"Препирня" за IARU Contest

LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

"Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1UK » 16 юли 2015, 15:45

Здравейте,
днес бях доста зает, и сега прегледах коментарите...станало е напечено, след като вчера хвърлих малко камъче в блатото.
После е започнало яко мятане на павета /в същото блато/ и яко пръскане на всички страни. :)

Но ще използвам малко цитати с лееееки корекции:

LZ1BJ:"Трябва да ти напомня, че членовете на УС на БФРЛ вършат дейностите си напълно безвъзмездно и за сметка на свободното си време и с нищо не заслужават отношението, което си демонстрирал."

Бояне, декларирам, че напълно безвъзмездно, доброволно, с кеф и за сметка на свободното си време правих връзки и множители за LZ7HQ!

LZ3NN:"Нека, сега когато БФРЛ наистина няма такава възможност колеги като, LZ1UK, LZ5VV и ...., на които темата им е присърце да дадат личен пример и да отделят средства за любимото хоби."

Викторе, отделял съм средства и време и пак ще отделям средства от инвалидната си пенсия по болест, за да си правя кефа.Слава Богу, радиолюбител съм преди да те познавам и смятам да не прекъсвам с най-великото хоби, което имаме.А ти се готви с бевъриджите за приемане за догодина защото си на 1.8mhz CW :mrgreen:

А за другите неща, към които исках да ви насоча вниманието - четете и мислете.И Любо/2LDS ви подсказва много интелигентно ама...нейсе.

73 Савко/LZ1UK/IARU HF 2016 29mhz FM/ MOE MOI MOS...



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1UK » 16 юли 2015, 15:48

...а бе забравих, защо заключиха темата "IARU contest" :mrgreen:

Защото темата май е интересна.Като написах коментара, преглежданията на темата бяха 2062...а вече са 6516 :mrgreen: - чак не ми се вярва...пък може и да греша а ?

73 Савко/LZ1UK/IARU HF 2016 29mhz FM/ MOE MOI MOS...



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1RF » 16 юли 2015, 16:31

Савко, не "защо", а "КОЙ" затвори темата? КОЙ, КОЙ, КОЙ??? Е така е при демокрацията...
Аз обаче, присъединявайки се към думите на моя колега и приятел Тони Генков - LZ1GEN, че "кеф цена няма" искам само да добавя, че цената на кефа това са приятелите и прекараните заедно мигове пред и около радиостанциите и антените. НЕ ПАРИТЕ! Савко с думите си го доказва. Радиолюбителството, като хоби ни дава много повече от парите, които някои получават от него. И ако някой не го разбира, то си е за негова сметка.
И така за да няма напразни очаквания по отношение на IARU HF 2016 се присъединявам към предложението на Павката. Готов съм да се включа /ако естествено бъда приет/ в екипа със скромния си опит, като поздравявам всички бъдещи членове на екип IARU HF 2016 с тази песен:
https://www.youtube.com/watch?v=kaat1J-2xl4
Всъщност защо да не изберем това парче и за химн на този екип? :D
Поздрави за всички които истински обичат радиото и хобито свързано с него!

Милчо/LZ1RF



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1UK » 16 юли 2015, 17:01

Здравейте,
да бе - и аз да питам пак:
КОЙ ...КОЙ...и по ЧИЕ нареждане заключихте темата "IARU Contest" ?
Те сега ако не ме баннат па на...

73 Савко/LZ1UK/IARU HF 2016 29mhz FM/ MOE MOI MOS...



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz3nn » 16 юли 2015, 18:10

Аз я заключих.
Прецених, че така е по-добре - съдържанието й беше тотално изместено.
Има по-подходящи рубрики и всеки може да си отваря тема.
Не съм си позволил да баннвам никой, чието мнение не съвпада с моето.


73! Виктор - LZ3NN



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 16 юли 2015, 21:00

Помолих админа да заключи или премести постовете които нямат нищо общо с контеста. Там трябва да е по същество. Който има други намерения има си начини, място, на което да се задават подобни въпроси.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ6AJ » 17 юли 2015, 01:05

и такааааа, дано всички са се поохладили :D

продължавам с дебата и разсъжденията на глас по същество :
Крис,
мислиш ли, че ако участниците в LZ7HQ бъдат финансово стимулирани, резултатът като класиране ще е по-добър ?
или просто желаещите ще са повече ?
и ако е така - защо резултатът през 2013 г. не го доказва ? нали за това издание ревностно бранихте ония 1200 лв.?
...
според мен - бройката желаещи не прави класиране, така както и LZ5R да тегли 3 банда. Веско LZ2JE се опита да ти го каже, но ти се престори на неразбрал.
чакаме да видим класирането от тази година.
...
към Павел LZ1FY -
определено това е класическия подход, който няма как да не донесе резултати. само бих си позволил един съвет - да не се приравняват постиженията и изявите на SOSB категории от 24- и 48-часови контести. темпото в двата вида издания се различава коренно.
пример: ако среден рейт 43 QSO/h ме направиха EU-рекордьор на 20м в един CQWW_CW, то с такова темпо и толкова можене, едва ли бих бил полезен за LZ7HQ.
струва ми се, че съм го споменавал вече по повод на миналогодишното издание - добре дошъл трябва да е всеки, който е "на ти" с перманентен пайлъп, т.е. не губи повече от 10% викащи кореспонденти и е в състояние да поддържа 150-160 QSO/h безкрайно дълго време. сигурен съм, че в България броят на подходящите локации/сетъпи е много по-голям от броя на възможните желаещи, отговарящи на такива едни примерни критерии.
73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1fy » 17 юли 2015, 02:45

