали наистина си бил точно там :D

А страховете ми не са от виртуалния интернет, а от част от реалните хора щъкащи край интересните обекни - иманяри, дървосекачи и т.н. Но това е друга тема :D

73, Сашо



LZ1YAG
Мнения: 11
Регистриран на: 22 юли 2015, 16:55

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1YAG » 30 авг 2015, 13:23

Здравейте,

Тъй като беше спомената SOTA, бих желал да уточня, че за да бъде валидна активацията на връх по SOTA програмата НЕ се изискват снимки. "Духът на SOTA" е на взаимно доверие и всяка активация (минимум 1 QSO) е валидна до доказване на противното с доказателства, не обратното.
Естествено, организаторите на всяка една програма определят нейните правила, а участниците, доброволно решили да участват, са длъжни да ги спазват.

Поздрави, Йосиф



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 02 сеп 2015, 20:03

Някой планира ли излизане този уикенд?


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 19 сеп 2015, 21:00

LZ-00155 Пеклюк вече е в списъка на активираните. Имах намерение утре пак да ходя и да продължа на телеграф, но съединителя ми почти сдаде багажа. Успях да направя 52 връзки на PSK, предимно на 14, 21МХц беше много зле
Прикачени файлове
IMG_20150919_113330.jpg
IMG_20150919_113417.jpg
IMG_20150919_121759.jpg
IMG_20150919_121839.jpg


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 20 сеп 2015, 06:15

LZ2HT - Иване поздравления за активацията ! Но има нещо ,което буди тревога - това е че си кръщаваш крепостите по своему , мисля че нямаш право да променяш имената им, дори никой няма право да го прави . LZ-00155 e KREPOST PETLYUKA не само по официалния списък на WCA , а в всички исторически сведения за крепостта до с.Гургулят, разположена на връх Пеключи камък. Името на върха е едно , а името на крепостта съвсем друго. Ще ти припомня, че така допусна грешка с кrепостта Драгойна край Дупница която беше представил като TOWER, а доста преди това е допуснато помяна на името на крепостта край Перник - Кракра - но Кракра е един владетел, могъщ и силен , който е живял в тази крепост. Името на крепостта е АДЕВА.
Прозовавам те да се придържаш с официалните имена на всякъкви обекти.
73 ! Стефан LZ2DB



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 09:50

Именно заради точността на наименованието съм снимал табелата. Освен това съм проверявал и в други източници като wikipedia, wikimapia. И там това място е наименовано ПеКлюк. Ще направя няколко скрийншота и ще ги публикувам. Ей така, за мое успокоение. Знам, че няма да променя нищо. Всъщност от същите източници видях и кръстената крепост "Ловеч" че има друго име, но това е тема на съвсем отделен разговор. Като цяло на мен ми беше по-важна ETPA активацията, почти чиста случайност е, че реших да се покатеря до там и за WCA.


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 09:53

Всъщност като се замисля никъде в пространството не видях дискусия относно това кой да е национален координатор за WCA


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 10:05

Аз ли не мога да чета или пише "Пеклюк"?
Прикачени файлове
Screenshot_2015-09-20-09-58-22.png
Screenshot_2015-09-20-09-57-55.png
Screenshot_2015-09-19-14-26-09.png


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 10:15

No comment
Прикачени файлове
Screenshot_2015-09-20-10-09-06.png
Screenshot_2015-09-20-10-12-02.png
Screenshot_2015-09-20-10-14-09.png


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 20 сеп 2015, 11:12

Показаните части от карта имат информационен характер .
Работейки по дадена диплома се ползват наименованията по нейния списък.
В случая WCA list.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 13:34

А как са влезли в този списък? И щом имат информационен характер защо 28 да не е Кракра? Стефане, перфектен си за политик, в парламента е идеалното място за теб. Не ми отговори на един въпрос, но се надявам да получа отговор все някога. И ще продължавам да го задавам. А той беше - по какъв начин ти бе избран за координатор? Това ми беше първото и със сигурност последно писане относно това кои обекти съм посещавал. Има си официално място, където това се прави (по желание) и ти по никакъв начин не можеш да ме задължиш да ти се отчитам! Един стар лаф си важи с пълна сила - Дай на българина власт (особено когато се е самопровъзгласил за вся и всьо) и му гледай сеира!


