Много приказки, много тренировки ....

Група за радиокомуникации при бедствия и аварии.
LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2HR » 20 юни 2014, 22:05

Много приказки, много тренировки ....

"Поздрави" на LZ аварийната група!!

нямам думи .............................



LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2AB » 21 юни 2014, 13:16

Христо ,не си ли разбрал,
че когато може от някъде да се вземат пари,
или да се усвоят,ние сме най и по по най...........
особенно ако е за района на София.

Нямам думи за лакомията и изхвърлянията.
LZ2AB



LZ1DUV
Мнения: 3
Регистриран на: 22 дек 2013, 22:54

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1DUV » 22 юни 2014, 23:17

Нещо не схващам я кажете къде са тия пари да ходя на опашката и аз.



LZ1NPN
Мнения: 89
Регистриран на: 03 дек 2009, 12:03

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1NPN » 23 юни 2014, 11:51

Дайте да съберем малко пари или пък да заделим от усвоените за колеги като LZ2AB явно имат финансови затруднения, редно е да помогнем!
Ако има и някоя друго консерва боб или пакет от БЧК давайте.... :mrgreen:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 23 юни 2014, 13:11

от всяка тренировка има смисъл, не за друго - поне показва на участниците, че дадената опасност съществува и какво да очакват. а това, донякъде помага.

лично аз не разбрах за какво съдействие става дума в случая, след като комуникациите в района не са спирали да функционират ?

и тъй като нямам възможност да отида на място, за да рина с лопата, предпочетох да пратя парички по линия на БЧК.

интересно чувство за хумор има колегата от София с тия пачки и спокойни сънища. явно добре се е адаптирал в софийската среда.
но е добре от време на време да се проявява и малко сдържаност и смиреност, особено в случай на бедствия (нарочно не използвам пояснението "ПРИРОДНИ")

http://www.youtube.com/watch?v=2WcNmrNBt_w
(имам чувството, че датата на първия кадър трябва да е "19-юни-2014г.")

та в този ред на мисли, наистина че големите потоци помощи трябва да са насочени първо към София ... не за друго, а защото хората там са в перманентно градоустройствено бедствие. :D ... но това също не е повод за конфронтации от типа "столица-провинция".

73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1fy » 23 юни 2014, 19:47

Години наред, общинските чиновници във Варна, са получавали
заплати и парички под масата и са наблюдавали как се затапва едно дере.
Когато тапата изхвърча....хоп! Кой взе паричките за LZ аварийната група!
Какъв невероятен паралел!!!!
Според мен, както е тръгнало с този бетон по черноморието, първо Провадия
ще стане пристанище, а след това и Шумен (както казваше великия Т.Колев), но
това пак ще е изгодно за софиянци, защото морето ще им стане по-близо!

Роди ме мамо в София, пък ме хвърли на смет!

С най-добри колегиални чувства към Христовците!

73's
Павел



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2HR » 23 юни 2014, 23:28

LZ2HR написа:Много приказки, много тренировки ....

"Поздрави" на LZ аварийната група!!

нямам думи .............................
С това мое изказване имах в предвид , че покрай това бедствие трябваше т.н. "LZ аварийната група" да се съберем ПОНЕ в ефир на работните честоти (хи) пък и на резервните , но нямаше НИКОЙ.
(да обяснявам ли още за фалша от цялата история??????/)



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2HR » 23 юни 2014, 23:48

LZ2LDS написа:лично аз не разбрах за какво съдействие става дума в случая, след като комуникациите в района не са спирали да функционират ?

73
Отделих това за копането с лопатата .
Ако беше гледал повече изказвания на кметовете в отделни пострадали райони , точно това казваха че нямат никаква комуникация в следствие на липсата на ток , прекъснати проводници и претоварени GSM мрежи.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1fy » 24 юни 2014, 00:56

Ицо- LZ2HR, бъди така добър да обясниш на всички нас ТУК за "...фалша от цялата история.."!!!
Нещо не си разбираем.......с подхвърляния НЕ СТАВА!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1FW » 24 юни 2014, 07:24