Късно е, но досега поливах доматите.....сорри!
Вместо да си лягам ще пиша, защото май ме споменавате!
Първо към Любо!
150-160 QSO/h правят над 3600 QSO.
При най-добрите, наблюдаваме под 3000 QSO/h и то на един единствен банд ,
което си е кажи-речи 120 QSO/h ! Супер! Ако смяташ , че в БГ няма такива
момци....се лъжеш! И понеже си много умен, тъй като пишеш във всички теми,
ще те помоля да ни светнеш, как това да го постигнем на всички "банди" и "моди"'?
И пак към Любо! Без да адвокатствам на Крис, ще отбележа, че той подходи
по "хъшовски"! Каза: "Хайде момци"! В тези две думи се крие и неговото безсилие
относно финансирането и всичко произтичащо от това! Та затова се нагърби не с 3
а с 4 и даже с 6 банда.....!
Тук само ще вметна, аз не съм бил канен....сам се предложих и то не за пари!
За мен, да работя с LZ7HQ, е чест, за която дори не се надявах, че ще бъда удостоен!
Благодаря за доверието, но не на Виктор или Бойчо, които изобщо не знаеха за какво иде реч!
На уважаемите Виктор и Милчо ще кажа, че няма победител при дълготрайна война!
Чувал съм за победители, които се справят много бързо! Просто фронта ви се разводни!
Относно темата за "лисичарите", генерирането на пари от тях и разпределението им, ще кажа:
-Мнооого по-голяма е вероятността от един млад "лисичар" да се пръкне добър късовълновик,
еле па телеграфчия, отколкото, който и да е КВ-вик да стане "лисичар"!
Ние КВ-ците сме на смътрния одер, защото нямаме млада кръв.....пари за това не трябват!
Емоциите до една седмица ще утихнат и догодина същата песен......НАЗДРАВЕ!

73's
Павел



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ3NY » 17 юли 2015, 07:23

Здравейте и от мен
Не искам да се бъркам, ама си мисля, че БФРЛ ако отвори едно кафене, все ще изкара повече пари и за един КВ контест в годината, вместо да чака по стар български обичай, някой да се сети да и даде пари. Готови пари лесно се харчат, но никой няма да ги даде.
Работата с препирни няма да стане.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 09:01

Здравей Любо, тук не става дума за стимулиране, а за финансово подпомагане на елементарните разходи /пътни, храна/за хората които отиват на далечно място. Има хора които имят желание да помогнат но всеки лев им е скъп/ при средна заплата 400лв да отделиш 100лв за гориво и още 50лв за храна си е разход/. Стимул е ако дадеш на някой 200лв за свършена работа, човека се чувства удовлетворен че е оценен не само на думи. Въпреки всичко и по слабия резултат аз съм удовлетворен от това че се намериха хора които представиха БФРЛ в контеста. Ако забележите екипите на големите федерации са с по 50 човека. Ние едва събрахме да попълним бандовете. Финансовото стимулиране може да помогне на човека нагърбил се да свърши работа да се чуства спокоен , може да не помогне да се увеличат участниците защото все пак всичко опира до желание и възможности.
За рейта, има хора които могат да държат и по голям рейт от 150 в продължение на дълго време гарантирам за това, ще попиташ ами къде са , ами сам си отговори на въпроса.
В БФРА има доста проблеми и спорни точки, спор няма, но ако мислите че с препирни и удари под кръста ще се решат те това няма да стане.Няма какво да делим. Ако някой има претенции към УС за финансови злуопотреби си има Контролен Съвет/сизирайте него/ пък да видим.
Проблемите свързани с организацията на такова мероприятие съм ги описал в темата за IARU, и ако някой може да помогне е добре , ако ли не , по добре да си мълчи .