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 20 сеп 2015, 15:26

Бойчо Хаджийски LZ1BJ : От нападките срещу този и онзи във форума на БФРЛ, а и на други места, съм стигнал до следната аксиома:
"Нападките срещу радиолюбителя Х са правопропорционални на положения от него труд и пожертваните от него лични средства, време и т.н. за благото на БФРЛ и на цялата радиолюбителска общност".



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 17:35

Аз ПАК задавам въпроса: КОЙ ТЕ ИЗБРА?
С големи удебелени червени букви, дано този път забележиш. Кажи кой те определи и приключвам темата. И не се сравнявай с Бойчо, ако обичаш! Защото рабитата му по FF е много повече от твоята по WCA.


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 17:49

Да се върна на "информационния характер" на картите и енциклопедиите. Щом и те не важат за теб защо ЗАДЪЛЖАВАШ активаторите са ти ДОКАЗВАТ със снимки, че са били някъде? В края на краищата който е отишъл там да се занимава с хобито е отишъл именно за това, а не да си прави фотосесия


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 20 сеп 2015, 17:57

LZ2DB написа:КЪМ АКТИВАТОРИТЕ :
Поради възникнали питания за "недочул и недоразбрал " се наложи допълнение в условията на активаторите:
http://wcag-lz.blogspot.com/
изисквания към активаторите :
Блогът е създаден да съхрани и да служи за защита на активаторите, за тяхната действителна работа от или до референцията.
Всеки активатор намирайки се на работната си позиция е длъжен да се погрижи за направата на известно количество снимки :
1. На дисплея на GPS приемника с който разполага, като ясно се виждат координатите в общоплзваната система - градуси,минути,секунди.
2. Снимки на работната позиция с изглед към референцията , антените.
3. Снимка(-и) на работата на оператора(-ите).
4. Снимки на референцията
Представянето на 3 от тези позии е наложително.
Радиолюбители живеещи в близост до референция е необходимо еднократно да представят данни за своето местоположение с адрес, да посочат на карта своето местонахождение или друг способ от който се вижда, че е на разстояние до 1000м от референциата. По желание изпращат своя снимка, радиошака, антени .
Блогът е предоставен на ръководството на WCA Group.
----------------------
73 Стефан LZ2DB
Да добавим т. 5 - Активатора е длъжен да си публикува и лога за да може Координатора да се убеди, че наистина радиолюбителя е работил, а не е ял пържоли.


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 22 сеп 2015, 11:06

Здравей Иване!Поздравления за активацията!Разгледах снимките ти и проверих в Мрежата но не намерих крепост Пеклюка-навсякъде е Петлюка.Ти не си виновен че някой е сбъркал табелата.Аз съм се нагледал на грешки последните години тъй че го приемам за нещо нормално!!!Стига тия конфронтации!
Относно това Стефан да е координатор аз му предложих .Той отказа категорично и каза аз да стана/слаб ми е английския и отказах/ та доста време просъществувахме така.
Стефан в последствие прие поради факта че никой не се интересува от този пост та от немай къде само за да вървят работите.Ето и сега трябват хора с някакви умения за изработка на самата диплома.Ама няма явили се!!!Пожелавам си скоро да имаме българска крепостна диплома!73!Георги-LZ2OQV/1



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 23 сеп 2015, 16:19

Във wikimapia пише "Пеклюк". Принципно нямам намерение да споря, за това млъквам. Само уточнявам за пореден път, че до гр. Каварна на нос Чиракман се е намирало древното селище Бизоне, което е било почти изцяло унищожено при земетресение през 1-ви век пр.н.е. Сегашните останки са само една много малка част, преди това носа е бил на около 500 метра навътре в морето. Имената Карвуна, Карнава са от по-късни времена. Толкова по въпроса.
И, Жоро, благодаря за поздравите. Като оправя колата продължавам с разходките, дано зимата не е много люта
73/11