Накратко:
- няма организирано участие на български радиолюбители в районите на бедствия
- няма дори следа от организация за подобно участие
- при работа в райони на бедствие такова участие трябва ПРЕДВАРИТЕЛНО да се съгласува с държавния кризисен щаб. Няма и идея за такова съгласуване
- от написаното във форума се видя дълбокото разединението на българските радиолюбители и склонноста им да се увличат в личностни спорове. С такива хора радиомрежа в аварийна обстановка не се прави

"Всичко,което е трябвало да бъде направено, е направено!" е поредното нагло изказване на хората, чиито скъпо направени планове не действат.
Последното изречение в доста поучителното клипче
http://gospodari.com/?go=video&p=detail&videoId=9734

Заключение - нека да си гледаме хобито, за спасители на човечеството не ставаме.
Имайте си поне по едно портативно радио с резервни батерии и акумулатори и се молете да не става нужда да го ползвате.

73, Сашо



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1yq » 24 юни 2014, 09:04

Реших да се намеся,само ще кажа че часове след като се разбра че има ситуация във Варна е направено всичко необходимо за да се знае че имаме готовност за реакция със техника ,автомобили и хора можещи да работят с техниката. За съжаление помоща беше отказана . Освен това не е било да се пускат станции на специални честоти и Т.Н. защото мобилните телефони са работели. Не знам защо обаче се намират хора неподготвени информационно и се започват едни излишни дебати. А къде бяха радиолюбителите от Варна и региона бих попитал аз? Те свързахали се с подходящите институции? Защо ли питам, важно е да се търси под вола теле.
73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 24 юни 2014, 13:05

чакайте, чакайте ... снощи дискутирахме с Митаци темата, през погледа на два чифта очи.

някой от Вас бил ли е в подобно бедствие ("дистрес" му казват по плаващите железа) ?
аз съм бил за няколко часа, докато успяха да запалят аварийния генератор на кораба ... не бих казал, че усещането е приятно, въпреки че всички бяхме подготвени.

искам само да кажа, че по време на бедствие времето не е слънчево и тихо, в случая в Аспарухово даже и дневната светлина е липсвала - такова нещо е природата.
водата идва, но не е само вода, за съжаление.
каквото и да се прави, то е възможно преди събитието ... и след като отмине високата вода.
днес поне прогнозите съществуват и са публични, т.е. са на разположение на всички заинтересовани.
какво е можело да се направи по време на самото бедствие ? - АБСОЛЮТНО НИЩО !!!
1. корупцията и безхаберието са ясни - дано този път не се потулят причините за 3 дни;
2. потопът не е дошъл два часа след началото на дъжда . въпреки това никой не е отместил автомобила си;
3. въпросните улици асфалтова настилка не задържат, поради същите причини, но в по-малки мащаби и по-редовно през годините;
и т.н.

хората са казали - "ВИСОКАТА ВОДА ИДВА ВЕДНЪЖ НА 100 ГОДИНИ. ЛОШОТО Е, ЧЕ НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КОГА ЩЕ Е ТОВА. ЗАТОВА ВСЯКО НЕЩО, КОЕТО СЕ СТРОИ, ТРЯБВА ДА Е СЪОБРАЗЕНО ТАКА, ЧЕ СЯКАШ УТРЕ ЩЕ СЕ НАВЪРШАТ 100-те ГОДИНИ!"
убеден съм, че даже и първобитните хора не биха се заселили по северния склон на който и да е баир ! (но за съжаление - не мога да го докажа :D )

единственото, което можеш да направиш е ако имаш спасителни средства, да ги ползваш и да помогнеш на немощните до теб да се справят, ако не могат.
и всичко това - без значение, дали си радиолюбител или не си, т.е. дали ти виси токито на врата, или не.