73! LZ1YQ



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1wdx » 17 юли 2015, 09:17

От едно известно време ме сърбят пръстите да попиша малко тук :D но имам спомени че като напиша нещо и след най много 12 часа съм баннат :lol:
Та на въпроса все си мисля че е топло ама чак пък толко не е 8) Едни и същи хора си чешете езиците и предъвквате едни и същи неща непрекъснато .Не ви ли писна ? Нямате ли си друга работа ?
На хората работили с LZ7HQ евала за ентусиазма и резултатите дори се засякох с някои от тях по бандовете :D
На следващият контест ще се включа и аз с новаците които обучавам и с кеф ще работим с LZ7HQ ако ни бъде гласувано доверие :wink:
Не мога друго да си обясня на мен това хоби ми доставя удоволствие при вас как е ? Защото като чета коментарите оставам с впечатление че на вас други неща ви доставят удоволствие !
Изцяло поддържам това което каза Бойчо на по предишното заседание а именно че никой не е длъжен да ни плаща за това че отиваме да си правим кефа !
Играли сте с инициала на федерацията ок ама защо по дяволите някой трябва да плаща за това ? Който има желание и възможност участва който няма не участва ! Много е просто и аз искам Icom 7851 ама нямам пари да си го купя трябва ли да ревна във форума федерацията да ми го купи ?
Имам един призив към всички стегнете се малко бе пичове няма вече ОСО ДОСО и тн. съпътстващи организации тази федерация е на самоиздръжка вече втора година и въпреки това са заделени не малко средства и за състезания и за закупуване на офис на БФРЛ . Ако впрегнете всичкият негативизъм който генерирате в нещо позитивно могат да станат чудеса да знаете.
На призива на LZ3NY да си отворим кафе за да изкараме пари за контест ще направя контра оферта нека да направим сладкарница и заповядай да ни покажеш как да теглим локумите гарантрано ще генерираме доста по голям приход. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Злобничките заяждания с председателя няма да ги кометирам защото са достатъчно смешни а и веднага ще бъда обявен за негов адвокат :lol:
За финал пожелавам ви една прятна събота и неделя аз лично мисля да активирам LZ100AJ на SSB със младежите които обучавам и предварително декларирам ча никой няма да ми плати за това !!!
73de LZ1WDX.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1GL » 17 юли 2015, 09:48

Приятно ми е да видя как всички еволюират !
В спора се ражда истината ! Грешка е да се заключват теми. Факта, че се чете и пише означава, че има назрели проблеми. Призовавам всички да пишат, а тези които се притесняват от написаното, моля да не се опитват да внасят спокойствие. Спокойствие не ни е нужно. Достатъчно дълго сме спали.
Няма да пиша по същество. Чета с интерес. Според мен, абсолютно всички са прави.
Мисля, че заседанията на УС трябва да се записват, така както се записва бюлетина и да се предоставят за сваляне в нета. Може и да се излъчват онлай, а и да се включва скайп, така че всеки да може да слуша поне.
Не се плашете от думата "промени" !

73, LZ1GL / Красимир Латинов



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz5vk » 17 юли 2015, 10:31

Добре, че сисадмина добър, та прекара някой друг ден през изминалите седмици в местене на форума върху нов, по-мощен сървър, че да издържа на плюнките, които се вихрят във форума ...
Следя с нескрит интерес дискусията, но няма да се впускам в детайлни отговори на реплики, а само ще нахвърлям моето мнение, надявайки се даде повод за размисъл.

Дано няма много разочаровани, но аз лично смятам, че LZ7HQ надали ще успее скоро да се пребори за призова позиция в IARU HF Championship, категория Headquarters Stations. Под призова разбирам някъде в Топ 6, че дори и Топ 10. В този ред на мисли, не разбирам защо са тези напъни да покажем нещо, което: 1. не сме; 2. не можем? Всичко извън Топ 10 влиза в групата "статист" и там няма значение дали си на 15-то или на 35-то място. При статистите е важен олимпийския принцип, а именно - участието и удоволствието от него.

Повечето хора биха се досетили, че с тази стратегия няма голямо значение дали даден оператор може да прави 60 или 160 връзки в час. (Надявам се при толкова респектед контестъри не е необходимо да обяснявам защо 3000 връзки за 24 часа предполагат операторИ и станция, които постигат безпроблемно 300+ връзки в час).

И тук някъде идва следващия въпрос - като няма да играем за победа, то за какво ще играем?
- За да си начешем личната краста по познат егоистичен начин?
- За да му покажем на оня дет' пише глупости, че все пак ще направим 3000 връзки?
- За да покажем на някой новозапалил се по хобито какво е да играеш в контест, в който си ценна станция...

Моето мнение, е че LZ7HQ трябва да участва в IARU HF Championship с единствена цел да покаже на така или иначе малкото ориентирали се да се запалят по нашето хоби напоследък що е то голям контест, в който си значим.
Приоритет на БФРЛ е да развива радиолюбителството, в това число и предаването на знания към нови поколения радиолюбители!
Моля хората с мнение, различно от това, да спрат да ожалват загиващото хоби и липсата на свежи попълнения.

Естествено, приоритет на БФРЛ е да подпомага и своите членове, но в съответствие с целите и задачите си ... а цел и задача "призово класиране в IARU HF Championship" не съм чул да има, не бих и подкрепил.
Това отговаря и на въпроса защо (и) аз съм против спонсорирането на участие за LZ7HQ. Ако БФРЛ ще подпомага участие, то нека за помощ се наредят станциите, които ще гарантират, че от тях в активния период на поетия банд и вид работа ще участват само млади радиолюбители (до 30-годишна възраст например?), а старите ламби само ще носят кафе и ще дават съвети.

Не на последно място искам да обърна внимание на това, че смятам за неморално човек да участва в IARU HF Championship от името на LZ7HQ и/или да иска подпомагане, а в същото време да не е член на БФРЛ. Според наличната в Интернет информация, повече от 1/3 от участвалите за LZ7HQ тази година не са членове на БФРЛ!? Искрено се надявам това да влезе в някой дневен ред на заседание на УС до следващия път.