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 26 сеп 2015, 19:16

Някой може ли да ме светне как става номера с членството в WCAG? Май доста време се чака. Освен това се извинявам на всички, които са се надявали да се чуем днес от LZ-00156,00157. Здравословни проблеми не ми позволиха да изляза


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 02 окт 2015, 13:57

Ще активирам едновременно WCA LZ-156 ,LZ-157 на 3 или 4 октомври 2015 на 7 ,14/18/Mhz -QRP-5w.Търсете ме в клъстърите.Вероятно ще започна на 7 м/у 10 и 11 00 лзт.Планирам издване на диплом за връзки с LZ2OQV/портативна от Крепости и Резервати за периода 1.1.2013-31.12.2015.73!LZ2OQV



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 02 окт 2015, 19:20

Активацията остава за 4.10.2015-неделя.Ще активирам само Кратискара-WCA-LZ156 понеже по условие даже да съм между двете крепости на не повече от 1000 м. от всяка не отговарям на условието крепостите да са на не повече от 1000 м. една от друга.Така е измислено.Дипломта не е българска и може само да направим предложение по нея на мениджъра и.73!LZ2OQV



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 02 окт 2015, 19:23

ЧЕСТИТО НА ИВАН-LZ2HT ! Вече е член на WCAG#154!
LZ2OQV



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1UK » 02 окт 2015, 22:10

Георги (LZ2OQV/1),
гледам и не вярвам на ушите си... :lol:
WCA Слънцето ли се върти около Земята, или WCA Земята се върти около Слънцето? :shock:
А за дипломата, която ще издаваш...както се казва на сръбски/език, който май разбираш добре/ ...У првом требе много да купуеш, него да починеш да продайеш...
Хайде, живели...и да не паднеш у нЕкоя дупка у нЕкоя крепост... :mrgreen:

73 Савко



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 03 окт 2015, 10:45

lz2oqv написа:ЧЕСТИТО НА ИВАН-LZ2HT ! Вече е член на WCAG#154!
LZ2OQV
Благодаря, Жоро!


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 05 окт 2015, 11:11

Ей, да знаете, повече няма да споделям къде смятам да ходя, защото Жорката ми краде идеите :lol: Жоре, надявам се да си се ориентирал лесно в обстановката на място. Днес сутринта пропуснах да си взема таблета, за това ще оставя евентуално за утре ранния следобед ако не вали да се поразходя, тъкмо да пробвам новия съединител на колата. Предполагаеми дестинации - Кокалянски Урвич или Щипон, зависи как ще се събудя сутринта :)


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 06 окт 2015, 19:32

БЪЛГАРСКИ КРЕПОСТИ И РЕЗЕРВАТИ
С LZ2OQV/P/2013-2015/
Дипломата се издава на лицензирани радиолюбители и
слушатели за QSO/SWL рапорти с LZ2OQV/P.Зачитат се радиовръзки
от 01.01.2013 до 31.12.2015г.Необходими QSO/SWL рапорти за
радиостанции от Европа- с 5 референции,DX-с 2 референции,за
LZ,YU,YO,SV,TA-с 3 референции.Работени са по WCA-LZ19,25,26,89,
154,156,157,193...и по WFF-LZFF-006,029,067...Не се зачитат QSO с
LZ2OQV/WCA-LZ-003,006,159/.
Може да проверите вашите радиовръзки на E-log-овете на WCA и
WFF.
В заявките запишете дата,час и референция както и ваш e-mail адрес!
Дипломите са безплатни и се издават само в PDF-формат.
Заявки изпращайте в текстов файл до 01.03.2016г.на e-mail адрес:
lz2oqv@abv.bg
LZ2OQV 06.10.2015



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 14 окт 2015, 09:25



Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 14 окт 2015, 17:57

Иване, за Топак кале няма снимков материал да се види има ли останало нещо.
Яйлата си чака реда да влезе в списъка.
73! Стефан



Отговори