така че, играта която някой се опитва да подхване в момента се казва - "БЕЗ ВИНА ВИНОВНИ !" ... а това, дали имало комуникации, или не ? - всяко следващо изказване на очевидец противоречи на предходния. диагнозата е, че щаб е нямало, център който да ръководи ... каквото и да било - спасителна операция, евакуация и т.н., не му разбирам. зная само едно - за да няма хаос и паника, командва само един, независимо дали е най-добрия или най-подготвения. почнат ли да се обаждат по-умните и по-подготвените от него по време на самото бедствие - резултатите са плачевни.
досега не съм чул или прочел оплаквания от липсата на 112. мрежата, чието изграждане тъй ревностно се избягваше в определени райони на Родината и за която Брюксел щеше да започва процедура. какво излиза ? че схемата "ние го знаем по друг начин" не работи. и е нормално ГЗ да гледа на всеки доброволец като на враг и да не допуска никого в територията си. и така ще е, докато всяка едно подразделение от подобен род не се разформирова напълно.
а дотогава - не можеш да кажеш на някого, че му трябваш ... няма как ! ... можеш да му се обозначиш, че те има, че можеш това и това, и че си готов да приведеш в съответствие изградената си структура с нуждите на тази организация, която евентуално ще те потърси в случай на нужда. и тъй като обозначението ти може да бъде пратено към "кръглата папка" под масата (отново типично по нашенски), горе в полето на получателите се изписват още поне 10 заинтересовани институции.

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1yq » 24 юни 2014, 13:24

Много си прав Любо, да оставим и другата страна че да не кажат компетентните господа - " не помагайте за сега че да не се наложи вас да ви спасяваме " . Важно в случая е че все пак ГОСПОДАТА от кризисния щаб / ако е имало такъв / бяха известени че имаме готовност за помощ.
Друг е въпроса дали ще се стигне до там. А за да се стигне трябва да има договор между нас и ГЗ, и не трябва да се намесват никакви мисли за някакви пари и така нататък. Апелирам към по спокойно обсъждане на темата.
73! Крис



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1FW » 24 юни 2014, 14:27

Лека полека ще постигнем съгласие. Към двата важни цитата от писанието на Крис добавям още една препоръка:
След всяка инициатива на БФРЛ следва да има публикация на видно място на сайта на БФРЛ. Именно на сайта, а не на друго място.
lz1yq написа:... че да не кажат компетентните господа - " не помагайте за сега че да не се наложи вас да ви спасяваме " . Важно в случая е че все пак ГОСПОДАТА от кризисния щаб / ако е имало такъв / бяха известени че имаме готовност за помощ.
Друг е въпроса дали ще се стигне до там. А за да се стигне трябва да има договор между нас и ГЗ, и не трябва да се намесват никакви мисли за някакви пари и така нататък. Апелирам към по спокойно обсъждане на темата.
73! Крис
И ако някой се чуди как да помогне още малко информация:
SMS на номер 1466 на БЧК за цялата страна
SMS с текст DMS VARNA на номер 17777

Вода, храна и дрехи вече са осигурени;
От SMS-и са събрани над 700 000 лева, което е огромна сума, но за съжаление е недостатъчна;
Спешна нужда имат от следните дезинфектанти:
Sanifort
Klodan D
Roban Octablock
Citrol ULV
Белина