73!
Веско
LZ5VK.


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1RF » 17 юли 2015, 10:50

Аз не знам вие как сте, но за мен удоволстжието от контеста е свързано не само с участието, но и с класирането. Така, че нека не говорим за удоволствието само от самото участие. Като се види класирането на LZ9W или на LZ5R в някои от международните състезания не е ли гордост за всеки един от нас, че български радиолюбители се мерят с най-добрите в света? Мислите ли, че в двете станции са инвестирани малко пари? Освен ентусиазма и опита на операторите там има и по един такъв като Краси от Кричим и Краси от Брезник, които са обезпечили и останалото ресурсно осигуряване. Ако БФРЛ или някой друг не застане ресурсно зад LZ7HQ не трябва да се очакват значими резултати. Това класиране днес е само на ентусиазма на няколко човека. Хвала им. Но народа е казал: „Не се прави нищо, ако няма цел и не се прави нищо значимо, ако целта е нищожна!”
Вариант е LZ7HQ да се организира, като клуб и тогава вече членовете му да организират участието в престижните световни КВ състезания. А БФРЛ, ако желае и може нека се включва в тази организация.

Искам да вмъкна само две думи към „чичо Павел”. Павка, аз с никого война не водя! Това че огласявам информация, която нормално би трябвало да постъпва по обичайните информационни канали не е война. Повтарям, огласяването на истината не е война. Всеки един от нас е достатъчно интелигентен за да си направи изводите след като има достатъчно информация. Ако някой смята, че това, което огласявам не е истина нека да представи доказателствата си и да ме обори. Войната е срещу мен Павка, просто защото не съм удобен някому с истините, които казвам.

А иначе за контеста IARU HF, LZ7A до последния момент беше готова да се включи в състезанието. Даже говорихме с Крис по този въпрос. Особено и след проблема със стапалото на Копринка. Някой реши, че не е необходимо. Няма значение. Резултатите ни са в 3830scores.com. Поне си направихме тренировка е и кеф де...

LZ1RF



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 17 юли 2015, 11:33

LZ1GL написа:Приятно ми е да видя как всички еволюират !
Еволюция или ре еволюция?
1. Еволюция - вървене към новото,напред. Искахме демокрация,искахме свобода на словото.
Всяко удоволствие се заплаща. Участие в международна DX експедиция - от 1500 до 5000 долара
на калпак участник,пари от собствения му джоб. Участие в международни състезания по радиозасичане
или присъствен КВ полеви ден - стартова такса, пътни,дневни,квартирни - заплащат се от участника.
Участие във WRTC - удоволствието също излиза доста дебело на участника или спонсора му.
Участие във вътрешни или международни КВ състезания - който има желание участва, ако желае да се
изнесе и финансиите му позволяват го прави. Ако го поканят от някой друг град с добре оборудвана
контест точка и той е съгласен - или той си плаща мастрафа или този,който го е поканил. Ако този,който
го е поканил не може да плати, тогава да си обучи местни кадри и ще му излиза по ефтино.
2. Ре еволюция - "преди" - по спомени бюджета на ОСО за 1987 година беше 27 милиона български
лева. Имаше за всякакви дейности и заплати, включително и за спортно състезателна дейност.
Правеха се план сметки, имаше пари за изнасяне,транспорт,дори някой клубове имаха собствен транспорт,
пари за храна,спане, апаратура и всякакви други глезотии. Да ама не. Това време свърши.
Дали всички тези състезатели от федерациите на другите страни участнички във въпросния контест
са получили финансова помощ от федерациите си или са на собствени разноски? Мисля,че е второто
а някой хора,запознати с бита и начина на живот "навън" могат да го потвърдят. Така,че който има
желание да участва - моля.
3.КС на БФРЛ се самосезира за много неща.
lz5vk написа:Според наличната в Интернет информация, повече от 1/3 от участвалите за LZ7HQ тази година не са членове на БФРЛ!?
За откритите заседания на УС на БФРЛ - на базата на горепосочената информация а и от собствени
наблюдения мисля,че много от гостите на тези заседания не са дори членове на БФРЛ а някой от тях
идват само за емоциите.Колкото и еретично и недемократично да звучи но ще си спестим много нерви
и писане на глупости ако тези заседания са си чисто на УС на БФРЛ и след това да се информират членовете.
Оказа се че "гласността" на Горбачов от преди много години не донесе нищо добро и е пълен провал.
Ако все още някой чувства че го сърби езика - да заповяда. Приятен ден на всички и се пазете от жегата,
не действа добре.
73


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 11:52

"2. Ре еволюция - "преди" - по спомени бюджета на ОСО за 1987 година беше 27 милиона български
лева. Имаше за всякакви дейности и заплати, включително и за спортно състезателна дейност.
Правеха се план сметки, имаше пари за изнасяне,транспорт,дори някой клубове имаха собствен транспорт,
пари за храна,спане, апаратура и всякакви други глезотии. Да ама не. Това време свърши.
Дали всички тези състезатели от федерациите на другите страни участнички във въпросния контест
са получили финансова помощ от федерациите си или са на собствени разноски? Мисля,че е второто
а някой хора,запознати с бита и начина на живот "навън" могат да го потвърдят. Така,че който има
желание да участва - моля."