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1CY » 24 юни 2014, 15:12

Много хубаво заглавие на темата : "Много приказки...."
Любо само с едно изречение е казал всичко:
LZ2LDS написа: не можеш да кажеш на някого, че му трябваш ... няма как ! ... можеш да му се обозначиш, че те има, че можеш това и това, и че си готов да приведеш в съответствие изградената си структура с нуждите на тази организация, която евентуално ще те потърси в случай на нужда. и тъй като обозначението ти може да бъде пратено към "кръглата папка" под масата (отново типично по нашенски), горе в полето на получателите се изписват още поне 10 заинтересовани институции.
Да не коментираме некадърноста и безхаберието на държавното и местно ръководства.
Гледам по телевизията изказването на една отговорна министърка - "Не мога да спра дъжда...."
Такива трябва да се изхвърлят с шутове от министерството,такива никога сами не си подават оставката.
Да не коментираме и причината за образувалия се голям микроязовир в дерето,чийто води
са "помели" с висока вълна останалата част на квартала.
Да не коментираме и това,че никой не води никаква превантивна дейност за обучаване на
населението как да действа в подобни случай,въпреки отпуснатите средства на съответните
институции съгласно Националния план за действие при бедствия и аварии.
Да не коментираме и това,че за нас,радиолюбителите,почти никой не знае нищо.
Държавата,в лицето на отговорния министър,нехае за развитието и популяризирането на
нашия "спорт", а един бивш военен министър беше казал:"Кои сте вие и с какво се занимавате?"
Да не коментираме,че в репортаж по телевизията се вижда как българи и чуждестранни студенти
изгребват и хвърлят с кофи калта и чистят а през това време мееестните жители от ромско-цигански
произход се редят по няколко пъти на опашката за помощи и пълнят Мерцедеси с храни,които явно
след това ще бъдат пуснати в "обръщение".
Е,какво да коментираме тогава, има ли смисъл от коментар?
И в заключение - за първи път от много време БФРЛ има този мандат адекватно и работещо
направление за действие при бедствия и аварии, което съответно е изявило готовност за
компетентна помощ - естествено е че всеки ще помага с това,което може, при нас - радиокомуникациите.
Да се надяваме,че в новите технически изисквания ще бъде включено поне едно изречение за
действие на радиолюбителите при бедствия и аварии /както го имаше в старата лицензия 207/
и по този начин,на базата на този държавен документ,ще имаме възможност да бъдем официално
припознати като полезни в такива случаи.
А за бедствия и аварии можем да си говорим много,всеки от нас е имал малко или много възможност
да попадне в критични ситуации.Моите са много - два пъти съм потъвал с параход,два пъти съм горял
в параход, един път съм стоял 20 дена на дрейф без гориво между Гренландия и Исландия през
зимата и един път една саксия с цветя падна от горен етаж на 1 метър от мен на тротоара по който се
движех. Важното е човек да е готов,да има предварителна подготовка,организация и да няма паника.
Бог да прости жертвите от бедствието а живите и отговорните да си помислят /ако могат да мислят/.
73


LZ1CY

LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2AB » 24 юни 2014, 16:41

LZ1FW май е най прав като написа:
Лека полека ще постигнем съгласие. Към двата важни цитата от писанието на Крис добавям още една препоръка:
След всяка инициатива на БФРЛ следва да има публикация на видно място на сайта на БФРЛ. Именно на сайта, а не на друго място.


Ако имаше нужната информация,нямаше да се тигне до тук.
Нали имаме Аварийна група,имаме SWAT.bg ,от които тук пък нито дума.
А относно консервите .......по добре ги продайте та купете трансивер на БФРА
за да може да излъчва бюлетина както трябва.
73! на всички коментиращи.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1yq » 24 юни 2014, 16:54

Здравей Кътьо, прав си за това че трябваше да има информация. Просто отговорника може би не е искал да се тупа в гърдите за това че се е обадил а всъщност не се е свършила работата , макар че доколкото знам са тръгнали доброволци за местото и са изчаквали някой да ги потърси. Но си прав че трябва да има информация и може би и аз имам донякъде вина че не се обадих понавреме и да има кажа да пуснат инфото. Надявам се че вече нещата се поизчистиха , емоцийте намаляха и всичко си дойде намясто.

73! Крис



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1CY » 24 юни 2014, 18:43

Ето как някой от Варна и Добрич "помагат" на пострадалите от бедствието:
http://www.blitz.bg/news/article/275446


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ3NY » 24 юни 2014, 19:27

още кадри от събитието

http://www.moreto.net/novini.php?n=255311

http://www.varna.utre.bg/2014/06/21/237 ... mertsedesi

73! LZ3NY
п.п. Много интересно. Онзи ден бях сдъвкан и изплют че казах нещо, до който извод стигнахте всички днес, а сега е тишина. :lol:


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 24 юни 2014, 21:16

LZ2AB написа:... А относно консервите .......по добре ги продайте та купете трансивер на БФРА
за да може да излъчва бюлетина както трябва....
това за липсата на радиа в централата на федерацията е тъжно ... нито КВ, нито УКВ ... едното дефектно, другото не можело да работи продължително ... имам спомен, че ми е минавала през погледа информация за наличието на компютър и скенер ...
интересно, дали има смисъл да си поиграе човек с цифри - колко пари е платила федерацията за щандове по изложения от 10 години насам ? национални и международни ? независимо, че повечето масрафи Милчо ги е поемал (публична тайна) ... и какво е излагала там БФРА, освен себе си ? отговорите или ще липсват, или ще са не на място, или ще са хлъзгави като един скорошен доклад.

лично аз консерви няма да купя, пари ще продължавам да давам като зная за какво ще се харчат ... пък ако и някой от ръководството реши да се бръкне - едва ли трябва да му се отказва. нали ни беше напомнено, че всички са там на доброволни начала - ето ти начин освен "доброволни", да станат и "всеотдайни" ... :D
а така и радиата за федерацията ще се купят много по-бързо ... пък и Джони може би ще организира ценова промоция - целево, по повода ?!

73


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ3NY » 24 юни 2014, 22:34

Преди 7-8 години правихме експеримент.
Бюлетина се записваше предварително и в mp3 формат ми го пращаха, а аз го излъчвах на 3764. От там го препредаваха и по рипитрите. Това също е вариант, който не е за подценяване.

73


Value has a value only if its value is valued.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1FW » 25 юни 2014, 07:40

То и в момента бюлетина се излъчва по подобен начин. Здравка записва бюлетина като .MP3 файл и го изпраща на Иван, LZ1IA, който го излъчва от собствената си радиостанция.

Да се върнем към аварийните радио комуникации. Като паднат кислородните маски в самолета задължително е първо да си сложиш своята и чак след това да се огледаш наоколо кой евентуално се нуждае от помощта ти. Не е ли малко странно БФРЛ да предлага някому помощта си под формата на обмен на съобщения по радиолюбителски радио канал при положение, че самата тя вече няколко седмици не може да излъчи нормално собствения си бюлетин по радиото?

Хайде преди БФРЛ да се втурне да спасява други да спаси малко себе си. Останалото е фалш и пародия.

Горното се отняся само да аварийни радиокомуникации. Нищо не пречи всеки със здрави глава, ръце и крака да грабне една лопата и да помогне в трудни моменти според указанията и под ръководството на съответните организации. Или да прати няколко SMS-а. Избора е голям за тези дето наистина искат да помогнат.

73, Сашо
LZ3NY написа:Преди 7-8 години правихме експеримент.
Бюлетина се записваше предварително и в mp3 формат ми го пращаха, а аз го излъчвах на 3764. От там го препредаваха и по рипитрите. Това също е вариант, който не е за подценяване.

73



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 25 юни 2014, 08:49

добро утро !

това с .MP3 файловете пък е толкова модерно, че няма и къде ... хайде да се сетим, по колко пъти във всеки бюлетин Здравчето повтаря фразата "дабълю дабълю дабълю точка ..." ? и колко пъти всеки от нас е въвеждал посочен в бюлетина линк буква по буква ? да не говорим, че е много по-трудно да намериш в един аудио файл точно това, което ти трябва. за мен това е примитивизъм - споменавал съм го вече ...
но ако това е сантимент на федерацията - така да бъде, нека има занимание Здравчето !
а ако ли не - не бива да чакаме от нея, тя да води хорото по пътя към новото. нека се огледаме как го правят другите, и нека питаме членовете си как предпочитат това да се осъществява. в крайна сметка времето на Здравка и Иван Александров си е тяхно и могат да го ползват за каквото си пожелаят. да са живи и здрави !
но да не мислят, че правят героизми :D

и още нещо, за мен основно - как ще обясним на младите какво е бюлетин и как се разпространява той в днешно време ?

може и да е встрани от темата, но всичко тръгна оттам, че в централата на една радио-федерация няма работещо радио, има аварийна група, която ще получава разпореждания по мобилен телефон. с други думи - в случай на истинско бедствие - няма как да комуникира с централата си.
ех, че веселба !

73,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2HR » 26 юни 2014, 00:05

lz1fy написа:Ицо- LZ2HR, бъди така добър да обясниш на всички нас ТУК за "...фалша от цялата история.."!!!
Нещо не си разбираем.......с подхвърляния НЕ СТАВА!
Здравей !!
Четейки всички изказвания болшинството от хората разбраха за какво става дума .
С най добри пожелания !!