Много добре казано Ангеле, АМА НЕ ТОЧНО. Я си спомни заседанието в Казанлък и си помисли това което си написал дали се връзва с действителноста за която направихте такъв голям панаир.

73! LZ1YQ



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1FW » 17 юли 2015, 12:12

Извинявайте, ама се налага да напиша какво мисля.

Като се има предвид
- скоростта с която се публикуват протоколите от заседанията на УС на БФРЛ
- липса на информация за изпълнението на приети от УС на БФРЛ решения
- липсата на всякакво желание на поне половината от членовете на УС на БФРЛ да информират периодично за дейноста си
- налагането на принципа "който се интересува да дойде да слуша"
- желанието за отмяна за откритостта на заседанията да се "спестят нерви и писане на глупости" придружено с поредна покана "който го сърби езика - да заповяда"
провалът на БФРЛ наистина ще е пълен и въпросът вече не е дали ще има провал, а кога той ще се случи.

Наистина се пазете от жегата.

73, Сашо
LZ1CY написа:
lz5vk написа:Според наличната в Интернет информация, повече от 1/3 от участвалите за LZ7HQ тази година не са членове на БФРЛ!?
За откритите заседания на УС на БФРЛ - на базата на горепосочената информация а и от собствени
наблюдения мисля,че много от гостите на тези заседания не са дори членове на БФРЛ а някой от тях
идват само за емоциите.Колкото и еретично и недемократично да звучи но ще си спестим много нерви
и писане на глупости ако тези заседания са си чисто на УС на БФРЛ и след това да се информират членовете.
Оказа се че "гласността" на Горбачов от преди много години не донесе нищо добро и е пълен провал.
Ако все още някой чувства че го сърби езика - да заповяда. Приятен ден на всички и се пазете от жегата,
не действа добре.
73



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 17 юли 2015, 15:00

lz1yq написа: Я си спомни заседанието в Казанлък и си помисли това което си написал дали се връзва с действителноста за която направихте такъв голям панаир
Понеже много хора,които не са присъствали на "панаира" ще се чудят за
какво става въпрос, обяснявам:
Големия "панаир", който аз започнах, беше публичното огласяване, че като член на КС на БФРЛ
бях заблуждаван от ръководството на БФРЛ / председател и зам.председател на УС на БФРЛ/,
че има един документ,който фактически го няма. Документа е важен,господа. Вземете мерки
и си оправяйте документацията. Затова писах по горе, че КС на БФРЛ е сезиран за много неща.
Какво е ставало после, когато "бента на недоволството" се е скъсал, не знам, не присъствах до
края на заседанието но явно още някой е имал нещо да каже,което не се е харесало на някой.
Ако продължаваме така ще има още панаири. С конфронтация никой нищо не е постигнал а ако
е постигнал ,то то е било пагубно за всички.


LZ1CY

LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1GL » 17 юли 2015, 15:11

Май ще се окаже, че класирането ни в Шапионата на Иару тази година ще е едно от най-добрите досега. Явно и в другите Федерации се ритат по кокалчетата :) Значи всичко е нормално - продължавайте в този дух, Господа ! :))

73, LZ1GL / Красимир Латинов



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 17:27

По конфронтацията, панаирите и интригите нямате равни г-н Гугов. Нали знаеш че неговоря празни проиказки, върни се назад във времето, и ако си спомняш добре , ако ли не аз мога да припомня ,и други присъствали на Вашите панаири могат да припомнят. Мъжката приказка е най велика , даже и от документ Ангеле. Бъди жив и здрав .

Крис



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 17 юли 2015, 18:36

lz1yq написа: Мъжката приказка е най велика , даже и от документ
"Мъжката" приказка на някой български мъже е добре да бъде
подкрепена с документ. А документ няма. Моля не настройвай
хората,както го правиш и със сондажи по телефона,Фейсбук и др.
Писах нещо за конфронтацията и за третия закон на Нютон.