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1CY » 27 юни 2014, 18:46

Прочетох нещо за ролята на Българската армия:

"....Хубаво е записана иначе мирната мисия на армията в прословутата Бяла книга за отбраната. Четем: «...В изпълнение на мисията "Принос към националната сигурност в мирно време" Българската армия поддържа в готовност модулни формирования за участие в действия в помощ на населението за предотвратяване и преодоляване на последствията от природни бедствия, аварии и екологични катастрофи, за неутрализиране на невзривени боеприпаси, за спасителни и евакуационни дейности, както и за оказване на хуманитарна и спешна медицинска помощ...»
---------------------------
Къде са тези модули в момента? Няма ли кой да подаде команда всички да тръгнат барабар с техниката си за Варна, Добрич и Дебелец. За чий Росен Плевнелиев е Върховен главнокомандващ,, след като не може да накара подчинените си генерали да поемат част от своята отговорност за оказване на помощ на хората в бедстващите райони? Като попска литургия увисват приказките за модерна армия, натовски стандарти и евроатлантическа интеграция, когато на врата на България виси със страшна сила нещастието на хиляди нейни граждани....."

Ето линк към цялата статия.
http://frognews.bg/news_72116/Armiiata_ ... dstviiata/

Няма да коментирам какво се случва в търговската база за скрап край село Злокучане,където отбор "брат'чеди" с чукове и секачи "демонтират"
стотици военни радиостанции и други свързочни средства.След това фадромата ги изрива и качва на камиони на път за ....претопяване или износ
на скрап. Жалко,че не си носих фотоапарата.Голям асортимент от "останките" след мургавата намеса можеха да се видят на битпазара на изложението в Казанлък. От страна на държавата това е гавра с армията,с техниката и с подготовката на населението за действие при подобни ситуации в която подготовка могат да се използват апаратурите,над които издевателстваха циганите.


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1FW » 27 юни 2014, 21:05

LZ1CY написа:Прочетох нещо за ролята на Българската армия:
Прочети и това
http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=37&t=1205
LZ1FW написа:Споделен бе и опит от армията. Включването й в спасителни операции е много опростено - има два телефонни номера, съответно на телефон и факс, на които се подават исканията за помощ. Сигналите обаче се подават от ниво "областен управител". Така че ако някой иска армия на мястото на бедствието - начина е през общината.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1CY » 27 юни 2014, 23:51

Ако ще спазваме бюрократичната процедура при спасяването на хора -
да,сигнали са подадени по надлежния ред но са изпратени само няколко
групи от военно-морското училище. А тук се говори за специализирани
модули. Освен това главнокомандващия получава постоянно сводка за
обстановката.За съжаление все още никой не си е признал вината и няма
да я признае.В белите страни за такова нещо се подават много оставки
от горе надолу и обратно.И този панаир ще затихне, някой от хората в
село Бисер все още не са битово устроени.


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 28 юни 2014, 12:01

не във всеки град има Военноморско училище, не във всяко село има подразделение на армията и флота ...
проблемите, свързани с бедствието са проблеми основно на бедстващите, а после на тези около тях ... така че - инстинктът към обвинения сякаш измества инстинктът за оцеляване, или поне му пречи.
колкото по-близо до Земните полюси се намираме, толкова повече сме изложени на природната агресия (меко казано). толкова по-трудно се намира храна, толкова повече дисциплина е нужна в ежедневието. това на първо място е стимул за развитие на човешкия мозък. и обратно - като си лежиш на сянка под дървото и храната ти е готова по клоните му - може да те размърда само приближаването на някой звяр. нито отопление през зимата, нито водни проблеми през лятото, за хигиената - на кой му пука, създаването на 10 деца все ще донесе оцеляване на 2-3 до възраст за възпроизводство.
един бърз преглед - кой как реагира на бедствие и колко бързо се възстановява красноречиво доказва това ! ... и след наводнения, и след земетресения, и след горски пожари, незапомнени студове, ядрени аварии ... не дай Боже да друсне на Карибите, или в Индийския океан.

и разликите няма да намаляват, а ще стават все по-видими и все по-контрастни (не бих казал "за съжаление") ... по отношение на развитието на човешкия мозък, разликите на една и съща планета придобиват размер на разлики между две цивилизации.
грамотността е ключът, или по-скоро нейната липса ... кой както иска.

най-лесно е да кажеш - "Държавата не ми дава ... аз съм неграмотен ... имам нужда от помощ !"
това не решава нито твоите, нито проблемите на обществото.

а относно купищата техника в с.Злокучене, за които бачо Ангел се коси - за какво може да послужи тя някому днес ? какво правим с компютрите и мобилните телефони, които сменяме през година ? а автомобилите ? това, че същата тази техника трябва да види чук, преди да е била докосвана с пръст и по нея има засъхнала 50-годишна заводска смазка - това чий проблем е и за какво говори ?
точно в този случай мисля, че не са виновни циганите - за това, че технологията ни за разрушаване е толкова примитивна и че повечето операции са ръчни с чук. но това че от плаца за скрап, части от нея стигат до чаршията в Казанлък - това вече е друга бира !

73
Последна промяна от LZ6AJ на 28 юни 2014, 15:51, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2AB » 28 юни 2014, 15:09

Някой да е видял или чул за циганин ДОБРОВОЛЕЦ ?



lz2vak
Мнения: 48
Регистриран на: 03 авг 2011, 20:42

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz2vak » 29 юни 2014, 10:41

LZ2AB написа:Някой да е видял или чул за циганин ДОБРОВОЛЕЦ ?
Не е свързано с темата, но с част от заглавието на самата тема се връзва прекрасно.
И все пак за да не бъдем "слепи", да се доверяваме само на определени публикации свързани с ромите доброволци след трагедията в Аспарухово.
https://www.facebook.com/teodora.krumov ... 169&type=1
За тези, който нямат профил за да разгледат линка, цитирам от профила на Teodora Krumova и публикувам част от снимките и:
Омръзна ми от помията, която залива социалните мрежи през последните дни и насажда омраза. Естествено медиите избирателно показват добрите примери, затова искам да ги споделя с вас - това са доброволци от Център за развитие на общността - Нови пазар и доброволческия клуб "Младежта е толерантност" - Шумен. Повечето са роми - забравиха за сесия, работа, и дойдоха също да помогнат, без да питат кой какъв е ... В отговор на блога на общинския съветник от Варна защо нямало роми доброволци .... Е, има! И точно това ми връща вярата, че доброто е по-силно от омразата
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Трябва да е ясно едно, за политиката най-добрите практики са такива, че те насаждат, страх и омраза в своето население.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от lz1yq » 29 юни 2014, 17:53

Дано бъркам , ама нещо много чистички ми изглеждат тези помощници. Освен това са едни и същи хора.......

73! LZ1YQ



LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ2AB » 29 юни 2014, 21:50

Като гледам инструментите им са чисто нови.......
И са май само за снимката. :lol:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ6AJ » 29 юни 2014, 22:45

по една фланелка за спомен и по една вода за из път ...
"първо да вземем, после да дадем ... докато има кой да ни гледа, че даваме !"
тези снимки не са направени за България, или поне няма да предизвикат нужната реакция.
но и на френския президент да ги пратят, май вече и там нещата са ясни.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1CY » 30 юни 2014, 11:41

Не ми се коментира. Заради един такъв красавец преди 35 години
писаха в досието ми че съм отявлен расист.Сега може да ме изкарат
наследник на А.В.П. / сборно име на свръх диктатор, авторско право на LZ1ZF/.
73


LZ1CY

LZ1UPI
Мнения: 14
Регистриран на: 30 ное 2009, 20:03

Re: Много приказки, много тренировки ....

Мнение от LZ1UPI » 20 авг 2014, 02:01

Я, каква тема сте си спретнали ;)
Браво!!! Юнаци!

П.П. Следващото бедствие ще дойде и тогава е добре всеки недоволен тук, да вземе да си вдигне Д-то и да отиде на място, за да разбере на живо как са нещата.
Ако няма транспорт, ще го взема с мен.
П.П.П. А за тези, които споменават усвоени пари и гледат винаги в канчето на другия - тънете си в мизерия и страха да не се минете и да не настинете... и може ПАК някой "радиолюбител" да заглуши радиочестота по време на реално бедствие. Ще е типично.



Отговори