LZ1CY

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz2rs » 17 юли 2015, 18:56

Здравейте колеги,
иска ми се да кажа,че и с интелигентно отношение към хората и проблемите мн.по добре се стига до истината!
Да,навремето когато беше ОСО даваха някой лев за призово класиране в международни състезания и бяхме доволни от това,но
също така и се публикуваха резултатите достатъчно добре!
Сега няма ОСО,няма парични стимули,НО няма и никакво отношение на БФРА към тези,които са постигнали добри резултати.
Когато има състезания по лов на лисици или скоростна телеграфия-всичко се публикува и със снимков материал.
А за късовълновите състезатели никой от БФРА не казва нищо! знам,че Виктор и Бойчо са мн.заети,най вероятно и Крис,но Здравка
би могла да отвори списанията или да погледне в Интернет и да извади призовите класирания на късовълновиците ни и да ги
публикува в този сайт.
Миналата година беше за мене върхова по отношение на контести / макар и в QRP category /,успях да взема две втори,две първи и едно трето място в
WPX CW,WWDX CW,IARU HF CW,WAG MIX,RSGB 21/28 MIX .Работил съм по 20-30 часа и съм представял не само себе си /както излиза/,а и България!
Не искам материални стимули,но поне от федерацията да бяха споменали нещо....,ами за LZ2BE,LZ9W и много други всеотдайни LZ оператори,отделящи
не малко от свободното си време за да представят и България на високо ниво.
Не съм съгласен,че радиолюбителството е само хоби- тук има такъв спортен ентусиазъм,че несъмнено е и спорт!
Та,значи като няма материални стимули,поне да има адекватно Отношение към тези,които са допринесли с нещо за славата на BFRA и България!
Иначе,безспорно си остава кефа пред радиото,който не се измерва с пари!
Бъдете здрави!
73!Румен LZ2RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 19:04

нещо си сбъркал адреса Ангеле, ако според теб думата на LZ1JK,LZ3CQ,LZ1QN,LZ3CQ основни спонсори до миналата година трябва да бъде подплатена с документ си много зле. Аз им вярвам и без документ, защото с една приказка изсипаха пари за пресъствените състезания. Ти искаш документ защото така ВИ изнася, жалко, пак повтарям МЪЖКАТА ДУМА Е НАЙ ВЕЛИКИЯ ДОКУМЕНТ. На срещите с мен се биехте в гърдите че всичко е наред нали така???? или нещо си измислям и после се изметнахте като чамова дъска..... Ха Ха. Ами конфронтацията е Ваш патент / справки последната изцепка във фейсбук че някой Пловдивчанин пришалец ти е попречил/. Имам много да кажа и не ми пука че хората ще го четат защото е истина бачо Ангеле, и ти много добре я знаеш , но твоята приказка за преместването от единия крачол в другия вече не важи поне за мен . Достатъчно съм търпял обиди ,интриги и панаири на мой гръб, е вече не вървите ....... Кой каквото си е надробил ще си го сърба .

желая ти здраве.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 17 юли 2015, 19:34

Крис, не си ли даваш сметка,че открито признаваш за нарушения на финансовата дисциплина
от страна на федерацията,като неин зам. председател? Според българските закони всички
спонсорства, дарения и т.н. са обвързани със съответните документи. Пари на ръка се дават
в "сивия сектор". Много добре знаеш за кой документ става въпрос и той трябваше да бъде
направен преди 4 години. Моля недей да забъркваш в твоето незнание на законите имената
на уважавани от мен радиолюбители. Моля другите членове на УС на БФРЛ и най вече Председателят,
да вземат отношение по запазване името на федерацията и недостигане до юридически неприятности.
Абстрахирам се от всички други нарушения и странни предложения на заседанията на УС на БФРЛ.
А.Гугов, LZ1CY, член на КС на БФРЛ


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 19:38

Към Краси Латинов: Краси още е рано да си мислим за добро представяне , все още незнаем как са Французи, Германци, Испанци, Поляци и Чехи, нека изчамаме още малко пък да видим какво ще напишат .Между другото темата за Яру е в друга директория вече, тук само се ядем един друг :lol:

73! Крис



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 19:44

Абе Ангеле, ти сега ли се сети за тези измами или липса на документи или така Ви изнася , май е второто нали???? Все пак нали си в Контролната Комисия, защо сега поставяш каруцата пред коня . Или просто да се намираме на приказка. Ти като член на тази комисия, и не си взел адекватно отношение преди няколко години значи и ти участваш в " ДАЛАВЕРАТА" Ужас..... Не се абстрахирай , по закон ти си съучастник . И какво ще правим сега . Боже опази.

Поздрави от един участник в далавера със спонсорите.



LZ1UK
Мнения: 62
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1UK » 17 юли 2015, 20:52

Здравейте,
силна седмица/week/ и много работа...дай Боже всеки...
А бре, ентусиасти, оператори, майстори, кандидат народни представители...шшшт - споко...LZ7HQ 2015 is over...

Ако някой мисли през 2016г да обучава млади оператори на IARU HF c LZ7HQ - е па не требе бре...повЕрвайте - не-тре-бе...
Много от нас са прекарали хиляди часове /и десетки години/ в състезания...и стигнахме и до LZ7HQ...

Аргументи - много...например - в коя зона е Аляска/USA/ за IARU HF ? check your brain and knowlidge, please...хмм а бе какъв беше инициала на Аляска/USA/...ааа да бе - вEрно - май беше НЛ7 :lol:
В лога на LZ7HQ тази година видях S45/S55OO - те такова животно нЕма бре...после нЕкой го поправИ на SV5/S55OO :mrgreen:

И както се казваше в една реклама:
"Не става само с ядене, трябва и акъл"
73 Савко/LZ1UK/IARU HF 2016 29mhz FM/ MOE MOI MOS...

Приятна почивка!
73



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ6AJ » 17 юли 2015, 21:22

LZ1UK написа:..."Не става само с ядене, трябва и акъл"...
ей, че свежо :D
браво, Савко !
дано и Крис не го е подминал ...
Павел,
за нищо нямам намерение да те светвам... не пиша по всички теми из форума, а само там, къде имам мнение и преценявам, че би било от полза да го публикувам. ама нейсе, само докато местиш поливния маркуч от леха на леха, се замисли кой банд лятос е отворен 24 часа ... и как например за 5 часа се правят по 800 контакта. аритметиката е хубава наука, но само като се джуркат верни числа.
ползотворно поливане и наздраве от Черноморието !
Сашо,
осигуряването на фланелките не е драма, поне за мен не беше през 2014. Тони LZ1JZ свърши всичко, в буквалния смисъл - дизайн - одобрение от моя страна - изработка - пакетаж - логистика. по мое мнение - без грешка ! пари няма да споменавам тук, излишно е. затова и посках да не се споменава кой ги е осигурил. благодаря на Крис, че удържа на думата си и трая, поне тук из форума.
73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 21:32

Не само във Форума Любо , никой не разбра кой е почъчал музиката, не съм и подминал и Савко и съм напълно съгласен с него , ако си прочел мнението ми в другата тема за IARI 2016.
Поздрави от "топъл" Пловдив със студено питие .

73! LZ1YQ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 17 юли 2015, 21:59

lz1yq написа:значи и ти участваш в " ДАЛАВЕРАТА" Ужас..... Не се абстрахирай , по закон ти си съучастник . И какво ще правим сега . Боже опази.
Крис, гледам,че чакаш с нетърпение отговора ми на твоето " И какво ще правим сега".
Мирише ми, че може да се стигне до извънредна конференция /Общо събрание/ на БФРЛ.
Не за първи път се правят извънредни конференции, дано не се наложи.
Първо да уточним, че ключа за склада с имуществото на БФРЛ не е у мен а у теб и ти си
позволяваш да се разпореждаш с имуществото. Второ - най деликатно се опитах да ти кажа
да спреш но спиране няма. Е, сега трябва да кажа още за какво се е сезирал Контролния
съвет на БФРЛ: В публичното пространство беше публикуван доклад на Общото събрание на
Сдружение Радиолюбителски клуб - Пловдив, проведено на 9 април т.г. В него пише,че с
решение на Общото събрание си изключен от Радиолюбителски клуб Пловдив за някакви заслуги.
Мисля,че ръководството на БФРЛ също знае за случая. Не ми е ясно тогава при това положение
не трябва ли УС на БФРЛ да каже какъв ти е статута, в кой клуб членуваш, на базата на какво
изпълняваш отговорна работа в Управителния съвет. В по горни постове някой искаше промени.


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 17 юли 2015, 22:14

Ами айде де , какво чакаш, като член на тази комисия давай , с удоволствие ще Ви гледам сеира. Нали се сещаш че съм подготвен , а и имате май писамце от една институция , давай да те видя колко ти е или колко Ви е куража. Няма да Ви мълча вече както се е случвало до сега. Не ме заплашвай Г-Н Гугов. И си абсолютно прав , няма спиране докато такива като теб само си играят с хората и нервите им .Сезирай се колкото си искаш и когото искаш, истината всички я знаят ,и ти също Ангеле, до преди година и нещо също беше извън борда нали така или нещо бъркам , ама сега е друго , обратно, разбирам те напълно и ти съчуствам и най важното е че не ти се сърдя.

Много Ви здраве .



LZ5VV
Мнения: 56
Регистриран на: 04 фев 2014, 21:14

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ5VV » 18 юли 2015, 01:47

Здравейте,
ще се опитам за последен път да изразя мнението си.
За мен е ВЪЗМУТИТЕЛНО, ПРОЯВА НА ЛОШ ВКУС следното-

1. "...КВ-то приходи не генерира."- казани от КВ мениджъра, неколкократно.

Не знам какво ще стане,ако КВ мениджъра на DARC,RSGB,ARI... каже това.

2."НИЕ НОСИМ ПРИХОДИ,НИЕ ЩЕ РАЗПРЕДЕЛЯМЕ ПАРИТЕ.Направете си и вие печеливш бизнес, и си харчете парите"---

Цитат - LZ1RT на 27.02.2015г.- с мълчаливото съгласие на УС.

И ТОВА ГО ЧУХ ЛИЧНО.

И после ми обяснявайте,че БФРЛ не е станало на "ЛИСИЦИ"ЕООД..

За тези неща LZ1BJ писа,че не ми прави чест. Явно,че издавам инфо от съдържателните събирания на УС.

ФИНАНСИРАНЕ на LZ7HQ трябва да има.

Парите трябват за-
----------
--------
-------
Никой не иска да получава пари за дневни,нощни,вредни и извънредни.
Понагоре Ви беше обяснено.
Освен това трябва да се отиде до АКОМ, и за нуждиде на БФРЛ да се закупи РА . Това ще е
примерно 1000к на година/5години.

И по тая сметка се оказаха -3К. на година./не повече/.
Барабар с QSL-бюро

И като споменах сметки,що си не спомням...

73, Иво



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1GL » 18 юли 2015, 11:48

Здравей Ангеле !

Ти хвърляш всички в недоумение ... Сигурен съм, че никой не може да разбере за какво говориш. Не казваш нищо конкретно, а влизаш в някаква препирня с Крис по неизвестен проблем, който се оказва че е съществувал доста преди Крис да стане член на Управителния съвет. Ти като Pредседател на Контролния Съвет на БФРЛ, досега май все още не си казал нищо. Вярно, че и темата е такава - "препирня", но моля да се уточниш за какво става въпрос. Хайде , сега е момента- обясни на всички, така че да разберем. Разбрахме , че "гласността" на Горбачов не ти харесва, но като си почнал да пишеш, пиши докрай. В крайна сметка ти носиш отговорност ако има някакви нередности. Излиза, че си ги прикривал. Това не мога да го повярвам, затова ми се струва, че става въпрос за някаква формалност, която сега си се сетил че е пропусната. Не забравяй, че Крис е в УС на Федерацията едва от миналата година, а ти сам каза, че събитията са отпреди доста повече години. Виждам, че има атака конкретно срещу Крис. Защо е това ?

73, LZ1GL / Красимир Латинов



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ3NY » 18 юли 2015, 12:28

Здравейте
Защо не се съберете и да се разберете като големи хора?
Идеята ми за този форум беше, да е място на което старите ламби да помагат на по-младите радиолюбители, а не стена на греха, плача или там както го разбирате.
Предложението ми е тази тема да бъде изтрита, след писменото съгласие на участниците в нея. Няма място във форума.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 18 юли 2015, 12:38

LZ1GL написа:Ти като Pредседател на Контролния Съвет на БФРЛ
Не съм председател на КС а само редови член, както съм писал по горе.
LZ1GL написа:Ти хвърляш всички в недоумение ...
Не всички, някои много добре знаят за какво става въпрос.
LZ1GL написа: В крайна сметка ти носиш отговорност ако има някакви нередности. Излиза, че си ги прикривал.
До сега мислих,че юристите в нашата гилдия сме по малко.
LZ3NY написа:Предложението ми е тази тема да бъде изтрита, след писменото съгласие на участниците в нея. Няма място във форума.
Напълно съгласен.Отдавна призовавам да не се раздухват такива неща но желанието
на българина за сензации подтиква много хора да пишат.


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 18 юли 2015, 13:16

Разбра ли Краси как се отговаря , ако не си отново прочети отговорите на предния пост :lol: . Викторе , това със разбирането вече не върши работа, пряк свидетел съм на такова разбирателство и не само свидетел ами и потърпевш. Освен това понеже нападките от страна на Пловдивския Радио Клуб ,респективно Ангел Гугов , аз съм против изтриването на темата поради факта че съм отговорен човек и не бягам отговорност. И смятам да изасня на хората четящи тази тема за какво иде реч, но ще го направя малко по късно и при положение че на аудиторията и е интересно . Като начало ще пусна един доклад който е скрит за повечето от присъстващите във форума, и хората които ме познават ще преценят . Интересната част е в последната страница и е в РОЗОВО
ДОКЛАД ОС-2015 утвърден.doc
(69 KиБ) Свален 363 пъти



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1hst » 18 юли 2015, 14:31

Всички ли забравихме хобито за какво е :oops: ?

73
Последна промяна от lz1hst на 18 юли 2015, 16:17, променено общо 3 пъти.



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1OT » 18 юли 2015, 14:41

Защо LZ3NY да има да дава? :wink:
Май трябва да е LZ3NN! :)



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1hst » 18 юли 2015, 14:48

:) Оправено, мерси, ама ако Митака иска да дава го включвам и него пак - моментално :twisted:



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1FW » 18 юли 2015, 15:18

lz1hst, прекали с обидите. Но всеки има право да става за резил, щом това му доставя удоволствие.

Против съм за се трие темата. Нека дискусията се развива в нея и отразява реалността такава, каквато е.

73, Сашо



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1hst » 18 юли 2015, 16:19

Не съм предполагал, че може да има толкоз обидчиви пък и в предвид че няма нищо персонално и е по-скоро сатира.
Но ще те послушам, трия табличката, надявам се от това всички да се почувстват по-добре.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1CY » 18 юли 2015, 16:47

LZ1FW написа:Против съм за се трие темата. Нека дискусията се развива в нея и отразява реалността такава, каквато е.
Дискусията отдавна не съответства на заглавието на темата. Съжалявам,че админа е в Рожен
и може би няма възможност да се намеси. Съжалявам за сеирджиите. Приятен ден на всички.


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от lz1yq » 18 юли 2015, 18:32

Ееееееее, колко жалко, тъкмо взе да става интересно, ама нищо ,друг път.
:wink:



LZ1GL
Мнения: 33
Регистриран на: 08 фев 2014, 11:48

Re: "Препирня" за IARU Contest

Мнение от LZ1GL » 18 юли 2015, 21:31

Аз съм категорично против да се трият теми и мнения. Нека всеки мисли преди да пише.



Отговори